Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2009 r.
12:35
Edytuj ten wpis

UMCS: Tak podzielą 10 milionów wśród pracowników

Autor: Zdjęcie autora (TOM)
0 23 A A

Związki zawodowe UMCS wstępnie zgodziły się na propozycję rektora w sprawie podzielenia 10 mln zł pochodzących z Ministerstwa Nauki na podwyżki. Pracownicy dostaną od 140 do 450 zł, w zależności od stanowiska. Ale wygląda na to, że te kwoty nie będą wliczone do pensji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Porozumienie w tej spawie nie zostało jednak podpisane, bo jeden ze związkowców zapowiedział, że musi skonsultować ustalenia ze swoim zarządem – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS.

Ewentualne porozumienie zostanie podpisane dzisiaj. – Zgadzamy się z rektorem co do kwot, ale pozostałe rzeczy nam się nie podobają – mówi Elżbieta Chodzyńska z "Solidarności `80”.

Związki zawodowe chciały, aby pieniądze zostały wliczone do pensji pracowników. Nie zgadzały się na to jednak władze uczelni. Tłumaczyły, że nie wiadomo, czy w przyszłym roku podobna dotacja wpłynie na konto uniwersytetu. A jeśli teraz wszyscy dostaliby podwyżki, UMCS musiałby takie same kwoty wypłacić także w przyszłym roku.

– Wychodzi na to, że dostaniemy zapomogę. Można by nawet stwierdzić, że jest to premia świąteczna, którą i tak powinniśmy dostać – kwituje Chodzyńska.


Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asystent / 28 listopada 2009 o 09:06
0
dziękuję nie tylko związkom zawodowym ale również JM Rektorowi za zalicznie jakości mojej pracy w grupie Pań sprzątających oraz portierów! Ogarnia mnie niezmierzona duma z mojej nobilitującej pracy!!!!!!!
Avatar
Pracownik dydatktyczny / 27 listopada 2009 o 11:20
0
To jedno wielkie nieporozumienie! Wszyscy chyba na UMCS czytali pismo z Ministerstwa uzasadniajace przyznanie tych 10 mln. Kwota ta miała być wykorzystana jako podwyżka inflacyjna dla wszystkich pracowników. Czyli wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych na UMCS powinny być podniesione o 3% bo tyle wynosi inflacja. A tu nagle sie okazuje, że Pan Rektor uważa, że profesorom pensje inflacja zjadla bardziej niż innym pracownikom i z podwyżki inflacyjnej, ktora do tej pory była wypłacana jako 3% podwyżka (wyrównanie i właczenie do podstawy), zrobił sobie podwyżkę uznaniową uzaleznioną od stopnia naukowego. To chyba nie jest w porządku skoro Ministerstwo traktuje te 10 mln jako wyrównanie skutków inflacji. A tlumaczenie się, że Rektor nie wie czy w przyszłym roku bedzie taka dotacja jest smieszne bo w piśmie Ministerstwa jest wyraznie powiedziane, że podwyżka obejmuje rowniez pochodne, czyli ma być właczona do podstawy. Gdyby tak nie było to ministerstwo nie przysyłało by pieniędzy na podwyżkę inflacyjną, tylko na jednorazowa zapomoge inflacyjną.
To jedno wielkie nieporozumienie! Wszyscy chyba na UMCS czytali pismo z Ministerstwa uzasadniajace przyznanie tych 10 mln. Kwota ta miała być wykorzystana jako podwyżka inflacyjna dla wszystkich pracowników. Czyli wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych na UMCS powinny być podniesione o 3% bo tyle wynosi inflacja. A tu nagle sie okazuje, że Pan Rektor uważa, że profesorom pensje inflacja zjadla bardziej niż innym pracownikom i z podwyżki inflacyjnej, ktora do tej pory była wypłacana jako 3% podwyżka (wyrównanie i właczenie do podstawy), z... rozwiń
Avatar
! / 27 listopada 2009 o 11:09
0
9356B4 napisał:
Podwyżki powinni dostać ci co dobrze pracują. Admiminstrację trzeba zwolnić. To nieroby! To samo dotyczy sprzątaczek. Związki zawodowe do rozwiazania. To demagodzy i nieroby! REKTOR powinien mieć władzę absolutną.

a ciebie ubezwłasnowolnić, żebys nie mógł takich głupot wypisywać
Avatar
9356B4 / 27 listopada 2009 o 09:37
0
Podwyżki powinni dostać ci co dobrze pracują. Admiminstrację trzeba zwolnić. To nieroby! To samo dotyczy sprzątaczek. Związki zawodowe do rozwiazania. To demagodzy i nieroby! REKTOR powinien mieć władzę absolutną.
Avatar
Zatwierdziłem kod z obrazk / 27 listopada 2009 o 08:27
0
Mnie najbardziej bawi to, że 450 zeta dostanie zarówno profesor, który ma granty, liczne kontakty naukowe, publikacje oraz dobre wykłady, jak i profesor, który korzystając z nietykalności w naszym systemie dyktuje na wykładach to samo co w latach 80tych, naukę i dydadktykę ma w nosie i generalnie zaniża poziom uczelni.
Również zabawne jest to że taka sama podwyżka dotknie panią która sprząta tak, że można sięgnąć ręką na szafę w pokoju i ręka jest CZYSTA, jak i taka, której papierki po kątach niespecjalnie przeszkadzają, bo przecież środek jest zamieciony.

Generalnie największym problemem państwowych pracodawców jest brak systemu motywacyjnego. W naturze ludzkiej jest dążenie do olewactwa: jak mam do wyboru dostać 1800 za staranną pracę i 1800 za pracę taką sobie to większość z nas wybierze to drugie.
Mnie najbardziej bawi to, że 450 zeta dostanie zarówno profesor, który ma granty, liczne kontakty naukowe, publikacje oraz dobre wykłady, jak i profesor, który korzystając z nietykalności w naszym systemie dyktuje na wykładach to samo co w latach 80tych, naukę i dydadktykę ma w nosie i generalnie zaniża poziom uczelni.
Również zabawne jest to że taka sama podwyżka dotknie panią która sprząta tak, że można sięgnąć ręką na szafę w pokoju i ręka jest CZYSTA, jak i taka, której papierki po kątach niespecjalnie przeszkadzają, bo przecież śr... rozwiń
Avatar
asd / 27 listopada 2009 o 08:00
0
ale napisał:
Proponuję sprzątaczkom i wszystkim niezadowolonym nie narzekać, bio to nic nie da, tylko szybko zrobić habilitacje, profesury i dostawać wyższe podwyżki. Skoro według niektórych to takie proste.

Wystarczy popatrzeć, porozmawiać z niektórymi "naukowcami", żeby stwierdzić, że to trudne nie jest, skoro oni to zrobili. Ale myślę, że intelekt można rozwijać w innych kierunkach i nie uwsteczniać się w tym kierunku, bo to ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żyją w swoich autystycznych światach, który i tak zmierza do wyrwania jak największej ilości kasy.

Wystarczy popatrzeć, porozmawiać z niektórymi "naukowcami", żeby stwierdzić, że to trudne nie jest, skoro oni to zrobili. Ale myślę, że intelekt można rozwijać w innych kierunkach i nie uwsteczniać się w tym kierunku, bo to ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żyją w swoich autystycznych światach, który i tak zmierza do wyrwania jak największej ilości kasy. rozwiń
Avatar
polix / 27 listopada 2009 o 04:28
0
Idea Uniwersytetu opiera się na poszanowaniu godności KAŻDEGO człowieka. Jeżeli pan rektor, człowiek wykształcony przez państwowe pieniądze, nie jest w stanie tej godności uszanować, to znaczy, że wykształcenie ma się nijak do człowieczeństwa. Pieniądze są tu kością niezgody. Z tą różnicą, że kadra naukowa ma ich wystarczająco aby przeżyć, zaś pozostali pracownicy nie. Związek zawodowy utworzony przez profesorów chemii pozostawiam bez komentarza. Ciekawe dlaczego nie ujawnili swoich nazwisk a związek rejestrowali przez administrację umcs...

Studenci nie dajcie aby PRL ciągnął się za nami kolejne 20 lat a władze zapominały o młodym pokoleniu i wprowadzały płatne studia. Wasi koledzy w Berkley wczoraj zostali pobici przez policję i aresztowani! A Wy co robicie aby żyło się lepiej? Bezpieczniej powiedzieć: to nie moja sprawa. Nie Twoja - to sprawa nasz wszystkich!
Idea Uniwersytetu opiera się na poszanowaniu godności KAŻDEGO człowieka. Jeżeli pan rektor, człowiek wykształcony przez państwowe pieniądze, nie jest w stanie tej godności uszanować, to znaczy, że wykształcenie ma się nijak do człowieczeństwa. Pieniądze są tu kością niezgody. Z tą różnicą, że kadra naukowa ma ich wystarczająco aby przeżyć, zaś pozostali pracownicy nie. Związek zawodowy utworzony przez profesorów chemii pozostawiam bez komentarza. Ciekawe dlaczego nie ujawnili swoich nazwisk a związek rejestrowali przez administrację umcs... ... rozwiń
Avatar
adiunkt co ma to gdzieś / 27 listopada 2009 o 00:13
0
Adiunkta wycenili 40 zł. więcej miesięcznie od technicznego ... dobre ... Pogratulować asertywności władzom ...
Powiem jeszcze jedno ... uczelnia winna być systemem feudalnym. Demokracja ma to do siebie, że niestety rządy przejmuje ciemny lód. Rektor powinien to wziąć pod uwagę ... w przeciwnym razie za 6 miesięcy będzie prosił sprzątaczkę i pana Miecia ślusarza, czy może zwolnić się na 1,5 h, gdyż ma wykład. Boże ... do czego to doszło. Znowu motłoch napiera.
Avatar
ale / 26 listopada 2009 o 22:45
0
Proponuję sprzątaczkom i wszystkim niezadowolonym nie narzekać, bio to nic nie da, tylko szybko zrobić habilitacje, profesury i dostawać wyższe podwyżki. Skoro według niektórych to takie proste.
Avatar
były student / 26 listopada 2009 o 22:39
0
~1 napisał:
biedny jesteś człowieku...i mocno ubogi wewnętrznie, właśnie tacy jak ty wnoszą do życia niewiele


Poraziła mnie głębia twojej myśli. Wypowiedziałeś się dosadnie i na temat.
Avatar
asystent / 28 listopada 2009 o 09:06
0
dziękuję nie tylko związkom zawodowym ale również JM Rektorowi za zalicznie jakości mojej pracy w grupie Pań sprzątających oraz portierów! Ogarnia mnie niezmierzona duma z mojej nobilitującej pracy!!!!!!!
Avatar
Pracownik dydatktyczny / 27 listopada 2009 o 11:20
0
To jedno wielkie nieporozumienie! Wszyscy chyba na UMCS czytali pismo z Ministerstwa uzasadniajace przyznanie tych 10 mln. Kwota ta miała być wykorzystana jako podwyżka inflacyjna dla wszystkich pracowników. Czyli wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych na UMCS powinny być podniesione o 3% bo tyle wynosi inflacja. A tu nagle sie okazuje, że Pan Rektor uważa, że profesorom pensje inflacja zjadla bardziej niż innym pracownikom i z podwyżki inflacyjnej, ktora do tej pory była wypłacana jako 3% podwyżka (wyrównanie i właczenie do podstawy), zrobił sobie podwyżkę uznaniową uzaleznioną od stopnia naukowego. To chyba nie jest w porządku skoro Ministerstwo traktuje te 10 mln jako wyrównanie skutków inflacji. A tlumaczenie się, że Rektor nie wie czy w przyszłym roku bedzie taka dotacja jest smieszne bo w piśmie Ministerstwa jest wyraznie powiedziane, że podwyżka obejmuje rowniez pochodne, czyli ma być właczona do podstawy. Gdyby tak nie było to ministerstwo nie przysyłało by pieniędzy na podwyżkę inflacyjną, tylko na jednorazowa zapomoge inflacyjną.
To jedno wielkie nieporozumienie! Wszyscy chyba na UMCS czytali pismo z Ministerstwa uzasadniajace przyznanie tych 10 mln. Kwota ta miała być wykorzystana jako podwyżka inflacyjna dla wszystkich pracowników. Czyli wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych na UMCS powinny być podniesione o 3% bo tyle wynosi inflacja. A tu nagle sie okazuje, że Pan Rektor uważa, że profesorom pensje inflacja zjadla bardziej niż innym pracownikom i z podwyżki inflacyjnej, ktora do tej pory była wypłacana jako 3% podwyżka (wyrównanie i właczenie do podstawy), z... rozwiń
Avatar
! / 27 listopada 2009 o 11:09
0
9356B4 napisał:
Podwyżki powinni dostać ci co dobrze pracują. Admiminstrację trzeba zwolnić. To nieroby! To samo dotyczy sprzątaczek. Związki zawodowe do rozwiazania. To demagodzy i nieroby! REKTOR powinien mieć władzę absolutną.

a ciebie ubezwłasnowolnić, żebys nie mógł takich głupot wypisywać
Avatar
9356B4 / 27 listopada 2009 o 09:37
0
Podwyżki powinni dostać ci co dobrze pracują. Admiminstrację trzeba zwolnić. To nieroby! To samo dotyczy sprzątaczek. Związki zawodowe do rozwiazania. To demagodzy i nieroby! REKTOR powinien mieć władzę absolutną.
Avatar
Zatwierdziłem kod z obrazk / 27 listopada 2009 o 08:27
0
Mnie najbardziej bawi to, że 450 zeta dostanie zarówno profesor, który ma granty, liczne kontakty naukowe, publikacje oraz dobre wykłady, jak i profesor, który korzystając z nietykalności w naszym systemie dyktuje na wykładach to samo co w latach 80tych, naukę i dydadktykę ma w nosie i generalnie zaniża poziom uczelni.
Również zabawne jest to że taka sama podwyżka dotknie panią która sprząta tak, że można sięgnąć ręką na szafę w pokoju i ręka jest CZYSTA, jak i taka, której papierki po kątach niespecjalnie przeszkadzają, bo przecież środek jest zamieciony.

Generalnie największym problemem państwowych pracodawców jest brak systemu motywacyjnego. W naturze ludzkiej jest dążenie do olewactwa: jak mam do wyboru dostać 1800 za staranną pracę i 1800 za pracę taką sobie to większość z nas wybierze to drugie.
Mnie najbardziej bawi to, że 450 zeta dostanie zarówno profesor, który ma granty, liczne kontakty naukowe, publikacje oraz dobre wykłady, jak i profesor, który korzystając z nietykalności w naszym systemie dyktuje na wykładach to samo co w latach 80tych, naukę i dydadktykę ma w nosie i generalnie zaniża poziom uczelni.
Również zabawne jest to że taka sama podwyżka dotknie panią która sprząta tak, że można sięgnąć ręką na szafę w pokoju i ręka jest CZYSTA, jak i taka, której papierki po kątach niespecjalnie przeszkadzają, bo przecież śr... rozwiń
Avatar
asd / 27 listopada 2009 o 08:00
0
ale napisał:
Proponuję sprzątaczkom i wszystkim niezadowolonym nie narzekać, bio to nic nie da, tylko szybko zrobić habilitacje, profesury i dostawać wyższe podwyżki. Skoro według niektórych to takie proste.

Wystarczy popatrzeć, porozmawiać z niektórymi "naukowcami", żeby stwierdzić, że to trudne nie jest, skoro oni to zrobili. Ale myślę, że intelekt można rozwijać w innych kierunkach i nie uwsteczniać się w tym kierunku, bo to ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żyją w swoich autystycznych światach, który i tak zmierza do wyrwania jak największej ilości kasy.

Wystarczy popatrzeć, porozmawiać z niektórymi "naukowcami", żeby stwierdzić, że to trudne nie jest, skoro oni to zrobili. Ale myślę, że intelekt można rozwijać w innych kierunkach i nie uwsteczniać się w tym kierunku, bo to ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żyją w swoich autystycznych światach, który i tak zmierza do wyrwania jak największej ilości kasy. rozwiń
Avatar
polix / 27 listopada 2009 o 04:28
0
Idea Uniwersytetu opiera się na poszanowaniu godności KAŻDEGO człowieka. Jeżeli pan rektor, człowiek wykształcony przez państwowe pieniądze, nie jest w stanie tej godności uszanować, to znaczy, że wykształcenie ma się nijak do człowieczeństwa. Pieniądze są tu kością niezgody. Z tą różnicą, że kadra naukowa ma ich wystarczająco aby przeżyć, zaś pozostali pracownicy nie. Związek zawodowy utworzony przez profesorów chemii pozostawiam bez komentarza. Ciekawe dlaczego nie ujawnili swoich nazwisk a związek rejestrowali przez administrację umcs...

Studenci nie dajcie aby PRL ciągnął się za nami kolejne 20 lat a władze zapominały o młodym pokoleniu i wprowadzały płatne studia. Wasi koledzy w Berkley wczoraj zostali pobici przez policję i aresztowani! A Wy co robicie aby żyło się lepiej? Bezpieczniej powiedzieć: to nie moja sprawa. Nie Twoja - to sprawa nasz wszystkich!
Idea Uniwersytetu opiera się na poszanowaniu godności KAŻDEGO człowieka. Jeżeli pan rektor, człowiek wykształcony przez państwowe pieniądze, nie jest w stanie tej godności uszanować, to znaczy, że wykształcenie ma się nijak do człowieczeństwa. Pieniądze są tu kością niezgody. Z tą różnicą, że kadra naukowa ma ich wystarczająco aby przeżyć, zaś pozostali pracownicy nie. Związek zawodowy utworzony przez profesorów chemii pozostawiam bez komentarza. Ciekawe dlaczego nie ujawnili swoich nazwisk a związek rejestrowali przez administrację umcs... ... rozwiń
Avatar
adiunkt co ma to gdzieś / 27 listopada 2009 o 00:13
0
Adiunkta wycenili 40 zł. więcej miesięcznie od technicznego ... dobre ... Pogratulować asertywności władzom ...
Powiem jeszcze jedno ... uczelnia winna być systemem feudalnym. Demokracja ma to do siebie, że niestety rządy przejmuje ciemny lód. Rektor powinien to wziąć pod uwagę ... w przeciwnym razie za 6 miesięcy będzie prosił sprzątaczkę i pana Miecia ślusarza, czy może zwolnić się na 1,5 h, gdyż ma wykład. Boże ... do czego to doszło. Znowu motłoch napiera.
Avatar
ale / 26 listopada 2009 o 22:45
0
Proponuję sprzątaczkom i wszystkim niezadowolonym nie narzekać, bio to nic nie da, tylko szybko zrobić habilitacje, profesury i dostawać wyższe podwyżki. Skoro według niektórych to takie proste.
Avatar
były student / 26 listopada 2009 o 22:39
0
~1 napisał:
biedny jesteś człowieku...i mocno ubogi wewnętrznie, właśnie tacy jak ty wnoszą do życia niewiele


Poraziła mnie głębia twojej myśli. Wypowiedziałeś się dosadnie i na temat.