Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2020 r.
16:12

Szef znanej kancelarii prawnej z Lublina stanął przed sądem. Młody przedsiębiorca ma więcej zarzutów

Autor: Zdjęcie autora jsz
4 22 A A

Rozpoczął się proces Tomasza P. - byłego szefa kancelarii prawnej z Lublina. 29-latek odpowiada za nadużycia finansowe. Miał przywłaszczać pieniądze z odszkodowań, przyznanych jego klientom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kancelaria okradła nas z pieniędzy, które zostały przyznane mnie i moim dzieciom po śmierci męża – zeznała podczas piątkowej rozprawy 61-letnia pani Bogumiła. Jej małżonek zginął w wypadku samochodowym. Skorzystała z pomocy kancelarii Tomasza P., by uzyskać odszkodowanie. – Dwa miesiące po podpisaniu mowy dostałam informację od pracownika kancelarii, że w firmie źle się dzieje. Odszkodowania nie są wypłacane, a pieniądze przejmuje Tomasz P.

Zaniepokojona kobieta skontaktowała się z firmą ubezpieczeniową. Wtedy okazało się, że jej rodzina dostała już 75 tys. zł odszkodowania. Pieniądze przekazano kancelarii Tomasza P.

– Zadzwoniłam do niego zapytać, czy to prawda. Pan Tomasz powiedział, że najpierw musi uregulować swoje zobowiązania, a potem będzie mógł mi zapłacić. To było w 2014 r. Nic z tych obietnic nie wyszło – dodała pani Bogumiła.

29-letni Tomasz P. w praktyce kierował działalnością kancelarii - ustaliła prokuratura. Jego firma zajmuje się m.in. uzyskiwaniem odszkodowań np. dla poszkodowanych w wypadkach. Oferuje również stałą opiekę prawną w ramach abonamentu. We wrześniu ubiegłego roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi P. Przedsiębiorca usłyszał osiem zarzutów, dotyczących różnego rodzaju oszustw. Podstępem namawiał lub usiłował namawiać klientów do wykupienia abonamentu na pomoc prawną za 299 zł miesięcznie – dowodzą śledczy.

– Miałem podpisać w kancelarii pełnomocnictwo do reprezentowania mnie w sprawie sądowej. Faktycznie jednak podpisałem roczną umowę abonamentową. Była wsunięta pod inne dokumenty. Kiedy składałem kolejne podpisy, Tomasz P. mnie zagadywał – zeznał pan Krzysztof, kolejny klient kancelarii. – Zaufałem temu człowiekowi. Dziwiłem się, że można coś takiego zrobić. Kiedy chciałem natychmiast rozwiązać umowę Tomasz P. Powiedział, że mam zapłacić 3 tys. zł., bo inaczej kancelaria nie będzie miała z tego żadnego interesu.

Prokuratura zarzuciła również Tomaszowi P. przywłaszczanie pieniędzy z odszkodowań. Były to kwoty od 300 zł do ponad 70 tys. zł.

– W moim przypadku kancelaria miesiącami nic nie robiła. Kiedy chciałam zrezygnować z abonamentu, kazali mi zwrócić 1600 zł kosztów. Zawiadomiłam więc prokuraturę – zeznała pani Justyna, poszkodowana w wypadu drogowym. Opłaciła cały abonament, a potem samodzielnie postarała się o należne jej odszkodowanie. – Pan Tomasz zapewniał, że sam wszystkim się zajmie. Dlatego zdecydowałam się na skorzystanie z usług kancelarii.

Podczas piątkowej rozprawy w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód, Tomasz P. nie przyznał się do zarzutów. Z jego wyjaśnień wynika, że wszelkie pieniądze od klientów pobrano legalnie, zgodnie z zapisami umów.

Tomaszowi P. za nadużycia finansowe grozi do 8 lat więzienia. Na młodym przedsiębiorcy ciążą jeszcze jednak inne zarzuty.

W październiku wdał się w szarpaninę z właścicielem domu, wynajmowanego na siedzibę kancelarii. Tomasz P. został wtedy zatrzymany przez policję. Usłyszał aż pięć zarzutów. Śledczy dowodzą, że groził śmiercią właścicielowi posesji i jego synowi. Tomasz P. odpowie również za napaść na właściciela domu. Powalił go na ziemię i dźgał długopisem w plecy – ustalili śledczy. 29-latek odpowie również za bezprawne wtargnięcie na posesję pokrzywdzonego.

Tomaszowi P. postawiono także zarzuty dotyczące usiłowania wyłudzenia na szkodę Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Mężczyzna złożył wniosek o zwrot kosztów podróży na przesłuchanie, opiewający na ponad 2800 zł. Według śledczych - faktycznie nie poniósł takich wydatków.

Według prokuratury, Tomasz P. oszukał również jedną ze swoich pracownic. Nie wypłacił jej ponad 3400 zł zaległego wynagrodzenia.

e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
glif / 6 stycznia 2020 o 16:47
+43
Jedną z kar powinno być pokazanie tej mordy, tak aby było wiadomo na kogo uważać.
Avatar
Pokora / 6 stycznia 2020 o 17:10
+28
Może gowniarza nauczą pokory
Avatar
Wiedzący / 6 stycznia 2020 o 16:39
+23
Nie odbierze, bo ten gość zdaje się nie jest nawet prawnikiem z wykształcenia, nie mówiąc już o zawodzie prawniczym, także nie ma czago odbierać. Ot, jeszcze jeden "przedsiębiorca" ....
Avatar
Gość / 6 stycznia 2020 o 16:39
+19
Do kamieniołomu i jak odpracuje z odsetkami ukradzione pieniądze, to można pomyśleć o zwolnieniu z więzienia.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2020 o 17:14
+16
SB przegrywa w Strasburgu. Trybunał oddalił skargę na ustawę obniżającą esbeckie emerytury
Avatar
Gość / 6 stycznia 2020 o 16:15
+14
Ważne czy wystawiał na to fakturę VAT ? Jeśli wystawił faktury no to już mamy przykłady całkiem niedawne że to nic takiego
Avatar
Klient / 6 stycznia 2020 o 22:39
+12
Miałem z tym typem do czynienia, powinni go zamknąć na długo.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2020 o 17:16
+10
Wolne sądy! Konstytucja! ...
Avatar
jj / 6 stycznia 2020 o 23:11
+9
Jakie prawo wykonywania zawodu??? Nazwał swoją firmę " kancelaria" a tak naprawdę to zwykła firma założona przez osobę bez wykształcenia prawniczego a może jakoiegokolwiek. Artykuł w tytule również wprowadza w błąd. Powinni napisać, że to jest " firma odszkodowawcza". 
Avatar
Mlotszy / 6 stycznia 2020 o 21:46
+9
Ten człowiek nie ma nic wspólnego z zawodami prawniczymi. To jest zwykły cwaniak który w swojej bezczelności nazywał swoje pseudo przedsiębiorstwo kancelarią prawną i wvten sposób niszczył renomę prawdziwym uczciwym prawnikom. Mam nadzieję, a po tym co wiem o tym człowieku to jestem w zasadzie pewien, że sprawiedliwość go doscignie i to bardzo szybko. 
Avatar
Pracownica / 14 stycznia 2020 o 18:18
+2
Pracowałam u Pana Tomasza P. Z po miesiącu nie wytrzymałam ogólnie mobbing i kretactwa, nie otrzymałam wynagrodzenia za przepracowana część miesiąca. 
Avatar
Gość / 7 stycznia 2020 o 23:34
+3
Proponuję porozmawiać z mieszkańcami kamienicy przy Chopina 18 w Lublinie na temat wyczynów tej kreatury, zapewne kilka zarzutów mógłby prokurator dorzucić po rozmowie z nimi
Avatar
Do kicia / 7 stycznia 2020 o 17:35
+3
Do paki z nim niech koledzy z celi nim się zajmują. To może przestanie cwaniakowac i piórka mu opadną.
Avatar
Boczek / 7 stycznia 2020 o 13:35
0
Temat prosty jak budowa cepa. Wynajmuje kancelarię prawnicza ale tak naprawdę to nie wiem czy właściciel nie jest hydraulikiem, piekarzem czy kowale, Dlatego informuję ZUS lub inny organ wypłacający pieniądze, że udzieliłem pełnomocnictwa Panu kowalowi ale odzyskaną kasę proszę przesłać na moje konto, a ja temu panu wypłacę prowizję. I dziwnym zbiegiem okoliczności Pan kowal rezygnuje ze zlecenia i podpisania umowy.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2020 o 12:42
0
co to za przekręt - przyjżyjcie się kancelarii prawnej która doi publiczne pieniadze z rckik Lublin.......to jest majstersztyk !!!!!!!!!!!!
Avatar
nie jestem robotem / 7 stycznia 2020 o 09:04
+2
Na mocy deregulacji zawodów prawniczych, przeprowadzonej jakiś czas temu, prawo do udzielania porad prawnych uzyskali ludzie, którzy nie mają tytułów radcy lub adwokata. Mogli więc zakładać różnego rodzaju kancelarie prawne, bo prawo im na to pozwala. Pan Tomasz P. nie posiada wykształcenia prawnego, przynamniej w żaden sposób nikomu tego nie udowodnił, a skorzystał jedynie z możliwości jakie daje mu prawo. Sąd co najwyżej go posadzi, bo odebrać uprawnień nie może, bo zwyczajnie nie ma żadnych uprawnień do odebrania. Dodatkowo facet jest goły i wesoły i nikt pieniędzy nie zobaczy - tego jestem pewien.
Na mocy deregulacji zawodów prawniczych, przeprowadzonej jakiś czas temu, prawo do udzielania porad prawnych uzyskali ludzie, którzy nie mają tytułów radcy lub adwokata. Mogli więc zakładać różnego rodzaju kancelarie prawne, bo prawo im na to pozwala. Pan Tomasz P. nie posiada wykształcenia prawnego, przynamniej w żaden sposób nikomu tego nie udowodnił, a skorzystał jedynie z możliwości jakie daje mu prawo. Sąd co najwyżej go posadzi, bo odebrać uprawnień nie może, bo zwyczajnie nie ma żadnych uprawnień do odebrania. Dodatkowo facet jest go... rozwiń
Avatar
Marcin / 7 stycznia 2020 o 02:25
+6
Ale chwast,siedzi przynajmniej?
Avatar
Znam go / 7 stycznia 2020 o 01:02
+7
Jakiego zawodu-kanciarza, cwaniaka, oszusta? Te profesja nie posiadaja prawa wykonywania zawodu...
Avatar
jj / 6 stycznia 2020 o 23:11
+9
Jakie prawo wykonywania zawodu??? Nazwał swoją firmę " kancelaria" a tak naprawdę to zwykła firma założona przez osobę bez wykształcenia prawniczego a może jakoiegokolwiek. Artykuł w tytule również wprowadza w błąd. Powinni napisać, że to jest " firma odszkodowawcza". 
Avatar
Klient / 6 stycznia 2020 o 22:39
+12
Miałem z tym typem do czynienia, powinni go zamknąć na długo.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek autokaru z dziećmi na Dolnym Śląsku. Pojazd został niemal doszczętnie zniszczony [zdjęcia]
galeria

Wypadek autokaru z dziećmi na Dolnym Śląsku. Pojazd został niemal doszczętnie zniszczony [zdjęcia] 5 0

W miejscowości Olszyny na Dolnym Śląsku doszło do wypadku z udziałem autokaru, którym podróżowali uczniowie - podaje portal rmf24.pl. Pojazd wypadł z drogi na zakręcie i uderzył w drzewo. Rannych zostało 9 osób.

Był poszukiwany i podawał się za swojego brata bliźniaka. Nie chciał trafić do zakładu karnego

Był poszukiwany i podawał się za swojego brata bliźniaka. Nie chciał trafić do zakładu karnego 0 1

Na "sprytny" plan wpadł poszukiwany przez policję 45-letni mieszkaniec Lublina - kiedy do jego drzwi zapukali mundurowi, pokazał im dowód osobisty swojego brata bliźniaka. Funkcjonariusze nie dali się jednak nabrać i zatrzymali mężczyznę. Za próbę oszukania policjantów otrzymał mandat, a teraz trafi na niemal rok do więzienia.

Czy przez zamówione towary z Chin można się zarazić wirusem? GIS odpowiada [interaktywna mapa zasięgu wirusa]
film

Czy przez zamówione towary z Chin można się zarazić wirusem? GIS odpowiada [interaktywna mapa zasięgu wirusa] 3 6

Służby sanitarne otrzymują coraz więcej zapytań, czy zamawiając rzeczy z Chin można zarazić się koronawirusem 2019-nCoV. Jak czytamy w jednym z komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, według aktualnej wiedzy, nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Orzeł Czemierniki rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej

Orzeł Czemierniki rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej 0 0

Z konieczności w kadrze zespołu dojdzie do zmian

Malarstwo Bartłomieja Flisa w Galerii Sztuki A10
31 stycznia 2020, 18:00

Malarstwo Bartłomieja Flisa w Galerii Sztuki A10 0 0

Prace malarskie Bartłomieja Flisa, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, będzie można podziwiać w Galerii Sztuki A10 (ul. Muzyczna 10a). Wernisaż ekspozycji nastąpi 31 stycznia o godz. 18.

71-latek z Ukrainy chciał wjechać do Polski autem skradzionym w Niemczech

71-latek z Ukrainy chciał wjechać do Polski autem skradzionym w Niemczech 0 0

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj na przejściu granicznym w Hrebennem 71-latka z Ukrainy, który chciał wjechać do Polski autem skradzionym w Niemczech. Dostawczy Renault Master był wyceniony na 60 tys. zł.

Bułgarzy sprzedawali podrabiane ubrania na giełdzie w okolicy Zamościa. Teraz grozi im odsiadka

Bułgarzy sprzedawali podrabiane ubrania na giełdzie w okolicy Zamościa. Teraz grozi im odsiadka 5 5

Dwoje Bułgarów - 31-latek i 54-latka - odpowie za handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Swoje "produkty" sprzedawali na terenie giełdy w miejscowości Mokre (pow. zamojski). Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Kultura w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice zostanie na dłużej

Kultura w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice zostanie na dłużej 0 1

Nawet przez dziesięć kolejnych lat może działać przy ul. Hutniczej filia Dzielnicowego Domu Kultury Bronowice, o ile pozwoli na to Rada Miasta Lublin.

Mieszkańcy Wąwolnicy nie wierzyli w to, co widzą. Po ulicy biegał uciekinier z mini zoo

Mieszkańcy Wąwolnicy nie wierzyli w to, co widzą. Po ulicy biegał uciekinier z mini zoo 28 6

Mieszkańcy Wąwolnicy, którzy dzisiaj ok. godz. 7 wyjrzeli przez okno, mieli prawo być zaskoczeni. Po ich miejscowości biegała zebra. Zwierzę zostało już schwytane i oddane w ręce właściciela.

Por Fiesta/Fuente - koncert w Radiu Lublin
31 stycznia 2020, 19:00

Por Fiesta/Fuente - koncert w Radiu Lublin 0 0

Ostatniego dnia stycznia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert muzyki flamenco w wykonaniu zespołów Por Fiesta i Fuente.

Unia Białopole minimalnie słabsza od Kryształu Werbkowice

Unia Białopole minimalnie słabsza od Kryształu Werbkowice 0 1

Mistrz jesieni Unia Białopole ma już za sobą pierwszy mecz kontrolny. Drużynę nadal prowadzi Tomasz Hawryluk

Biłgoraj: Prowadził auto po pijanemu. Nie miał też prawa jazdy

Biłgoraj: Prowadził auto po pijanemu. Nie miał też prawa jazdy 1 5

23-latek z Biłgoraja wsiadł za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu, a na dodatek nie miał prawa jazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem - grozi mu do dwóch lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed e-papierosami. Polscy lekarze biją na alarm

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed e-papierosami. Polscy lekarze biją na alarm 74 13

Szpitale w całej Polsce dostały polecenie, by informować sanepid o każdym pacjencie, którego choroba może mieć związek z używaniem e-papierosów. O ich szkodliwości ostrzega już oficjalnie Światowa Organizacja Zdrowia. Według niej elektroniczne papierosy zwiększają ryzyko chorób płuc i serca.

Ciąg dalszy: spotkanie z Iloną Wiśniewską
31 stycznia 2020, 18:00

Ciąg dalszy: spotkanie z Iloną Wiśniewską 0 0

Reporterka Ilona Wiśniewska będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "Ciąg dalszy" w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 18.

Za nami 62. gala rozdania nagród Grammy. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji
film

Za nami 62. gala rozdania nagród Grammy. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji 0 0

62. gala rozdania nagród Grammy zdominowana przez Billie Eilish. Młodziutka wokalistka zgarnęła aż 5 statuetek za: album roku, najlepszy debiut, piosenkę roku, nagranie roku oraz najlepszy album popowy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!