Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2013 r.
12:10
Edytuj ten wpis

Tydzień Zrównoważonego Transportu: Auto zostaw w garażu (wideo)

Autor: Zdjęcie autora izi
0 9 A A
Na rogu ulic Krakowskie Przedmieście i 3 Maja odsłonięto instalację "10 rowerów – 1 auto” (Maciej K
Na rogu ulic Krakowskie Przedmieście i 3 Maja odsłonięto instalację \"10 rowerów – 1 auto” (Maciej K

W piątek właściciele samochodów będą mogli za darmo jeździć miejskimi autobusami i trolejbusami. To część obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Program obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu:

Wtorek:
godz. 17.00-19.00 - "Wieniawa Rowerem” – debata i warsztaty osiedlowe w XXIII LO przy ul. Poniatowskiego 5

Środa:
godz. 10.00 - finał konkursu "Rowerem i autobusem do pracy”, Ratusz, sala 24
godz. 17.00-19.00 - warsztat bezpiecznej jazdy rowerem po mieście (zgłoszenia na adres LublinRowerem@gmail.com)

Czwartek:
Godz. 17.00 – pokaz filmu "Ludzki wymiar”, Ratusz, sala 24
Piątek: darmowe przejazdy komunikacją miejską dla właścicieli samochodów

Sobota:
Godz. 12 – "Miejskie Sprawy – Transportowa Gra Miejska”, start z Pl. Litewskiego

Niedziela:
od godz. 12.00 - bezpłatne przejazdy turystycznym trolejbusem ZIU-tek, na trasie: Królewska - Zamojska - Fabryczna - Wolska - Kunickiego - pętla Abramowice - Kunickiego - Wolska - Fabryczna - Zamojska - Lubartowska - Obywatelska - Chodźki - Obywatelska - Lubartowska – Królewska

godz. 12.00-16.00 – Parking Piknik, na Krakowskim Przedmieściu, pomiędzy ul. 3 Maja a ul. Ewangelicką
godz. 16.00 – Wielki Przejazd Rowerowy, start z Pl. Litewskiego

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robert / 17 września 2013 o 09:37
0

o ile to, że "objedziesz" mnie przed światłami i staniesz przede mną, a potem będziesz się wlókł przede mną 10 km/h a ja nie będę cię mógł wyprzedzić uważasz za "współistnienie", to nie dziwię się, że masz uczucie "codziennnego narażania życia" 

skoro płacisz podatki tak jak ja, to stój w kolejce tak jak ja 

i tak jak ja zapłać oc 

Po to jest rower aby nie stał w korkach. Korki tworzą użykownicy samochodów a nie rowerów.

Sprawdź sobie że ten rower i tak szyciej pojedzie bo znowu ominie korek. Wez przykład i przesiądz się na rower a nie tęp rowerzystów.

Rowerzysta jakby miał sciezkę rowerową obok to pojedzie bezpiecznie i szybko.

Niestety, tylko wicej rowerzystów na ulicy spowoduje ze ktos w koncu zajmie się tym problemem i wyda kase na ściezki rowerowe a nie na stadion dla garstki kibiców.

Kiedy Ratusz zrozumie ze sciezki rowerowe popraiwaja komfort życia mieszkańców a nie wizyta na stadionie kilak razy w roku gdzie mozna jeszcze guza zarobić

Po to jest rower aby nie stał w korkach. Korki tworzą użykownicy samochodów a nie rowerów.

Sprawdź sobie że ten rower i tak szyciej pojedzie bo znowu ominie korek. Wez przykład i przesiądz się na rower a nie tęp rowerzystów.

Rowerzysta jakby miał sciezkę rowerową obok to pojedzie bezpiecznie i szybko.

Niestety, tylko wicej rowerzystów na ulicy spowoduje ze ktos w koncu zajmie się tym problemem i wyda kase na ściezki rowerowe a nie na stadion dla garstki kibiców.

Kiedy Ratusz zrozumie ze sciezki r... rozwiń

Avatar
Robert / 17 września 2013 o 09:26
0

Patrząc obeiktywnie na Lublin i porównując z innymi miastami to Lublin jeśłi chodzi o infrastrukturę rowerową jest daleko w tyle. Ścieżki rowerowe są na obrzeżach miasta i jedyna wzdłuż rzeki. W szerokim centrum nie ma nic. 

Kierowcy są nienauczeni i nie obyci z rowerzystami i podstawowa sprawa to nie respektują przepisów drogowych. Chyba każdy kierowca wie że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to największe wykroczenie bo o tym trąbiło się w mediach.

A dlaczego w przypadku rowerzystów znajdujących się na sciężce rowerzysta traktowany jest jak pieszy ? Pomimo że ma pierwszeństwo przejazdu.

Przykład: al. Smorawińskiego i wyjazd z Olimpu. Scieżka rowerowa tak jak al. Smorawińskiego ma bezwzględne pierszeństwo przed samochodami wjedzającymi czy wyjeżdzającymi z drogi poprzecznej podporządkowanej.

Drugi przyład: rondo Berbeckiego czyli Lwowska/Koryzonowej/Andersa.

Rowerzysta jezdzacy dookoła ronda po ścieżce ma pierszeństwo tak jak samochód znajdujący się na rondzie. 

Spróbujcie pojeżdzić dookoła ronda bez zatrzymywania się !

Jak długo pożyjecie ?

Patrząc obeiktywnie na Lublin i porównując z innymi miastami to Lublin jeśłi chodzi o infrastrukturę rowerową jest daleko w tyle. Ścieżki rowerowe są na obrzeżach miasta i jedyna wzdłuż rzeki. W szerokim centrum nie ma nic. 

Kierowcy są nienauczeni i nie obyci z rowerzystami i podstawowa sprawa to nie respektują przepisów drogowych. Chyba każdy kierowca wie że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to największe wykroczenie bo o tym trąbiło się w mediach.

A dlaczego w przypadku rowerzystów znajdujących się na sciężce ro... rozwiń

Avatar
mateusz / 16 września 2013 o 22:01
0

To można już w końcu palić w pojazdach komunikacji miejskiej ?? Skoro dojazd do pracy obecnie zajmuje mi ok. 40min i lubię sobie spalić 2 pety, to nie będzie wam przeszkadzało jak podczas godzinnej podróży do roboty, sobie spale z 3 szt. ? Tak prowadzę niezdrowy tryb życia i to moja sprawa, we własnym aucie robię to na co mam ochotę. Już widzę zaraz jak mnie zwyzywacie, a ja po prostu nie mam ochoty jeździć mpk, ztm czy jak tam te urzędy się zwą i nic mnie nie zachęci, więc po co ta pseudo akcja i do kogo niby skierowana ??

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 20:08
0

Każdego dnia przemierzam ulice miasta na rowerze z narażeniem życia. Przez ostatnie siedem lat mieszkałem w Trójmieście (Gdańsk) i tam nauczyłem się zostawiać auto w garażu. Trójmiasto można brać za przykład. Nie stali się raptem "stolicą" ścieżek rowerowych, ale kierowcy nauczyli się współistnieć na jezdniach wraz z innymi użytkownikami. Kultura i świadomość, że ten/ci na rowerach także plącą podatki. Może niebagatelną rolę odgrywa fakt, iż Trójmiasto zawsze było bliżej cywilizacji. Chociaż podobnie do Lublina ma bardzo znaczna populację napływowców, to jednak żyje się tam w bardziej europejskim wymiarze.

o ile to, że "objedziesz" mnie przed światłami i staniesz przede mną, a potem będziesz się wlókł przede mną 10 km/h a ja nie będę cię mógł wyprzedzić uważasz za "współistnienie", to nie dziwię się, że masz uczucie "codziennnego narażania życia" 

skoro płacisz podatki tak jak ja, to stój w kolejce tak jak ja 

i tak jak ja zapłać oc 

o ile to, że "objedziesz" mnie przed światłami i staniesz przede mną, a potem będziesz się wlókł przede mną 10 km/h a ja nie będę cię mógł wyprzedzić uważasz za "współistnienie", to nie dziwię się, że masz uczucie "codziennnego narażania życia" 

skoro płacisz podatki tak jak ja, to stój w kolejce tak jak ja 

i tak jak ja zapłać oc 

rozwiń
Avatar
Emil / 16 września 2013 o 19:37
0

Każdego dnia przemierzam ulice miasta na rowerze z narażeniem życia. Przez ostatnie siedem lat mieszkałem w Trójmieście (Gdańsk) i tam nauczyłem się zostawiać auto w garażu. Trójmiasto można brać za przykład. Nie stali się raptem "stolicą" ścieżek rowerowych, ale kierowcy nauczyli się współistnieć na jezdniach wraz z innymi użytkownikami. Kultura i świadomość, że ten/ci na rowerach także plącą podatki. Może niebagatelną rolę odgrywa fakt, iż Trójmiasto zawsze było bliżej cywilizacji. Chociaż podobnie do Lublina ma bardzo znaczna populację napływowców, to jednak żyje się tam w bardziej europejskim wymiarze.

Oczywiście i na ulicach Gdańska spotkać można zwykłego chama, który wciąż cieszy się, ze ma auto. Nie chce być źle zrozumiany, ale wciąż uważam politykę cenowa paliw za niekonsekwentna. Powinna być droższa o minimum 20-25%! Zawsze to jakaś zachętą do myślenia…

Każdego dnia przemierzam ulice miasta na rowerze z narażeniem życia. Przez ostatnie siedem lat mieszkałem w Trójmieście (Gdańsk) i tam nauczyłem się zostawiać auto w garażu. Trójmiasto można brać za przykład. Nie stali się raptem "stolicą" ścieżek rowerowych, ale kierowcy nauczyli się współistnieć na jezdniach wraz z innymi użytkownikami. Kultura i świadomość, że ten/ci na rowerach także plącą podatki. Może niebagatelną rolę odg... rozwiń

Avatar
sdff / 16 września 2013 o 19:12
0

jak ktoś w końcu przeprowadzi kampanię "najpierw się umyj, dopero wsiadaj" to może zacznę korzystać z MPK. Naprawdę nie mam ochoty wdychać smrodu czyjejś niemytej dupy, smeirdzącej pachy albo niezmienianych od tygodnia skarpet czy gaci. Równie irytujące sa gnoje włączające swoje gówniane przeboje z komórek na cały autobus... Tak więc póki co wolę moje własne auto

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 17:32
0

a czym będzie w tym tygodniu jeździł zarząd zarządu transportu miejskiego? komunikacją miejską czy firmowymi furami? 

Avatar
HSP / 16 września 2013 o 16:29
0

Lublin niby chce ograniczyc liczbe aut a miescie a tak naprawde nic nie robi. Po pierwsze przy wlotówkach do miasta powinny byc wybudowane duze parkingi zeby mozna było zostawic tam auto i pojechac dalej mpk. Po drugie zniżki w mpk dla kierowców ktrzy postanowili zostawic auto w garazu i to nie raz na rok tylko codziennie.

Avatar
and / 16 września 2013 o 16:00
0

Wielu rodziców dowozi dzieci do szkoły. I co? tata pojedzie za darmo, a za dziecko trzeba zapłacić.

Sa miesta, gdzie w taki dzień wszzyscy jeżdżą za darmo. Wtedy ma to sens. A mam takich znajomych, co dowożą do szkoły kilkoro dzieci i to nie tylko sweich. Może pomyślec nad takim rozwiązaniem?

Avatar
Robert / 17 września 2013 o 09:37
0

o ile to, że "objedziesz" mnie przed światłami i staniesz przede mną, a potem będziesz się wlókł przede mną 10 km/h a ja nie będę cię mógł wyprzedzić uważasz za "współistnienie", to nie dziwię się, że masz uczucie "codziennnego narażania życia" 

skoro płacisz podatki tak jak ja, to stój w kolejce tak jak ja 

i tak jak ja zapłać oc 

Po to jest rower aby nie stał w korkach. Korki tworzą użykownicy samochodów a nie rowerów.

Sprawdź sobie że ten rower i tak szyciej pojedzie bo znowu ominie korek. Wez przykład i przesiądz się na rower a nie tęp rowerzystów.

Rowerzysta jakby miał sciezkę rowerową obok to pojedzie bezpiecznie i szybko.

Niestety, tylko wicej rowerzystów na ulicy spowoduje ze ktos w koncu zajmie się tym problemem i wyda kase na ściezki rowerowe a nie na stadion dla garstki kibiców.

Kiedy Ratusz zrozumie ze sciezki rowerowe popraiwaja komfort życia mieszkańców a nie wizyta na stadionie kilak razy w roku gdzie mozna jeszcze guza zarobić

Po to jest rower aby nie stał w korkach. Korki tworzą użykownicy samochodów a nie rowerów.

Sprawdź sobie że ten rower i tak szyciej pojedzie bo znowu ominie korek. Wez przykład i przesiądz się na rower a nie tęp rowerzystów.

Rowerzysta jakby miał sciezkę rowerową obok to pojedzie bezpiecznie i szybko.

Niestety, tylko wicej rowerzystów na ulicy spowoduje ze ktos w koncu zajmie się tym problemem i wyda kase na ściezki rowerowe a nie na stadion dla garstki kibiców.

Kiedy Ratusz zrozumie ze sciezki r... rozwiń

Avatar
Robert / 17 września 2013 o 09:26
0

Patrząc obeiktywnie na Lublin i porównując z innymi miastami to Lublin jeśłi chodzi o infrastrukturę rowerową jest daleko w tyle. Ścieżki rowerowe są na obrzeżach miasta i jedyna wzdłuż rzeki. W szerokim centrum nie ma nic. 

Kierowcy są nienauczeni i nie obyci z rowerzystami i podstawowa sprawa to nie respektują przepisów drogowych. Chyba każdy kierowca wie że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to największe wykroczenie bo o tym trąbiło się w mediach.

A dlaczego w przypadku rowerzystów znajdujących się na sciężce rowerzysta traktowany jest jak pieszy ? Pomimo że ma pierwszeństwo przejazdu.

Przykład: al. Smorawińskiego i wyjazd z Olimpu. Scieżka rowerowa tak jak al. Smorawińskiego ma bezwzględne pierszeństwo przed samochodami wjedzającymi czy wyjeżdzającymi z drogi poprzecznej podporządkowanej.

Drugi przyład: rondo Berbeckiego czyli Lwowska/Koryzonowej/Andersa.

Rowerzysta jezdzacy dookoła ronda po ścieżce ma pierszeństwo tak jak samochód znajdujący się na rondzie. 

Spróbujcie pojeżdzić dookoła ronda bez zatrzymywania się !

Jak długo pożyjecie ?

Patrząc obeiktywnie na Lublin i porównując z innymi miastami to Lublin jeśłi chodzi o infrastrukturę rowerową jest daleko w tyle. Ścieżki rowerowe są na obrzeżach miasta i jedyna wzdłuż rzeki. W szerokim centrum nie ma nic. 

Kierowcy są nienauczeni i nie obyci z rowerzystami i podstawowa sprawa to nie respektują przepisów drogowych. Chyba każdy kierowca wie że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to największe wykroczenie bo o tym trąbiło się w mediach.

A dlaczego w przypadku rowerzystów znajdujących się na sciężce ro... rozwiń

Avatar
mateusz / 16 września 2013 o 22:01
0

To można już w końcu palić w pojazdach komunikacji miejskiej ?? Skoro dojazd do pracy obecnie zajmuje mi ok. 40min i lubię sobie spalić 2 pety, to nie będzie wam przeszkadzało jak podczas godzinnej podróży do roboty, sobie spale z 3 szt. ? Tak prowadzę niezdrowy tryb życia i to moja sprawa, we własnym aucie robię to na co mam ochotę. Już widzę zaraz jak mnie zwyzywacie, a ja po prostu nie mam ochoty jeździć mpk, ztm czy jak tam te urzędy się zwą i nic mnie nie zachęci, więc po co ta pseudo akcja i do kogo niby skierowana ??

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 20:08
0

Każdego dnia przemierzam ulice miasta na rowerze z narażeniem życia. Przez ostatnie siedem lat mieszkałem w Trójmieście (Gdańsk) i tam nauczyłem się zostawiać auto w garażu. Trójmiasto można brać za przykład. Nie stali się raptem "stolicą" ścieżek rowerowych, ale kierowcy nauczyli się współistnieć na jezdniach wraz z innymi użytkownikami. Kultura i świadomość, że ten/ci na rowerach także plącą podatki. Może niebagatelną rolę odgrywa fakt, iż Trójmiasto zawsze było bliżej cywilizacji. Chociaż podobnie do Lublina ma bardzo znaczna populację napływowców, to jednak żyje się tam w bardziej europejskim wymiarze.

o ile to, że "objedziesz" mnie przed światłami i staniesz przede mną, a potem będziesz się wlókł przede mną 10 km/h a ja nie będę cię mógł wyprzedzić uważasz za "współistnienie", to nie dziwię się, że masz uczucie "codziennnego narażania życia" 

skoro płacisz podatki tak jak ja, to stój w kolejce tak jak ja 

i tak jak ja zapłać oc 

o ile to, że "objedziesz" mnie przed światłami i staniesz przede mną, a potem będziesz się wlókł przede mną 10 km/h a ja nie będę cię mógł wyprzedzić uważasz za "współistnienie", to nie dziwię się, że masz uczucie "codziennnego narażania życia" 

skoro płacisz podatki tak jak ja, to stój w kolejce tak jak ja 

i tak jak ja zapłać oc 

rozwiń
Avatar
Emil / 16 września 2013 o 19:37
0

Każdego dnia przemierzam ulice miasta na rowerze z narażeniem życia. Przez ostatnie siedem lat mieszkałem w Trójmieście (Gdańsk) i tam nauczyłem się zostawiać auto w garażu. Trójmiasto można brać za przykład. Nie stali się raptem "stolicą" ścieżek rowerowych, ale kierowcy nauczyli się współistnieć na jezdniach wraz z innymi użytkownikami. Kultura i świadomość, że ten/ci na rowerach także plącą podatki. Może niebagatelną rolę odgrywa fakt, iż Trójmiasto zawsze było bliżej cywilizacji. Chociaż podobnie do Lublina ma bardzo znaczna populację napływowców, to jednak żyje się tam w bardziej europejskim wymiarze.

Oczywiście i na ulicach Gdańska spotkać można zwykłego chama, który wciąż cieszy się, ze ma auto. Nie chce być źle zrozumiany, ale wciąż uważam politykę cenowa paliw za niekonsekwentna. Powinna być droższa o minimum 20-25%! Zawsze to jakaś zachętą do myślenia…

Każdego dnia przemierzam ulice miasta na rowerze z narażeniem życia. Przez ostatnie siedem lat mieszkałem w Trójmieście (Gdańsk) i tam nauczyłem się zostawiać auto w garażu. Trójmiasto można brać za przykład. Nie stali się raptem "stolicą" ścieżek rowerowych, ale kierowcy nauczyli się współistnieć na jezdniach wraz z innymi użytkownikami. Kultura i świadomość, że ten/ci na rowerach także plącą podatki. Może niebagatelną rolę odg... rozwiń

Avatar
sdff / 16 września 2013 o 19:12
0

jak ktoś w końcu przeprowadzi kampanię "najpierw się umyj, dopero wsiadaj" to może zacznę korzystać z MPK. Naprawdę nie mam ochoty wdychać smrodu czyjejś niemytej dupy, smeirdzącej pachy albo niezmienianych od tygodnia skarpet czy gaci. Równie irytujące sa gnoje włączające swoje gówniane przeboje z komórek na cały autobus... Tak więc póki co wolę moje własne auto

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 17:32
0

a czym będzie w tym tygodniu jeździł zarząd zarządu transportu miejskiego? komunikacją miejską czy firmowymi furami? 

Avatar
HSP / 16 września 2013 o 16:29
0

Lublin niby chce ograniczyc liczbe aut a miescie a tak naprawde nic nie robi. Po pierwsze przy wlotówkach do miasta powinny byc wybudowane duze parkingi zeby mozna było zostawic tam auto i pojechac dalej mpk. Po drugie zniżki w mpk dla kierowców ktrzy postanowili zostawic auto w garazu i to nie raz na rok tylko codziennie.

Avatar
and / 16 września 2013 o 16:00
0

Wielu rodziców dowozi dzieci do szkoły. I co? tata pojedzie za darmo, a za dziecko trzeba zapłacić.

Sa miesta, gdzie w taki dzień wszzyscy jeżdżą za darmo. Wtedy ma to sens. A mam takich znajomych, co dowożą do szkoły kilkoro dzieci i to nie tylko sweich. Może pomyślec nad takim rozwiązaniem?

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski 18 0

Martyna Osmałek z Piask oraz Alicja Pietrzak z Lubartowa – uczennice Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie – pojechały na obóz naukowy. Żeby móc wziąć udział w wypoczynku połączonym z wykorzystywaniem w praktyce nauk ścisłych i przyrodniczych, pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski.

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej 2 0

Komisarz Mariusz Kononiuk został zastępcą komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej.

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu 1 0

Deszcz zmył z podjazdu wysypany żwir, odsłaniając cegły i różne ostre kamienie, które również mogą uszkodzić auto.

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat 1 0

Lokatorzy Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej podpisują już umowy najmu z dojściem do własności. Są zawierane na okres 26 lat.

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy 4 3

Pierwsi kandydaci na kierowców w minionym tygodniu już zdawali egzamin na „prawko” w Kraśniku. Od kilku dni działa w tym mieście filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Egzaminy są prowadzone dwa dni w tygodniu.

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się 0 0

Tylko do końca lipca mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. W ręce mieszkańców miasto oddaje 100 tys. zł.

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką 9 3

Nie będzie bezpośrednich pociągów z Lublina dla osób wybierających się do Kostrzyna na festiwal Pol’and’rock (wcześniej Przystanek Woodstock).

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim
20 lipca 2019, 17:00

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim 0 0

W sobotę plenerowe pokazy z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Oprócz oglądania filmów będzie okazja do posłuchania gości. Wszystko gratis

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem 0 0

Wakacje to o wyczekiwany przez wszystkich czas, z którym często wiążemy duże plany. Urlopowicze będący o krok od wakacji, zastanawiają się, czy spakowali każdą niezbędną rzecz, myśląc przy tym o najbliższych dniach pełnych wypoczynku. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego nawołują jednak do skupienia się na drodze zarówno podczas długiej podróży, jak i w przypadku krótszych wycieczek. Przedstawiamy 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy latem.

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim 1 4

Jeszcze w lipcu ogłoszony ma być przetarg na odbudowę altany w centralnym punkcie Ogrodu Saskiego.

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury
19 lipca 2019, 20:00

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" z udziałem Mikroelementów, Moriah Woods i Filipa Borowicza. Akcja organizowana jest na rzecz chorej Anki Kawiak-Łydki.

Od czwartku jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna"
PILNE

Od czwartku jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna" 111 91

Problemy z dotarciem autobusem do pracy mogą mieć w czwartek mieszkańcy Lublina. Z dnia na dzień z wożenia pasażerów zrezygnował jeden z przewoźników, warszawska spółka Warbus.

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy
galeria

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy 0 6

Remont ośrodka kultury zbiega się z remontem XVII wiecznej synagogi, w której działa biblioteka. Dobrych kilka tygodni po miasteczku będą krążyły regały, a w ślad za nimi skrzynie z książkami. – Jestem dumna z moich czytelników, mam mnóstwo chętnych do pomocy – mówi szefowa biblioteki.

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn 143 10

Koniec z brodzeniem w morzu plastikowych kubków i tonami śmieci. Teraz będą ekologiczne kubki wielorazowe. Rozwiązanie przetestowane w innych częściach kraju lubelski browar Perła wprowadza na festiwalu w Kazimierzu Dolnym.

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy
Alarm 24

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy 0 4

– Z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia dyrekcja zmieniła nam obowiązki. Nie wiemy kto nas przeszkoli, jak to będzie wyglądało – skarżą się sekretarki medyczne z SPSK1. – Zmiany zostały wprowadzane za zgodą pracowników – odpowiada szpital.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!