Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lutego 2013 r.
19:43
Edytuj ten wpis

Uciekała Straży Miejskiej, wjechała w mundurowego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 23 A A
Zdjęcie ze zdarzenia dostaliśmy od naszego Czytelnika na nasza skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl
Zdjęcie ze zdarzenia dostaliśmy od naszego Czytelnika na nasza skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl

Źle zaparkowała, nie chciała okazać dokumentów, a uciekając potrąciła strażnika. Mundurowy ma problem z barkiem, ona ma problem z prawem, a mogło się skończyć tylko na pouczeniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To miała być interwencja, jakich wiele. W niedzielę po południu strażnicy miejscy dostali zgłoszenie, że przy ul. Kazimierza Wielkiego, koło hali Globus kilku kierowców zaparkowało swoje auta na trawniku.

– Nasz patrol zdążył zająć się czterema samochodami. Do jednego z nich podeszło dwoje ludzi, w tym kobieta, która oświadczyła, że auto należy do niej – opowiada Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Nie chciała się wylegitymować, twierdząc, że skoro znane są numery rejestracyjne wozu, to ona okazywać dokumentów już nie musi.

Jak relacjonuje Gogola, dopiero po kilkukrotnych namowach właścicielka volvo podała dane osobowe.

– Nie chciała jednak czekać, aż patrol te dane zweryfikuje, uruchomiła silnik i próbowała odjechać. Zamykając drzwi uderzyła nimi strażnika. Później do akcji wkroczył pasażer, jak się okazało mąż tej pani, który obrzucił funkcjonariusza wyzwiskami. On też nie chciał się wylegitymować – mówi rzecznik.

Gdy jeden ze strażników stojąc za samochodem dyktował dyżurnemu dane kobiety, ta zaczęła cofać i potrąciła funkcjonariusza. Mundurowy poczuł silny ból, karetka zawiozła go do szpitala przy al. Kraśnickiej. Ma stłuczony barki, jest na zwolnieniu lekarskim.

Na miejsce wezwano policję. – 51-letnia kobieta była trzeźwa. To mieszkanka Lublina. Materiały zostały skierowane do Komendy Miejskiej Policji, a postępowanie dotyczy wykroczenia polegającego na naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Krewkiej kierującej opór raczej się nie opłaci. Bo chociaż za parkowanie na trawniku można wlepić nawet 500 zł mandatu, to mundurowi przy ul. Kazimierza Wielkiego aż tak surowi nie byli. Kierowcy dwóch innych pojazdów zostali tylko pouczeni, na jednego strażnicy jeszcze czekają.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anna / 5 lutego 2013 o 18:24
0
a mnie kobieta cofając na parkingu wgniotła boczne ,tylne nadkole.Nie chciała sie dogadac wiec wezwałam policję.Okazło sie,że ktoś odgórnie (sprawczyni w trakcie oczekiwania dzwoniła do...)kazał stwierdzic ,że wina jest obopólna...ponieważ nie przyjęła mamndatu sprawa wpłyneła do sądu...i ja jako ...OSKARŻONA !!! i sprawca kolizji..sąd potwierdził to ..a zażyłośc sedziego i policjanta nawet nie była ukrywana...żenada! cos strasznego toczy nasz wymiar NIESPRAWIEDLIWOŚCI !
Avatar
Jan / 5 lutego 2013 o 13:00
0
Opis zdarzenia dokonany przez SM, to typowe, pod publiczkę. Jakieś dwa lata lemu lubelscy policjanci mieli galę na KUL-u. Zastawili uliczki, chodniki, co tylko można było. Jaktoś nie zorientowany wezwał SM, nikogo nie ukarano, wszystko było w najlepszym porządku.
Jakiś czs temu zrobiłem film jak samochód SM nie zatrzymał się przed znakiem "STOP", wysłałem meila z opisem gdzie to było, zdjęcie z bardzo widocznym nr rej, minął rok, a SM nawet się nie odezwała. Swoi to mogą naginać prawo, ale na obcych podnosimy statystyki.

Mieszkaniec Lublina
Avatar
Gość / 5 lutego 2013 o 11:31
0
jak dla mnie to jakaś wariatka... @KAri Niech Ciebie potrąci jakiś samochód to zobaczymy czy Twoja historia kogoś wzruszy.
Avatar
1324 / 5 lutego 2013 o 11:05
0
Naruszenie nietykalnosci i czynna napaść oberwie sie tej pani
Avatar
kali / 5 lutego 2013 o 10:57
0
[quote name='ABBA' timestamp='1360058011' post='730010']
Nie komentuje tej konkretnej sytuacji natomiast wiem z mojej obserwacji, że im więcej jest na drogach luksusuwych aut to proporcjonalenie spada kultura kierowców. To jest żałosne -zapewnie ci kierowcy narzekają na bezpieczeństwo na drogach.
Pozdrawiam
[/quote]O tych limuzynach rządowych piszesz ??? Ja też tak uważam,buractwo i zbyt dużo chamstwa!!!!!
Avatar
ABBA / 5 lutego 2013 o 10:53
0
Nie komentuje tej konkretnej sytuacji natomiast wiem z mojej obserwacji, że im więcej jest na drogach luksusuwych aut to proporcjonalenie spada kultura kierowców. To jest żałosne -zapewnie ci kierowcy narzekają na bezpieczeństwo na drogach.
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 5 lutego 2013 o 10:22
0
zwolnienie musi byc
Avatar
KAri / 5 lutego 2013 o 10:13
0
Biedny strażnik,oj jaki on biedny.Cofajac uszkodziła mu bark- on poczul ból,zabrała go karetka...Wzruszajaca historia.
Avatar
... / 5 lutego 2013 o 10:04
0
[quote name='unikat' timestamp='1360051602' post='729946']
uciekała bo kosztowałoby ją to ok 900 zł, mandandat-500zł + wezwanie pojazdu do odholowania z zarządu dróg ok. 400zł . zawsze tak robią (sm daje im zrobic w ten sposób- umowa) nawet jak wyjdziecie tylko po bilet do parkomatu zdążą juz zawiadomić pojazd do odholowania. pewnie sm wytoczy jej jeszcze sprawe cywilna o odszkodowanie
[/quote]

Poblazanie buractwu parkingowemu jest nieuczciwe wzgledem tych kierowcow ktorzy parkuja zgodnie z przepisami i oplacaja bilet parkingowy. Jakos wiekszosc nie ma z tym problemu. Biletu parkingowego nie kupuje sie przez 5 min. to bardzo dlugi czas, wychodzisz na kolejnego cwaniaka ktory chce za darmo parkowac w centrum.
[quote name='unikat' timestamp='1360051602' post='729946']
uciekała bo kosztowałoby ją to ok 900 zł, mandandat-500zł + wezwanie pojazdu do odholowania z zarządu dróg ok. 400zł . zawsze tak robią (sm daje im zrobic w ten sposób- umowa) nawet jak wyjdziecie tylko po bilet do parkomatu zdążą juz zawiadomić pojazd do odholowania. pewnie sm wytoczy jej jeszcze sprawe cywilna o odszkodowanie
[/quote]

Poblazanie buractwu parkingowemu jest nieuczciwe wzgledem tych kierowcow ktorzy parkuja zgodnie z p... rozwiń
Avatar
mark / 5 lutego 2013 o 09:22
0
Volvo? duża część właścicieli to cholerne buce którym wydaję się, że posiadając samochód tej marki są lepsi od innych kierowców jeżdżących innymi samochodami. Nie wiem, może tylko Ja jestem do nich uprzedzony ale widziałem już kilka razy jak ktoś z premedytacją łamał przepisy i było to zazwyczaj S40, moi znajomi również wspominają, że najgorzej jeżdżą ci z volvo. A co do tej konkretnej sprawy to dlaczego babsztylowi nie postawili jeszcze zarzutu o naruszenie nietykalnosci cielesnej funkcjonariusza publicznego? oraz narażenie go na kalectwo?.
Avatar
anna / 5 lutego 2013 o 18:24
0
a mnie kobieta cofając na parkingu wgniotła boczne ,tylne nadkole.Nie chciała sie dogadac wiec wezwałam policję.Okazło sie,że ktoś odgórnie (sprawczyni w trakcie oczekiwania dzwoniła do...)kazał stwierdzic ,że wina jest obopólna...ponieważ nie przyjęła mamndatu sprawa wpłyneła do sądu...i ja jako ...OSKARŻONA !!! i sprawca kolizji..sąd potwierdził to ..a zażyłośc sedziego i policjanta nawet nie była ukrywana...żenada! cos strasznego toczy nasz wymiar NIESPRAWIEDLIWOŚCI !
Avatar
Jan / 5 lutego 2013 o 13:00
0
Opis zdarzenia dokonany przez SM, to typowe, pod publiczkę. Jakieś dwa lata lemu lubelscy policjanci mieli galę na KUL-u. Zastawili uliczki, chodniki, co tylko można było. Jaktoś nie zorientowany wezwał SM, nikogo nie ukarano, wszystko było w najlepszym porządku.
Jakiś czs temu zrobiłem film jak samochód SM nie zatrzymał się przed znakiem "STOP", wysłałem meila z opisem gdzie to było, zdjęcie z bardzo widocznym nr rej, minął rok, a SM nawet się nie odezwała. Swoi to mogą naginać prawo, ale na obcych podnosimy statystyki.

Mieszkaniec Lublina
Avatar
Gość / 5 lutego 2013 o 11:31
0
jak dla mnie to jakaś wariatka... @KAri Niech Ciebie potrąci jakiś samochód to zobaczymy czy Twoja historia kogoś wzruszy.
Avatar
1324 / 5 lutego 2013 o 11:05
0
Naruszenie nietykalnosci i czynna napaść oberwie sie tej pani
Avatar
kali / 5 lutego 2013 o 10:57
0
[quote name='ABBA' timestamp='1360058011' post='730010']
Nie komentuje tej konkretnej sytuacji natomiast wiem z mojej obserwacji, że im więcej jest na drogach luksusuwych aut to proporcjonalenie spada kultura kierowców. To jest żałosne -zapewnie ci kierowcy narzekają na bezpieczeństwo na drogach.
Pozdrawiam
[/quote]O tych limuzynach rządowych piszesz ??? Ja też tak uważam,buractwo i zbyt dużo chamstwa!!!!!
Avatar
ABBA / 5 lutego 2013 o 10:53
0
Nie komentuje tej konkretnej sytuacji natomiast wiem z mojej obserwacji, że im więcej jest na drogach luksusuwych aut to proporcjonalenie spada kultura kierowców. To jest żałosne -zapewnie ci kierowcy narzekają na bezpieczeństwo na drogach.
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 5 lutego 2013 o 10:22
0
zwolnienie musi byc
Avatar
KAri / 5 lutego 2013 o 10:13
0
Biedny strażnik,oj jaki on biedny.Cofajac uszkodziła mu bark- on poczul ból,zabrała go karetka...Wzruszajaca historia.
Avatar
... / 5 lutego 2013 o 10:04
0
[quote name='unikat' timestamp='1360051602' post='729946']
uciekała bo kosztowałoby ją to ok 900 zł, mandandat-500zł + wezwanie pojazdu do odholowania z zarządu dróg ok. 400zł . zawsze tak robią (sm daje im zrobic w ten sposób- umowa) nawet jak wyjdziecie tylko po bilet do parkomatu zdążą juz zawiadomić pojazd do odholowania. pewnie sm wytoczy jej jeszcze sprawe cywilna o odszkodowanie
[/quote]

Poblazanie buractwu parkingowemu jest nieuczciwe wzgledem tych kierowcow ktorzy parkuja zgodnie z przepisami i oplacaja bilet parkingowy. Jakos wiekszosc nie ma z tym problemu. Biletu parkingowego nie kupuje sie przez 5 min. to bardzo dlugi czas, wychodzisz na kolejnego cwaniaka ktory chce za darmo parkowac w centrum.
[quote name='unikat' timestamp='1360051602' post='729946']
uciekała bo kosztowałoby ją to ok 900 zł, mandandat-500zł + wezwanie pojazdu do odholowania z zarządu dróg ok. 400zł . zawsze tak robią (sm daje im zrobic w ten sposób- umowa) nawet jak wyjdziecie tylko po bilet do parkomatu zdążą juz zawiadomić pojazd do odholowania. pewnie sm wytoczy jej jeszcze sprawe cywilna o odszkodowanie
[/quote]

Poblazanie buractwu parkingowemu jest nieuczciwe wzgledem tych kierowcow ktorzy parkuja zgodnie z p... rozwiń
Avatar
mark / 5 lutego 2013 o 09:22
0
Volvo? duża część właścicieli to cholerne buce którym wydaję się, że posiadając samochód tej marki są lepsi od innych kierowców jeżdżących innymi samochodami. Nie wiem, może tylko Ja jestem do nich uprzedzony ale widziałem już kilka razy jak ktoś z premedytacją łamał przepisy i było to zazwyczaj S40, moi znajomi również wspominają, że najgorzej jeżdżą ci z volvo. A co do tej konkretnej sprawy to dlaczego babsztylowi nie postawili jeszcze zarzutu o naruszenie nietykalnosci cielesnej funkcjonariusza publicznego? oraz narażenie go na kalectwo?.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 6 4

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 9 4

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!