Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 stycznia 2019 r.
12:45

Nowy szef COZL: Szpital musi na siebie zarabiać

0 19 A A
Piotr Krawiec
Piotr Krawiec

Rozmowa z Piotrem Krawcem, nowym dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jak wygląda sytuacja w COZL?

– Rozbudowa centrum idzie zgodnie z planem. Mam więc nadzieję, że w tym roku uda nam się ją zakończyć. Kolejne etapy inwestycji też są zabezpieczone pod względem finansowym. Szpital wciąż ma jednak nadal problemy finansowe. Chodzi m.in. o nadwykonania oraz zaległości w płatnościach za programy lekowe, za które NFZ nadal nie zapłacił.

• O jakie kwoty chodzi?

– Kwoty są znaczące. Na aktualne dane z raportu finansowego za ubiegły rok jeszcze czekam. Podobnie jak na informacje o zadłużeniu szpitala. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się dojść do porozumienia z NFZ w sprawie nadwykonań. Z drugiej jednak strony jednorazowy zastrzyk pieniędzy z funduszu radykalnie nie zmieni kryzysowej sytuacji. Na płynność finansową ma też wpływ bieżąca działalność placówki. Wynagrodzenia dla pracowników są wypłacane w terminie, ale niektóre płatności m.in. niektóre dostawy leków i jednorazowego sprzętu czy opłaty za media, są realizowane nawet z dwumiesięcznym opóźnieniem.

• Jakie pan widzi rozwiązanie tej sytuacji?

– Nie będę oryginalny jeśli powiem, że konieczne jest ograniczenie kosztów i zwiększanie przychodów, m.in. poprzez jak najlepsze realizowanie kontraktu z NFZ. Żeby szpital zarabiał.

• Czy oznacza to redukcję zatrudnienia?

– Na pewno będę chciał spotkać się z załogą i porozmawiać otwarcie o bieżącej sytuacji (pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj – red.). Nie planuję redukcji zatrudnienia, ale na pewno będę analizował działanie każdej jednostki m.in. pod kątem organizacji pracy i dostosowania do rzeczywistych potrzeb szpitala. Mówiąc wprost - będę chciał sprawdzić jakie obowiązki mają pracownicy i czy są one odpowiednio rozplanowane, czy np. komuś trzeba dać dodatkową pracę, bo ma jej za mało, a komuś odjąć.

COZL
COZL
Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bertolomeo / 22 stycznia 2019 o 13:07
+36
wow, to ciekawe stwierdzenie że szpital musi na siebie zarabiać...a myślałem że celem jest leczenie ludzi - czy COZL zostało sprywatyzowane?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2019 o 16:01
+20
Podstawowym celem szpitali jest ratowanie ludzkiego życia, a nie przynoszenie dochodu, to nie jest sklep. Ale przynajmniej nowy dyrektor dał jasno do zrozumienia że wybierając się tam należy wziąść wypchany portfel.
Avatar
obywatel / 22 stycznia 2019 o 14:05
+18
Jak musi zarabiać,to może założyć przyszpitalną fermę tuczników.
Avatar
As / 22 stycznia 2019 o 19:24
+9
Idiota skończony. Co to fabryka?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2019 o 22:27
+6
Czyli zatrudnią doktora Ziębę, kupią hurtowo 1000 ton witaminy C i za wydanie zwłok ustalią przymusową kwotę? Czy wyście w tym PiSie do reszty powariowali?? Może jeszcze wprowadźcie COZL na giełdę?
Avatar
realista / 22 stycznia 2019 o 23:05
+4
Marszałek wie dobrze ,że Go tu nie utrzyma.Pytanie: Podpisał kontrakt na czas określony?Na ile ? Jeśli tak to odwołają go parę dni wcześniej i dostanie należną odprawę. O to tutaj chodzi a nie o genialnego uzdrowiciela placówki.Jeśli na trzy miesiące to na poczatku kwietnia odejdzie.Zainkasuje swoje i tyle Go widzieli.Ani myśli cokolwiek naprawiać.Może ewentualnie zaszkodzi jeszcze trochę.To figurant.Ale czort z Nim. Dokąd COZL "stoi" działać mogą inne szpitale.Staszica,Kraśnicka czy PSK4 na Jaczewskiego.Rozbudowuja sie i modernizują.Przypadek? To bandyckie zastopowanie rozwoju miało korzenie głębiej niz się wszystkim wydaje. Żaden dyrektor szpitala nie pozwoli na to by pojedynczy podmiot i do tego profilowany zgarnął finansowanie na najbardziej dochodowe oddziały.To była ich walka o przetrwanie-rozumiem ale pamiętajmy ze przez te gierki i spiski wielu ludzi straciło życie. Mam nadzieję,że winni tego stanu rzeczy staną przed Sądem.O ile gierki polityczne i finansowe można usprawiedliwiać (mimo że się nie powinno) to w wypadku walki o ludzkie życie nie wolno zapomnieć jakie są priorytety i wskazać kto jest za to odpowiedzialny.
Marszałek wie dobrze ,że Go tu nie utrzyma.Pytanie: Podpisał kontrakt na czas określony?Na ile ? Jeśli tak to odwołają go parę dni wcześniej i dostanie należną odprawę. O to tutaj chodzi a nie o genialnego uzdrowiciela placówki.Jeśli na trzy miesiące to na poczatku kwietnia odejdzie.Zainkasuje swoje i tyle Go widzieli.Ani myśli cokolwiek naprawiać.Może ewentualnie zaszkodzi jeszcze trochę.To figurant.Ale czort z Nim. Dokąd COZL "stoi" działać mogą inne szpitale.Staszica,Kraśnicka czy PSK4 na Jaczewskiego.Rozbudowuja sie i modernizu... rozwiń
Avatar
obywatel / 22 stycznia 2019 o 19:00
+4
Tylko cozl-u żal.........
Avatar
ktos / 22 stycznia 2019 o 16:20
+3
Taką paplanina to na pewno nie pomoze szpitalowi widac ze facet nie ma pomyslu i tylko jest figurantem oczywiscie po odpowiedniej lini tej wlasciwej ale pacjenci i pracownicy rozlicza go i jego promotora przy urnie wyborczej
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 23 stycznia 2019 o 09:06
+2
szpital ma zarabiać? podpowiadam (kasy za pomysł nie chcę) produkcja spinaczy biurowych, pinesek, składanie długopisów, klejenie kopert, itp, itd. można też szpital przerobić w ramach restrukturyzacji na fabrykę gwoździ! jedyny zysk jaki ma prawo żądać państwo od szpitala to zdrowy człowiek, człowiek który wróci do pracy, będzie coś wytwarzał, będzie płacił podatki. ale nasze państwo żąda od szpitala pieniędzy które mu wcześniej dało.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2019 o 13:03
+2
Przemalować i przerobić na hotel, skoro nowa onkologia otwiera się w samym centrum na 3 Maja, SPSK4 też ma swoją, podobnie Szpital Wojewódzki na Kraśnickiej.
Avatar
gość / 11 lutego 2019 o 10:09
0
ale na zdjęciu wygląda lepiej niż na żywo :)
Avatar
Obiecanka / 8 lutego 2019 o 14:40
0
Jak już napisali komentarz to rozwiali wątpliwości ?????. Parodia ale szpital zarabia na kontrakcie z NFZ ???????? Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem ?? Nie lekarz , nie DYREKTOR a system jest do .........?? Wybierajcie mądrze ale posłów, radnych i ich rozliczyć np. za 3 m-ce ???
Avatar
pacjent / 24 stycznia 2019 o 19:05
0
W Kurierze jest artykuł o szpitalu w Biłgoraju którym podobo zarządzał wspomniany pan...Szpitalem zarządza obecnie SYNDYK MASY UPADŁOŚCIOWEJ ! Czy taki scenariusz jest przewidziany dla COZL ?!
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 23 stycznia 2019 o 09:06
+2
szpital ma zarabiać? podpowiadam (kasy za pomysł nie chcę) produkcja spinaczy biurowych, pinesek, składanie długopisów, klejenie kopert, itp, itd. można też szpital przerobić w ramach restrukturyzacji na fabrykę gwoździ! jedyny zysk jaki ma prawo żądać państwo od szpitala to zdrowy człowiek, człowiek który wróci do pracy, będzie coś wytwarzał, będzie płacił podatki. ale nasze państwo żąda od szpitala pieniędzy które mu wcześniej dało.
Avatar
realista / 22 stycznia 2019 o 23:05
+4
Marszałek wie dobrze ,że Go tu nie utrzyma.Pytanie: Podpisał kontrakt na czas określony?Na ile ? Jeśli tak to odwołają go parę dni wcześniej i dostanie należną odprawę. O to tutaj chodzi a nie o genialnego uzdrowiciela placówki.Jeśli na trzy miesiące to na poczatku kwietnia odejdzie.Zainkasuje swoje i tyle Go widzieli.Ani myśli cokolwiek naprawiać.Może ewentualnie zaszkodzi jeszcze trochę.To figurant.Ale czort z Nim. Dokąd COZL "stoi" działać mogą inne szpitale.Staszica,Kraśnicka czy PSK4 na Jaczewskiego.Rozbudowuja sie i modernizują.Przypadek? To bandyckie zastopowanie rozwoju miało korzenie głębiej niz się wszystkim wydaje. Żaden dyrektor szpitala nie pozwoli na to by pojedynczy podmiot i do tego profilowany zgarnął finansowanie na najbardziej dochodowe oddziały.To była ich walka o przetrwanie-rozumiem ale pamiętajmy ze przez te gierki i spiski wielu ludzi straciło życie. Mam nadzieję,że winni tego stanu rzeczy staną przed Sądem.O ile gierki polityczne i finansowe można usprawiedliwiać (mimo że się nie powinno) to w wypadku walki o ludzkie życie nie wolno zapomnieć jakie są priorytety i wskazać kto jest za to odpowiedzialny.
Marszałek wie dobrze ,że Go tu nie utrzyma.Pytanie: Podpisał kontrakt na czas określony?Na ile ? Jeśli tak to odwołają go parę dni wcześniej i dostanie należną odprawę. O to tutaj chodzi a nie o genialnego uzdrowiciela placówki.Jeśli na trzy miesiące to na poczatku kwietnia odejdzie.Zainkasuje swoje i tyle Go widzieli.Ani myśli cokolwiek naprawiać.Może ewentualnie zaszkodzi jeszcze trochę.To figurant.Ale czort z Nim. Dokąd COZL "stoi" działać mogą inne szpitale.Staszica,Kraśnicka czy PSK4 na Jaczewskiego.Rozbudowuja sie i modernizu... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2019 o 22:27
+6
Czyli zatrudnią doktora Ziębę, kupią hurtowo 1000 ton witaminy C i za wydanie zwłok ustalią przymusową kwotę? Czy wyście w tym PiSie do reszty powariowali?? Może jeszcze wprowadźcie COZL na giełdę?
Avatar
KrysiaZGazowni / 22 stycznia 2019 o 21:52
0
No to co, czas wymyslec jakies nowe choroby. Mus to mus. Albo stworzyc szpital wykonawczy - latwiej wykreowac koszyk usug i juz na wstepie stworzyc pien drzewa nazweniczego dla placowki.
Avatar
As / 22 stycznia 2019 o 19:24
+9
Idiota skończony. Co to fabryka?
Avatar
obywatel / 22 stycznia 2019 o 19:00
+4
Tylko cozl-u żal.........
Avatar
ktos / 22 stycznia 2019 o 16:20
+3
Taką paplanina to na pewno nie pomoze szpitalowi widac ze facet nie ma pomyslu i tylko jest figurantem oczywiscie po odpowiedniej lini tej wlasciwej ale pacjenci i pracownicy rozlicza go i jego promotora przy urnie wyborczej
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości

Nowa dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości 9 8

Magdalena Filipek-Sobczak została nową dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie

Wypił i pobił znajomą? Kobieta o mało nie zmarła. 59-latek przed sądem

Wypił i pobił znajomą? Kobieta o mało nie zmarła. 59-latek przed sądem 0 0

Rozpoczął się proces 59-latka z okolic Białej Podlaskiej, oskarżonego o brutalne pobicie swojej znajomej. Kobieta o mało nie umarła, z powodu krwiaka mózgu. Do napaści miało dojść podczas wspólnej libacji.

Koncert w Radiu Lublin: Bolewski i Tubis
1 marca 2019, 18:00

Koncert w Radiu Lublin: Bolewski i Tubis 0 0

Radio Lublin zaprasza do Studia Muzycznego (ul. Obrońców Pokoju 2) na koncert duetu Bolewski-Tubis. Artyści wystąpią w Lublinie 1 marca o godz. 19.

NIK: Matematyka nie powinna być obowiązkowa na maturze. Co na to MEN?
sonda

NIK: Matematyka nie powinna być obowiązkowa na maturze. Co na to MEN? 90 13

Nauka matematyki w szkołach prowadzi do zaburzeń psychicznych dzieci, nadmiernych wydatków na korepetycje ponoszonych przez rodziców i coraz słabszych ocen wystawianych przez nauczycieli – twierdzi NIK i proponuje zawieszenie obowiązkowej matury z tego przedmiotu. MEN mówi „nie”

Koncert "Miłość, namiętność, taniec" w Zamościu
23 lutego 2019, 19:00

Koncert "Miłość, namiętność, taniec" w Zamościu 0 0

Restauracja Morandówka w Zamościu (ul. Staszica 25) zaprasza na koncert "Miłość, namiętność, taniec" w wykonaniu Trio Pro Arte. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego o godz. 19.

Jeden transfer Włodawianki, ale za to porządny

Jeden transfer Włodawianki, ale za to porządny 0 0

Jeszcze niedawno wydawało się, że Włodawianka w przerwie zimowej może stracić kilku ważnych zawodników z Wojciechem Więcaszkiem na czele. Kryzys szybko udało się jednak zażegnać. Najlepszy strzelec zespołu zostaje, a na dodatek do drużyny wraca Michał Budzyński

Kolejny alarm bombowy w Lublinie. Ewakuacja akademików KUL
galeria

Kolejny alarm bombowy w Lublinie. Ewakuacja akademików KUL 32 5

Kolejny alarm bombowy. Tym razem ewakuowano akademiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kłótnie o pieniądze w związku - jak im zapobiegać?

Kłótnie o pieniądze w związku - jak im zapobiegać? 0 1

Pieniądze to jeden z tematów budzących największe emocje pomiędzy partnerami życiowymi. Kłótnie o pieniądze bywają często początkiem końca relacji. Choć finanse to trudny temat, można nauczyć się, rozmawiać o nich w sposób prowadzący do porozumienia, a nie rozpadu związku.

Łuków: Potrącił go samochód i zginął na miejscu. Mężczyzna nie nosił odblasków

Łuków: Potrącił go samochód i zginął na miejscu. Mężczyzna nie nosił odblasków 0 6

Mężczyzna nie miał odblasków, wieczorem potrącił go samochód. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Kierowca auta był trzeźwy

Takiego pojazdu policjanci jeszcze nie widzieli. Kierowca miał prawie 3 promile
galeria

Takiego pojazdu policjanci jeszcze nie widzieli. Kierowca miał prawie 3 promile 129 12

Policjanci zatrzymali nietypowy pojazd. Okazało się, że maszyną jechał kompletnie pijany mężczyzna, który nie ma prawa jazdy. Stracił je... za jazdę po pijanemu.

Jak dobrać odpowiednie paski do zegarków?

Jak dobrać odpowiednie paski do zegarków? 0 0

Zegarki są niewątpliwie prezentem, który można wybrać na każdą okazję. Świetnie sprawdzą się na urodziny czy imieniny, ale także na Walentynki czy Dzień Kobiet. Dlatego też warto czasem postawić na klasykę i podarować bliskiej osobie coś, co łączy w sobie klasę i funkcjonalność. Warto również dodać coś od siebie, coś, co będzie elementem nas samych w tym prezencie. Tego typu dodatkami są niewątpliwie paski do zegarków, które w zależności od materiału, z jakiego są wykonane, mogą nadać elegancji, bądź też sportowego szyku.

Policjanci z Lublina dostaną kamery na mundury. Będą nagrywać interwencje