Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2018 r.
20:33

Długa kolejka po rehabilitację. Niektórzy czekali od 5 rano żeby się zapisać

0 29 A A
Mieczysław Deruś z Lublina przyszedł zapisać się na zabieg drenażu limfatycznego. Musiał czekać w długiej kolejce do rejestracji
Mieczysław Deruś z Lublina przyszedł zapisać się na zabieg drenażu limfatycznego. Musiał czekać w długiej kolejce do rejestracji (fot. Maciej Kaczanowski)

Jesteśmy stłoczeni w małym korytarzu, przyszło mnóstwo ludzi, a w rejestracji tylko jedna osoba. Niektórzy czekają od godziny 5 rano. Pacjenci nie powinni być tak traktowani – zaalarmowała nas w poniedziałek po godz. 10 jedna z pacjentek ośrodka rehabilitacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, która chciała się zapisać na zabiegi na przyszły rok

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekam już od godziny ósmej, a przede mną jeszcze jest 10 osób. Do czego to podobne, żeby tak byli traktowani pacjenci onkologiczni. Jestem po operacji nowotworowej, mam opuchliznę, nie do końca sprawne ręce i nogę, a ból jest niesamowity – skarżył się Mieczysław Deruś z Lublina. – Pacjenci są stłoczeni w poczekalni, nie wszyscy mają gdzie usiąść, a jest bardzo dużo starszych osób. Zanim po godz. 12 przyszła druga rejestratorka, w ciągu godziny były rejestrowane zaledwie cztery osoby.

Niektórzy pacjenci przyszli nawet kilka godzin przed otwarciem rejestracji, żeby mieć pewność, że na pewno zostaną zapisani. – Przyszłam o godz. 5 i nadal czekam na rejestrację. Powinny być wydawane numerki, żeby można było wyjść z kolejki i wrócić o konkretnej godzinie. A tak muszę czekać, chociaż przy moim stanie zdrowia powinnam leżeć w łóżku – narzekała jedna z pacjentek, którą spotkaliśmy ok. południa w ośrodku rehabilitacji. W kolejce czekało wtedy około czterdziestu pacjentów.

Dyrektor COZL przyznaje, że przed południem w ośrodku rehabilitacji zaczęło pojawiać się coraz więcej osób, a czas oczekiwania na rejestrację wydłużył się. – Po informacji od kierownika ośrodka zdecydowałem o uruchomieniu od godz. 12 kolejnego punktu rejestracji, aby pacjenci byli szybciej obsługiwani – zapewnił Jerzy Kuliński, dyrektor COZL. – Rejestracja działa od godz. 8. Jeśli ktoś przyszedł wcześniej, np. o godz. 5, to zrobił to na własną odpowiedzialność, niemniej jednak na moje polecenie drzwi ośrodka są otwierane wcześniej, aby pacjenci nie czekali w chłodzie.

Dyrektor przyznaje, że kontrakt na zabiegi rehabilitacyjne z NFZ nie jest duży i być może miejsc wystarczy tylko dla osób, które przyszły w dniu rozpoczęcia zapisów na przyszły rok. – Na razie trudno nam powiedzieć, ile osób dzisiaj się zarejestruje i czy będą jeszcze potem wolne miejsca. To będzie wiadomo na koniec dnia – mówił nam dyrektor Kuliński. – Warto jednak podkreślić, że nie jest tylko rehabilitacja dla pacjentów onkologicznych, ale dla pacjentów ze wszelkiego rodzaju schorzeniami, więc jest ich bardzo dużo.

Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 17 grudnia 2018 o 21:26
+23
"Po informacji od kierownika ośrodka zdecydowałem o uruchomieniu od godz. 12 kolejnego punktu rejestracji, aby pacjenci byli szybciej obsługiwani" Jebnij se za to premie Łaskawco.
Avatar
HI / 17 grudnia 2018 o 21:20
+23
"– Przyszłam o godz. 5 i nadal czekam na rejestrację.(...) muszę czekać, chociaż przy moim stanie zdrowia powinnam leżeć w łóżku – narzekała jedna z pacjentek, (...)"** A co z tymi, którzy naprawdę nie mają siły na te wyścigi do rejestracji???
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 21:11
+23
Skonam za chwilę. Jak to dyrektor zdecydował o otwarciu drugiego punktu???? Po prostu przyszedł drugi pracownik rejestracji, który miał drugą zmianę.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 21:17
+16
Pan dyrektor kłamie jak z nut i się nie orientuję w kwestii kontraktu ośrodek zawsze otwierany jest przed godziną 8
Avatar
empatyczna "piguła".... / 18 grudnia 2018 o 07:42
+14
Do kogo, Szanowni Państwo, macie pretensję ? Budżet kraju nie jest z gumy! Sami zaś akceptujecie jego uszczuplanie poprzez pompowanie, rok po roku, kwoty zbliżonej do 14 mld. złotych na konto pedofilskiej mafii w sutannach! To kwota zbliżona do kosztów całej polskiej edukacji lub 1/3 wszystkich usług medycznych! Utrzymujecie (dobrowolnie) 52 tysięczną armię nierobów i jeszcze chcielibyście funkcjonującą służbę zdrowia? Bierzcie przykład z najlepszych i okażcie zrozumienie dla sytuacji. Ponoć sam pan Kaczyński musiał czekać na przyjęcie do szpitala prawie 5 minut!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 21:06
+14
Podobno sułtan Kuliński chcę tą rehabilitację zamknąć i co my wtedy zrobimy?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 06:33
+11
Kłamstwo !!! Mateusz mówił w telewizji że kolejki do lekarzy się skróciły !!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 21:08
+10
Też słyszałam o tym że chce ją zamknąć
Avatar
ja / 17 grudnia 2018 o 22:04
+7
Ryba psuje sie od głowy.
Avatar
Adam / 17 grudnia 2018 o 21:36
+7
COZl pod rządami PSL i wszystko jasne. Ale się zmiani..... i to niedługo.
 Pytanie brzmi czy na lepsze. 
Avatar
Ja / 18 grudnia 2018 o 13:28
+4
tak wygląda dobra zmiana w służbie zdrowia!!! Ciekawe czy prezes kaczyński ze swoją chorą nogą musiał w kolejce czekać na rehabilitacje ? dno i metr mułu pod spodem.
 Szpitalem zarządza dyrektor zatrudniony przez Sosnowskiego PSL
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 13:04
+2
tak wygląda dobra zmiana w służbie zdrowia!!! Ciekawe czy prezes kaczyński ze swoją chorą nogą musiał w kolejce czekać na rehabilitacje ? dno i metr mułu pod spodem.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 12:23
+3
"Po informacji od kierownika" Jakiego kierownika? Czy pan dyrektor w ogóle wie ze tam nie było żadnego kierownika? Stałem tam jak idiota ze schorowaną matką i sam chciałem porozmawiać z kims kto tam niby rządzi. Jedna osoba w rejestracji. Za to odpowiedzialność ponosi dyrektor który nie wyznaczył kierownika.
Avatar
pacjent / 18 grudnia 2018 o 12:07
+1
Chowaj portfel - PiS się zbliża
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 11:13
+2
Pan dyrektor kłamie. Nie ma pojęcia o której na co dzień otwierany jest ośrodek, ani że na godzinę 12 zwyczajnie przyszedł drugi rejestrator na swoją ustaloną drugą zmianę. Nikt pacjentom nie kazał stać w kolejce od 5 rano, ani tym bardziej przychodzić jednego dnia. Dziś nie ma w kolejce praktycznie nikogo. Niech sobie pan redaktor przyjdzie zrobić zdjęcie porównawcze.
Avatar
Cc / 18 grudnia 2018 o 09:51
+1
Spora część tych ludzi łazi tam bo niema co w domu robić niema się z kim poklucic chce być ważnym lubi się policytowac na choroby
Avatar
duszpasterz ..... / 18 grudnia 2018 o 08:36
+6
....pozamykanie tych różnych placówek poskutkowałoby likwidacją kolejek! Po prostu przyczyna leży w skutku! Żarliwa modlitwa i regularne odmawianie różańca jest najlepszym lekarstwem.....
Avatar
empatyczna "piguła".... / 18 grudnia 2018 o 07:42
+14
Do kogo, Szanowni Państwo, macie pretensję ? Budżet kraju nie jest z gumy! Sami zaś akceptujecie jego uszczuplanie poprzez pompowanie, rok po roku, kwoty zbliżonej do 14 mld. złotych na konto pedofilskiej mafii w sutannach! To kwota zbliżona do kosztów całej polskiej edukacji lub 1/3 wszystkich usług medycznych! Utrzymujecie (dobrowolnie) 52 tysięczną armię nierobów i jeszcze chcielibyście funkcjonującą służbę zdrowia? Bierzcie przykład z najlepszych i okażcie zrozumienie dla sytuacji. Ponoć sam pan Kaczyński musiał czekać na przyjęcie do szpitala prawie 5 minut!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 06:59
+1
Pan Deruś to ma jeszcze nawyki z poprzedniego systemu - DONISICIEL!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 06:40
+6
Jak ci biedni lekarze wytrzymują z tymi wszystkimi dziadami i babkami. Byłem tam ostatnio jako pacjent - co chwile awantura między moherami a pracownikami „ ze im się należy bo płacili składki” itp ...
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bialska Szkoła Rocka zagra wyjątkowy koncert noworoczny
5 stycznia 2020, 16:00

Bialska Szkoła Rocka zagra wyjątkowy koncert noworoczny 4 0

Bialska Szkoła Rocka zaprasza na noworoczny koncert. To będzie pierwszy taki występ wychowanków Michała Płandy, założyciela szkoły.

Pływackie MP juniorów: Trzy złote medale Martyny Piesko z AZS UMCS [zdjęcia]
galeria

Pływackie MP juniorów: Trzy złote medale Martyny Piesko z AZS UMCS [zdjęcia] 0 0

Od piątku do niedzieli 16-latkowie walczyli o medale mistrzostw Polski juniorów. Zawodnicy z województwa lubelskiego 11 razy stawali na podium.

Wymagający przeciwnicy Pszczółki Polski Cukier w styczniowym Pucharze Polski kobiet

Wymagający przeciwnicy Pszczółki Polski Cukier w styczniowym Pucharze Polski kobiet 0 2

Niełatwe zadanie czeka zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w przyszłorocznym Pucharze Polski (17-19 stycznia), który odbędzie się w stolicy województwa lubelskiego. Poniedziałkowe losowanie przydzieliło im niezwykle mocnych rywali

Bił i kopał mężczyznę po głowie. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Bił i kopał mężczyznę po głowie. Odpowie za usiłowanie zabójstwa 3 7

Jest akt oskarżenia w sprawie brutalnego pobicia, do którego doszło przy ul. Zana w Lublinie. Napastnik kopał swoją ofiarę po twarzy, łamiąc kości czaszki. Odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Koncert poetycko-muzyczny w DK LSM
19 grudnia 2019, 18:00

Koncert poetycko-muzyczny w DK LSM 0 0

W czwartek, 19 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się przedświąteczny koncert poetycko-muzyczny w wykonaniu artystów scen krakowskich "Stan miłosny... przerywany".

Liga Mistrzów. Starcia gigantów już w 1/8 finału!
film

Liga Mistrzów. Starcia gigantów już w 1/8 finału! 0 3

W poniedziałek w Nyonie rozlosowano pary 1/8 finału Ligi Mistrzów. W losowaniu udział wzięło szesnaście zespołów - zwycięzcy każdej grupy oraz drużyny z drugich miejsc

Lublin: Awaria sieci wodociągowej. Kilka ulic jest bez wody

Lublin: Awaria sieci wodociągowej. Kilka ulic jest bez wody 0 0

Z powodu awarii sieci wodociągowej bez wody przez najbliższe kilka godzin będą mieszkańcy pięciu lubelskich ulic. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji już pracuje nad usunięciem usterki

Pijany mężczyzna zatrzymał samochód na torach i zasnął. W jego kierunku jechała lokomotywa

Pijany mężczyzna zatrzymał samochód na torach i zasnął. W jego kierunku jechała lokomotywa 15 11

Pijany mężczyzna zaparkował samochód na torach w miejscowości Stara Wieś i zasnął. W porę zauważył go jednak maszynista nadjeżdżającej lokomotywy. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii.

Koncert Noworoczny "Hommage a Blues Brothers" w Centrum Spotkania Kultur
1 stycznia 2020, 18:00

Koncert Noworoczny "Hommage a Blues Brothers" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Jolanta Szczepaniak-Przybylińska to gwiazdy wyjątkowego widowiska muzycznego "Hommage a Blues Brothers", które Centrum Spotkania Kultur zaproponuje na rozpoczęcie nowego roku. Wydarzenie odbędzie się 1 stycznia o godz. 18.

Jak poprawić oceny przed końcem semestru?

Jak poprawić oceny przed końcem semestru? 0 0

Koniec semestru zbliża się wielkimi krokami. Najwyższy czas, by zatroszczyć się o poprawienie ocen, jeśli nie są one satysfakcjonujące.

Gratka dla fanów mieszanych sztuk walki. Gala TFL powraca do Lublina
Magazyn

Gratka dla fanów mieszanych sztuk walki. Gala TFL powraca do Lublina 8 3

W sobotę, 21 grudnia, o godzinie 19 w hali Globus rozpocznie się gala Thunderstrike Fight League 19 „Christmas Time”. Głównymi gwiazdami imprezy są Hubert Szymajda i Cezary Kęsik

Jak wyjść z długów? Sprawdź, gdzie możesz uzyskać fachową pomoc prawną

Jak wyjść z długów? Sprawdź, gdzie możesz uzyskać fachową pomoc prawną 1 0

Końcówka roku to bardzo dobry moment na to, aby uporządkować wszystkie sprawy finansowe. Jeżeli przytłaczają nas raty kredytów, niezapłacone rachunki, mamy kłopot ze spłatą chwilówki lub podatku warto poprosić o pomoc w znalezieniu rozwiązania. Warto również skorzystać z prawnika online.

Unia Krzywda poszukuje wzmocnień w linii ataku

Unia Krzywda poszukuje wzmocnień w linii ataku 0 0

Unia Krzywda to druga drużyna pod względem najmniejszej liczby strzelonych goli. Jesienią ekipa prowadzona przez Zbigniewa Lamka zdobyła 12 bramek

Nałęczów: Ulica Partyzantów doczeka się remontu

Nałęczów: Ulica Partyzantów doczeka się remontu 0 2

Nowa nawierzchnia z betonowej kostki, chodniki, oświetlenie i mur oporowy w formie ściany Larsena - to wszystko zaplanowano w ramach przyszłorocznej przebudowy ok. 380-metrowego fragmentu ul. Partyzantów. Koszt wyniesie prawie 2 mln zł.

Prawybory prezydenckie w Konfederacji. W Lublinie wygrał Krzysztof Bosak

Prawybory prezydenckie w Konfederacji. W Lublinie wygrał Krzysztof Bosak 0 15

Krzysztof Bosak zwyciężył w prawyborach prezydenckich Konfederacji w Lublinie. W lubelskim zjeździe wojewódzkim uczestniczyło ponad 350 osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!