Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2019 r.
12:38

TBV o wyniku referendum ws. górek czechowskich: 91 proc. nie głosowało lub głosowało na tak

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 139 A A
Wojciech Dzioba, prezes TBV Investment
Wojciech Dzioba, prezes TBV Investment (fot. Krzysztof Mazur / archiwum)

W specjalnym oświadczeniu właściciel górek czechowskich odniósł się do wyników niedzielnego referendum w sprawie przyszłości tego terenu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że większość głosujących była przeciwko propozycji polegającej na dopuszczeniu zabudowy wielorodzinnej na 30 ha górek w zamian za 75-hektarowy park na pozostałej części dawnego poligonu. Referendum nie jest ważne, bo frekwencja nie osiągnęła wymaganegoprogu 30 proc. i wyniosła tylko 12,91 proc.

– Temat górek czechowskich, tak żywo komentowany w mediach i internecie, nie okazał się jednak dostatecznie interesujący dla większości mieszkańców Lublina – komentuje spółka TBV w wydanym dziś oświadczeniu. – Lublinianie dali wyraźny sygnał, że sami nie chcą decydować o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego i oddają tę decyzję miejskim planistom i Radzie Miasta. Mamy nadzieję, że radni podejmą odważną decyzję w trosce o społeczny i ekonomiczny rozwój miasta, na którym zależy wszystkim mieszkańcom.

Spółka na swój sposób odczytuje wynik niedzielnego głosowania.

– Osób, które nie uczestniczyły w referendum lub głosowały na „tak” dla parku było aż ponad 91 proc. – podsumowuje TBV.

W dzisiejszym oświadczeniu przekonuje, że jej szeroko zakrojona kampania była prowadzona uczciwie. – Opierała się wyłącznie na rzetelnych i prawdziwych informacjach, co zostało potwierdzone siedmiokrotnie w postanowieniach sądowych.

Z oświadczenia TBV dowiadujemy się również tego, że spółka zgłosiła policji przypadki naruszenia zakazu prowadzenia agitacji, który obowiązywał od północy w nocy z piątku na sobotę aż do zakończenia głosowania.

– Z oburzeniem obserwowaliśmy to, co działo się w trakcie ciszy wyborczej. Znaczna część naszych materiałów została w tym czasie zniszczona – stwierdza właściciel górek. – Wszystkie przypadki zostały jeszcze wczoraj zgłoszone na policję. Odnotowaliśmy też kilkadziesiąt przypadków łamania ciszy wyborczej polegających na rozpowszechnianiu materiałów zachęcających do głosowania na „nie”, zawierających nieprawdziwe i wprowadzające w błąd opinię publiczną informacje.

TBV zarzuca swoim przeciwnikom nieczyste zagrywki. – Zszokowała nas fala agresji, hejtu, manipulacji oraz kłamstw, którą wywołali nasi przeciwnicy. Wielokrotnie udowodnili, że nie respektują przepisów prawa zarówno tego wyborczego, jak i postano-wień sądowych – stwierdza w wydanym dziś oświadczeniu właściciel górek czechowskich.

Na godz. 14 swoją konferencję prasową zwołali społecznicy, którzy namawiali do głosowania na „nie”.

>>> Oficjalne wyniki referendum ws. górek czechowskich: 68 proc. głosów przeciw blokom

e-Wydanie

Komentarze 139

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LUBLIN JEST NA NIE / 8 kwietnia 2019 o 12:46
+46
W REFERENDUM 68 % MIESZKAŃCÓW, KTÓRZY POSZLI GŁOSOWAĆ ZAGŁOSOWAŁO NA NIE !!! MOŻNA WIĘC PRZYJĄĆ, ŻE JEST TO GŁOS LUBLINA. TAKIE SĄ WYNIKI. DEVELOPER PRZEGRAŁ. WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW W REFERENDUM NIE ZGODZIŁO SIĘ NA BUDOWĘ BLOKÓW NA GÓRKACH CZECHOWSKICH. TAKIE SA FAKTY.
Avatar
Po co on to robi ? / 8 kwietnia 2019 o 13:45
+42
Ośmiesza się i pogrąża . Wiarygodność TBV legła w gruzach a Prezes jeszcze wali kilofem w te resztki . Po co ??? Trzeba ostudzić emocje i zacząć myśleć racjonalnie i pozytywnie
Avatar
Ator / 8 kwietnia 2019 o 13:38
+39
tutaj w grę wchodzą tak duże pieniądze że Prezes TBV jest się w stanie w dowolny sposób zbłaźnić, aby tylko chwycić się cienia szansy że pójdzie po jego myśli
Avatar
gośc / 8 kwietnia 2019 o 13:48
+37
Rozumiem poniekąd ludzi, którzy pobudowali się wokół górek czy kupili mieszkanie na Czechowie, Sławinie, Botaniku. Chcecie mieć cisze i spokój, ale pamiętajcie że inni żyjący w Lublinie też chcą gdzies mieszkać. Inaczej miasta w ogóle by sie nie rozwijały. A już używanie argumentów o robaczkach i napowietrzaniu miasta do obrony własnych egoistycznych celów budzi moje zażenowanie i niesmak. Inny problem, wybudowanie parku na 75 ha  za 5 mln to śmiech na sali, bo za takie pieniądze to można urządzić skwer osiedlowy.
Nikt w mieście nie ma ciszy i spokoju. Osiedle Botanik rozrasta sie na pólnoc, a poza tym tam tez przewidziany jest nowy cmentarz komunalny. Nikt nikomu ie broni mieszkać w mieście. Buduje sie bardzo dużo, zarówno w śródmieściu, jak i na obrzeżach, każdy znajdzie coś dla siebie. Górki czechowskie nigdy nie były przewidzaine pod zabudowe mieszkaniowa i kazdy rodowity mieszakniec to wie. To miał byc teren zielony pomiedzy Czechowem a Botanikiem. Wyrywanie kolejnych fragmentów Górek odbywa sie pod dyktando prywatnego biznesui najwyższy czas z tym skonczyc.
Nikt w mieście nie ma ciszy i spokoju. Osiedle Botanik rozrasta sie na pólnoc, a poza tym tam tez przewidziany jest nowy cmentarz komunalny. Nikt nikomu ie broni mieszkać w mieście. Buduje sie bardzo dużo, zarówno w śródmieściu, jak i na obrzeżach, każdy znajdzie coś dla siebie. Górki czechowskie nigdy nie były przewidzaine pod zabudowe mieszkaniowa i kazdy rodowity mieszakniec to wie. To miał byc teren zielony pomiedzy Czechowem a Botanikiem. Wyrywanie kolejnych fragmentów Górek odbywa sie pod dyktando prywatnego biznesui naj... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 12:46
+37
Jaka fala nienawisci!? Ludzie dobrze wiedzą że chodzi Wam tylko o pieniądze i blokowisko. Nie interesuje was nic tylko pieniądze zarobione na mieszkaniach!!
Avatar
Jarek / 8 kwietnia 2019 o 12:45
+37
Pan Prezes nie umie czytać ? Przecież ponad 67% z tych co głosowali było na nie.
Avatar
lubelak / 8 kwietnia 2019 o 13:30
+36
A może tak: " TYLKO 4,4% MIESZKAŃCÓW LUBLINA CHCE ZABUDOWANIA GÓREK CZECHOWSKICH WEDŁUG PLANU TBV"
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 12:43
+36
teraz to przeginacie...
Avatar
NIE w referendum / 8 kwietnia 2019 o 13:50
+35
własciciel ma rację prawie nikt nie był zainteresowany tematem gorek, chociaż w sondażach, które były prowadzone w domu to każdy był za parkiem ale juz pojść i zagłosować to zbyt wielki wysiłek dla ludzi.
 widzi pan, ludzie są za parkiem, ale bez blokowiska. i na tym polega całą różnica. cała kampania tbv pomijała temat blokowiska. park-park-park. być może gdyby tbv postanowiło grać uczciwie i przedstawiło plany blokowiska razem z kosztorysem 'parku' wynik byłby inny. naprawdę niewiele osób lubi kiedy ktoś ich traktuje jak idiotów. no i te fejk konta. 
 widzi pan, ludzie są za parkiem, ale bez blokowiska. i na tym polega całą różnica. cała kampania tbv pomijała temat blokowiska. park-park-park. być może gdyby tbv postanowiło grać uczciwie i przedstawiło plany blokowiska razem z kosztorysem 'parku' wynik byłby inny. naprawdę niewiele osób lubi kiedy ktoś ich traktuje jak idiotów. no i te fejk konta.  rozwiń
Avatar
statystyk / 8 kwietnia 2019 o 12:51
+35
Panie z TBV pała ze statystyki! Próba 12% mieszkańców Lublina zadecydowała. Statystycznie - jeżeli poszliby wszyscy pozostali do urn to wynik byłby taki sam - tak duża próba jest istotna statystycznie.
Avatar
. / 11 kwietnia 2019 o 14:15
+2
TBV - to ci co kradli wodę z wodociągu miejskiego na Chodźkowie aż się ziemia obsunęła i zapadła ulica!?
Avatar
. / 11 kwietnia 2019 o 14:12
+1
W tym pewnie 100% z tych co nie wzięli udziału lub zagłosowali na "nie" kiedyś w życiu nasrało w gacie, czyli 100% populacji jest zasrańcami!
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 20:31
-6
"Brawo TBV!!! Nie odpuszczać cwaniaczkom co najpierw postawili sobie chatki na Górkach a teraz wielce zatroskani o przyrodę!!! Obłuda na niespotykaną skalę!!!" ... to cytat. Proszę autora o wyjaśnienie, bo to jakaś skomplikowana logika. Tak rozumiem: Cwaniaczki są złe i obłudne, bo postawili domki na Górkach i przez to nie dbają o przyrodę. TBV jest dobre bo chce wybudować 30 ha bloków na Górkach. Nie bardzo rozumiem jak bloki są lepsze od domków.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 10:03
+10
Pan Dzioba myślał, że tapetując cały Lublin billboardami zdoła zmanipulować ludzi, ale mieszkańcy są mądrzy i pokazali środkowy palec betonowym planom dewelopera.
Avatar
ex_ / 10 kwietnia 2019 o 09:08
+9
Normalnie jakbym słuchał TVP albo Russia Today. Porażka sukcesem TBV :)
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 19:59
+13
Ja mam taką prośbę do wszystkich tych obrońców prezesa i jego firmy ( w większości wynajętych trolli)... przynajmniej się nie powtarzajcie, bo już nudą wieje... A jak nie macie co robić, to pomóżcie w liczeniu prezesowi, bo zdaje się cyferki mu się mylą i robi z siebie idiotę...
Avatar
Postarajcie się bardziej / 9 kwietnia 2019 o 15:07
-5
Jeśli będzie ladniejszy park a nie drewniany chłam to zagłosujemy na TAK :-) Postarajcie się deweloperzy.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 14:50
-13
Brawo TBV!!! Nie odpuszczać cwaniaczkom co najpierw postawili sobie chatki na Górkach a teraz wielce zatroskani o przyrodę!!! Obłuda na niespotykaną skalę!!!
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 14:50
-11
Warto pamiętać o tym, że Dziennik Wschodni przeprowadził perfidną i zakrojoną na szeroką skalę kampanię namawiająca do głosowania na "NIE". Pan Wiejak tego otwarcie nie przyzna, bo widocznie lub robić z ludzi idiotów ale każdy kto śledził uważnie kolejne artykuły wypuszczane na łamach Dziennika Wschodniego, wie o czym mówię. W tych publikacjach nie było za grosz obiektywizmu, cytowano na okrągło jedynie "Obrońców Górek". Stylem przypominało to mocno sytuację, jaka obecnie ma miejsce w telewizji publicznej.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2019 o 14:49
-9
Pieniacze to pieniacze. Będą łamać prawo i nie stosować się do wyroków sądu, póki nie osiągną tego czego chcą.
Zobacz wszystkie komentarze 139

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców 0 0

- Przeanalizowaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego pod kątem tych osób, które są w stanie zawalczyć o Polskę i polski transport w Europie. Na tej krótkiej liście znalazł się, między innymi, poseł Krzysztof Hetman – podkreśla Jacek Bury, który – jak sam zapewniał – pojawił się na konferencji prasowej w roli przedsiębiorcy, a nie polityka.

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku 0 0

Błędy w deklaracji podatkowej mogą podatnika dużo kosztować. Jednym z największych zagrożeń jest odpowiedzialność karna. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego kto przez podanie nieprawdziwych danych wprowadza organ podatkowy w błąd narażając go na nienależny zwrot podatkowej należności podlega odpowiedzialności karnej w tym karze pozbawienia wolności, karze grzywny, albo obu tym karom łącznie. Dodatkowo podatnik narażać się może na kontrole, weryfikacje dokumentów, konieczność składania wyjaśnień i informacji. W przypadku braku płatności za zobowiązania podatkowe może ruszyć nawet machina postępowania egzekucyjnego. Dodatkowo za cały okres braku wpłaty podatku (lub okres nienależnego zwrotu), w większości przypadków organy mogą naliczać odsetki. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób postępować w sytuacji błędu w PIT. W szczególności w sytuacji, kiedy doszło do nieprawidłowego zwrotu z podatku w wyniku takiej pomyłki.

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program]

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program] 0 0

Nie, Jan Kochanowski nie kandyduje w żadnych wyborach ale owszem, reklamuje pewien produkt. Produkt jest wysokiej jakości i jest już markowy. Bilbordy z fraszkami poety z Czarnolasu zapowiadają festiwal Miasto Poezji. Wydarzenie zaczyna się 23 maja.

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia]
galeria

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia] 1 1

Pożar w budynku przy ul. Radziwiłłowskiej. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej.

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 14 3

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 2

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 3

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 1

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu 1 3

Śmiertelny wypadek w miejscowości Barchaczów (gm. Łabunie).

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz 2 0

Chełm ma szansę trafić do elitarnego klubu 12 polskich miast w których swą siedzibę będą miały instytuty naukowe zrzeszone w powołanej 1 kwietnia br. Sieci Badawczej Łukasiewicz, holdingu rządowym w którego skład weszło 38 instytutów naukowych.

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa
Tylko u nas

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa 20 10

Piątkowe wyroki sądu nie zakończyły trwającego trzy lata sporu sieci handlowej Tesco z lubelskimi inspektorami sanepidu. Poszło o brak osłon nad pojemnikami z pieczywem sprzedawanym luzem. Sanepid chce zakrycia bułek, by nie zostały zanieczyszczone. Sieć Tesco tłumaczy, że pokrywy są zbędne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.