Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2013 r.
17:40
Edytuj ten wpis

Ul. Kunickiego: Tunel posprzątali... młotkiem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Po naszych artykułach o bałaganie w tunelu, wykonawca postanowił rozwiązać problem, zamykając przejś
Po naszych artykułach o bałaganie w tunelu, wykonawca postanowił rozwiązać problem, zamykając przejś

Firma, która zbudowała nowy tunel dla pieszych przy ul. Kunickiego, miała zadbać o porządek w przejściu. Jednak zamiast go posprzątać... zabiła wejścia deskami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mowa o jednym z dwóch nowych tuneli wzdłuż ul. Kunickiego tuż obok wiaduktu kolejowego. Jeden, po stronie ul. Pocztowej, nie jest jeszcze gotowy. Piesi chodzą tu galeryjką pod wiaduktem. Po stronie ul. Garbarskiej takiej galeryjki już nie ma, piesi chodzili tunelem.

O tym, jak wygląda to przejście, pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Z dziewięciu lamp w tunelu działało tylko pięć, dwie były zniszczone, a do dwóch nie dopływał prąd, bo ktoś ukradł część kabli. Ze ściany zwisały odsłonięte przewody pod napięciem, a na ziemi walały się potłuczone jarzeniówki, szczątki lamp i butelki po alkoholu.

Kolejowa spółka, która zleca roboty, zapewniała, że wykonawca codziennie sprząta i naprawia kable. Ale dzień później wisiały te same przewody i walały się te same śmieci. Sprawę opisaliśmy ponownie.

– Tego samego dnia, kiedy ukazał się ten artykuł, robotnicy zabili wejścia deskami. To kuriozum! Za pijaków i wandali, którzy się tam zbierali ukarani zostali ludzie, którzy tamtędy chodzą – mówi pan Michał, nasz Czytelnik. – Teraz trzeba wracać do świateł przy skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Pochyłą, a dalej można przejść dopiero przy pl. Bychawskim. Niektórzy ryzykują życie i przebiegają przez jezdnię na wysokości dawnej drożdżowni, inni przy Protektorze.

– Formalnie wykonawca robót miał prawo zamknąć tunel. Ale tak się nie robi – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

– Początkowo wykonawca postanowił, że dopuści ruch pieszych w tunelu, ale jak widać nie zdało to egzaminu i postanowił zamknąć przejście – informuje Małgorzata Kwiatkowska z lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która zleca przebudowę wiaduktu. – Nie jesteśmy w stanie wpłynąć na tę firmę, żeby udostępniła tunel, bo nadal to plac budowy. 

Dziś miały zacząć się prace przy obniżaniu jezdni pod wiaduktem. Takiego harmonogramu oczekiwał Zarząd Dróg i Mostów. – Ale jak dotąd wykonawca nam go nie przedstawił – mówi Kieliszek.

Poprzedni termin rozpoczęcia robót był wyznaczony na 27 kwietnia.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rozgoryczony / 14 maja 2013 o 19:54
0
Partacze od remontu pie-przą się z budową jak teściowa z łobuzem. Już dawno powinno być wszystko zakończone. Miasto tez nie interesuje się postępami w robotach, mimo, że ta partanina paraliżuje ruch pieszy i drogowy w całej dzielnicy. Nikt nie interesuje się postępami robót, terminami, i wiecznym niedotrzymywaniem harmonogramu. Prezydent ma to gdzieś, bo w te rejony nie jeździ. Kieliszek pierniczy trzy, po trzy, czyli mówi, co mu kazano. Policji pod tunelem nie było i nadal nie ma. Kamer nie przewidują, więc menele rządzą.
Jeszcze nie zakończyli inwestycji, a już zniszczona. Co będzie później. Armagedon? Jak zawsze miało być tak pięknie, a jest syf. Tylko Partia Obłudy kłamie jak zwykle i ma sie dobrze. Niepotrzebnych stanowisk za biurkiem przybywa, bo trzeba ulokować gdzieś partyjne kolesiostwo. Gdzie jest straż miejska? Podwładni prezydenta!, Zamiast ukarać okoliczny plebs-choćby mandatami za picie w miejscu publicznym, zaśmiecanie, hałasowanie, zaczepianie ludzi itp, zamknięto wieczny budowlany burdel przed przechodniami tworząc kolejne getto. Gratulacje zasrani urzędnicy, nadzorcy, inspektorzy i inni odpowiedzialni biurokraci za ten stan rzeczy. PO już dziękuję. .
Partacze od remontu pie-przą się z budową jak teściowa z łobuzem. Już dawno powinno być wszystko zakończone. Miasto tez nie interesuje się postępami w robotach, mimo, że ta partanina paraliżuje ruch pieszy i drogowy w całej dzielnicy. Nikt nie interesuje się postępami robót, terminami, i wiecznym niedotrzymywaniem harmonogramu. Prezydent ma to gdzieś, bo w te rejony nie jeździ. Kieliszek pierniczy trzy, po trzy, czyli mówi, co mu kazano. Policji pod tunelem nie było i nadal nie ma. Kamer nie przewidują, więc menele rządzą.
Jeszcze ni... rozwiń
Avatar
fox / 14 maja 2013 o 14:52
0
Przebudowa ul Kunickiego i obecny remont tunelu wołają o pomstę do Nieba.Totalna katastrofa.
Avatar
Zenek z Pieknej / 14 maja 2013 o 13:12
0
A co to za przyczyna z tym wstrzymaniem robót przy obnizaniu jezdni o 40 cm ?
Połowa maja a tu roboty " w lesie" ?
A może w kolejowych Spólkach pojawili się Panowie z CBA - tak jak w przypadku LHS
i z przetargiem "coś nie tak" ???
Avatar
Kierowca Bombowca / 14 maja 2013 o 11:23
0
[quote name='adg' timestamp='1368521629' post='769818']
Dobra decyzja, jesli to plac budowy nie powinno być wstepu dla osob postronnych. Odpowiedzialnosc za ewentualne szkody spada na wykonawce a nie na miasto. To tylko ich dobra wola, że udostepnili to przjescie.
[/quote]

Wszystko dobrze - można się z taką argumentacją zgodzić.
Ja się tylko pytam, dlaczego tam nadal jest plac budowy, skoro (podług zgodnych obietnic Ratusza, PRK Expol i PKP LK z ubiegłego roku) wszystko miało być gotowe i oddane na wiosnę (tunel zaś wyremontowany jeszcze pod koniec lata/w pierwsze dni jesieni ubiegłego roku)??
[quote name='adg' timestamp='1368521629' post='769818']
Dobra decyzja, jesli to plac budowy nie powinno być wstepu dla osob postronnych. Odpowiedzialnosc za ewentualne szkody spada na wykonawce a nie na miasto. To tylko ich dobra wola, że udostepnili to przjescie.
[/quote]

Wszystko dobrze - można się z taką argumentacją zgodzić.
Ja się tylko pytam, dlaczego tam nadal jest plac budowy, skoro (podług zgodnych obietnic Ratusza, PRK Expol i PKP LK z ubiegłego roku) wszystko miało być gotowe ... rozwiń
Avatar
adg / 14 maja 2013 o 10:53
0
Dobra decyzja, jesli to plac budowy nie powinno być wstepu dla osob postronnych. Odpowiedzialnosc za ewentualne szkody spada na wykonawce a nie na miasto. To tylko ich dobra wola, że udostepnili to przjescie.
Avatar
radny bezradny / 14 maja 2013 o 10:36
0
Nic na nasz region warszawka nie daje,wszystko idzie w zegarki. Co ja mogę w tej sytuacji ???
Avatar
radny bezradny / 14 maja 2013 o 10:29
0
Nadrabiają POjeby, inwestują w bardzo drogie zegarki,i dbają tylko o swoją d.u.p.ę. Wcale mnie nie żdziwi jak lada moment POwołają nowe,specjalne, ministerstwo od zegarków, a na drogi będziemy jeszcze długie lata czekać. Za żadnych rządów [ nawet PISu ] nigdy takiego DNA i oszustwa ze złodziejstwem nie było !!!
Avatar
Kierowca Bombowca / 14 maja 2013 o 10:18
0
Tak się składa, że ci drudzy już rządzili... przez 20 lat Pruszonów, Bryłowskich i całej tej kruchciano-PiSdzielskiej koterii w Lublinie nie działo się nic. Obecne rządy Żuka i PO charakteryzuje chęć nadrobienia tego... niestety jednak, kosztem mieszkańców, na których nie raczą zwracać najmniejszej uwagi. Rozpierniczenie na raz tunelu, Nowego Światu, Głuskiej i Mickiewicza zwiastuje mieszkańcom Dziesiątej prawdziwy paraliż komunikacyjny. Nikt w ratuszu nie zadał sobie jednak trudu, by o mieszkańcach pomyśleć.
A partacze z Expolu... cóż, mają to wszystko gdzieś.
Denna firma, najwyraźniej nigdzie indziej nic nie wygrali, to dłubią, żeby stwarzać pozory robienia czegokolwiek. Umowę podpisali z PKP a nie z miastem - a PKP to inwestor solidny i sprawdzony (nawet jak ma zamykać linię kolejową, to potrafi ją przed zamknięciem za grube miliony wyremontować), najwyraźniej zapłaci nawet, gdy opóźnienie będzie liczone już w latach a nie dniach czy tygodniach.
Tak się składa, że ci drudzy już rządzili... przez 20 lat Pruszonów, Bryłowskich i całej tej kruchciano-PiSdzielskiej koterii w Lublinie nie działo się nic. Obecne rządy Żuka i PO charakteryzuje chęć nadrobienia tego... niestety jednak, kosztem mieszkańców, na których nie raczą zwracać najmniejszej uwagi. Rozpierniczenie na raz tunelu, Nowego Światu, Głuskiej i Mickiewicza zwiastuje mieszkańcom Dziesiątej prawdziwy paraliż komunikacyjny. Nikt w ratuszu nie zadał sobie jednak trudu, by o mieszkańcach pomyśleć.
A partacze z Expolu... cóż... rozwiń
Avatar
TiR / 14 maja 2013 o 10:06
0
[quote name='Radny' timestamp='1368515857' post='769777']
Jest u Tuska ZEGARKOWY MINISTER od tych spraw, złóżcie się tam wszyscy na jakiegoś śikora, typu ROLEX lub inny a sprawy nabiorą znaczącego tempa. Nie ma nic na krzywy RYJ.
[/quote]PLATFORMA OSZUSTOW obecnie inwestuje w drogie zegarki, na DOBRE drogi musimy jeszcze POczekać.
Avatar
Radny / 14 maja 2013 o 09:17
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1368515216' post='769768']
Ten pierniczony Expol, "polska firma" grzebie w tym tunelu od roku.
Przypomnę:
Zamknięto tunel w lipcu 2012 roku i miał być on przejezdny (dwa pasy ruchu w każdym kierunku) do początku października.
Potem termin przesunięto na połowę października.
Potem puszczono ruch wahadłowo.
Pod koniec października otworzyli niewyremontowany, dając sobie czas na "po Wielkanocy".
Wielkanoc dawno za nami, mieli znów dłubać od kwietnia.
Mamy połowę maja!!!

A PRK Expol nie zrobiła właściwie nic, poza rozgrzebaniem całości i wkur..ieniem mieszkańców całej Dziesiątej.

To ma być "inwestycja"?

To burdel a nie inwestycja.

Rozgrzebali, zamknęli na prawie pięć miesięcy i nie zrobili prawie nic!!!

A pan Kieliszek z UM może sobie chyba już nowej posady szukać - za rok wybory samorządowe, w tym roku, także dzięki "fachowości" partaczy z PRK Expol dojdzie do jednoczesnego zamknięcia:
1. tunelu pod wiaduktem kolejowym na ul. Kunickiego
2. remontowanej ulicy Nowy Świat
3. remontowanej ulicy Głuskiej
4. remontowanej ulicy Mickiewicza

...nie sądzę, żeby po czymś takim ktokolwiek z Dziesiątej na mocodawców pana Kieliszka zagłosował w przyszłym roku.
[/quote]Jest u Tuska ZEGARKOWY MINISTER od tych spraw, złóżcie się tam wszyscy na jakiegoś śikora, typu ROLEX lub inny a sprawy nabiorą znaczącego tempa. Nie ma nic na krzywy RYJ.
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1368515216' post='769768']
Ten pierniczony Expol, "polska firma" grzebie w tym tunelu od roku.
Przypomnę:
Zamknięto tunel w lipcu 2012 roku i miał być on przejezdny (dwa pasy ruchu w każdym kierunku) do początku października.
Potem termin przesunięto na połowę października.
Potem puszczono ruch wahadłowo.
Pod koniec października otworzyli niewyremontowany, dając sobie czas na "po Wielkanocy".
Wielkanoc dawno za nam... rozwiń
Avatar
rozgoryczony / 14 maja 2013 o 19:54
0
Partacze od remontu pie-przą się z budową jak teściowa z łobuzem. Już dawno powinno być wszystko zakończone. Miasto tez nie interesuje się postępami w robotach, mimo, że ta partanina paraliżuje ruch pieszy i drogowy w całej dzielnicy. Nikt nie interesuje się postępami robót, terminami, i wiecznym niedotrzymywaniem harmonogramu. Prezydent ma to gdzieś, bo w te rejony nie jeździ. Kieliszek pierniczy trzy, po trzy, czyli mówi, co mu kazano. Policji pod tunelem nie było i nadal nie ma. Kamer nie przewidują, więc menele rządzą.
Jeszcze nie zakończyli inwestycji, a już zniszczona. Co będzie później. Armagedon? Jak zawsze miało być tak pięknie, a jest syf. Tylko Partia Obłudy kłamie jak zwykle i ma sie dobrze. Niepotrzebnych stanowisk za biurkiem przybywa, bo trzeba ulokować gdzieś partyjne kolesiostwo. Gdzie jest straż miejska? Podwładni prezydenta!, Zamiast ukarać okoliczny plebs-choćby mandatami za picie w miejscu publicznym, zaśmiecanie, hałasowanie, zaczepianie ludzi itp, zamknięto wieczny budowlany burdel przed przechodniami tworząc kolejne getto. Gratulacje zasrani urzędnicy, nadzorcy, inspektorzy i inni odpowiedzialni biurokraci za ten stan rzeczy. PO już dziękuję. .
Partacze od remontu pie-przą się z budową jak teściowa z łobuzem. Już dawno powinno być wszystko zakończone. Miasto tez nie interesuje się postępami w robotach, mimo, że ta partanina paraliżuje ruch pieszy i drogowy w całej dzielnicy. Nikt nie interesuje się postępami robót, terminami, i wiecznym niedotrzymywaniem harmonogramu. Prezydent ma to gdzieś, bo w te rejony nie jeździ. Kieliszek pierniczy trzy, po trzy, czyli mówi, co mu kazano. Policji pod tunelem nie było i nadal nie ma. Kamer nie przewidują, więc menele rządzą.
Jeszcze ni... rozwiń
Avatar
fox / 14 maja 2013 o 14:52
0
Przebudowa ul Kunickiego i obecny remont tunelu wołają o pomstę do Nieba.Totalna katastrofa.
Avatar
Zenek z Pieknej / 14 maja 2013 o 13:12
0
A co to za przyczyna z tym wstrzymaniem robót przy obnizaniu jezdni o 40 cm ?
Połowa maja a tu roboty " w lesie" ?
A może w kolejowych Spólkach pojawili się Panowie z CBA - tak jak w przypadku LHS
i z przetargiem "coś nie tak" ???
Avatar
Kierowca Bombowca / 14 maja 2013 o 11:23
0
[quote name='adg' timestamp='1368521629' post='769818']
Dobra decyzja, jesli to plac budowy nie powinno być wstepu dla osob postronnych. Odpowiedzialnosc za ewentualne szkody spada na wykonawce a nie na miasto. To tylko ich dobra wola, że udostepnili to przjescie.
[/quote]

Wszystko dobrze - można się z taką argumentacją zgodzić.
Ja się tylko pytam, dlaczego tam nadal jest plac budowy, skoro (podług zgodnych obietnic Ratusza, PRK Expol i PKP LK z ubiegłego roku) wszystko miało być gotowe i oddane na wiosnę (tunel zaś wyremontowany jeszcze pod koniec lata/w pierwsze dni jesieni ubiegłego roku)??
[quote name='adg' timestamp='1368521629' post='769818']
Dobra decyzja, jesli to plac budowy nie powinno być wstepu dla osob postronnych. Odpowiedzialnosc za ewentualne szkody spada na wykonawce a nie na miasto. To tylko ich dobra wola, że udostepnili to przjescie.
[/quote]

Wszystko dobrze - można się z taką argumentacją zgodzić.
Ja się tylko pytam, dlaczego tam nadal jest plac budowy, skoro (podług zgodnych obietnic Ratusza, PRK Expol i PKP LK z ubiegłego roku) wszystko miało być gotowe ... rozwiń
Avatar
adg / 14 maja 2013 o 10:53
0
Dobra decyzja, jesli to plac budowy nie powinno być wstepu dla osob postronnych. Odpowiedzialnosc za ewentualne szkody spada na wykonawce a nie na miasto. To tylko ich dobra wola, że udostepnili to przjescie.
Avatar
radny bezradny / 14 maja 2013 o 10:36
0
Nic na nasz region warszawka nie daje,wszystko idzie w zegarki. Co ja mogę w tej sytuacji ???
Avatar
radny bezradny / 14 maja 2013 o 10:29
0
Nadrabiają POjeby, inwestują w bardzo drogie zegarki,i dbają tylko o swoją d.u.p.ę. Wcale mnie nie żdziwi jak lada moment POwołają nowe,specjalne, ministerstwo od zegarków, a na drogi będziemy jeszcze długie lata czekać. Za żadnych rządów [ nawet PISu ] nigdy takiego DNA i oszustwa ze złodziejstwem nie było !!!
Avatar
Kierowca Bombowca / 14 maja 2013 o 10:18
0
Tak się składa, że ci drudzy już rządzili... przez 20 lat Pruszonów, Bryłowskich i całej tej kruchciano-PiSdzielskiej koterii w Lublinie nie działo się nic. Obecne rządy Żuka i PO charakteryzuje chęć nadrobienia tego... niestety jednak, kosztem mieszkańców, na których nie raczą zwracać najmniejszej uwagi. Rozpierniczenie na raz tunelu, Nowego Światu, Głuskiej i Mickiewicza zwiastuje mieszkańcom Dziesiątej prawdziwy paraliż komunikacyjny. Nikt w ratuszu nie zadał sobie jednak trudu, by o mieszkańcach pomyśleć.
A partacze z Expolu... cóż, mają to wszystko gdzieś.
Denna firma, najwyraźniej nigdzie indziej nic nie wygrali, to dłubią, żeby stwarzać pozory robienia czegokolwiek. Umowę podpisali z PKP a nie z miastem - a PKP to inwestor solidny i sprawdzony (nawet jak ma zamykać linię kolejową, to potrafi ją przed zamknięciem za grube miliony wyremontować), najwyraźniej zapłaci nawet, gdy opóźnienie będzie liczone już w latach a nie dniach czy tygodniach.
Tak się składa, że ci drudzy już rządzili... przez 20 lat Pruszonów, Bryłowskich i całej tej kruchciano-PiSdzielskiej koterii w Lublinie nie działo się nic. Obecne rządy Żuka i PO charakteryzuje chęć nadrobienia tego... niestety jednak, kosztem mieszkańców, na których nie raczą zwracać najmniejszej uwagi. Rozpierniczenie na raz tunelu, Nowego Światu, Głuskiej i Mickiewicza zwiastuje mieszkańcom Dziesiątej prawdziwy paraliż komunikacyjny. Nikt w ratuszu nie zadał sobie jednak trudu, by o mieszkańcach pomyśleć.
A partacze z Expolu... cóż... rozwiń
Avatar
TiR / 14 maja 2013 o 10:06
0
[quote name='Radny' timestamp='1368515857' post='769777']
Jest u Tuska ZEGARKOWY MINISTER od tych spraw, złóżcie się tam wszyscy na jakiegoś śikora, typu ROLEX lub inny a sprawy nabiorą znaczącego tempa. Nie ma nic na krzywy RYJ.
[/quote]PLATFORMA OSZUSTOW obecnie inwestuje w drogie zegarki, na DOBRE drogi musimy jeszcze POczekać.
Avatar
Radny / 14 maja 2013 o 09:17
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1368515216' post='769768']
Ten pierniczony Expol, "polska firma" grzebie w tym tunelu od roku.
Przypomnę:
Zamknięto tunel w lipcu 2012 roku i miał być on przejezdny (dwa pasy ruchu w każdym kierunku) do początku października.
Potem termin przesunięto na połowę października.
Potem puszczono ruch wahadłowo.
Pod koniec października otworzyli niewyremontowany, dając sobie czas na "po Wielkanocy".
Wielkanoc dawno za nami, mieli znów dłubać od kwietnia.
Mamy połowę maja!!!

A PRK Expol nie zrobiła właściwie nic, poza rozgrzebaniem całości i wkur..ieniem mieszkańców całej Dziesiątej.

To ma być "inwestycja"?

To burdel a nie inwestycja.

Rozgrzebali, zamknęli na prawie pięć miesięcy i nie zrobili prawie nic!!!

A pan Kieliszek z UM może sobie chyba już nowej posady szukać - za rok wybory samorządowe, w tym roku, także dzięki "fachowości" partaczy z PRK Expol dojdzie do jednoczesnego zamknięcia:
1. tunelu pod wiaduktem kolejowym na ul. Kunickiego
2. remontowanej ulicy Nowy Świat
3. remontowanej ulicy Głuskiej
4. remontowanej ulicy Mickiewicza

...nie sądzę, żeby po czymś takim ktokolwiek z Dziesiątej na mocodawców pana Kieliszka zagłosował w przyszłym roku.
[/quote]Jest u Tuska ZEGARKOWY MINISTER od tych spraw, złóżcie się tam wszyscy na jakiegoś śikora, typu ROLEX lub inny a sprawy nabiorą znaczącego tempa. Nie ma nic na krzywy RYJ.
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1368515216' post='769768']
Ten pierniczony Expol, "polska firma" grzebie w tym tunelu od roku.
Przypomnę:
Zamknięto tunel w lipcu 2012 roku i miał być on przejezdny (dwa pasy ruchu w każdym kierunku) do początku października.
Potem termin przesunięto na połowę października.
Potem puszczono ruch wahadłowo.
Pod koniec października otworzyli niewyremontowany, dając sobie czas na "po Wielkanocy".
Wielkanoc dawno za nam... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 0 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 4 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 20 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 12 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 27

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!