Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2012 r.
16:37
Edytuj ten wpis

Teatr w Budowie będą burzyć do końca roku albo dłużej

Autor: Zdjęcie autora rp
0 4 A A
Trwa rozbiórka Teatru w Budowie (Wojciech Nieśpiałowski)
Trwa rozbiórka Teatru w Budowie (Wojciech Nieśpiałowski)

Centrum Spotkania Kultur. Robotnicy wciąż rozbierają nigdy nieużytkowaną część Teatru w Budowie od strony Al. Racławickich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Te prace potrwają przynajmniej do końca roku. – Zbliża się zima i bezpiecznie jest mówić o zakończeniu rozbiórki na początku marca – mówi Marek Szymanek, kierownik budowy Centrum Spotkania Kultur. Prace rozbiórkowe trwają również w innych częściach gmachu, m. in. używanych przez Teatr Muzyczny i Filharmonię Lubelską. – Usuwamy sufity podwieszane, posadzki, ścianki działowe – wylicza Szamanek.

W ramach prac przygotowawczych wycięto już kilkadziesiąt drzew rosnących przed budynkiem oraz rozebrano pomnik Partyzantów Lubelszczyzny. Umieszczona w nim ziemia z partyzanckich pól bitewnych została uroczyście złożona w pomniku Nieznanego Żołnierza na placu Litewskim.

Budowa CSK pochłonie ok. 201 mln zł. Dokończenie teatru – ok. 134 ml zł (114 mln zł z funduszy europejskich, 20 mln zł z budżetu województwa), parking – ok. 21 mln zł (ufunduje go Lublin), unowocześnienie Teatru Muzycznego i Filharmonii Lubelskiej – ok. 45 mln zł (21 mln zł z Ministerstwa Kultury, 24 mln zł z kasy marszałka).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
brunonn / 26 listopada 2012 r. o 16:30
[font=georgia,serif][size=5]czy to prawda, że burża kolesie co 40 lat budowali ??? [/size][/font]
Avatar
dzik / 23 listopada 2012 r. o 10:43
użli by materiałów od Brunona K. to by szybciej poszło:P
Avatar
asde / 23 listopada 2012 r. o 09:55
Szkoda.
Myślałem, że zdążą wybudować na okrągłą 40 rocznicę rozpoczęcia budowy tego ponurego bunkra (1974 - 2014), w budowę którego wtopiono już setki milionów PLN.
Grunt, że masę ludzi obłowi się się na tych geszeftach.
"Kultura" musi być, no nie ?
Avatar
Pepo / 23 listopada 2012 r. o 09:13
Dlaczego z porządnego i sympatycznego kierownika Marka Szymanka Pan Redaktor robi Szamanka???
A hoj Marku! Drżi se!!!
Avatar
brunonn / 26 listopada 2012 r. o 16:30
[font=georgia,serif][size=5]czy to prawda, że burża kolesie co 40 lat budowali ??? [/size][/font]
Avatar
dzik / 23 listopada 2012 r. o 10:43
użli by materiałów od Brunona K. to by szybciej poszło:P
Avatar
asde / 23 listopada 2012 r. o 09:55
Szkoda.
Myślałem, że zdążą wybudować na okrągłą 40 rocznicę rozpoczęcia budowy tego ponurego bunkra (1974 - 2014), w budowę którego wtopiono już setki milionów PLN.
Grunt, że masę ludzi obłowi się się na tych geszeftach.
"Kultura" musi być, no nie ?
Avatar
Pepo / 23 listopada 2012 r. o 09:13
Dlaczego z porządnego i sympatycznego kierownika Marka Szymanka Pan Redaktor robi Szamanka???
A hoj Marku! Drżi se!!!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wschodzące Serce PiS. Syn marszałka i robienie gruntu pod wybory. Za pieniądze urzędów
Pierwsza strona dziennika

Wschodzące Serce PiS. Syn marszałka i robienie gruntu pod wybory. Za pieniądze urzędów

Ma 32 lata, tatę na stanowisku marszałka województwa i dyrektorską posadę w biurze posła PiS. W przeszłości miał kłopot z prawem, ale dziś to coraz bardziej rozpoznawalny w całym powiecie społecznik. I sprawny organizator imprez charytatywnych oraz sportowych. Za pieniądze urzędów i lokalnych firm.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!