Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2018 r.
20:52

Ta lubelska podstawówka jest szczególnie oblegana [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora ask
0 11 A A

Zawody SumiBotów, wystrzałowe doświadczenia fizyczne, bajkowe Smerfolatorium i sport na wesoło - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali dla dzieci, które już wkrótce rozpoczną naukę w klasach pierwszych pracownicy Szkoły Podstawowej nr 16. Wkrótce placówka zaprezentuje swoją ofertę także uczniom przyszłych klas czwartych i siódmych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szkoła z ul. Poturzyńskiej to jedna z najbardziej obleganych placówek. Kiedy była gimnazjum, świadectwo z czerwonym paskiem nie gwarantowało uczniom przyjęcia. Wielu z nich musiało wykazać się dodatkowymi osiągnięciami. Po przekształceniu w szkołę podstawową wysoki poziom to wciąż znak rozpoznawczy.

– Chcę żeby moje dziecko uczyło się w szkole, które da mu dobry start. Chodzi tu córka moich znajomych i wiem, że nauczanie jest na bardzo wysokim poziomie – mówi Marta Bialska, mama sześciolatki, która przyszła na Dzień Otwartych Drzwi. – Dlatego chciałabym żeby moja Ada też się tu uczyła. Nie wiem, czy zostaniemy przyjęte, bo zainteresowanie jest bardzo duże.

– Basen, świetne boiska i klasa sportowa z piłką nożną to niewątpliwe atuty tej szkoły – komentuje pan Bogdan. – Nauczyciele robią doskonałe wrażenie. Będziemy się starali o przyjęcie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nie wszyscy chętni znajdą miejsce w „16”. W planie jest utworzenie czterech klas pierwszych. Tylko w Dniu Otwartych drzwi placówkę odwiedziło ponad 160 zainteresowanych nauką dzieci.

Ale to nie wszystko, bo szkoła w przyszłym roku utworzy też osiem lub dziewięć klas dla czwarto- i siódmoklasistów. Dzień otwartych drzwi dla tych uczniów zaplanowano 3 marca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Absolwent / 26 lutego 2018 r. o 13:31
+1
Jak najdalej od tej szkoły.
Avatar
Gość / 26 lutego 2018 r. o 10:07
+1
Jedno z moich dzieci jest w SP nr 16, drugie - w SP nr 43. Pierwsza szkoła mogłaby trochę "zbastować" ze śrubowaniem wymogów, gdyż momentami zapomina, że dzieciaki to jeszcze maluchy, a nie - gimnazjaliści. Druga natomiast, to zabytek przeszłości, gdzie nauczyciele mają podejście, jakby socjalizm się nie skończył (byle się nie narobić). Summa sumarum, ideałem byłaby szkoła "pośrodku", ale takiej w okolicy nie ma :(
Avatar
Gość / 24 lutego 2018 r. o 21:48
+1
Bóg nie ma głupcom za złe, że się nie uczą, lecz ma za złe mądrym, że nie uczą głupców.
Avatar
qwerty / 22 lutego 2018 r. o 22:38
+1
Mają tyle dzieci, że nawet nie potrafią ich dobrze policzyć po wycieczce. Jak ktoś lubi "wyscig szczurów" to może posłać tam dziecko. Ja polecam sprawdzone szkoły (z okolicy) z dobrą i sprawdzoną kadrą. Liczy się doświadczenie, profesjonalizm i podejście do ucznia a nie "fajerwerki" typu boisko, sala, basen (choć i one są też ważne). Małe dzieci ptrzebują zrozumienia, akceptacji, przejaznej atmosfery a nie presii wyników nauczania. Na to przyjdzie jeszcze pora. Każdy wie co dla jego dziecka jest najlepsze. Ja nie polecam.
Avatar
Marta / 22 lutego 2018 r. o 14:45
+1
Polecam SP 43. Jest w bliskim sąsiedztwie z SP 16, a jest bardzo niedoceniona. Nie ma co prawda basenu, ale ogrom rzeczy przemawia za nią . Podczas Dni Otwartych można się o tym przekonać. Będą w marcu. Czekam na opinie, czy potwierdzą Państwo moje zdanie:) Moje dziecko skończyło ta szkołe więc wiem co piszę :)
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 r. o 11:25
+1
Pani Mariolu jest tutaj jeden wpis zachęcający - A ja tam uwielbiam szkołę podstawową nr 4, jest tam miła atmosfera, permanentna wszawica i przewspaniała pani dyrektor która co miesiąc czesze kasę rzędu 6 tysięcy z publicznych pieniędzy i robi łaskę że palcem w bucie kiwnie. Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje i króluje 100 lat. Dla dobra swego koryta.
Avatar
Mariola / 22 lutego 2018 r. o 08:43
+1
Do której szkoły warto zapisać dziecko, bo za rok będę miała ten problem, żeby wybrać z tej strony Lublina
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 23:50
+1
Przepraszam za ,,literowke,, w mojej wypowiedzi. A szkoła jest naprawde niezla.
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 23:46
+1
Syn umończyl gimnaznum. Byłam bardzo zadowolona. Dostał sie do dobrej szkoły średniej. Polecam.
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 22:50
+1
ktoś tu nieprecyzyjnie napisał bo z oświadczenia majątkowego pani dyrektor tej szkoły wynika, że jej roczne zarobki wynoszą 77 tysięcy złotych a to oznacza że jej miesięczna pensja wynosi 6 tysięcy 400 złotych
Avatar
Absolwent / 26 lutego 2018 r. o 13:31
+1
Jak najdalej od tej szkoły.
Avatar
Gość / 26 lutego 2018 r. o 10:07
+1
Jedno z moich dzieci jest w SP nr 16, drugie - w SP nr 43. Pierwsza szkoła mogłaby trochę "zbastować" ze śrubowaniem wymogów, gdyż momentami zapomina, że dzieciaki to jeszcze maluchy, a nie - gimnazjaliści. Druga natomiast, to zabytek przeszłości, gdzie nauczyciele mają podejście, jakby socjalizm się nie skończył (byle się nie narobić). Summa sumarum, ideałem byłaby szkoła "pośrodku", ale takiej w okolicy nie ma :(
Avatar
Gość / 24 lutego 2018 r. o 21:48
+1
Bóg nie ma głupcom za złe, że się nie uczą, lecz ma za złe mądrym, że nie uczą głupców.
Avatar
qwerty / 22 lutego 2018 r. o 22:38
+1
Mają tyle dzieci, że nawet nie potrafią ich dobrze policzyć po wycieczce. Jak ktoś lubi "wyscig szczurów" to może posłać tam dziecko. Ja polecam sprawdzone szkoły (z okolicy) z dobrą i sprawdzoną kadrą. Liczy się doświadczenie, profesjonalizm i podejście do ucznia a nie "fajerwerki" typu boisko, sala, basen (choć i one są też ważne). Małe dzieci ptrzebują zrozumienia, akceptacji, przejaznej atmosfery a nie presii wyników nauczania. Na to przyjdzie jeszcze pora. Każdy wie co dla jego dziecka jest najlepsze. Ja nie polecam.
Avatar
Marta / 22 lutego 2018 r. o 14:45
+1
Polecam SP 43. Jest w bliskim sąsiedztwie z SP 16, a jest bardzo niedoceniona. Nie ma co prawda basenu, ale ogrom rzeczy przemawia za nią . Podczas Dni Otwartych można się o tym przekonać. Będą w marcu. Czekam na opinie, czy potwierdzą Państwo moje zdanie:) Moje dziecko skończyło ta szkołe więc wiem co piszę :)
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 r. o 11:25
+1
Pani Mariolu jest tutaj jeden wpis zachęcający - A ja tam uwielbiam szkołę podstawową nr 4, jest tam miła atmosfera, permanentna wszawica i przewspaniała pani dyrektor która co miesiąc czesze kasę rzędu 6 tysięcy z publicznych pieniędzy i robi łaskę że palcem w bucie kiwnie. Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje i króluje 100 lat. Dla dobra swego koryta.
Avatar
Mariola / 22 lutego 2018 r. o 08:43
+1
Do której szkoły warto zapisać dziecko, bo za rok będę miała ten problem, żeby wybrać z tej strony Lublina
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 23:50
+1
Przepraszam za ,,literowke,, w mojej wypowiedzi. A szkoła jest naprawde niezla.
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 23:46
+1
Syn umończyl gimnaznum. Byłam bardzo zadowolona. Dostał sie do dobrej szkoły średniej. Polecam.
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 22:50
+1
ktoś tu nieprecyzyjnie napisał bo z oświadczenia majątkowego pani dyrektor tej szkoły wynika, że jej roczne zarobki wynoszą 77 tysięcy złotych a to oznacza że jej miesięczna pensja wynosi 6 tysięcy 400 złotych
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!