Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 września 2015 r.
7:40

Szef PSL broni kandydata na posła PiS i zarzuca hipokryzję kierownictwu partii

Autor: Zdjęcie autora toma
0 129 A A

Hipokryzję zarzuca warszawskiemu kierownictwu PiS szef lubelskiego PSL Krzysztof Hetman. Chodzi o 9. miejsce na lubelskiej liście dla radnego sejmiku województwa Artura Sobonia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Europoseł wystosował list otwarty, w którym podkreśla zaangażowanie Sobonia w obronę interesów PZL Świdnik w związku z niedawnym przetargiem na zakup śmigłowców dla polskiej armii.

„W wielu sprawach nie zgadzam się z radnym Arturem Soboniem, ale w przypadku obrony PZL Świdnik popieram jego stanowisko” – pisze Hetman. „Niestety partyjne układanki po raz kolejny wygrały z walką o interesy województwa lubelskiego” – komentuje europoseł.

– Miejsce, które dostałem jest dokładnie takie samo, jak druga pozycja na liście PSL. Aby dostać się do Sejmu, trzeba przeskoczyć co najmniej jednego kandydata. Uważam, że dam radę i nie czuję się pokrzywdzony tą decyzją – komentuje Artur Soboń.

Pełna treść listu Hetmana:

Szanowni Państwo,
kilka dni temu Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do Sejmu RP w okręgach nr 6 i 7. Ku mojemu zaskoczeniu, i nie tylko, kandydujący z listy PIS w okręgu lubelskim Artur Soboń, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, znalazł się na dziewiątym miejscu tej listy.

Od dłuższego czasu mówiło się, że Jarosław Kaczyński postawi młodego działacza, który tak zajadle broni barw PiS, co najmniej na piątej pozycji. W wielu środowiskach radny uchodzi przecież za gorliwego obrońcę PZL Świdnik. Musze przyznać, że Pan Artur Soboń uczestniczył nawet w spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki (odpowiadające za umowę offsetową), które zostało zorganizowane za moim pośrednictwem. W wielu sprawach nie zgadzam się z radnym Arturem Soboniem, ale w przypadku obrony PZL Świdnik popieram jego stanowisko. Potrafię to zrobić ponad podziałami partyjnymi, ponieważ ta spawa powinna być całkowicie apolityczna.

Wszystkim nam zależy na tym, żeby PZL Świdnik pozostało w dobrej kondycji. Nie mniej istotna jest również kwestia wyjaśnienia przyczyn, w efekcie niekorzystnego dla PZL rozstrzygnięcia przetargu na zakup śmigłowców dla polskiej armii.

Najwyraźniej jednak Prawu i Sprawiedliwości nie zależy na obronie PZL. Świadczy o tym partyjna degradacja na niższą pozycję na liście radnego, który tak żarliwie deklaruje walkę o ten zakład. Po raz kolejny pokazuje to hipokryzję kierownictwa tej partii. Zaznaczam, że mam na myśli kierownictwo "warszawskie". Niestety partyjne układanki PiS po raz kolejny wygrały z walką o interesy województwa lubelskiego.

Krzysztof Hetman.
Poseł do Parlamentu Europejskiego
Prezes ZW PSL w Lublinie

Komentarze 129

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 października 2015 o 22:22
0
Brawo Hetman Brawo PSL. Pis słabo to widze
Avatar
sirandrew / 20 września 2015 o 23:50
0
Poseł Hetman pochwalił PIS, aby go w sumie skrytykować. Rzadka umiejętność... ale chyba o to chodziło w wypowiedzi Pana Posła. Co do PSL-u. Kilka osób z tej partii z Lubelszczyzny, będących na świeczniku, rzeczywiście angażowało się w przetarg śmigłowcowy po stronie, nazwijmy to, Świdnika. Pani Poseł Genowefa Tokarska. Marszałek Województwa Lubelskiego - Sławomir Sosnowski. I Pan Europoseł - Krzysztof Hetman, oczywiście. Wymieniona kolejność jest zupełnie przypadkowa.
Avatar
Gość / 20 września 2015 o 16:58
0

Avatar
Gość / 20 września 2015 o 16:52
0

zarzuca hipokryzję i ma rację!

Avatar
Gość / 20 września 2015 o 14:47
0

Panie Hetman jak Pan zaczynal dowodzić lubelskim PSl to uważałem że mamy męża stanu.Jak pan był marszałkiem to myślałem że sie pan zapisze w historii jako ten co najwięcej funduszy w historii sciągnął.Dzis mówie że się pomylilem .Zachowujesz się pan jak gówniarz.poziom ironii politycznej to poziom tuch którzu z panem go tworzą .Tomasz S malenki klocuś czy szef sztabu ten z kraśnika.Ironią lej gościu we włodzia że nie jest jedynką w żuczka któremu w d*** włazisz że nie kandyduje tylko z pis koalicje w miescie ułożył wlasnie. Nie ciesz sie ilościa wpisów bo te dla ciebie przyjazdne piszą gówniarze co cię otoczyły tomuś klocuś ania i tam tacy.jeszcze paru. Jesteś Pan jak ktoś już pisał PINOKIO Krzys albo Krzyś PINOKIO.SZkoda a tak dobrze się pan zapowiadał.

Nie wiem jaki z niego mąż, natomiast jego stan jest dla mnie bardzo podejrzany. Może stał za blisko ołtarza i nawąchał się zioła.

Nie wiem jaki z niego mąż, natomiast jego stan jest dla mnie bardzo podejrzany. Może stał za blisko ołtarza i nawąchał się zioła.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 20:08
0

Panie Hetman jak Pan zaczynal dowodzić lubelskim PSl to uważałem że mamy męża stanu.Jak pan był marszałkiem to myślałem że sie pan zapisze w historii jako ten co najwięcej funduszy w historii sciągnął.Dzis mówie że się pomylilem .Zachowujesz się pan jak gówniarz.poziom ironii politycznej to poziom tuch którzu z panem go tworzą .Tomasz S malenki klocuś czy szef sztabu ten z kraśnika.Ironią lej gościu we włodzia że nie jest jedynką w żuczka któremu w d*** włazisz że nie kandyduje tylko z pis koalicje w miescie ułożył wlasnie. Nie ciesz sie ilościa wpisów bo te dla ciebie przyjazdne piszą gówniarze co cię otoczyły tomuś klocuś ania i tam tacy.jeszcze paru. Jesteś Pan jak ktoś już pisał PINOKIO Krzys albo Krzyś PINOKIO.SZkoda a tak dobrze się pan zapowiadał.

A to się porobiło. Tym obornikom, lawirantom to chyba korba odbiła inie wiedzą co mówią.W Janowie na dozynkach  chrzanowski narciarz wygłaszał pochwały o Prezydencie Dudzie (PiS) a ten o Soboniu (PiS). Jak tu nie wybierać PiS. Tylko PiS.

A to się porobiło. Tym obornikom, lawirantom to chyba korba odbiła inie wiedzą co mówią.W Janowie na dozynkach  chrzanowski narciarz wygłaszał pochwały o Prezydencie Dudzie (PiS) a ten o Soboniu (PiS). Jak tu nie wybierać PiS. Tylko PiS.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 13:05
0
O czym świadczą te zaciśnięte usteczka u tego małego człowieczka????????
Avatar
kolega / 19 września 2015 o 12:54
0

Panie Hetman jak Pan zaczynal dowodzić lubelskim PSl to uważałem że mamy męża stanu.Jak pan był marszałkiem to myślałem że sie pan zapisze w historii jako ten co najwięcej funduszy w historii sciągnął.Dzis mówie że się pomylilem .Zachowujesz się pan jak gówniarz.poziom ironii politycznej to poziom tuch którzu z panem go tworzą .Tomasz S malenki klocuś czy szef sztabu ten z kraśnika.Ironią lej gościu we włodzia że nie jest jedynką w żuczka któremu w d*** włazisz że nie kandyduje tylko z pis koalicje w miescie ułożył wlasnie. Nie ciesz sie ilościa wpisów bo te dla ciebie przyjazdne piszą gówniarze co cię otoczyły tomuś klocuś ania i tam tacy.jeszcze paru. Jesteś Pan jak ktoś już pisał PINOKIO Krzys albo Krzyś PINOKIO.SZkoda a tak dobrze się pan zapowiadał.

Popieram, Popieram, Popieram po 100 - kroć prawda. Jestem s PSL i wiem jaką nasz wódz ma opinię wśród ważnych i przy tym mądrych  polityków naszego regionu. Nawet koledzy mówią o nim, że nie ładnie powtarzać. Niestety taka jest prawda a nosek co raz dłuuuuuuuuuuuższy.

Popieram, Popieram, Popieram po 100 - kroć prawda. Jestem s PSL i wiem jaką nasz wódz ma opinię wśród ważnych i przy tym mądrych  polityków naszego regionu. Nawet koledzy mówią o nim, że nie ładnie powtarzać. Niestety taka jest prawda a nosek co raz dłuuuuuuuuuuuższy.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 12:48
0

BRAWO dla Hetmana , od pisu chyba nigdy nie doczekamy się czegoś takiego niestety.

Hetman = PS = klasa "0"

Avatar
Gość / 19 września 2015 o 10:59
0

Szok. Przyjaciel Szczypińskiej to... ksiądz!

http://www.fakt.pl/Szok-Przyjaciel-Szczypinskiej-to-ksiadz-,artykuly,52129,1.html

Cała Polska huczała od plotek i zastanawiała się kim jest tajemniczy przyjaciel posłanki Szczypińskiej, z którym spędziła romantyczny wieczór w stolicy. Okazało się, że przystojny brunet to... proboszcz z jednej z pomorskich miejscowości! 

Znany i lubiany przez swoich parafian ksiądz Ireneusz spędził sympatycznie czas w towarzystwie posłanki Jolanty Szczypińskiej z PiS

Szok. Przyjaciel Szczypińskiej to... ksiądz!

http://www.fakt.pl/Szok-Przyjaciel-Szczypinskiej-to-ksiadz-,artykuly,52129,1.html

Cała Polska huczała od plotek i zastanawiała się kim jest tajemniczy przyjaciel posłanki Szczypińskiej, z którym spędziła ro... rozwiń

Avatar
Gość / 4 października 2015 o 22:22
0
Brawo Hetman Brawo PSL. Pis słabo to widze
Avatar
sirandrew / 20 września 2015 o 23:50
0
Poseł Hetman pochwalił PIS, aby go w sumie skrytykować. Rzadka umiejętność... ale chyba o to chodziło w wypowiedzi Pana Posła. Co do PSL-u. Kilka osób z tej partii z Lubelszczyzny, będących na świeczniku, rzeczywiście angażowało się w przetarg śmigłowcowy po stronie, nazwijmy to, Świdnika. Pani Poseł Genowefa Tokarska. Marszałek Województwa Lubelskiego - Sławomir Sosnowski. I Pan Europoseł - Krzysztof Hetman, oczywiście. Wymieniona kolejność jest zupełnie przypadkowa.
Avatar
Gość / 20 września 2015 o 16:58
0

Avatar
Gość / 20 września 2015 o 16:52
0

zarzuca hipokryzję i ma rację!

Avatar
Gość / 20 września 2015 o 14:47
0

Panie Hetman jak Pan zaczynal dowodzić lubelskim PSl to uważałem że mamy męża stanu.Jak pan był marszałkiem to myślałem że sie pan zapisze w historii jako ten co najwięcej funduszy w historii sciągnął.Dzis mówie że się pomylilem .Zachowujesz się pan jak gówniarz.poziom ironii politycznej to poziom tuch którzu z panem go tworzą .Tomasz S malenki klocuś czy szef sztabu ten z kraśnika.Ironią lej gościu we włodzia że nie jest jedynką w żuczka któremu w d*** włazisz że nie kandyduje tylko z pis koalicje w miescie ułożył wlasnie. Nie ciesz sie ilościa wpisów bo te dla ciebie przyjazdne piszą gówniarze co cię otoczyły tomuś klocuś ania i tam tacy.jeszcze paru. Jesteś Pan jak ktoś już pisał PINOKIO Krzys albo Krzyś PINOKIO.SZkoda a tak dobrze się pan zapowiadał.

Nie wiem jaki z niego mąż, natomiast jego stan jest dla mnie bardzo podejrzany. Może stał za blisko ołtarza i nawąchał się zioła.

Nie wiem jaki z niego mąż, natomiast jego stan jest dla mnie bardzo podejrzany. Może stał za blisko ołtarza i nawąchał się zioła.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 20:08
0

Panie Hetman jak Pan zaczynal dowodzić lubelskim PSl to uważałem że mamy męża stanu.Jak pan był marszałkiem to myślałem że sie pan zapisze w historii jako ten co najwięcej funduszy w historii sciągnął.Dzis mówie że się pomylilem .Zachowujesz się pan jak gówniarz.poziom ironii politycznej to poziom tuch którzu z panem go tworzą .Tomasz S malenki klocuś czy szef sztabu ten z kraśnika.Ironią lej gościu we włodzia że nie jest jedynką w żuczka któremu w d*** włazisz że nie kandyduje tylko z pis koalicje w miescie ułożył wlasnie. Nie ciesz sie ilościa wpisów bo te dla ciebie przyjazdne piszą gówniarze co cię otoczyły tomuś klocuś ania i tam tacy.jeszcze paru. Jesteś Pan jak ktoś już pisał PINOKIO Krzys albo Krzyś PINOKIO.SZkoda a tak dobrze się pan zapowiadał.

A to się porobiło. Tym obornikom, lawirantom to chyba korba odbiła inie wiedzą co mówią.W Janowie na dozynkach  chrzanowski narciarz wygłaszał pochwały o Prezydencie Dudzie (PiS) a ten o Soboniu (PiS). Jak tu nie wybierać PiS. Tylko PiS.

A to się porobiło. Tym obornikom, lawirantom to chyba korba odbiła inie wiedzą co mówią.W Janowie na dozynkach  chrzanowski narciarz wygłaszał pochwały o Prezydencie Dudzie (PiS) a ten o Soboniu (PiS). Jak tu nie wybierać PiS. Tylko PiS.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 13:05
0
O czym świadczą te zaciśnięte usteczka u tego małego człowieczka????????
Avatar
kolega / 19 września 2015 o 12:54
0

Panie Hetman jak Pan zaczynal dowodzić lubelskim PSl to uważałem że mamy męża stanu.Jak pan był marszałkiem to myślałem że sie pan zapisze w historii jako ten co najwięcej funduszy w historii sciągnął.Dzis mówie że się pomylilem .Zachowujesz się pan jak gówniarz.poziom ironii politycznej to poziom tuch którzu z panem go tworzą .Tomasz S malenki klocuś czy szef sztabu ten z kraśnika.Ironią lej gościu we włodzia że nie jest jedynką w żuczka któremu w d*** włazisz że nie kandyduje tylko z pis koalicje w miescie ułożył wlasnie. Nie ciesz sie ilościa wpisów bo te dla ciebie przyjazdne piszą gówniarze co cię otoczyły tomuś klocuś ania i tam tacy.jeszcze paru. Jesteś Pan jak ktoś już pisał PINOKIO Krzys albo Krzyś PINOKIO.SZkoda a tak dobrze się pan zapowiadał.

Popieram, Popieram, Popieram po 100 - kroć prawda. Jestem s PSL i wiem jaką nasz wódz ma opinię wśród ważnych i przy tym mądrych  polityków naszego regionu. Nawet koledzy mówią o nim, że nie ładnie powtarzać. Niestety taka jest prawda a nosek co raz dłuuuuuuuuuuuższy.

Popieram, Popieram, Popieram po 100 - kroć prawda. Jestem s PSL i wiem jaką nasz wódz ma opinię wśród ważnych i przy tym mądrych  polityków naszego regionu. Nawet koledzy mówią o nim, że nie ładnie powtarzać. Niestety taka jest prawda a nosek co raz dłuuuuuuuuuuuższy.

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 12:48
0

BRAWO dla Hetmana , od pisu chyba nigdy nie doczekamy się czegoś takiego niestety.

Hetman = PS = klasa "0"

Avatar
Gość / 19 września 2015 o 10:59
0

Szok. Przyjaciel Szczypińskiej to... ksiądz!

http://www.fakt.pl/Szok-Przyjaciel-Szczypinskiej-to-ksiadz-,artykuly,52129,1.html

Cała Polska huczała od plotek i zastanawiała się kim jest tajemniczy przyjaciel posłanki Szczypińskiej, z którym spędziła romantyczny wieczór w stolicy. Okazało się, że przystojny brunet to... proboszcz z jednej z pomorskich miejscowości! 

Znany i lubiany przez swoich parafian ksiądz Ireneusz spędził sympatycznie czas w towarzystwie posłanki Jolanty Szczypińskiej z PiS

Szok. Przyjaciel Szczypińskiej to... ksiądz!

http://www.fakt.pl/Szok-Przyjaciel-Szczypinskiej-to-ksiadz-,artykuly,52129,1.html

Cała Polska huczała od plotek i zastanawiała się kim jest tajemniczy przyjaciel posłanki Szczypińskiej, z którym spędziła ro... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 129

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 12 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 8

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!