Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 października 2009 r.
20:56
Edytuj ten wpis

UMCS najbardziej zadłużoną uczelnią w Polsce

0 21 A A

Jeśli lubelski UMCS nie wyjdzie na prostą, resort nauki zawiesi senat i rektora. Ich miejsce zajmie wysłannik ministra, który może zwolnić połowę załogi, a nawet zamknąć niektóre wydziały.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z opublikowanych danych wynika, że spośród 94 uczelni podległych ministerstwu 14 zakończyło ub. rok deficytem sięgającym łącznie ponad 105 mln zł. Prawie połowa tej kwoty – aż 63 mln zł – przypada na lubelski UMCS.

Resort nauki chce zdyscyplinować zadłużone po uszy uczelnie. Placówki finansowane ze środków publicznych, których deficyt przez kolejne dwa lata przekroczy 25 proc. dotacji państwa, będą musiały wdrożyć program naprawczy. – Liczymy, że nowe prawo wejdzie w życie od początku następnego roku akademickiego – zapowiada Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jeśli program naprawczy nie pomoże, na trzy lata do uczelni zostanie skierowany przez ministra specjalny wysłannik, pełniący obowiązki rektora. – Przychodzi osoba z zewnątrz, zawiesza działalność władz uczelni i przeprowadza bardzo daleko idącą restrukturyzację – wyjaśnia prof. Andrzej Dąbrowski, rektor UMCS. "Człowiek z ministerstwa” będzie mógł zwalniać pracowników bez ograniczeń, sprzedawać budynki i grunty, a nawet zamykać najbardziej deficytowe wydziały.
– Od 1 stycznia zmienił się fundusz płac. Odebraliśmy premie nieadekwatne do wykonywanych obowiązków – mówi dr Mirosław Urbanek, kanclerz UMCS. – Dzięki temu tylko przez 8 miesięcy tego roku zaoszczędziliśmy 2 mln zł.

Zmieniły się zasady wynajmu uczelnianych nieruchomości, deficytowy zakład poligrafii został zlikwidowany, pracownicy uczelni stracili wyjścia z telefonów "na miasto”. Zadłużenie zmalało do 54 mln zł.

– Bieżącą sytuację opanowaliśmy. Płacimy za nadgodziny i faktury, nie mamy zadłużeń wobec ZUS – mówi Dąbrowski. – Ale mamy przerost i złą strukturę zatrudnienia.

Dlatego cały pion obsługi zostanie zastąpiony zewnętrznymi firmami, ale przed przetargiem uniwersytet nie chce ujawnić, jakie to da oszczędności. Wiadomo jednak, że co najmniej 400 sprzątaczek, portierów i szatniarzy pójdzie na bruk. W środę część z nich uczestniczyła w spotkaniach ze specjalistami z Miejskiego Urzędu Pracy i psychologami. Wiele osób dowiedziało się, że nie mają nawet szans na zasiłek dla bezrobotnych, bo pracodawca zatrudniał ich jedynie na trzy czwarte etatu.

Kanclerz Urbanek uspokaja: Szacujemy, że nawet połowa z pracowników, którzy mogą teraz zostać zwolnieni, znajdzie zatrudnienie w firmach, które wygrają przetarg na obsługę uniwersytetu.

– Tylko że władze uczelni nie chcą się z nami spotkać, by przedstawić szczegóły planowanych redukcji, o co prosiliśmy – żali się Elżbieta Chodzyńska z uczelnianego związku Sierpień ‘80.
Jak się dowiedzieliśmy, uczelnia wysłała w środę do związkowców informację w tej sprawie.

Inni dłużnicy na Lubelszczyźnie

• Szpital Spec. im. Wyszyńskiego w Lublinie (na 31 lipca 2009) – 121 mln 523 tys. zł
• Szpital im. JP II w Zamościu (na 31 lipca 2009) – 48 mln 572 tys. zł tys. zł
• Szpital Specjalistyczny w Chełmie (na 31 lipca 2009) – 45 mln 686 tys. zł
• Szpital kolejowy w Lublinie (na 31 lipca 2009) – 27 mln 069 tys. zł
• Szpital im. Jana Bożego w Lublinie (na 31 lipca 2009) – 24 mln 228 tys. zł
• Szpital Spec. w Białej Podlaskiej (na 31 lipca 2009) – 22 mln 665 tys. zł
• MPK w Lublinie (na 31 sierpnia 2009) – 10 mln 80 tys. zł
• Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie (na 31 lipca 2009) – 9 mln 678 tys. zł
• Motor Lublin (na 31 grudnia 2008) – 1 mln 450 tys. zł

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 r. o 16:42
0
To, co robi rektor, czyli zwalnia prawie pół tysiąca pracowników to nic w porównaniu do tego, co może zrobić "człowiek z ministerstwa". Zwolnione osoby to głównie administracja i jak widać przez te zwolnienia uczelnia wcale gorzej nie funkcjonuje. A "człowiek z ministerstwa" będzie się czuł jak u siebie i zacznie w końcu sprzedawać budynki uczelni wraz z całym ich wyposażeniem różnym osobom prywatnym za bezcen i w taki właśnie sposób poprawi sytuację uczelni. Akurat jestem na wydziale, który w razie takiego "kataklizmu" poszedłby chyba jako ostatni na odstrzał, ale jak wyobrażam sobie, że to, co tutaj mamy w 3 budynkach wydziału, miałoby zostać sprzedane, a raczej prawie porozdawane, to głowa mnie zaczyna boleć. Rektora raczej bym nie krytykował, bo odkąd nim jest, to na uczelni widzę więcej pozytywów niż negatywów.
To, co robi rektor, czyli zwalnia prawie pół tysiąca pracowników to nic w porównaniu do tego, co może zrobić "człowiek z ministerstwa". Zwolnione osoby to głównie administracja i jak widać przez te zwolnienia uczelnia wcale gorzej nie funkcjonuje. A "człowiek z ministerstwa" będzie się czuł jak u siebie i zacznie w końcu sprzedawać budynki uczelni wraz z całym ich wyposażeniem różnym osobom prywatnym za bezcen i w taki właśnie sposób poprawi sytuację uczelni. Akurat jestem na wydziale, który w razie takiego "katakliz... rozwiń
Avatar
BeBe / 9 października 2009 r. o 09:31
0
Gość napisał:
No proszę Pan dr Urbanek "naprawi" UMCS chyba mu się uda :-) Dobrze prosperujące Zakłady Chemiczne Organika Sarzyna mało nie upadły za działalności Pana Urbanka jako prezesa a teraz do naprawy idzie UMCS. Napewno się uda Panie kanclerzu jeszcze przy poparci jego ekscelencji Ks Biskupa (napewno).


Wątek bliskiej upadłości tych zakładów wiązany z obecnym kanclerzem UMCS to raczej bujda na resorach. Ciekawy jest natomiast ostatni akapit w tym artykule prasowym: [url="http://chemia.wnp.pl/w-organice-sarzyna-stary-zarzad-nie-wroci,79025_1_0_0.html"]http://chemia.wnp.pl/w-organice-sarzyna-st...9025_1_0_0.html[/url].


Wątek bliskiej upadłości tych zakładów wiązany z obecnym kanclerzem UMCS to raczej bujda na resorach. Ciekawy jest natomiast ostatni akapit w tym artykule prasowym: [url="http://chemia.wnp.pl/w-organice-sarzyna-stary-zarzad-nie-wroci,79025_1_0_0.html"]http://chemia.wnp.pl/w-organice-sarzyna-st...9025_1_0_0.html[/url]. rozwiń
Avatar
Kozmo / 8 października 2009 r. o 23:05
0
UMCS ma długi i chce zwalniać ludzi, a jednocześnie:
- Zainstalowano zupełnie nową klimatyzację w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji oraz w sali 110.
- Salę 110 przekształcono z ćwiczeniowej w konferencyjną, co oznaczało całkowitą wymianę mebli.
- W Auli Uniwersyteckiej na WPiA poza potrzebnymi naprawami i oczyszczeniem parkietu większą część sceny pokryto wykładziną oraz założono nowe wielkie kotary przy scenie.
- Zapewne wypłaca pieniążki za zajęcia bez sprawdzania, ile zajęć rzeczywiście ktoś przeprowadził - studenci o tym informują:
[url="http://umcs.net.pl/index.php?showtopic=2455&view=findpost&p=110473"]http://umcs.net.pl/index.php?showtopic=245...st&p=110473[/url]
UMCS ma długi i chce zwalniać ludzi, a jednocześnie:
- Zainstalowano zupełnie nową klimatyzację w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji oraz w sali 110.
- Salę 110 przekształcono z ćwiczeniowej w konferencyjną, co oznaczało całkowitą wymianę mebli.
- W Auli Uniwersyteckiej na WPiA poza potrzebnymi naprawami i oczyszczeniem parkietu większą część sceny pokryto wykładziną oraz założono nowe wielkie kotary przy scenie.
- Zapewne wypłaca pieniążki za zajęcia bez sprawdzania, ile zajęć rzeczywiście ktoś pr... rozwiń
Avatar
jaro / 8 października 2009 r. o 22:58
0
Nie bardzo rozumiem - tacy zadłuzeni, a wydają pieniądze podatników na tzw. "kolegium posko-ukraińskie " które ma stac się w przyszłosci uniwersytetem ?! Problem jest taki, że na tej uczelni kształcą sie prawie wyłącznie Ukraińcy za pieniądze prawie wyłącznie polskie!
Nie zgadzam się aby moje podatki szły na edukację obywateli innego państwa narodowości niepolskiej ! Co więcej podobno edukacja historyczna tych studentów idzie w duchu pochwały nacjonalizmu ukraińskiego - czy to prawda ?
A tak swoją drogą to ciekawe ile UMCS utopił kasy w to chybione przedsięwzięcie ? Piszę i pytam się jako absolwent UMCS-u, któremu leży na sercu dobro uczelni !
Nie bardzo rozumiem - tacy zadłuzeni, a wydają pieniądze podatników na tzw. "kolegium posko-ukraińskie " które ma stac się w przyszłosci uniwersytetem ?! Problem jest taki, że na tej uczelni kształcą sie prawie wyłącznie Ukraińcy za pieniądze prawie wyłącznie polskie!
Nie zgadzam się aby moje podatki szły na edukację obywateli innego państwa narodowości niepolskiej ! Co więcej podobno edukacja historyczna tych studentów idzie w duchu pochwały nacjonalizmu ukraińskiego - czy to prawda ?
A tak swoją drogą... rozwiń
Avatar
Gość / 8 października 2009 r. o 19:05
0
umcs - czyli ręka rękę myje...
Avatar
goćsiu / 8 października 2009 r. o 18:38
0
Gość napisał:
A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:)
Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki?
A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać się o żadne środki bo i tak powiedzą że to Rektor dał?
Jakie to bankiety robi się dla śmietanki UMCS? To poprzednie ekipy raczej z tego słynęły - były bardzo "reprezentatywne" i na tym się rządzenie uczelnią kończyło.
A propos szaraków to ja chyba też się do nich zaliczam - z pensją asystenta 1300zł na rękę i pracując 8-9 godzin dziennie chciałbym pracować 2-3 zarabiając 900zł. Żal mi wszystkich osób które stracą pracę ale nie udawajmy że na UMCS nie ma problemu przerostu
zatrudnienia - gdyby poprzednie ekipy nie doprowadziły do tej sytuacji to teraz nie byłoby takiego problemu. Ale oczywiście według internautów - takich jak nie grzesząca chyba zdolnością logicznego myślenia Lubelanka - winnym jest ten kto próbuje ten problem rozwiązać a nie ten kto go stworzył.myślę że ten wasz rektor powinien sobie dodać jaszcze z 10 mil tego zadłużenia bo jak "wielkie" byłyby jego zasługi jeśli mówiłby tylko o zadłużeniu zewnętrznymmyślę że ten wasz rektor powinien sobie dodać jaszcze z 10 mil tego zadłużenia bo jak "wielkie" byłyby jego zasługi jeśli mówiłby tylko o zadłużeniu zewnętrznym rozwiń
Avatar
ziomal / 8 października 2009 r. o 16:43
0
Ten artykulik to na zamówienie pana rektora, a na to zdjęcie to dziennikarze musieli chyba długo polować. Pan rektor i ta zatroskona mina. To śmiechu warte. Kto jeszcze wierzy, że rektorowi chodzi o dobro uczelni, o pracowników. To zwykły karierowicz, człowiek nie liczący się z ludźmi. Bałagan robiony przez kilkanaście lat on chce zlikwidować w ciągu 2-3 lat szkoda że kosztem pracowników obsługi. Trochę pokory, uczelnia nie jest tylko dla władz tam pracują też zwykli ludzie.
Avatar
Lolo / 8 października 2009 r. o 16:26
0
zielony1 napisał:
"Człowiek z ministerstwa” będzie mógł zwalniać pracowników bez ograniczeń, sprzedawać budynki i grunty, a nawet zamykać najbardziej deficytowe wydziały.
Czemu Pan straszy Panie Rektorze pracowników UMCS? Rozumiem, że ma to być uzasadnienie radykalnych zwolnień. Zwalnianie pracowników bez ograniczeń, zamykanie Wydziałów? Bzdury to są wierutne. Ministerstwo ma problemy z zamykaniem "fabryk pseudo-magistrów" a Pan straszy likwidacją publicznej uczelni? A poza tym żadnej zmiany prawa już nie będzie, jest kryzys, afera hazardowa a co najważniejsze WYBORY, czas reform już się skończył

Jaki "chłowiek z ministertwa" przyjdzie i zrobi porządek na UMCS. Panie rektorze proszę nie straszyć, ustawa o zarządzie komisarycznym leży w sejmie i biorąc pod uwagę opieszałość legislacyjną PO w najbliższym czasie nie zostanie uchwalona. A szkoda, życzyłbym pracownikom UMCS zarządu komisarycznego, bo obawiać się go muszą tylko władze. W końcu ktoś jest winien tego bałaganu.
nie straszyć, ustawa o zarządzie komisarycznym leży w sejmie i biorąc pod uwagę opieszałość legislacyjną PO w najbliższym czasie nie zostanie uchwalona. A szkoda, życzyłbym pracownikom UMCS zarządu komisarycznego, bo obawiać się go muszą tylko władze. W końcu ktoś jest winien tego bałaganu. rozwiń
Avatar
Pele / 8 października 2009 r. o 16:17
0
Gość napisał:
A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:)
Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki?
A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać się o żadne środki bo i tak powiedzą że to Rektor dał?
Jakie to bankiety robi się dla śmietanki UMCS? To poprzednie ekipy raczej z tego słynęły - były bardzo "reprezentatywne" i na tym się rządzenie uczelnią kończyło.
A propos szaraków to ja chyba też się do nich zaliczam - z pensją asystenta 1300zł na rękę i pracując 8-9 godzin dziennie chciałbym pracować 2-3 zarabiając 900zł. Żal mi wszystkich osób które stracą pracę ale nie udawajmy że na UMCS nie ma problemu przerostu
zatrudnienia - gdyby poprzednie ekipy nie doprowadziły do tej sytuacji to teraz nie byłoby takiego problemu. Ale oczywiście według internautów - takich jak nie grzesząca chyba zdolnością logicznego myślenia Lubelanka - winnym jest ten kto próbuje ten problem rozwiązać a nie ten kto go stworzył.

E ty asystent. Robisz doktorat u rektora Dąbrowskiego, że tak go bronisz. Pamiętaj, że na doktorat masz określoną liczbę lat. Też możesz być w sytuacji, gdy cię "wykopią" z roboty. Ten przerost ztrudnienia to co, wygenerowały sprzątaczki, długi uczlni też sa za sprawą tych sprzątaczek. Trochę poczucia przyzwoitości. A może rozliczyć wielikich profesorów.

E ty asystent. Robisz doktorat u rektora Dąbrowskiego, że tak go bronisz. Pamiętaj, że na doktorat masz określoną liczbę lat. Też możesz być w sytuacji, gdy cię "wykopią" z roboty. Ten przerost ztrudnienia to co, wygenerowały sprzątaczki, długi uczlni też sa za sprawą tych sprzątaczek. Trochę poczucia przyzwoitości. A może rozliczyć wielikich profesorów. rozwiń
Avatar
Gość / 8 października 2009 r. o 15:52
0
lubelanka napisał:
rektorze twierdzi pan że "człowiek z ministerstwa" przyjdzie i zacznie zwalniać a co pan teraz chce zrobić z 400 osobami.Mam nadzieje że ktoś przyjdzie i się wezmie za was skoro są długi to się nie kupuje luksusowych samochodów,nie robi się super bankietów dla "śmietanki UMCS"nie remontuje się swojego wydziału chemii i wejscia do rektoratu PO CO TO BYłO a teraz ktoś musi za to odpowiedzieć tylko dlaczego SZARAKI MAM NADZIEJE żE SIę MINISTERSTWO DO DUPY PANU DOBIERZE pozdrawiam


A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:)
Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki?
A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać się o żadne środki bo i tak powiedzą że to Rektor dał?
Jakie to bankiety robi się dla śmietanki UMCS? To poprzednie ekipy raczej z tego słynęły - były bardzo "reprezentatywne" i na tym się rządzenie uczelnią kończyło.
A propos szaraków to ja chyba też się do nich zaliczam - z pensją asystenta 1300zł na rękę i pracując 8-9 godzin dziennie chciałbym pracować 2-3 zarabiając 900zł. Żal mi wszystkich osób które stracą pracę ale nie udawajmy że na UMCS nie ma problemu przerostu
zatrudnienia - gdyby poprzednie ekipy nie doprowadziły do tej sytuacji to teraz nie byłoby takiego problemu. Ale oczywiście według internautów - takich jak nie grzesząca chyba zdolnością logicznego myślenia Lubelanka - winnym jest ten kto próbuje ten problem rozwiązać a nie ten kto go stworzył.


A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:)
Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki?
A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać s... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 r. o 16:42
0
To, co robi rektor, czyli zwalnia prawie pół tysiąca pracowników to nic w porównaniu do tego, co może zrobić "człowiek z ministerstwa". Zwolnione osoby to głównie administracja i jak widać przez te zwolnienia uczelnia wcale gorzej nie funkcjonuje. A "człowiek z ministerstwa" będzie się czuł jak u siebie i zacznie w końcu sprzedawać budynki uczelni wraz z całym ich wyposażeniem różnym osobom prywatnym za bezcen i w taki właśnie sposób poprawi sytuację uczelni. Akurat jestem na wydziale, który w razie takiego "kataklizmu" poszedłby chyba jako ostatni na odstrzał, ale jak wyobrażam sobie, że to, co tutaj mamy w 3 budynkach wydziału, miałoby zostać sprzedane, a raczej prawie porozdawane, to głowa mnie zaczyna boleć. Rektora raczej bym nie krytykował, bo odkąd nim jest, to na uczelni widzę więcej pozytywów niż negatywów.
To, co robi rektor, czyli zwalnia prawie pół tysiąca pracowników to nic w porównaniu do tego, co może zrobić "człowiek z ministerstwa". Zwolnione osoby to głównie administracja i jak widać przez te zwolnienia uczelnia wcale gorzej nie funkcjonuje. A "człowiek z ministerstwa" będzie się czuł jak u siebie i zacznie w końcu sprzedawać budynki uczelni wraz z całym ich wyposażeniem różnym osobom prywatnym za bezcen i w taki właśnie sposób poprawi sytuację uczelni. Akurat jestem na wydziale, który w razie takiego "katakliz... rozwiń
Avatar
BeBe / 9 października 2009 r. o 09:31
0
Gość napisał:
No proszę Pan dr Urbanek "naprawi" UMCS chyba mu się uda :-) Dobrze prosperujące Zakłady Chemiczne Organika Sarzyna mało nie upadły za działalności Pana Urbanka jako prezesa a teraz do naprawy idzie UMCS. Napewno się uda Panie kanclerzu jeszcze przy poparci jego ekscelencji Ks Biskupa (napewno).


Wątek bliskiej upadłości tych zakładów wiązany z obecnym kanclerzem UMCS to raczej bujda na resorach. Ciekawy jest natomiast ostatni akapit w tym artykule prasowym: [url="http://chemia.wnp.pl/w-organice-sarzyna-stary-zarzad-nie-wroci,79025_1_0_0.html"]http://chemia.wnp.pl/w-organice-sarzyna-st...9025_1_0_0.html[/url].


Wątek bliskiej upadłości tych zakładów wiązany z obecnym kanclerzem UMCS to raczej bujda na resorach. Ciekawy jest natomiast ostatni akapit w tym artykule prasowym: [url="http://chemia.wnp.pl/w-organice-sarzyna-stary-zarzad-nie-wroci,79025_1_0_0.html"]http://chemia.wnp.pl/w-organice-sarzyna-st...9025_1_0_0.html[/url]. rozwiń
Avatar
Kozmo / 8 października 2009 r. o 23:05
0
UMCS ma długi i chce zwalniać ludzi, a jednocześnie:
- Zainstalowano zupełnie nową klimatyzację w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji oraz w sali 110.
- Salę 110 przekształcono z ćwiczeniowej w konferencyjną, co oznaczało całkowitą wymianę mebli.
- W Auli Uniwersyteckiej na WPiA poza potrzebnymi naprawami i oczyszczeniem parkietu większą część sceny pokryto wykładziną oraz założono nowe wielkie kotary przy scenie.
- Zapewne wypłaca pieniążki za zajęcia bez sprawdzania, ile zajęć rzeczywiście ktoś przeprowadził - studenci o tym informują:
[url="http://umcs.net.pl/index.php?showtopic=2455&view=findpost&p=110473"]http://umcs.net.pl/index.php?showtopic=245...st&p=110473[/url]
UMCS ma długi i chce zwalniać ludzi, a jednocześnie:
- Zainstalowano zupełnie nową klimatyzację w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji oraz w sali 110.
- Salę 110 przekształcono z ćwiczeniowej w konferencyjną, co oznaczało całkowitą wymianę mebli.
- W Auli Uniwersyteckiej na WPiA poza potrzebnymi naprawami i oczyszczeniem parkietu większą część sceny pokryto wykładziną oraz założono nowe wielkie kotary przy scenie.
- Zapewne wypłaca pieniążki za zajęcia bez sprawdzania, ile zajęć rzeczywiście ktoś pr... rozwiń
Avatar
jaro / 8 października 2009 r. o 22:58
0
Nie bardzo rozumiem - tacy zadłuzeni, a wydają pieniądze podatników na tzw. "kolegium posko-ukraińskie " które ma stac się w przyszłosci uniwersytetem ?! Problem jest taki, że na tej uczelni kształcą sie prawie wyłącznie Ukraińcy za pieniądze prawie wyłącznie polskie!
Nie zgadzam się aby moje podatki szły na edukację obywateli innego państwa narodowości niepolskiej ! Co więcej podobno edukacja historyczna tych studentów idzie w duchu pochwały nacjonalizmu ukraińskiego - czy to prawda ?
A tak swoją drogą to ciekawe ile UMCS utopił kasy w to chybione przedsięwzięcie ? Piszę i pytam się jako absolwent UMCS-u, któremu leży na sercu dobro uczelni !
Nie bardzo rozumiem - tacy zadłuzeni, a wydają pieniądze podatników na tzw. "kolegium posko-ukraińskie " które ma stac się w przyszłosci uniwersytetem ?! Problem jest taki, że na tej uczelni kształcą sie prawie wyłącznie Ukraińcy za pieniądze prawie wyłącznie polskie!
Nie zgadzam się aby moje podatki szły na edukację obywateli innego państwa narodowości niepolskiej ! Co więcej podobno edukacja historyczna tych studentów idzie w duchu pochwały nacjonalizmu ukraińskiego - czy to prawda ?
A tak swoją drogą... rozwiń
Avatar
Gość / 8 października 2009 r. o 19:05
0
umcs - czyli ręka rękę myje...
Avatar
goćsiu / 8 października 2009 r. o 18:38
0
Gość napisał:
A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:)
Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki?
A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać się o żadne środki bo i tak powiedzą że to Rektor dał?
Jakie to bankiety robi się dla śmietanki UMCS? To poprzednie ekipy raczej z tego słynęły - były bardzo "reprezentatywne" i na tym się rządzenie uczelnią kończyło.
A propos szaraków to ja chyba też się do nich zaliczam - z pensją asystenta 1300zł na rękę i pracując 8-9 godzin dziennie chciałbym pracować 2-3 zarabiając 900zł. Żal mi wszystkich osób które stracą pracę ale nie udawajmy że na UMCS nie ma problemu przerostu
zatrudnienia - gdyby poprzednie ekipy nie doprowadziły do tej sytuacji to teraz nie byłoby takiego problemu. Ale oczywiście według internautów - takich jak nie grzesząca chyba zdolnością logicznego myślenia Lubelanka - winnym jest ten kto próbuje ten problem rozwiązać a nie ten kto go stworzył.myślę że ten wasz rektor powinien sobie dodać jaszcze z 10 mil tego zadłużenia bo jak "wielkie" byłyby jego zasługi jeśli mówiłby tylko o zadłużeniu zewnętrznymmyślę że ten wasz rektor powinien sobie dodać jaszcze z 10 mil tego zadłużenia bo jak "wielkie" byłyby jego zasługi jeśli mówiłby tylko o zadłużeniu zewnętrznym rozwiń
Avatar
ziomal / 8 października 2009 r. o 16:43
0
Ten artykulik to na zamówienie pana rektora, a na to zdjęcie to dziennikarze musieli chyba długo polować. Pan rektor i ta zatroskona mina. To śmiechu warte. Kto jeszcze wierzy, że rektorowi chodzi o dobro uczelni, o pracowników. To zwykły karierowicz, człowiek nie liczący się z ludźmi. Bałagan robiony przez kilkanaście lat on chce zlikwidować w ciągu 2-3 lat szkoda że kosztem pracowników obsługi. Trochę pokory, uczelnia nie jest tylko dla władz tam pracują też zwykli ludzie.
Avatar
Lolo / 8 października 2009 r. o 16:26
0
zielony1 napisał:
"Człowiek z ministerstwa” będzie mógł zwalniać pracowników bez ograniczeń, sprzedawać budynki i grunty, a nawet zamykać najbardziej deficytowe wydziały.
Czemu Pan straszy Panie Rektorze pracowników UMCS? Rozumiem, że ma to być uzasadnienie radykalnych zwolnień. Zwalnianie pracowników bez ograniczeń, zamykanie Wydziałów? Bzdury to są wierutne. Ministerstwo ma problemy z zamykaniem "fabryk pseudo-magistrów" a Pan straszy likwidacją publicznej uczelni? A poza tym żadnej zmiany prawa już nie będzie, jest kryzys, afera hazardowa a co najważniejsze WYBORY, czas reform już się skończył

Jaki "chłowiek z ministertwa" przyjdzie i zrobi porządek na UMCS. Panie rektorze proszę nie straszyć, ustawa o zarządzie komisarycznym leży w sejmie i biorąc pod uwagę opieszałość legislacyjną PO w najbliższym czasie nie zostanie uchwalona. A szkoda, życzyłbym pracownikom UMCS zarządu komisarycznego, bo obawiać się go muszą tylko władze. W końcu ktoś jest winien tego bałaganu.
nie straszyć, ustawa o zarządzie komisarycznym leży w sejmie i biorąc pod uwagę opieszałość legislacyjną PO w najbliższym czasie nie zostanie uchwalona. A szkoda, życzyłbym pracownikom UMCS zarządu komisarycznego, bo obawiać się go muszą tylko władze. W końcu ktoś jest winien tego bałaganu. rozwiń
Avatar
Pele / 8 października 2009 r. o 16:17
0
Gość napisał:
A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:)
Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki?
A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać się o żadne środki bo i tak powiedzą że to Rektor dał?
Jakie to bankiety robi się dla śmietanki UMCS? To poprzednie ekipy raczej z tego słynęły - były bardzo "reprezentatywne" i na tym się rządzenie uczelnią kończyło.
A propos szaraków to ja chyba też się do nich zaliczam - z pensją asystenta 1300zł na rękę i pracując 8-9 godzin dziennie chciałbym pracować 2-3 zarabiając 900zł. Żal mi wszystkich osób które stracą pracę ale nie udawajmy że na UMCS nie ma problemu przerostu
zatrudnienia - gdyby poprzednie ekipy nie doprowadziły do tej sytuacji to teraz nie byłoby takiego problemu. Ale oczywiście według internautów - takich jak nie grzesząca chyba zdolnością logicznego myślenia Lubelanka - winnym jest ten kto próbuje ten problem rozwiązać a nie ten kto go stworzył.

E ty asystent. Robisz doktorat u rektora Dąbrowskiego, że tak go bronisz. Pamiętaj, że na doktorat masz określoną liczbę lat. Też możesz być w sytuacji, gdy cię "wykopią" z roboty. Ten przerost ztrudnienia to co, wygenerowały sprzątaczki, długi uczlni też sa za sprawą tych sprzątaczek. Trochę poczucia przyzwoitości. A może rozliczyć wielikich profesorów.

E ty asystent. Robisz doktorat u rektora Dąbrowskiego, że tak go bronisz. Pamiętaj, że na doktorat masz określoną liczbę lat. Też możesz być w sytuacji, gdy cię "wykopią" z roboty. Ten przerost ztrudnienia to co, wygenerowały sprzątaczki, długi uczlni też sa za sprawą tych sprzątaczek. Trochę poczucia przyzwoitości. A może rozliczyć wielikich profesorów. rozwiń
Avatar
Gość / 8 października 2009 r. o 15:52
0
lubelanka napisał:
rektorze twierdzi pan że "człowiek z ministerstwa" przyjdzie i zacznie zwalniać a co pan teraz chce zrobić z 400 osobami.Mam nadzieje że ktoś przyjdzie i się wezmie za was skoro są długi to się nie kupuje luksusowych samochodów,nie robi się super bankietów dla "śmietanki UMCS"nie remontuje się swojego wydziału chemii i wejscia do rektoratu PO CO TO BYłO a teraz ktoś musi za to odpowiedzieć tylko dlaczego SZARAKI MAM NADZIEJE żE SIę MINISTERSTWO DO DUPY PANU DOBIERZE pozdrawiam


A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:)
Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki?
A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać się o żadne środki bo i tak powiedzą że to Rektor dał?
Jakie to bankiety robi się dla śmietanki UMCS? To poprzednie ekipy raczej z tego słynęły - były bardzo "reprezentatywne" i na tym się rządzenie uczelnią kończyło.
A propos szaraków to ja chyba też się do nich zaliczam - z pensją asystenta 1300zł na rękę i pracując 8-9 godzin dziennie chciałbym pracować 2-3 zarabiając 900zł. Żal mi wszystkich osób które stracą pracę ale nie udawajmy że na UMCS nie ma problemu przerostu
zatrudnienia - gdyby poprzednie ekipy nie doprowadziły do tej sytuacji to teraz nie byłoby takiego problemu. Ale oczywiście według internautów - takich jak nie grzesząca chyba zdolnością logicznego myślenia Lubelanka - winnym jest ten kto próbuje ten problem rozwiązać a nie ten kto go stworzył.


A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:)
Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki?
A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2020 r.

Zakrzówek pozywa za tablicę „Strefa wolna od LGBT”

Zakrzówek pozywa za tablicę „Strefa wolna od LGBT”

Kłamstwa nie można zostawić bez żadnego rozliczenia – podkreśla Józef Potocki, wójt gminy Zakrzówek (powiat kraśnicki), który zamierza przed sądem bronić dobrego imienia gminy i jej mieszkańców. – Swoją inicjatywą żadnej Ameryki nie odkryłem – odpowiada Bartosz Staszewski, lubelski aktywista broniący praw społeczności LGBT, którego dotyczy pozew.

Leszek Mądzik: „Los był dla mnie łaskawy, czasu nie zmarnowałem”
galeria

Leszek Mądzik: „Los był dla mnie łaskawy, czasu nie zmarnowałem”

Tak Leszek Mądzik podsumował 50 lat swojej pracy w Scenie Plastycznej KUL. Podczas wystąpienia na uroczystościach jubileuszowych, kiedy dziękował swojej żonie Alinie, łzy wzruszenia przerwały wypowiedź, osobiste wyzwanie miłości dostało huragan braw.

ŁKS Łagów - Wisła Puławy 1:3. Wypunktowali rywali po przerwie

ŁKS Łagów - Wisła Puławy 1:3. Wypunktowali rywali po przerwie

Nie było łatwo, ale lider z Puław zainkasował kolejny komplet punktów. Wisła pokonała na wyjeździe ŁKS Łagów 3:1. Trzeba dodać, że przy okazji przerwała serię... dziewięciu meczów bez porażki drużyny beniaminka.

Sokół – Orzeł 5:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Sokół – Orzeł 5:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Do dziewiątej kolejki bez zwycięstwa pozostawali zawodnicy Sokoła Zwierzyniec. Wreszcie w niedzielne popołudnie podopieczni trenera Marcina Sirko pokonali u siebie Orła Tereszpol

Przebiegł półmaraton w Kraśniku, a nagrodę odebrał z tęczową flagą. „Jesteście super ludźmi”

Przebiegł półmaraton w Kraśniku, a nagrodę odebrał z tęczową flagą. „Jesteście super ludźmi”

Brawo Kraśniczanie! Słowa uznania przy wychodzeniu na scenę z tęczową flagą pokazuje, że jesteście super ludźmi – pisze biegacz, który w półmaratonie w Kraśniku zajął 5. miejsce.

Tęcza - Sokół 0:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Tęcza - Sokół 0:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Pierwszy punkt Tęczy Bełżyce od 9 sierpnia

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaliczyła ostatni sprawdzian przed ligą, triumfując w Toruniu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaliczyła ostatni sprawdzian przed ligą, triumfując w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin były najlepsze podczas V Memoriału prof. Stanisława Łęgowskiego w Toruniu. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka wygrały dwa z trzech rozegranych tam spotkań

87 nowych żołnierzy WOT, a 15 osób otrzymało stopień kaprala. Przysięga i promocja terytorialsów w Lublinie
zdjęcia
galeria

87 nowych żołnierzy WOT, a 15 osób otrzymało stopień kaprala. Przysięga i promocja terytorialsów w Lublinie

Kolejnych 87 nowych terytorialsów złożyło przysięgę wojskową. 15 kolejnych otrzymało promocję na stopień kaprala. Rotę przysięgi złożono na niedzielę, w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej, w jednostce na Majdanku w Lublinie.

MKS Ryki – Motor II 1:9. Nie przypisują sobie jeszcze awansu

MKS Ryki – Motor II 1:9. Nie przypisują sobie jeszcze awansu

Rezerwy Motoru Lublin odniosły kolejne wysokie zwycięstwo. Czy ekipa Wojciecha Stefańskiego może czuć się pewna awansu do IV ligi?

KS Wiązownica - Orlęta Spomlek 1:3. Rehabilitacja i pierwsza wyjazdowa wygrana

KS Wiązownica - Orlęta Spomlek 1:3. Rehabilitacja i pierwsza wyjazdowa wygrana

Po blamażu w środę u siebie z Wólczanką (1:6) piłkarze z Radzynia Podlaskiego błyskawicznie się podnieśli. W niedzielę pokonali na wyjeździe KS Wiązownica 3:1. I tym samym pierwszy raz w tym sezonie wygrali na wyjeździe.

Olimpiakos – Igros 0:1. Zmiennicy dali odpowiednią  jakość

Olimpiakos – Igros 0:1. Zmiennicy dali odpowiednią jakość

Niezwykle cenna wygrana Igrosu Krasnobród. Tym razem drużyna z uzdrowiska pokonała na wyjeździe po zażartym boju Olimpiakos Tarnogród i w dalszym ciągu depcze po piętach Omedze Stary Zamość

10-letnia Alicja Tracz ze Stojeszyna koło Janowa  Lubelskiego będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2020
ZDJĘCIA WIDEO
galeria
film

10-letnia Alicja Tracz ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2020

Alicję wytypowało jury i widzowie TVP, którzy oddali na nią najwięcej głosów. Dziewczynka w międzynarodowym konkursie wystąpi 29 listopada.

Pół roku czekali na tę imprezę na strzelnicy w Lublinie. Memoriał Żołnierzy i Powstańców 2020
Dużo zdjęć
galeria

Pół roku czekali na tę imprezę na strzelnicy w Lublinie. Memoriał Żołnierzy i Powstańców 2020

Po półrocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa w Lublinie zostały zorganizowane zawody strzeleckie pt. Memoriał Żołnierzy i Powstańców 2020.

Dramatyczny spadek liczby pasażerów na lotniskach. W Lublinie jest ich o ponad 100 tys. mniej

Dramatyczny spadek liczby pasażerów na lotniskach. W Lublinie jest ich o ponad 100 tys. mniej

W pierwszym półroczy polskie porty regionalne obsłużyły o prawie 65 proc. mniej pasażerów, niż w takim samym okresie 2019 r. Na lotnisku w Lublinie to spadek o 106 tys. osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.