Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 czerwca 2015 r.
7:55

Turystka z Lublina w Tunezji: Zamierzam tu zostać do końca urlopu

0 7 A A

Rozmowa z Grażyną Wójcik, turystką z Lublina, która jest na urlopie w Tunezji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Mieszka pani w hotelu w Nabulu. To około 100 kilometrów od kurortu Susa, gdzie w piątek w zamachu terrorystycznym na plaży zginęło 39 osób. Jak się Pani o tym dowiedziała?

Najpierw od koleżanki, która zadzwoniła do mnie z Lublina. Szef z pracy dopytywał, czy ze mną wszystko w porządku, bo usłyszał o zamachu. Dopiero wieczorem wszystko zobaczyliśmy w tunezyjskiej telewizji. Wcześniej przez pół dnia w hotelu nie działały telewizory.

• Obsługa hotelowa również o niczym nie informowała?

Nie. Czuliśmy, że może się coś dziać, bo pojawiło się trochę więcej obstawy, tajniaków z krótkofalówkami. Ale z drugiej strony już wcześniej na ulicach było widać policję. Odnoszę wrażenie, że oni nie chcieli, żebyśmy się przestraszyli tej sytuacji.

• I turyści rzeczywiście się nie boją?

W sobotę rozmawialiśmy z rezydentką z naszego biura podróży, która obsługuje w sumie 12 hoteli. I mówiła nam, że jak dotąd nikt nie zgłaszał chęci wyjazdu.

• A pani?

Na to, żeby wyjechać na wakacje oszczędzałam przez cały rok. A ubezpieczenie wyjazdu nie obejmuje takich sytuacji jak zamach terrorystyczny. Nikt nie zwróci mi pieniędzy za skrócony pobyt, a przyjechałam tu zaledwie dzień przed atakiem. Dlatego na razie nie zamierzam wcześniej wracać. Ludzie, z którymi przyjechałam do tego samego hotelu, mówią tak samo.

• Czuje się pani bezpiecznie?

Tak jak wspomniałam pojawiło się jeszcze więcej ochrony. I normalnie wychodzimy z hotelu. Byliśmy w sobotę na targu i wszędzie czuje się obecność tajniaków. Tak samo na plaży.
Cały czas widać ludzi, którzy nas obserwują.

• Po poprzednim, marcowym zamachu w Muzeum Bardo w Tunisie nie obawiała się pani wyjazdu do Tunezji?

W Lublinie jeżdżę na taksówce i dużo rozmawiam z pasażerami. Ludzie, którzy jeździli do Tunezji mówili, że nie ma zagrożenia. Poza tym wydawało mi się, że po poprzednim zamachu drugi raz do czegoś takiego nie dojdzie.

• Przedstawiciele polskiego rządu nie namawiają na miejscu turystów do powrotu?

Nasza rezydentka rozmawiała z konsulką. I wiemy, że jest możliwość powrotu, ale turysta musi sam zgłosić taką chęć. Ja, jeśli nic nie będzie się dziać, zamierzam zostać do końca urlopu.

Krwawy piątek

Zamachowcem z kurortu Susa był 23-letni Saifedin Rezgui. Student z karabinem w ręku szedł po plaży i strzelał do wypoczywających turystów. Zabił 39 osób, a 36 ranił. Sam został zastrzelony po wymianie ognia z policją. Atak został pochwalony przez Państwo Islamskie. Tego samego dnia doszło również do zamachów terrorystycznych w Kuwejcie i we Francji.

Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 11:22
0
Caly rok zbierac pieniadze, zeby wyjechac na wyvieczke tam gdzie praktyvznie tylko hotel, woda i piaskownica, to na prawde trzeba byc nierozgarnietym, pani wydawalo sie ze drugi.raz sie nie wydarzy hehehe, ludzie w taksowce mowili, ze nie ka zagrozenia hehehe a ja ci mowie, ze. W panstwie is nie ma zagrozeniq, wierzysz mi, czy najpierw taksowka musze sie przejechac? Temat na miare artykulu, glupota sama sie wyeliminuje
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 20:18
0

wcale mi nie szkoda takich patafianów jak zginą, bo robią to na własne życzenie

Avatar
Monia / 29 czerwca 2015 o 13:17
0

A ja chciałbym wiedzieć, jakim trzeba być kretynem, by na miejsce wypoczynku wybierać kraje o wysokim ryzyku zagrożenia wojennego lub terrorystycznego? Brytyjski MSZ na swojej stronie internetowej nawet publikuje specjalną listę krajów, do jakich wyjazd jest odradzany. Wystarczy przeczytać. Wystarczy też od czasu do czasu zainteresować się aktualną sytuacją na świecie, by wiedzieć, jakich miejsc unikać.

Dokładnie, zadaję sobie to samo pytanie...

Planując tegoroczny urlop z góry skręśliliśmy Tunezję, Egipt i Turcję

Lepiej dmuchać na zimne niz póżniej żałować

A najbardziej rozbroiła mnie wczoraj wypowiedź turystyki, która z 2 wnukami właśnie wyleciała do Tunezji - "ona niczego się nie boi, ma nadzieję, że wrócą szczęśliwe"

A co jeśli nie wrócą albo wrócą ranni ?

Co w głowie mają wtej sytuacji rodzice tych dzieci, które puszczają je na wakacje z babcią do niebezpiecznego kraju ?

Moim zdaniem powinni teraz przed wylotem podpisywać dokument, że są świadomi zagrozeń i w razie leczenia, kosztów transportu po urazach czy  transportu zwłok są obarczeni oni lub najbliższa rodzina, nie PODATNICY! Ewentualnie niech płaci za to organizator wycieczki skoro dalej promuje niebezpieczne kierunki

Dokładnie, zadaję sobie to samo pytanie...

Planując tegoroczny urlop z góry skręśliliśmy Tunezję, Egipt i Turcję

Lepiej dmuchać na zimne niz póżniej żałować

A najbardziej rozbroiła mnie wczoraj wypowiedź turystyki, która z 2 wnukami właśnie wyleciała do Tunezji - "ona niczego się nie boi, ma nadzieję, że wrócą szczęśliwe"

A co jeśli nie wrócą albo wrócą ranni ?

Co w głowie mają wtej sytuacji rodzice tych dzieci, które puszczają je na wakacje z babcią do niebezpiecznego kraju ?

Moim ... rozwiń

Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 13:02
0
A ja myślę, że państwo polskie nie powinno brać jakiejkolwiek odpowiedzialności za osoby jak ta pani. sama powinna ponosić ryzyko wyjazdu do państw niebezpiecznych. A jak się coś złego wydarzy, to od razu państwo (marszałek województwa0 musi organizować ewakuację. Niby dlaczego? I dlaczego za nasze podatki?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 10:49
0
Jak dla mnie bomba-niech jezdza.....darwinizm zrobi swoje:-)
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 10:48
0
Jak dla mnie bomba-niech jezdza....darwinizm zrobi swoje:-)
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 10:11
0
A ja chciałbym wiedzieć, jakim trzeba być kretynem, by na miejsce wypoczynku wybierać kraje o wysokim ryzyku zagrożenia wojennego lub terrorystycznego? Brytyjski MSZ na swojej stronie internetowej nawet publikuje specjalną listę krajów, do jakich wyjazd jest odradzany. Wystarczy przeczytać. Wystarczy też od czasu do czasu zainteresować się aktualną sytuacją na świecie, by wiedzieć, jakich miejsc unikać.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 11:22
0
Caly rok zbierac pieniadze, zeby wyjechac na wyvieczke tam gdzie praktyvznie tylko hotel, woda i piaskownica, to na prawde trzeba byc nierozgarnietym, pani wydawalo sie ze drugi.raz sie nie wydarzy hehehe, ludzie w taksowce mowili, ze nie ka zagrozenia hehehe a ja ci mowie, ze. W panstwie is nie ma zagrozeniq, wierzysz mi, czy najpierw taksowka musze sie przejechac? Temat na miare artykulu, glupota sama sie wyeliminuje
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 20:18
0

wcale mi nie szkoda takich patafianów jak zginą, bo robią to na własne życzenie

Avatar
Monia / 29 czerwca 2015 o 13:17
0

A ja chciałbym wiedzieć, jakim trzeba być kretynem, by na miejsce wypoczynku wybierać kraje o wysokim ryzyku zagrożenia wojennego lub terrorystycznego? Brytyjski MSZ na swojej stronie internetowej nawet publikuje specjalną listę krajów, do jakich wyjazd jest odradzany. Wystarczy przeczytać. Wystarczy też od czasu do czasu zainteresować się aktualną sytuacją na świecie, by wiedzieć, jakich miejsc unikać.

Dokładnie, zadaję sobie to samo pytanie...

Planując tegoroczny urlop z góry skręśliliśmy Tunezję, Egipt i Turcję

Lepiej dmuchać na zimne niz póżniej żałować

A najbardziej rozbroiła mnie wczoraj wypowiedź turystyki, która z 2 wnukami właśnie wyleciała do Tunezji - "ona niczego się nie boi, ma nadzieję, że wrócą szczęśliwe"

A co jeśli nie wrócą albo wrócą ranni ?

Co w głowie mają wtej sytuacji rodzice tych dzieci, które puszczają je na wakacje z babcią do niebezpiecznego kraju ?

Moim zdaniem powinni teraz przed wylotem podpisywać dokument, że są świadomi zagrozeń i w razie leczenia, kosztów transportu po urazach czy  transportu zwłok są obarczeni oni lub najbliższa rodzina, nie PODATNICY! Ewentualnie niech płaci za to organizator wycieczki skoro dalej promuje niebezpieczne kierunki

Dokładnie, zadaję sobie to samo pytanie...

Planując tegoroczny urlop z góry skręśliliśmy Tunezję, Egipt i Turcję

Lepiej dmuchać na zimne niz póżniej żałować

A najbardziej rozbroiła mnie wczoraj wypowiedź turystyki, która z 2 wnukami właśnie wyleciała do Tunezji - "ona niczego się nie boi, ma nadzieję, że wrócą szczęśliwe"

A co jeśli nie wrócą albo wrócą ranni ?

Co w głowie mają wtej sytuacji rodzice tych dzieci, które puszczają je na wakacje z babcią do niebezpiecznego kraju ?

Moim ... rozwiń

Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 13:02
0
A ja myślę, że państwo polskie nie powinno brać jakiejkolwiek odpowiedzialności za osoby jak ta pani. sama powinna ponosić ryzyko wyjazdu do państw niebezpiecznych. A jak się coś złego wydarzy, to od razu państwo (marszałek województwa0 musi organizować ewakuację. Niby dlaczego? I dlaczego za nasze podatki?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 10:49
0
Jak dla mnie bomba-niech jezdza.....darwinizm zrobi swoje:-)
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 10:48
0
Jak dla mnie bomba-niech jezdza....darwinizm zrobi swoje:-)
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 10:11
0
A ja chciałbym wiedzieć, jakim trzeba być kretynem, by na miejsce wypoczynku wybierać kraje o wysokim ryzyku zagrożenia wojennego lub terrorystycznego? Brytyjski MSZ na swojej stronie internetowej nawet publikuje specjalną listę krajów, do jakich wyjazd jest odradzany. Wystarczy przeczytać. Wystarczy też od czasu do czasu zainteresować się aktualną sytuacją na świecie, by wiedzieć, jakich miejsc unikać.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 0 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.