Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 października 2019 r.
6:40

Lublin: Teraz jest tu trawiaste boisko i zieleń. Ale może powstać blok

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 22 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Miejsce zarezerwowane dotąd pod usługi publiczne może się stać placem budowy kolejnego bloku, a obok ma być wyznaczona strefa „usług sportu i rekreacji”, w której mogłyby powstać nawet sklepy. Wszystko to ma umożliwić przygotowana przez Urząd Miasta zmiana planu zagospodarowania terenów przy ul. Baśniowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj w tym miejscu jest trawiaste boisko oraz nieurządzona zieleń. Wycięcie części drzew i wstawienie tutaj budynku możliwe jest już teraz, ale nowy plan zagospodarowania miałby pozwolić na zabudowanie większej powierzchni i to w bardziej zyskowny sposób.

Jak to wygląda w szczegółach? Obowiązujący tu plan zagospodarowania dokładnie wyznacza miejsce pod nowy budynek i zastrzega, że może to być wyłącznie zabudowa z kategorii „usług publicznych”. Nowy plan, którego projekt został upubliczniony przez Urząd Miasta, lekko odsuwa nieprzekraczalną linię zabudowy od miejsca, w którym w nieokreślonej przyszłości ma pobiec przedłużenie ul. Głębokiej.

Kolejne mieszkania

Korzystną z punktu widzenia dewelopera zmianą jest to, że inwestor nie musiałby się ograniczać do „usług publicznych”. Nowy plan ma pozwolić na budowę bloku mieszkalnego, a urzędnicy z Ratusza wymagają jedynie, by na parterze od strony ul. Baśniowej powstały lokale usługowe dostępne z ulicy. Mogą to być np. sklepy, gabinety lekarskie, czy choćby przedszkole. Zamiast bloku teoretycznie może też powstać biurowiec, prywatna szkoła lub sklepy.

Nowy blok mógłby mieć najwyżej cztery piętra. Planiści narzucają również minimalną liczbę miejsc parkingowych mających przypadać na każdy lokal mieszkalny. Na te najmniejsze (do 50 mkw.) deweloper musiałby zapewnić 1 miejsce postojowe, na średnie (do 70 mkw.) musiałoby przypadać 1,2 miejsca na samochód, zaś na większe lokale należałoby zapewnić 1,5 miejsca parkingowego.

Jeszcze mniej zieleni

Na sąsiednich terenach, które nie są dzisiaj przeznaczone pod zabudowę, planiści chcą wykroić obszar „usług sportu i rekreacji”. Wystarczy się wczytać w projekt nowego planu zagospodarowania, żeby dostrzec, że ma on umożliwić postawienie kolejnego budynku mającego nawet dwa piętra. Tym razem nie jest mowa o bloku, ale o „usługach nieuciążliwych”, wśród których wymienia m.in. sklepy, przedszkola, żłobki, szkoły językowe, czy gastronomię.

Również w tym przypadku wymagane byłoby zapewnienie określonej liczby miejsc postojowych. Np. w przypadku sklepów na każde 100 mkw. powierzchni sprzedaży musi przypadać co najmniej 3,2 miejsca na samochód, przedszkole musi mieć nie mniej niż trzy miejsca postojowe przypadające na jedną salę pobytu dzieci, zaś restauracja co najmniej 20 miejsc postojowych na 100 miejsc konsumpcyjnych. Teren dzisiejszego boiska nie jest przewidziany pod budynek.

Można zgłaszać uwagi

* Na 5 listopada zaplanowano otwarte spotkanie z planistami Urzędu Miasta (Wieniawska 14, XII piętro, sala 1206, godz. 16).

* Do 22 listopada wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać zastrzeżenia i uwagi do projektu zmiany planu zagospodarowania. Uwagi są przyjmowane na piśmie (listy należy adresować do prezydenta miasta, pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin), także drogą elektroniczną (planowanie@lublin.eu). Trzeba wskazać numer działki, której dotyczy uwaga oraz podać swoje dane.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karol / 24 października 2019 r. o 08:27
+35
Dwa lata temu w budżecie obywatelskim wygrał projekt na modernizację tego boiska przy ulicy Baśniowej co w tym temacie się dzieje, czy ktoś tego pilnuje?? Po co robić takie głosowania skoro wygrane projekty nie dochodzą do skutku.
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 07:26
+32
W tym mieście rządzą deweloperzy.
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 07:09
+29
Najwyższy czas na solidne wietrzenie w Wydziale Planowania.
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 06:57
+24
Plan na rozwój miasta inspiracji jego nieudolnych władz : Jako, że nie potrafimy ściagnąć do miasta , żadnego poważnego inwestora przemysłowego, zabudujmy wszystko biurowcami i blokami, niech będą wszędzie , upchane jeden przy drugim. Dzięki takiej podaży ceny powierzchni biurowych będą one najtańsze w Polsce co ma sciągnąć różnego rodzaju infolinie, telemarketingi i inne wynalazki. Zapchanie miasta blokami również ma na celu obniżenie ceny mieszkania do jednych z najtańszych w kraju co ułatwi egzystencję taniej słuchawkowej sile roboczej - i miasto się rozwija
Avatar
góral / 24 października 2019 r. o 07:50
+22
Nie ma czegoś takiego jak nieuporządkowana, nieurządzona zieleń. Zieleń z definicji jest nieuporządkowana, gdyż rządzą nią prawa przyrody. I taka ma być. To człowiek dąży do ograniczenia i uporządkowania zieleni kierując się krótkowzrocznymi zyskami i korzyściami. Czym będzie oddychał, gdzie odpoczywał w przyszłości? A kto by się tym przejmował jak jest kasa do zgarnięcia. Zabudować górki, wąwozy, po co to potrzebne komu, przecież tylko pijaństwo, śmieci i butelki wszędzie.
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 07:02
+22
Uwagi mieszkańców są po prostu olewane i czy warto je wysyłać? Nikt już nie myśli o zieleni, o drzewach a tylko o gęstej zabudowie. Czy wiecie że w Krakowie ma być posadzone 250 tysięcy drzew? A ile u nas? Tylko 200. Wiece się wycina i usycha od szumnego zapowiedzianego sadzenia przez miasto. Do czego dążymy? Do betonowej pustyni?
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 07:27
+21
Nie wierzę, w to co czytam. Kto mógł wpaśc na tak durny pomysł? Trzeba uciekać z tej dziury bo to już nawet ne jest groteska. I ludziom to nie przeszkadza...
Avatar
lu / 24 października 2019 r. o 08:57
+20
Gdyby PWP nie przejęło Zalewu Zemborzyckiego, pewnie obecna administracja Lublina z Platformy Deweloperskiej doprowadziła by do osuszenia całego terenu i zabudowania go blokami, tacy są zdeterminowani i "proobywatelscy".
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 08:17
+20
Po co jest w ogóle wydzial planowania? Żeby bylo komu nosić łapowki?
Avatar
bjka / 24 października 2019 r. o 07:00
+18
10 lat temu wyprowadzałem się z Czubów pod miasto. Już wtedy nie było miejsc parkingowych i nieraz 30 min krążyłem po uliczkach w szukaniu miejsca po pracy. Na porębie były boiska i duży prywatny parking obok siebie, teraz widzę tam bloki. Zastanawiam się gdzie teraz się parkuje na takich osiedlach? Bo w piłkę to rozumiem, że komputer i fifa.
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 14:14
+1
Jak zwykle.
Avatar
J. Pakuła / 24 października 2019 r. o 11:37
+12
Tu na razie jest sciernisko, ale będzie San Francisco!
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 10:29
+14
Uwaga Mieszkańcy Lublina, ratusz niedługo będzie wydawał zezwolenia na budowę na już istniejących budynkach!
Avatar
and / 24 października 2019 r. o 10:14
-21
I bardzo dobrze. Ludzie gdzieś muszą mieszkać a deweloperzy pracować. Po to wybraliśmy Prezydenta aby miastem rządził. A zieleń, drodzy mieszkańcy to proszę rozwijać w ogródkach działkowych a jak Wam się nie chce to na balkonach.
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 09:51
+16
Bloki to nic. To miasto ludzie muszą gdzieś mieszkać. Problemem będzie to co będzie wkoło bloków - jeden wielki parking bez kawałka trawnika czy wolnego chodnika. A przez Kraśnicką przejeżdża 25% wszystkich autobusów.
Avatar
Karol / 24 października 2019 r. o 09:20
+10
pieniądz psuje wszystko
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 09:19
-6
Skąd ten kwik. Przecież to dzięki PiS ludzie mają coraz więcej kasy a ceny mieszkań galopują, niedługo w Lublinie dojdą do 8 tys za metr na zwykłym osiedlu. To i każdy chce zarobić. Tylko biedaków bez 500+ takich jak ja nie stać na apartamenty ale my na budowy nie narzekamy, za to cała dobra zmiana pyszczy
Avatar
lu / 24 października 2019 r. o 08:57
+20
Gdyby PWP nie przejęło Zalewu Zemborzyckiego, pewnie obecna administracja Lublina z Platformy Deweloperskiej doprowadziła by do osuszenia całego terenu i zabudowania go blokami, tacy są zdeterminowani i "proobywatelscy".
Avatar
Karol / 24 października 2019 r. o 08:27
+35
Dwa lata temu w budżecie obywatelskim wygrał projekt na modernizację tego boiska przy ulicy Baśniowej co w tym temacie się dzieje, czy ktoś tego pilnuje?? Po co robić takie głosowania skoro wygrane projekty nie dochodzą do skutku.
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 08:19
+7
Wincyj blokow!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 maja 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 maja 2021 r.

Dylówka tajemnic. Niezwykłe odkrycia na budowie drogi w Tarnogrodzie
galeria

Dylówka tajemnic. Niezwykłe odkrycia na budowie drogi w Tarnogrodzie

Nikt się nie spodziewał, że przy okazji budowy drogi w Tarnogrodzie, robotnicy odkryją fragment drewnianego traktu. Tak utwardzony przejazd prowadził z rynku do kościoła. Dzięki drobnym przedmiotom znalezionym w sąsiedztwie można niemal odtworzyć życie jakie toczyło się w miasteczku przed laty.

Lublin: MOSiR stracił prawie milion na koncercie gwiazdy. Jest wiele innych poważnych zarzutów
Wyniki kontroli NIK
galeria

Lublin: MOSiR stracił prawie milion na koncercie gwiazdy. Jest wiele innych poważnych zarzutów

Niegospodarność, niedozwolona działalność, błędne decyzje – to zarzuty NIK pod adresem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. Spółka traciła m.in. na organizacji koncertów, płaciła też za przeglądy obiektu, który był objęty gwarancją.

Lubelska Liga Gier Miejskich. Terminarz od czerwca do sierpnia
5 czerwca 2021, 0:00

Lubelska Liga Gier Miejskich. Terminarz od czerwca do sierpnia

Już po raz trzeci w Lublinie zrealizowana zostanie Liga Gier Miejskich. W tym roku organizatorzy zaproszą w czterech terminach, między 5 czerwca a 21 sierpnia.

Lodowisko Icemania w Lublinie od dziś w nowej roli
galeria

Lodowisko Icemania w Lublinie od dziś w nowej roli

Dzisiaj w województwie lubelskim zaczęła działać większość z 27 powszechnych punktów szczepień przeciwko COVID-19. Jest też szansa na mobilne punkty w powiatach, gdzie zaszczepionych jest najmniej.

Wisła Puławy – Wisłoka Dębica 4:0. Wicelidera wyprzedzają już o 15 punktów
film

Wisła Puławy – Wisłoka Dębica 4:0. Wicelidera wyprzedzają już o 15 punktów

Strzelanie bramek nie przychodziło ostatnio piłkarzom z Puław zbyt łatwo. W czterech występach Wisła zaliczyła w sumie tylko pięć trafień. W środę wszystko wróciło do normy. W zaległym meczu z Wisłoką Dębica już po 52 minutach gospodarze mieli w zapasie trzy trafienia. A ostatecznie pokonali groźnego rywala 4:0.

Tragiczny wypadek pod Lublinem. Nie żyje kierowca, cztery osoby są ranne

Tragiczny wypadek pod Lublinem. Nie żyje kierowca, cztery osoby są ranne

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 17.24 w ulicy Piaseckiej w Świdniku, w okolicach węzła drogi ekspresowej S12.

Samorządowy punkt szczepień w Białej Podlaskiej już działa. Ale szczepionki nie dotarły

Samorządowy punkt szczepień w Białej Podlaskiej już działa. Ale szczepionki nie dotarły

We wtorek w Białej Podlaskiej ruszył samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. Jednak tego dnia, szczepionki tu nie dotarły.

Jan Peszek na festiwalu Śleboda/Danutka w Teatrze Starym [program]
30 czerwca 2021, 18:00

Jan Peszek na festiwalu Śleboda/Danutka w Teatrze Starym [program]

Od piątku w kasie Teatru Starego można zdobyć płytę „Zakazane piosenki”. 30 czerwca zaczyna się festiwal poświęcony Danucie Szaflarskiej. W sobotę 3 lipca premiera sztuki „Czarny Mnich”, którą przygotowuje Jan Peszek, laureat tegorocznej edycji nagrody „Gong Danutki”.

Przecieki przed maturą z języka polskiego i matematyki. CKE zawiadamia prokuraturę
film

Przecieki przed maturą z języka polskiego i matematyki. CKE zawiadamia prokuraturę

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej powiadomił policję i prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przed maturami z języka polskiego i matematyki.

Pożar na Starym Mieście w Lublinie
galeria

Pożar na Starym Mieście w Lublinie

W pobliżu kamienicy przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie paliła się drewniana szopa.

Radzyń Podlaski. Nieobecność na sesji? Usprawiedliwienie od lekarza

Radzyń Podlaski. Nieobecność na sesji? Usprawiedliwienie od lekarza

Jeśli nieobecność, to tylko usprawiedliwiona zwolnieniem lekarskim. Taką propozycję ma Mirosław Bartoś (PSL), radny powiatu radzyńskiego. Starosta chce to skonsultować z wszystkimi klubami rady.

Szpital w Łęcznej szykuje się do energetycznej rewolucji

Szpital w Łęcznej szykuje się do energetycznej rewolucji

Pierwszym krokiem będzie wymiana klasycznego oświetlenia na ledy. Kolejnym ma być własna elektrownia słoneczna zlokalizowana na dachu.

Szczepienia na placu Zamkowym w Lublinie przedłużone
galeria

Szczepienia na placu Zamkowym w Lublinie przedłużone

Najpierw tylko przez majówkę. Potem jeszcze przez dwa dni. Dziś wiadomo, że szczepienia na pl. Zamkowym potrwają dłużej.

XVIII Tydzień Bibliotek. W Lublinie atrakcje online i stacjonarnie
7 maja 2021, 10:00

XVIII Tydzień Bibliotek. W Lublinie atrakcje online i stacjonarnie

W dniach 8-15 maja odbędzie się XVIII Tydzień Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie co roku aktywnie włącza się w obchody wydarzenia. Nie inaczej będzie w tym roku. Instytucja szykuje wiele atrakcji zarówno online jak i stacjonarnie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.