Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2010 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Teatr w Budowie: Decyzja ws. projektu Stelmacha do końca roku

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A

Wciąż nie ma porozumienia między władzami województwa a architektem Bolesławem Stelmachem w sprawie dokumentacji projektowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (teraz Teatr w Budowie). Jednak finał sporu jest bliski – naszego województwa nie stać na szukanie nowego architekta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stelmach i jego pracownia rok temu zobowiązali się dostarczyć dokumentację w 320 dni. Za pracę mieli dostać 7,97 mln zł.

Architekci zobowiązali się również do przygotowania dokumentacji dotyczącej unowocześnienia gotowej części gmachu, w której mieszczą się Teatr Muzyczny i Filharmonia Lubelska. Stelmach dostał zlecenie, choć konkurenci twierdzili, że proponowana cena jest zbyt niska, a termin nierealny.

Termin minął w sierpniu, a dokumentacja nie jest gotowa. Stelmach twierdzi, że Urząd Marszałkowski przeznaczył zbyt mało pieniędzy na unowocześnienie TM i FL, i przygotował tylko materiały dotyczące CSK. Kolejne negocjacje nie przyniosły efektu.

– Decyzję, co dalej, zarząd podejmie jeszcze w grudniu – zapowiada marszałek Krzysztof Hetman (PSL). Podkreśla: Na inwestycję, która miała być realizowana w latach 2007–2015, mamy coraz mniej czasu.

Urząd ma twardy orzech do zgryzienia. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, prawnicy nie mają wątpliwości. Umowę można rozwiązać, bo pełna dokumentacja nie została dostarczona. Jednak wtedy trzeba będzie ogłosić nowy konkurs.

– I pozostanie bardzo mało czasu na realizację inwestycji. Szanse, że zdążymy, obliczam na jakieś 20 proc. – mówi nam dobrze poinformowany urzędnik UM.

Poprzedni konkurs – od ogłoszenia do podpisania umowy ze zwycięzcą – trwał rok. A przygotowania do niego rozpoczęły się ponad trzy lata temu. Jeśli inwestycja nie zostanie zakończona do 2013 r., to stracimy dofinansowanie z UE: ponad 100 mln zł.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zen / 16 grudnia 2010 r. o 08:51
0
Dajcie to Biedronce, będzie pożytek z tego jakiś dla ludzi i biznesu.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2010 r. o 08:34
0
Zaorajcie ten ugór i rozwalcie ten beton, który wygląda jak po bombie atomowej.

To się buduje od 1974 roku (prawie 37 lat) !!!!!!!
Avatar
ad / 16 grudnia 2010 r. o 07:29
0
[quote name='bilgoraj -' timestamp='1292444247' post='406439']
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
[/quote]
Następny przykład wielkiej pracowni Stelmach i partacze bo inaczej nie można tego określić. W umowie są paragrafy kar więc trzeba wyegzekwować. Jak nie potrafisz to się nie pchaj. Żle okreslona cena i termin więc płąc jest kapitalizm a nie układziki towarzystkie. Pracownia ta powinna znaleźć się na właściwym miejscu czyli trafic w niebyt
[quote name='bilgoraj -' timestamp='1292444247' post='406439']
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
[/quote]
Następny przykład wielkiej pracowni Stelmach i partacze bo inaczej nie można tego określić. W umowie są paragrafy kar więc trzeba wyegzekwować. Jak nie potrafisz to się nie pchaj. Żle okreslona cena i termin więc płąc jest kapitalizm a nie układziki towarzystkie. Pracow... rozwiń
Avatar
bilgoraj - / 15 grudnia 2010 r. o 21:17
0
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
Avatar
a / 15 grudnia 2010 r. o 19:31
0
i zapewne zgodnie z lokalną urzędniczą tradycją dotację stracimy. Skoro Orliki idą jak po grudzie, to jak mogą te sieroty zasmarkane podołać przebudowie takiego molocha!?!?! No chyba, że byłaby to budowa siedziby szacownego Urzędu Wojewódzkiego, cze też nie mniej jobliwego Urzędu Miejskiego.
Avatar
ela / 15 grudnia 2010 r. o 19:11
0
Czy to mowa o Teatrze w Budowie ktorego budowa zaczela sie 30 lat temu???
Mieszkalam wtedy jeszcze w Lublinie i chyba juz stal ten "szkielet"
Avatar
Jacek S / 15 grudnia 2010 r. o 18:29
0
Krzysiu Hetmanie nie idź ta droga.. Nic przy tych inwestycjach sie już nie zrobi.
Avatar
ja / 15 grudnia 2010 r. o 15:10
0
Oczywiście, wybierając takich polityków jak Grabczuk czy ten od samolotu, robimy z siebie Polskę. Hetman musi zjeść tę żabę.
Avatar
asdft / 15 grudnia 2010 r. o 14:39
0
cały Lublin.........sami pracujemy na miano Polski B, czy innej literki....
Avatar
Zen / 16 grudnia 2010 r. o 08:51
0
Dajcie to Biedronce, będzie pożytek z tego jakiś dla ludzi i biznesu.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2010 r. o 08:34
0
Zaorajcie ten ugór i rozwalcie ten beton, który wygląda jak po bombie atomowej.

To się buduje od 1974 roku (prawie 37 lat) !!!!!!!
Avatar
ad / 16 grudnia 2010 r. o 07:29
0
[quote name='bilgoraj -' timestamp='1292444247' post='406439']
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
[/quote]
Następny przykład wielkiej pracowni Stelmach i partacze bo inaczej nie można tego określić. W umowie są paragrafy kar więc trzeba wyegzekwować. Jak nie potrafisz to się nie pchaj. Żle okreslona cena i termin więc płąc jest kapitalizm a nie układziki towarzystkie. Pracownia ta powinna znaleźć się na właściwym miejscu czyli trafic w niebyt
[quote name='bilgoraj -' timestamp='1292444247' post='406439']
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
[/quote]
Następny przykład wielkiej pracowni Stelmach i partacze bo inaczej nie można tego określić. W umowie są paragrafy kar więc trzeba wyegzekwować. Jak nie potrafisz to się nie pchaj. Żle okreslona cena i termin więc płąc jest kapitalizm a nie układziki towarzystkie. Pracow... rozwiń
Avatar
bilgoraj - / 15 grudnia 2010 r. o 21:17
0
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
Avatar
a / 15 grudnia 2010 r. o 19:31
0
i zapewne zgodnie z lokalną urzędniczą tradycją dotację stracimy. Skoro Orliki idą jak po grudzie, to jak mogą te sieroty zasmarkane podołać przebudowie takiego molocha!?!?! No chyba, że byłaby to budowa siedziby szacownego Urzędu Wojewódzkiego, cze też nie mniej jobliwego Urzędu Miejskiego.
Avatar
ela / 15 grudnia 2010 r. o 19:11
0
Czy to mowa o Teatrze w Budowie ktorego budowa zaczela sie 30 lat temu???
Mieszkalam wtedy jeszcze w Lublinie i chyba juz stal ten "szkielet"
Avatar
Jacek S / 15 grudnia 2010 r. o 18:29
0
Krzysiu Hetmanie nie idź ta droga.. Nic przy tych inwestycjach sie już nie zrobi.
Avatar
ja / 15 grudnia 2010 r. o 15:10
0
Oczywiście, wybierając takich polityków jak Grabczuk czy ten od samolotu, robimy z siebie Polskę. Hetman musi zjeść tę żabę.
Avatar
asdft / 15 grudnia 2010 r. o 14:39
0
cały Lublin.........sami pracujemy na miano Polski B, czy innej literki....
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!