Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2009 r.
12:35
Edytuj ten wpis

UMCS: Tak podzielą 10 milionów wśród pracowników

Autor: Zdjęcie autora (TOM)
0 23 A A

Związki zawodowe UMCS wstępnie zgodziły się na propozycję rektora w sprawie podzielenia 10 mln zł pochodzących z Ministerstwa Nauki na podwyżki. Pracownicy dostaną od 140 do 450 zł, w zależności od stanowiska. Ale wygląda na to, że te kwoty nie będą wliczone do pensji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Porozumienie w tej spawie nie zostało jednak podpisane, bo jeden ze związkowców zapowiedział, że musi skonsultować ustalenia ze swoim zarządem – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS.

Ewentualne porozumienie zostanie podpisane dzisiaj. – Zgadzamy się z rektorem co do kwot, ale pozostałe rzeczy nam się nie podobają – mówi Elżbieta Chodzyńska z "Solidarności `80”.

Związki zawodowe chciały, aby pieniądze zostały wliczone do pensji pracowników. Nie zgadzały się na to jednak władze uczelni. Tłumaczyły, że nie wiadomo, czy w przyszłym roku podobna dotacja wpłynie na konto uniwersytetu. A jeśli teraz wszyscy dostaliby podwyżki, UMCS musiałby takie same kwoty wypłacić także w przyszłym roku.

– Wychodzi na to, że dostaniemy zapomogę. Można by nawet stwierdzić, że jest to premia świąteczna, którą i tak powinniśmy dostać – kwituje Chodzyńska.


Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asystent / 28 listopada 2009 o 09:06
0
dziękuję nie tylko związkom zawodowym ale również JM Rektorowi za zalicznie jakości mojej pracy w grupie Pań sprzątających oraz portierów! Ogarnia mnie niezmierzona duma z mojej nobilitującej pracy!!!!!!!
Avatar
Pracownik dydatktyczny / 27 listopada 2009 o 11:20
0
To jedno wielkie nieporozumienie! Wszyscy chyba na UMCS czytali pismo z Ministerstwa uzasadniajace przyznanie tych 10 mln. Kwota ta miała być wykorzystana jako podwyżka inflacyjna dla wszystkich pracowników. Czyli wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych na UMCS powinny być podniesione o 3% bo tyle wynosi inflacja. A tu nagle sie okazuje, że Pan Rektor uważa, że profesorom pensje inflacja zjadla bardziej niż innym pracownikom i z podwyżki inflacyjnej, ktora do tej pory była wypłacana jako 3% podwyżka (wyrównanie i właczenie do podstawy), zrobił sobie podwyżkę uznaniową uzaleznioną od stopnia naukowego. To chyba nie jest w porządku skoro Ministerstwo traktuje te 10 mln jako wyrównanie skutków inflacji. A tlumaczenie się, że Rektor nie wie czy w przyszłym roku bedzie taka dotacja jest smieszne bo w piśmie Ministerstwa jest wyraznie powiedziane, że podwyżka obejmuje rowniez pochodne, czyli ma być właczona do podstawy. Gdyby tak nie było to ministerstwo nie przysyłało by pieniędzy na podwyżkę inflacyjną, tylko na jednorazowa zapomoge inflacyjną.
To jedno wielkie nieporozumienie! Wszyscy chyba na UMCS czytali pismo z Ministerstwa uzasadniajace przyznanie tych 10 mln. Kwota ta miała być wykorzystana jako podwyżka inflacyjna dla wszystkich pracowników. Czyli wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych na UMCS powinny być podniesione o 3% bo tyle wynosi inflacja. A tu nagle sie okazuje, że Pan Rektor uważa, że profesorom pensje inflacja zjadla bardziej niż innym pracownikom i z podwyżki inflacyjnej, ktora do tej pory była wypłacana jako 3% podwyżka (wyrównanie i właczenie do podstawy), z... rozwiń
Avatar
! / 27 listopada 2009 o 11:09
0
9356B4 napisał:
Podwyżki powinni dostać ci co dobrze pracują. Admiminstrację trzeba zwolnić. To nieroby! To samo dotyczy sprzątaczek. Związki zawodowe do rozwiazania. To demagodzy i nieroby! REKTOR powinien mieć władzę absolutną.

a ciebie ubezwłasnowolnić, żebys nie mógł takich głupot wypisywać
Avatar
9356B4 / 27 listopada 2009 o 09:37
0
Podwyżki powinni dostać ci co dobrze pracują. Admiminstrację trzeba zwolnić. To nieroby! To samo dotyczy sprzątaczek. Związki zawodowe do rozwiazania. To demagodzy i nieroby! REKTOR powinien mieć władzę absolutną.
Avatar
Zatwierdziłem kod z obrazk / 27 listopada 2009 o 08:27
0
Mnie najbardziej bawi to, że 450 zeta dostanie zarówno profesor, który ma granty, liczne kontakty naukowe, publikacje oraz dobre wykłady, jak i profesor, który korzystając z nietykalności w naszym systemie dyktuje na wykładach to samo co w latach 80tych, naukę i dydadktykę ma w nosie i generalnie zaniża poziom uczelni.
Również zabawne jest to że taka sama podwyżka dotknie panią która sprząta tak, że można sięgnąć ręką na szafę w pokoju i ręka jest CZYSTA, jak i taka, której papierki po kątach niespecjalnie przeszkadzają, bo przecież środek jest zamieciony.

Generalnie największym problemem państwowych pracodawców jest brak systemu motywacyjnego. W naturze ludzkiej jest dążenie do olewactwa: jak mam do wyboru dostać 1800 za staranną pracę i 1800 za pracę taką sobie to większość z nas wybierze to drugie.
Mnie najbardziej bawi to, że 450 zeta dostanie zarówno profesor, który ma granty, liczne kontakty naukowe, publikacje oraz dobre wykłady, jak i profesor, który korzystając z nietykalności w naszym systemie dyktuje na wykładach to samo co w latach 80tych, naukę i dydadktykę ma w nosie i generalnie zaniża poziom uczelni.
Również zabawne jest to że taka sama podwyżka dotknie panią która sprząta tak, że można sięgnąć ręką na szafę w pokoju i ręka jest CZYSTA, jak i taka, której papierki po kątach niespecjalnie przeszkadzają, bo przecież śr... rozwiń
Avatar
asd / 27 listopada 2009 o 08:00
0
ale napisał:
Proponuję sprzątaczkom i wszystkim niezadowolonym nie narzekać, bio to nic nie da, tylko szybko zrobić habilitacje, profesury i dostawać wyższe podwyżki. Skoro według niektórych to takie proste.

Wystarczy popatrzeć, porozmawiać z niektórymi "naukowcami", żeby stwierdzić, że to trudne nie jest, skoro oni to zrobili. Ale myślę, że intelekt można rozwijać w innych kierunkach i nie uwsteczniać się w tym kierunku, bo to ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żyją w swoich autystycznych światach, który i tak zmierza do wyrwania jak największej ilości kasy.

Wystarczy popatrzeć, porozmawiać z niektórymi "naukowcami", żeby stwierdzić, że to trudne nie jest, skoro oni to zrobili. Ale myślę, że intelekt można rozwijać w innych kierunkach i nie uwsteczniać się w tym kierunku, bo to ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żyją w swoich autystycznych światach, który i tak zmierza do wyrwania jak największej ilości kasy. rozwiń
Avatar
polix / 27 listopada 2009 o 04:28
0
Idea Uniwersytetu opiera się na poszanowaniu godności KAŻDEGO człowieka. Jeżeli pan rektor, człowiek wykształcony przez państwowe pieniądze, nie jest w stanie tej godności uszanować, to znaczy, że wykształcenie ma się nijak do człowieczeństwa. Pieniądze są tu kością niezgody. Z tą różnicą, że kadra naukowa ma ich wystarczająco aby przeżyć, zaś pozostali pracownicy nie. Związek zawodowy utworzony przez profesorów chemii pozostawiam bez komentarza. Ciekawe dlaczego nie ujawnili swoich nazwisk a związek rejestrowali przez administrację umcs...

Studenci nie dajcie aby PRL ciągnął się za nami kolejne 20 lat a władze zapominały o młodym pokoleniu i wprowadzały płatne studia. Wasi koledzy w Berkley wczoraj zostali pobici przez policję i aresztowani! A Wy co robicie aby żyło się lepiej? Bezpieczniej powiedzieć: to nie moja sprawa. Nie Twoja - to sprawa nasz wszystkich!
Idea Uniwersytetu opiera się na poszanowaniu godności KAŻDEGO człowieka. Jeżeli pan rektor, człowiek wykształcony przez państwowe pieniądze, nie jest w stanie tej godności uszanować, to znaczy, że wykształcenie ma się nijak do człowieczeństwa. Pieniądze są tu kością niezgody. Z tą różnicą, że kadra naukowa ma ich wystarczająco aby przeżyć, zaś pozostali pracownicy nie. Związek zawodowy utworzony przez profesorów chemii pozostawiam bez komentarza. Ciekawe dlaczego nie ujawnili swoich nazwisk a związek rejestrowali przez administrację umcs... ... rozwiń
Avatar
adiunkt co ma to gdzieś / 27 listopada 2009 o 00:13
0
Adiunkta wycenili 40 zł. więcej miesięcznie od technicznego ... dobre ... Pogratulować asertywności władzom ...
Powiem jeszcze jedno ... uczelnia winna być systemem feudalnym. Demokracja ma to do siebie, że niestety rządy przejmuje ciemny lód. Rektor powinien to wziąć pod uwagę ... w przeciwnym razie za 6 miesięcy będzie prosił sprzątaczkę i pana Miecia ślusarza, czy może zwolnić się na 1,5 h, gdyż ma wykład. Boże ... do czego to doszło. Znowu motłoch napiera.
Avatar
ale / 26 listopada 2009 o 22:45
0
Proponuję sprzątaczkom i wszystkim niezadowolonym nie narzekać, bio to nic nie da, tylko szybko zrobić habilitacje, profesury i dostawać wyższe podwyżki. Skoro według niektórych to takie proste.
Avatar
były student / 26 listopada 2009 o 22:39
0
~1 napisał:
biedny jesteś człowieku...i mocno ubogi wewnętrznie, właśnie tacy jak ty wnoszą do życia niewiele


Poraziła mnie głębia twojej myśli. Wypowiedziałeś się dosadnie i na temat.
Avatar
asystent / 28 listopada 2009 o 09:06
0
dziękuję nie tylko związkom zawodowym ale również JM Rektorowi za zalicznie jakości mojej pracy w grupie Pań sprzątających oraz portierów! Ogarnia mnie niezmierzona duma z mojej nobilitującej pracy!!!!!!!
Avatar
Pracownik dydatktyczny / 27 listopada 2009 o 11:20
0
To jedno wielkie nieporozumienie! Wszyscy chyba na UMCS czytali pismo z Ministerstwa uzasadniajace przyznanie tych 10 mln. Kwota ta miała być wykorzystana jako podwyżka inflacyjna dla wszystkich pracowników. Czyli wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych na UMCS powinny być podniesione o 3% bo tyle wynosi inflacja. A tu nagle sie okazuje, że Pan Rektor uważa, że profesorom pensje inflacja zjadla bardziej niż innym pracownikom i z podwyżki inflacyjnej, ktora do tej pory była wypłacana jako 3% podwyżka (wyrównanie i właczenie do podstawy), zrobił sobie podwyżkę uznaniową uzaleznioną od stopnia naukowego. To chyba nie jest w porządku skoro Ministerstwo traktuje te 10 mln jako wyrównanie skutków inflacji. A tlumaczenie się, że Rektor nie wie czy w przyszłym roku bedzie taka dotacja jest smieszne bo w piśmie Ministerstwa jest wyraznie powiedziane, że podwyżka obejmuje rowniez pochodne, czyli ma być właczona do podstawy. Gdyby tak nie było to ministerstwo nie przysyłało by pieniędzy na podwyżkę inflacyjną, tylko na jednorazowa zapomoge inflacyjną.
To jedno wielkie nieporozumienie! Wszyscy chyba na UMCS czytali pismo z Ministerstwa uzasadniajace przyznanie tych 10 mln. Kwota ta miała być wykorzystana jako podwyżka inflacyjna dla wszystkich pracowników. Czyli wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych na UMCS powinny być podniesione o 3% bo tyle wynosi inflacja. A tu nagle sie okazuje, że Pan Rektor uważa, że profesorom pensje inflacja zjadla bardziej niż innym pracownikom i z podwyżki inflacyjnej, ktora do tej pory była wypłacana jako 3% podwyżka (wyrównanie i właczenie do podstawy), z... rozwiń
Avatar
! / 27 listopada 2009 o 11:09
0
9356B4 napisał:
Podwyżki powinni dostać ci co dobrze pracują. Admiminstrację trzeba zwolnić. To nieroby! To samo dotyczy sprzątaczek. Związki zawodowe do rozwiazania. To demagodzy i nieroby! REKTOR powinien mieć władzę absolutną.

a ciebie ubezwłasnowolnić, żebys nie mógł takich głupot wypisywać
Avatar
9356B4 / 27 listopada 2009 o 09:37
0
Podwyżki powinni dostać ci co dobrze pracują. Admiminstrację trzeba zwolnić. To nieroby! To samo dotyczy sprzątaczek. Związki zawodowe do rozwiazania. To demagodzy i nieroby! REKTOR powinien mieć władzę absolutną.
Avatar
Zatwierdziłem kod z obrazk / 27 listopada 2009 o 08:27
0
Mnie najbardziej bawi to, że 450 zeta dostanie zarówno profesor, który ma granty, liczne kontakty naukowe, publikacje oraz dobre wykłady, jak i profesor, który korzystając z nietykalności w naszym systemie dyktuje na wykładach to samo co w latach 80tych, naukę i dydadktykę ma w nosie i generalnie zaniża poziom uczelni.
Również zabawne jest to że taka sama podwyżka dotknie panią która sprząta tak, że można sięgnąć ręką na szafę w pokoju i ręka jest CZYSTA, jak i taka, której papierki po kątach niespecjalnie przeszkadzają, bo przecież środek jest zamieciony.

Generalnie największym problemem państwowych pracodawców jest brak systemu motywacyjnego. W naturze ludzkiej jest dążenie do olewactwa: jak mam do wyboru dostać 1800 za staranną pracę i 1800 za pracę taką sobie to większość z nas wybierze to drugie.
Mnie najbardziej bawi to, że 450 zeta dostanie zarówno profesor, który ma granty, liczne kontakty naukowe, publikacje oraz dobre wykłady, jak i profesor, który korzystając z nietykalności w naszym systemie dyktuje na wykładach to samo co w latach 80tych, naukę i dydadktykę ma w nosie i generalnie zaniża poziom uczelni.
Również zabawne jest to że taka sama podwyżka dotknie panią która sprząta tak, że można sięgnąć ręką na szafę w pokoju i ręka jest CZYSTA, jak i taka, której papierki po kątach niespecjalnie przeszkadzają, bo przecież śr... rozwiń
Avatar
asd / 27 listopada 2009 o 08:00
0
ale napisał:
Proponuję sprzątaczkom i wszystkim niezadowolonym nie narzekać, bio to nic nie da, tylko szybko zrobić habilitacje, profesury i dostawać wyższe podwyżki. Skoro według niektórych to takie proste.

Wystarczy popatrzeć, porozmawiać z niektórymi "naukowcami", żeby stwierdzić, że to trudne nie jest, skoro oni to zrobili. Ale myślę, że intelekt można rozwijać w innych kierunkach i nie uwsteczniać się w tym kierunku, bo to ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żyją w swoich autystycznych światach, który i tak zmierza do wyrwania jak największej ilości kasy.

Wystarczy popatrzeć, porozmawiać z niektórymi "naukowcami", żeby stwierdzić, że to trudne nie jest, skoro oni to zrobili. Ale myślę, że intelekt można rozwijać w innych kierunkach i nie uwsteczniać się w tym kierunku, bo to ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żyją w swoich autystycznych światach, który i tak zmierza do wyrwania jak największej ilości kasy. rozwiń
Avatar
polix / 27 listopada 2009 o 04:28
0
Idea Uniwersytetu opiera się na poszanowaniu godności KAŻDEGO człowieka. Jeżeli pan rektor, człowiek wykształcony przez państwowe pieniądze, nie jest w stanie tej godności uszanować, to znaczy, że wykształcenie ma się nijak do człowieczeństwa. Pieniądze są tu kością niezgody. Z tą różnicą, że kadra naukowa ma ich wystarczająco aby przeżyć, zaś pozostali pracownicy nie. Związek zawodowy utworzony przez profesorów chemii pozostawiam bez komentarza. Ciekawe dlaczego nie ujawnili swoich nazwisk a związek rejestrowali przez administrację umcs...

Studenci nie dajcie aby PRL ciągnął się za nami kolejne 20 lat a władze zapominały o młodym pokoleniu i wprowadzały płatne studia. Wasi koledzy w Berkley wczoraj zostali pobici przez policję i aresztowani! A Wy co robicie aby żyło się lepiej? Bezpieczniej powiedzieć: to nie moja sprawa. Nie Twoja - to sprawa nasz wszystkich!
Idea Uniwersytetu opiera się na poszanowaniu godności KAŻDEGO człowieka. Jeżeli pan rektor, człowiek wykształcony przez państwowe pieniądze, nie jest w stanie tej godności uszanować, to znaczy, że wykształcenie ma się nijak do człowieczeństwa. Pieniądze są tu kością niezgody. Z tą różnicą, że kadra naukowa ma ich wystarczająco aby przeżyć, zaś pozostali pracownicy nie. Związek zawodowy utworzony przez profesorów chemii pozostawiam bez komentarza. Ciekawe dlaczego nie ujawnili swoich nazwisk a związek rejestrowali przez administrację umcs... ... rozwiń
Avatar
adiunkt co ma to gdzieś / 27 listopada 2009 o 00:13
0
Adiunkta wycenili 40 zł. więcej miesięcznie od technicznego ... dobre ... Pogratulować asertywności władzom ...
Powiem jeszcze jedno ... uczelnia winna być systemem feudalnym. Demokracja ma to do siebie, że niestety rządy przejmuje ciemny lód. Rektor powinien to wziąć pod uwagę ... w przeciwnym razie za 6 miesięcy będzie prosił sprzątaczkę i pana Miecia ślusarza, czy może zwolnić się na 1,5 h, gdyż ma wykład. Boże ... do czego to doszło. Znowu motłoch napiera.
Avatar
ale / 26 listopada 2009 o 22:45
0
Proponuję sprzątaczkom i wszystkim niezadowolonym nie narzekać, bio to nic nie da, tylko szybko zrobić habilitacje, profesury i dostawać wyższe podwyżki. Skoro według niektórych to takie proste.
Avatar
były student / 26 listopada 2009 o 22:39
0
~1 napisał:
biedny jesteś człowieku...i mocno ubogi wewnętrznie, właśnie tacy jak ty wnoszą do życia niewiele


Poraziła mnie głębia twojej myśli. Wypowiedziałeś się dosadnie i na temat.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!