Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2016 r.
21:36

Trwa wymiana kadr u wojewody. Nowy dyrektor i wicedyrektor

Autor: Zdjęcie autora toma
0 50 A A
Lubelski Urząd Wojewódzki
Lubelski Urząd Wojewódzki

Po odwołaniach części kadry kierowniczej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim zaczyna się obsadzanie zwolnionych stanowisk. Nowego dyrektora ma już Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa, z kolei w Wydziale Polityki Społecznej powołano wicedyrektora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szefem pierwszego z wydziałów został Artur Jaśkowski. Prywatnie jest on synem lubelskiej radnej miejskiej PiS Anny Jaśkowskiej. Zawodowo od 15 lat pracuje w administracji publicznej. Od 2005 roku był zatrudniony w Urzędzie Marszałkowskim, ostatnio w Departamencie Kontroli i Audytu.

Z kolei zastępcą dyrektora w Wydziale Polityki Społecznej został Mariusz Kidaj. Przez 18 lat pracował on w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie, gdzie w latach 2005-2012 był kierownikiem jednej z filii. W wyborach samorządowych w 2014 roku bez powodzenia kandydował na wójta gminy Niedrzwica Duża. Startował z własnego komitetu wyborczego.

Zmiany w urzędzie wojewódzkim to efekt wprowadzonej przez PiS nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, która weszła w życie 23 stycznia. W ciągu 30 dni od tego terminu mają wygasnąć umowy z osobami zajmującymi kierownicze stanowiska, o ile nie zaakceptują one nowych warunków zatrudnienia. – Nikt w urzędzie dotychczas nie stracił pracy. Nastąpiły jedynie zmiany na kilku stanowiskach kierowniczych. Czterem dyrektorom i czterem zastępcom wyznaczono nowe stanowiska i zakresy obowiązków – informuje wojewoda Przemysław Czarnek.

Do obsadzenia pozostały jeszcze fotele dyrektorskie w wydziałach: bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz środowiska i rolnictwa, a także w Biurze Finansowo-Księgowym. Ze stanowiskiem pożegnał się też dotychczasowy dyrektor generalny urzędu Jarosław Szymczyk, którego następcą został Paweł Gilowski, syn byłej wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej.

Czytaj więcej o:

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
good / 16 lutego 2016 o 08:04
0

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

rozwiń
Avatar
Zbyszek / 16 lutego 2016 o 07:26
0

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Avatar
spłuczka pisuarowa / 15 lutego 2016 o 16:03
0

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Coś już bardzo cuchnie chyba popuściłeś w gacie.Na wszelki wypadek noś pampersa tylko dobierz wielkość bo ci wyleci i ofajda stopy i skarpety,nie powiem co bedzie na podłodze lub chodniku.Aaaaaaa Feeeeeeee!

Avatar
Zdatny / 15 lutego 2016 o 15:38
0

Idzie kaczystan.

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Avatar
dociekliwy / 15 lutego 2016 o 15:26
0

Zobaczycie za parę lat do czego doprowadzi PiS, przyszłe pokolenia zapłacą rachunki za niedorzeczne rozdawanie pieniędzy pod tytułem 5oo+, tak głupiego, ideologicznego pomysłu świat dotychczas nie znał, co nie znaczy, że nie wdrożą w pogoni za władzą kolejnego idiotyzmu ekonomicznego pod nazwą 1000+, każdy dostanie 1000 zł jeśli PiS wygra wybory i lud ciemny to kupi.

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

rozwiń
Avatar
Hieronim / 15 lutego 2016 o 15:14
0

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

To 33 lata temu AgustaWestland w Polsce już była???

Avatar
kasjer / 15 lutego 2016 o 15:12
0

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Praca jest. Na kasie w TESCO...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 14:03
0

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

Staż pracy jest zbieżny z wiekiem chrystusowym ....Może niech Pan da na tacę,  to stanie się cud...A jeśli nawet nie, to przynajmniej zrobi Pan  dobry uczynek , który będzie Ci policzony...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 13:49
0

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Ma chłopak kwalifikacje na zmywak w Anglii i pola w Niemczech ...;-((( Okrutna ta prawda , ale prawda rp inna być nie może...;-((( Mam nadzieję ,że nie był tak naiwny i w tzw. wyborach ...;-))) nie uczestniczył...?!!!

Avatar
viva / 15 lutego 2016 o 13:47
0
 

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

 szkoda aby się tu marnował, ma wszelkie predyspozycje aby być kelnerem w Brukseli
Avatar
good / 16 lutego 2016 o 08:04
0

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

rozwiń
Avatar
Zbyszek / 16 lutego 2016 o 07:26
0

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Avatar
spłuczka pisuarowa / 15 lutego 2016 o 16:03
0

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Coś już bardzo cuchnie chyba popuściłeś w gacie.Na wszelki wypadek noś pampersa tylko dobierz wielkość bo ci wyleci i ofajda stopy i skarpety,nie powiem co bedzie na podłodze lub chodniku.Aaaaaaa Feeeeeeee!

Avatar
Zdatny / 15 lutego 2016 o 15:38
0

Idzie kaczystan.

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Avatar
dociekliwy / 15 lutego 2016 o 15:26
0

Zobaczycie za parę lat do czego doprowadzi PiS, przyszłe pokolenia zapłacą rachunki za niedorzeczne rozdawanie pieniędzy pod tytułem 5oo+, tak głupiego, ideologicznego pomysłu świat dotychczas nie znał, co nie znaczy, że nie wdrożą w pogoni za władzą kolejnego idiotyzmu ekonomicznego pod nazwą 1000+, każdy dostanie 1000 zł jeśli PiS wygra wybory i lud ciemny to kupi.

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

rozwiń
Avatar
Hieronim / 15 lutego 2016 o 15:14
0

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

To 33 lata temu AgustaWestland w Polsce już była???

Avatar
kasjer / 15 lutego 2016 o 15:12
0

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Praca jest. Na kasie w TESCO...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 14:03
0

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

Staż pracy jest zbieżny z wiekiem chrystusowym ....Może niech Pan da na tacę,  to stanie się cud...A jeśli nawet nie, to przynajmniej zrobi Pan  dobry uczynek , który będzie Ci policzony...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 13:49
0

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Ma chłopak kwalifikacje na zmywak w Anglii i pola w Niemczech ...;-((( Okrutna ta prawda , ale prawda rp inna być nie może...;-((( Mam nadzieję ,że nie był tak naiwny i w tzw. wyborach ...;-))) nie uczestniczył...?!!!

Avatar
viva / 15 lutego 2016 o 13:47
0
 

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

 szkoda aby się tu marnował, ma wszelkie predyspozycje aby być kelnerem w Brukseli
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ambitne plany Granicy Dorohusk

Ambitne plany Granicy Dorohusk 0 0

Trener Marek Grzywna: nie pamiętam, abyśmy byli na tak dobrej pozycji, a jeśli już kiedyś tak było, to na pewno nie za mojego pobytu w Granicy

Rachanie: Wójt musi zrezygnować z działalności w związku hodowców koni

Rachanie: Wójt musi zrezygnować z działalności w związku hodowców koni 0 0

Wójt gminy Rachanie (powiat tomaszowski) prowadzi działalność, której nie wolno łączyć ze stanowiskiem samorządowca – informację tej treści przekazał nam Czytelnik.

Koncert Winter Acoustic w Akwareli
21 grudnia 2018, 20:00

Koncert Winter Acoustic w Akwareli 0 0

W piątek, 21 grudnia o godz. 20 w Akwareli Cafe (Rynek 6) odbędzie się koncert Winter Acoustic.

Koncert Zimowa Noc w Filharmonii
4 stycznia 2019, 19:00

Koncert Zimowa Noc w Filharmonii 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na koncert Zimowa Noc w wykonaniu Chóru Lutnia Lubelska. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 4 stycznia o godz. 19.

Prezydent Chełma zapowiada oszczędności. Rezygnuje z ciast i prenumeraty wielu gazet

Prezydent Chełma zapowiada oszczędności. Rezygnuje z ciast i prenumeraty wielu gazet 1 3

W ocenie prezydenta Jakuba Banaszka, sytuacja finansowa Chełma nie jest dobra. Wysokość długoterminowego zadłużenia na koniec listopada to 162,5 mln złotych.

Brexit a praca w Anglii. Częściej wybieramy Niemcy od UK

Brexit a praca w Anglii. Częściej wybieramy Niemcy od UK 0 2

"Kierunkiem, na który decyduje się teraz najwięcej emigrantów zarobkowych są Niemcy. Ma na to wpływ wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest stabilność". Rozmowa z Andrzejem Kubisiakiem, ekspertem ds. rynku pracy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego w Warszawie.

11 milionów na rewitalizację dla Puław. Jakie inwestycje uda się wykonać?

11 milionów na rewitalizację dla Puław. Jakie inwestycje uda się wykonać? 3 3

Dobra wiadomość dla mieszkańców Puław. Miasto pozyskało unijną dotację dla szeregu inwestycji ujętych w ramach nowego programu rewitalizacji. Chodzi m.in. o budowę skateparku i nowych boisk dla SP nr 6. Wpisanie nowych zadań do budżetu powiększy deficyt. Decyzja jest w rękach radnych.

Lublin: Bank liczy na dalszy wynajem miejskiej kamienicy

Lublin: Bank liczy na dalszy wynajem miejskiej kamienicy 0 0

O zgodę na dalsze korzystanie z miejskiego budynku przy Kapucyńskiej 4 wystąpił do władz miasta Millenium Bank, który od ponad 24 lat ma tutaj swój oddział.

Turnau Bedford TOUR w Lublinie
5 kwietnia 2019, 20:00

Turnau Bedford TOUR w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na koncert Grzegorza Turnaua, który będzie w Lublinie promował swój najnowszy album. Artysta wystąpi 5 kwietnia o godz. 20.

Wigilia Akademicka UMCS
19 grudnia 2018, 15:30

Wigilia Akademicka UMCS 0 0

UMCS i Chatka Żaka zapraszają na Wigilię Akademicką, która odbędzie się 19 grudnia o godz. 15.30 na Wydziale Prawa i Administracji UMCS (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5).

Nauczycielska grypa w szkołach w Lubelskiem? "Nie chcemy czekać kilka miesięcy na protest"

Nauczycielska grypa w szkołach w Lubelskiem? "Nie chcemy czekać kilka miesięcy na protest" 65 16

Nauczyciele zwołują się w internecie, by na ostatni tydzień przed świętami iść na zwolnienia lekarskie. Nie czekają na protesty organizowane przez swoje związki zawodowe i sami chcą walczyć o podwyżki.

Lutnia Piszczac wiosną chce powalczyć o miejsce na podium

Lutnia Piszczac wiosną chce powalczyć o miejsce na podium 0 0

Do rundy rewanżowej Lutnia Piszczac przystąpi z nowym trenerem Henrykiem Grodeckim. Dotychczasowy grający opiekun zespołu Piotr Kurowski zrezygnował z trenerki i będzie już tylko wspierał drużynę na boisku

Sylwester na Księżycu w Kazimierzu Dolnym
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester na Księżycu w Kazimierzu Dolnym 0 0

Bistro Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na wspólne powitanie Nowego Roku. Sylwestrowa impreza rozpocznie się o godz. 21.

Lublin: Od dzisiaj dłuższe kolejki w tym szpitalu? Pracownicy nie dostali premii

Lublin: Od dzisiaj dłuższe kolejki w tym szpitalu? Pracownicy nie dostali premii 39 18

Od dzisiaj pacjenci szpitala przy ul. Jaczewskiego mogą mieć problem z dostaniem się na badania m.in. w zakładzie radiologii, medycyny nuklearnej czy klinice kardiologii. W związku z decyzją dyrekcji o wstrzymaniu wszystkich premii uznaniowych, technicy elektroradiologii zapowiadają „bardziej skrupulatne wykonywanie obowiązków”, a to może oznaczać dłuższe kolejki

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 grudnia 2018 roku 0 1

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!