Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 kwietnia 2015 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lublinie będzie zlikwidowane

Autor: Zdjęcie autora drs
0 17 A A

Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy al. Długosza ma przestać istnieć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jego zamknięcia chce prezydent miasta, który jeszcze w kwietniu ma wystąpić do Rady Miasta o likwidację placówki. Tłumaczy, że chętnych na noclegi jest tu mało, a w skali roku wykorzystanych jest tylko około 20 proc. miejsc.

W schronisku do dyspozycji jest 58 miejsc w pokojach dwu-, trzy- i wieloosobowych. Uczniowie wraz z opiekunami płacą tu za nocleg 21 zł w sali wieloosobowej, zaś 27 zł w mniejszych salach.

Studenci, nauczyciele (w tym akademiccy), pracownicy oświaty i turyści zagraniczni płacą w salach wieloosobowych 34 zł za pierwszą noc i 28 za następną, zaś w mniejszych salach opłaty wynoszą odpowiednio 39 i 33 zł.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 22:59
0
2016 rok schronisko już nie istnieje. Mieszkam w Kujawsko Pomorskich ale zatrzymując się w Lublinie spałem właśnie tam- skromnie ale fajnie się tam nocowało. Mam żal do Radnych i Prezydenta Lublina o zamknięcie tego punktu na Turystycznej Mapie regionu. Jeśli tak będziemy postępowali to turystyka będzie u nas się cofała. Dlaczego noclegi pracownicze czy turystów indywidualnych kwitną a w Lublinie zamyka się takie schronisko?
Avatar
taaaaa / 18 kwietnia 2015 o 12:58
0

Chętni na nocowanie byli i nadal są, ale pani dyrektor niezainteresowana, byleby w spokoju i ciszy do emerytury dosiedzieć. Pracownicy mieli zakaz przyjmowania na noc innych turystów jak wycieczki szkolne. A i za nie nieraz ochrzan dostali po co przyjmowali. Dużo by pisać, jakie tam się rzeczy działy. Pani dyrektor już osiągnęła wiek emerytalny więc można już zamknąć.

Avatar
Ania / 15 kwietnia 2015 o 20:24
0

Schronisko młodzieżowe? Jestem na czwartym roku studiów zaocznych i dopiero teraz dowiaduję się, że mogę tak tanio znaleźć nocleg w Lublinie. Gdzie jakaś reklama, promocja, ulotki na uczelniach i innych miejscach?!!  Komu zależy na jego likwidacji? Czy nie lepiej promować niż zlikwidować?

Avatar
Buzon / 15 kwietnia 2015 o 15:56
0

To z cyklu festiwalu ułatwiania życia przez  rządzących dla obywateli, szczególnie młodych. Po co mają sie uczyć w Lublinie, niech nic nie robią. To nie tylko likwidacja miejsc pracy w bursie - to mniej uczniów w szkołach srednich w miescie. Częśc rodziców nie posle dzieci do Lublina. Panie Prezydencie Żuk - nie tą drogą, pan powienien tworzyc i promowac tanie miejsca pobytu dla uczniów i studentów. A może niech miasto przekaże bursę do prowadzenie dla organizacji, która bedzie miała pomysł nie tylko na noclegi dla uczniów ale też na ich rozwój zawodowy.

Artykuł jest o zamiarze likwidacji schroniska, a nie bursy (to dwie różne placówki).

Artykuł jest o zamiarze likwidacji schroniska, a nie bursy (to dwie różne placówki).

rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2015 o 15:51
0

Dlaczego zarządzający nie pomyśleli do tej pory o zareklamowaniu tego miejsca, chętnych na pewno by nie brakowało, zawsze to tańszy nocleg, ale jak dowiadujemy się o schronisku dopiero jak go likwidują to chyba coś jest nie tak.

Avatar
folkatka / 15 kwietnia 2015 o 15:26
0

Proponuje zasugerować pracownikom załozenie fanpage'a na fejsbuku - jestem zapisana na rózne grupy turystyczne, przewodnicko-pilockie, gdzie co rusz ktos sie pyta o tani nocleg dla duzej grupy mlodzieżowej. 

To by było bardzo dobre narzedzie marketingowe. 

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2015 o 13:39
0

a może to pomysł na promocję tego schroniska? akcja protestacyjna przeciw likwidacji i już wszyscy wiedzą że jest i gdzie...bo jak na razie chyba nawet pracownicy nie do końca wiedzą gdzie pracują

Nie widzę w tym nic złego. Promocja jest potrzebna, zwłaszcza w tym szalonym czasie!!! Opisywanie głupot że pracownicy nie wiedzą gdzie pracują jest lekką przesadą. Chyba że "Gość" coś wie więcej na ten temat to mógłby się tą wiedzą podzielić......

Nie widzę w tym nic złego. Promocja jest potrzebna, zwłaszcza w tym szalonym czasie!!! Opisywanie głupot że pracownicy nie wiedzą gdzie pracują jest lekką przesadą. Chyba że "Gość" coś wie więcej na ten temat to mógłby się tą wiedzą podzielić......

rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2015 o 13:08
0

Też nie wiedziałem że takie schronisko u nas w Lublinie istnieje.

Kiedyś nogowałem w Zakopanem w takim schronisku i atmosfera wycieczki była przednia. w informacji turystycznej w lublinie na Rynku na pewno wiedzieli o jego istnieniu.

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2015 o 12:07
0

a może to pomysł na promocję tego schroniska? akcja protestacyjna przeciw likwidacji i już wszyscy wiedzą że jest i gdzie...bo jak na razie chyba nawet pracownicy nie do końca wiedzą gdzie pracują

Avatar
zosia / 15 kwietnia 2015 o 10:07
0
Ciekawe gdzie w mieście wojewódzkim będą mogły przenocować za 21 zł (Dzieci z opiekunami). Młodzież szkolna z całego kraju raczej szuka tańszych noclegów.
Może Radni miasta Lublin zagłosują i postawią nowe TARASY. Lublin się rozwija ale budowanie nowych dróg, galerii handlowych i apartamentowców to nie wszystko Panie Prezydencie. Zapomniane o młodzieży i turystyce dla prawdziwych turystow nie szukających luksusów tylko tanio spania jest moim zdaniem błędem.
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 22:59
0
2016 rok schronisko już nie istnieje. Mieszkam w Kujawsko Pomorskich ale zatrzymując się w Lublinie spałem właśnie tam- skromnie ale fajnie się tam nocowało. Mam żal do Radnych i Prezydenta Lublina o zamknięcie tego punktu na Turystycznej Mapie regionu. Jeśli tak będziemy postępowali to turystyka będzie u nas się cofała. Dlaczego noclegi pracownicze czy turystów indywidualnych kwitną a w Lublinie zamyka się takie schronisko?
Avatar
taaaaa / 18 kwietnia 2015 o 12:58
0

Chętni na nocowanie byli i nadal są, ale pani dyrektor niezainteresowana, byleby w spokoju i ciszy do emerytury dosiedzieć. Pracownicy mieli zakaz przyjmowania na noc innych turystów jak wycieczki szkolne. A i za nie nieraz ochrzan dostali po co przyjmowali. Dużo by pisać, jakie tam się rzeczy działy. Pani dyrektor już osiągnęła wiek emerytalny więc można już zamknąć.

Avatar
Ania / 15 kwietnia 2015 o 20:24
0

Schronisko młodzieżowe? Jestem na czwartym roku studiów zaocznych i dopiero teraz dowiaduję się, że mogę tak tanio znaleźć nocleg w Lublinie. Gdzie jakaś reklama, promocja, ulotki na uczelniach i innych miejscach?!!  Komu zależy na jego likwidacji? Czy nie lepiej promować niż zlikwidować?

Avatar
Buzon / 15 kwietnia 2015 o 15:56
0

To z cyklu festiwalu ułatwiania życia przez  rządzących dla obywateli, szczególnie młodych. Po co mają sie uczyć w Lublinie, niech nic nie robią. To nie tylko likwidacja miejsc pracy w bursie - to mniej uczniów w szkołach srednich w miescie. Częśc rodziców nie posle dzieci do Lublina. Panie Prezydencie Żuk - nie tą drogą, pan powienien tworzyc i promowac tanie miejsca pobytu dla uczniów i studentów. A może niech miasto przekaże bursę do prowadzenie dla organizacji, która bedzie miała pomysł nie tylko na noclegi dla uczniów ale też na ich rozwój zawodowy.

Artykuł jest o zamiarze likwidacji schroniska, a nie bursy (to dwie różne placówki).

Artykuł jest o zamiarze likwidacji schroniska, a nie bursy (to dwie różne placówki).

rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2015 o 15:51
0

Dlaczego zarządzający nie pomyśleli do tej pory o zareklamowaniu tego miejsca, chętnych na pewno by nie brakowało, zawsze to tańszy nocleg, ale jak dowiadujemy się o schronisku dopiero jak go likwidują to chyba coś jest nie tak.

Avatar
folkatka / 15 kwietnia 2015 o 15:26
0

Proponuje zasugerować pracownikom załozenie fanpage'a na fejsbuku - jestem zapisana na rózne grupy turystyczne, przewodnicko-pilockie, gdzie co rusz ktos sie pyta o tani nocleg dla duzej grupy mlodzieżowej. 

To by było bardzo dobre narzedzie marketingowe. 

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2015 o 13:39
0

a może to pomysł na promocję tego schroniska? akcja protestacyjna przeciw likwidacji i już wszyscy wiedzą że jest i gdzie...bo jak na razie chyba nawet pracownicy nie do końca wiedzą gdzie pracują

Nie widzę w tym nic złego. Promocja jest potrzebna, zwłaszcza w tym szalonym czasie!!! Opisywanie głupot że pracownicy nie wiedzą gdzie pracują jest lekką przesadą. Chyba że "Gość" coś wie więcej na ten temat to mógłby się tą wiedzą podzielić......

Nie widzę w tym nic złego. Promocja jest potrzebna, zwłaszcza w tym szalonym czasie!!! Opisywanie głupot że pracownicy nie wiedzą gdzie pracują jest lekką przesadą. Chyba że "Gość" coś wie więcej na ten temat to mógłby się tą wiedzą podzielić......

rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2015 o 13:08
0

Też nie wiedziałem że takie schronisko u nas w Lublinie istnieje.

Kiedyś nogowałem w Zakopanem w takim schronisku i atmosfera wycieczki była przednia. w informacji turystycznej w lublinie na Rynku na pewno wiedzieli o jego istnieniu.

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2015 o 12:07
0

a może to pomysł na promocję tego schroniska? akcja protestacyjna przeciw likwidacji i już wszyscy wiedzą że jest i gdzie...bo jak na razie chyba nawet pracownicy nie do końca wiedzą gdzie pracują

Avatar
zosia / 15 kwietnia 2015 o 10:07
0
Ciekawe gdzie w mieście wojewódzkim będą mogły przenocować za 21 zł (Dzieci z opiekunami). Młodzież szkolna z całego kraju raczej szuka tańszych noclegów.
Może Radni miasta Lublin zagłosują i postawią nowe TARASY. Lublin się rozwija ale budowanie nowych dróg, galerii handlowych i apartamentowców to nie wszystko Panie Prezydencie. Zapomniane o młodzieży i turystyce dla prawdziwych turystow nie szukających luksusów tylko tanio spania jest moim zdaniem błędem.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 25 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!