Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2016 r.
21:36

Trwa wymiana kadr u wojewody. Nowy dyrektor i wicedyrektor

Autor: Zdjęcie autora toma
0 50 A A
Lubelski Urząd Wojewódzki
Lubelski Urząd Wojewódzki

Po odwołaniach części kadry kierowniczej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim zaczyna się obsadzanie zwolnionych stanowisk. Nowego dyrektora ma już Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa, z kolei w Wydziale Polityki Społecznej powołano wicedyrektora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szefem pierwszego z wydziałów został Artur Jaśkowski. Prywatnie jest on synem lubelskiej radnej miejskiej PiS Anny Jaśkowskiej. Zawodowo od 15 lat pracuje w administracji publicznej. Od 2005 roku był zatrudniony w Urzędzie Marszałkowskim, ostatnio w Departamencie Kontroli i Audytu.

Z kolei zastępcą dyrektora w Wydziale Polityki Społecznej został Mariusz Kidaj. Przez 18 lat pracował on w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie, gdzie w latach 2005-2012 był kierownikiem jednej z filii. W wyborach samorządowych w 2014 roku bez powodzenia kandydował na wójta gminy Niedrzwica Duża. Startował z własnego komitetu wyborczego.

Zmiany w urzędzie wojewódzkim to efekt wprowadzonej przez PiS nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, która weszła w życie 23 stycznia. W ciągu 30 dni od tego terminu mają wygasnąć umowy z osobami zajmującymi kierownicze stanowiska, o ile nie zaakceptują one nowych warunków zatrudnienia. – Nikt w urzędzie dotychczas nie stracił pracy. Nastąpiły jedynie zmiany na kilku stanowiskach kierowniczych. Czterem dyrektorom i czterem zastępcom wyznaczono nowe stanowiska i zakresy obowiązków – informuje wojewoda Przemysław Czarnek.

Do obsadzenia pozostały jeszcze fotele dyrektorskie w wydziałach: bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz środowiska i rolnictwa, a także w Biurze Finansowo-Księgowym. Ze stanowiskiem pożegnał się też dotychczasowy dyrektor generalny urzędu Jarosław Szymczyk, którego następcą został Paweł Gilowski, syn byłej wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej.

Czytaj więcej o:

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
good / 16 lutego 2016 o 08:04
0

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

rozwiń
Avatar
Zbyszek / 16 lutego 2016 o 07:26
0

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Avatar
spłuczka pisuarowa / 15 lutego 2016 o 16:03
0

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Coś już bardzo cuchnie chyba popuściłeś w gacie.Na wszelki wypadek noś pampersa tylko dobierz wielkość bo ci wyleci i ofajda stopy i skarpety,nie powiem co bedzie na podłodze lub chodniku.Aaaaaaa Feeeeeeee!

Avatar
Zdatny / 15 lutego 2016 o 15:38
0

Idzie kaczystan.

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Avatar
dociekliwy / 15 lutego 2016 o 15:26
0

Zobaczycie za parę lat do czego doprowadzi PiS, przyszłe pokolenia zapłacą rachunki za niedorzeczne rozdawanie pieniędzy pod tytułem 5oo+, tak głupiego, ideologicznego pomysłu świat dotychczas nie znał, co nie znaczy, że nie wdrożą w pogoni za władzą kolejnego idiotyzmu ekonomicznego pod nazwą 1000+, każdy dostanie 1000 zł jeśli PiS wygra wybory i lud ciemny to kupi.

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

rozwiń
Avatar
Hieronim / 15 lutego 2016 o 15:14
0

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

To 33 lata temu AgustaWestland w Polsce już była???

Avatar
kasjer / 15 lutego 2016 o 15:12
0

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Praca jest. Na kasie w TESCO...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 14:03
0

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

Staż pracy jest zbieżny z wiekiem chrystusowym ....Może niech Pan da na tacę,  to stanie się cud...A jeśli nawet nie, to przynajmniej zrobi Pan  dobry uczynek , który będzie Ci policzony...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 13:49
0

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Ma chłopak kwalifikacje na zmywak w Anglii i pola w Niemczech ...;-((( Okrutna ta prawda , ale prawda rp inna być nie może...;-((( Mam nadzieję ,że nie był tak naiwny i w tzw. wyborach ...;-))) nie uczestniczył...?!!!

Avatar
viva / 15 lutego 2016 o 13:47
0
 

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

 szkoda aby się tu marnował, ma wszelkie predyspozycje aby być kelnerem w Brukseli
Avatar
good / 16 lutego 2016 o 08:04
0

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

Jak gonią peeselowców to dobrze, mafii mówimy dość już tego.

rozwiń
Avatar
Zbyszek / 16 lutego 2016 o 07:26
0

Informacja ze źródeł zbliżonych do PiS. To nie koniec wymiany dyrektorów i zastępców w LUW w Lublinie. W następnej kolejności zostaną wymienieni dyrektorzy, których PiS zachował czasowo, a którzy maja zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urzędu, a ponadto ci "starzy" dyrektorzy mają przyuczyć i wdrożyć do pracy tych nowo zatrudnionych. Wreszcie dobra zmiana.   

Avatar
spłuczka pisuarowa / 15 lutego 2016 o 16:03
0

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Coś już bardzo cuchnie chyba popuściłeś w gacie.Na wszelki wypadek noś pampersa tylko dobierz wielkość bo ci wyleci i ofajda stopy i skarpety,nie powiem co bedzie na podłodze lub chodniku.Aaaaaaa Feeeeeeee!

Avatar
Zdatny / 15 lutego 2016 o 15:38
0

Idzie kaczystan.

Sraj POkrako sraj piękny jest Twój kraj. Ludność wojnę Ci wydała a POkrakom GWno POzostało. Sraj POkrako sraj.

Avatar
dociekliwy / 15 lutego 2016 o 15:26
0

Zobaczycie za parę lat do czego doprowadzi PiS, przyszłe pokolenia zapłacą rachunki za niedorzeczne rozdawanie pieniędzy pod tytułem 5oo+, tak głupiego, ideologicznego pomysłu świat dotychczas nie znał, co nie znaczy, że nie wdrożą w pogoni za władzą kolejnego idiotyzmu ekonomicznego pod nazwą 1000+, każdy dostanie 1000 zł jeśli PiS wygra wybory i lud ciemny to kupi.

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

E tam...Przecież PO chce jeszcze dorzucić po 500 zł każdej rodzinie więc w czym problem (zyskają zarówno jedynacy jak i rodziny z większą liczbą dzieci bo dzięki drużynie Grześka Schetyny dostaną pieniądze na I-wsze dziecko). Więc w czym problem??

rozwiń
Avatar
Hieronim / 15 lutego 2016 o 15:14
0

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

To 33 lata temu AgustaWestland w Polsce już była???

Avatar
kasjer / 15 lutego 2016 o 15:12
0

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Praca jest. Na kasie w TESCO...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 14:03
0

a ja dalej nie mam pracy po tym jak zostałem zwolniony po 33 latach pracy z Agusty Westland... jak myślicie dobrze mi z tym?

Staż pracy jest zbieżny z wiekiem chrystusowym ....Może niech Pan da na tacę,  to stanie się cud...A jeśli nawet nie, to przynajmniej zrobi Pan  dobry uczynek , który będzie Ci policzony...

Avatar
crx / 15 lutego 2016 o 13:49
0

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

Ma chłopak kwalifikacje na zmywak w Anglii i pola w Niemczech ...;-((( Okrutna ta prawda , ale prawda rp inna być nie może...;-((( Mam nadzieję ,że nie był tak naiwny i w tzw. wyborach ...;-))) nie uczestniczył...?!!!

Avatar
viva / 15 lutego 2016 o 13:47
0
 

mój syn skończył eurepeistykę, magister, zna język niemiecki i angielski i siedzi w domu bo nie ma pracy!!! ku*** mać, oczekuję na tę Dobrą zmianę, w końcu też głosowałem na to, że DAMY RADĘ

 szkoda aby się tu marnował, ma wszelkie predyspozycje aby być kelnerem w Brukseli
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzisiaj grają III i IV liga, startują też dwie okręgówki

Dzisiaj grają III i IV liga, startują też dwie okręgówki 0 0

To będzie prawdziwa piłkarska środa. Drugą kolejkę rozegrają nasi trzecioligowcy, sezon rozpocznie IV liga, a także lubelska i bialska klasa okręgowa. Drugą serię gier zaplanowano również w zamojskiej klasie okręgowej

Budynek hamowni wkrótce zniknie. Co powstanie w jego miejscu?

Budynek hamowni wkrótce zniknie. Co powstanie w jego miejscu? 0 0

W przyszłym tygodniu rozpocznie się rozbiórka budynku hamowni na kampusie Politechniki Lubelskiej. Do marca 2020 roku w tym miejscu ma powstać uczelniane Centrum Technologii Informatycznych i Lingwistyki Technicznej

Koncert w Domu Słów: Mazut, Palcolor i TPPS
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert w Domu Słów: Mazut, Palcolor i TPPS 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Domu Słów (ul. Żmigród 1 / Królewska 17) odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią: Mazut, Palcolor i TPPS.

Odnowiony ford mustang galopuje z emocjami

Odnowiony ford mustang galopuje z emocjami 0 0

Brak mu ogłady, ale swą pierwotną dzikością potrafi czarować. Odnowiony ford mustang wciąga, jak seks. Po pierwszym razie trudno zapomnieć. I to na długie lata.

Pół gminy bez czystej wody. W wodociągu wykryto groźne bakterie
Alarm 24

Pół gminy bez czystej wody. W wodociągu wykryto groźne bakterie 9 4

Blisko 2 tysiące mieszkańców gminy Janowiec ma problem z wodą. W dwóch wodociągach wykryto bakterie z grupy coli i enterokoków. – Informacja o skażeniu wody poszła za późno. Pojawiła się dopiero w poniedziałek, a przez cały weekend piliśmy wodę! – denerwują się mieszkańcy, którzy poinformowali nas o sprawie.

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek „Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko”

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek „Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko” 1 0

Trochę wstyd, ale zanim sięgnąłem po tę książkę, wydaną już po śmierci Jerzego Vetulaniego, nie miałem pojęcia jak ciekawy naukowcem był profesor. Zagłębiając się w lekturę tym bardziej byłem zaskoczony: jak bezpośrednio, bez niepotrzebnych niedomówień ale i jak pięknie można mówić o seksie. Jednej z najpiękniejszych rzeczy jaka nas w życiu spotyka.

Święto Marii w Domu Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym
18 sierpnia 2018, 15:00

Święto Marii w Domu Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym 0 0

W dniach 18-19 sierpnia w oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym - Dom Kuncewiczów, odbędzie się święto Marii Kuncewiczowej. Organizatorzy szykują atrakcje, a wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Lubelskie: Kierowcy się niecierpliwią, dlaczego ekspresowa S12 jeszcze nie została otwarta?
Alarm 24
film

Lubelskie: Kierowcy się niecierpliwią, dlaczego ekspresowa S12 jeszcze nie została otwarta? 33 12

Nadal nie znamy terminu oddania do użytku 12 kilometrów S12. W czwartek na miejsce po raz kolejny przyjadą inspektorzy z wojewódzkiego nadzoru. Wtedy zapadnie decyzja o ewentualnym warunkowym dopuszczeniu trasy do ruchu.

Festiwal Fantastyki Falkon 2018 tym razem w październiku
12 października 2018, 16:00

Festiwal Fantastyki Falkon 2018 tym razem w październiku 3 0

Co Gdzie Kiedy. Nie w listopadzie, jak dotychczas, ale w październiku odbędzie się XIX edycja Festiwalu Fantastyki Falkon. Nie zmieni się lokacja - tradycyjnie impreza dla miłośników fantastyki odbędzie się w siedzibie Targów Lublin.

Dwie nowe siłownie całodobowe powstaną w Lublinie. Zmiany w Lublin Plaza

Dwie nowe siłownie całodobowe powstaną w Lublinie. Zmiany w Lublin Plaza 47 8

Już w październiku zakończą się prace w Centrum Handlowym Plaza. Zmieni się układ pasażu. Przybędzie też nowe wejście. Jedną ze zmian będzie otwarcie nowej, całodobowej siłowni. Ale to nie jedyne centrum handlowe w Lublinie, gdzie otwiera się tego typu klub.

Ludzkie szczątki znaleziono na budowie drogi. Pochówek po 155 latach

Ludzkie szczątki znaleziono na budowie drogi. Pochówek po 155 latach 1 2

Jeszcze wiosną ubiegłego roku w rejonie Żyrzyna drogowcy modernizujący tamtejszy odcinek krajowej „siedemnastki” natknęli się na ludzkie szczątki. W związku z tym, że byli to carscy żołnierze, wojewoda lubelski podjął wstępną decyzję o pochowaniu ich na wojennym cmentarzu w Pokrówce pod Chełmem.

Feral Rite w Próba Cafe
17 sierpnia 2018, 22:00

Feral Rite w Próba Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. Mieszcząca się w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) Próba Cafe zaprasza na koncert duety Feral Rite, który odbędzie się 17 sierpnia o godz. 22.

Dramat w Darłówku nad Bałtykiem. Fala porwała trójkę dzieci, znaleziono tylko chłopca [wideo]
film

Dramat w Darłówku nad Bałtykiem. Fala porwała trójkę dzieci, znaleziono tylko chłopca [wideo] 124 4

Dramatyczna akcja ratunkowa w Darłówku nad Bałtykiem. Fala morska porwała trójkę rodzeństwa.

Nadal nie znaleziono 49-latka z Lublina. ITAKA włącza się do poszukiwań

Nadal nie znaleziono 49-latka z Lublina. ITAKA włącza się do poszukiwań 159 1

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na prośbę rodziny i we współpracy z policją, prowadzi poszukiwania zaginionego Adama Zenona Łebkowskiego z Lublina.

W środę rusza nowy sezon IV ligi. Kto zagrozi Hetmanowi Zamość?

W środę rusza nowy sezon IV ligi. Kto zagrozi Hetmanowi Zamość? 10 2

Nietypowo, bo w środku tygodnia rozpocznie się sezon 2018/2019. Wielkim faworytem do wygrania ligi jest Hetman Zamość. Drużyna Jacka Ziarkowskiego dokonała solidnych wzmocnień, a na dodatek wydaje się, że nie ma tak mocnych rywali, jakimi w ostatnich latach były: Chełmianka i Stal Kraśnik

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!