Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2013 r.
15:17
Edytuj ten wpis

"To nie ja oszukałem bank". Lubelski e-sąd pomylił osoby?

0 16 A A
E-sąd w Lublinie (Karol Zienkiewicz/archiwum)
E-sąd w Lublinie (Karol Zienkiewicz/archiwum)

Komornik z Warszawy ściga za długi mieszkańca Częstochowy – Zbigniewa Kowalskiego – pisze portal wyborcza.pl. Nakaz ich spłaty wydał e-sąd w Lublinie. Tymczasem ścigany twierdzi, że to nie on jest oszustem bankowym. Chodzi o inną osobę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pod koniec maja mieszkaniec Częstochowy odebrał przesyłkę z kancelarii komornika przy Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów. Zbigniew Kowalski dowiedział się z niej, że oszukał bank i we wrześniu ub. r. e-sąd w Lublinie kazał mu zapłacić dług – 1,7 tys. zł, odsetki, a także pokryć wszystkie koszty postępowania.

Problem w tym, że wniosek dotyczył osoby o takim samym imieniu i nazwisku, ale mieszkającej pod innym adresem w Częstochowie. Nie zgadzały się również podane przez oszusta imiona i nazwiska rodziców i numer telefonu. Mieszaniec Częstochowy tłumaczył w banku, że doszło do pomyłki. – Ale nie chcieli słuchać – żali się dziennikarzowi Gazety Wyborczej.

Mężczyzna napisał do e-sądu. Ten przyznał, że mogło dojść do pomyłki. Wezwał mieszkańca Częstochowy, aby dostarczył ksero dowodu osobistego i zaświadczenie i zameldowaniu. Częstochowianin otrzymał zarządzenie 2 lipca.

Komornik i tak wejdzie, walcz o odszkodowanie

A do 10 lipca Kowalski ma dobrowolnie spłacić cały dług. Jeśli nie komornik odwiedzi go z policjantami. Dokonają przeszukania i "zajęcia ruchomości”.

Zdaniem sądu komornik nie może odstąpić od wykonywania czynności, bo ma przecież prawomocne postanowienie o konieczności uiszczenia długu. Jeśli okaże się jednak, że nastąpiła pomyłka to poszkodowana osoba może wystąpić do banku z roszczeniem odszkodowawczym.

To nie jedyny tego typu przypadek dotyczący spraw, w których orzeka e-sąd. Ma się to jednak zmienić. W życie weszły właśnie nowe przepisy. Teraz m.in. korzystający z e-sądu wierzyciel musi podać w pozwie PESEL dłużnika. A jeśli jego adres poda nieprawidłowo i zrobi to w złej wierze, może dostać grzywnę.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
unicode / 4 grudnia 2013 o 21:06
0

Podobna histori była na www.forum-kredytowe.pl

Dziwne, ludzie teraz zawsze znajdują wszędzie przekręty...

Avatar
syfimogiła / 8 lipca 2013 o 21:56
0

Jak ciebie złapią na przekroczeniu prędkości to fotoradar prawdę ci powie, tam szybko znajdą twoje dane bez peselu nawet.

Avatar
MAXI / 8 lipca 2013 o 18:03
0

"Problem w tym, że wniosek dotyczył osoby o takim samym imieniu i nazwisku, ale mieszkającej pod innym adresem w Częstochowie.

Nie zgadzały się również podane przez oszusta imiona i nazwiska rodziców i numer telefonu.

Mieszaniec Częstochowy tłumaczył w banku, że doszło do pomyłki.
Mężczyzna napisał do e-sądu. Ten przyznał, że mogło dojść do pomyłki.

Wezwał mieszkańca Częstochowy, aby dostarczył ksero dowodu osobistego i zaświadczenie i zameldowaniu.

Częstochowianin otrzymał zarządzenie 2 lipca.
A do 10 lipca Kowalski ma dobrowolnie spłacić cały dług.

Jeśli nie, komornik odwiedzi go z policjantami. Dokonają przeszukania i "zajęcia ruchomości”.

... po co ta cała kołomyja i obieg papierków ? To jakaś paranoja.

Wystarczy sprawdzić jaki ten facet ma numer PESEL.

Nie ma dwóch takich samych Polaków z identycznymi numerami PESEL.

Czu wszelkie państwowe urzędy nie dysponują spisem numerów PESEL Polaków ?

Po co sąd ma sobie zaprzątać głowę jakimiś PESELAMI. Mają już winnego i to on ma im udowodnić ,że nie jest wielbłądem. Jak to wszystko się ma do prawa unijnego. Kto komu musi cos udowadniać. Urzędnicy unijni, to nasze od siedmiu boleści prawo powinni zrównać z ziemią i karać nasz kraj wysokimi grzywnami za takie gnioty prawne. Jak trzeba doładować obywatelowi to się tłumaczy ,że dostosowujemy nasze prawo do unijnego, ale jak trzeba coś zrobić odwrotnie to rząd i parlament udają głuchego.

ma sobie zaprzątać głowę jakimiś PESELAMI. Mają już winnego i to on ma im udowodnić ,że nie jest wielbłądem. Jak to wszystko się ma do prawa unijnego. Kto komu musi cos udowadniać. Urzędnicy unijni, to nasze od siedmiu boleści prawo powinni zrównać z ziemią i karać nasz kraj wysokimi grzywnami za takie gnioty prawne. Jak trzeba doładować obywatelowi to się tłumaczy ,że dostosowujemy nasze prawo do unijnego, ale jak trzeba coś zrobić odwrotnie to rząd i parlament udają głuchego.

rozwiń
Avatar
Marek / 8 lipca 2013 o 17:51
0

System który teraz został zbudowany /system prawny/ służy przede wszystkim państwu  i wszelkiego

rodzaju oszustom. Porządny człowiek jest w zasadzie pozbawiony wszelkich praw, co dziwniejsze nawet

dzisiejsza Policja i inne służby ma opracowane takie procedury, że można je porównywać do bandyckich

zachowań. Wystarczy pooglądać trochę telewizji - programy społeczne i już w zasadzie mamy cały przegląd

nienormalnych zachowań  urzędniczych - i co, a no nic. Nikt jeszcze porządnie nie dostał po d....e za swoje

nieuctwo i błędne podejmowane decyzje. Taką mamy Polskę dziś.

Nigdy w Polsce nie będzie normalnie bo sędziowie, prokuratorzy, komornicy, urzędnicy skarbowi  nie odpowiadają własnym majątkiem za popełnione błędy. Jak już coś trzeba zapłacić to robi to skarb państwa czyli my wszyscy składamy się na cwaniaków, nieuków, kombinatorów czy oszustów. Przypomniał mi się program telewizyjny pt. ''Duże dzieci" prowadzony przez Wojciecha Mana. Na pytanie o najbardziej nielubiane zawody któreś z dzieci odpowiedziało,że to komornik, bo może Ci zabrać wszystko z domu np jedzenie z lodówki ,gitarę i jeszcze coś tam. Na to inny chłopiec dopowiedział ,że chyba tamtemu pierwszemu chodziło o złodzieja. Nic dodać nic ująć.

Nigdy w Polsce nie będzie normalnie bo sędziowie, prokuratorzy, komornicy, urzędnicy skarbowi  nie odpowiadają własnym majątkiem za popełnione błędy. Jak już coś trzeba zapłacić to robi to skarb państwa czyli my wszyscy składamy się na cwaniaków, nieuków, kombinatorów czy oszustów. Przypomniał mi się program telewizyjny pt. ''Duże dzieci" prowadzony przez Wojciecha Mana. Na pytanie o najbardziej nielubiane zawody któreś z dzieci odpowiedziało,że to komornik, bo może Ci zabrać wszystko z domu np jedzenie z lodówki ,gitar... rozwiń

Avatar
Rom / 8 lipca 2013 o 17:47
0

Polski wymiar sprawiedliwości to jedno szambo,które coraz częściej wybija. Jeżeli wymiar sprawiedliwości nie dokona zmian ustawodawczych to dojdzie do rewolucji ustrojowej.Społeczeństwo zwyciężyło z komuną to i zwycięży z IV władzą.

Avatar
sondor / 8 lipca 2013 o 17:25
0

System który teraz został zbudowany /system prawny/ służy przede wszystkim państwu  i wszelkiego

rodzaju oszustom. Porządny człowiek jest w zasadzie pozbawiony wszelkich praw, co dziwniejsze nawet

dzisiejsza Policja i inne służby ma opracowane takie procedury, że można je porównywać do bandyckich

zachowań. Wystarczy pooglądać trochę telewizji - programy społeczne i już w zasadzie mamy cały przegląd

nienormalnych zachowań  urzędniczych - i co, a no nic. Nikt jeszcze porządnie nie dostał po d....e za swoje

nieuctwo i błędne podejmowane decyzje. Taką mamy Polskę dziś.

System który teraz został zbudowany /system prawny/ służy przede wszystkim państwu  i wszelkiego

rodzaju oszustom. Porządny człowiek jest w zasadzie pozbawiony wszelkich praw, co dziwniejsze nawet

dzisiejsza Policja i inne służby ma opracowane takie procedury, że można je porównywać do bandyckich

zachowań. Wystarczy pooglądać trochę telewizji - programy społeczne i już w zasadzie mamy cały przegląd

nienormalnych zachowań  urzędniczych - i co, a no nic. Nikt jeszcze porządnie nie dostał po d....e za sw... rozwiń

Avatar
Jakub / 8 lipca 2013 o 09:10
0

Mnie także załatwił komornik z Warszawy nie wiem czy to nie ten sam. Nakaz zapłaty nie dostarczony i z 90 zł zrobiło sie 500. Tak się robi aby człowiem nie mógł uregulować należności. Cichaczem, a kasa płynie. Pziozdrawiam wszystkich którzy okradają w ten sposób obywateli. Przede wszystkim sądy!!!

Avatar
FDAS / 8 lipca 2013 o 08:34
0

pamiętaj obywatelu GDY ZŁODZIEJ ZACZNIE CIEBIE OKRADAĆ NIE WOLNO MU PRZERYWAĆ

GDY GWAŁCICIEL ZACZNIE TWOJĄ CÓRKĘ GWAŁCIĆ NIE WOLNO MU PRZERYWAĆ!!!

WIECIE GDZIE JA MAM TAKIE PRAWO?

Avatar
leon z / 8 lipca 2013 o 08:18
0

jest skandalem co wyprawiaja w Polsce sądy !

bez żadnej odpowiedzialności , bez żadnej kontroli.

orzeczenia i uzasadnienia postanowień i wyroków nie trzymające się kupy, z podstawowymi błędami

środek Europy, XXI wiek

Avatar
Jan III / 8 lipca 2013 o 05:56
0

Czy redakcja może podpowiedzieć który to z "uczonych" wprowadził te e-sądy ? Bo to,że debilni posłowie uchwalą wszystko, to normalka. Wstyd mi za takich sejmowych pajaców, niektóre ryje przypominają mi twarze świń...tych nażartych, sterczących cięgle  przy pełnych korytach.

Avatar
unicode / 4 grudnia 2013 o 21:06
0

Podobna histori była na www.forum-kredytowe.pl

Dziwne, ludzie teraz zawsze znajdują wszędzie przekręty...

Avatar
syfimogiła / 8 lipca 2013 o 21:56
0

Jak ciebie złapią na przekroczeniu prędkości to fotoradar prawdę ci powie, tam szybko znajdą twoje dane bez peselu nawet.

Avatar
MAXI / 8 lipca 2013 o 18:03
0

"Problem w tym, że wniosek dotyczył osoby o takim samym imieniu i nazwisku, ale mieszkającej pod innym adresem w Częstochowie.

Nie zgadzały się również podane przez oszusta imiona i nazwiska rodziców i numer telefonu.

Mieszaniec Częstochowy tłumaczył w banku, że doszło do pomyłki.
Mężczyzna napisał do e-sądu. Ten przyznał, że mogło dojść do pomyłki.

Wezwał mieszkańca Częstochowy, aby dostarczył ksero dowodu osobistego i zaświadczenie i zameldowaniu.

Częstochowianin otrzymał zarządzenie 2 lipca.
A do 10 lipca Kowalski ma dobrowolnie spłacić cały dług.

Jeśli nie, komornik odwiedzi go z policjantami. Dokonają przeszukania i "zajęcia ruchomości”.

... po co ta cała kołomyja i obieg papierków ? To jakaś paranoja.

Wystarczy sprawdzić jaki ten facet ma numer PESEL.

Nie ma dwóch takich samych Polaków z identycznymi numerami PESEL.

Czu wszelkie państwowe urzędy nie dysponują spisem numerów PESEL Polaków ?

Po co sąd ma sobie zaprzątać głowę jakimiś PESELAMI. Mają już winnego i to on ma im udowodnić ,że nie jest wielbłądem. Jak to wszystko się ma do prawa unijnego. Kto komu musi cos udowadniać. Urzędnicy unijni, to nasze od siedmiu boleści prawo powinni zrównać z ziemią i karać nasz kraj wysokimi grzywnami za takie gnioty prawne. Jak trzeba doładować obywatelowi to się tłumaczy ,że dostosowujemy nasze prawo do unijnego, ale jak trzeba coś zrobić odwrotnie to rząd i parlament udają głuchego.

ma sobie zaprzątać głowę jakimiś PESELAMI. Mają już winnego i to on ma im udowodnić ,że nie jest wielbłądem. Jak to wszystko się ma do prawa unijnego. Kto komu musi cos udowadniać. Urzędnicy unijni, to nasze od siedmiu boleści prawo powinni zrównać z ziemią i karać nasz kraj wysokimi grzywnami za takie gnioty prawne. Jak trzeba doładować obywatelowi to się tłumaczy ,że dostosowujemy nasze prawo do unijnego, ale jak trzeba coś zrobić odwrotnie to rząd i parlament udają głuchego.

rozwiń
Avatar
Marek / 8 lipca 2013 o 17:51
0

System który teraz został zbudowany /system prawny/ służy przede wszystkim państwu  i wszelkiego

rodzaju oszustom. Porządny człowiek jest w zasadzie pozbawiony wszelkich praw, co dziwniejsze nawet

dzisiejsza Policja i inne służby ma opracowane takie procedury, że można je porównywać do bandyckich

zachowań. Wystarczy pooglądać trochę telewizji - programy społeczne i już w zasadzie mamy cały przegląd

nienormalnych zachowań  urzędniczych - i co, a no nic. Nikt jeszcze porządnie nie dostał po d....e za swoje

nieuctwo i błędne podejmowane decyzje. Taką mamy Polskę dziś.

Nigdy w Polsce nie będzie normalnie bo sędziowie, prokuratorzy, komornicy, urzędnicy skarbowi  nie odpowiadają własnym majątkiem za popełnione błędy. Jak już coś trzeba zapłacić to robi to skarb państwa czyli my wszyscy składamy się na cwaniaków, nieuków, kombinatorów czy oszustów. Przypomniał mi się program telewizyjny pt. ''Duże dzieci" prowadzony przez Wojciecha Mana. Na pytanie o najbardziej nielubiane zawody któreś z dzieci odpowiedziało,że to komornik, bo może Ci zabrać wszystko z domu np jedzenie z lodówki ,gitarę i jeszcze coś tam. Na to inny chłopiec dopowiedział ,że chyba tamtemu pierwszemu chodziło o złodzieja. Nic dodać nic ująć.

Nigdy w Polsce nie będzie normalnie bo sędziowie, prokuratorzy, komornicy, urzędnicy skarbowi  nie odpowiadają własnym majątkiem za popełnione błędy. Jak już coś trzeba zapłacić to robi to skarb państwa czyli my wszyscy składamy się na cwaniaków, nieuków, kombinatorów czy oszustów. Przypomniał mi się program telewizyjny pt. ''Duże dzieci" prowadzony przez Wojciecha Mana. Na pytanie o najbardziej nielubiane zawody któreś z dzieci odpowiedziało,że to komornik, bo może Ci zabrać wszystko z domu np jedzenie z lodówki ,gitar... rozwiń

Avatar
Rom / 8 lipca 2013 o 17:47
0

Polski wymiar sprawiedliwości to jedno szambo,które coraz częściej wybija. Jeżeli wymiar sprawiedliwości nie dokona zmian ustawodawczych to dojdzie do rewolucji ustrojowej.Społeczeństwo zwyciężyło z komuną to i zwycięży z IV władzą.

Avatar
sondor / 8 lipca 2013 o 17:25
0

System który teraz został zbudowany /system prawny/ służy przede wszystkim państwu  i wszelkiego

rodzaju oszustom. Porządny człowiek jest w zasadzie pozbawiony wszelkich praw, co dziwniejsze nawet

dzisiejsza Policja i inne służby ma opracowane takie procedury, że można je porównywać do bandyckich

zachowań. Wystarczy pooglądać trochę telewizji - programy społeczne i już w zasadzie mamy cały przegląd

nienormalnych zachowań  urzędniczych - i co, a no nic. Nikt jeszcze porządnie nie dostał po d....e za swoje

nieuctwo i błędne podejmowane decyzje. Taką mamy Polskę dziś.

System który teraz został zbudowany /system prawny/ służy przede wszystkim państwu  i wszelkiego

rodzaju oszustom. Porządny człowiek jest w zasadzie pozbawiony wszelkich praw, co dziwniejsze nawet

dzisiejsza Policja i inne służby ma opracowane takie procedury, że można je porównywać do bandyckich

zachowań. Wystarczy pooglądać trochę telewizji - programy społeczne i już w zasadzie mamy cały przegląd

nienormalnych zachowań  urzędniczych - i co, a no nic. Nikt jeszcze porządnie nie dostał po d....e za sw... rozwiń

Avatar
Jakub / 8 lipca 2013 o 09:10
0

Mnie także załatwił komornik z Warszawy nie wiem czy to nie ten sam. Nakaz zapłaty nie dostarczony i z 90 zł zrobiło sie 500. Tak się robi aby człowiem nie mógł uregulować należności. Cichaczem, a kasa płynie. Pziozdrawiam wszystkich którzy okradają w ten sposób obywateli. Przede wszystkim sądy!!!

Avatar
FDAS / 8 lipca 2013 o 08:34
0

pamiętaj obywatelu GDY ZŁODZIEJ ZACZNIE CIEBIE OKRADAĆ NIE WOLNO MU PRZERYWAĆ

GDY GWAŁCICIEL ZACZNIE TWOJĄ CÓRKĘ GWAŁCIĆ NIE WOLNO MU PRZERYWAĆ!!!

WIECIE GDZIE JA MAM TAKIE PRAWO?

Avatar
leon z / 8 lipca 2013 o 08:18
0

jest skandalem co wyprawiaja w Polsce sądy !

bez żadnej odpowiedzialności , bez żadnej kontroli.

orzeczenia i uzasadnienia postanowień i wyroków nie trzymające się kupy, z podstawowymi błędami

środek Europy, XXI wiek

Avatar
Jan III / 8 lipca 2013 o 05:56
0

Czy redakcja może podpowiedzieć który to z "uczonych" wprowadził te e-sądy ? Bo to,że debilni posłowie uchwalą wszystko, to normalka. Wstyd mi za takich sejmowych pajaców, niektóre ryje przypominają mi twarze świń...tych nażartych, sterczących cięgle  przy pełnych korytach.

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 0 0

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 15 3

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 36 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców