Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2018 r.
20:33

Długa kolejka po rehabilitację. Niektórzy czekali od 5 rano żeby się zapisać

0 29 A A
Mieczysław Deruś z Lublina przyszedł zapisać się na zabieg drenażu limfatycznego. Musiał czekać w długiej kolejce do rejestracji
Mieczysław Deruś z Lublina przyszedł zapisać się na zabieg drenażu limfatycznego. Musiał czekać w długiej kolejce do rejestracji (fot. Maciej Kaczanowski)

Jesteśmy stłoczeni w małym korytarzu, przyszło mnóstwo ludzi, a w rejestracji tylko jedna osoba. Niektórzy czekają od godziny 5 rano. Pacjenci nie powinni być tak traktowani – zaalarmowała nas w poniedziałek po godz. 10 jedna z pacjentek ośrodka rehabilitacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, która chciała się zapisać na zabiegi na przyszły rok

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekam już od godziny ósmej, a przede mną jeszcze jest 10 osób. Do czego to podobne, żeby tak byli traktowani pacjenci onkologiczni. Jestem po operacji nowotworowej, mam opuchliznę, nie do końca sprawne ręce i nogę, a ból jest niesamowity – skarżył się Mieczysław Deruś z Lublina. – Pacjenci są stłoczeni w poczekalni, nie wszyscy mają gdzie usiąść, a jest bardzo dużo starszych osób. Zanim po godz. 12 przyszła druga rejestratorka, w ciągu godziny były rejestrowane zaledwie cztery osoby.

Niektórzy pacjenci przyszli nawet kilka godzin przed otwarciem rejestracji, żeby mieć pewność, że na pewno zostaną zapisani. – Przyszłam o godz. 5 i nadal czekam na rejestrację. Powinny być wydawane numerki, żeby można było wyjść z kolejki i wrócić o konkretnej godzinie. A tak muszę czekać, chociaż przy moim stanie zdrowia powinnam leżeć w łóżku – narzekała jedna z pacjentek, którą spotkaliśmy ok. południa w ośrodku rehabilitacji. W kolejce czekało wtedy około czterdziestu pacjentów.

Dyrektor COZL przyznaje, że przed południem w ośrodku rehabilitacji zaczęło pojawiać się coraz więcej osób, a czas oczekiwania na rejestrację wydłużył się. – Po informacji od kierownika ośrodka zdecydowałem o uruchomieniu od godz. 12 kolejnego punktu rejestracji, aby pacjenci byli szybciej obsługiwani – zapewnił Jerzy Kuliński, dyrektor COZL. – Rejestracja działa od godz. 8. Jeśli ktoś przyszedł wcześniej, np. o godz. 5, to zrobił to na własną odpowiedzialność, niemniej jednak na moje polecenie drzwi ośrodka są otwierane wcześniej, aby pacjenci nie czekali w chłodzie.

Dyrektor przyznaje, że kontrakt na zabiegi rehabilitacyjne z NFZ nie jest duży i być może miejsc wystarczy tylko dla osób, które przyszły w dniu rozpoczęcia zapisów na przyszły rok. – Na razie trudno nam powiedzieć, ile osób dzisiaj się zarejestruje i czy będą jeszcze potem wolne miejsca. To będzie wiadomo na koniec dnia – mówił nam dyrektor Kuliński. – Warto jednak podkreślić, że nie jest tylko rehabilitacja dla pacjentów onkologicznych, ale dla pacjentów ze wszelkiego rodzaju schorzeniami, więc jest ich bardzo dużo.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 17 grudnia 2018 r. o 21:26
+23
"Po informacji od kierownika ośrodka zdecydowałem o uruchomieniu od godz. 12 kolejnego punktu rejestracji, aby pacjenci byli szybciej obsługiwani" Jebnij se za to premie Łaskawco.
Avatar
HI / 17 grudnia 2018 r. o 21:20
+23
"– Przyszłam o godz. 5 i nadal czekam na rejestrację.(...) muszę czekać, chociaż przy moim stanie zdrowia powinnam leżeć w łóżku – narzekała jedna z pacjentek, (...)"** A co z tymi, którzy naprawdę nie mają siły na te wyścigi do rejestracji???
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:11
+23
Skonam za chwilę. Jak to dyrektor zdecydował o otwarciu drugiego punktu???? Po prostu przyszedł drugi pracownik rejestracji, który miał drugą zmianę.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:17
+16
Pan dyrektor kłamie jak z nut i się nie orientuję w kwestii kontraktu ośrodek zawsze otwierany jest przed godziną 8
Avatar
empatyczna "piguła".... / 18 grudnia 2018 r. o 07:42
+14
Do kogo, Szanowni Państwo, macie pretensję ? Budżet kraju nie jest z gumy! Sami zaś akceptujecie jego uszczuplanie poprzez pompowanie, rok po roku, kwoty zbliżonej do 14 mld. złotych na konto pedofilskiej mafii w sutannach! To kwota zbliżona do kosztów całej polskiej edukacji lub 1/3 wszystkich usług medycznych! Utrzymujecie (dobrowolnie) 52 tysięczną armię nierobów i jeszcze chcielibyście funkcjonującą służbę zdrowia? Bierzcie przykład z najlepszych i okażcie zrozumienie dla sytuacji. Ponoć sam pan Kaczyński musiał czekać na przyjęcie do szpitala prawie 5 minut!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:06
+14
Podobno sułtan Kuliński chcę tą rehabilitację zamknąć i co my wtedy zrobimy?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 06:33
+11
Kłamstwo !!! Mateusz mówił w telewizji że kolejki do lekarzy się skróciły !!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:08
+10
Też słyszałam o tym że chce ją zamknąć
Avatar
ja / 17 grudnia 2018 r. o 22:04
+7
Ryba psuje sie od głowy.
Avatar
Adam / 17 grudnia 2018 r. o 21:36
+7
COZl pod rządami PSL i wszystko jasne. Ale się zmiani..... i to niedługo.
 Pytanie brzmi czy na lepsze. 
Avatar
Ja / 18 grudnia 2018 r. o 13:28
+4
tak wygląda dobra zmiana w służbie zdrowia!!! Ciekawe czy prezes kaczyński ze swoją chorą nogą musiał w kolejce czekać na rehabilitacje ? dno i metr mułu pod spodem.
 Szpitalem zarządza dyrektor zatrudniony przez Sosnowskiego PSL
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 13:04
+2
tak wygląda dobra zmiana w służbie zdrowia!!! Ciekawe czy prezes kaczyński ze swoją chorą nogą musiał w kolejce czekać na rehabilitacje ? dno i metr mułu pod spodem.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 12:23
+3
"Po informacji od kierownika" Jakiego kierownika? Czy pan dyrektor w ogóle wie ze tam nie było żadnego kierownika? Stałem tam jak idiota ze schorowaną matką i sam chciałem porozmawiać z kims kto tam niby rządzi. Jedna osoba w rejestracji. Za to odpowiedzialność ponosi dyrektor który nie wyznaczył kierownika.
Avatar
pacjent / 18 grudnia 2018 r. o 12:07
+1
Chowaj portfel - PiS się zbliża
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 11:13
+2
Pan dyrektor kłamie. Nie ma pojęcia o której na co dzień otwierany jest ośrodek, ani że na godzinę 12 zwyczajnie przyszedł drugi rejestrator na swoją ustaloną drugą zmianę. Nikt pacjentom nie kazał stać w kolejce od 5 rano, ani tym bardziej przychodzić jednego dnia. Dziś nie ma w kolejce praktycznie nikogo. Niech sobie pan redaktor przyjdzie zrobić zdjęcie porównawcze.
Avatar
Cc / 18 grudnia 2018 r. o 09:51
+1
Spora część tych ludzi łazi tam bo niema co w domu robić niema się z kim poklucic chce być ważnym lubi się policytowac na choroby
Avatar
duszpasterz ..... / 18 grudnia 2018 r. o 08:36
+6
....pozamykanie tych różnych placówek poskutkowałoby likwidacją kolejek! Po prostu przyczyna leży w skutku! Żarliwa modlitwa i regularne odmawianie różańca jest najlepszym lekarstwem.....
Avatar
empatyczna "piguła".... / 18 grudnia 2018 r. o 07:42
+14
Do kogo, Szanowni Państwo, macie pretensję ? Budżet kraju nie jest z gumy! Sami zaś akceptujecie jego uszczuplanie poprzez pompowanie, rok po roku, kwoty zbliżonej do 14 mld. złotych na konto pedofilskiej mafii w sutannach! To kwota zbliżona do kosztów całej polskiej edukacji lub 1/3 wszystkich usług medycznych! Utrzymujecie (dobrowolnie) 52 tysięczną armię nierobów i jeszcze chcielibyście funkcjonującą służbę zdrowia? Bierzcie przykład z najlepszych i okażcie zrozumienie dla sytuacji. Ponoć sam pan Kaczyński musiał czekać na przyjęcie do szpitala prawie 5 minut!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 06:59
+1
Pan Deruś to ma jeszcze nawyki z poprzedniego systemu - DONISICIEL!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 06:40
+6
Jak ci biedni lekarze wytrzymują z tymi wszystkimi dziadami i babkami. Byłem tam ostatnio jako pacjent - co chwile awantura między moherami a pracownikami „ ze im się należy bo płacili składki” itp ...
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poszerza się grono faworytów "świdnickiej halówki"

Poszerza się grono faworytów "świdnickiej halówki"

W IBRA Liga Open o czołowe lokaty włączyło się Pokolenie J.P.II. W Olimp Lidze Oldbojów prowadzi Kaladi Sport

Wszyscy samorządowcy zarobią więcej. Ale nie burmistrz tego miasta

Wszyscy samorządowcy zarobią więcej. Ale nie burmistrz tego miasta

W całym kraju samorządowcy dostają podwyżki. To wymóg zmian w prawie, ale jest miasto, które ta fala ominęła. Radni Łęcznej burmistrzowi nie chcą dać zarobić więcej.

COVID-19 na fermie norek w Polsce. 25 tys. zwierząt

COVID-19 na fermie norek w Polsce. 25 tys. zwierząt

Trzecie ognisko SARS-CoV-2 u norek w Polsce, stwierdzono w gospodarstwie w powiecie nakielskim (województwo kujawsko-pomorskie), w którym znajdowało się ok. 25 tys. norek - poinformował w środę Główny Lekarz Weterynarii.

Nawet 2 lata więzienia za postrącane krzyże w okolicach Ryk
zdjęcia
galeria

Nawet 2 lata więzienia za postrącane krzyże w okolicach Ryk

Policja ujęła mężczyznę, który zniszczył kilka przydrożnych kapliczek. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka
zdjęcia
galeria

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka

„Wariaci z gnatami biegają lasami” albo „Pomyliłem z dzikiem”. Z takimi hasłami na transparentach ulicami Lublina przeszedł antyłowiecki marsz. Na tydzień przed kolejną rozprawą byłego już myśliwego, który zastrzelił nastolatka.

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

W dzisiejszych czasach laptop jest nieodłącznym elementem naszego życia. Swoje zastosowanie znajduje w pracy, jak i w zwykłej codzienności. Dzięki mobilności pozwala na pracę w podróży, nie obciążając zbytnio naszego bagażu. Wybór sprzętu dla wielu jest nie lada wyzwaniem. Sklepy oferują naprawdę szeroką gammę produktów i osoba nieznająca się na sprzęcie może dostać zawrotu głowy. Nie wiesz jaki laptop będzie odpowiedni do pracy? Chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Czytaj dalej!

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Na dwa miesiące do aresztu trafił 63-letni mieszkaniec gminy Nałęczów, który rzucił się z nożem na dwie kobiety. Obydwie straszył pozbawieniem życia, a jedną z nich dusił i kopał, powodując obrażenia ciała. Recydywiście grozi powrót do więzienia.

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

ZUS policzył, ile wydał na tzw. 14-tki, czyli dodatkowe emerytury i renty. W województwie lubelskim wyszedł spory rachunek.

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

27 złotych od osoby za miesiąc. Taką nową stawkę „podstawową” za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zaproponował Urzędu Miasta Kraśnik. Jeśli na podwyżkę zgodzą się radni, to wyższa od 10 zł od obecnej stawka, zacznie ona obowiązywać od stycznia 2022 roku

Mikołajki w VIVO! Lublin
4 grudnia 2021, 12:00

Mikołajki w VIVO! Lublin

4 i 6 grudnia VIVO! Lublin odwiedzi Święty Mikołaj wraz z elfimi pomocnikami. Wszystkie mikołajkowe atrakcje zaplanowano w godz. 12.00-18.00.

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Niemal 6,6 mln zł zarobiło miasto sprzedając jednemu z deweloperów działkę przy al. Długosza. Pieniądze z transakcji miały zostać przeznaczone na remont stadionu Lublinianki. Większość pieniędzy została już wydana. Czy na stadion?

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm wywalczył srebrny medal podczas rozegranych w Iranie wojskowych mistrzostwach świata

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)
film

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)

Rok temu był Chuck Norris, teraz będzie Arnold Schwarzenegger. Nadchodzą Operacje Świąteczne w grze World of Tanks na PC.

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Policjanci zatrzymali 61-latka, który z nożem rzucił się na żonę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!