Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2010 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Tanie mieszkania w dawnym hotelu przy ul. Pogodnej

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 10 A A

Ponad sto mieszkań za mniej niż 200 tys. zł – takie plany ma właściciel dawnego hotelu Polonia przy ul. Pogodnej. Remont budynku właśnie się rozpoczął. Nowi lokatorzy wprowadzą się w listopadzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wyburzamy niektóre ścianki działowe i porządkujemy wnętrza – mówi Wojciech Eminowicz, członek zarządu spółki CRH Żagiel, która jest właścicielem budynku. – Musimy również zlikwidować część ścian w dawnej restauracji.

Do połowy maja spółka zgromadzi wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Powinna je otrzymać w czerwcu. Wtedy ruszy kompleksowy remont budynku.

– Powstanie 110 mieszkań – dodaje Eminowicz. – Będą miały od 40 do 52 mkw. Na parterze zaplanowaliśmy trzy pomieszczenia usługowe. Każde o powierzchni
ok. 180 mkw.

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie dokładna cena nowych mieszkań. Według aktualnej wyceny developera, klienci zapłacą 3800 zł za mkw. W tej kwocie dostaną też miejsce parkingowe.

To oznacza, że nawet 52-metrowe mieszkanie będzie kosztować poniżej
200 tys. zł. Tymczasem, średnia cena za używane mieszkanie w Lublinie to ponad 5100 zł za mkw. Przeciętna stawka na rynku pierwotnym kształtuje się
na poziomie 4700 zł.

– Chcemy utrzymać jak najniższe ceny, ale za wcześnie na wiążące deklaracje – zastrzega Eminowicz. – Nasze wyliczenia są dokładne, lecz budynek nie jest stawiany od podstaw. Remontujemy go, więc w czasie prac mogą się pojawić niespodzianki i dodatkowe koszty.

W przyszłym tygodniu CRH Żagiel ma podpisać umowy z pośrednikami, którzy zajmą się sprzedażą mieszkań. Odpowiednia oferta powinna być dostępna od czerwca. Mieszkania mają być gotowe jesienią.

Dawny hotel zajmuje tylko część z ponadhektarowej działki. CRH Żagiel chce więc postawić obok kolejny budynek. Blok będzie miał cztery piętra i ponad 5 tys. mkw. powierzchni. Powstanie tam ok. stu mieszkań z podziemnym parkingiem. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
itp itd / 25 marca 2010 o 22:36
0
Witam, a więc
- cena 3800 za stan deweloperski mieszkań adaptowanym po byłym PUMISIE to przegięcie i to spore!! Żagiel myśli, że nabył budynek i znajdzie chętnych.. z drugiej strony, dla niektórych są osoby które mogą się skusić - to niewykluczone, choćby ze względu na to że deweloperskie nowe zaczynają się od ok 4500/m2
- niech tu ludzie nie demonizują dzielnicy, w której stoi budynek! 28 lat mieszkam w okolicy (przy Krańcowej) i ani razu w zęby ani za dnia ani wieczorem, nie dostałem! nie wiem skąd zła sława, ale ci którzy kiedyś szaleli, teraz pchają wózki albo dawno wyrośli z wybryków, a rozwydrzona gównażeria jest wszędzie! i będzie jej więcej akurat w dzielnicach młodszych a nie starszych - poczekajmy kilka lat aż podrosną
- ośrodek dla uchodźców jest przy Wrońskiej, naprawdę kawałek drogi od Pogodnej, nie słyszałem o tym, żeby coś zmajstrowali w okolicy
- Krańcowa jest ruchliwą ulicą ale nie bardziej niż Spółdzielczości Pracy, Jana Pawła, Al Warszawska, wzdłuż których stoją nowsze budynki, notabene Helenów - bloki w okolicach Warszawskiej są nawiedzane przez wyrostków z Nałęczowskiej; no i co? lepiej??

Podsumowując - dzielnica jak każda inna, z dobrym dojazdem do centrum (niecałe 10min autobusem), komunikacja z każdą dzielnicą Lublina, dobra infrastruktura (targ, masa sklepów, banki, szkoły, przedszkola, Obi, Makro, Carrefour - pod nosem), sporo starszych bloków ale też nowe (przy Startowej czy Pogodnej, inwestycja Pekao Pirelli przy Drodze Męczenników Majdanka)

Kto ma kupić ten kupi - jego sprawa, a najmniej do powiedzenia powinni mieć ci co tu nie mieszkają, nie mieszkali a słyszeli tylko z opowieści i plotek!! Nie im oceniać kto zamieszka w tym budynku.
Witam, a więc
- cena 3800 za stan deweloperski mieszkań adaptowanym po byłym PUMISIE to przegięcie i to spore!! Żagiel myśli, że nabył budynek i znajdzie chętnych.. z drugiej strony, dla niektórych są osoby które mogą się skusić - to niewykluczone, choćby ze względu na to że deweloperskie nowe zaczynają się od ok 4500/m2
- niech tu ludzie nie demonizują dzielnicy, w której stoi budynek! 28 lat mieszkam w okolicy (przy Krańcowej) i ani razu w zęby ani za dnia ani wieczorem, nie dostałem! nie wiem skąd zła sława, al... rozwiń
Avatar
mateo / 25 marca 2010 o 10:54
0
grendel napisał:
Zdaje się, że szanowni przedmówcy wstają co dzień lewą nogą i muszą sobie na dobry początek trochę ulżyć. Ja sprawdziłem - np. w Expanderze: rynek wtórny, luty 2010, Lublin - średnia cena 5.040 jak w dziób strzelił. "Dzwonnice wydające z siebie hałaśliwą kakofonię" mamy wszędzie, niezależnie od dzielnicy.
Także ruchliwa ulica zapewne jest dużo gorsza od błotnistych bezdroży, po których muszą dojeżdżać w większości posiadacze nowych mieszkań w nowych blokach.

Kto tu wstaje lewą nogą ?
1. Ten kościół o którym mowa stoi rzut beretem od tego wieżowca (i jeszcze między blokami)
2. 3800 zł za metr + wykończenie = minimum 4500 zł za metr
3. Brak balkonów, piwnic,a hotel robotniczy (układ mieszkań, okna mniejsze od normalnych) zawsze nim pozostanie, już nie wspomnę o dzielnicy cudów na której stoi
4. Wolałbym kupić "M" w wieżowcu z lat 70-tych na LSM lub z lat 80-tych na Czubach niż tę popelinę z ul. Pogodnej
5. W Lublinie są dziesiątki lepszych starych wieżowców niż to porobotnicze dziadostwo
6. Kto tu sieje propagandę reklamując coś śmiesznie drogiego i nieatrakcyjnego w stosunku do jego wartości ?

Kto tu wstaje lewą nogą ?
1. Ten kościół o którym mowa stoi rzut beretem od tego wieżowca (i jeszcze między blokami)
2. 3800 zł za metr + wykończenie = minimum 4500 zł za metr
3. Brak balkonów, piwnic,a hotel robotniczy (układ mieszkań, okna mniejsze od normalnych) zawsze nim pozostanie, już nie wspomnę o dzielnicy cudów na której stoi
4. Wolałbym kupić "M" w wieżowcu z lat 70-tych na LSM lub z lat 80-tych na Czubach niż tę popelinę z ul. Pogodnej
5. W Lublinie są dziesiątki lep... rozwiń
Avatar
grendel / 25 marca 2010 o 10:10
0
Zdaje się, że szanowni przedmówcy wstają co dzień lewą nogą i muszą sobie na dobry początek trochę ulżyć. Jak ktoś pisze, że "wypadało sprawdzić te informacje" to niech sam też sprawdza. Ja sprawdziłem - np. w Expanderze: rynek wtórny, luty 2010, Lublin - średnia cena 5.040 jak w dziób strzelił. Z tego ofert w przedziale do 4 tys. jest całe 5,1%. A jakby ktoś jeszcze chciał sprawdzić, to tu jest link:
[url="http://www.expander.pl/warto-wiedziec/wiadomosci/raporty-i-analizy-szczegoly,selected_page,1,details,204"]http://www.expander.pl/warto-wiedziec/wiad...e,1,details,204[/url]
Kolegę, który wie gdzie kupić 50-o metrowe mieszkanie na Sławinie po 3.700 w nowym budownictwie serdecznie proszę o podanie namiarów, chętnie skorzystam.
Kościoły nasi duchowi przywódcy wciskają wszędzie gdzie się da - a najchętniej na nowych osiedlach (ostatni przykład: centrum JPII na Wrotkowie), "dzwonnice wydające z siebie hałaśliwą kakofonię" mamy wszędzie, niezależnie od dzielnicy.
Także ruchliwa ulica zapewne jest dużo gorsza od błotnistych bezdroży, po których muszą dojeżdzać w większości posiadacze nowych mieszkań w nowych blokach.
A to, że za przeciętne wynagrodzenie w Lublinie można kupić 0,51 m2 mieszkania to pewnie wina uchodźców z Czeczenii i Afganistanu.
Ech, ludzie. Wyluzujcie trochę.
Zdaje się, że szanowni przedmówcy wstają co dzień lewą nogą i muszą sobie na dobry początek trochę ulżyć. Jak ktoś pisze, że "wypadało sprawdzić te informacje" to niech sam też sprawdza. Ja sprawdziłem - np. w Expanderze: rynek wtórny, luty 2010, Lublin - średnia cena 5.040 jak w dziób strzelił. Z tego ofert w przedziale do 4 tys. jest całe 5,1%. A jakby ktoś jeszcze chciał sprawdzić, to tu jest link:
[url="http://www.expander.pl/warto-wiedziec/wiadomosci/raporty-i-analizy-szczegoly,selected_page,1,details,204"]http://www.ex... rozwiń
Avatar
OLO / 25 marca 2010 o 09:53
0
To budują dla URZĘDNIKÓW MIASTA ich będzie stać na kuoienie APARTAMENTOW PO BYŁYM kołchozie,rezerwacja natychmiast bo zbraknie mieszkań.BIZNESMENI do roboty przypomnieć sobie swojskie czasy.BURAKI.
Avatar
dosia / 25 marca 2010 o 08:58
0
bronek napisał:
Ta cena za m2 to chyba obejmuje warstwę "historyczną" tego gmachu i jego otoczenia. Wszak nie raz polała się tam krew, kiedy jeszcze służył za noclegownię dla "byznesmenów" zza wschodniej granicy. Kiedyś nawet zamordowano tam recepcjonistkę. A i dzisiaj "atrakcji" w okolicy nie brakuje: tuż pod oknami ruchliwa ulica Krańcowa z pomykającymi całą dobę tirami, dzwonnica kościelna wydająca z siebie hałaśliwą kakofonię (stoi w odległości zaledwie 50 m!), niedaleko ośrodek dla uchodźców z Czeczenii, Afganistanu, Bangla Deszu i innych "potęg ekonomicznych" wschodniego świata. A jakby tego jeszcze było mało, to jest jeszcze sąsiedztwo miejscowej kawalerki, chronicznie bezrobotnej i spragnionej różnych napojów, w mało wyszukany sposób wyrażających swe "przywiązanie" do pewnego klubu sportowego z Al.Zygmuntowskich.
Witajcie w Krainie gdzie obcy ginie!

Bronek-tekst rewelacyjny-powaliłeś mnie nim na kolana:):)
Nic dodać ,nic ująć-realizm w każdym słowie.
w każdym słowie. rozwiń
Avatar
~ggg~ / 25 marca 2010 o 08:39
0
Dziennikarzyno a dla kogo są te tanie mieszkania ? Dla ludzi ze średnią krajową 1500zł ? Tanie mieszkania w speluniastej dzielnicy...
Avatar
bronek / 25 marca 2010 o 08:35
0
Ta cena za m2 to chyba obejmuje warstwę "historyczną" tego gmachu i jego otoczenia. Wszak nie raz polała się tam krew, kiedy jeszcze służył za noclegownię dla "byznesmenów" zza wschodniej granicy. Kiedyś nawet zamordowano tam recepcjonistkę. A i dzisiaj "atrakcji" w okolicy nie brakuje: tuż pod oknami ruchliwa ulica Krańcowa z pomykającymi całą dobę tirami, dzwonnica kościelna wydająca z siebie hałaśliwą kakofonię (stoi w odległości zaledwie 50 m!), niedaleko ośrodek dla uchodźców z Czeczenii, Afganistanu, Bangla Deszu i innych "potęg ekonomicznych" wschodniego świata. A jakby tego jeszcze było mało, to jest jeszcze sąsiedztwo miejscowej kawalerki, chronicznie bezrobotnej i spragnionej różnych napojów, w mało wyszukany sposób wyrażających swe "przywiązanie" do pewnego klubu sportowego z Al.Zygmuntowskich.
Witajcie w Krainie gdzie obcy ginie!
Ta cena za m2 to chyba obejmuje warstwę "historyczną" tego gmachu i jego otoczenia. Wszak nie raz polała się tam krew, kiedy jeszcze służył za noclegownię dla "byznesmenów" zza wschodniej granicy. Kiedyś nawet zamordowano tam recepcjonistkę. A i dzisiaj "atrakcji" w okolicy nie brakuje: tuż pod oknami ruchliwa ulica Krańcowa z pomykającymi całą dobę tirami, dzwonnica kościelna wydająca z siebie hałaśliwą kakofonię (stoi w odległości zaledwie 50 m!), niedaleko ośrodek dla uchodźców z Czeczenii, Afganistanu, B... rozwiń
Avatar
serNick / 25 marca 2010 o 08:17
0
3700 zl za metr developerski? Heh smiech na sali!! Za ta cene mozna juz kupic w nowym budownictwie w takich dzielnicach jak np slawinie. A nie na bronowicach (osobiscie nic nie mam do tego osiedla), w wielkiej plycie, i jak ktos wspomnial z korytarzami po 100 m.
Avatar
~gosc~ / 25 marca 2010 o 06:55
0
5100 zl za m2 w Lublinie? Wypadalo sprawdzic te informacje a nie wierzyc deweloperowi, no ale czego spodziewac sie po reklamie... coz, zaczelo sie szukanie jeleni
Avatar
marabut / 25 marca 2010 o 06:01
0
"...klienci zapłacą 3800 zł za m kw" za stan deweloperski, czyli + minimum 600 - 800 zł za metr (za wykończenie pod klucz). A to stary, prawie 40 letni wieżowiec z wielkiej płyty, kiepska i nieatrakcyjna dzielnica Bronowice, mieszkania bez balkonów, z długimi korytarzami jak w typowym gierkowskim hotelu robotniczym. Żaden interes .... no chyba, że dla dewelopera, który odpicowuje te "apartamenty" i szuka amatorów na lokale za cenę, za jaką można kupić stare mieszkania na dużo lepszych dzielnicach : z balkonami, piwnicami, w blokach 4-piętrowych, i nie w długim kołchozie, tylko z max 1 - 2 sąsiednimi mieszkaniami na klatce.
"...klienci zapłacą 3800 zł za m kw" za stan deweloperski, czyli + minimum 600 - 800 zł za metr (za wykończenie pod klucz). A to stary, prawie 40 letni wieżowiec z wielkiej płyty, kiepska i nieatrakcyjna dzielnica Bronowice, mieszkania bez balkonów, z długimi korytarzami jak w typowym gierkowskim hotelu robotniczym. Żaden interes .... no chyba, że dla dewelopera, który odpicowuje te "apartamenty" i szuka amatorów na lokale za cenę, za jaką można kupić stare mieszkania na dużo lepszyc... rozwiń
Avatar
itp itd / 25 marca 2010 o 22:36
0
Witam, a więc
- cena 3800 za stan deweloperski mieszkań adaptowanym po byłym PUMISIE to przegięcie i to spore!! Żagiel myśli, że nabył budynek i znajdzie chętnych.. z drugiej strony, dla niektórych są osoby które mogą się skusić - to niewykluczone, choćby ze względu na to że deweloperskie nowe zaczynają się od ok 4500/m2
- niech tu ludzie nie demonizują dzielnicy, w której stoi budynek! 28 lat mieszkam w okolicy (przy Krańcowej) i ani razu w zęby ani za dnia ani wieczorem, nie dostałem! nie wiem skąd zła sława, ale ci którzy kiedyś szaleli, teraz pchają wózki albo dawno wyrośli z wybryków, a rozwydrzona gównażeria jest wszędzie! i będzie jej więcej akurat w dzielnicach młodszych a nie starszych - poczekajmy kilka lat aż podrosną
- ośrodek dla uchodźców jest przy Wrońskiej, naprawdę kawałek drogi od Pogodnej, nie słyszałem o tym, żeby coś zmajstrowali w okolicy
- Krańcowa jest ruchliwą ulicą ale nie bardziej niż Spółdzielczości Pracy, Jana Pawła, Al Warszawska, wzdłuż których stoją nowsze budynki, notabene Helenów - bloki w okolicach Warszawskiej są nawiedzane przez wyrostków z Nałęczowskiej; no i co? lepiej??

Podsumowując - dzielnica jak każda inna, z dobrym dojazdem do centrum (niecałe 10min autobusem), komunikacja z każdą dzielnicą Lublina, dobra infrastruktura (targ, masa sklepów, banki, szkoły, przedszkola, Obi, Makro, Carrefour - pod nosem), sporo starszych bloków ale też nowe (przy Startowej czy Pogodnej, inwestycja Pekao Pirelli przy Drodze Męczenników Majdanka)

Kto ma kupić ten kupi - jego sprawa, a najmniej do powiedzenia powinni mieć ci co tu nie mieszkają, nie mieszkali a słyszeli tylko z opowieści i plotek!! Nie im oceniać kto zamieszka w tym budynku.
Witam, a więc
- cena 3800 za stan deweloperski mieszkań adaptowanym po byłym PUMISIE to przegięcie i to spore!! Żagiel myśli, że nabył budynek i znajdzie chętnych.. z drugiej strony, dla niektórych są osoby które mogą się skusić - to niewykluczone, choćby ze względu na to że deweloperskie nowe zaczynają się od ok 4500/m2
- niech tu ludzie nie demonizują dzielnicy, w której stoi budynek! 28 lat mieszkam w okolicy (przy Krańcowej) i ani razu w zęby ani za dnia ani wieczorem, nie dostałem! nie wiem skąd zła sława, al... rozwiń
Avatar
mateo / 25 marca 2010 o 10:54
0
grendel napisał:
Zdaje się, że szanowni przedmówcy wstają co dzień lewą nogą i muszą sobie na dobry początek trochę ulżyć. Ja sprawdziłem - np. w Expanderze: rynek wtórny, luty 2010, Lublin - średnia cena 5.040 jak w dziób strzelił. "Dzwonnice wydające z siebie hałaśliwą kakofonię" mamy wszędzie, niezależnie od dzielnicy.
Także ruchliwa ulica zapewne jest dużo gorsza od błotnistych bezdroży, po których muszą dojeżdżać w większości posiadacze nowych mieszkań w nowych blokach.

Kto tu wstaje lewą nogą ?
1. Ten kościół o którym mowa stoi rzut beretem od tego wieżowca (i jeszcze między blokami)
2. 3800 zł za metr + wykończenie = minimum 4500 zł za metr
3. Brak balkonów, piwnic,a hotel robotniczy (układ mieszkań, okna mniejsze od normalnych) zawsze nim pozostanie, już nie wspomnę o dzielnicy cudów na której stoi
4. Wolałbym kupić "M" w wieżowcu z lat 70-tych na LSM lub z lat 80-tych na Czubach niż tę popelinę z ul. Pogodnej
5. W Lublinie są dziesiątki lepszych starych wieżowców niż to porobotnicze dziadostwo
6. Kto tu sieje propagandę reklamując coś śmiesznie drogiego i nieatrakcyjnego w stosunku do jego wartości ?

Kto tu wstaje lewą nogą ?
1. Ten kościół o którym mowa stoi rzut beretem od tego wieżowca (i jeszcze między blokami)
2. 3800 zł za metr + wykończenie = minimum 4500 zł za metr
3. Brak balkonów, piwnic,a hotel robotniczy (układ mieszkań, okna mniejsze od normalnych) zawsze nim pozostanie, już nie wspomnę o dzielnicy cudów na której stoi
4. Wolałbym kupić "M" w wieżowcu z lat 70-tych na LSM lub z lat 80-tych na Czubach niż tę popelinę z ul. Pogodnej
5. W Lublinie są dziesiątki lep... rozwiń
Avatar
grendel / 25 marca 2010 o 10:10
0
Zdaje się, że szanowni przedmówcy wstają co dzień lewą nogą i muszą sobie na dobry początek trochę ulżyć. Jak ktoś pisze, że "wypadało sprawdzić te informacje" to niech sam też sprawdza. Ja sprawdziłem - np. w Expanderze: rynek wtórny, luty 2010, Lublin - średnia cena 5.040 jak w dziób strzelił. Z tego ofert w przedziale do 4 tys. jest całe 5,1%. A jakby ktoś jeszcze chciał sprawdzić, to tu jest link:
[url="http://www.expander.pl/warto-wiedziec/wiadomosci/raporty-i-analizy-szczegoly,selected_page,1,details,204"]http://www.expander.pl/warto-wiedziec/wiad...e,1,details,204[/url]
Kolegę, który wie gdzie kupić 50-o metrowe mieszkanie na Sławinie po 3.700 w nowym budownictwie serdecznie proszę o podanie namiarów, chętnie skorzystam.
Kościoły nasi duchowi przywódcy wciskają wszędzie gdzie się da - a najchętniej na nowych osiedlach (ostatni przykład: centrum JPII na Wrotkowie), "dzwonnice wydające z siebie hałaśliwą kakofonię" mamy wszędzie, niezależnie od dzielnicy.
Także ruchliwa ulica zapewne jest dużo gorsza od błotnistych bezdroży, po których muszą dojeżdzać w większości posiadacze nowych mieszkań w nowych blokach.
A to, że za przeciętne wynagrodzenie w Lublinie można kupić 0,51 m2 mieszkania to pewnie wina uchodźców z Czeczenii i Afganistanu.
Ech, ludzie. Wyluzujcie trochę.
Zdaje się, że szanowni przedmówcy wstają co dzień lewą nogą i muszą sobie na dobry początek trochę ulżyć. Jak ktoś pisze, że "wypadało sprawdzić te informacje" to niech sam też sprawdza. Ja sprawdziłem - np. w Expanderze: rynek wtórny, luty 2010, Lublin - średnia cena 5.040 jak w dziób strzelił. Z tego ofert w przedziale do 4 tys. jest całe 5,1%. A jakby ktoś jeszcze chciał sprawdzić, to tu jest link:
[url="http://www.expander.pl/warto-wiedziec/wiadomosci/raporty-i-analizy-szczegoly,selected_page,1,details,204"]http://www.ex... rozwiń
Avatar
OLO / 25 marca 2010 o 09:53
0
To budują dla URZĘDNIKÓW MIASTA ich będzie stać na kuoienie APARTAMENTOW PO BYŁYM kołchozie,rezerwacja natychmiast bo zbraknie mieszkań.BIZNESMENI do roboty przypomnieć sobie swojskie czasy.BURAKI.
Avatar
dosia / 25 marca 2010 o 08:58
0
bronek napisał:
Ta cena za m2 to chyba obejmuje warstwę "historyczną" tego gmachu i jego otoczenia. Wszak nie raz polała się tam krew, kiedy jeszcze służył za noclegownię dla "byznesmenów" zza wschodniej granicy. Kiedyś nawet zamordowano tam recepcjonistkę. A i dzisiaj "atrakcji" w okolicy nie brakuje: tuż pod oknami ruchliwa ulica Krańcowa z pomykającymi całą dobę tirami, dzwonnica kościelna wydająca z siebie hałaśliwą kakofonię (stoi w odległości zaledwie 50 m!), niedaleko ośrodek dla uchodźców z Czeczenii, Afganistanu, Bangla Deszu i innych "potęg ekonomicznych" wschodniego świata. A jakby tego jeszcze było mało, to jest jeszcze sąsiedztwo miejscowej kawalerki, chronicznie bezrobotnej i spragnionej różnych napojów, w mało wyszukany sposób wyrażających swe "przywiązanie" do pewnego klubu sportowego z Al.Zygmuntowskich.
Witajcie w Krainie gdzie obcy ginie!

Bronek-tekst rewelacyjny-powaliłeś mnie nim na kolana:):)
Nic dodać ,nic ująć-realizm w każdym słowie.
w każdym słowie. rozwiń
Avatar
~ggg~ / 25 marca 2010 o 08:39
0
Dziennikarzyno a dla kogo są te tanie mieszkania ? Dla ludzi ze średnią krajową 1500zł ? Tanie mieszkania w speluniastej dzielnicy...
Avatar
bronek / 25 marca 2010 o 08:35
0
Ta cena za m2 to chyba obejmuje warstwę "historyczną" tego gmachu i jego otoczenia. Wszak nie raz polała się tam krew, kiedy jeszcze służył za noclegownię dla "byznesmenów" zza wschodniej granicy. Kiedyś nawet zamordowano tam recepcjonistkę. A i dzisiaj "atrakcji" w okolicy nie brakuje: tuż pod oknami ruchliwa ulica Krańcowa z pomykającymi całą dobę tirami, dzwonnica kościelna wydająca z siebie hałaśliwą kakofonię (stoi w odległości zaledwie 50 m!), niedaleko ośrodek dla uchodźców z Czeczenii, Afganistanu, Bangla Deszu i innych "potęg ekonomicznych" wschodniego świata. A jakby tego jeszcze było mało, to jest jeszcze sąsiedztwo miejscowej kawalerki, chronicznie bezrobotnej i spragnionej różnych napojów, w mało wyszukany sposób wyrażających swe "przywiązanie" do pewnego klubu sportowego z Al.Zygmuntowskich.
Witajcie w Krainie gdzie obcy ginie!
Ta cena za m2 to chyba obejmuje warstwę "historyczną" tego gmachu i jego otoczenia. Wszak nie raz polała się tam krew, kiedy jeszcze służył za noclegownię dla "byznesmenów" zza wschodniej granicy. Kiedyś nawet zamordowano tam recepcjonistkę. A i dzisiaj "atrakcji" w okolicy nie brakuje: tuż pod oknami ruchliwa ulica Krańcowa z pomykającymi całą dobę tirami, dzwonnica kościelna wydająca z siebie hałaśliwą kakofonię (stoi w odległości zaledwie 50 m!), niedaleko ośrodek dla uchodźców z Czeczenii, Afganistanu, B... rozwiń
Avatar
serNick / 25 marca 2010 o 08:17
0
3700 zl za metr developerski? Heh smiech na sali!! Za ta cene mozna juz kupic w nowym budownictwie w takich dzielnicach jak np slawinie. A nie na bronowicach (osobiscie nic nie mam do tego osiedla), w wielkiej plycie, i jak ktos wspomnial z korytarzami po 100 m.
Avatar
~gosc~ / 25 marca 2010 o 06:55
0
5100 zl za m2 w Lublinie? Wypadalo sprawdzic te informacje a nie wierzyc deweloperowi, no ale czego spodziewac sie po reklamie... coz, zaczelo sie szukanie jeleni
Avatar
marabut / 25 marca 2010 o 06:01
0
"...klienci zapłacą 3800 zł za m kw" za stan deweloperski, czyli + minimum 600 - 800 zł za metr (za wykończenie pod klucz). A to stary, prawie 40 letni wieżowiec z wielkiej płyty, kiepska i nieatrakcyjna dzielnica Bronowice, mieszkania bez balkonów, z długimi korytarzami jak w typowym gierkowskim hotelu robotniczym. Żaden interes .... no chyba, że dla dewelopera, który odpicowuje te "apartamenty" i szuka amatorów na lokale za cenę, za jaką można kupić stare mieszkania na dużo lepszych dzielnicach : z balkonami, piwnicami, w blokach 4-piętrowych, i nie w długim kołchozie, tylko z max 1 - 2 sąsiednimi mieszkaniami na klatce.
"...klienci zapłacą 3800 zł za m kw" za stan deweloperski, czyli + minimum 600 - 800 zł za metr (za wykończenie pod klucz). A to stary, prawie 40 letni wieżowiec z wielkiej płyty, kiepska i nieatrakcyjna dzielnica Bronowice, mieszkania bez balkonów, z długimi korytarzami jak w typowym gierkowskim hotelu robotniczym. Żaden interes .... no chyba, że dla dewelopera, który odpicowuje te "apartamenty" i szuka amatorów na lokale za cenę, za jaką można kupić stare mieszkania na dużo lepszyc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 16

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 2 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 13 8

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 66 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!