Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2009 r.
16:47
Edytuj ten wpis

Szynobusy kupione, województwo zaoszczędziło pieniądze

Autor: Zdjęcie autora rp
0 14 A A

35,9 mln zł zapłacą władze województwa za pięć szynobusów, które zawiozą pasażerów m. in. na lotnisko w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarząd województwa zdecydował dzisiaj, że przetarg na zakup taboru kolejowego wygrało konsorcjum Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego "Mińsk Mazowiecki” S.A. i Pojazdy Szynowe "PESA” Bydgoszcz S.A.

Konsorcjum dało najlepszą cenę. Drugą ofertę złożył Newag SA – za szynobusy proponował 39,5 mln zł.

- Jestem zadowolony, bo zaoszczędziliśmy na tym przetargu. W kasie województwa mieliśmy na zakupy 43 mln zł - mówi Krzysztof Grabczuk marszałek województwa (PO). Dwa szynobusy dostaniemy we wrześniu 2010 roku, a trzy w czerwcu 2011 r.

Urząd Marszałkowski złagodził wymagania dotyczące doświadczenia firm, które chcą startować w przetargu, tak żeby umożliwić to Newagowi.

– Zwiększyliśmy konkurencyjność, bo wtedy uzyskujemy lepsze ceny – tłumaczył marszałek Krzysztof Grabczuk (PO).

Decyzję urzędników krytykowała Pesa. Inne województwa m. in. dolnośląskie i zachodniopomorskie odrzucały podobne wnioski firmy Jakubasa.


Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~lublinianin~ / 17 listopada 2009 o 23:08
0
Pele napisał:
2. Rzecznik firmy która ma nam sprzedać te pociągi wprost nam przyznaje, że za karę za dopuszczenie Newagu do przetargu przez co oni musieli ceny obniżyć, sprzedadzą nam chłam. Pomimo identycznej specyfikacji przetargowej jak zachodniopomorskie


Pele mylisz się, specyfikacja przetargowa tj. SIWZ nie były identyczne. Marszałek zachodniopomorskiego w swojej specyfikacji określił jaki ma być standard wykończenia, wydajność klimatyzacji, rodzaj siedzeń, głośność w przestrzeni pasażerskiej, typ szynobusu itd... A "nasz" marszałek olał sprawę. I nie zrobił tak dokładnej specyfikacji. A skoro nie zrobił, i 90% punktacji zawarta była w cenie, to firmy aby wygrać przetarg nie mogły przedstawić produktu, który byłby lepszy niż zamówił "nasz" urząd marszałkowski: Panowie J.S. i K.G.. Cała wina leży po stronie zamawiającego. Po prostu nie znają się, i nie mają ludzi którzy znają się na sprawach infrastruktury. Dyletanci, którzy powinni wylecieć ze stanowisk. I miejmy nadzieję, że media opisując te potknięcia przemówią "naszym" włodarzom do rozumu. Może opinia publiczna. Choć w to wątpię bo niestety większość mieszkańców Lubelszczyny jest apatyczna, a przez to władza może kręcić lody. Smutne ale prawdziwe :-(

Pozdrawiam


Pele mylisz się, specyfikacja przetargowa tj. SIWZ nie były identyczne. Marszałek zachodniopomorskiego w swojej specyfikacji określił jaki ma być standard wykończenia, wydajność klimatyzacji, rodzaj siedzeń, głośność w przestrzeni pasażerskiej, typ szynobusu itd... A "nasz" marszałek olał sprawę. I nie zrobił tak dokładnej specyfikacji. A skoro nie zrobił, i 90% punktacji zawarta była w cenie, to firmy aby wygrać przetarg nie mogły przedstawić produktu, który byłby lepszy niż zamówił "nasz" urzą... rozwiń
Avatar
~Wojtek~ / 17 listopada 2009 o 22:49
0
Panie redaktorze niech Pan nie pisze bzdur , po co szynobus do lotniska jak stać nas będzie na samolot to i na taxi za 30 zł dokąd będziemy mówić o lotnisku jak spółka w miejscu gdzie ma być lotnisko nie ma gruntów na których mógłby wylądować samolot jest to od 15 lat wirtualna budowla i przy tym kierownictwie taką zostanie. Nie piszcie o lotnisku bo wstyd o tym pisać po co drażnić ludzi.
Avatar
Piotrek / 17 listopada 2009 o 22:03
0
BŁĄD.W artykule jest informacja, że wygrało konsorcjum Newag Nowy Sącz pana Jakubasa i Pesa Bydgoszcz. BZDURA. Jak głupkowaty redaktorku możesz w pierwszym zdaniu artykułu pisać tak wierutną bzdurę. Otóż prawda jest taka , że wygrała samodzielnie firma Pesa z Bydgoszczy a oferta konsorcjum Newag z Nowego Sącza pana Jakubasa została odrzucona jako droższa.Nie chodzi tu o konsorcjum Pesy i Newagu bo takowe W OGÓLE NIE ISTNIEJE. Pesa i Newag są to dwie odrębne, bardzo mocno rywalizujące firmy. Określenie konsorcjum dotyczy wyłącznie firmy Newag Nowy Sącz, gdyż właśnie ta firma jako formę działalności rynkowej przyjęła formę konsorcjum.
Artykuł pisał bęcwał nie orientujący się kompletnie w temacie o którym pisze. Artykuł zawiera kardynalne błędy i sprzeczne ze sobą, nieprawdziwe informacje.
BŁĄD.W artykule jest informacja, że wygrało konsorcjum Newag Nowy Sącz pana Jakubasa i Pesa Bydgoszcz. BZDURA. Jak głupkowaty redaktorku możesz w pierwszym zdaniu artykułu pisać tak wierutną bzdurę. Otóż prawda jest taka , że wygrała samodzielnie firma Pesa z Bydgoszczy a oferta konsorcjum Newag z Nowego Sącza pana Jakubasa została odrzucona jako droższa.Nie chodzi tu o konsorcjum Pesy i Newagu bo takowe W OGÓLE NIE ISTNIEJE. Pesa i Newag są to dwie odrębne, bardzo mocno rywalizujące firmy. Określenie konsorcjum dotyczy wyłącznie firmy Newag... rozwiń
Avatar
wąskotorowy / 17 listopada 2009 o 21:50
0
Paranoja i sabotaż.
Jeszcze nie ma lotniska i nie wiadomo czy ono wogóle będzie,a już zakupiono szynobusy/Jeśli nawet powstanie lotnisko,to zakupione szynobusy zdążą zardzewieć.
No i o ile sobie przypominam,lubelska PKP (czy jak to się teraz nazywa) zakupiła szynobusy chyba w tym samymzakładzie i szynobusy te zypełnie nie zdały egzaminu.Siedzeniia niewygdne,źle wyprofilowane.Przy niższych temperaturach silniki odmawiają "posłuszeństwa" i niejednokrotnie taki pojazd stanął między przystankami.
Co będzie,jeśli pasażer jadący na (ewentualne) lotnisko zatrzyma się w zepsutym szynobusie?Czy samolot zaczeka na pasażerów którzy nie z własnej winy nie mogli dotrzeć na czas na lotnisko?Czy samoloty zaczekają na takich pasażerów tak jak zawracają nawet z drogi by zabrać na pokład posłów lub iczłonków ich rodzin oraz znajomków którzy nie zdążyli na czas?
Paranoja i sabotaż.
Jeszcze nie ma lotniska i nie wiadomo czy ono wogóle będzie,a już zakupiono szynobusy/Jeśli nawet powstanie lotnisko,to zakupione szynobusy zdążą zardzewieć.
No i o ile sobie przypominam,lubelska PKP (czy jak to się teraz nazywa) zakupiła szynobusy chyba w tym samymzakładzie i szynobusy te zypełnie nie zdały egzaminu.Siedzeniia niewygdne,źle wyprofilowane.Przy niższych temperaturach silniki odmawiają "posłuszeństwa" i niejednokrotnie taki pojazd stanął między przystankami.
Co będzie,jeśli pasaż... rozwiń
Avatar
kl / 17 listopada 2009 o 21:30
0
Zachodniopomorskie kupiło uzywane szynobusy niemieckie po 200000 ok 20-25 letnie sprawne technicznie, bardziej niezawodne niestety od nowych konstrukcji.. Czyli za 1 nowego 25 uzywanych,ale sprawnych.A nie lepiej zestawy EZT,stare ale sprawdzone.Budowa lotniska w Swidniku jest niezasadna ekonomicznie.
Avatar
hr / 17 listopada 2009 o 21:24
0
Na trasie Lublin Biłgoraj jest ok 70 par busów dziennie. CHyba nic nie da sie wiecej wcisnać.
Avatar
haryski / 17 listopada 2009 o 21:07
0
Za 2 lata miasto Swidnik bedzie mial dobre polonczenie Z Lublinem na poczontku starczy jak 1x na godzine pozostale godziny beda busy arona ,ktory przeniesie sie na trase Lublin -Bilgoraj -pomalutku bezpiecznie tak jak mowi przepis sory znaki drogowe.
Avatar
lolo / 17 listopada 2009 o 21:00
0
Ja powiem krótko. Jeszcze nie ma lotniska a już wiemy jakimi środkami transportu tam będziemy dojeżdżać!!!!!!!!!!!!! Przecież takie stwierdzenie w tym KRAJU to bzdura!!!!
Avatar
aron / 17 listopada 2009 o 20:07
0
szynobusy z Lublina na lotnisko do Swidnika nie maja sensu ekonomicznego. W Krakowie gdzie lata duzo samolotow szynobusy lotniskowe czesto woza powietrze.

U nas zanim sie dojedzie 13 z centrum na dw. PKP to jadac busem bedzie sie juz na Zadebiu.

Jedyna sensowna trasa dla tych szynobusow do Lublin - Warszawa poza godzinami szczytu jako Inter-Regio
Avatar
Pele / 17 listopada 2009 o 20:01
0
Studząc optymizm co niektórych...:

[url="http://www.rynek-kolejowy.pl/13404/Szt%2Bdla%2Bwoj.%2Blubelskiego%2B%2BKonsorcjum%2BZNTK%2Bi%2BPESY%2Bzaproponuje%2Bnowy%2Bta%25F1szy%2Bpojazd.htm"]http://www.rynek-kolejowy.pl/13404/Szt%2Bd...zy%2Bpojazd.htm[/url]

Suche fakty:

1. Daliśmy sobie wcisnąć pociąg-widmo którego jeszcze nie ma. Kolejne już województwo...
2. Rzecznik firmy która ma nam sprzedać te pociągi wprost nam przyznaje, że za karę za dopuszczenie Newagu do przetargu przez co oni musieli ceny obniżyć, sprzedadzą nam chłam. Pomimo identycznej specyfikacji przetargowej jak zachodniopomorskie które dostanie ATR220, ciekawie czy istotnie tak bezawaryjne póki co w tych Włoszech jak twierdzą niektórzy z Pesy.

Jeżeli ten facet (Żurowski) nie zostanie natychmiast wyrzucony a jego wypowiedź sprostowana to Grabczuk powinien unieważnić ten przetarg, zgłosić sprawę do UOKiK (bo to jest ewidentny szantaż przyszłych kontrahentów, czyżby dlatego inne województwa nie puszczają Newagu do przetargów że "skądś" wiedzą, "czym to grozi"?) po czym od razu podać się do dymisji. Jak plują w twarz to trzeba zdzielić i sp... a nie mówić że pada deszcz. Zero jaj i honoru.

Odrębną sprawą jest to, jak wg. specyfikacji zamówienia wyglądają kary za obniżanie gotowości użytkowej tego taboru (procent jednocześnie dostępnych egzemplarzy) poniżej pewnego poziomu, tak jak ma Śląskie z Flirtami. Jeśli takie zapisy są, to trzeba ich skrupulatnie i bezwzględnie przestrzegać, i tyczy się to każdego kto wygrywa takie przetargi...

Miało być pięknie, wyszło jak zawsze. Jakby chcieli ich dwa razy tyle i nie żyłowali tak z ceną, to kto wie czy nie wystartowałby Siemens z Desiro. Chytry traci dwa razy.
Studząc optymizm co niektórych...:

[url="http://www.rynek-kolejowy.pl/13404/Szt%2Bdla%2Bwoj.%2Blubelskiego%2B%2BKonsorcjum%2BZNTK%2Bi%2BPESY%2Bzaproponuje%2Bnowy%2Bta%25F1szy%2Bpojazd.htm"]http://www.rynek-kolejowy.pl/13404/Szt%2Bd...zy%2Bpojazd.htm[/url]

Suche fakty:

1. Daliśmy sobie wcisnąć pociąg-widmo którego jeszcze nie ma. Kolejne już województwo...
2. Rzecznik firmy która ma nam sprzedać te pociągi wprost nam przyznaje, że za karę za dopuszczenie Newagu do przetargu przez co oni musieli cen... rozwiń
Avatar
~lublinianin~ / 17 listopada 2009 o 23:08
0
Pele napisał:
2. Rzecznik firmy która ma nam sprzedać te pociągi wprost nam przyznaje, że za karę za dopuszczenie Newagu do przetargu przez co oni musieli ceny obniżyć, sprzedadzą nam chłam. Pomimo identycznej specyfikacji przetargowej jak zachodniopomorskie


Pele mylisz się, specyfikacja przetargowa tj. SIWZ nie były identyczne. Marszałek zachodniopomorskiego w swojej specyfikacji określił jaki ma być standard wykończenia, wydajność klimatyzacji, rodzaj siedzeń, głośność w przestrzeni pasażerskiej, typ szynobusu itd... A "nasz" marszałek olał sprawę. I nie zrobił tak dokładnej specyfikacji. A skoro nie zrobił, i 90% punktacji zawarta była w cenie, to firmy aby wygrać przetarg nie mogły przedstawić produktu, który byłby lepszy niż zamówił "nasz" urząd marszałkowski: Panowie J.S. i K.G.. Cała wina leży po stronie zamawiającego. Po prostu nie znają się, i nie mają ludzi którzy znają się na sprawach infrastruktury. Dyletanci, którzy powinni wylecieć ze stanowisk. I miejmy nadzieję, że media opisując te potknięcia przemówią "naszym" włodarzom do rozumu. Może opinia publiczna. Choć w to wątpię bo niestety większość mieszkańców Lubelszczyny jest apatyczna, a przez to władza może kręcić lody. Smutne ale prawdziwe :-(

Pozdrawiam


Pele mylisz się, specyfikacja przetargowa tj. SIWZ nie były identyczne. Marszałek zachodniopomorskiego w swojej specyfikacji określił jaki ma być standard wykończenia, wydajność klimatyzacji, rodzaj siedzeń, głośność w przestrzeni pasażerskiej, typ szynobusu itd... A "nasz" marszałek olał sprawę. I nie zrobił tak dokładnej specyfikacji. A skoro nie zrobił, i 90% punktacji zawarta była w cenie, to firmy aby wygrać przetarg nie mogły przedstawić produktu, który byłby lepszy niż zamówił "nasz" urzą... rozwiń
Avatar
~Wojtek~ / 17 listopada 2009 o 22:49
0
Panie redaktorze niech Pan nie pisze bzdur , po co szynobus do lotniska jak stać nas będzie na samolot to i na taxi za 30 zł dokąd będziemy mówić o lotnisku jak spółka w miejscu gdzie ma być lotnisko nie ma gruntów na których mógłby wylądować samolot jest to od 15 lat wirtualna budowla i przy tym kierownictwie taką zostanie. Nie piszcie o lotnisku bo wstyd o tym pisać po co drażnić ludzi.
Avatar
Piotrek / 17 listopada 2009 o 22:03
0
BŁĄD.W artykule jest informacja, że wygrało konsorcjum Newag Nowy Sącz pana Jakubasa i Pesa Bydgoszcz. BZDURA. Jak głupkowaty redaktorku możesz w pierwszym zdaniu artykułu pisać tak wierutną bzdurę. Otóż prawda jest taka , że wygrała samodzielnie firma Pesa z Bydgoszczy a oferta konsorcjum Newag z Nowego Sącza pana Jakubasa została odrzucona jako droższa.Nie chodzi tu o konsorcjum Pesy i Newagu bo takowe W OGÓLE NIE ISTNIEJE. Pesa i Newag są to dwie odrębne, bardzo mocno rywalizujące firmy. Określenie konsorcjum dotyczy wyłącznie firmy Newag Nowy Sącz, gdyż właśnie ta firma jako formę działalności rynkowej przyjęła formę konsorcjum.
Artykuł pisał bęcwał nie orientujący się kompletnie w temacie o którym pisze. Artykuł zawiera kardynalne błędy i sprzeczne ze sobą, nieprawdziwe informacje.
BŁĄD.W artykule jest informacja, że wygrało konsorcjum Newag Nowy Sącz pana Jakubasa i Pesa Bydgoszcz. BZDURA. Jak głupkowaty redaktorku możesz w pierwszym zdaniu artykułu pisać tak wierutną bzdurę. Otóż prawda jest taka , że wygrała samodzielnie firma Pesa z Bydgoszczy a oferta konsorcjum Newag z Nowego Sącza pana Jakubasa została odrzucona jako droższa.Nie chodzi tu o konsorcjum Pesy i Newagu bo takowe W OGÓLE NIE ISTNIEJE. Pesa i Newag są to dwie odrębne, bardzo mocno rywalizujące firmy. Określenie konsorcjum dotyczy wyłącznie firmy Newag... rozwiń
Avatar
wąskotorowy / 17 listopada 2009 o 21:50
0
Paranoja i sabotaż.
Jeszcze nie ma lotniska i nie wiadomo czy ono wogóle będzie,a już zakupiono szynobusy/Jeśli nawet powstanie lotnisko,to zakupione szynobusy zdążą zardzewieć.
No i o ile sobie przypominam,lubelska PKP (czy jak to się teraz nazywa) zakupiła szynobusy chyba w tym samymzakładzie i szynobusy te zypełnie nie zdały egzaminu.Siedzeniia niewygdne,źle wyprofilowane.Przy niższych temperaturach silniki odmawiają "posłuszeństwa" i niejednokrotnie taki pojazd stanął między przystankami.
Co będzie,jeśli pasażer jadący na (ewentualne) lotnisko zatrzyma się w zepsutym szynobusie?Czy samolot zaczeka na pasażerów którzy nie z własnej winy nie mogli dotrzeć na czas na lotnisko?Czy samoloty zaczekają na takich pasażerów tak jak zawracają nawet z drogi by zabrać na pokład posłów lub iczłonków ich rodzin oraz znajomków którzy nie zdążyli na czas?
Paranoja i sabotaż.
Jeszcze nie ma lotniska i nie wiadomo czy ono wogóle będzie,a już zakupiono szynobusy/Jeśli nawet powstanie lotnisko,to zakupione szynobusy zdążą zardzewieć.
No i o ile sobie przypominam,lubelska PKP (czy jak to się teraz nazywa) zakupiła szynobusy chyba w tym samymzakładzie i szynobusy te zypełnie nie zdały egzaminu.Siedzeniia niewygdne,źle wyprofilowane.Przy niższych temperaturach silniki odmawiają "posłuszeństwa" i niejednokrotnie taki pojazd stanął między przystankami.
Co będzie,jeśli pasaż... rozwiń
Avatar
kl / 17 listopada 2009 o 21:30
0
Zachodniopomorskie kupiło uzywane szynobusy niemieckie po 200000 ok 20-25 letnie sprawne technicznie, bardziej niezawodne niestety od nowych konstrukcji.. Czyli za 1 nowego 25 uzywanych,ale sprawnych.A nie lepiej zestawy EZT,stare ale sprawdzone.Budowa lotniska w Swidniku jest niezasadna ekonomicznie.
Avatar
hr / 17 listopada 2009 o 21:24
0
Na trasie Lublin Biłgoraj jest ok 70 par busów dziennie. CHyba nic nie da sie wiecej wcisnać.
Avatar
haryski / 17 listopada 2009 o 21:07
0
Za 2 lata miasto Swidnik bedzie mial dobre polonczenie Z Lublinem na poczontku starczy jak 1x na godzine pozostale godziny beda busy arona ,ktory przeniesie sie na trase Lublin -Bilgoraj -pomalutku bezpiecznie tak jak mowi przepis sory znaki drogowe.
Avatar
lolo / 17 listopada 2009 o 21:00
0
Ja powiem krótko. Jeszcze nie ma lotniska a już wiemy jakimi środkami transportu tam będziemy dojeżdżać!!!!!!!!!!!!! Przecież takie stwierdzenie w tym KRAJU to bzdura!!!!
Avatar
aron / 17 listopada 2009 o 20:07
0
szynobusy z Lublina na lotnisko do Swidnika nie maja sensu ekonomicznego. W Krakowie gdzie lata duzo samolotow szynobusy lotniskowe czesto woza powietrze.

U nas zanim sie dojedzie 13 z centrum na dw. PKP to jadac busem bedzie sie juz na Zadebiu.

Jedyna sensowna trasa dla tych szynobusow do Lublin - Warszawa poza godzinami szczytu jako Inter-Regio
Avatar
Pele / 17 listopada 2009 o 20:01
0
Studząc optymizm co niektórych...:

[url="http://www.rynek-kolejowy.pl/13404/Szt%2Bdla%2Bwoj.%2Blubelskiego%2B%2BKonsorcjum%2BZNTK%2Bi%2BPESY%2Bzaproponuje%2Bnowy%2Bta%25F1szy%2Bpojazd.htm"]http://www.rynek-kolejowy.pl/13404/Szt%2Bd...zy%2Bpojazd.htm[/url]

Suche fakty:

1. Daliśmy sobie wcisnąć pociąg-widmo którego jeszcze nie ma. Kolejne już województwo...
2. Rzecznik firmy która ma nam sprzedać te pociągi wprost nam przyznaje, że za karę za dopuszczenie Newagu do przetargu przez co oni musieli ceny obniżyć, sprzedadzą nam chłam. Pomimo identycznej specyfikacji przetargowej jak zachodniopomorskie które dostanie ATR220, ciekawie czy istotnie tak bezawaryjne póki co w tych Włoszech jak twierdzą niektórzy z Pesy.

Jeżeli ten facet (Żurowski) nie zostanie natychmiast wyrzucony a jego wypowiedź sprostowana to Grabczuk powinien unieważnić ten przetarg, zgłosić sprawę do UOKiK (bo to jest ewidentny szantaż przyszłych kontrahentów, czyżby dlatego inne województwa nie puszczają Newagu do przetargów że "skądś" wiedzą, "czym to grozi"?) po czym od razu podać się do dymisji. Jak plują w twarz to trzeba zdzielić i sp... a nie mówić że pada deszcz. Zero jaj i honoru.

Odrębną sprawą jest to, jak wg. specyfikacji zamówienia wyglądają kary za obniżanie gotowości użytkowej tego taboru (procent jednocześnie dostępnych egzemplarzy) poniżej pewnego poziomu, tak jak ma Śląskie z Flirtami. Jeśli takie zapisy są, to trzeba ich skrupulatnie i bezwzględnie przestrzegać, i tyczy się to każdego kto wygrywa takie przetargi...

Miało być pięknie, wyszło jak zawsze. Jakby chcieli ich dwa razy tyle i nie żyłowali tak z ceną, to kto wie czy nie wystartowałby Siemens z Desiro. Chytry traci dwa razy.
Studząc optymizm co niektórych...:

[url="http://www.rynek-kolejowy.pl/13404/Szt%2Bdla%2Bwoj.%2Blubelskiego%2B%2BKonsorcjum%2BZNTK%2Bi%2BPESY%2Bzaproponuje%2Bnowy%2Bta%25F1szy%2Bpojazd.htm"]http://www.rynek-kolejowy.pl/13404/Szt%2Bd...zy%2Bpojazd.htm[/url]

Suche fakty:

1. Daliśmy sobie wcisnąć pociąg-widmo którego jeszcze nie ma. Kolejne już województwo...
2. Rzecznik firmy która ma nam sprzedać te pociągi wprost nam przyznaje, że za karę za dopuszczenie Newagu do przetargu przez co oni musieli cen... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 2

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 27 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 43 17

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!