Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2013 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Taksówki na lotnisku kością niezgody

0 19 A A
Przed terminalem jest postój taksówek, ale port nie ma umowy z żadną korporacją
Przed terminalem jest postój taksówek, ale port nie ma umowy z żadną korporacją

Świdniccy taksówkarze skarżą się do Inspekcji Transportu Drogowego na swoich kolegów z Lublina, którzy wożą pasażerów z lotniska

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sprawie taksówek na lotnisku odezwał się do nas jeden z lubelskich taksówkarzy. – Odwoziłem znajomych na lotnisko. W tym czasie lądował samolot, na postoju zrobiła się kolejka, zabrakło taksówek – opowiada. – Wziąłem pasażera i zaraz zostałem skontrolowany przez inspekcję drogową. Usłyszałem, że nie mogę zabierać podróżnych z postoju, jeśli nie było wcześniej zgłoszenia. To nielogiczne i utrudnia życie pasażerom! – uważa nasz Czytelnik.

Tę sprawę i drugą podobną wyjaśnia Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie.

– Prowadzimy postępowanie w sprawie dwóch taksówkarzy w zakresie wykonywania przewozu na obszarze innym niż objęty licencją. Zajęliśmy się tym po skargach, które napływały i wciąż napływają do nas od taksówkarzy ze Świdnika – mówi Mariusz Szabała, z-ca dyrektora WITD. – Musimy wyjaśnić, w obrębie jakiej gminy leży postój taksówek na lotnisku.

– Odpowiedź jest prosta: terminal i część lotniska od strony Parku Przemysłowego, więc również postój taksówek, leżą w obrębie gminy Świdnik – wyjaśnia Artur Soboń, sekretarz Świdnika.

A to oznacza, że pasażerów z postoju mogą zabierać wyłącznie taksówki mające licencję na przewóz w obrębie gminy Świdnik. Taksówki z licencją na Lublin mogą jedynie odbywać kursy zamówione na dojazd do lotniska lub zabierać pasażerów z lotniska po wcześniejszym przyjęciu zgłoszenia.

– To jest nieżyciowe rozwiązanie. Władze lotniska powinny to jakoś uporządkować – oburzają się lubelscy taksówkarze.

Z ich opinią zgadzają się zarówno inspektorzy z WITD, jak i urzędnicy ze Świdnika. – Jednym ze sposobów unormowania tej kwestii jest na przykład przetarg na obsługę przewozu taksówkami – mówi Szabała. A władze Świdnika podpowiadają lubelskim taksówkarzom, by występowali o licencje na przewóz osób w obrębie gminy Świdnik.

– Tyle możemy w tej sprawie zrobić. To prosta procedura, czysta formalność – zapewnia Soboń.

Tymczasem sprawa taksówek nie doczekała się żadnego uregulowania ze strony władz portu. – Port Lotniczy Lublin nie ma umowy z żadną korporacją. Przed terminalem są wyznaczone miejsca do postoju taksówek – odpowiada na nasze pytania Piotr Jankowski, rzecznik portu.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
yellowcup / 23 marca 2013 o 08:25
0
Lubelscy taksówkarze są oburzeni? czy lubelscy taksówkarze to kretyni?
jak któś chce wykonyawć ten zawód to powinien wiedzieć ,że trzeba zrobić odpowiednie uprawnienie w danym mieście na którego terenie chce świadczyć takie usługi.
Zapewne lubelscy taksówkarze nie byliby oburzeni gdyby to taksówkarz ze Świdnika stanął na przystanku taxi w Lublinie, chętnie ustapiliby mu miejsce w kolejce :D
Chcesz jezdzić po Świdniku zrób licencje baranie!
Lubelscy taksówkarze są oburzeni? czy lubelscy taksówkarze to kretyni?
jak któś chce wykonyawć ten zawód to powinien wiedzieć ,że trzeba zrobić odpowiednie uprawnienie w danym mieście na którego terenie chce świadczyć takie usługi.
Zapewne lubelscy taksówkarze nie byliby oburzeni gdyby to taksówkarz ze Świdnika stanął na przystanku taxi w Lublinie, chętnie ustapiliby mu miejsce w kolejce :D
Chcesz jezdzić po Świdniku zrób licencje baranie! rozwiń
Avatar
wujot / 19 marca 2013 o 13:55
0
ryj cwelu
Avatar
S Y L W E S T E R / 18 marca 2013 o 22:25
0
---------------------------------CZY W LUBLINIE MIESZKAJĄ LUBLINIANIE ?------------------------------------ Jeżeli tak, to nawet ten co ma kłopoty ze wzrokiem... zobaczy, że Świdnik już jest dzielnicą Lublina. Już nie długo nawet trolejbusy będą jeżdziły do dzielnicy Świdnik a luibelscy taryfiarze mają pra wo jeżdżić do Świdnika tak jak Świdniczanie do Lublina . Jest tam w Świdniku paru "typów" z Piask którzy bronią Świdnika jak miasto większe od Piask (sic?). Na 100% bliżej Świdnikowi do lubelskiej dzielnicy jak Piaskom dlatego tak głośno pokrzykują . Oczekujemy wreszcie decyzji o nowej Dziel nicy Lublina i dużo problemów przestanie istnieć . Odwagi LUBLIN Świdnik !.
---------------------------------CZY W LUBLINIE MIESZKAJĄ LUBLINIANIE ?------------------------------------ Jeżeli tak, to nawet ten co ma kłopoty ze wzrokiem... zobaczy, że Świdnik już jest dzielnicą Lublina. Już nie długo nawet trolejbusy będą jeżdziły do dzielnicy Świdnik a luibelscy taryfiarze mają pra wo jeżdżić do Świdnika tak jak Świdniczanie do Lublina . Jest tam w Świdniku paru "typów" z Piask którzy bronią Świdnika jak miasto większe od Piask (sic?). Na 100% bliżej ... rozwiń
Avatar
Damian / 18 marca 2013 o 21:58
0
Na stronie portu widnieje jak byk że najwięcej podatku odprowadza do lublina więc jeżeli ktoś jest podatnikiem lubelskim więc może stać txi z lublina tam prawnie sprawa wygrana to co budowali lotnisko pod 3 taksówki pod 3 emerytów sprawa dla reportera albo uwaga 24 rozwiąże ten problem
Avatar
urzędnik z urzędu / 18 marca 2013 o 12:32
0
Postawić szlaban na granicy miast i biuro przepustek. Należy też wyłapywać wszystkich świdnickich taksówkarzy w Lublinie i sprzedawać im licencje, a w przyszłym roku włączyć lotnisko do Lublina.
Avatar
edward / 18 marca 2013 o 11:18
0
Pierwsze slysze, ze w Swidniku sa taksowki .... Zamowic taksowke w tej dzurze jest niemozliwoscia. Niech sie biora do roboty na terenie miasta! Obok starej "Ja i Ty" spi czasami w aucie jakis leniwiec ... w godzinach poludniowych (najlepiej jak sloneczko przygrzewa). Zeby gdzies pojechac i tak trzeba zamoic taxi z Lulina! Wiec morda w kubel i nie kombinowac!
Avatar
Ernest / 18 marca 2013 o 09:58
0
[color=#ff0000][size=5]I tu macie odpowiedź po co jest potrzebna deregulacja niektórych zawodów.[/size][/color]Ale nielicencjonowany przewóz osób ma się dobrze.
Avatar
Tomek / 18 marca 2013 o 09:58
0
jak czytam wypowiedzi "my", "wy" "oni" ... zaczynam się zastanawiać, kiedy ktoś postawi szlaban i wprowadzi kontrolę graniczną między jednym miastem a drugim.

Rano ze Świdnika wyjeżdżają auta z rejestracją LU, gdyż sporo młodych chłopaków nocuje u swoich dziewczyn z LSW.

Sporo osób z LU kupiło mieszkanie w LSW i tam mieszka [ odwrotnie także - na dzielnicy Dziesiąta przy nowych blokach, mnóstwo rejestracji LSW.

Mam wrażenie, że tylko na Lubelszczyźnie jedni drugich opluwają, choć de facto mieszkają obok siebie.

p.s. dziewczyny ze Świdnika są bardzo ładne !!
jak czytam wypowiedzi "my", "wy" "oni" ... zaczynam się zastanawiać, kiedy ktoś postawi szlaban i wprowadzi kontrolę graniczną między jednym miastem a drugim.

Rano ze Świdnika wyjeżdżają auta z rejestracją LU, gdyż sporo młodych chłopaków nocuje u swoich dziewczyn z LSW.

Sporo osób z LU kupiło mieszkanie w LSW i tam mieszka [ odwrotnie także - na dzielnicy Dziesiąta przy nowych blokach, mnóstwo rejestracji LSW.

Mam wrażenie, że tylko na Lubelszczyźnie jedni drugich opluwają... rozwiń
Avatar
GERES / 18 marca 2013 o 09:55
0
Sprawa jest generalnie prosta. Taxi z Lublina może zawieźć pasażera poza strefę (np na lotnisko w Świdniku), może też wykonać kurs poza strefą jeśli pasażer z poza strefy taki kurs zamówi (np taxi z lublina zamówione do Świdnika może zabrać pasażera z lotniska i przewieźć go do Świdnika, Lublina, Zamościa lub gdziekolwiek indziej), może też, wykonując kurs poza strefę, np z Lublina do Świdnika na lotnisko, w drodze powrotnej do swojej strefy zabrać pasażera z "łapki". Proszę sobie to sprawdzić. Także jeżeli wspomniany taksówkarz z Lublina, odwoził pasażerów z Lublina na lotnisko, zakończył tam kurs i przed terminalem został zatrzymany przez kolejnego pasażera który chciał odbyć kurs do Lublina, lub nawet do samego Świdnika, czyli po trasie powrotnej taxi do własnej strefy, to ów taksówkarz jak najbardziej miał prawo taki kurs wykonać i to jest bezdyskusyjne.
Inną sprawą jest sam postój. Należy sprawdzić administracyjnie na terenie jakiej gminy stoi sam "słupek" - niegdyś pisano w lokalnych mediach, iż sam postój zlokalizowany jest już na terenie... gminy Mełgiew. Wtedy na tym słupku oczekiwać na pasażera miałyby prawo jedynie taxówki z licencją na gminę Mełgiew ))) Najlepszym rozwiązaniem byłaby umowa między gminą Lublin, gminą Świdnik i gminą Mełgiew, a nie cyrki jakie proponuje pan ze świdnickiego magistratu, czyli dodatkowe licencje. Przypomnę że taka umowa obowiązuje między gminą Lublin i gminą Głusk, choć w tej ostatniej chyba już nie ma żadnego postoju taxi.
Sprawa jest generalnie prosta. Taxi z Lublina może zawieźć pasażera poza strefę (np na lotnisko w Świdniku), może też wykonać kurs poza strefą jeśli pasażer z poza strefy taki kurs zamówi (np taxi z lublina zamówione do Świdnika może zabrać pasażera z lotniska i przewieźć go do Świdnika, Lublina, Zamościa lub gdziekolwiek indziej), może też, wykonując kurs poza strefę, np z Lublina do Świdnika na lotnisko, w drodze powrotnej do swojej strefy zabrać pasażera z "łapki". Proszę sobie to sprawdzić. Także jeżeli wspomniany taksówkarz z ... rozwiń
Avatar
Turysta / 18 marca 2013 o 09:42
0
BRAWO! Trzeba wzmóc KONTROLE, wprowadzić dodatkowe LICENCJE i KONCESJE ustanowić nowe REGULACJE, a zwłaszcza ZWIĘKSZYĆ KARY!!! I dopiero wtedy będzie polskie przyjazne państwo dla idiotów kierowane przez idiotów.
Avatar
yellowcup / 23 marca 2013 o 08:25
0
Lubelscy taksówkarze są oburzeni? czy lubelscy taksówkarze to kretyni?
jak któś chce wykonyawć ten zawód to powinien wiedzieć ,że trzeba zrobić odpowiednie uprawnienie w danym mieście na którego terenie chce świadczyć takie usługi.
Zapewne lubelscy taksówkarze nie byliby oburzeni gdyby to taksówkarz ze Świdnika stanął na przystanku taxi w Lublinie, chętnie ustapiliby mu miejsce w kolejce :D
Chcesz jezdzić po Świdniku zrób licencje baranie!
Lubelscy taksówkarze są oburzeni? czy lubelscy taksówkarze to kretyni?
jak któś chce wykonyawć ten zawód to powinien wiedzieć ,że trzeba zrobić odpowiednie uprawnienie w danym mieście na którego terenie chce świadczyć takie usługi.
Zapewne lubelscy taksówkarze nie byliby oburzeni gdyby to taksówkarz ze Świdnika stanął na przystanku taxi w Lublinie, chętnie ustapiliby mu miejsce w kolejce :D
Chcesz jezdzić po Świdniku zrób licencje baranie! rozwiń
Avatar
wujot / 19 marca 2013 o 13:55
0
ryj cwelu
Avatar
S Y L W E S T E R / 18 marca 2013 o 22:25
0
---------------------------------CZY W LUBLINIE MIESZKAJĄ LUBLINIANIE ?------------------------------------ Jeżeli tak, to nawet ten co ma kłopoty ze wzrokiem... zobaczy, że Świdnik już jest dzielnicą Lublina. Już nie długo nawet trolejbusy będą jeżdziły do dzielnicy Świdnik a luibelscy taryfiarze mają pra wo jeżdżić do Świdnika tak jak Świdniczanie do Lublina . Jest tam w Świdniku paru "typów" z Piask którzy bronią Świdnika jak miasto większe od Piask (sic?). Na 100% bliżej Świdnikowi do lubelskiej dzielnicy jak Piaskom dlatego tak głośno pokrzykują . Oczekujemy wreszcie decyzji o nowej Dziel nicy Lublina i dużo problemów przestanie istnieć . Odwagi LUBLIN Świdnik !.
---------------------------------CZY W LUBLINIE MIESZKAJĄ LUBLINIANIE ?------------------------------------ Jeżeli tak, to nawet ten co ma kłopoty ze wzrokiem... zobaczy, że Świdnik już jest dzielnicą Lublina. Już nie długo nawet trolejbusy będą jeżdziły do dzielnicy Świdnik a luibelscy taryfiarze mają pra wo jeżdżić do Świdnika tak jak Świdniczanie do Lublina . Jest tam w Świdniku paru "typów" z Piask którzy bronią Świdnika jak miasto większe od Piask (sic?). Na 100% bliżej ... rozwiń
Avatar
Damian / 18 marca 2013 o 21:58
0
Na stronie portu widnieje jak byk że najwięcej podatku odprowadza do lublina więc jeżeli ktoś jest podatnikiem lubelskim więc może stać txi z lublina tam prawnie sprawa wygrana to co budowali lotnisko pod 3 taksówki pod 3 emerytów sprawa dla reportera albo uwaga 24 rozwiąże ten problem
Avatar
urzędnik z urzędu / 18 marca 2013 o 12:32
0
Postawić szlaban na granicy miast i biuro przepustek. Należy też wyłapywać wszystkich świdnickich taksówkarzy w Lublinie i sprzedawać im licencje, a w przyszłym roku włączyć lotnisko do Lublina.
Avatar
edward / 18 marca 2013 o 11:18
0
Pierwsze slysze, ze w Swidniku sa taksowki .... Zamowic taksowke w tej dzurze jest niemozliwoscia. Niech sie biora do roboty na terenie miasta! Obok starej "Ja i Ty" spi czasami w aucie jakis leniwiec ... w godzinach poludniowych (najlepiej jak sloneczko przygrzewa). Zeby gdzies pojechac i tak trzeba zamoic taxi z Lulina! Wiec morda w kubel i nie kombinowac!
Avatar
Ernest / 18 marca 2013 o 09:58
0
[color=#ff0000][size=5]I tu macie odpowiedź po co jest potrzebna deregulacja niektórych zawodów.[/size][/color]Ale nielicencjonowany przewóz osób ma się dobrze.
Avatar
Tomek / 18 marca 2013 o 09:58
0
jak czytam wypowiedzi "my", "wy" "oni" ... zaczynam się zastanawiać, kiedy ktoś postawi szlaban i wprowadzi kontrolę graniczną między jednym miastem a drugim.

Rano ze Świdnika wyjeżdżają auta z rejestracją LU, gdyż sporo młodych chłopaków nocuje u swoich dziewczyn z LSW.

Sporo osób z LU kupiło mieszkanie w LSW i tam mieszka [ odwrotnie także - na dzielnicy Dziesiąta przy nowych blokach, mnóstwo rejestracji LSW.

Mam wrażenie, że tylko na Lubelszczyźnie jedni drugich opluwają, choć de facto mieszkają obok siebie.

p.s. dziewczyny ze Świdnika są bardzo ładne !!
jak czytam wypowiedzi "my", "wy" "oni" ... zaczynam się zastanawiać, kiedy ktoś postawi szlaban i wprowadzi kontrolę graniczną między jednym miastem a drugim.

Rano ze Świdnika wyjeżdżają auta z rejestracją LU, gdyż sporo młodych chłopaków nocuje u swoich dziewczyn z LSW.

Sporo osób z LU kupiło mieszkanie w LSW i tam mieszka [ odwrotnie także - na dzielnicy Dziesiąta przy nowych blokach, mnóstwo rejestracji LSW.

Mam wrażenie, że tylko na Lubelszczyźnie jedni drugich opluwają... rozwiń
Avatar
GERES / 18 marca 2013 o 09:55
0
Sprawa jest generalnie prosta. Taxi z Lublina może zawieźć pasażera poza strefę (np na lotnisko w Świdniku), może też wykonać kurs poza strefą jeśli pasażer z poza strefy taki kurs zamówi (np taxi z lublina zamówione do Świdnika może zabrać pasażera z lotniska i przewieźć go do Świdnika, Lublina, Zamościa lub gdziekolwiek indziej), może też, wykonując kurs poza strefę, np z Lublina do Świdnika na lotnisko, w drodze powrotnej do swojej strefy zabrać pasażera z "łapki". Proszę sobie to sprawdzić. Także jeżeli wspomniany taksówkarz z Lublina, odwoził pasażerów z Lublina na lotnisko, zakończył tam kurs i przed terminalem został zatrzymany przez kolejnego pasażera który chciał odbyć kurs do Lublina, lub nawet do samego Świdnika, czyli po trasie powrotnej taxi do własnej strefy, to ów taksówkarz jak najbardziej miał prawo taki kurs wykonać i to jest bezdyskusyjne.
Inną sprawą jest sam postój. Należy sprawdzić administracyjnie na terenie jakiej gminy stoi sam "słupek" - niegdyś pisano w lokalnych mediach, iż sam postój zlokalizowany jest już na terenie... gminy Mełgiew. Wtedy na tym słupku oczekiwać na pasażera miałyby prawo jedynie taxówki z licencją na gminę Mełgiew ))) Najlepszym rozwiązaniem byłaby umowa między gminą Lublin, gminą Świdnik i gminą Mełgiew, a nie cyrki jakie proponuje pan ze świdnickiego magistratu, czyli dodatkowe licencje. Przypomnę że taka umowa obowiązuje między gminą Lublin i gminą Głusk, choć w tej ostatniej chyba już nie ma żadnego postoju taxi.
Sprawa jest generalnie prosta. Taxi z Lublina może zawieźć pasażera poza strefę (np na lotnisko w Świdniku), może też wykonać kurs poza strefą jeśli pasażer z poza strefy taki kurs zamówi (np taxi z lublina zamówione do Świdnika może zabrać pasażera z lotniska i przewieźć go do Świdnika, Lublina, Zamościa lub gdziekolwiek indziej), może też, wykonując kurs poza strefę, np z Lublina do Świdnika na lotnisko, w drodze powrotnej do swojej strefy zabrać pasażera z "łapki". Proszę sobie to sprawdzić. Także jeżeli wspomniany taksówkarz z ... rozwiń
Avatar
Turysta / 18 marca 2013 o 09:42
0
BRAWO! Trzeba wzmóc KONTROLE, wprowadzić dodatkowe LICENCJE i KONCESJE ustanowić nowe REGULACJE, a zwłaszcza ZWIĘKSZYĆ KARY!!! I dopiero wtedy będzie polskie przyjazne państwo dla idiotów kierowane przez idiotów.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 8 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!