Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2013 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Taksówki na lotnisku kością niezgody

0 19 A A
Przed terminalem jest postój taksówek, ale port nie ma umowy z żadną korporacją
Przed terminalem jest postój taksówek, ale port nie ma umowy z żadną korporacją

Świdniccy taksówkarze skarżą się do Inspekcji Transportu Drogowego na swoich kolegów z Lublina, którzy wożą pasażerów z lotniska

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sprawie taksówek na lotnisku odezwał się do nas jeden z lubelskich taksówkarzy. – Odwoziłem znajomych na lotnisko. W tym czasie lądował samolot, na postoju zrobiła się kolejka, zabrakło taksówek – opowiada. – Wziąłem pasażera i zaraz zostałem skontrolowany przez inspekcję drogową. Usłyszałem, że nie mogę zabierać podróżnych z postoju, jeśli nie było wcześniej zgłoszenia. To nielogiczne i utrudnia życie pasażerom! – uważa nasz Czytelnik.

Tę sprawę i drugą podobną wyjaśnia Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie.

– Prowadzimy postępowanie w sprawie dwóch taksówkarzy w zakresie wykonywania przewozu na obszarze innym niż objęty licencją. Zajęliśmy się tym po skargach, które napływały i wciąż napływają do nas od taksówkarzy ze Świdnika – mówi Mariusz Szabała, z-ca dyrektora WITD. – Musimy wyjaśnić, w obrębie jakiej gminy leży postój taksówek na lotnisku.

– Odpowiedź jest prosta: terminal i część lotniska od strony Parku Przemysłowego, więc również postój taksówek, leżą w obrębie gminy Świdnik – wyjaśnia Artur Soboń, sekretarz Świdnika.

A to oznacza, że pasażerów z postoju mogą zabierać wyłącznie taksówki mające licencję na przewóz w obrębie gminy Świdnik. Taksówki z licencją na Lublin mogą jedynie odbywać kursy zamówione na dojazd do lotniska lub zabierać pasażerów z lotniska po wcześniejszym przyjęciu zgłoszenia.

– To jest nieżyciowe rozwiązanie. Władze lotniska powinny to jakoś uporządkować – oburzają się lubelscy taksówkarze.

Z ich opinią zgadzają się zarówno inspektorzy z WITD, jak i urzędnicy ze Świdnika. – Jednym ze sposobów unormowania tej kwestii jest na przykład przetarg na obsługę przewozu taksówkami – mówi Szabała. A władze Świdnika podpowiadają lubelskim taksówkarzom, by występowali o licencje na przewóz osób w obrębie gminy Świdnik.

– Tyle możemy w tej sprawie zrobić. To prosta procedura, czysta formalność – zapewnia Soboń.

Tymczasem sprawa taksówek nie doczekała się żadnego uregulowania ze strony władz portu. – Port Lotniczy Lublin nie ma umowy z żadną korporacją. Przed terminalem są wyznaczone miejsca do postoju taksówek – odpowiada na nasze pytania Piotr Jankowski, rzecznik portu.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
yellowcup / 23 marca 2013 o 08:25
0
Lubelscy taksówkarze są oburzeni? czy lubelscy taksówkarze to kretyni?
jak któś chce wykonyawć ten zawód to powinien wiedzieć ,że trzeba zrobić odpowiednie uprawnienie w danym mieście na którego terenie chce świadczyć takie usługi.
Zapewne lubelscy taksówkarze nie byliby oburzeni gdyby to taksówkarz ze Świdnika stanął na przystanku taxi w Lublinie, chętnie ustapiliby mu miejsce w kolejce :D
Chcesz jezdzić po Świdniku zrób licencje baranie!
Lubelscy taksówkarze są oburzeni? czy lubelscy taksówkarze to kretyni?
jak któś chce wykonyawć ten zawód to powinien wiedzieć ,że trzeba zrobić odpowiednie uprawnienie w danym mieście na którego terenie chce świadczyć takie usługi.
Zapewne lubelscy taksówkarze nie byliby oburzeni gdyby to taksówkarz ze Świdnika stanął na przystanku taxi w Lublinie, chętnie ustapiliby mu miejsce w kolejce :D
Chcesz jezdzić po Świdniku zrób licencje baranie! rozwiń
Avatar
wujot / 19 marca 2013 o 13:55
0
ryj cwelu
Avatar
S Y L W E S T E R / 18 marca 2013 o 22:25
0
---------------------------------CZY W LUBLINIE MIESZKAJĄ LUBLINIANIE ?------------------------------------ Jeżeli tak, to nawet ten co ma kłopoty ze wzrokiem... zobaczy, że Świdnik już jest dzielnicą Lublina. Już nie długo nawet trolejbusy będą jeżdziły do dzielnicy Świdnik a luibelscy taryfiarze mają pra wo jeżdżić do Świdnika tak jak Świdniczanie do Lublina . Jest tam w Świdniku paru "typów" z Piask którzy bronią Świdnika jak miasto większe od Piask (sic?). Na 100% bliżej Świdnikowi do lubelskiej dzielnicy jak Piaskom dlatego tak głośno pokrzykują . Oczekujemy wreszcie decyzji o nowej Dziel nicy Lublina i dużo problemów przestanie istnieć . Odwagi LUBLIN Świdnik !.
---------------------------------CZY W LUBLINIE MIESZKAJĄ LUBLINIANIE ?------------------------------------ Jeżeli tak, to nawet ten co ma kłopoty ze wzrokiem... zobaczy, że Świdnik już jest dzielnicą Lublina. Już nie długo nawet trolejbusy będą jeżdziły do dzielnicy Świdnik a luibelscy taryfiarze mają pra wo jeżdżić do Świdnika tak jak Świdniczanie do Lublina . Jest tam w Świdniku paru "typów" z Piask którzy bronią Świdnika jak miasto większe od Piask (sic?). Na 100% bliżej ... rozwiń
Avatar
Damian / 18 marca 2013 o 21:58
0
Na stronie portu widnieje jak byk że najwięcej podatku odprowadza do lublina więc jeżeli ktoś jest podatnikiem lubelskim więc może stać txi z lublina tam prawnie sprawa wygrana to co budowali lotnisko pod 3 taksówki pod 3 emerytów sprawa dla reportera albo uwaga 24 rozwiąże ten problem
Avatar
urzędnik z urzędu / 18 marca 2013 o 12:32
0
Postawić szlaban na granicy miast i biuro przepustek. Należy też wyłapywać wszystkich świdnickich taksówkarzy w Lublinie i sprzedawać im licencje, a w przyszłym roku włączyć lotnisko do Lublina.
Avatar
edward / 18 marca 2013 o 11:18
0
Pierwsze slysze, ze w Swidniku sa taksowki .... Zamowic taksowke w tej dzurze jest niemozliwoscia. Niech sie biora do roboty na terenie miasta! Obok starej "Ja i Ty" spi czasami w aucie jakis leniwiec ... w godzinach poludniowych (najlepiej jak sloneczko przygrzewa). Zeby gdzies pojechac i tak trzeba zamoic taxi z Lulina! Wiec morda w kubel i nie kombinowac!
Avatar
Ernest / 18 marca 2013 o 09:58
0
[color=#ff0000][size=5]I tu macie odpowiedź po co jest potrzebna deregulacja niektórych zawodów.[/size][/color]Ale nielicencjonowany przewóz osób ma się dobrze.
Avatar
Tomek / 18 marca 2013 o 09:58
0
jak czytam wypowiedzi "my", "wy" "oni" ... zaczynam się zastanawiać, kiedy ktoś postawi szlaban i wprowadzi kontrolę graniczną między jednym miastem a drugim.

Rano ze Świdnika wyjeżdżają auta z rejestracją LU, gdyż sporo młodych chłopaków nocuje u swoich dziewczyn z LSW.

Sporo osób z LU kupiło mieszkanie w LSW i tam mieszka [ odwrotnie także - na dzielnicy Dziesiąta przy nowych blokach, mnóstwo rejestracji LSW.

Mam wrażenie, że tylko na Lubelszczyźnie jedni drugich opluwają, choć de facto mieszkają obok siebie.

p.s. dziewczyny ze Świdnika są bardzo ładne !!
jak czytam wypowiedzi "my", "wy" "oni" ... zaczynam się zastanawiać, kiedy ktoś postawi szlaban i wprowadzi kontrolę graniczną między jednym miastem a drugim.

Rano ze Świdnika wyjeżdżają auta z rejestracją LU, gdyż sporo młodych chłopaków nocuje u swoich dziewczyn z LSW.

Sporo osób z LU kupiło mieszkanie w LSW i tam mieszka [ odwrotnie także - na dzielnicy Dziesiąta przy nowych blokach, mnóstwo rejestracji LSW.

Mam wrażenie, że tylko na Lubelszczyźnie jedni drugich opluwają... rozwiń
Avatar
GERES / 18 marca 2013 o 09:55
0
Sprawa jest generalnie prosta. Taxi z Lublina może zawieźć pasażera poza strefę (np na lotnisko w Świdniku), może też wykonać kurs poza strefą jeśli pasażer z poza strefy taki kurs zamówi (np taxi z lublina zamówione do Świdnika może zabrać pasażera z lotniska i przewieźć go do Świdnika, Lublina, Zamościa lub gdziekolwiek indziej), może też, wykonując kurs poza strefę, np z Lublina do Świdnika na lotnisko, w drodze powrotnej do swojej strefy zabrać pasażera z "łapki". Proszę sobie to sprawdzić. Także jeżeli wspomniany taksówkarz z Lublina, odwoził pasażerów z Lublina na lotnisko, zakończył tam kurs i przed terminalem został zatrzymany przez kolejnego pasażera który chciał odbyć kurs do Lublina, lub nawet do samego Świdnika, czyli po trasie powrotnej taxi do własnej strefy, to ów taksówkarz jak najbardziej miał prawo taki kurs wykonać i to jest bezdyskusyjne.
Inną sprawą jest sam postój. Należy sprawdzić administracyjnie na terenie jakiej gminy stoi sam "słupek" - niegdyś pisano w lokalnych mediach, iż sam postój zlokalizowany jest już na terenie... gminy Mełgiew. Wtedy na tym słupku oczekiwać na pasażera miałyby prawo jedynie taxówki z licencją na gminę Mełgiew ))) Najlepszym rozwiązaniem byłaby umowa między gminą Lublin, gminą Świdnik i gminą Mełgiew, a nie cyrki jakie proponuje pan ze świdnickiego magistratu, czyli dodatkowe licencje. Przypomnę że taka umowa obowiązuje między gminą Lublin i gminą Głusk, choć w tej ostatniej chyba już nie ma żadnego postoju taxi.
Sprawa jest generalnie prosta. Taxi z Lublina może zawieźć pasażera poza strefę (np na lotnisko w Świdniku), może też wykonać kurs poza strefą jeśli pasażer z poza strefy taki kurs zamówi (np taxi z lublina zamówione do Świdnika może zabrać pasażera z lotniska i przewieźć go do Świdnika, Lublina, Zamościa lub gdziekolwiek indziej), może też, wykonując kurs poza strefę, np z Lublina do Świdnika na lotnisko, w drodze powrotnej do swojej strefy zabrać pasażera z "łapki". Proszę sobie to sprawdzić. Także jeżeli wspomniany taksówkarz z ... rozwiń
Avatar
Turysta / 18 marca 2013 o 09:42
0
BRAWO! Trzeba wzmóc KONTROLE, wprowadzić dodatkowe LICENCJE i KONCESJE ustanowić nowe REGULACJE, a zwłaszcza ZWIĘKSZYĆ KARY!!! I dopiero wtedy będzie polskie przyjazne państwo dla idiotów kierowane przez idiotów.
Avatar
yellowcup / 23 marca 2013 o 08:25
0
Lubelscy taksówkarze są oburzeni? czy lubelscy taksówkarze to kretyni?
jak któś chce wykonyawć ten zawód to powinien wiedzieć ,że trzeba zrobić odpowiednie uprawnienie w danym mieście na którego terenie chce świadczyć takie usługi.
Zapewne lubelscy taksówkarze nie byliby oburzeni gdyby to taksówkarz ze Świdnika stanął na przystanku taxi w Lublinie, chętnie ustapiliby mu miejsce w kolejce :D
Chcesz jezdzić po Świdniku zrób licencje baranie!
Lubelscy taksówkarze są oburzeni? czy lubelscy taksówkarze to kretyni?
jak któś chce wykonyawć ten zawód to powinien wiedzieć ,że trzeba zrobić odpowiednie uprawnienie w danym mieście na którego terenie chce świadczyć takie usługi.
Zapewne lubelscy taksówkarze nie byliby oburzeni gdyby to taksówkarz ze Świdnika stanął na przystanku taxi w Lublinie, chętnie ustapiliby mu miejsce w kolejce :D
Chcesz jezdzić po Świdniku zrób licencje baranie! rozwiń
Avatar
wujot / 19 marca 2013 o 13:55
0
ryj cwelu
Avatar
S Y L W E S T E R / 18 marca 2013 o 22:25
0
---------------------------------CZY W LUBLINIE MIESZKAJĄ LUBLINIANIE ?------------------------------------ Jeżeli tak, to nawet ten co ma kłopoty ze wzrokiem... zobaczy, że Świdnik już jest dzielnicą Lublina. Już nie długo nawet trolejbusy będą jeżdziły do dzielnicy Świdnik a luibelscy taryfiarze mają pra wo jeżdżić do Świdnika tak jak Świdniczanie do Lublina . Jest tam w Świdniku paru "typów" z Piask którzy bronią Świdnika jak miasto większe od Piask (sic?). Na 100% bliżej Świdnikowi do lubelskiej dzielnicy jak Piaskom dlatego tak głośno pokrzykują . Oczekujemy wreszcie decyzji o nowej Dziel nicy Lublina i dużo problemów przestanie istnieć . Odwagi LUBLIN Świdnik !.
---------------------------------CZY W LUBLINIE MIESZKAJĄ LUBLINIANIE ?------------------------------------ Jeżeli tak, to nawet ten co ma kłopoty ze wzrokiem... zobaczy, że Świdnik już jest dzielnicą Lublina. Już nie długo nawet trolejbusy będą jeżdziły do dzielnicy Świdnik a luibelscy taryfiarze mają pra wo jeżdżić do Świdnika tak jak Świdniczanie do Lublina . Jest tam w Świdniku paru "typów" z Piask którzy bronią Świdnika jak miasto większe od Piask (sic?). Na 100% bliżej ... rozwiń
Avatar
Damian / 18 marca 2013 o 21:58
0
Na stronie portu widnieje jak byk że najwięcej podatku odprowadza do lublina więc jeżeli ktoś jest podatnikiem lubelskim więc może stać txi z lublina tam prawnie sprawa wygrana to co budowali lotnisko pod 3 taksówki pod 3 emerytów sprawa dla reportera albo uwaga 24 rozwiąże ten problem
Avatar
urzędnik z urzędu / 18 marca 2013 o 12:32
0
Postawić szlaban na granicy miast i biuro przepustek. Należy też wyłapywać wszystkich świdnickich taksówkarzy w Lublinie i sprzedawać im licencje, a w przyszłym roku włączyć lotnisko do Lublina.
Avatar
edward / 18 marca 2013 o 11:18
0
Pierwsze slysze, ze w Swidniku sa taksowki .... Zamowic taksowke w tej dzurze jest niemozliwoscia. Niech sie biora do roboty na terenie miasta! Obok starej "Ja i Ty" spi czasami w aucie jakis leniwiec ... w godzinach poludniowych (najlepiej jak sloneczko przygrzewa). Zeby gdzies pojechac i tak trzeba zamoic taxi z Lulina! Wiec morda w kubel i nie kombinowac!
Avatar
Ernest / 18 marca 2013 o 09:58
0
[color=#ff0000][size=5]I tu macie odpowiedź po co jest potrzebna deregulacja niektórych zawodów.[/size][/color]Ale nielicencjonowany przewóz osób ma się dobrze.
Avatar
Tomek / 18 marca 2013 o 09:58
0
jak czytam wypowiedzi "my", "wy" "oni" ... zaczynam się zastanawiać, kiedy ktoś postawi szlaban i wprowadzi kontrolę graniczną między jednym miastem a drugim.

Rano ze Świdnika wyjeżdżają auta z rejestracją LU, gdyż sporo młodych chłopaków nocuje u swoich dziewczyn z LSW.

Sporo osób z LU kupiło mieszkanie w LSW i tam mieszka [ odwrotnie także - na dzielnicy Dziesiąta przy nowych blokach, mnóstwo rejestracji LSW.

Mam wrażenie, że tylko na Lubelszczyźnie jedni drugich opluwają, choć de facto mieszkają obok siebie.

p.s. dziewczyny ze Świdnika są bardzo ładne !!
jak czytam wypowiedzi "my", "wy" "oni" ... zaczynam się zastanawiać, kiedy ktoś postawi szlaban i wprowadzi kontrolę graniczną między jednym miastem a drugim.

Rano ze Świdnika wyjeżdżają auta z rejestracją LU, gdyż sporo młodych chłopaków nocuje u swoich dziewczyn z LSW.

Sporo osób z LU kupiło mieszkanie w LSW i tam mieszka [ odwrotnie także - na dzielnicy Dziesiąta przy nowych blokach, mnóstwo rejestracji LSW.

Mam wrażenie, że tylko na Lubelszczyźnie jedni drugich opluwają... rozwiń
Avatar
GERES / 18 marca 2013 o 09:55
0
Sprawa jest generalnie prosta. Taxi z Lublina może zawieźć pasażera poza strefę (np na lotnisko w Świdniku), może też wykonać kurs poza strefą jeśli pasażer z poza strefy taki kurs zamówi (np taxi z lublina zamówione do Świdnika może zabrać pasażera z lotniska i przewieźć go do Świdnika, Lublina, Zamościa lub gdziekolwiek indziej), może też, wykonując kurs poza strefę, np z Lublina do Świdnika na lotnisko, w drodze powrotnej do swojej strefy zabrać pasażera z "łapki". Proszę sobie to sprawdzić. Także jeżeli wspomniany taksówkarz z Lublina, odwoził pasażerów z Lublina na lotnisko, zakończył tam kurs i przed terminalem został zatrzymany przez kolejnego pasażera który chciał odbyć kurs do Lublina, lub nawet do samego Świdnika, czyli po trasie powrotnej taxi do własnej strefy, to ów taksówkarz jak najbardziej miał prawo taki kurs wykonać i to jest bezdyskusyjne.
Inną sprawą jest sam postój. Należy sprawdzić administracyjnie na terenie jakiej gminy stoi sam "słupek" - niegdyś pisano w lokalnych mediach, iż sam postój zlokalizowany jest już na terenie... gminy Mełgiew. Wtedy na tym słupku oczekiwać na pasażera miałyby prawo jedynie taxówki z licencją na gminę Mełgiew ))) Najlepszym rozwiązaniem byłaby umowa między gminą Lublin, gminą Świdnik i gminą Mełgiew, a nie cyrki jakie proponuje pan ze świdnickiego magistratu, czyli dodatkowe licencje. Przypomnę że taka umowa obowiązuje między gminą Lublin i gminą Głusk, choć w tej ostatniej chyba już nie ma żadnego postoju taxi.
Sprawa jest generalnie prosta. Taxi z Lublina może zawieźć pasażera poza strefę (np na lotnisko w Świdniku), może też wykonać kurs poza strefą jeśli pasażer z poza strefy taki kurs zamówi (np taxi z lublina zamówione do Świdnika może zabrać pasażera z lotniska i przewieźć go do Świdnika, Lublina, Zamościa lub gdziekolwiek indziej), może też, wykonując kurs poza strefę, np z Lublina do Świdnika na lotnisko, w drodze powrotnej do swojej strefy zabrać pasażera z "łapki". Proszę sobie to sprawdzić. Także jeżeli wspomniany taksówkarz z ... rozwiń
Avatar
Turysta / 18 marca 2013 o 09:42
0
BRAWO! Trzeba wzmóc KONTROLE, wprowadzić dodatkowe LICENCJE i KONCESJE ustanowić nowe REGULACJE, a zwłaszcza ZWIĘKSZYĆ KARY!!! I dopiero wtedy będzie polskie przyjazne państwo dla idiotów kierowane przez idiotów.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 8 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.