Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2011 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Taryfikator punktów karnych 2012: Łatwiej stracisz prawo jazdy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 17 A A
Za rozmawianie podczas jazdy przez telefon winowajca dostanie 5 pkt karnych (obecnie 0) (Bartłomiej
Za rozmawianie podczas jazdy przez telefon winowajca dostanie 5 pkt karnych (obecnie 0) (Bartłomiej

Od lutego wchodzi w życie zaostrzony taryfikator punktów karnych. Bierze na celownik jeżdżących bez pasów, rozmawiających przez komórkę, wożących dzieci bez fotelików czy blokujących skrzyżowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt rozporządzenia w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. – Dokument jest na etapie uzgodnień resortowych – zapowiada Małgorzata Woźniak, rzeczniczka resortu.

Propozycje surowszych kar dotyczą wykroczeń, które są najbardziej uciążliwe dla uczestników ruchu drogowego oraz tych, które występują najczęściej.

Ministerstwo proponuje szereg zmian. Kilka przykładów: Za rozmawianie podczas jazdy przez telefon winowajca dostanie 5 pkt (obecnie 0). Za przewożenie dziecka bez fotelika 6 pkt. (teraz 3), za przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów lub kasku 4 pkt (dziś 1).

– I bardzo dobrze, że tak ostro. Kierowca bierze odpowiedzialność nie tylko za swoje zdrowie i życie ale także za innych uczestników ruchu – mówi Piotr Kiciak z Lublina. – Rozmowy przez komórkę czy wożenie dzieci bez fotelika, to plaga – dodaje.

– Policja wielokrotnie znajdowała w rozbitym aucie telefon z niedokończonym SMS-em. Skoro nie pomogły wyższe mandaty, to może ostrzejszy taryfikator przemówi ludziom do rozumu – mówi Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego.

Kierowcy chwalą także bat na bezmyślnych użytkowników dróg blokujących skrzyżowania. Za wjechanie na skrzyżowanie i zablokowanie go, kierowca zarobi 2 punkty (dziś 0).

– To dobra zmiana, bo jeżdżenie bez wyobraźni po skrzyżowaniu, to główna przyczyna korków – dodaje Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego.

Jest też niespodzianka dla amatorzy zimowych zabaw. Muszą pamiętać, że dostaną 5 punktów karnych (dziś 0) za ciągnięcie za samochodem saneczkarzy lub narciarzy.

Nowy taryfikator dotknie też boleśnie lekkomyślnych kierowców busów. Za każdego "nadliczbowego” pasażera dostaną 1 punkt. Dziś karani są jednym punktem, niezależnie od liczby dodatkowych pasażerów.

W ciągu roku kierowca może otrzymać maksimum 24 punkty, a początkujący – 20. Pierwszy po przekroczeniu tej bariery trafi na egzamin. Początkujący straci prawo jazdy automatycznie.

Co bardziej zapobiegliwi raz na pół roku idą na specjalny kurs, po którym mają prawo wymazać ze swojej kartoteki 6 punktów karnych. Od stycznia 2013 r. będzie trudniej, bo kurs będzie dużo trudniejszy i droższy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 3 stycznia 2012 r. o 07:15
Naprawdę czysty idiotyzm z tymi pasami.
To moja sprawa czy sobie zapinam pasy czy nie.
Jeżeli chce się zabić ( chodź czasem to pasy zabijają) to moja sprawa.
I nikomu tym nie wyrządzam krzywdy. Naprawdę mega przegięcie to jest.
Avatar
pijak / 12 grudnia 2011 r. o 18:07
[quote name='Gość' timestamp='1323708432' post='569502']
Pijaków za kierownicą należy surowo karać i dożywotnio pozbawiać prawa jazdy bo pijany kierowca to potencjalny drogowy zabójca i tyle w temacie, cymbale.
[/quote]
No to Ty jesteś potencjalym gwałcicielem kmiocie i co Ty na to?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2011 r. o 17:47
[quote name='pijak' timestamp='1323698849' post='569412']
Prawdziwą plagą są trzeźwe barany takie jak Ty bezpodstawnie obwiniający pijanych i powodujący ponad 90% wypadków.
[/quote]


Pijaków za kierownicą należy surowo karać i dożywotnio pozbawiać prawa jazdy bo pijany kierowca to potencjalny drogowy zabójca i tyle w temacie, cymbale.
Avatar
pijak / 12 grudnia 2011 r. o 15:07
[quote name='Gość' timestamp='1323689589' post='569349']
Może zamiast więzienia konfiskata autka, dozywotnie odebranie prawka oraz wysoka grzywna dla pijanych kierowców którzy ostatnio rzeczywiscie są prawdziwą plagą polskich dróg.
[/quote]
Prawdziwą plagą są trzeźwe barany takie jak Ty bezpodstawnie obwiniający pijanych i powodujący ponad 90% wypadków.
Avatar
dyspozytor / 12 grudnia 2011 r. o 13:40
[quote name='Chłop polski' timestamp='1323692644' post='569360']
Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzbroiliby te maszty w urzadzenia pomiarowe i z uzasadnionych przyczyn walili po kieszeniach.Tu przyjacielu idzie o kasę bez dodatkowych nakładów i o nic więcej.
Owszem Tusk osiągnie swój cel na polskich drogach zwiększając cenę paliwa do 8zł/litr -wtedy będzie bezpiecznie bo tylko on i jeszcze paru innych będzie miało za co zatankować.
Bieda doprowadziła już do tego że w szkołach brakuje dzieci i te szkoły się zamyka - będzie się i zaorywać drogi jak porządzą ci od globalnego wizjonerstwa.
[/quote]
TUSK żeby jeżdżić samochodem bez pasów to przyciemnił sobie szyby, a za nim cała reszta. Gdy PIS zaczął się do tego przypier***ać to ten olał wszystko i teraz do domu lata samolotem,i dalej bez pasów. Co z tą Polską.
[quote name='Chłop polski' timestamp='1323692644' post='569360']
Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzb... rozwiń
Avatar
Chłop polski / 12 grudnia 2011 r. o 13:24
[quote name='herbatnik' timestamp='1323685925' post='569317']
daro i rydzio - Wasze wpisy są tak idiotyczne, że aż mi niedobrze się robi. ten o pasach to jeeeeszcze jakoś ujdzie, ale o zmowie, to już masakra.

nikt nie każe "kierowcom" posiadać samochodu, nikt nie każe nim jeździć. co więcej, nikt nie mówi, że trzeba gadać przez komórkę w czasie jazdy, wozić bachora walającego się po fotelach, czy niezapiętą w pasy trójkę koleżków z tyłu. to "obywatele" sami wybierają, co chcą zrobić. skoro nie pomagają statystyki wypadków, informacje i przestrogi, to może pomogą punkty. moim zdaniem nie powinno być tak łatwo z kursami doszkalającymi. powinny kosztowac po 5000 złotych i kończyć się trudnym egzaminem. może wtedy deb***stwo by uważało.

korzystanie z komórki w czasie jazdy - utrudnia życie innym kierowcom. nie raz miałem tego przykład. najtańsza słuchawka BT kosztuje ok. 50 złotych. najtańsze słuchawki na kablu - 3 złote!

nie wożąc dziecka w foteliku zagrażasz sobie, ale i dziecku, które - choć "Twoje" - jest żywym człowiekiem i ma prawo żyć. musi być chronione. a skoro rodzic jest za głupi, by je odpowiednio chronić, musi robić to państwo

pasy - jeśli Ty ich nie zapniesz, to możesz np. przy czołówce wylecieć przez przednią szybę i zabić pasażera samochodu, z którym się zderzyłeś. a jak nie zapnie pasa Twój pasażer z tyłu, to przy zderzeniu przy niewielkiej prędkości zabije Ciebie, bo będzie ważył tonę.

przepisy ŚWIETNE! Powinno być więcej punktów i więcej kasy za te i inne wykroczenia. a obywatele zawsze mają wybór. żeby nie płacić, wystarczy stosować się do przepisów. nic prostszego.
[/quote]

Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzbroiliby te maszty w urzadzenia pomiarowe i z uzasadnionych przyczyn walili po kieszeniach.Tu przyjacielu idzie o kasę bez dodatkowych nakładów i o nic więcej.
Owszem Tusk osiągnie swój cel na polskich drogach zwiększając cenę paliwa do 8zł/litr -wtedy będzie bezpiecznie bo tylko on i jeszcze paru innych będzie miało za co zatankować.
Bieda doprowadziła już do tego że w szkołach brakuje dzieci i te szkoły się zamyka - będzie się i zaorywać drogi jak porządzą ci od globalnego wizjonerstwa.
[quote name='herbatnik' timestamp='1323685925' post='569317']
daro i rydzio - Wasze wpisy są tak idiotyczne, że aż mi niedobrze się robi. ten o pasach to jeeeeszcze jakoś ujdzie, ale o zmowie, to już masakra.

nikt nie każe "kierowcom" posiadać samochodu, nikt nie każe nim jeździć. co więcej, nikt nie mówi, że trzeba gadać przez komórkę w czasie jazdy, wozić bachora walającego się po fotelach, czy niezapiętą w pasy trójkę koleżków z tyłu. to "obywatele" sami wybierają, co chcą zr... rozwiń
Avatar
roman / 12 grudnia 2011 r. o 13:03
Czy Wy naprawdę sądzicie, że to coś zmieni?!Co chwilę zaostrzane są przepisy i tworzone nowe, których i tak połowa kierowców nie zna lub świadomie nie przestrzega. Trzeba zmienić chory system szkolenia i egzaminowania kierowców (patrz Finlandia), pokazać jakie skutki mogą takie wykroczenia wywołać,ale w naszym kraju najlepiej jest wszystkiego zabronić i karać
Avatar
*odpis / 12 grudnia 2011 r. o 13:01
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]
Wyjeżdżając poza miasto zawsze mam zapięte pasy, natomiast w mieście od kiedy zginął mój kolega uderzony z boku od jego strony, już nie. Nawet policjanci którzy byli na miejscu wypadku stwierdzili,że gdyby miał niezapięte pasy to miałby 80% większą szansę przeżycia.
Owszem po mieście jeżdżę bardziej skupiony i o ile szybciej niż na to zezwalają przepisy to bardzo niewiele.Uważam że prędkość poruszania się jest rzeczą względną którą warunkują :pogoda,predyspozycja kierowcy, stan techniczny pojazdu. To my sami siadając za kierownicę musimy przeanalizować czym dysponujemy, natomiast jakieś tam łapanki ??? Już w niejednym przypadku pokazały że to gówno prawda . Jadąc w kierunku Warszawy był taki jeden "czarny punkt" -dziesięć lat temu widniało na nim 18 zabitych ,dzisiaj już jest ich 29 śmiertelnych ofiar.... dało to coś poza tym że dodatkowo odwraca uwagę ?
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]
Wyjeżdżając poza miasto zawsze mam zapięte pasy, natomiast w mieście od kiedy zginął mój kolega uderzony z boku od jego strony, już nie. Nawet policjanci którzy byli na miejscu wypadku stwierdzili,że gdyby miał niezapięte pasy to miałby 80% większą szansę przeżycia.
O... rozwiń
Avatar
mmm / 12 grudnia 2011 r. o 12:38
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]

Oczywiście że pasy to wolny wybór, zawsze kiedy mam jechać z pasażerami daję im do wyboru: albo zapinają pasy albo ze mną nie jadą
Avatar
Gość / 12 grudnia 2011 r. o 12:33
[quote name='rtij' timestamp='1323686961' post='569327']
a co z jazda po pijaku? idealnie byloby zabierac calkowicie prawko+pierdel
[/quote]


Może zamiast więzienia konfiskata autka, dozywotnie odebranie prawka oraz wysoka grzywna dla pijanych kierowców którzy ostatnio rzeczywiscie są prawdziwą plagą polskich dróg.
Avatar
Marek / 3 stycznia 2012 r. o 07:15
Naprawdę czysty idiotyzm z tymi pasami.
To moja sprawa czy sobie zapinam pasy czy nie.
Jeżeli chce się zabić ( chodź czasem to pasy zabijają) to moja sprawa.
I nikomu tym nie wyrządzam krzywdy. Naprawdę mega przegięcie to jest.
Avatar
pijak / 12 grudnia 2011 r. o 18:07
[quote name='Gość' timestamp='1323708432' post='569502']
Pijaków za kierownicą należy surowo karać i dożywotnio pozbawiać prawa jazdy bo pijany kierowca to potencjalny drogowy zabójca i tyle w temacie, cymbale.
[/quote]
No to Ty jesteś potencjalym gwałcicielem kmiocie i co Ty na to?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2011 r. o 17:47
[quote name='pijak' timestamp='1323698849' post='569412']
Prawdziwą plagą są trzeźwe barany takie jak Ty bezpodstawnie obwiniający pijanych i powodujący ponad 90% wypadków.
[/quote]


Pijaków za kierownicą należy surowo karać i dożywotnio pozbawiać prawa jazdy bo pijany kierowca to potencjalny drogowy zabójca i tyle w temacie, cymbale.
Avatar
pijak / 12 grudnia 2011 r. o 15:07
[quote name='Gość' timestamp='1323689589' post='569349']
Może zamiast więzienia konfiskata autka, dozywotnie odebranie prawka oraz wysoka grzywna dla pijanych kierowców którzy ostatnio rzeczywiscie są prawdziwą plagą polskich dróg.
[/quote]
Prawdziwą plagą są trzeźwe barany takie jak Ty bezpodstawnie obwiniający pijanych i powodujący ponad 90% wypadków.
Avatar
dyspozytor / 12 grudnia 2011 r. o 13:40
[quote name='Chłop polski' timestamp='1323692644' post='569360']
Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzbroiliby te maszty w urzadzenia pomiarowe i z uzasadnionych przyczyn walili po kieszeniach.Tu przyjacielu idzie o kasę bez dodatkowych nakładów i o nic więcej.
Owszem Tusk osiągnie swój cel na polskich drogach zwiększając cenę paliwa do 8zł/litr -wtedy będzie bezpiecznie bo tylko on i jeszcze paru innych będzie miało za co zatankować.
Bieda doprowadziła już do tego że w szkołach brakuje dzieci i te szkoły się zamyka - będzie się i zaorywać drogi jak porządzą ci od globalnego wizjonerstwa.
[/quote]
TUSK żeby jeżdżić samochodem bez pasów to przyciemnił sobie szyby, a za nim cała reszta. Gdy PIS zaczął się do tego przypier***ać to ten olał wszystko i teraz do domu lata samolotem,i dalej bez pasów. Co z tą Polską.
[quote name='Chłop polski' timestamp='1323692644' post='569360']
Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzb... rozwiń
Avatar
Chłop polski / 12 grudnia 2011 r. o 13:24
[quote name='herbatnik' timestamp='1323685925' post='569317']
daro i rydzio - Wasze wpisy są tak idiotyczne, że aż mi niedobrze się robi. ten o pasach to jeeeeszcze jakoś ujdzie, ale o zmowie, to już masakra.

nikt nie każe "kierowcom" posiadać samochodu, nikt nie każe nim jeździć. co więcej, nikt nie mówi, że trzeba gadać przez komórkę w czasie jazdy, wozić bachora walającego się po fotelach, czy niezapiętą w pasy trójkę koleżków z tyłu. to "obywatele" sami wybierają, co chcą zrobić. skoro nie pomagają statystyki wypadków, informacje i przestrogi, to może pomogą punkty. moim zdaniem nie powinno być tak łatwo z kursami doszkalającymi. powinny kosztowac po 5000 złotych i kończyć się trudnym egzaminem. może wtedy deb***stwo by uważało.

korzystanie z komórki w czasie jazdy - utrudnia życie innym kierowcom. nie raz miałem tego przykład. najtańsza słuchawka BT kosztuje ok. 50 złotych. najtańsze słuchawki na kablu - 3 złote!

nie wożąc dziecka w foteliku zagrażasz sobie, ale i dziecku, które - choć "Twoje" - jest żywym człowiekiem i ma prawo żyć. musi być chronione. a skoro rodzic jest za głupi, by je odpowiednio chronić, musi robić to państwo

pasy - jeśli Ty ich nie zapniesz, to możesz np. przy czołówce wylecieć przez przednią szybę i zabić pasażera samochodu, z którym się zderzyłeś. a jak nie zapnie pasa Twój pasażer z tyłu, to przy zderzeniu przy niewielkiej prędkości zabije Ciebie, bo będzie ważył tonę.

przepisy ŚWIETNE! Powinno być więcej punktów i więcej kasy za te i inne wykroczenia. a obywatele zawsze mają wybór. żeby nie płacić, wystarczy stosować się do przepisów. nic prostszego.
[/quote]

Herbatnik jestem pełen podziwu dla twojego intelektu . Jest tylko jedna taka uwaga ...ilu się zabiło będą zapiętych w pasy ale z pedałem gazu przy podłodze ?. Ilu takich doprowadziło do masakry całych rodzin łącznie z dziećmi w fotelikach ? Dzisiaj tamci gryzą ziemię a oni chodzą a właściwie jeżdżą i rodzinom ofiar śmieją się w oczy ?.Myślisz że do nich dotrze jakiś argument ? Jeżeli Państwu zależałoby faktycznie na bezpieczeństwie obywateli to uzbroiliby te maszty w urzadzenia pomiarowe i z uzasadnionych przyczyn walili po kieszeniach.Tu przyjacielu idzie o kasę bez dodatkowych nakładów i o nic więcej.
Owszem Tusk osiągnie swój cel na polskich drogach zwiększając cenę paliwa do 8zł/litr -wtedy będzie bezpiecznie bo tylko on i jeszcze paru innych będzie miało za co zatankować.
Bieda doprowadziła już do tego że w szkołach brakuje dzieci i te szkoły się zamyka - będzie się i zaorywać drogi jak porządzą ci od globalnego wizjonerstwa.
[quote name='herbatnik' timestamp='1323685925' post='569317']
daro i rydzio - Wasze wpisy są tak idiotyczne, że aż mi niedobrze się robi. ten o pasach to jeeeeszcze jakoś ujdzie, ale o zmowie, to już masakra.

nikt nie każe "kierowcom" posiadać samochodu, nikt nie każe nim jeździć. co więcej, nikt nie mówi, że trzeba gadać przez komórkę w czasie jazdy, wozić bachora walającego się po fotelach, czy niezapiętą w pasy trójkę koleżków z tyłu. to "obywatele" sami wybierają, co chcą zr... rozwiń
Avatar
roman / 12 grudnia 2011 r. o 13:03
Czy Wy naprawdę sądzicie, że to coś zmieni?!Co chwilę zaostrzane są przepisy i tworzone nowe, których i tak połowa kierowców nie zna lub świadomie nie przestrzega. Trzeba zmienić chory system szkolenia i egzaminowania kierowców (patrz Finlandia), pokazać jakie skutki mogą takie wykroczenia wywołać,ale w naszym kraju najlepiej jest wszystkiego zabronić i karać
Avatar
*odpis / 12 grudnia 2011 r. o 13:01
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]
Wyjeżdżając poza miasto zawsze mam zapięte pasy, natomiast w mieście od kiedy zginął mój kolega uderzony z boku od jego strony, już nie. Nawet policjanci którzy byli na miejscu wypadku stwierdzili,że gdyby miał niezapięte pasy to miałby 80% większą szansę przeżycia.
Owszem po mieście jeżdżę bardziej skupiony i o ile szybciej niż na to zezwalają przepisy to bardzo niewiele.Uważam że prędkość poruszania się jest rzeczą względną którą warunkują :pogoda,predyspozycja kierowcy, stan techniczny pojazdu. To my sami siadając za kierownicę musimy przeanalizować czym dysponujemy, natomiast jakieś tam łapanki ??? Już w niejednym przypadku pokazały że to gówno prawda . Jadąc w kierunku Warszawy był taki jeden "czarny punkt" -dziesięć lat temu widniało na nim 18 zabitych ,dzisiaj już jest ich 29 śmiertelnych ofiar.... dało to coś poza tym że dodatkowo odwraca uwagę ?
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]
Wyjeżdżając poza miasto zawsze mam zapięte pasy, natomiast w mieście od kiedy zginął mój kolega uderzony z boku od jego strony, już nie. Nawet policjanci którzy byli na miejscu wypadku stwierdzili,że gdyby miał niezapięte pasy to miałby 80% większą szansę przeżycia.
O... rozwiń
Avatar
mmm / 12 grudnia 2011 r. o 12:38
[quote name='daro' timestamp='1323684172' post='569313']
PASY TO WOLNY WYBÓR PASAŻERA I KIEROWCY KIEROWCA NIE POWINIEN ZMUSZAĆ PASARZERÓW DO ZAPIĘCIA PASÓW, A JAK CHCĄ KARAĆ TO NIE KIEROWCĘ TYLKO KAŻDY ZA SIEBIE PO 500ZŁ
[/quote]

Oczywiście że pasy to wolny wybór, zawsze kiedy mam jechać z pasażerami daję im do wyboru: albo zapinają pasy albo ze mną nie jadą
Avatar
Gość / 12 grudnia 2011 r. o 12:33
[quote name='rtij' timestamp='1323686961' post='569327']
a co z jazda po pijaku? idealnie byloby zabierac calkowicie prawko+pierdel
[/quote]


Może zamiast więzienia konfiskata autka, dozywotnie odebranie prawka oraz wysoka grzywna dla pijanych kierowców którzy ostatnio rzeczywiscie są prawdziwą plagą polskich dróg.