Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2018 r.
20:33

Długa kolejka po rehabilitację. Niektórzy czekali od 5 rano żeby się zapisać

47 29 A A
Mieczysław Deruś z Lublina przyszedł zapisać się na zabieg drenażu limfatycznego. Musiał czekać w długiej kolejce do rejestracji
Mieczysław Deruś z Lublina przyszedł zapisać się na zabieg drenażu limfatycznego. Musiał czekać w długiej kolejce do rejestracji (fot. Maciej Kaczanowski)

Jesteśmy stłoczeni w małym korytarzu, przyszło mnóstwo ludzi, a w rejestracji tylko jedna osoba. Niektórzy czekają od godziny 5 rano. Pacjenci nie powinni być tak traktowani – zaalarmowała nas w poniedziałek po godz. 10 jedna z pacjentek ośrodka rehabilitacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, która chciała się zapisać na zabiegi na przyszły rok

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekam już od godziny ósmej, a przede mną jeszcze jest 10 osób. Do czego to podobne, żeby tak byli traktowani pacjenci onkologiczni. Jestem po operacji nowotworowej, mam opuchliznę, nie do końca sprawne ręce i nogę, a ból jest niesamowity – skarżył się Mieczysław Deruś z Lublina. – Pacjenci są stłoczeni w poczekalni, nie wszyscy mają gdzie usiąść, a jest bardzo dużo starszych osób. Zanim po godz. 12 przyszła druga rejestratorka, w ciągu godziny były rejestrowane zaledwie cztery osoby.

Niektórzy pacjenci przyszli nawet kilka godzin przed otwarciem rejestracji, żeby mieć pewność, że na pewno zostaną zapisani. – Przyszłam o godz. 5 i nadal czekam na rejestrację. Powinny być wydawane numerki, żeby można było wyjść z kolejki i wrócić o konkretnej godzinie. A tak muszę czekać, chociaż przy moim stanie zdrowia powinnam leżeć w łóżku – narzekała jedna z pacjentek, którą spotkaliśmy ok. południa w ośrodku rehabilitacji. W kolejce czekało wtedy około czterdziestu pacjentów.

Dyrektor COZL przyznaje, że przed południem w ośrodku rehabilitacji zaczęło pojawiać się coraz więcej osób, a czas oczekiwania na rejestrację wydłużył się. – Po informacji od kierownika ośrodka zdecydowałem o uruchomieniu od godz. 12 kolejnego punktu rejestracji, aby pacjenci byli szybciej obsługiwani – zapewnił Jerzy Kuliński, dyrektor COZL. – Rejestracja działa od godz. 8. Jeśli ktoś przyszedł wcześniej, np. o godz. 5, to zrobił to na własną odpowiedzialność, niemniej jednak na moje polecenie drzwi ośrodka są otwierane wcześniej, aby pacjenci nie czekali w chłodzie.

Dyrektor przyznaje, że kontrakt na zabiegi rehabilitacyjne z NFZ nie jest duży i być może miejsc wystarczy tylko dla osób, które przyszły w dniu rozpoczęcia zapisów na przyszły rok. – Na razie trudno nam powiedzieć, ile osób dzisiaj się zarejestruje i czy będą jeszcze potem wolne miejsca. To będzie wiadomo na koniec dnia – mówił nam dyrektor Kuliński. – Warto jednak podkreślić, że nie jest tylko rehabilitacja dla pacjentów onkologicznych, ale dla pacjentów ze wszelkiego rodzaju schorzeniami, więc jest ich bardzo dużo.

Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 17 grudnia 2018 o 21:26
+22
"Po informacji od kierownika ośrodka zdecydowałem o uruchomieniu od godz. 12 kolejnego punktu rejestracji, aby pacjenci byli szybciej obsługiwani" Jebnij se za to premie Łaskawco.
Avatar
HI / 17 grudnia 2018 o 21:20
+22
"– Przyszłam o godz. 5 i nadal czekam na rejestrację.(...) muszę czekać, chociaż przy moim stanie zdrowia powinnam leżeć w łóżku – narzekała jedna z pacjentek, (...)"** A co z tymi, którzy naprawdę nie mają siły na te wyścigi do rejestracji???
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 21:11
+22
Skonam za chwilę. Jak to dyrektor zdecydował o otwarciu drugiego punktu???? Po prostu przyszedł drugi pracownik rejestracji, który miał drugą zmianę.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 21:17
+15
Pan dyrektor kłamie jak z nut i się nie orientuję w kwestii kontraktu ośrodek zawsze otwierany jest przed godziną 8
Avatar
empatyczna "piguła".... / 18 grudnia 2018 o 07:42
+13
Do kogo, Szanowni Państwo, macie pretensję ? Budżet kraju nie jest z gumy! Sami zaś akceptujecie jego uszczuplanie poprzez pompowanie, rok po roku, kwoty zbliżonej do 14 mld. złotych na konto pedofilskiej mafii w sutannach! To kwota zbliżona do kosztów całej polskiej edukacji lub 1/3 wszystkich usług medycznych! Utrzymujecie (dobrowolnie) 52 tysięczną armię nierobów i jeszcze chcielibyście funkcjonującą służbę zdrowia? Bierzcie przykład z najlepszych i okażcie zrozumienie dla sytuacji. Ponoć sam pan Kaczyński musiał czekać na przyjęcie do szpitala prawie 5 minut!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 21:06
+13
Podobno sułtan Kuliński chcę tą rehabilitację zamknąć i co my wtedy zrobimy?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 06:33
+10
Kłamstwo !!! Mateusz mówił w telewizji że kolejki do lekarzy się skróciły !!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 21:08
+9
Też słyszałam o tym że chce ją zamknąć
Avatar
ja / 17 grudnia 2018 o 22:04
+6
Ryba psuje sie od głowy.
Avatar
Adam / 17 grudnia 2018 o 21:36
+6
COZl pod rządami PSL i wszystko jasne. Ale się zmiani..... i to niedługo.
 Pytanie brzmi czy na lepsze. 
Avatar
Ja / 18 grudnia 2018 o 13:28
+3
tak wygląda dobra zmiana w służbie zdrowia!!! Ciekawe czy prezes kaczyński ze swoją chorą nogą musiał w kolejce czekać na rehabilitacje ? dno i metr mułu pod spodem.
 Szpitalem zarządza dyrektor zatrudniony przez Sosnowskiego PSL
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 13:04
+1
tak wygląda dobra zmiana w służbie zdrowia!!! Ciekawe czy prezes kaczyński ze swoją chorą nogą musiał w kolejce czekać na rehabilitacje ? dno i metr mułu pod spodem.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 12:23
+2
"Po informacji od kierownika" Jakiego kierownika? Czy pan dyrektor w ogóle wie ze tam nie było żadnego kierownika? Stałem tam jak idiota ze schorowaną matką i sam chciałem porozmawiać z kims kto tam niby rządzi. Jedna osoba w rejestracji. Za to odpowiedzialność ponosi dyrektor który nie wyznaczył kierownika.
Avatar
pacjent / 18 grudnia 2018 o 12:07
0
Chowaj portfel - PiS się zbliża
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 11:13
+1
Pan dyrektor kłamie. Nie ma pojęcia o której na co dzień otwierany jest ośrodek, ani że na godzinę 12 zwyczajnie przyszedł drugi rejestrator na swoją ustaloną drugą zmianę. Nikt pacjentom nie kazał stać w kolejce od 5 rano, ani tym bardziej przychodzić jednego dnia. Dziś nie ma w kolejce praktycznie nikogo. Niech sobie pan redaktor przyjdzie zrobić zdjęcie porównawcze.
Avatar
Cc / 18 grudnia 2018 o 09:51
0
Spora część tych ludzi łazi tam bo niema co w domu robić niema się z kim poklucic chce być ważnym lubi się policytowac na choroby
Avatar
duszpasterz ..... / 18 grudnia 2018 o 08:36
+5
....pozamykanie tych różnych placówek poskutkowałoby likwidacją kolejek! Po prostu przyczyna leży w skutku! Żarliwa modlitwa i regularne odmawianie różańca jest najlepszym lekarstwem.....
Avatar
empatyczna "piguła".... / 18 grudnia 2018 o 07:42
+13
Do kogo, Szanowni Państwo, macie pretensję ? Budżet kraju nie jest z gumy! Sami zaś akceptujecie jego uszczuplanie poprzez pompowanie, rok po roku, kwoty zbliżonej do 14 mld. złotych na konto pedofilskiej mafii w sutannach! To kwota zbliżona do kosztów całej polskiej edukacji lub 1/3 wszystkich usług medycznych! Utrzymujecie (dobrowolnie) 52 tysięczną armię nierobów i jeszcze chcielibyście funkcjonującą służbę zdrowia? Bierzcie przykład z najlepszych i okażcie zrozumienie dla sytuacji. Ponoć sam pan Kaczyński musiał czekać na przyjęcie do szpitala prawie 5 minut!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 06:59
0
Pan Deruś to ma jeszcze nawyki z poprzedniego systemu - DONISICIEL!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 06:40
+5
Jak ci biedni lekarze wytrzymują z tymi wszystkimi dziadami i babkami. Byłem tam ostatnio jako pacjent - co chwile awantura między moherami a pracownikami „ ze im się należy bo płacili składki” itp ...
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamiast dużego sklepu będzie przedszkole, szkoły i żłobek?

Lublin: Zamiast dużego sklepu będzie przedszkole, szkoły i żłobek? 0 0

Przedszkole, szkoły oraz żłobek mogą powstać w należącym do prywatnej firmy budynku przy ul. Diamentowej. Na przebudowę obiektu zgodził się Urząd Miasta. Czy miasto odkupi budynek, by zapewnić w ten sposób miejsca dla dzieci z rozbudowującego się Wrotkowa?

Biała Podlaska: Kolejne zmiany w radach nadzorczych spółek miejskich

Biała Podlaska: Kolejne zmiany w radach nadzorczych spółek miejskich 0 0

Kolejne zmiany w radach nadzorczych miejskich spółek. Teraz przyszedł czas na Zakład Gospodarki Lokalowej i Miejski Zakład Komunikacyjny.

Prawnicy będą pomagać mieszkańcom za darmo przez cały rok

Prawnicy będą pomagać mieszkańcom za darmo przez cały rok 0 1

Przez najbliższe dwanaście miesięcy w Biłgoraju działać będą trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Korzystać mogą z nich mieszkańcy całego powiatu.

Dzień Babci 2019: pomysły na prezent z okazji Dnia Babci

Dzień Babci 2019: pomysły na prezent z okazji Dnia Babci 0 1

Jaki prezent wybrać z okazji Dnia Babci. Podsuwamy kilka prostych, ale sprawdzonych pomysłów

Kolejne zwycięstwa Avii Świdnik i LUK Politechniki

Kolejne zwycięstwa Avii Świdnik i LUK Politechniki 0 1

W pierwszych spotkaniach o stawkę w tym roku MKS Avia Świdnik i LUK Politechnika Lublin odniosły zwycięstwa. Świdniczanie zwyciężyli w trzech setach SMS Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec, lublinianie stoczyli zacięty bój na wyjeździe z PZL Sędziszów Małopolski wygrywając 3:1

Wojska Obrony Terytorialnej będą ćwiczyć, ale bez użycia ostrej amunicji

Wojska Obrony Terytorialnej będą ćwiczyć, ale bez użycia ostrej amunicji 0 5

W pierwszą sobotę lutego w okolicach Wólki Gołębskiej w gminie Puławy pojawią się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zmasowane kontrole trzeźwości kierowców w jednej z dzielnic Lublina

Zmasowane kontrole trzeźwości kierowców w jednej z dzielnic Lublina 47 16

Policjanci kontrolują dziś trzeźwość kierowców w dzielnicy Dziesiąta w Lublinie.

Kasia Kowalska na 25-lecie w Lublinie
6 marca 2019, 18:00

Kasia Kowalska na 25-lecie w Lublinie 0 1

16 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) wystąpi Kasia Kowalska z koncertem w ramach 25-lecia pracy artystycznej.

Pożar w kamienicy przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Sytuacja już opanowana
Alarm 24
galeria

Pożar w kamienicy przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Sytuacja już opanowana 59 6

Pożar w kamienicy położonej na rogu ul. Lubartowskiej i al. Tysiąclecia w Lublinie. Strażacy szybko opanowali sytuację - zapaliła się sadza w kominie.

Chaos, kolejka, i długie czekanie. Problemy z nowym SOR-em w Lublinie tuż po otwarciu
Alarm 24

Chaos, kolejka, i długie czekanie. Problemy z nowym SOR-em w Lublinie tuż po otwarciu 20 17

– Miało być szybko i nowocześnie, a jest nawet 10 godzin w kolejce i chaos – komentuje jeden z naszych czytelników, który już pierwszej nocy od otwarcia miał szansę sprawdzić jak działa „najnowocześniejszy SOR w województwie”. – Pacjentów mieliśmy rekordowo dużo. Z całego miasta przyjeżdżali specjalnie do nas – tłumaczy szef oddziału

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2019 roku 0 0

Super Krwawy Księżyc Wilka już 21 stycznia. Kiedy go oglądać?

Super Krwawy Księżyc Wilka już 21 stycznia. Kiedy go oglądać? 279 0

W poniedziałek 21 stycznia nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. W Polsce będzie widoczne nad ranem podczas zachodu Księżyca. Dodatkowo na ten sam dzień przypada tzw. superpełnia Księżyca.

Lublin: Taka pogoda niszczy drogi. Drogowcy jeżdżą z ulicy na ulicę i łatają dziury

Lublin: Taka pogoda niszczy drogi. Drogowcy jeżdżą z ulicy na ulicę i łatają dziury 52 12

Bezlitosna dla nawierzchni lubelskich dróg okazała się pogoda panująca w ostatnich dniach. Kierowcy przeklinają dziury w jezdni, bo nie ma dnia, by w asfalcie nie pojawiły się nowe ubytki. Siedem ekip drogowców ciągle jeździ z ulicy na ulicę, a miasto musi się przygotować na dodatkowe wydatki

Łęczna: Monitoring nowej generacji za 120 tys. zł

Łęczna: Monitoring nowej generacji za 120 tys. zł 0 0

120 tysięcy złotych będzie w tym roku kosztować modernizacja i rozbudowa monitoringu miejskiego. Sukcesywnie stare analogowe kamery będą wymieniane na sprzęt cyfrowy

Już prawie nie ma dzików w Poleskim Parku Narodowym. "Dzik nie jest złem, ale ofiarą"
galeria

Już prawie nie ma dzików w Poleskim Parku Narodowym. "Dzik nie jest złem, ale ofiarą" 1728 19

W Poleskim Parku Narodowym za sprawą ASF i zarządzonych odgórnie redukcji, populacji dzika już praktycznie nie ma. A te, które zastrzelono, choć miały wirusa, to nie chorowały. – Dzik nie jest złem, ale ofiarą – komentuje dyrektor PPN