Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2010 r.
19:24
Edytuj ten wpis

To koniec giełdy staroci czy początek dwóch?

0 10 A A

Miasto szykuje przeprowadzkę giełdy staroci. Dziś handlowano jeszcze wokół III LO im. Unii Lubelskiej. 25 kwietnia kolekcjonerzy mają się zbierać na Starym Mieście. Przeciwnicy pomysłu chcą zostać przy szkole.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O lokalizacji giełdy kolekcjonerów, która w każdą ostatnią niedziele odbywa się w centrum miasta przyciąga od lat sprzedawców i mnóstwo klientów mówi się od dawna. Powodem jest jej popularność. Stoiska nie mieszczą się wokół budynku „Unii” i sąsiedniej biblioteki przy ul. Narutowicza ale zajmują chodnik wokół obu budynków a nawet plac Wolności i sąsiednie uliczki. Zdaniem przeciwników takiego handlowania – w czasie trwania giełdy trudno się poruszać w tym rejonie miasta kierowcom i pieszym.

Na pomysł przeniesienia giełdy wpadł prezydent Lublina, Adam Wasilewski. Jego zdaniem okolice Trybunału Koronnego i sąsiednie uliczki, to najlepsze miejsce na taką imprezę.
No i właściciele stoisk z meblami, porcelaną, numizmatami czy militariami się podzielili. Wielu z nich nie wyobraża sobie przeniesienia targów kolekcjonerskich na Stare Miasto.

– Może latem ten pomysł by się sprawdził – mówi Tomasz Walkiewicz, właściciel salonu numizmatycznego, który co miesiąc rozstawa swoje stoisko na korytarzu w III LO im. Unii Lubelskiej. – Nie wyobrażam sobie jednak, by zimą handlować np. banknotami. Z drugiej strony, nawet latem może być problem. Na Starym Mieście pojawiają się wtedy ogródki piwne i jest mało miejsca.

Plan przenosin giełdy zakłada, że targowe stoiska pojawią się na Rynku i pobliskich uliczkach. Dziś stoiska zajmują parter liceum, szkolne boisko, okolice Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Ratusz nakazał ograniczenie giełdy wyłącznie do tego terenu. Ale wczoraj sprzedawców było tak wielu, że znów zajęli plac Wolności, chodniki przy ul. Narutowicza i Pałacu Parysów.

– Na Starym Mieście byłby jeszcze większy tłok – dodaje Walkiewicz. – Alternatywą może być plac Zamkowy, ale to dosyć daleko. Z pewnością pojawi się tam mniej kupujących, niż w ścisłym centrum. Najlepiej, gdyby nic się nie zmieniło. W obecnym miejscu mamy najlepsze warunki.

Zdaniem wielu sprzedawców, handel na Rynku. – Ta dzielnica nie cieszy się dobrą opinią – mówi pan Ryszard, filatelista. – Gdy ktoś sprzedaje stare meble, to jest mały problem. Drogie znaczki, czy monety znacznie łatwiej ukraść. Zwłaszcza w ciasnych zatłoczonych uliczkach. Tu można handlować w szkole, lub na ogrodzonym boisku. Jest bezpieczniej.

Ostateczna decyzja w sprawie przeprowadzki jeszcze nie zapadła. Na początku kwietnia miasto ma po raz kolejny zasiąść do rozmów ze sprzedawcami.

– Musimy uszczegółowić informacje dotyczące godzin wjazdu i wyjazdu samochodów na Stare Miasto, jak też rozlokowania stoisk – zapowiada Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta.
Ratusz ma też ustalić, jaki dokument upoważniałby kupców do wjazdu. Część z nich opowiada się za handlem w nowym miejscu. Założyli nawet stowarzyszenie Lubelska Giełda Staroci i negocjują z miastem szczegóły przeprowadzki.


Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2010 o 14:08
0
kolekcjoner napisał:
W Lublinie jak już coś zaczyna funkcjonować to zaraz pojawiają się "uzdrawiacze" i "poprawiacze". Po to żeby się powymądrzać i przy okazji coś zepsuć. Organizacja ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa na Placu Wolności w dniach giełdy to zadanie dla straży miejskiej - niech się pojawią i zaczną działać, to nie będzie problemu. Zresztą jak dotychczas nie doszło do żadnych zdarzeń w związku ze wzmożonym ruchem pieszych podczas giełd.
Stare Miasto to nadaje się na jakieś odpusty, jarmarki jagiellońskie, czy kiermasze dożynkowe, a nie na giełdy kolekcjonerskie. To trochę inny handel i inny rodzaj klienteli. Poza tym - co z toaletami? Właściciele pubów nie muszą ich udostępniać osobom postronnym, a okoliczne bramy i tak wystarczająco śmierdzą.


Ty "kolekcjoner" . Czym się różni ta twoja giełda od Jarmarku Jagielońskiego? Jeżeli nie wiesz to ci napisze Na jarmarku nie ma oszustów!


Ty "kolekcjoner" . Czym się różni ta twoja giełda od Jarmarku Jagielońskiego? Jeżeli nie wiesz to ci napisze Na jarmarku nie ma oszustów! rozwiń
Avatar
beduin / 23 kwietnia 2010 o 13:49
0
Nick napisał:
To że gardzisz pamiątkami historii to twoja sprawa. Rozumiem że preferujesz czyściutką i supernowoczesną chińszczyznę. To zasuwaj na targ pod zamkiem. Czynny 7 dni w tygodniu. Tanio, kolorowo i przyjaźnie.W sam raz dla nuworyszy

Inwektywy są tu nie na miejscu trzeba bardzo dbać o historię bo są rzeczy niepowtarzalne wykonywane przez wielkich mistrzów rzemiosła , uczących bardzo wiele ale nie wolno zakłócać nowego to musi współistnieć więc polecam więcej wstrzemięźliwości we wzajemnych ocenach dla wszystkich musi być miejsce ! Jednego jestem jednak pewny ta giełda Staroci musi odnaleźć swoje godne miejsce nie jako tradycja z lat 90 czy wcześniejszych ale jako miejsce kontaktu ludzi bo to w niej jest najważniejsze a jakże często zapominane ! natomiast fakt że urosła i nie mieści się w ramach normalności to należy ją przenieść teraz zostaje otwarte pytanie gdzie ? A to że znajda się opozycjoniści to druga sprawa ale oni mają swoje cele bo jak nie wiadomo o co chodzi to idzie o KASĘ a nie o dobre intencje !.
zez wielkich mistrzów rzemiosła , uczących bardzo wiele ale nie wolno zakłócać nowego to musi współistnieć więc polecam więcej wstrzemięźliwości we wzajemnych ocenach dla wszystkich musi być miejsce ! Jednego jestem jednak pewny ta giełda Staroci musi odnaleźć swoje godne miejsce nie jako tradycja z lat 90 czy wcześniejszych ale jako miejsce kontaktu ludzi bo to w niej jest najważniejsze a jakże często zapominane ! natomiast fakt że urosła i nie mieści się w ramach normalności to należy ją przenieść teraz zostaje otwarte pytanie gdzi... rozwiń
Avatar
Też Kolekcjoner / 23 kwietnia 2010 o 13:30
0
Gość napisał:
O czym ty mówisz? Jak sobie wyobrażasz wystawianie monet, znaczków, starych pocztówek itp. na placu Zamkowym? Na murkach, czy może na trawniczkach pod gołym niebem? To nie pietruszka z domowej działeczki czy jaja od wiejskiej baby.

Zaraz a Ty o czym piszesz czyżby koło liceum czy w nim zapewniano specjalne gabloty ? czyżby wpływ na monety miałby mieć deszcz no na pocztówki , znaczki ogólnie papier itp. ok. ale czy wszyscy mają możliwość wystawienia pocztówek pod dachem więc nie pisz bzdur i nie szukaj taniego - głupawego tłumaczenia ! Większość z handlujących na ulicy wyposażona jest w duże parasole więc w czym problem !? Po za tym murek to jedna sprawa a swoje namioty czy inne zabezpieczenia to druga sprawa tyle że to wymaga inwencji i odrobinę gotówki . No i strach przed kontrolą a może przed utratą nad wpływami tak destrukcyjnie wpływa na zagorzałych obrońców starego ? a handlujcie nie to nie przeszkadza ale z drogi z Chodnika miejskiego proszę się wynosić i jestem za tym by były wysokie mandaty dla tych którzy nie mają prawa do zajmowania ciągów komunikacyjnych ! Tym bardziej że miasto wyznacza miejsca że chce z wami rozmawiać !.

Zaraz a Ty o czym piszesz czyżby koło liceum czy w nim zapewniano specjalne gabloty ? czyżby wpływ na monety miałby mieć deszcz no na pocztówki , znaczki ogólnie papier itp. ok. ale czy wszyscy mają możliwość wystawienia pocztówek pod dachem więc nie pisz bzdur i nie szukaj taniego - głupawego tłumaczenia ! Większość z handlujących na ulicy wyposażona jest w duże parasole więc w czym problem !? Po za tym murek to jedna sprawa a swoje namioty czy inne zabezpieczenia to druga sprawa tyle że to wymaga inwencji i odro... rozwiń
Avatar
Nick / 29 marca 2010 o 09:50
0
NEW napisał:
Trzeba ich przenieść na plac w Skansenie Lubelskim, tam ich miejsce- kupa brudu i starych rupieci.

To że gardzisz pamiątkami historii to twoja sprawa. Rozumiem że preferujesz czyściutką i supernowoczesną chińszczyznę. To zasuwaj na targ pod zamkiem. Czynny 7 dni w tygodniu. Tanio, kolorowo i przyjaźnie.W sam raz dla nuworyszy
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 09:05
0
~magda~ napisał:
Popieram , plac zamkowy byłby super.Rozległy , dobry dojazd a Stare miasto to miejsce już zatkane i ciasne.

O czym ty mówisz? Jak sobie wyobrażasz wystawianie monet, znaczków, starych pocztówek itp. na placu Zamkowym? Na murkach, czy może na trawniczkach pod gołym niebem? To nie pietruszka z domowej działeczki czy jaja od wiejskiej baby.
Avatar
kolekcjoner / 29 marca 2010 o 09:01
0
W Lublinie jak już coś zaczyna funkcjonować to zaraz pojawiają się "uzdrawiacze" i "poprawiacze". Po to żeby się powymądrzać i przy okazji coś zepsuć. Organizacja ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa na Placu Wolności w dniach giełdy to zadanie dla straży miejskiej - niech się pojawią i zaczną działać, to nie będzie problemu. Zresztą jak dotychczas nie doszło do żadnych zdarzeń w związku ze wzmożonym ruchem pieszych podczas giełd.
Stare Miasto to nadaje się na jakieś odpusty, jarmarki jagiellońskie, czy kiermasze dożynkowe, a nie na giełdy kolekcjonerskie. To trochę inny handel i inny rodzaj klienteli. Poza tym - co z toaletami? Właściciele pubów nie muszą ich udostępniać osobom postronnym, a okoliczne bramy i tak wystarczająco śmierdzą.
W Lublinie jak już coś zaczyna funkcjonować to zaraz pojawiają się "uzdrawiacze" i "poprawiacze". Po to żeby się powymądrzać i przy okazji coś zepsuć. Organizacja ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa na Placu Wolności w dniach giełdy to zadanie dla straży miejskiej - niech się pojawią i zaczną działać, to nie będzie problemu. Zresztą jak dotychczas nie doszło do żadnych zdarzeń w związku ze wzmożonym ruchem pieszych podczas giełd.
Stare Miasto to nadaje się na jakieś odpusty, jarmarki jagiellońskie, czy kiermasze doży... rozwiń
Avatar
~magda~ / 29 marca 2010 o 08:53
0
Popieram , plac zamkowy byłby super.Rozległy , dobry dojazd a Stare miasto to miejsce już zatkane i ciasne.
Avatar
lu / 29 marca 2010 o 08:52
0
ja też mam pomysł - przenieść Wasilewskiego na niezasłużoną emeryturę i niech sprzedaje bilety wstępu na Stare Miasto
Avatar
NEW / 29 marca 2010 o 08:44
0
Trzeba ich przenieść na plac w Skansenie Lubelskim, tam ich miejsce- kupa brudu i starych rupieci.
Avatar
grom / 29 marca 2010 o 07:24
0
Najlepsza lokalizacja dla handlujacych bylby Plac Zamkowy.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2010 o 14:08
0
kolekcjoner napisał:
W Lublinie jak już coś zaczyna funkcjonować to zaraz pojawiają się "uzdrawiacze" i "poprawiacze". Po to żeby się powymądrzać i przy okazji coś zepsuć. Organizacja ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa na Placu Wolności w dniach giełdy to zadanie dla straży miejskiej - niech się pojawią i zaczną działać, to nie będzie problemu. Zresztą jak dotychczas nie doszło do żadnych zdarzeń w związku ze wzmożonym ruchem pieszych podczas giełd.
Stare Miasto to nadaje się na jakieś odpusty, jarmarki jagiellońskie, czy kiermasze dożynkowe, a nie na giełdy kolekcjonerskie. To trochę inny handel i inny rodzaj klienteli. Poza tym - co z toaletami? Właściciele pubów nie muszą ich udostępniać osobom postronnym, a okoliczne bramy i tak wystarczająco śmierdzą.


Ty "kolekcjoner" . Czym się różni ta twoja giełda od Jarmarku Jagielońskiego? Jeżeli nie wiesz to ci napisze Na jarmarku nie ma oszustów!


Ty "kolekcjoner" . Czym się różni ta twoja giełda od Jarmarku Jagielońskiego? Jeżeli nie wiesz to ci napisze Na jarmarku nie ma oszustów! rozwiń
Avatar
beduin / 23 kwietnia 2010 o 13:49
0
Nick napisał:
To że gardzisz pamiątkami historii to twoja sprawa. Rozumiem że preferujesz czyściutką i supernowoczesną chińszczyznę. To zasuwaj na targ pod zamkiem. Czynny 7 dni w tygodniu. Tanio, kolorowo i przyjaźnie.W sam raz dla nuworyszy

Inwektywy są tu nie na miejscu trzeba bardzo dbać o historię bo są rzeczy niepowtarzalne wykonywane przez wielkich mistrzów rzemiosła , uczących bardzo wiele ale nie wolno zakłócać nowego to musi współistnieć więc polecam więcej wstrzemięźliwości we wzajemnych ocenach dla wszystkich musi być miejsce ! Jednego jestem jednak pewny ta giełda Staroci musi odnaleźć swoje godne miejsce nie jako tradycja z lat 90 czy wcześniejszych ale jako miejsce kontaktu ludzi bo to w niej jest najważniejsze a jakże często zapominane ! natomiast fakt że urosła i nie mieści się w ramach normalności to należy ją przenieść teraz zostaje otwarte pytanie gdzie ? A to że znajda się opozycjoniści to druga sprawa ale oni mają swoje cele bo jak nie wiadomo o co chodzi to idzie o KASĘ a nie o dobre intencje !.
zez wielkich mistrzów rzemiosła , uczących bardzo wiele ale nie wolno zakłócać nowego to musi współistnieć więc polecam więcej wstrzemięźliwości we wzajemnych ocenach dla wszystkich musi być miejsce ! Jednego jestem jednak pewny ta giełda Staroci musi odnaleźć swoje godne miejsce nie jako tradycja z lat 90 czy wcześniejszych ale jako miejsce kontaktu ludzi bo to w niej jest najważniejsze a jakże często zapominane ! natomiast fakt że urosła i nie mieści się w ramach normalności to należy ją przenieść teraz zostaje otwarte pytanie gdzi... rozwiń
Avatar
Też Kolekcjoner / 23 kwietnia 2010 o 13:30
0
Gość napisał:
O czym ty mówisz? Jak sobie wyobrażasz wystawianie monet, znaczków, starych pocztówek itp. na placu Zamkowym? Na murkach, czy może na trawniczkach pod gołym niebem? To nie pietruszka z domowej działeczki czy jaja od wiejskiej baby.

Zaraz a Ty o czym piszesz czyżby koło liceum czy w nim zapewniano specjalne gabloty ? czyżby wpływ na monety miałby mieć deszcz no na pocztówki , znaczki ogólnie papier itp. ok. ale czy wszyscy mają możliwość wystawienia pocztówek pod dachem więc nie pisz bzdur i nie szukaj taniego - głupawego tłumaczenia ! Większość z handlujących na ulicy wyposażona jest w duże parasole więc w czym problem !? Po za tym murek to jedna sprawa a swoje namioty czy inne zabezpieczenia to druga sprawa tyle że to wymaga inwencji i odrobinę gotówki . No i strach przed kontrolą a może przed utratą nad wpływami tak destrukcyjnie wpływa na zagorzałych obrońców starego ? a handlujcie nie to nie przeszkadza ale z drogi z Chodnika miejskiego proszę się wynosić i jestem za tym by były wysokie mandaty dla tych którzy nie mają prawa do zajmowania ciągów komunikacyjnych ! Tym bardziej że miasto wyznacza miejsca że chce z wami rozmawiać !.

Zaraz a Ty o czym piszesz czyżby koło liceum czy w nim zapewniano specjalne gabloty ? czyżby wpływ na monety miałby mieć deszcz no na pocztówki , znaczki ogólnie papier itp. ok. ale czy wszyscy mają możliwość wystawienia pocztówek pod dachem więc nie pisz bzdur i nie szukaj taniego - głupawego tłumaczenia ! Większość z handlujących na ulicy wyposażona jest w duże parasole więc w czym problem !? Po za tym murek to jedna sprawa a swoje namioty czy inne zabezpieczenia to druga sprawa tyle że to wymaga inwencji i odro... rozwiń
Avatar
Nick / 29 marca 2010 o 09:50
0
NEW napisał:
Trzeba ich przenieść na plac w Skansenie Lubelskim, tam ich miejsce- kupa brudu i starych rupieci.

To że gardzisz pamiątkami historii to twoja sprawa. Rozumiem że preferujesz czyściutką i supernowoczesną chińszczyznę. To zasuwaj na targ pod zamkiem. Czynny 7 dni w tygodniu. Tanio, kolorowo i przyjaźnie.W sam raz dla nuworyszy
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 09:05
0
~magda~ napisał:
Popieram , plac zamkowy byłby super.Rozległy , dobry dojazd a Stare miasto to miejsce już zatkane i ciasne.

O czym ty mówisz? Jak sobie wyobrażasz wystawianie monet, znaczków, starych pocztówek itp. na placu Zamkowym? Na murkach, czy może na trawniczkach pod gołym niebem? To nie pietruszka z domowej działeczki czy jaja od wiejskiej baby.
Avatar
kolekcjoner / 29 marca 2010 o 09:01
0
W Lublinie jak już coś zaczyna funkcjonować to zaraz pojawiają się "uzdrawiacze" i "poprawiacze". Po to żeby się powymądrzać i przy okazji coś zepsuć. Organizacja ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa na Placu Wolności w dniach giełdy to zadanie dla straży miejskiej - niech się pojawią i zaczną działać, to nie będzie problemu. Zresztą jak dotychczas nie doszło do żadnych zdarzeń w związku ze wzmożonym ruchem pieszych podczas giełd.
Stare Miasto to nadaje się na jakieś odpusty, jarmarki jagiellońskie, czy kiermasze dożynkowe, a nie na giełdy kolekcjonerskie. To trochę inny handel i inny rodzaj klienteli. Poza tym - co z toaletami? Właściciele pubów nie muszą ich udostępniać osobom postronnym, a okoliczne bramy i tak wystarczająco śmierdzą.
W Lublinie jak już coś zaczyna funkcjonować to zaraz pojawiają się "uzdrawiacze" i "poprawiacze". Po to żeby się powymądrzać i przy okazji coś zepsuć. Organizacja ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa na Placu Wolności w dniach giełdy to zadanie dla straży miejskiej - niech się pojawią i zaczną działać, to nie będzie problemu. Zresztą jak dotychczas nie doszło do żadnych zdarzeń w związku ze wzmożonym ruchem pieszych podczas giełd.
Stare Miasto to nadaje się na jakieś odpusty, jarmarki jagiellońskie, czy kiermasze doży... rozwiń
Avatar
~magda~ / 29 marca 2010 o 08:53
0
Popieram , plac zamkowy byłby super.Rozległy , dobry dojazd a Stare miasto to miejsce już zatkane i ciasne.
Avatar
lu / 29 marca 2010 o 08:52
0
ja też mam pomysł - przenieść Wasilewskiego na niezasłużoną emeryturę i niech sprzedaje bilety wstępu na Stare Miasto
Avatar
NEW / 29 marca 2010 o 08:44
0
Trzeba ich przenieść na plac w Skansenie Lubelskim, tam ich miejsce- kupa brudu i starych rupieci.
Avatar
grom / 29 marca 2010 o 07:24
0
Najlepsza lokalizacja dla handlujacych bylby Plac Zamkowy.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 3 5

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 1

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 16 6

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 30 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!