Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 sierpnia 2010 r.
19:49
Edytuj ten wpis

Ul. Puchacza: Mieszkańcy się boją, bo nie mogą zamknąć drzwi

0 12 A A

Do jednej z klatek budynku przy ul. Puchaczej 6 w Lublinie może wejść każdy, bo starych drzwi nie można porządnie zamknąć. Mieszkańcy mają już tego dosyć i proszą zarządcę domu o domofon lub chociaż o nowy zamek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Tu jest niebezpiecznie! Obcy ludzie śpią u nas na schodach, widziałam kiedyś nawet krew na klatce – skarży się Grażyna Maciążak, właścicielka jednego z lokali. – Mieszkam tu od pięciu lat i chociaż w pozostałych trzech klatkach są domofony, to ja nie mogę się doprosić o to samo. Słyszę ciągle, że mam sama pozbierać pieniądze od wszystkich lokatorów i zająć się założeniem domofonu – tłumaczy.
Policjanci są częstymi gośćmi w budynku przy ul. Puchaczej 6.

– Od stycznia zanotowaliśmy tutaj 30 interwencji. Pięć z nich dotyczyło zakłócania porządku, głównie osób nietrzeźwych i spożywających alkohol na klatce schodowej lub w rejonie tego budynku – informuje Andrzej Fijałek z zespołu prasowego KWP w Lublinie.

W firmie LUB-KOM, która zarządza budynkiem przy ul. Puchaczej 6 słyszymy, że o tym, gdzie są domofony, a gdzie ich nie ma, decydują sami mieszkańcy.

– To jest wspólnota mieszkaniowa – wyjaśnia Grażyna Sikora, wiceprezes LUB-KOM. – Są tam cztery klatki schodowe. W trzech mniejszych mieszkańcy we własnym zakresie zebrali pieniądze na założenie domofonów. W tej jednej tego nie zrobili. Wspólnota organizowała w tej sprawie spotkania. Właściciele mieszkań z pozostałych klatek sami wyłożyli pieniądze na ten cel, więc stwierdzili, że i ta jedna klatka musi zrobić to sama. Jeżeli już założą sobie domofony, to ich konserwację przejmie wspólnota. My możemy pomóc znaleźć firmę, która te domofony zainstaluje. Nie jest to i tak najgorsza z klatek, jakimi administrujemy, ale czasami może tam być uciążliwie – dodaje.

– O żadnych spotkaniach wspólnoty mieszkaniowej nie wiedzieliśmy – twierdzi Grażyna Maciążak.
– Chcieliśmy sami założyć tutaj zamek, nawet wkładkę kupiłem, ale niektórzy mieszkańcy nie zgodzili się na to – dodaje jej sąsiad.

Ciężkie, stare drzwi z odpryskującą farbą są więc otwarte o każdej porze roku, nawet kiedy przychodzą mrozy. Podpiera je tylko drewniany kołek.

LUB-KOM tłumaczy, że – w przeciwieństwie do zainstalowania domofonu – nowy zamek w drzwiach to żaden problem.

– Nie jesteśmy temu przeciwni i mieszkańcy nie muszą robić tego sami. Wystarczy, że wystąpią do nas z takim wnioskiem – zapewnia Grażyna Sikora. – Na zamek powinni się zgodzić wszyscy, którzy tam mieszkają.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 14:26
0
Bardziej sztucznie brzmią takie "kwiatki" jak: ulica Skłodowska, Kosmowska, Koryzonowa (!) czy Grygowa. A zdarzają się nawet dziennikarzom z DW.

W dzisiejszym papierowym wydaniu DW na stronie 15 wśród ogłoszeń drobnych mamy też taką oto "perełkę":


KIEROWNIK SKLEPU W BIAŁEJ PODLASCE


I to by było na tyle w tym temacie
Dobranoc państwu
Avatar
Olej Do Głowy / 27 sierpnia 2010 o 12:40
0
Przyznam, że zestawienie z nazwami typu "Bociania" czy "Jastrzębia" rzeczywiście daje do myślenia i jest to jakaś logiczna konwencja nazewnicza, ale w przypadku tego nieszczęsnego puchacza przynajmniej dla mnie przymiotnik "puchaczy" brzmi strasznie niezgrabnie i zupełnie nienaturalnie (nie jestem jakąś zwariowaną polonistką - Boże uchowaj, ale wzmianki o ulicy Puchaczej zawsze mnie wściekały ;-))). Ten wyraz jest tak sztuczny, zupełnie nigdzie nie używany, że pierwsze co się podejrzewa to błąd językowy albo totalne niedbalstwo. Także ja bym optowała za Puchaczem jako patronem ulicy, chociaż autorowi honor zwracam.
Przyznam, że zestawienie z nazwami typu "Bociania" czy "Jastrzębia" rzeczywiście daje do myślenia i jest to jakaś logiczna konwencja nazewnicza, ale w przypadku tego nieszczęsnego puchacza przynajmniej dla mnie przymiotnik "puchaczy" brzmi strasznie niezgrabnie i zupełnie nienaturalnie (nie jestem jakąś zwariowaną polonistką - Boże uchowaj, ale wzmianki o ulicy Puchaczej zawsze mnie wściekały ;-))). Ten wyraz jest tak sztuczny, zupełnie nigdzie nie używany, że pierwsze co się podejrzewa to błąd językowy albo tot... rozwiń
Avatar
Adamqs / 27 sierpnia 2010 o 12:15
0
PUCHACZA, PUCHACZA, PUCHACZA
Avatar
Leon / 27 sierpnia 2010 o 12:15
0
[quote name='bambosh' date='27 sierpień 2010 - 11:38 ' timestamp='1282901931' post='337410']
Trzeba by zapytać polonistów-ale moim zdaniem akurat "puchacz" się nie odmienia tak jak: paw czy łabędź... Trochę komicznie by to brzmiało"puchaczej" -może lepiej było by"puchackiej"albo ulicy"puchaczowej"?? Ale akurat chyba nazwa tego ptaka się nie powinna odmieniać. Bo brzmiało by to podobnie jak : Mariusza a Mariuszej? Może to słowo być wyjątkiem w języku polskim. Podobnie,jak zdania są podzielone co do słowa; "przekonywAjący"a "przekonywUjący"... Ja byłbym przy pisowni"puchacza" ostrożny i pisał tą nazwę w formie niezmienionej-czyli przy ulicy"Puchacza"...
[/quote]

Mariusz to imię własne, więc i odmiana jest inna. Jeśli już to "przy ulicy Mariuszowej".
W przypadku rzeczowników zakończonych twardą zgłoską (np. "-c", "-k", "-sz", "-cz") przymiotnik żeński często przybiera końcówkę "-a" (Wilcza, Zajęcza, Krucza, Rzeźnicza, Rolnicza). Rzadziej występuje końcówka "-owa" (Krańcowa, Bukowa, Owocowa, Związkowa), a jeszcze rzadziej "-ska" i "-cka" - bo na ogół w nazwach zajęć i zawodów (Misjonarska, Farbiarska, Stolarska, Kotlarska, Tkacka).
Odmiana "Puchaczowa" czy tym bardziej "Puchaczska" prezentowałaby się bardzo osobliwie
[quote name='bambosh' date='27 sierpień 2010 - 11:38 ' timestamp='1282901931' post='337410']
Trzeba by zapytać polonistów-ale moim zdaniem akurat "puchacz" się nie odmienia tak jak: paw czy łabędź... Trochę komicznie by to brzmiało"puchaczej" -może lepiej było by"puchackiej"albo ulicy"puchaczowej"?? Ale akurat chyba nazwa tego ptaka się nie powinna odmieniać. Bo brzmiało by to podobnie jak : Mariusza a Mariuszej? Może to słowo być wyjątkiem w języku polskim. Podobn... rozwiń
Avatar
bambosh / 27 sierpnia 2010 o 11:45
0
...no tak to jest ze Wspólnotą Mieszkaniową...-moi znajomi 7 lat temu"uciekli" z mieszkania we Wspólnocie Mieszkaniowej na jednej ze znanych lubelskich ulic-bo we Wspólnocie życie jest uciążliwe: każdy chce rządzić,a jeden od drugiego chce być mądrzejszy...
Avatar
bambosh / 27 sierpnia 2010 o 11:38
0
[quote name='Gość' date='27 sierpień 2010 - 10:56 ' timestamp='1282899416' post='337382']
Szanowna pani "wykształciuszko". W jednym ma pani rację, że dla niektórych dyplom magistra nie jest wart więcej niż opakowanie po batoniku. Tak się składa, że sama pani siebie do tej grupy zaliczyła.
Ulice noszą nazwy przymiotnikowe wywodzące się od rzeczowników pospolitych (czyli pisanych z małej litery). Na Bronowicach wiele nazw pochodzi od nazw gatunków ptaków. Jest Sowia, Słowicza, Sokola, Szczygla i inne. Również Puchacza, Jastrzębia, Łabędzia oraz Pawia. Nikt nie powie, że mieszka przy ulicy Jatsrzębia, tylko Jastrzębiej, analogicznie: nie przy ulicy Łabędzia tylko Łabędziej. Nie ma żadnego uzasadnienia by nazwę odnoszącą się do wielkiej sowy traktować inaczej.
Jeżeli jeszcze i to pani nie przekonało, to proszę sobie samej odpowiedzieć jak będzie lepiej brzmiało: przy ulicy Pawia czy przy ulicy Pawiej?
Miłego dnia!
[/quote]
Trzeba by zapytać polonistów-ale moim zdaniem akurat "puchacz" się nie odmienia tak jak: paw czy łabędź... Trochę komicznie by to brzmiało"puchaczej" -może lepiej było by"puchackiej"albo ulicy"puchaczowej"?? Ale akurat chyba nazwa tego ptaka się nie powinna odmieniać. Bo brzmiało by to podobnie jak : Mariusza a Mariuszej? Może to słowo być wyjątkiem w języku polskim. Podobnie,jak zdania są podzielone co do słowa; "przekonywAjący"a "przekonywUjący"... Ja byłbym przy pisowni"puchacza" ostrożny i pisał tą nazwę w formie niezmienionej-czyli przy ulicy"Puchacza"...
[quote name='Gość' date='27 sierpień 2010 - 10:56 ' timestamp='1282899416' post='337382']
Szanowna pani "wykształciuszko". W jednym ma pani rację, że dla niektórych dyplom magistra nie jest wart więcej niż opakowanie po batoniku. Tak się składa, że sama pani siebie do tej grupy zaliczyła.
Ulice noszą nazwy przymiotnikowe wywodzące się od rzeczowników pospolitych (czyli pisanych z małej litery). Na Bronowicach wiele nazw pochodzi od nazw gatunków ptaków. Jest Sowia, Słowicza, Sokola, Szczy... rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 11:38
0
Spieracie się o nazwę ulicy, tymczasem na pobliskiej Pogodnej horror trwa już od kilku lat. Domofon wprawdzie niby istnieje, tylko co z tego skoro chuliganeria już dawno wyrwała zamek i wchodzi na klatkę kiedy tylko chce. Policja i spółdzielnia mieszkaniowa Kolejarz są bezradne, chociaż ta ostatnia co miesiąc ściąga od lokatorów haracz za... konserwację domofonu. To trochę tak jak by ustawić drzwi do lasu i pobierać opłaty za wejście
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 10:56
0
[quote name='Olej Do Głowy' date='27 sierpień 2010 - 09:51 ' timestamp='1282895479' post='337329']
Jest taki ptak jak PUCHACZ. W necie można zobaczyć jego zdjęcia. Robi tak U-huuu, u-huuu. W nocy tak robi, kiedy studenci marnych uczelni chleją a troszeńkę lepszych się uczą, więc pewnie dlatego nie mają pojęcia o istnieniu puchaczy.
To jest ulica tego ptaka z jakichś tam wzgledów. To nie jest przymiotnik, szanowna siło dziennikarska która spłodziła artykuł.
Nie jestem purystką językową, ale naprawdę coś nieprzyjemnego mi chodzi po plecach, jak czytam po raz kolejny o ulicy Puchaczej (z artykułów wynika, że raczej tam nie zamieszkam, przynajmniej z wyboru ). Wychodzi na to, że dyplom magistra naprawdę często znaczy tyle, co etykietka szamponu. Nie wiadomo, co się za nią kryje, raczej trzeba się nastawić na kiepską jakość.
[/quote]

Szanowna pani "wykształciuszko". W jednym ma pani rację, że dla niektórych dyplom magistra nie jest wart więcej niż opakowanie po batoniku. Tak się składa, że sama pani siebie do tej grupy zaliczyła.
Ulice noszą nazwy przymiotnikowe wywodzące się od rzeczowników pospolitych (czyli pisanych z małej litery). Na Bronowicach wiele nazw pochodzi od nazw gatunków ptaków. Jest Sowia, Słowicza, Sokola, Szczygla i inne. Również Puchacza, Jastrzębia, Łabędzia oraz Pawia. Nikt nie powie, że mieszka przy ulicy Jatsrzębia, tylko Jastrzębiej, analogicznie: nie przy ulicy Łabędzia tylko Łabędziej. Nie ma żadnego uzasadnienia by nazwę odnoszącą się do wielkiej sowy traktować inaczej.
Jeżeli jeszcze i to pani nie przekonało, to proszę sobie samej odpowiedzieć jak będzie lepiej brzmiało: przy ulicy Pawia czy przy ulicy Pawiej?
Miłego dnia!
[quote name='Olej Do Głowy' date='27 sierpień 2010 - 09:51 ' timestamp='1282895479' post='337329']
Jest taki ptak jak PUCHACZ. W necie można zobaczyć jego zdjęcia. Robi tak U-huuu, u-huuu. W nocy tak robi, kiedy studenci marnych uczelni chleją a troszeńkę lepszych się uczą, więc pewnie dlatego nie mają pojęcia o istnieniu puchaczy.
To jest ulica tego ptaka z jakichś tam wzgledów. To nie jest przymiotnik, szanowna siło dziennikarska która spłodziła artykuł.
Nie jestem purystką językową, ale n... rozwiń
Avatar
Olej Do Głowy / 27 sierpnia 2010 o 09:51
0
Jest taki ptak jak PUCHACZ. W necie można zobaczyć jego zdjęcia. Robi tak U-huuu, u-huuu. W nocy tak robi, kiedy studenci marnych uczelni chleją a troszeńkę lepszych się uczą, więc pewnie dlatego nie mają pojęcia o istnieniu puchaczy.
To jest ulica tego ptaka z jakichś tam wzgledów. To nie jest przymiotnik, szanowna siło dziennikarska która spłodziła artykuł.
Nie jestem purystką językową, ale naprawdę coś nieprzyjemnego mi chodzi po plecach, jak czytam po raz kolejny o ulicy Puchaczej (z artykułów wynika, że raczej tam nie zamieszkam, przynajmniej z wyboru ). Wychodzi na to, że dyplom magistra naprawdę często znaczy tyle, co etykietka szamponu. Nie wiadomo, co się za nią kryje, raczej trzeba się nastawić na kiepską jakość.
Jest taki ptak jak PUCHACZ. W necie można zobaczyć jego zdjęcia. Robi tak U-huuu, u-huuu. W nocy tak robi, kiedy studenci marnych uczelni chleją a troszeńkę lepszych się uczą, więc pewnie dlatego nie mają pojęcia o istnieniu puchaczy.
To jest ulica tego ptaka z jakichś tam wzgledów. To nie jest przymiotnik, szanowna siło dziennikarska która spłodziła artykuł.
Nie jestem purystką językową, ale naprawdę coś nieprzyjemnego mi chodzi po plecach, jak czytam po raz kolejny o ulicy Puchaczej (z artykułów wynika, że raczej tam nie zamie... rozwiń
Avatar
quazir / 27 sierpnia 2010 o 08:27
0
.... masz mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej,więc nie oczekuj,że zarządca założy domofon bez uchwały wspólnoty...
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 14:26
0
Bardziej sztucznie brzmią takie "kwiatki" jak: ulica Skłodowska, Kosmowska, Koryzonowa (!) czy Grygowa. A zdarzają się nawet dziennikarzom z DW.

W dzisiejszym papierowym wydaniu DW na stronie 15 wśród ogłoszeń drobnych mamy też taką oto "perełkę":


KIEROWNIK SKLEPU W BIAŁEJ PODLASCE


I to by było na tyle w tym temacie
Dobranoc państwu
Avatar
Olej Do Głowy / 27 sierpnia 2010 o 12:40
0
Przyznam, że zestawienie z nazwami typu "Bociania" czy "Jastrzębia" rzeczywiście daje do myślenia i jest to jakaś logiczna konwencja nazewnicza, ale w przypadku tego nieszczęsnego puchacza przynajmniej dla mnie przymiotnik "puchaczy" brzmi strasznie niezgrabnie i zupełnie nienaturalnie (nie jestem jakąś zwariowaną polonistką - Boże uchowaj, ale wzmianki o ulicy Puchaczej zawsze mnie wściekały ;-))). Ten wyraz jest tak sztuczny, zupełnie nigdzie nie używany, że pierwsze co się podejrzewa to błąd językowy albo totalne niedbalstwo. Także ja bym optowała za Puchaczem jako patronem ulicy, chociaż autorowi honor zwracam.
Przyznam, że zestawienie z nazwami typu "Bociania" czy "Jastrzębia" rzeczywiście daje do myślenia i jest to jakaś logiczna konwencja nazewnicza, ale w przypadku tego nieszczęsnego puchacza przynajmniej dla mnie przymiotnik "puchaczy" brzmi strasznie niezgrabnie i zupełnie nienaturalnie (nie jestem jakąś zwariowaną polonistką - Boże uchowaj, ale wzmianki o ulicy Puchaczej zawsze mnie wściekały ;-))). Ten wyraz jest tak sztuczny, zupełnie nigdzie nie używany, że pierwsze co się podejrzewa to błąd językowy albo tot... rozwiń
Avatar
Adamqs / 27 sierpnia 2010 o 12:15
0
PUCHACZA, PUCHACZA, PUCHACZA
Avatar
Leon / 27 sierpnia 2010 o 12:15
0
[quote name='bambosh' date='27 sierpień 2010 - 11:38 ' timestamp='1282901931' post='337410']
Trzeba by zapytać polonistów-ale moim zdaniem akurat "puchacz" się nie odmienia tak jak: paw czy łabędź... Trochę komicznie by to brzmiało"puchaczej" -może lepiej było by"puchackiej"albo ulicy"puchaczowej"?? Ale akurat chyba nazwa tego ptaka się nie powinna odmieniać. Bo brzmiało by to podobnie jak : Mariusza a Mariuszej? Może to słowo być wyjątkiem w języku polskim. Podobnie,jak zdania są podzielone co do słowa; "przekonywAjący"a "przekonywUjący"... Ja byłbym przy pisowni"puchacza" ostrożny i pisał tą nazwę w formie niezmienionej-czyli przy ulicy"Puchacza"...
[/quote]

Mariusz to imię własne, więc i odmiana jest inna. Jeśli już to "przy ulicy Mariuszowej".
W przypadku rzeczowników zakończonych twardą zgłoską (np. "-c", "-k", "-sz", "-cz") przymiotnik żeński często przybiera końcówkę "-a" (Wilcza, Zajęcza, Krucza, Rzeźnicza, Rolnicza). Rzadziej występuje końcówka "-owa" (Krańcowa, Bukowa, Owocowa, Związkowa), a jeszcze rzadziej "-ska" i "-cka" - bo na ogół w nazwach zajęć i zawodów (Misjonarska, Farbiarska, Stolarska, Kotlarska, Tkacka).
Odmiana "Puchaczowa" czy tym bardziej "Puchaczska" prezentowałaby się bardzo osobliwie
[quote name='bambosh' date='27 sierpień 2010 - 11:38 ' timestamp='1282901931' post='337410']
Trzeba by zapytać polonistów-ale moim zdaniem akurat "puchacz" się nie odmienia tak jak: paw czy łabędź... Trochę komicznie by to brzmiało"puchaczej" -może lepiej było by"puchackiej"albo ulicy"puchaczowej"?? Ale akurat chyba nazwa tego ptaka się nie powinna odmieniać. Bo brzmiało by to podobnie jak : Mariusza a Mariuszej? Może to słowo być wyjątkiem w języku polskim. Podobn... rozwiń
Avatar
bambosh / 27 sierpnia 2010 o 11:45
0
...no tak to jest ze Wspólnotą Mieszkaniową...-moi znajomi 7 lat temu"uciekli" z mieszkania we Wspólnocie Mieszkaniowej na jednej ze znanych lubelskich ulic-bo we Wspólnocie życie jest uciążliwe: każdy chce rządzić,a jeden od drugiego chce być mądrzejszy...
Avatar
bambosh / 27 sierpnia 2010 o 11:38
0
[quote name='Gość' date='27 sierpień 2010 - 10:56 ' timestamp='1282899416' post='337382']
Szanowna pani "wykształciuszko". W jednym ma pani rację, że dla niektórych dyplom magistra nie jest wart więcej niż opakowanie po batoniku. Tak się składa, że sama pani siebie do tej grupy zaliczyła.
Ulice noszą nazwy przymiotnikowe wywodzące się od rzeczowników pospolitych (czyli pisanych z małej litery). Na Bronowicach wiele nazw pochodzi od nazw gatunków ptaków. Jest Sowia, Słowicza, Sokola, Szczygla i inne. Również Puchacza, Jastrzębia, Łabędzia oraz Pawia. Nikt nie powie, że mieszka przy ulicy Jatsrzębia, tylko Jastrzębiej, analogicznie: nie przy ulicy Łabędzia tylko Łabędziej. Nie ma żadnego uzasadnienia by nazwę odnoszącą się do wielkiej sowy traktować inaczej.
Jeżeli jeszcze i to pani nie przekonało, to proszę sobie samej odpowiedzieć jak będzie lepiej brzmiało: przy ulicy Pawia czy przy ulicy Pawiej?
Miłego dnia!
[/quote]
Trzeba by zapytać polonistów-ale moim zdaniem akurat "puchacz" się nie odmienia tak jak: paw czy łabędź... Trochę komicznie by to brzmiało"puchaczej" -może lepiej było by"puchackiej"albo ulicy"puchaczowej"?? Ale akurat chyba nazwa tego ptaka się nie powinna odmieniać. Bo brzmiało by to podobnie jak : Mariusza a Mariuszej? Może to słowo być wyjątkiem w języku polskim. Podobnie,jak zdania są podzielone co do słowa; "przekonywAjący"a "przekonywUjący"... Ja byłbym przy pisowni"puchacza" ostrożny i pisał tą nazwę w formie niezmienionej-czyli przy ulicy"Puchacza"...
[quote name='Gość' date='27 sierpień 2010 - 10:56 ' timestamp='1282899416' post='337382']
Szanowna pani "wykształciuszko". W jednym ma pani rację, że dla niektórych dyplom magistra nie jest wart więcej niż opakowanie po batoniku. Tak się składa, że sama pani siebie do tej grupy zaliczyła.
Ulice noszą nazwy przymiotnikowe wywodzące się od rzeczowników pospolitych (czyli pisanych z małej litery). Na Bronowicach wiele nazw pochodzi od nazw gatunków ptaków. Jest Sowia, Słowicza, Sokola, Szczy... rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 11:38
0
Spieracie się o nazwę ulicy, tymczasem na pobliskiej Pogodnej horror trwa już od kilku lat. Domofon wprawdzie niby istnieje, tylko co z tego skoro chuliganeria już dawno wyrwała zamek i wchodzi na klatkę kiedy tylko chce. Policja i spółdzielnia mieszkaniowa Kolejarz są bezradne, chociaż ta ostatnia co miesiąc ściąga od lokatorów haracz za... konserwację domofonu. To trochę tak jak by ustawić drzwi do lasu i pobierać opłaty za wejście
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 10:56
0
[quote name='Olej Do Głowy' date='27 sierpień 2010 - 09:51 ' timestamp='1282895479' post='337329']
Jest taki ptak jak PUCHACZ. W necie można zobaczyć jego zdjęcia. Robi tak U-huuu, u-huuu. W nocy tak robi, kiedy studenci marnych uczelni chleją a troszeńkę lepszych się uczą, więc pewnie dlatego nie mają pojęcia o istnieniu puchaczy.
To jest ulica tego ptaka z jakichś tam wzgledów. To nie jest przymiotnik, szanowna siło dziennikarska która spłodziła artykuł.
Nie jestem purystką językową, ale naprawdę coś nieprzyjemnego mi chodzi po plecach, jak czytam po raz kolejny o ulicy Puchaczej (z artykułów wynika, że raczej tam nie zamieszkam, przynajmniej z wyboru ). Wychodzi na to, że dyplom magistra naprawdę często znaczy tyle, co etykietka szamponu. Nie wiadomo, co się za nią kryje, raczej trzeba się nastawić na kiepską jakość.
[/quote]

Szanowna pani "wykształciuszko". W jednym ma pani rację, że dla niektórych dyplom magistra nie jest wart więcej niż opakowanie po batoniku. Tak się składa, że sama pani siebie do tej grupy zaliczyła.
Ulice noszą nazwy przymiotnikowe wywodzące się od rzeczowników pospolitych (czyli pisanych z małej litery). Na Bronowicach wiele nazw pochodzi od nazw gatunków ptaków. Jest Sowia, Słowicza, Sokola, Szczygla i inne. Również Puchacza, Jastrzębia, Łabędzia oraz Pawia. Nikt nie powie, że mieszka przy ulicy Jatsrzębia, tylko Jastrzębiej, analogicznie: nie przy ulicy Łabędzia tylko Łabędziej. Nie ma żadnego uzasadnienia by nazwę odnoszącą się do wielkiej sowy traktować inaczej.
Jeżeli jeszcze i to pani nie przekonało, to proszę sobie samej odpowiedzieć jak będzie lepiej brzmiało: przy ulicy Pawia czy przy ulicy Pawiej?
Miłego dnia!
[quote name='Olej Do Głowy' date='27 sierpień 2010 - 09:51 ' timestamp='1282895479' post='337329']
Jest taki ptak jak PUCHACZ. W necie można zobaczyć jego zdjęcia. Robi tak U-huuu, u-huuu. W nocy tak robi, kiedy studenci marnych uczelni chleją a troszeńkę lepszych się uczą, więc pewnie dlatego nie mają pojęcia o istnieniu puchaczy.
To jest ulica tego ptaka z jakichś tam wzgledów. To nie jest przymiotnik, szanowna siło dziennikarska która spłodziła artykuł.
Nie jestem purystką językową, ale n... rozwiń
Avatar
Olej Do Głowy / 27 sierpnia 2010 o 09:51
0
Jest taki ptak jak PUCHACZ. W necie można zobaczyć jego zdjęcia. Robi tak U-huuu, u-huuu. W nocy tak robi, kiedy studenci marnych uczelni chleją a troszeńkę lepszych się uczą, więc pewnie dlatego nie mają pojęcia o istnieniu puchaczy.
To jest ulica tego ptaka z jakichś tam wzgledów. To nie jest przymiotnik, szanowna siło dziennikarska która spłodziła artykuł.
Nie jestem purystką językową, ale naprawdę coś nieprzyjemnego mi chodzi po plecach, jak czytam po raz kolejny o ulicy Puchaczej (z artykułów wynika, że raczej tam nie zamieszkam, przynajmniej z wyboru ). Wychodzi na to, że dyplom magistra naprawdę często znaczy tyle, co etykietka szamponu. Nie wiadomo, co się za nią kryje, raczej trzeba się nastawić na kiepską jakość.
Jest taki ptak jak PUCHACZ. W necie można zobaczyć jego zdjęcia. Robi tak U-huuu, u-huuu. W nocy tak robi, kiedy studenci marnych uczelni chleją a troszeńkę lepszych się uczą, więc pewnie dlatego nie mają pojęcia o istnieniu puchaczy.
To jest ulica tego ptaka z jakichś tam wzgledów. To nie jest przymiotnik, szanowna siło dziennikarska która spłodziła artykuł.
Nie jestem purystką językową, ale naprawdę coś nieprzyjemnego mi chodzi po plecach, jak czytam po raz kolejny o ulicy Puchaczej (z artykułów wynika, że raczej tam nie zamie... rozwiń
Avatar
quazir / 27 sierpnia 2010 o 08:27
0
.... masz mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej,więc nie oczekuj,że zarządca założy domofon bez uchwały wspólnoty...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 16 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 7 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 28 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!