Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2018 r.
20:33

Długa kolejka po rehabilitację. Niektórzy czekali od 5 rano żeby się zapisać

0 29 A A
Mieczysław Deruś z Lublina przyszedł zapisać się na zabieg drenażu limfatycznego. Musiał czekać w długiej kolejce do rejestracji
Mieczysław Deruś z Lublina przyszedł zapisać się na zabieg drenażu limfatycznego. Musiał czekać w długiej kolejce do rejestracji (fot. Maciej Kaczanowski)

Jesteśmy stłoczeni w małym korytarzu, przyszło mnóstwo ludzi, a w rejestracji tylko jedna osoba. Niektórzy czekają od godziny 5 rano. Pacjenci nie powinni być tak traktowani – zaalarmowała nas w poniedziałek po godz. 10 jedna z pacjentek ośrodka rehabilitacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, która chciała się zapisać na zabiegi na przyszły rok

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekam już od godziny ósmej, a przede mną jeszcze jest 10 osób. Do czego to podobne, żeby tak byli traktowani pacjenci onkologiczni. Jestem po operacji nowotworowej, mam opuchliznę, nie do końca sprawne ręce i nogę, a ból jest niesamowity – skarżył się Mieczysław Deruś z Lublina. – Pacjenci są stłoczeni w poczekalni, nie wszyscy mają gdzie usiąść, a jest bardzo dużo starszych osób. Zanim po godz. 12 przyszła druga rejestratorka, w ciągu godziny były rejestrowane zaledwie cztery osoby.

Niektórzy pacjenci przyszli nawet kilka godzin przed otwarciem rejestracji, żeby mieć pewność, że na pewno zostaną zapisani. – Przyszłam o godz. 5 i nadal czekam na rejestrację. Powinny być wydawane numerki, żeby można było wyjść z kolejki i wrócić o konkretnej godzinie. A tak muszę czekać, chociaż przy moim stanie zdrowia powinnam leżeć w łóżku – narzekała jedna z pacjentek, którą spotkaliśmy ok. południa w ośrodku rehabilitacji. W kolejce czekało wtedy około czterdziestu pacjentów.

Dyrektor COZL przyznaje, że przed południem w ośrodku rehabilitacji zaczęło pojawiać się coraz więcej osób, a czas oczekiwania na rejestrację wydłużył się. – Po informacji od kierownika ośrodka zdecydowałem o uruchomieniu od godz. 12 kolejnego punktu rejestracji, aby pacjenci byli szybciej obsługiwani – zapewnił Jerzy Kuliński, dyrektor COZL. – Rejestracja działa od godz. 8. Jeśli ktoś przyszedł wcześniej, np. o godz. 5, to zrobił to na własną odpowiedzialność, niemniej jednak na moje polecenie drzwi ośrodka są otwierane wcześniej, aby pacjenci nie czekali w chłodzie.

Dyrektor przyznaje, że kontrakt na zabiegi rehabilitacyjne z NFZ nie jest duży i być może miejsc wystarczy tylko dla osób, które przyszły w dniu rozpoczęcia zapisów na przyszły rok. – Na razie trudno nam powiedzieć, ile osób dzisiaj się zarejestruje i czy będą jeszcze potem wolne miejsca. To będzie wiadomo na koniec dnia – mówił nam dyrektor Kuliński. – Warto jednak podkreślić, że nie jest tylko rehabilitacja dla pacjentów onkologicznych, ale dla pacjentów ze wszelkiego rodzaju schorzeniami, więc jest ich bardzo dużo.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 17 grudnia 2018 r. o 21:26
+23
"Po informacji od kierownika ośrodka zdecydowałem o uruchomieniu od godz. 12 kolejnego punktu rejestracji, aby pacjenci byli szybciej obsługiwani" Jebnij se za to premie Łaskawco.
Avatar
HI / 17 grudnia 2018 r. o 21:20
+23
"– Przyszłam o godz. 5 i nadal czekam na rejestrację.(...) muszę czekać, chociaż przy moim stanie zdrowia powinnam leżeć w łóżku – narzekała jedna z pacjentek, (...)"** A co z tymi, którzy naprawdę nie mają siły na te wyścigi do rejestracji???
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:11
+23
Skonam za chwilę. Jak to dyrektor zdecydował o otwarciu drugiego punktu???? Po prostu przyszedł drugi pracownik rejestracji, który miał drugą zmianę.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:17
+16
Pan dyrektor kłamie jak z nut i się nie orientuję w kwestii kontraktu ośrodek zawsze otwierany jest przed godziną 8
Avatar
empatyczna "piguła".... / 18 grudnia 2018 r. o 07:42
+14
Do kogo, Szanowni Państwo, macie pretensję ? Budżet kraju nie jest z gumy! Sami zaś akceptujecie jego uszczuplanie poprzez pompowanie, rok po roku, kwoty zbliżonej do 14 mld. złotych na konto pedofilskiej mafii w sutannach! To kwota zbliżona do kosztów całej polskiej edukacji lub 1/3 wszystkich usług medycznych! Utrzymujecie (dobrowolnie) 52 tysięczną armię nierobów i jeszcze chcielibyście funkcjonującą służbę zdrowia? Bierzcie przykład z najlepszych i okażcie zrozumienie dla sytuacji. Ponoć sam pan Kaczyński musiał czekać na przyjęcie do szpitala prawie 5 minut!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:06
+14
Podobno sułtan Kuliński chcę tą rehabilitację zamknąć i co my wtedy zrobimy?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 06:33
+11
Kłamstwo !!! Mateusz mówił w telewizji że kolejki do lekarzy się skróciły !!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:08
+10
Też słyszałam o tym że chce ją zamknąć
Avatar
ja / 17 grudnia 2018 r. o 22:04
+7
Ryba psuje sie od głowy.
Avatar
Adam / 17 grudnia 2018 r. o 21:36
+7
COZl pod rządami PSL i wszystko jasne. Ale się zmiani..... i to niedługo.
 Pytanie brzmi czy na lepsze. 
Avatar
Ja / 18 grudnia 2018 r. o 13:28
+4
tak wygląda dobra zmiana w służbie zdrowia!!! Ciekawe czy prezes kaczyński ze swoją chorą nogą musiał w kolejce czekać na rehabilitacje ? dno i metr mułu pod spodem.
 Szpitalem zarządza dyrektor zatrudniony przez Sosnowskiego PSL
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 13:04
+2
tak wygląda dobra zmiana w służbie zdrowia!!! Ciekawe czy prezes kaczyński ze swoją chorą nogą musiał w kolejce czekać na rehabilitacje ? dno i metr mułu pod spodem.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 12:23
+3
"Po informacji od kierownika" Jakiego kierownika? Czy pan dyrektor w ogóle wie ze tam nie było żadnego kierownika? Stałem tam jak idiota ze schorowaną matką i sam chciałem porozmawiać z kims kto tam niby rządzi. Jedna osoba w rejestracji. Za to odpowiedzialność ponosi dyrektor który nie wyznaczył kierownika.
Avatar
pacjent / 18 grudnia 2018 r. o 12:07
+1
Chowaj portfel - PiS się zbliża
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 11:13
+2
Pan dyrektor kłamie. Nie ma pojęcia o której na co dzień otwierany jest ośrodek, ani że na godzinę 12 zwyczajnie przyszedł drugi rejestrator na swoją ustaloną drugą zmianę. Nikt pacjentom nie kazał stać w kolejce od 5 rano, ani tym bardziej przychodzić jednego dnia. Dziś nie ma w kolejce praktycznie nikogo. Niech sobie pan redaktor przyjdzie zrobić zdjęcie porównawcze.
Avatar
Cc / 18 grudnia 2018 r. o 09:51
+1
Spora część tych ludzi łazi tam bo niema co w domu robić niema się z kim poklucic chce być ważnym lubi się policytowac na choroby
Avatar
duszpasterz ..... / 18 grudnia 2018 r. o 08:36
+6
....pozamykanie tych różnych placówek poskutkowałoby likwidacją kolejek! Po prostu przyczyna leży w skutku! Żarliwa modlitwa i regularne odmawianie różańca jest najlepszym lekarstwem.....
Avatar
empatyczna "piguła".... / 18 grudnia 2018 r. o 07:42
+14
Do kogo, Szanowni Państwo, macie pretensję ? Budżet kraju nie jest z gumy! Sami zaś akceptujecie jego uszczuplanie poprzez pompowanie, rok po roku, kwoty zbliżonej do 14 mld. złotych na konto pedofilskiej mafii w sutannach! To kwota zbliżona do kosztów całej polskiej edukacji lub 1/3 wszystkich usług medycznych! Utrzymujecie (dobrowolnie) 52 tysięczną armię nierobów i jeszcze chcielibyście funkcjonującą służbę zdrowia? Bierzcie przykład z najlepszych i okażcie zrozumienie dla sytuacji. Ponoć sam pan Kaczyński musiał czekać na przyjęcie do szpitala prawie 5 minut!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 06:59
+1
Pan Deruś to ma jeszcze nawyki z poprzedniego systemu - DONISICIEL!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 06:40
+6
Jak ci biedni lekarze wytrzymują z tymi wszystkimi dziadami i babkami. Byłem tam ostatnio jako pacjent - co chwile awantura między moherami a pracownikami „ ze im się należy bo płacili składki” itp ...
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Budowa wgryza się w górki czechowskie. Aktywiści protestują

Lublin: Budowa wgryza się w górki czechowskie. Aktywiści protestują

Najpóźniej w marcu ma się skończyć budowa alejki łączącej Czechów z os. Botanik – zapowiada spółka TBV Investment. Zlecone przez nią prace oprotestowuje część aktywistów, którzy twierdzą, że Urząd Miasta nie dopełnił procedur przyrodniczych zezwalając na budowę. Ratusz odpiera ten zarzut.

Puławy: Czekają na archiwalne zdjęcia. Powstaje mobilny przewodnik

Puławy: Czekają na archiwalne zdjęcia. Powstaje mobilny przewodnik

Spacerując po Puławach, dzięki bezpłatnej aplikacji w telefonie, będziemy mogli wirtualnie cofnąć się w czasie i obejrzeć, jak te same miejsca wyglądały w przeszłości. Projekt "Re-konstrukcje" Biblioteki Miejskiej uwieczni zmiany, jakie zaszły w mieście w ciągu ostatnich 115 lat.

Miała latami współpracować z komornikiem. Teraz ujawnia: Licytacje były ustawione [cz. 1]
Reportaż Uwagi! TVN
film

Miała latami współpracować z komornikiem. Teraz ujawnia: Licytacje były ustawione [cz. 1]

- Grabili w bezwzględny sposób, nie licząc się z nikim – mówi o działaniach komornika z Brzegu jedna z poszkodowanych. Adam P. z grupą podstawionych osób, pod okiem sędziów, miał skupować na licytacjach nieruchomości po bardzo atrakcyjnych cenach. Jako pierwsi dotarliśmy do kluczowych bohaterów afery.

Lubelskie: Kłusownicy bestialsko zabili łosia i teraz sami są tropieni
galeria

Lubelskie: Kłusownicy bestialsko zabili łosia i teraz sami są tropieni

Przy drodze wojewódzkiej 815 w Niedźwiadzie znaleziono łosia bez łba. Łopaty i głowę odcięli kłusownicy. Szukają ich i strażnicy leśni, i policjanci.

Zmiany w dęblińskiej Lotniczej Akademii Wojskowej i 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego

Zmiany w dęblińskiej Lotniczej Akademii Wojskowej i 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego

1 grudnia zmienił się rektor w Lotniczej Akademii Wojskowej oraz dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Konferencja upamiętniająca Dowództwo Okręgu Korpusu Nr II w Lublinie
10 grudnia 2020, 9:00

Konferencja upamiętniająca Dowództwo Okręgu Korpusu Nr II w Lublinie

W czwartek, 10 grudnia Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zorganizuje konferencję upamiętniającą Generała Dywizji Mieczysława Smorawińskiego oraz Dowództwo Okręgu Korpusu Nr II w Lublinie. Wydarzenie zainauguruje odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Lublinie (ul. Spadochroniarzy 5).

Kontrowersyjny wyścig po covidowskie dotacje dla lubelskich firm. W puli jest 15 mln zł więcej

Kontrowersyjny wyścig po covidowskie dotacje dla lubelskich firm. W puli jest 15 mln zł więcej

15 mln zł więcej trafi do przedsiębiorców, którzy starali się o wsparcie w głośnym naborze na dotacje dla firm poszkodowanych przez pandemię koronawirusa. Pieniędzy wystarczy prawdopodobnie dla kolejnych kilkuset firm.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2020 r.

Liga Mistrzów. Magiczny wieczór Olivera Giroud w Sewilli

Liga Mistrzów. Magiczny wieczór Olivera Giroud w Sewilli

Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Sevillę aż 4:0 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie E. Środowy wieczór do końca życia zapamięta Oliver Girorud, który zdobył wszystkie bramki dla „The Blues”

Darmowe szczepionki na Covid-19 najpierw dla seniorów. Gdzie i kiedy się zgłosić?

Darmowe szczepionki na Covid-19 najpierw dla seniorów. Gdzie i kiedy się zgłosić?

Zaszczepić na Covid-19 będzie się można u najbliższego lekarza rodzinnego lub w mobilnym punkcie. A szczepionki będą darmowe i dobrowolne. W pierwszej kolejności skorzystają z nich m.in. seniorzy 60+ i medycy.

Biała Podlaska: Prawica chce odwołać przewodniczącego rady. Bo ich obraża

Biała Podlaska: Prawica chce odwołać przewodniczącego rady. Bo ich obraża

– Pan przewodniczący obraża radnych – skarży się klub radnych Zjednoczonej Prawicy i kieruje wniosek o odwołanie Bogusława Broniewicza (Biała Samorządowa) z tej funkcji. Z kolei, przewodniczący uważa, że to jeden z elementów polityki nowej koalicji PO–PiS w bialskiej radzie.

Ma być wizytówką ul. Bernardyńskiej i całego Lublina. Budynek szkoły przechodzi gruntowny remont
Zdjęcia
galeria

Ma być wizytówką ul. Bernardyńskiej i całego Lublina. Budynek szkoły przechodzi gruntowny remont

Postępami prac w zabytkowym gmachu szkół im. Vetterów pochwalił się Urząd Miasta, który deklaruje, że w przyszłym roku sale lekcyjne będą gotowe na przyjęcie uczniów. Przebudowa miała się zakończyć o wiele wcześniej, ale podczas robót pojawiły się niezbyt miłe niespodzianki .