Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2019 r.
6:39

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
210 133 A A
Spółka TBV Investment złożyła pozwolenie na budowę dwóch boisk. Takie wizualizacje pokazywał inwestor przed referendum w sprawie zagospodarowania górek
Spółka TBV Investment złożyła pozwolenie na budowę dwóch boisk. Takie wizualizacje pokazywał inwestor przed referendum w sprawie zagospodarowania górek (fot. Materiały prasowe)

Na dawnym poligonie mogą powstać dwa boiska rekreacyjne. Na ich budowę zezwolił Urząd Miasta na prośbę właściciela terenu, spółki TBV Investment. Jej wniosek został rozpatrzony w ciągu ośmiu dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Boiska mają powstać w zagłębieniu terenu niedaleko miejsca, gdzie nowa jezdnia ul. Północnej krzyżuje się z ul. Ducha. Obiekty sportowe mają być częścią parku, którego urządzenie obiecała spółka TBV Investment. Zastrzegła przy tym, że zrobi to pod warunkiem, że Rada Miasta zatwierdzi korzystną dla niej zmianę planu zagospodarowania terenu. Jeśli taka uchwała zapadnie przed końcem roku 2020, to park będzie musiał powstać do końca roku 2022. Jeśli uchwała będzie później, adekwatnie przesunięty ma być termin urządzenia parku, by spółka miała na jego stworzenie nie mniej niż dwa lata.

Takie warunki są zapisane w umowie zawartej między TBV Investment a prezydentem Lublina. Umowa przewiduje też sytuację, w której spółka nie czeka z budową bloków na nowy plan zagospodarowania, tylko korzysta wcześniej z ustawy „lex deweloper”. Jeśli firma dostanie w tym trybie zgodę na inwestycję mieszkaniową, to będzie musiała urządzić część obiecanego parku. Ma to być „proporcjonalna” część, więc jeśli spółka dostanie zielone światło do zabudowy na przykład 10 proc. obszarów przeznaczonych na górkach (zgodnie ze studium przestrzennym) pod zabudowę wielorodzinną, to będzie zobowiązana do wykonania 10 proc. parku.

Właściciel górek czechowskich złożył na początku września wniosek o pozwolenie na budowę boisk. Jego pismo zostało rozpatrzone w ciągu ośmiu dni.

– Spółce TBV Investment zostało wydane pozwolenie na budowę boisk rekreacyjnych do siatkówki plażowej i do piłki nożnej oraz obiektów małej architektury w postaci ław drewnianych i stolików do gier planszowych w ramach parku naturalistycznego na działce w pobliżu ul. Ducha – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

O wniosku TBV dotyczącym budowy boisk pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Sama spółka nie chce na razie zdradzać szczegółów tej inwestycji, ani swoich najbliższych zamierzeń dotyczących górek czechowskich. Prezes TBV Investment zapowiedział, że o tych planach opowie w październiku.

Informowaliśmy już także o tym, że wojewoda zaskarżył do sądu administracyjnego lipcową uchwałę Rady Miasta zatwierdzającą nowe studium przestrzenne, które wyznaczyło na górkach czechowskich strefy zabudowy wielorodzinnej. Złożenie przez wojewodę skargi nie skutkuje wstrzymaniem wykonania uchwały.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 133

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 07:30
+43
Przecież w tamtym miejscu, zgodnie ze starym planem zagospodarowania, który trollom nie przeszkadzał, można było budować obiekty rekreacyjno-sportowe typu boisko itp. Teraz się okaże, że chwastofilom nawet to przeszkadza bo im chodzi tylko o bicie piany.
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 07:33
+37
Szwedzkie CH dostawało równie szybko pozwolenia. Wtedy jakoś nikt nie chciał tego zauważyć.
Avatar
antek / 16 września 2019 r. o 07:31
+36
A dlaczego mieli nie dostać, bo kilku prymitywnym ludziom się to nie podoba?. Jeżeli jest przekręt to do prokuratora.
Avatar
Terwaz już z Górki / 16 września 2019 r. o 09:01
+35
Chodzi zapewne o warunki zabudowy (WZ), bo wniosku o pozwolenie na budowę brak w stosownych rejestrach RWDZ oraz Ekoportal-u. Nawet gdyby była to tzw. WZ, to zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 roku (Dz. U. nr 213 poz. 1397) w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, zamiar taki (boiska), jest zaliczany do inwestycji, mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Wynika to z § 3 ust. 1, pkt. 56 i 57 powyższego rozporządzenia. Jeżeli do wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o pozwoleniu na budowę nie zostanie załączona decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, organ administracji prowadzący postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy lub pozwoleniu na budowę ma obowiązek sprawdzić, czy planowane przez inwestora zamierzenie budowlane nie jest przedsięwzięciem mogącym znacząco oddziaływać na środowisko, a zatem wymagającym uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. O co więc chodzi? Pokaz siły, czy ukrycie dowód zbrodni sprzed 4. lat, kiedy to zalewano ten obszar nieczystościami nieznanego pochodzenia, a który jest nad zbiornikiem pitnych wód podziemnych?
 Ocho już się Filipowicz produkuje... Spamowanie fragmentami ustaw, cytowanie paragrafów aby sprawić wrażenie że jest się mądrzejszym niż w rzeczywistości a gdy przychodzi co do czego czyli do FAKTÓW to PIS-owski wojewoda nie uniewżnia Studium bo nie znalazł w nim żadnych błędów a wszystkie sprawy w sądzie są PRZEGRYWANE przez Obrońców Nawłoci.  Także szkoda oczu i klawiatury na ten bezwartościowy pseudo-prawny spam.
 Ocho już się Filipowicz produkuje... Spamowanie fragmentami ustaw, cytowanie paragrafów aby sprawić wrażenie że jest się mądrzejszym niż w rzeczywistości a gdy przychodzi co do czego czyli do FAKTÓW to PIS-owski wojewoda nie uniewżnia Studium bo nie znalazł w nim żadnych błędów a wszystkie sprawy w sądzie są PRZEGRYWANE przez Obrońców Nawłoci.  Także szkoda oczu i klawiatury na ten bezwartościowy pseudo-prawny spam. rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 10:05
+33
no to jest szansa, że wreszcie zaczną tam przychodzić zwykli mieszkańcy bo póki co to zaglądają tam jedynie śmieciarze i żule
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 07:37
+31
No i bardzo dobrze, w końcu coś za oknem powstanie a nie busz.
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 10:04
+29
Nareszcie ktoś uporządkuje ten chlewik na Czechowie
Avatar
wefre / 16 września 2019 r. o 07:42
+29
Bardzo dobrze!!!! BUDOWAĆ i się nie zastanawiać. Trzeba w końcu zagospodarować to ściernisko i klepisko !
Avatar
Licznik eko trolli / 16 września 2019 r. o 07:16
+29
Obrońcy Chwastów teraz zapewne wyjdą protestować przed spychaczami. Dowiemy się wreszcie i policzymy ilu ich faktycznie jest bo w komentarzach pod artykułami robią raban jakby stało za nimi pół miasta. A tak nie jest. To tylko kilkanaście tych samych osób, w większości mających działki przy Górkach i które łatwo rozpoznać po stylu pisania.
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 10:02
+28
Kolejny artykuł o Górkach odfajkowany. Brawo Dziennik Wschodni.
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 r. o 08:04
+1
no i okazuje się że prezes tbv jest człowiekiem niesłownym. miał opowiedzieć o planach w październiku, jest listopad. wstyd...
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 19:47
+3
Hańba! Skandaliczne decyzje prezydenta Żuka i Rady miasta! Działanie wbrew woli mieszkańców, wbrew opracowaniom naukowym, wbrew logice!
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 19:41
+3
W Warszawie układ zaczyna się spytać. Kiedy u nas? Czy nowy szef lubelskiego CBA ruszy sprawę czy trzeba będzie uruchomić działania ponadregionalne?
Avatar
Japolan / 17 września 2019 r. o 21:18
-10
Brawo Prezydent, brawo Urząd Miasta, brawo TBV !!!
Oto prawdziwy trójpodział władzy w Lublinie. Dziękuję za tę informację!
Avatar
Kb / 17 września 2019 r. o 17:28
+1
Kocham Wasze komentarze!
Avatar
nabucco / 17 września 2019 r. o 14:54
-8
I znów "scarabeus" wyruchał mieszkańców. Ile dostał?
Avatar
Gość / 17 września 2019 r. o 11:57
+1
Brawo Prezydent, brawo Urząd Miasta, brawo TBV !!!
Avatar
Japolan / 17 września 2019 r. o 10:49
-6
Już widać efekty unii ratuszowo - deweloperskiej. "Doktor Podwyżka" zapowiedział, że Gmina Lublin będzie więcej zdzierać z mieszkańców oraz klientów (np. korzystających z miejsc postojowych).
Avatar
Wieża Babel / 17 września 2019 r. o 10:45
-5
Ja jestem za ucywilizowaniem tego syfiastego miejsca, boiska to dobry początek
Chyba początek końca: youtube.com/watch?v=OSXO1c-Q2Qs
Avatar
Wieża Babel / 17 września 2019 r. o 10:26
-2
Oby jak najszybciej zrobili tam porządek.
Już 3. lata temu próbowali: youtube.com/watch?v=hcFy7P08GII
Zobacz wszystkie komentarze 133

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przedsiębiorca z Zamościa i fałszywe faktury. Policja z rana weszła do mieszkań
film

Przedsiębiorca z Zamościa i fałszywe faktury. Policja z rana weszła do mieszkań

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli obracać „pustymi” fakturami, by wyłudzić unijną dotację. Straty szacowane są na blisko 8,5 mln zł. Główną rolę w procederze odgrywał przedsiębiorca z Zamościa - ustalili śledczy.

Zakarpacki smak. Przepisy z wyjątkowej kuchni ukraińskiej
Magazyn

Zakarpacki smak. Przepisy z wyjątkowej kuchni ukraińskiej

W Drohobyczu zakończył się właśnie Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza, a my mamy dla was garść przepisów z zakarpackiej kuchni. Wiera Meniok, która prowadzi festiwal wraz z Grzegorzem Józefczukiem z Lublina, mają dla zaś przepis na zakarpacki bogracz

Kujawiak Stanin jeszcze się nie poddaje

Kujawiak Stanin jeszcze się nie poddaje

Kujawiak Stanin po 13 meczach ma na koncie zaledwie trzy punkty. Jako jedyny zespół w bialskiej klasie okręgowej nie zaliczył też ani jednego zwycięstwa. Wiosna zapowiada się bardzo ciężko, ale drużyna nie zamierza jeszcze rezygnować z walki o utrzymanie.

Jak będą wyglądać wizyty po kolędzie? Odpowiada rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Jak będą wyglądać wizyty po kolędzie? Odpowiada rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy. Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej
4 grudnia 2020, 18:00

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej

W ramach cyklu Seryjni Poeci w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury w Lublinie) odbędzie się spotkanie z Kamilą Janiak. Wydarzenie będzie transmitowane online 4 grudnia o godz. 18 na Facebooku księgarni.

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większego zbiornika na tlen. Placówka zakupi dodatkowe aparaty wspomagające funkcje oddechowe i obecne zasoby tlenu nie wystarczą.

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Zapadła decyzja o otwarciu dla ruchu nieczynnego lewego pasa jezdni, która biegnie od alei Solidarności w stronę al. Warszawskiej i ronda 100-lecia KUL. Zamiast ciągłej linii pojawi się przerywana, ale taka zmiana nie zostanie wprowadzona zbyt prędko. Możliwe, że kierowcy poczekają na nią do wiosny.

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA ZAKUPACH KOSMETYKÓW

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA ZAKUPACH KOSMETYKÓW

Higiena, pielęgnacja i dbanie o dobry wygląd przy wykorzystaniu kosmetyków i produktów do makijażu stanowią nieodzowny, a dla wielu osób również szczególnie przyjemny element codziennego życia.

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Od najbliższego weekendu będą prowadzone kontrole stoków narciarskich, dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego; jeśli potwierdzą jego naruszenie będę rekomendował zamknięcie stoków - oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin
4 listopada 2020, 19:00

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin

W piątek, 4 grudnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin odbędzie się koncert "Głosy Miasta". Wydarzenie będzie dostępne będzie jedynie w formie streamingu.

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Nie powiodła się deweloperowi próba uzyskania zgody na budynki wielorodzinne przy Jałowcowej. Urząd Miasta odmówił, bo uznał, że bloki nie będą pasowały do otoczenia. Deweloper zaskarżył decyzję, ale przegrał. Teraz pozostaje mu tylko odwołanie do sądu lub rezygnacja z budowy bloków.

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi
film

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi

Lubawa (woj. warmińsko-mazurskie). Z jeziora Zwiniarz koło Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim strażacy wraz z policją wydobyli z wody ciała dwóch osób. Jak się okazało, było to małżeństwo lekarzy z Iławy. Wcześniej ich zaginięcie zgłosiła rodzina. Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci 67-latków.

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

Luxiona AZS UMCS z kolejnym zwycięstwem w I Lidze Futsalu. Tym razem podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego pokonali na wyjeździe GKS Tychy 4:3. Goście wszystkie bramki zdobyli przed przerwą, a kolejnym hattrickiem popisał się Jakub Wankiewicz

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Jaką przesyłkę można nazwać niestandardową? To zależy od konkretnej firmy kurierskiej, która w regulaminie określa wymiary standardowych paczek. Jeśli przesyłka nie mieści się w podanych wymiarach, można ją uznać za przesyłkę niestandardową. Aby bezpiecznie dotarła do adresata, powinna być odpowiednio zapakowana.

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Siedzący za kierownicą dostawczaka miał ponad 2 promile, a rowerzysta też był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.