Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 stycznia 2011 r.
22:02
Edytuj ten wpis

Ul. Głęboka: Po protestach Ratusz wycofuje się z inwestycji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 42 A A
Ul. Głęboka miała zostać poszerzona do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.  (Fot. Archiwum)
Ul. Głęboka miała zostać poszerzona do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. (Fot. Archiwum)

Miasto wycofuje się z przebudowy ul. Głębokiej między Sowińskiego a Narutowicza. To już niemal przesądzone. Poinformował o tym prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przyszłym roku miasto ma zabrać się za budowę estakady, która zepnie ul. Filaretów z ul. Sowińskiego, ale biegnąca poniżej ul. Głęboka zostanie wyłączona z zakresu robót.

Ul. Głęboka miała zostać poszerzona do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Powstać miał m.in. pas do skrętu w lewo w ul. Raabego, która miała zostać poszerzona o dodatkowy pas do skrętu w prawo. Znacząco usprawniony byłby też przejazd w kierunku LSM, który w godzinach popołudniowych jest stale zakorkowany, a sznur aut stoi tu często także ok. godz. 18. Kierowcy mają tu tylko jeden pas ruchu, drugi pojawia się tuż przed samym skrzyżowaniem, co znacząco wydłuża korki.

Ratusz rezygnuje z przebudowy m.in. po protestach mieszkańców. Spór dotyczył ok. 150 drzew, które miałyby zostać wycięte w związku z tą inwestycją. Mieszkańcy zdecydowali, że będą bronić zieleni tak długo, jak się da.

Protestujący zaskarżyli do Samorządowego Kolegium Odwoławczego decyzję miejskich urzędników, którzy zdecydowali, nie jest konieczne sporządzanie specjalnego raportu o oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko. Kolegium orzekło, że urzędnicy działali zgodnie z prawem i że raport nie był konieczny.

Mieszkańcy skorzystali z przysługującego im prawa i zaskarżyli orzeczenie SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rych / 1 lutego 2011 o 11:33
0
Anno, ty chyba rzadko bywasz na Głębokiej. Nawet nie wiesz, że miasto zaczyna pielęgnować zieleń na Głębokiej i to, że na tym odcinku jest 8 budynków blisko jedni, z czego 4 to są znane punktowce.

Z zielenią tak jak ty mówisz było jeszcze 2 lata temu. Znowu z budynkami, przejdź sobie Głęboką pieszo i wylicz krokami jak te budynki są blisko ulicy (teraz to około 10m), ale jakby poszerzyli drogę to było by niecałe 6! Nie oceniaj jeżdżąc autem (w aucie jest inna pespektywa).

A dla tych młodych, wy też będziecie starcami i nie rozumiem dlaczego osoby starsze nie mogą żyć w społeczeństwie, może wy powinniście wyprowadzić się to jakiegoś azylu gdzie nie będzie ludzi powyżej 40 roku życia?
Anno, ty chyba rzadko bywasz na Głębokiej. Nawet nie wiesz, że miasto zaczyna pielęgnować zieleń na Głębokiej i to, że na tym odcinku jest 8 budynków blisko jedni, z czego 4 to są znane punktowce.

Z zielenią tak jak ty mówisz było jeszcze 2 lata temu. Znowu z budynkami, przejdź sobie Głęboką pieszo i wylicz krokami jak te budynki są blisko ulicy (teraz to około 10m), ale jakby poszerzyli drogę to było by niecałe 6! Nie oceniaj jeżdżąc autem (w aucie jest inna pespektywa).

A dla tych młodych, wy też będziecie sta... rozwiń
Avatar
Pan / 1 lutego 2011 o 07:20
0
Próba poszerzenia Głębokiej i Muzycznej do 4-pasowej arterii to manewr ucieczki z tematu budowy nowej drogi – przedłużenia Sowińskiego do Zana (i po likwidacji cukrowni do Krochmalnej) słusznie oprotestowany, nie można się kierować tylko niższymi kosztami.
Avatar
anna / 31 stycznia 2011 o 23:20
0
Przy ulicy Głębokiej rosną w większości chore kasztany. Topole już zostały usunięte, więc nie wiem skąd wzięła się liczba 150 drzew? Drzewa są chore, na pobocza spycha się zimą
sól z jezdni,pasy zieleni to rozpacz, zieleni nie brakuje bo jest park akademicki i duża działka narożna między Filaretów a Głęboką aż do Glinianej służąca przede wszystkim do
wyprowadzania okolicznych psów.Wiosną to wstyd tędy chodzić,bo odchody psów są wszędzie.
Protest mieszkańców -których, nie mogę pojąć, wszak Głęboka to zaledwie kilka domów po stronie parzystej tzw.Pekin głęboko wciśnięty ale na zapleczu otulony piękną zielenią. Po nieparzystej stronie zaledwie jeden wieżowiec też otoczony zielenią.
Więc kto z mieszkańców Głębokiej protestował, kto tu kłamie?
Przy ulicy Głębokiej rosną w większości chore kasztany. Topole już zostały usunięte, więc nie wiem skąd wzięła się liczba 150 drzew? Drzewa są chore, na pobocza spycha się zimą
sól z jezdni,pasy zieleni to rozpacz, zieleni nie brakuje bo jest park akademicki i duża działka narożna między Filaretów a Głęboką aż do Glinianej służąca przede wszystkim do
wyprowadzania okolicznych psów.Wiosną to wstyd tędy chodzić,bo odchody psów są wszędzie.
Protest mieszkańców -których, nie mogę pojąć, wszak Głęboka to zaledwie kilka domów... rozwiń
Avatar
Teolog / 31 stycznia 2011 o 22:03
0
[quote name='Marq' timestamp='1296502766' post='431245']
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie.

Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedynie pomyśleć o poszerzeniu jej na odcinku od Sowińskiego do Raabego w kierunku alei Kraś. tak, by biedni studenci, mogli włączać się swymi autami wracając z zajęć. Tam na pewno jest dużo miejsca i można ograniczyć chodnik.

Dziwią mnie krzykacze na tutejszym forum, krytykujący protesty mieszkańców. A może tak poprowadzimy drogę szybkiego ruchu pod Waszymi pięknymi domkami w cichej okolicy?
[/quote]

Jednak są jeszcze mądrzy ludzie w Lublinie ;-) Popieram stanowisko Marq.
Myślą jak mieszkają pod lasem i mają wokół tylko zieleń to mogą ludziom ze Śródmieścia zatruwać życie i nieprzejmować się ich potrzebami na zieleń. 95% społeczeństwa deklaruje, że są katolikami, a zatruwają życie innym to raczej nie jest zachowanie prochrześcijańskie. Nie jest jakimś moherem ale zapewne wśród krytykująych są osoby chodzące na msze i zapewne te wiedzą, że bezsensowne niszenie drzezw i mordowanie zwierząt jest złem ponieważ to też stworzenia Boże. A patrząc z innej strony jest dużo młodych małżeństw w wieżowcach (nie tylko starcy) i raczej im się nie uśmiecha mieszkać z dzieckiem przy ruchliwej ulicy i co gorsze puszczać dziecko na plac zabaw który jest za bardzo ruchliwą arterią drogową ;-/
[quote name='Marq' timestamp='1296502766' post='431245']
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie.

Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedyni... rozwiń
Avatar
Marq / 31 stycznia 2011 o 20:39
0
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie.

Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedynie pomyśleć o poszerzeniu jej na odcinku od Sowińskiego do Raabego w kierunku alei Kraś. tak, by biedni studenci, mogli włączać się swymi autami wracając z zajęć. Tam na pewno jest dużo miejsca i można ograniczyć chodnik.

Dziwią mnie krzykacze na tutejszym forum, krytykujący protesty mieszkańców. A może tak poprowadzimy drogę szybkiego ruchu pod Waszymi pięknymi domkami w cichej okolicy?
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie.

Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedynie pomyśleć o poszerzeniu jej na odcinku od Sowińskiego do Raabego w kierunku alei Kraś.... rozwiń
Avatar
gosc / 31 stycznia 2011 o 20:25
0
[quote name='jaśnie pan' timestamp='1296492098' post='431185']
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.
[/quote]

Wg Ciebie miasto to beton, asfalt i bloki? Hmmm.... skoro lubisz takie miejsca to jedyne co przychodzi mi na myśl to... spacerniak;) Skoro porównania są złe, to po co porównujesz? Pozdrowienia dla Wszystkich:)
[quote name='jaśnie pan' timestamp='1296492098' post='431185']
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.
[/quote]

Wg Ciebie miasto to beton, asfalt i bloki? Hmmm.... skoro lubisz taki... rozwiń
Avatar
Michał / 31 stycznia 2011 o 17:55
0
[quote name='city lights' timestamp='1296430813' post='430878']
jak to powiedziała moja koleżanka z młodej duzo młodzej, mniejszej i nawet nie wójewódzkiej Gdyni.
- Lublin to wieś. Sandomierz też kiedyś był metroplia a spójrz co teraz z nim sie stało
Rozumiecie juz o co jej chodziło- mysle ze tak.
Pozdrawiam środkowym palcem wpaniałomyślnych mieszkańców Głębokiej.
[/quote]

Pozdrów ode mnie koleżankę środkowym palcem. Gdynia to zasyfione śledziowo, pełne dresów a wszystkie Gdynianki, które znam to zarozumiałe głupie pipy. Serdeczności.
[quote name='city lights' timestamp='1296430813' post='430878']
jak to powiedziała moja koleżanka z młodej duzo młodzej, mniejszej i nawet nie wójewódzkiej Gdyni.
- Lublin to wieś. Sandomierz też kiedyś był metroplia a spójrz co teraz z nim sie stało
Rozumiecie juz o co jej chodziło- mysle ze tak.
Pozdrawiam środkowym palcem wpaniałomyślnych mieszkańców Głębokiej.
[/quote]

Pozdrów ode mnie koleżankę środkowym palcem. Gdynia to zasyfione śledziowo, pełne dresów a wszystkie ... rozwiń
Avatar
jaśnie pan / 31 stycznia 2011 o 17:41
0
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.

[quote name='Stachu' timestamp='1296489556' post='431150']
Wy młodzi macie myślenie jak z głębokiego prlu. Jeździcie na zachód i niewidzicie tendencji komunikacyjnych? Teraz nie robi się szerokich dróg w centrum miasta, nawet je się zwęża! Tą zasadę stosują w Niemczech (Belin, Drezno), na Litwie a nawet w Warszawie są zakusy żeby coś takiego zrobić.

No ale jak ktoś ma spokojne lokum na wsi i do Lublina przyjeżdza na 8 godzin to nie dziwię się, że nie lubicie drzew...
[/quote]
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.

[quote name='Stachu' timestamp='1296489556' post='431150']
Wy młodzi macie myślenie jak z głębokiego prlu. Jeździcie na zachód i niewidzicie tende... rozwiń
Avatar
100 g. / 31 stycznia 2011 o 17:28
0
dobrze by było żeby w Lublinie ktoś wreszcie rządził, brał na siebie decyzje bez wzgl. na opinie tzw mieszkańców czyli krzykaczy. Są tacy ludzie którym nic się nie podoba i tylko dla swojego widzimisę są zawsze przeciw wszystkiemu Ich interesuje tylko widok z własnego okna. A co do drzew to zawsze można je przesadzić.
Avatar
marek / 31 stycznia 2011 o 17:24
0
Przecież TIRy nie mają tam wiazdu teraz, to jak mają jeździć po zrobieniu 2x2? nie rozumiem...
Avatar
Rych / 1 lutego 2011 o 11:33
0
Anno, ty chyba rzadko bywasz na Głębokiej. Nawet nie wiesz, że miasto zaczyna pielęgnować zieleń na Głębokiej i to, że na tym odcinku jest 8 budynków blisko jedni, z czego 4 to są znane punktowce.

Z zielenią tak jak ty mówisz było jeszcze 2 lata temu. Znowu z budynkami, przejdź sobie Głęboką pieszo i wylicz krokami jak te budynki są blisko ulicy (teraz to około 10m), ale jakby poszerzyli drogę to było by niecałe 6! Nie oceniaj jeżdżąc autem (w aucie jest inna pespektywa).

A dla tych młodych, wy też będziecie starcami i nie rozumiem dlaczego osoby starsze nie mogą żyć w społeczeństwie, może wy powinniście wyprowadzić się to jakiegoś azylu gdzie nie będzie ludzi powyżej 40 roku życia?
Anno, ty chyba rzadko bywasz na Głębokiej. Nawet nie wiesz, że miasto zaczyna pielęgnować zieleń na Głębokiej i to, że na tym odcinku jest 8 budynków blisko jedni, z czego 4 to są znane punktowce.

Z zielenią tak jak ty mówisz było jeszcze 2 lata temu. Znowu z budynkami, przejdź sobie Głęboką pieszo i wylicz krokami jak te budynki są blisko ulicy (teraz to około 10m), ale jakby poszerzyli drogę to było by niecałe 6! Nie oceniaj jeżdżąc autem (w aucie jest inna pespektywa).

A dla tych młodych, wy też będziecie sta... rozwiń
Avatar
Pan / 1 lutego 2011 o 07:20
0
Próba poszerzenia Głębokiej i Muzycznej do 4-pasowej arterii to manewr ucieczki z tematu budowy nowej drogi – przedłużenia Sowińskiego do Zana (i po likwidacji cukrowni do Krochmalnej) słusznie oprotestowany, nie można się kierować tylko niższymi kosztami.
Avatar
anna / 31 stycznia 2011 o 23:20
0
Przy ulicy Głębokiej rosną w większości chore kasztany. Topole już zostały usunięte, więc nie wiem skąd wzięła się liczba 150 drzew? Drzewa są chore, na pobocza spycha się zimą
sól z jezdni,pasy zieleni to rozpacz, zieleni nie brakuje bo jest park akademicki i duża działka narożna między Filaretów a Głęboką aż do Glinianej służąca przede wszystkim do
wyprowadzania okolicznych psów.Wiosną to wstyd tędy chodzić,bo odchody psów są wszędzie.
Protest mieszkańców -których, nie mogę pojąć, wszak Głęboka to zaledwie kilka domów po stronie parzystej tzw.Pekin głęboko wciśnięty ale na zapleczu otulony piękną zielenią. Po nieparzystej stronie zaledwie jeden wieżowiec też otoczony zielenią.
Więc kto z mieszkańców Głębokiej protestował, kto tu kłamie?
Przy ulicy Głębokiej rosną w większości chore kasztany. Topole już zostały usunięte, więc nie wiem skąd wzięła się liczba 150 drzew? Drzewa są chore, na pobocza spycha się zimą
sól z jezdni,pasy zieleni to rozpacz, zieleni nie brakuje bo jest park akademicki i duża działka narożna między Filaretów a Głęboką aż do Glinianej służąca przede wszystkim do
wyprowadzania okolicznych psów.Wiosną to wstyd tędy chodzić,bo odchody psów są wszędzie.
Protest mieszkańców -których, nie mogę pojąć, wszak Głęboka to zaledwie kilka domów... rozwiń
Avatar
Teolog / 31 stycznia 2011 o 22:03
0
[quote name='Marq' timestamp='1296502766' post='431245']
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie.

Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedynie pomyśleć o poszerzeniu jej na odcinku od Sowińskiego do Raabego w kierunku alei Kraś. tak, by biedni studenci, mogli włączać się swymi autami wracając z zajęć. Tam na pewno jest dużo miejsca i można ograniczyć chodnik.

Dziwią mnie krzykacze na tutejszym forum, krytykujący protesty mieszkańców. A może tak poprowadzimy drogę szybkiego ruchu pod Waszymi pięknymi domkami w cichej okolicy?
[/quote]

Jednak są jeszcze mądrzy ludzie w Lublinie ;-) Popieram stanowisko Marq.
Myślą jak mieszkają pod lasem i mają wokół tylko zieleń to mogą ludziom ze Śródmieścia zatruwać życie i nieprzejmować się ich potrzebami na zieleń. 95% społeczeństwa deklaruje, że są katolikami, a zatruwają życie innym to raczej nie jest zachowanie prochrześcijańskie. Nie jest jakimś moherem ale zapewne wśród krytykująych są osoby chodzące na msze i zapewne te wiedzą, że bezsensowne niszenie drzezw i mordowanie zwierząt jest złem ponieważ to też stworzenia Boże. A patrząc z innej strony jest dużo młodych małżeństw w wieżowcach (nie tylko starcy) i raczej im się nie uśmiecha mieszkać z dzieckiem przy ruchliwej ulicy i co gorsze puszczać dziecko na plac zabaw który jest za bardzo ruchliwą arterią drogową ;-/
[quote name='Marq' timestamp='1296502766' post='431245']
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie.

Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedyni... rozwiń
Avatar
Marq / 31 stycznia 2011 o 20:39
0
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie.

Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedynie pomyśleć o poszerzeniu jej na odcinku od Sowińskiego do Raabego w kierunku alei Kraś. tak, by biedni studenci, mogli włączać się swymi autami wracając z zajęć. Tam na pewno jest dużo miejsca i można ograniczyć chodnik.

Dziwią mnie krzykacze na tutejszym forum, krytykujący protesty mieszkańców. A może tak poprowadzimy drogę szybkiego ruchu pod Waszymi pięknymi domkami w cichej okolicy?
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie.

Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedynie pomyśleć o poszerzeniu jej na odcinku od Sowińskiego do Raabego w kierunku alei Kraś.... rozwiń
Avatar
gosc / 31 stycznia 2011 o 20:25
0
[quote name='jaśnie pan' timestamp='1296492098' post='431185']
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.
[/quote]

Wg Ciebie miasto to beton, asfalt i bloki? Hmmm.... skoro lubisz takie miejsca to jedyne co przychodzi mi na myśl to... spacerniak;) Skoro porównania są złe, to po co porównujesz? Pozdrowienia dla Wszystkich:)
[quote name='jaśnie pan' timestamp='1296492098' post='431185']
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.
[/quote]

Wg Ciebie miasto to beton, asfalt i bloki? Hmmm.... skoro lubisz taki... rozwiń
Avatar
Michał / 31 stycznia 2011 o 17:55
0
[quote name='city lights' timestamp='1296430813' post='430878']
jak to powiedziała moja koleżanka z młodej duzo młodzej, mniejszej i nawet nie wójewódzkiej Gdyni.
- Lublin to wieś. Sandomierz też kiedyś był metroplia a spójrz co teraz z nim sie stało
Rozumiecie juz o co jej chodziło- mysle ze tak.
Pozdrawiam środkowym palcem wpaniałomyślnych mieszkańców Głębokiej.
[/quote]

Pozdrów ode mnie koleżankę środkowym palcem. Gdynia to zasyfione śledziowo, pełne dresów a wszystkie Gdynianki, które znam to zarozumiałe głupie pipy. Serdeczności.
[quote name='city lights' timestamp='1296430813' post='430878']
jak to powiedziała moja koleżanka z młodej duzo młodzej, mniejszej i nawet nie wójewódzkiej Gdyni.
- Lublin to wieś. Sandomierz też kiedyś był metroplia a spójrz co teraz z nim sie stało
Rozumiecie juz o co jej chodziło- mysle ze tak.
Pozdrawiam środkowym palcem wpaniałomyślnych mieszkańców Głębokiej.
[/quote]

Pozdrów ode mnie koleżankę środkowym palcem. Gdynia to zasyfione śledziowo, pełne dresów a wszystkie ... rozwiń
Avatar
jaśnie pan / 31 stycznia 2011 o 17:41
0
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.

[quote name='Stachu' timestamp='1296489556' post='431150']
Wy młodzi macie myślenie jak z głębokiego prlu. Jeździcie na zachód i niewidzicie tendencji komunikacyjnych? Teraz nie robi się szerokich dróg w centrum miasta, nawet je się zwęża! Tą zasadę stosują w Niemczech (Belin, Drezno), na Litwie a nawet w Warszawie są zakusy żeby coś takiego zrobić.

No ale jak ktoś ma spokojne lokum na wsi i do Lublina przyjeżdza na 8 godzin to nie dziwię się, że nie lubicie drzew...
[/quote]
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.

[quote name='Stachu' timestamp='1296489556' post='431150']
Wy młodzi macie myślenie jak z głębokiego prlu. Jeździcie na zachód i niewidzicie tende... rozwiń
Avatar
100 g. / 31 stycznia 2011 o 17:28
0
dobrze by było żeby w Lublinie ktoś wreszcie rządził, brał na siebie decyzje bez wzgl. na opinie tzw mieszkańców czyli krzykaczy. Są tacy ludzie którym nic się nie podoba i tylko dla swojego widzimisę są zawsze przeciw wszystkiemu Ich interesuje tylko widok z własnego okna. A co do drzew to zawsze można je przesadzić.
Avatar
marek / 31 stycznia 2011 o 17:24
0
Przecież TIRy nie mają tam wiazdu teraz, to jak mają jeździć po zrobieniu 2x2? nie rozumiem...
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 140 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 29 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.