Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2014 r.
7:00
Edytuj ten wpis

Targowisko przy ul. Ruskiej: Stragan jeden, a sprzedawców kilkunastu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 8 A A

Obcokrajowcy handlujący koło Dworca Głównego PKS łączą stoiska, by oszczędzić na opłacie targowej. - To państwo w państwie - mówią nieoficjalnie urzędnicy Ratusza i chcą ukrócić takie praktyki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Proceder zaczął się po tym, jak w połowie października miasto zmieniło stawki opłaty targowej. Aktualnie obowiązująca uchwała jest dość korzystna dla kupców posiadających duże stoiska. Opłata pobierana za "sprzedaż z tymczasowych obiektów budowlanych niepołączonych trwale z gruntem” ma dwa progi: jeden za stoisko zajmujące powierzchnię do 10 mkw. i drugi za większe stoiska. Część kupców postanowiła to wykorzystać. - Zauważyliśmy, że rozrastają nam się pawilony - przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. - To zjawisko przybiera największe rozmiary w rejonie Dworca Głównego PKS na stoiskach obcokrajowców - dodaje. Mowa o straganach znajdujących się między placem manewrowym PKS a ul. Ruską. - Pod jednym zadaszeniem gromadzi się kilkunastu, a nawet i kilkudziesięciu sprzedających, którzy przekonują, że jest to jedno stoisko - tłumaczy Janusz Wilk, prezes Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej, która w imieniu miasta inkasuje opłatę targową w pobliżu Dworca Głównego PKS. - Nie jesteśmy w stanie wyliczyć, o ile uszczuplone są wpływy z tytułu opłaty targowej - mówi Krzyżanowska. O wiele łatwiejsze jest wyliczenie, ile mogą oszczędzić kupcy. W strefie III, do której zaliczają się okolice dworca stawka, za wspomniany "tymczasowy obiekt” wynosi 35 zł dziennie w przypadku stoiska do 10 mkw. Za większe stoisko jest to 45 zł i nie ma żadnych ograniczeń co do metrażu. Załóżmy, że swoje stoiska połączy tu 10 kupców z mniejszymi straganami. Osobno zapłaciliby 350 złotych dziennie. Mówiąc, że mają jedno stoisko, zapłacą tylko 45 zł na dzień. Ratusz już wymyślił nowe zasady. Chce inaczej skonstruować progi stawek opłaty targowej i zmienić nieco definicję takiego stoiska. W projekcie nowej uchwały mowa jest o "sprzedaży z kiosków, kontenerów, pawilonów handlowych niepołączonych trwale z gruntem”. W przypadku strefy obejmującej okolice dworca za takie stoisko o powierzchni do 10 mkw. trzeba by płacić 35 zł, za obszerniejsze, ale nie większe niż 20 mkw., stoisko opłata wynosiłaby 45 zł, a za każde następne 5 mkw. zajętej powierzchni byłoby to dodatkowe 30 zł dziennie. Głosowanie w Radzie Miasta zostało zaplanowane na 16 stycznia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Emausi / 8 stycznia 2014 o 14:04
0

A czy głąbie ktoś ci każe tu mieszkać? Bo ja się wstydzę, że taki głąb publicznie się wypowiada choć nie umie dostrzec tego co nasze.Handel na "ruskiej" to jest już jakaś historia i tradycja naszego miasta - tylko trochę nie uporządkowana. A jak ci przeszkadza wschodni zaścianek to już wyprowadzaj się do tej zachodniej Europy powtarzam nikt cię tu nie trzyma. A ja jeszcze się dziwie że mamy tak wiele przeszkód aby móc swobodnie handlować ze swoimi najbliższymi sasiadami(bo nam zachód zabrania) jesteś w stanie to zrozumieć?

Dokładnie :) nikt tutaj nikogo siłą nie trzyma. Nie pasuje? To won z tego miasta!

Dokładnie :) nikt tutaj nikogo siłą nie trzyma. Nie pasuje? To won z tego miasta!

rozwiń
Avatar
Emausi / 8 stycznia 2014 o 14:03
0

A czy głąbie ktoś ci każe tu mieszkać? Bo ja się wstydzę, że taki głąb publicznie się wypowiada choć nie umie dostrzec tego co nasze.Handel na "ruskiej" to jest już jakaś historia i tradycja naszego miasta - tylko trochę nie uporządkowana. A jak ci przeszkadza wschodni zaścianek to już wyprowadzaj się do tej zachodniej Europy powtarzam nikt cię tu nie trzyma. A ja jeszcze się dziwie że mamy tak wiele przeszkód aby móc swobodnie handlować ze swoimi najbliższymi sasiadami(bo nam zachód zabrania) jesteś w stanie to zrozumieć?

Dokładnie :) nikt tutaj nikogo siłą nie trzyma. Nie pasuje? To won z tego miasta!

Dokładnie :) nikt tutaj nikogo siłą nie trzyma. Nie pasuje? To won z tego miasta!

rozwiń
Avatar
mzl / 8 stycznia 2014 o 10:53
0

po pierwsze : ul. Ruska to Hańba dla RADNYCH LUBLINA i prezydenta Żuka !!!!!!! (kurnik w środku miasta)

po drugie: podwyższyć im dziesięciokrotnie stawki wynajmu i mogą się łączyć na jednym stoisku :)

Avatar
Przemysław Leniak / 8 stycznia 2014 o 09:53
0

Handel stanowi sół w oku ŻUka, TNN-u, FRL-u i innych organizacji patofilskich
po likwidacji handlu ma nadejść czas szczęśliwości
...
jheśli ktoś uważa inaczej niech po prostu inaczej głosuje
Żuk na bruk
i niech płaci czynsz od tego bruku ;-)
 

Avatar
Jarek / 8 stycznia 2014 o 09:45
0

Mam nadzieję,że MKK dostanie zielone światło i będzie mogło uporządkować ten teren i zrobić z niego czyste, zadbane targowisko. Poradzili sobie z dworcem Transped, Majdankiem więc  i teraz powinno wyglądać to dobrze.

Avatar
RARK / 8 stycznia 2014 o 08:35
0

dać tam burmistrza ŁĘCZNEJ,on szybko zaprowadzi tam porzą :huh: :angry: dek

Avatar
AS / 8 stycznia 2014 o 08:34
0


Hahaha... Cała ta Ruska ulica i caly ten bajzel w centrum miasta to hańba. Malo które miasto w [polce ma taki bajzel w centrum, ale cóż.... jesteśmy tylko wschodnim miastem co wiodać na każdym kroku. żaściankowość i zacofanie,aż wstyd przyznac sie,że mieszkam w Lublinie.

Nie wystarczy zroobić spęd  Trzech Zajęcy, trzeba jeszcze trochę być europejskim a nie watykańskim

A czy głąbie ktoś ci każe tu mieszkać? Bo ja się wstydzę, że taki głąb publicznie się wypowiada choć nie umie dostrzec tego co nasze.Handel na "ruskiej" to jest już jakaś historia i tradycja naszego miasta - tylko trochę nie uporządkowana. A jak ci przeszkadza wschodni zaścianek to już wyprowadzaj się do tej zachodniej Europy powtarzam nikt cię tu nie trzyma. A ja jeszcze się dziwie że mamy tak wiele przeszkód aby móc swobodnie handlować ze swoimi najbliższymi sasiadami(bo nam zachód zabrania) jesteś w stanie to zrozumieć?

A czy głąbie ktoś ci każe tu mieszkać? Bo ja się wstydzę, że taki głąb publicznie się wypowiada choć nie umie dostrzec tego co nasze.Handel na "ruskiej" to jest już jakaś historia i tradycja naszego miasta - tylko trochę nie uporządkowana. A jak ci przeszkadza wschodni zaścianek to już wyprowadzaj się do tej zachodniej Europy powtarzam nikt cię tu nie trzyma. A ja jeszcze się dziwie że mamy tak wiele przeszkód aby móc swobodnie handlować ze swoimi najbliższymi sasiadami(bo nam zachód zabrania) jesteś w stanie to zrozumieć?

rozwiń
Avatar
szyderca / 8 stycznia 2014 o 08:09
0

Hahaha... Cała ta Ruska ulica i caly ten bajzel w centrum miasta to hańba. Malo które miasto w [polce ma taki bajzel w centrum, ale cóż.... jesteśmy tylko wschodnim miastem co wiodać na każdym kroku. żaściankowość i zacofanie,aż wstyd przyznac sie,że mieszkam w Lublinie.

Nie wystarczy zroobić spęd  Trzech Zajęcy, trzeba jeszcze trochę być europejskim a nie watykańskim

Avatar
Emausi / 8 stycznia 2014 o 14:04
0

A czy głąbie ktoś ci każe tu mieszkać? Bo ja się wstydzę, że taki głąb publicznie się wypowiada choć nie umie dostrzec tego co nasze.Handel na "ruskiej" to jest już jakaś historia i tradycja naszego miasta - tylko trochę nie uporządkowana. A jak ci przeszkadza wschodni zaścianek to już wyprowadzaj się do tej zachodniej Europy powtarzam nikt cię tu nie trzyma. A ja jeszcze się dziwie że mamy tak wiele przeszkód aby móc swobodnie handlować ze swoimi najbliższymi sasiadami(bo nam zachód zabrania) jesteś w stanie to zrozumieć?

Dokładnie :) nikt tutaj nikogo siłą nie trzyma. Nie pasuje? To won z tego miasta!

Dokładnie :) nikt tutaj nikogo siłą nie trzyma. Nie pasuje? To won z tego miasta!

rozwiń
Avatar
Emausi / 8 stycznia 2014 o 14:03
0

A czy głąbie ktoś ci każe tu mieszkać? Bo ja się wstydzę, że taki głąb publicznie się wypowiada choć nie umie dostrzec tego co nasze.Handel na "ruskiej" to jest już jakaś historia i tradycja naszego miasta - tylko trochę nie uporządkowana. A jak ci przeszkadza wschodni zaścianek to już wyprowadzaj się do tej zachodniej Europy powtarzam nikt cię tu nie trzyma. A ja jeszcze się dziwie że mamy tak wiele przeszkód aby móc swobodnie handlować ze swoimi najbliższymi sasiadami(bo nam zachód zabrania) jesteś w stanie to zrozumieć?

Dokładnie :) nikt tutaj nikogo siłą nie trzyma. Nie pasuje? To won z tego miasta!

Dokładnie :) nikt tutaj nikogo siłą nie trzyma. Nie pasuje? To won z tego miasta!

rozwiń
Avatar
mzl / 8 stycznia 2014 o 10:53
0

po pierwsze : ul. Ruska to Hańba dla RADNYCH LUBLINA i prezydenta Żuka !!!!!!! (kurnik w środku miasta)

po drugie: podwyższyć im dziesięciokrotnie stawki wynajmu i mogą się łączyć na jednym stoisku :)

Avatar
Przemysław Leniak / 8 stycznia 2014 o 09:53
0

Handel stanowi sół w oku ŻUka, TNN-u, FRL-u i innych organizacji patofilskich
po likwidacji handlu ma nadejść czas szczęśliwości
...
jheśli ktoś uważa inaczej niech po prostu inaczej głosuje
Żuk na bruk
i niech płaci czynsz od tego bruku ;-)
 

Avatar
Jarek / 8 stycznia 2014 o 09:45
0

Mam nadzieję,że MKK dostanie zielone światło i będzie mogło uporządkować ten teren i zrobić z niego czyste, zadbane targowisko. Poradzili sobie z dworcem Transped, Majdankiem więc  i teraz powinno wyglądać to dobrze.

Avatar
RARK / 8 stycznia 2014 o 08:35
0

dać tam burmistrza ŁĘCZNEJ,on szybko zaprowadzi tam porzą :huh: :angry: dek

Avatar
AS / 8 stycznia 2014 o 08:34
0


Hahaha... Cała ta Ruska ulica i caly ten bajzel w centrum miasta to hańba. Malo które miasto w [polce ma taki bajzel w centrum, ale cóż.... jesteśmy tylko wschodnim miastem co wiodać na każdym kroku. żaściankowość i zacofanie,aż wstyd przyznac sie,że mieszkam w Lublinie.

Nie wystarczy zroobić spęd  Trzech Zajęcy, trzeba jeszcze trochę być europejskim a nie watykańskim

A czy głąbie ktoś ci każe tu mieszkać? Bo ja się wstydzę, że taki głąb publicznie się wypowiada choć nie umie dostrzec tego co nasze.Handel na "ruskiej" to jest już jakaś historia i tradycja naszego miasta - tylko trochę nie uporządkowana. A jak ci przeszkadza wschodni zaścianek to już wyprowadzaj się do tej zachodniej Europy powtarzam nikt cię tu nie trzyma. A ja jeszcze się dziwie że mamy tak wiele przeszkód aby móc swobodnie handlować ze swoimi najbliższymi sasiadami(bo nam zachód zabrania) jesteś w stanie to zrozumieć?

A czy głąbie ktoś ci każe tu mieszkać? Bo ja się wstydzę, że taki głąb publicznie się wypowiada choć nie umie dostrzec tego co nasze.Handel na "ruskiej" to jest już jakaś historia i tradycja naszego miasta - tylko trochę nie uporządkowana. A jak ci przeszkadza wschodni zaścianek to już wyprowadzaj się do tej zachodniej Europy powtarzam nikt cię tu nie trzyma. A ja jeszcze się dziwie że mamy tak wiele przeszkód aby móc swobodnie handlować ze swoimi najbliższymi sasiadami(bo nam zachód zabrania) jesteś w stanie to zrozumieć?

rozwiń
Avatar
szyderca / 8 stycznia 2014 o 08:09
0

Hahaha... Cała ta Ruska ulica i caly ten bajzel w centrum miasta to hańba. Malo które miasto w [polce ma taki bajzel w centrum, ale cóż.... jesteśmy tylko wschodnim miastem co wiodać na każdym kroku. żaściankowość i zacofanie,aż wstyd przyznac sie,że mieszkam w Lublinie.

Nie wystarczy zroobić spęd  Trzech Zajęcy, trzeba jeszcze trochę być europejskim a nie watykańskim

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 16

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 2 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 13 8

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 66 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!