Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2019 r.
16:18

Pociągiem z Lublina do Warszawy. Widać postępy na budowie torów [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora drs
163 34 A A

Każdy tydzień przynosi zauważalne postępy na przebudowywanej linii kolejowej łączącej Lublin z Warszawą. Wzdłuż dzielnicy Czuby leżą już szyny pierwszego z dwóch torów, którym wczesną jesienią powinny pojechać pociągi z pasażerami. Coraz wyraźniej widać też przyszły przystanek Lublin Zachód

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na lubelskim odcinku przebudowywanej linii kolejowej do stolicy utwardzona została już podsypka z tłucznia, leżą także betonowe podkłady. Na sporym fragmencie ułożono nawet szyny pierwszego z dwóch torów, który już wczesną jesienią, według zapowiedzi PKP, powinien przyjąć pociągi pasażerskie. Szyny na razie czekają na przytwierdzenie do podkładów.

W miejscu nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód rozstawiono już ścianki peronowe wzdłuż obu torów. Trwają też prace przy przejściu podziemnym łączącym dzielnicę Czuby z peronem między torami i lasem Stary Gaj. Po stronie lasu powstają schody prowadzące do przejścia.

Z dotychczasowych zapowiedzi kolejarzy wynika, że ruch pociągów z Lublina przez Nałęczów, Puławy i Dęblin zostanie przywrócony po jednym torze pod koniec września. Wtedy też prace skoncentrują się na drugim torze.

Na środę Polskie Linie Kolejowe zapowiadały konferencję prasową, na której miały poinformować o pracach na terenie przystanku Lublin Zachód oraz o planach stworzenia kolei aglomeracyjnej. Ostatecznie konferencję odwołano.

Dodajmy, że obok Czubów ma również powstać łącznica, która zepnie linię prowadzącą do Warszawy z linią w kierunku Stalowej Woli. Dzięki temu pociągi towarowe, którym takie połączenie będzie przydatne, nie będą musiały zajeżdżać przed lubelski dworzec główny.

Przy samym dworcu trwają natomiast prace przy budowie podziemnego przejścia łączącego ul. Kunickiego i skwer Chrostowskiej z peronami kolejowymi oraz pl. Dworcowym.

e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 16:54
+23
Dramat.!!! Lata budowy, spora kasa i max 160 km/h zamiast jak na innych liniach do 200 km/h!!! Tak zostanie na dziesiątki lat!!! Do tego dla lubelskich wyborców, PKP zafundowało WIATY z blachy falistej zamiast porządnej hali peronowej, ot tak ,żeby im w zimie w oczekiwaniu na zawsze opóźniony pociąg nie było nazbyt komfortowo...Gdzie są władze województwa, posłowie i dziennikarze?! W Radomiu załatwili nawet setki milionów na nikomu niepotrzebne lotnisko!
Avatar
ex_ / 23 lipca 2019 o 17:47
+22
We wrześniu ale 2020 roku. W Nałęczowie nie ma mostu, w Motyczu Leśnym nie ma przejścia pod torami, jest duży wykop... możnaby tak jeszcze wyliczać...
Avatar
Mieszkaniec ze wsi obok / 23 lipca 2019 o 20:09
+21
Panowie z PKP: czy w dwa miesiące rozbierzecie stary wiadukt kolejowy w Czesławicach i w jego miejsce wybudujecie nowy wiadukt ? Czy to samo zrobicie w Piotrowicach ? Tam do dniadzisiejszego nic się nie dzieje, więc jak będą jeździć pociągi ? Dlaczego PIS-owski minister transportu dumnie obwieszcza o sukcesie rządu w budowie tej linii kolejowej ? Robicie z ludzi durniów.
Avatar
Ja / 23 lipca 2019 o 19:40
+21
Jesienią to może i pojedzie pociąg ale z dworca do wiaduktu przy Diamentowej i tyle :)
Avatar
kierowca / 23 lipca 2019 o 18:45
+21
To prawda, PKP gada od rzeczy ! Dzisiaj byłem w Motyczu - przejazd kolejowy. Obok przejazdu - nie ma nasypu kolejowego, nie ma torów, nie ma czegokolwiek, stoją tylko elementy nowego przepustu. Był jeden pracownik, ale siedział na skarpie. Po 2 godzinach - siedział. W tym samym miejscu.
Avatar
Rolnik / 23 lipca 2019 o 18:38
+19
Wypowiedzi PKP o tym, iż pod koniec września tego roku pojedziemy jedną linią z Lublina przez Nałęczów, Puławy i Dęblin do Warszawy - to jedno wielkie kłamstwo ! Na tej trasie kolejowej w m. Piotrowice, nie ma wiaduktu ! Są tylko przyczółki starego wiaduktu rozwalonego przez ciężarówkę (podniesionym kiprem uderzył w wiadukt) w ubiegłym roku. Czy rozbiorą przyczółki starego wiaduktu i zbudują nowy w dwa miesiące ? Bzdura !!!! Ale tak gadają bo PIS-owski minister transportu już zameldował premierowi o kolejnym sukcesie. Przed wyborami.
Avatar
Beka z pseudodziennikarza / 23 lipca 2019 o 16:43
+18
Szybka kolej - czyli podniesienie max prędkości ze 130 na 160...HAHAHA, PANIE PSEUDOREDAKTORZE, POJEZDZIJ PAN TROCHĘ PO SWIECIE I SIE DOWIEDZ, CO TO JEST SZYBKA KOLEJ, A NIE BEZMYŚLNIE POWTARZASZ PROPAGANDĘ PKP I RZĄDU...SZYBKA TO TA KOLEJ BY BYŁA...W LATACH 30!
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 18:48
+17
Linię rzeczywiście wybudowano prawie 150 lat temu w 2 lata, ale prędkość pociągu wynosiła wtedy 37,5 km/godz a podróż trwała 7 godzin.. Natomiast w latach 70 Ekspres Bystrzyca pokonywał trasę z Lublina do Warszawy w czasie poniżej 2 godzin.
Avatar
Japolan / 23 lipca 2019 o 16:53
+17
Rewelacja: szybka kolej na szynach, które czekają na to, by ktoś (być może dziennikarz z Lublina) połączył je z podkładami (oby tylko nie były to tak zwane podkłady kosmetyczne). Łącznicę obok Starego Gaju (a nie Czubów!) odtworzą), bo w latach 1970-tych ją zlikwidowano. Właśnie wewnątrz "trójkąta między torami" blisko Starego Gaju powinien powstać dworzec kolejowy (bo tam byłyby możluwe różne kierunki i warianty podróżowania). Po co komu przystanek kolejowy blisko przystanku kolejowego "Stasin (Polny)" - w didatku przystanek bez dojazdu (zwłaszcza komunikacją miejską)???
Rewelacja: szybka kolej na szynach, które czekają na to, by ktoś (być może dziennikarz z Lublina) połączył je z podkładami (oby tylko nie były to tak zwane podkłady kosmetyczne). Łącznicę obok Starego Gaju (a nie Czubów!) odtworzą), bo w latach 1970-tych ją zlikwidowano. Właśnie wewnątrz "trójkąta między torami" blisko Starego Gaju powinien powstać dworzec kolejowy (bo tam byłyby możluwe różne kierunki i warianty podróżowania). Po co komu przystanek kolejowy blisko przystanku kolejowego "Stasin (Polny)" - w didatku przyst... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 22:59
+15
No to 6 kilometrów w przeciągu 5 lat już mamy , pozostało jeszcze około 140 km - tempo zajob*ste
Avatar
Borubar / 19 sierpnia 2019 o 15:49
+3
Bardzo proszę o dokładne opisanie marszruty przyszłego pieszego pasażera PKP z 1 walizką na przystanek Lublin Zachodni od przystanku końcowego MPK przy Granitowej, żebym się nie zgubił.
Avatar
Gość / 25 lipca 2019 o 04:21
+10
W XIX wieku tą trasę wybudowano w 4 lata. A ile lat trwa już jej remont w XXI wieku?
Avatar
ANTYGŁUPEK / 24 lipca 2019 o 20:06
+8
NAJGORSZE JEST,ŻE NIE BĘDZIE TO LINIA SZYBKICH PRĘDKOŚCI, CZYLI 1 GODZINA DO WARSZAWY, PO DRUGIE, REMONT TEJ TRASY I OTWIERANA EKSPRESÓWKA, SPOWODUJE ODPŁYW POTENCJALNYCH PODRÓŻNYCH!!DZIWI,ŻE TE REMONT,JAK NAJBARDZIEJ POTRZEBNY, ODDALA NAS JEDNAK OD:WŁOCH, FRANCJI, HISZPANII, NIEMIEC,TAM DALEKIE TRASY OBSŁUGUJĄ POCIĄGI DUŻYCH PRĘDKOŚCI!!
Avatar
marrek / 24 lipca 2019 o 13:48
+7
Po otwarciu nowoczesnej linii z Lublina do Stalowej Woli powinni tamtędy puścić bezpośrednie pociągi do Krakowa. PKP się ośmieszy jeżeli z powrotem pociągi pojadą do Krakowa przez Radom, nadrabiając dodatkowe 180 km.
NIE i TAK ośmieszy się. Więc powinna puścić przez Stalową i Radom  Puławski Rycki też chce mieć dostęp poprzez kolej do Małopolski. PLK się ośmiesza nie przebudowywując linii LK 68 tak żeby były dwa tory zelektryfikowane. 
Avatar
Mors / 24 lipca 2019 o 11:41
+11
Po otwarciu nowoczesnej linii z Lublina do Stalowej Woli powinni tamtędy puścić bezpośrednie pociągi do Krakowa. PKP się ośmieszy jeżeli z powrotem pociągi pojadą do Krakowa przez Radom, nadrabiając dodatkowe 180 km.
Avatar
Gość / 24 lipca 2019 o 09:02
+13
Skoro odwołali konferencję na temat postępu prac to chyba nie jest tak kolorowo jak to przedstawiacie. 
Avatar
bunnyhop / 24 lipca 2019 o 08:23
+10
Ale siejecie wrogą propagandę! Że niby wiaduktów nie ma? A po co one, skoro pociąg będzie leciał 160km/h to dziurę przeskoczy, pasażerowie nawet nic nie poczują.
Avatar
WD40 / 24 lipca 2019 o 07:53
+9
W temacie szybkiej kolei warto przypomnieć że 150 lat temu na tej trasie pociągi mogły kursować 160 km/h a czas dojazdu do Wawy ok 2h .  Budowa tej trasy Warszawa - Lublin od podstaw trwała 150 lat temu 2 lata. To pokazuje miejsce w jakim się obecnie znajdujemy
Warto przypomnieć powiadasz no to przypomnij na podstawie jakich informacji masz takie dane ? Podaj źródło ? Czy tylko piszesz żeby pisać bo żeby rozwinąć 160 km /h musi być odpowiednia infrastruktura i mało mi się chce w to wierzyć że taka była 150lat temu więc nie pisz głupot nie mając pokrycia w odpowiednich źródłach
 A no tak sie sklada za po tych torach na poczatku XX wieku niektore  lokomotywy parowe mogly jechac 160 km/h. I takie predkosci byly tam osiagane odcinkowo. 
 A no tak sie sklada za po tych torach na poczatku XX wieku niektore  lokomotywy parowe mogly jechac 160 km/h. I takie predkosci byly tam osiagane odcinkowo.  rozwiń
Avatar
HI / 24 lipca 2019 o 07:36
+1
przez Lubartów i Parczew jedzie się dużo lepiej niż przez Dęblin! Mniej hołoty! Dęblin to wiocha,koło Ryk, gdzie psy du..ami szczekają, a krowy walą placki na ulicach!Jaka to metropolia? Chamów tam bez liku!
 Więcej, niż u Was?
Avatar
Gość / 24 lipca 2019 o 07:23
-2
Przystanek nazywa się Lublin Zachdoni.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chcieli z bratem "postrzelać do siebie". Jeden z nich zaczął trafiać w okna

Chcieli z bratem "postrzelać do siebie". Jeden z nich zaczął trafiać w okna 0 0

27-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że z bratem wpadli na pomysł żeby „postrzelać do siebie”. Mężczyzna uszkodził kilka okien.

Wybory do Senatu: Grzegorz Bierecki z dużą przewagą nad Sławomirem Sosnowskim

Wybory do Senatu: Grzegorz Bierecki z dużą przewagą nad Sławomirem Sosnowskim 0 0

Wszystko wskazuje na to, że mandat senatora w okręgu nr 17 (Chełm) utrzyma Grzegorz Bierecki (PiS). Cząstkowe wyniki dają mu 62 proc. głosów wyborców, podczas gdy jego konkurent Sławomir Sosnowki (PSL) odnotowuje 37-procentowe poparcie.

Legalni bukmacherzy notują rekordowy wzrost obrotów

Legalni bukmacherzy notują rekordowy wzrost obrotów 0

Według raportów opublikowanych przez Ministerstwo Finansów legalny rynek bukmacherski urósł bardzo szybko w siłę i stanowi jeden z większych wpływów podatkowych do budżetu państwa w sektorze hazardowym. Jeszcze nigdy gałąź bukmacherska nie była tak dochodowa dla Skarbu Państwa, jak teraz. I rośnie w siłę.

Oto nowi posłowie z okręgu lubelskiego. Podział mandatów do Sejmu
galeria
film

Oto nowi posłowie z okręgu lubelskiego. Podział mandatów do Sejmu 25 25

Dziewięć mandatów dla PiS, trzy dla KO i po jednym dla SLD, PSL i Konfederacji – tak wygląda podział mandatów do Sejmu w okręgu wyborczym nr 6.

Gospodarze w natarciu. Grała chełmska klasa okręgowa

Gospodarze w natarciu. Grała chełmska klasa okręgowa 0 1

Unia Białopole i Start Krasnystaw zgodnie wygrały swoje mecze. Wysokie zwycięstwa odniosły Brat-Cukrownik Siennica Nadolna i Unia Rejowiec. Mateusz Niezbecki strzelił cztery gole dla zespołu z Rejowca

Pełne wyniki wyborów parlamentarnych w okręgu lubelskim. Rekordzista Czarnek [najpopularniejsi kandydaci]

Pełne wyniki wyborów parlamentarnych w okręgu lubelskim. Rekordzista Czarnek [najpopularniejsi kandydaci] 17 22

Aż 87 tys. głosów zdobył w niedzielnych wyborach parlamentarnych wojewoda Przemysław Czarnek, startujący z 2. miejsca listy PiS w lubelskim okręgu nr 6. To najlepszy wynik w całym regionie. Drugi najlepszy wynik zdobyła Joanna Mucha (Koalicja Obywatelska), a trzeci Sylwester Tułajew (PiS).

Jacek Bury senatorem z Lublina. Pokonał Krzysztofa Michałkiewicza z PiS

Jacek Bury senatorem z Lublina. Pokonał Krzysztofa Michałkiewicza z PiS 1267 96

Prawo i Sprawiedliwość traci senatora w Lublinie. Według wyników ze wszystkich komisji obwodowych Krzysztof Michałkiewicza przegrał w stolicy województwa z popieranym przez Koalicję Obywatelską Jackiem Burym.

Wybory: Frekwencyjny rekord w powiecie puławskim, drugie miejsce w woj. lubelskim

Wybory: Frekwencyjny rekord w powiecie puławskim, drugie miejsce w woj. lubelskim 0 2

Mieszkańcy powiatu puławskiego chętnie uczestniczyli w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Do lokali wyborczych udało się niemal 61 proc. uprawnionych, co pozwoliło na zajęcie wysokiego, drugiego miejsca w województwie. Rekord padł w Nałęczowie, gdzie frekwencja otarła się o 65 proc.

Niezwykła frekwencja w wyborach. Ludzie głosowali nawet 45 minut po zakończeniu ciszy wyborczej
wybory 2019
galeria
film

Niezwykła frekwencja w wyborach. Ludzie głosowali nawet 45 minut po zakończeniu ciszy wyborczej 0 8

Aż do godz. 21.45 trwało głosowanie w najbardziej obleganym z lokali wyborczych na terenie Lublina. W mieście były cztery lokale, w których nie udało się zakończyć głosowania o godz. 21, bo tak wielkie były kolejki wyborców

Wyniki wyborów: Chełm, Kraśnik, Świdnik, Lubartów, Łęczna - tak głosowały miasta woj. lubelskiego

Wyniki wyborów: Chełm, Kraśnik, Świdnik, Lubartów, Łęczna - tak głosowały miasta woj. lubelskiego 5 4

Wyniki wyborów parlamentarnych w największych miastach woj. lubelskiego, w których podliczono już dane ze 100 proc. komisji.

Jak zwiększyć konkurencyjność i produktywność firmy? Podnieść jakość i efektywność zarządzania przedsiębiorstwem? Przedsiębiorco, jeśli zadajesz sobie te pytania, ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak zwiększyć konkurencyjność i produktywność firmy? Podnieść jakość i efektywność zarządzania przedsiębiorstwem? Przedsiębiorco, jeśli zadajesz sobie te pytania, ten artykuł jest dla Ciebie. 0 0

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w październiku tego roku ruszy nabór wniosków w ramach Działania 3.5 Bon na doradztwo. Przedsiębiorcy z sektora MŚP będą mogli uzyskać wsparcie finansowe na zakup specjalistycznych usług doradczych. Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie planuje przeznaczyć na dofinansowanie projektów w ramach tego Działania kwotę ponad 26,5 mln zł.

Pijani 14-latkowie uciekali BMW przed policją. Taranowali auta i ogrodzenie

Pijani 14-latkowie uciekali BMW przed policją. Taranowali auta i ogrodzenie 12 9

Staranowali dwa samochody, uszkodzili reklamę, ogrodzenie posesji, a potem wjechali do rowu. Tak zakończyła się ucieczka przed policyjnym radiowozem dwóch 14-latków z bmw. Obaj byli pijani.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Dane z 91 proc. komisji

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Dane z 91 proc. komisji 12 2

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała częściowe wyniki wyborów na podstawie danych z 91 proc. komisji.

Grała bialska klasa okręgowa. Czołówka podzieliła się punktami

Grała bialska klasa okręgowa. Czołówka podzieliła się punktami 0 0

Beniaminek Bór Dąbie odebrał punkt wiceliderowi Gromowi Kąkolewnica. Również remis wywalczyła przewodząca stawce Lutnia Piszczac w wyjazdowym spotkaniu z Sokołem Adamów. Atut własnego boiska wykorzystała Unia Krzywda odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie

Wyniki wyborów parlamentarnych. Najnowsze dane z PKW [82,79 proc.]
galeria

Wyniki wyborów parlamentarnych. Najnowsze dane z PKW [82,79 proc.] 0 0

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała kolejne częściowe wyniki wyborów. Tym razem na podstawie danych z 82,79 proc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.