Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2018 r.
11:45

Rozbierają wiadukt. Miasto ostrzega kierowców [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Na dobre ruszyła rozbiórka największego w Lublinie wiaduktu drogowego, którym ul. Grygowej przebiega nad torami kolejowymi. Jego demontaż może trwać nawet dwa miesiące. Potem zacznie się budowa nowych wiaduktów, które powinny tu stanąć jeszcze w tym roku

Aktualizacja artykułu: 3 stycznia 2018 r. 14:18
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ciężki sprzęt kawałek po kawałku rozbiera jedną ze środkowych części ponad trzydziestoletniej konstrukcji. Do tych robót wynajęty został podwykonawca z Warszawy, wyspecjalizowana spółka Polska Grupa Wyburzeniowa. Jej pracownicy muszą pilnować, by nikt nie wchodził na zamkniętą konstrukcję, bo może się to skończyć tragedią.

Stary wiadukt nie zniknie zbyt szybko. Po pierwsze dlatego, że do rozebrania jest aż 750 metrów żelbetowej konstrukcji. Po drugie, trzeba uważać na znajdujące się poniżej tory kolejowe i sieć zasilającą elektrowozy. Dlatego rozbiórka może trwać dwa miesiące. – I to przy założeniu, że będzie sprzyjająca pogoda – zastrzega Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Zasadnicza budowa powinna się rozpocząć wiosną. Jej wykonawcą będzie warszawski Budimex, który musi się spieszyć, bo z całym zadaniem musi się uporać do końca marca przyszłego roku. Zadanie jest bardzo duże. W miejscu starego wiaduktu trzeba wybudować cztery nowe.

Dlaczego aż cztery? Ul. Grygowej stanie się drogą dwujezdniową, a każda jezdnia będzie przebiegać dwoma wiaduktami. Dlaczego aż dwoma? Bo mniej więcej w połowie doliny, którą biegną tory, powstanie specjalny nasyp. Dzięki niemu będzie można zbudować krótsze, a przez to wytrzymalsze wiadukty.

Cztery nowe obiekty powinny stanąć jeszcze w tym roku. – Ich betonowe konstrukcje powinny być w tym roku gotowe – spodziewa się Kieliszek. Pozostały czas będzie można wykorzystać na takie prace, jak budowę nawierzchni, montaż barierek, latarni oraz trakcji trolejbusowej, która pobiegnie od ronda przy zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego aż do skrzyżowania z ul. Metalurgiczną. Za wszystko to miasto zapłaci spółce Budimex nieco ponad 70 mln złotych.

Nowa trakcja zapewni trolejbusom możliwość dojazdu do bazy od strony ul. Mełgiewskiej. W tym celu konieczne będzie jeszcze przedłużenie trakcji kończącej się dziś na pętli komunikacyjnej „Mełgiewska WSEI”, ale te prace będą zlecone firmie, która wygra osobny przetarg, ogłoszony już przez Zarząd Dróg i Mostów. Otwarcie ofert zaplanowano na 15 stycznia.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
haha / 11 marca 2018 o 12:12
0
Ania napisał:
Żuk jest bardzo miłym i fantastycznym człowiekiem. Ja Go lubie!!!
 Ania czy Ty ze Swidnika?
Avatar
Ania / 11 marca 2018 o 12:09
0
Żuk jest bardzo miłym i fantastycznym człowiekiem. Ja Go lubie!!!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 18:07
0
Przydałoby się żeby w Polsce większą część zapotrzebowania na elektryczność pokrywały HYDROELEKROWNIE!!!! Przydałoby sie przegrodzić więcej rzek!!!
Avatar
Inż / 3 stycznia 2018 o 17:14
0
Weteran napisał:
Spadek po naszych przodkach! Wiadukt ten budowano w okresie glebokiej komuny, gdzie polowa cementu przeznaczona do budowy byla rozkradziona, a konstrukcja metalowa zamiast z odpowiedniej stali konstrukcyjnej uzyto zelastwa nie odpowiadajacego normom. Dlatego rdzewialo w zastraszajacym tempie. I co tu bylo remontowac? Kiedy wiadukt zbudowano byle jak i po dzidowsku, jak wszystko w PRL-u!
  Połowa może i rozkradziona ale ta co została była solidna i kilkukrotnie lepsza niż to co teraz betoniarnie produkują.Dawny beton tak się nie kruszył.
  Połowa może i rozkradziona ale ta co została była solidna i kilkukrotnie lepsza niż to co teraz betoniarnie produkują.Dawny beton tak się nie kruszył. rozwiń
Avatar
Weteran / 3 stycznia 2018 o 15:29
0
Spadek po naszych przodkach! Wiadukt ten budowano w okresie glebokiej komuny, gdzie polowa cementu przeznaczona do budowy byla rozkradziona, a konstrukcja metalowa zamiast z odpowiedniej stali konstrukcyjnej uzyto zelastwa nie odpowiadajacego normom. Dlatego rdzewialo w zastraszajacym tempie. I co tu bylo remontowac? Kiedy wiadukt zbudowano byle jak i po dzidowsku, jak wszystko w PRL-u!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 14:48
0
Ten wiadukt nie był taki stary żeby go wyburzać. Wystarczyło go na bierząco wyremontowywać, ale co tam. Miejska kasa jest gumy więc można sobie na taką niegospodarność pozwolić
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:57
0
To jest niedopuszczalne!!! Ten wiadukt to spadek po naszych przodkach, pasowało by go wyremontować i było by charoaszo jeszcze z 200 lat by działał do kolejnego remontu w Rosji tak robią i nikt nie narzeka a wprost przeciwnie wszyscy są niezwykle zadowoleni.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:21
0
super, stare się sypały i nieciekawie było nimi jeździć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:00
0
W USA takie wiadukciki to robi się z prefabrykatów, a montaż liczy się w tygodniach - nie latach.
Avatar
Lublinianin / 3 stycznia 2018 o 12:52
0
Ah jaki ten Żuk niedobry - wyburza stary wsamraśny wiadukt i buduje w jego miejsce dwa zupełnie nowe. Do tego jeszcze ma czelność wyremontować istniejącą już ulicę i zbudować nowe rondo.  
Avatar
haha / 11 marca 2018 o 12:12
0
Ania napisał:
Żuk jest bardzo miłym i fantastycznym człowiekiem. Ja Go lubie!!!
 Ania czy Ty ze Swidnika?
Avatar
Ania / 11 marca 2018 o 12:09
0
Żuk jest bardzo miłym i fantastycznym człowiekiem. Ja Go lubie!!!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 18:07
0
Przydałoby się żeby w Polsce większą część zapotrzebowania na elektryczność pokrywały HYDROELEKROWNIE!!!! Przydałoby sie przegrodzić więcej rzek!!!
Avatar
Inż / 3 stycznia 2018 o 17:14
0
Weteran napisał:
Spadek po naszych przodkach! Wiadukt ten budowano w okresie glebokiej komuny, gdzie polowa cementu przeznaczona do budowy byla rozkradziona, a konstrukcja metalowa zamiast z odpowiedniej stali konstrukcyjnej uzyto zelastwa nie odpowiadajacego normom. Dlatego rdzewialo w zastraszajacym tempie. I co tu bylo remontowac? Kiedy wiadukt zbudowano byle jak i po dzidowsku, jak wszystko w PRL-u!
  Połowa może i rozkradziona ale ta co została była solidna i kilkukrotnie lepsza niż to co teraz betoniarnie produkują.Dawny beton tak się nie kruszył.
  Połowa może i rozkradziona ale ta co została była solidna i kilkukrotnie lepsza niż to co teraz betoniarnie produkują.Dawny beton tak się nie kruszył. rozwiń
Avatar
Weteran / 3 stycznia 2018 o 15:29
0
Spadek po naszych przodkach! Wiadukt ten budowano w okresie glebokiej komuny, gdzie polowa cementu przeznaczona do budowy byla rozkradziona, a konstrukcja metalowa zamiast z odpowiedniej stali konstrukcyjnej uzyto zelastwa nie odpowiadajacego normom. Dlatego rdzewialo w zastraszajacym tempie. I co tu bylo remontowac? Kiedy wiadukt zbudowano byle jak i po dzidowsku, jak wszystko w PRL-u!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 14:48
0
Ten wiadukt nie był taki stary żeby go wyburzać. Wystarczyło go na bierząco wyremontowywać, ale co tam. Miejska kasa jest gumy więc można sobie na taką niegospodarność pozwolić
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:57
0
To jest niedopuszczalne!!! Ten wiadukt to spadek po naszych przodkach, pasowało by go wyremontować i było by charoaszo jeszcze z 200 lat by działał do kolejnego remontu w Rosji tak robią i nikt nie narzeka a wprost przeciwnie wszyscy są niezwykle zadowoleni.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:21
0
super, stare się sypały i nieciekawie było nimi jeździć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:00
0
W USA takie wiadukciki to robi się z prefabrykatów, a montaż liczy się w tygodniach - nie latach.
Avatar
Lublinianin / 3 stycznia 2018 o 12:52
0
Ah jaki ten Żuk niedobry - wyburza stary wsamraśny wiadukt i buduje w jego miejsce dwa zupełnie nowe. Do tego jeszcze ma czelność wyremontować istniejącą już ulicę i zbudować nowe rondo.  
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 13

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 17 5

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 3 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 3

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 0 8

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony 1 2

Przeniesiony został ważny, śródmiejski przystanek na ul. 3 Maja po stronie pl. Litewskiego

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19 23 8

W Strzeszkowicach Dużych na krajowej "19" kierowca samochodu doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Zapomniał, że w aucie zostawił dzieci.

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy 0 0

Oba zakrzywione, oba o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440. Ale jeden ma matrycę VA i technologię AMD FreeSync 2, a drugi matrycę TN i Nvidia G-SYNC.

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu 7 54

Cztery filary swego programu przedstawił w poniedziałek Krzysztof Żuk, który o kolejną kadencję prezydenta Lublina będzie walczyć pod szyldem własnego komitetu. Szczegółowe pomysły dopiero ma ogłosić. Poczekać trzeba również na ostateczne listy jego kandydatów startujących do Rady Miasta

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni?

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni? 5 3

Gmina rozpoczyna poważne zmiany na rynku. Ruszył już remont starego ratusza, wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na prace na otaczających go ulicach. Powstaną m.in. nowe chodniki i parkingi. W planach jest także nowa fontanna i plac zabaw

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie 1 0

W zabytkowej cerkwi p.w. św. Jana Teologa w Chełmie prace przy konserwacji polichromii i malowaniu wnętrza dobiegają końca. Dłużej potrwa remont prawosławnej świątyni w Dubience, która przez lata popadała w ruinę

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie 6 13

– Pani Agato, proszę nie kłamać – apelowali do prezydent miasta politycy PiS na piątkowej konferencji prasowej zwołanej na schodach chełmskiego magistratu. Ich zdaniem Agata Fisz miała kłamała podczas niedawnej inauguracji swojej kampanii wyborczej.