Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2010 r.
17:06
Edytuj ten wpis

UMCS zwolnił dyscyplinarnie kwestora

0 50 A A

Grzegorz Mazur od dziś nie jest już kwestorem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Został zwolniony m.in. za nieprawidłowe księgowanie faktur.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o pieniądze, które uczelnia otrzymywała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Te przeznaczone na inwestycje, kwestor kwalifikował do remontów.
Dlaczego? Nie wiadomo.

– Albo było to celowe działanie, albo wynikało po prostu z niewiedzy kwestora – usłyszeliśmy od osoby z otoczenia rektora.

Wszystko wyszło na jaw w trakcie kontroli Urzędu Skarbowego na uczelni, zakończonej w czerwcu ub. roku. Protokół z kontroli właśnie trafił na biurka rektora i kanclerza uczelni. Na reakcję władz uniwersytetu nie trzeba było długo czekać.

– Z powodu naruszenia wewnętrznej dyscypliny finansowej uczelni pan Grzegorz Mazur został w czwartek dyscyplinarnie zwolniony – tłumaczy Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS. – Zastąpi go pani Barbara Hałas, pełniąca do tej pory obowiązki zastępcy kwestora.

– Ja usłyszałem, że przyczyną mojego zwolnienia był brak zaufania – mówił nam z kolei wczoraj po południu Grzegorz Mazur. Ale o szczegółach nie chciał rozmawiać.

Nieoficjalnie wiadomo, że nieprawidłowości wykryte przez Urząd Skarbowy dotyczą kilku ostatnich lat. Również tych, kiedy uczelnią kierował poprzedni rektor – prof. Wiesław A. Kamiński. Mazur był ostatnim wysoko postawionym pracownikiem uczelnianej administracji, który zachował stanowisko po zmianie władz na uczelni (od połowy 2008 r. rektorem jest prof. Andrzej Dąbrowski).

W tej chwili na UMCS rozpoczęło się wewnętrzne postępowanie wyjaśniające całą sprawę. Nie wiadomo na razie, czy źle fakturowane pieniądze, łącznie ok. 300 tys. zł, uniwersytet będzie musiał zwrócić ministerstwu nauki. Zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym, jest taka możliwość.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość i nie gość / 11 stycznia 2010 o 08:18
0
~~zwolniony napisał:
Taki kutafon jak dąbrowski nie ma pojęcia o rządzeniu. Zwalnia porządnych ludzi (G. M.) a zostawia takich palantów jak sołowiej. Wstyd PANIE REKTORZE.
P. S. nazwiska SPECJALNIE pisane z małej litery


Nie bede sie rozprawiac nad tym czy GM jest porzadny, czy nie, bo to nie moja sprawa. Powiem jedno, Kanclerz Sołowiej jest najbardziej porzadnym czlowiekiem w tym cyrku. Nie lubicie go, bo jest wymagajacy i w koncu zagonil Was do pracy, nieroby.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 22:38
0
anioł napisał:
NAPISZĘ TYLKO TYLE: ZABRAKŁO CI GRZESIU, PANI TERESKI T. I DLATEGO WPADŁEŚ JAK ŚLIWKA W KOMPOT.
BĘDZIE TERAZ CI GRZESIU CIĘŻKO W LUBLINIE ZNALEŹDŹ PRACĘ.


... i stało się, co w/w Tereska przewidziała wkrótce po objęciu przez GM w październiku 2007r. stanowiska kwestora, mówiąc - na podstawie obserwacji stylu pracy nowego szefa - "...do pierwszej kontroli zewnętrznej". O ironio, przeprowadzonej w zasadzie na życzenie kwestora GM.
Zatem, kto mieczem wojuje, od miecz pada. I jak tu nie wierzyć przysłowiom.
W tej sytuacji aż się prosi o przywołanie słynnych słów Wernyhory: "Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur..."
Może ta sytuacja nauczy czegoś tego pana, choć w to wątpię. Nie wyciągnął żadnych wniosków z poprzedniej "obsuwki", gdy po 6 miesiącach utracił stanowisko kierownicze w pionie księgowym.


... i stało się, co w/w Tereska przewidziała wkrótce po objęciu przez GM w październiku 2007r. stanowiska kwestora, mówiąc - na podstawie obserwacji stylu pracy nowego szefa - "...do pierwszej kontroli zewnętrznej". O ironio, przeprowadzonej w zasadzie na życzenie kwestora GM.
Zatem, kto mieczem wojuje, od miecz pada. I jak tu nie wierzyć przysłowiom.
W tej sytuacji aż się prosi o przywołanie słynnych słów Wernyhory: "Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur..."
Może ... rozwiń
Avatar
~psikus~ / 10 stycznia 2010 o 11:28
0
anioł napisał:
NAPISZĘ TYLKO TYLE: ZABRAKŁO CI GRZESIU, PANI TERESKI T. I DLATEGO WPADŁEŚ JAK ŚLIWKA W KOMPOT.
BĘDZIE TERAZ CI GRZESIU CIĘŻKO W LUBLINIE ZNALEŹDŹ PRACĘ.

"znaleźdź" z pewnością będzie trudno
Avatar
anioł / 10 stycznia 2010 o 00:04
0
NAPISZĘ TYLKO TYLE: ZABRAKŁO CI GRZESIU, PANI TERESKI T. I DLATEGO WPADŁEŚ JAK ŚLIWKA W KOMPOT.
BĘDZIE TERAZ CI GRZESIU CIĘŻKO W LUBLINIE ZNALEŹDŹ PRACĘ.
Avatar
anioł / 9 stycznia 2010 o 23:53
0
anioł napisał:
[size="6"][/size]
Avatar
anioł / 9 stycznia 2010 o 23:53
0
[size="6"][/size]
puśka napisał:
Niestety, po raz kolejny w wyniku fatalnej polityki kadrowej. W tym przypadku, zapominając o ewangelicznej zasadzie (Św. Mateusz) - "margeritas ante porcos", rzucił rektor perły przed wieprze zawierzając bezgranicznie człowiekowi bez zadnego dorobku zawodowego, a nawet z wyraźnymi porażkami w tym zakresie. Wprawdzie to ekipa rektora Kamińskiego wybrała tego geniusza finansów - jak piszą forumowicze w postach 9, 11,16 - bo umiał się sprzedać w czasie konkursu, spychając na dalszy plan prawdziwych fachowców. Trudno się dziwić, wszak jest z wykształcenia specjalistą od marketingu, a dokładnie radiowo-telewiyjnego (temat pracy mgr).

Rektor Dąbrowski, wyposażając kwestora w niespotykany gdzie indziej zakres kompetencji, uczynił go właściwie drugą osobą w uniwersytecie. Ten szybko obrósł w piórka i wydawało mu się, że wszystko mu ujdzie na sucho. Zamiast usiąść na ... krześle i wziąć się za robotę, zaczął budować mit własnej osoby, a stosy dokumentów akceptował bez ich czytania, czyli kontroli. Jeśli teraz uczelnia nie zwróci zakwestionowanych kwot, to rektora czeka dyscyplinarka. Czy wobec tego rektor miał inne wyjście? Oczywiście, że kwestor zawiódł w tej sprawie zaufanie rektora. I nie tylko w tej, bo do rektora od pewnego czasu coraz częściej wpływały skargi na zachowanie kwestora, głównie ze względu na bezwład decyzyjny i wypowiedzi typu "prorektor X nie ma tu nic do powiedzenia", choć w tym przypadku sprawa dotyczyła kompetencji prorektora X. Ba, wstrzymywana nawet była przez kwestora realizacja szregu decyzji samego rektora Dąbrowskiego. A ile osób odeszło z pracy lub utraciło stanowiska w uniwersytecie przez mącenie kwestora? Sytuacja stawała się więc coraz bardziej niezręczna, więc rektor właściwie nie miał już wyjścia.
rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 14:23
0
amc napisał:
Ciekawe jak na Jego (kwestora) miejscu postępowalibyśmy wszyscy my,którzy teraz tak chętnie obrzucamy Go błotem nie znając faktów i okoliczności w jakich przyszło mu podejmować decyzje? Zapewne wypowiada się tutaj niejedna z osób,która do tej pory chętnie popijała z nim kawki .No ale cóż takie jest życie...albo inaczej taka nasza polska natura,cieszymy się kiedy innym powinie się noga (lub ktoś ją podstawi).Wtedy też najłatwiej jest kopnąć ale żeby podać rękę nie to nie w naszym stylu.Więc dalej zacierajmy ręce i cieszmy się,już niedługo będzie następny...pewnie też do uderzenia bo kij się zawsze znajdzie...



A kto normalny po takich artykułach zechce zostać kwestorem UMCS? Specjaliści od księgowości na zatrudnienie nie narzekają, więc po co im taki stres taka atmosfera i takie traktowanie pracownika? To nie jest odosobniony przypadek, wcześniej cała chemia (czytaj: specjaliści od promocji) wyleciała z rektoratu, mimo wcześniejszego namaszczenia przez rektora. I pewnie się ostatecznie z tego cieszą.

Jeśli chodzi o rzecznika - zostawcie tę kobietę w spokoju, ona nie odpowiada za to, ze rektor kogoś zwalnia żeby samemu nie ponieść odpowiedzialności, ona za nic nie odpowiada - ponieważ rektor nie pyta jej o zdanie, zanim coś zrobi. Sprawa jest prosta - niczyje zdanie go nie obchodzi. Rzecznik jest po to, żeby rektor mógł się ukrywać i nie pokazywać twarzy. Niewdzięczna robota...



A kto normalny po takich artykułach zechce zostać kwestorem UMCS? Specjaliści od księgowości na zatrudnienie nie narzekają, więc po co im taki stres taka atmosfera i takie traktowanie pracownika? To nie jest odosobniony przypadek, wcześniej cała chemia (czytaj: specjaliści od promocji) wyleciała z rektoratu, mimo wcześniejszego namaszczenia przez rektora. I pewnie się ostatecznie z tego cieszą.

Jeśli chodzi o rzecznika - zostawcie tę kobietę w spokoju, ona nie odpowiada za to, ze rektor kogoś z... rozwiń
Avatar
amc / 8 stycznia 2010 o 23:35
0
Ciekawe jak na Jego (kwestora) miejscu postępowalibyśmy wszyscy my,którzy teraz tak chętnie obrzucamy Go błotem nie znając faktów i okoliczności w jakich przyszło mu podejmować decyzje? Zapewne wypowiada się tutaj niejedna z osób,która do tej pory chętnie popijała z nim kawki .No ale cóż takie jest życie...albo inaczej taka nasza polska natura,cieszymy się kiedy innym powinie się noga (lub ktoś ją podstawi).Wtedy też najłatwiej jest kopnąć ale żeby podać rękę nie to nie w naszym stylu.Więc dalej zacierajmy ręce i cieszmy się,już niedługo będzie następny...pewnie też do uderzenia bo kij się zawsze znajdzie...
Ciekawe jak na Jego (kwestora) miejscu postępowalibyśmy wszyscy my,którzy teraz tak chętnie obrzucamy Go błotem nie znając faktów i okoliczności w jakich przyszło mu podejmować decyzje? Zapewne wypowiada się tutaj niejedna z osób,która do tej pory chętnie popijała z nim kawki .No ale cóż takie jest życie...albo inaczej taka nasza polska natura,cieszymy się kiedy innym powinie się noga (lub ktoś ją podstawi).Wtedy też najłatwiej jest kopnąć ale żeby podać rękę nie to nie w naszym stylu.Więc dalej zacierajmy ręce i cieszmy się,już niedługo bę... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 14:38
0
puśka napisał:
Niestety, po raz kolejny w wyniku fatalnej polityki kadrowej. W tym przypadku, zapominając o ewangelicznej zasadzie (Św. Mateusz) - "margeritas ante porcos", rzucił rektor perły przed wieprze zawierzając bezgranicznie człowiekowi bez zadnego dorobku zawodowego, a nawet z wyraźnymi porażkami w tym zakresie.


Dokładnie to samo dotyczy kanclerza i typujemy go na kolejnego kozła ofiarnego. Zresztą do tej pory panowie świetnie się dogadywali. Ciekawe, kto teraz będzie szukał pracy na kierowniczych stanowiskach na UMCS. Na pewno nie fachowcy. Nie dość, że nikomu ne można zaufać, to na kazdym kroku grozi dyscyplinarka, tylko po to, zeby wziac odpowiedzialnosc za Najwyzszego, z ktorym sie zreszta wczesniej przyslowiowe lody krecilo.


Dokładnie to samo dotyczy kanclerza i typujemy go na kolejnego kozła ofiarnego. Zresztą do tej pory panowie świetnie się dogadywali. Ciekawe, kto teraz będzie szukał pracy na kierowniczych stanowiskach na UMCS. Na pewno nie fachowcy. Nie dość, że nikomu ne można zaufać, to na kazdym kroku grozi dyscyplinarka, tylko po to, zeby wziac odpowiedzialnosc za Najwyzszego, z ktorym sie zreszta wczesniej przyslowiowe lody krecilo. rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 14:33
0
Porozumienie ma związek z tym, że był on w przedemerytalnym okresie ochronnym co w samo w sobie wykluczało możliwość zwolnienia, a bez jego zgody na inne stanowisko nie można go było przenieść. A więc też i zwolnić, a taką fantazję miał rektor. Ale mniejsza o to. W każdym razie, to nie kwestia kontraktu, tylko prawa pracy obowiązującego w Polsce.
Avatar
Gość i nie gość / 11 stycznia 2010 o 08:18
0
~~zwolniony napisał:
Taki kutafon jak dąbrowski nie ma pojęcia o rządzeniu. Zwalnia porządnych ludzi (G. M.) a zostawia takich palantów jak sołowiej. Wstyd PANIE REKTORZE.
P. S. nazwiska SPECJALNIE pisane z małej litery


Nie bede sie rozprawiac nad tym czy GM jest porzadny, czy nie, bo to nie moja sprawa. Powiem jedno, Kanclerz Sołowiej jest najbardziej porzadnym czlowiekiem w tym cyrku. Nie lubicie go, bo jest wymagajacy i w koncu zagonil Was do pracy, nieroby.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 22:38
0
anioł napisał:
NAPISZĘ TYLKO TYLE: ZABRAKŁO CI GRZESIU, PANI TERESKI T. I DLATEGO WPADŁEŚ JAK ŚLIWKA W KOMPOT.
BĘDZIE TERAZ CI GRZESIU CIĘŻKO W LUBLINIE ZNALEŹDŹ PRACĘ.


... i stało się, co w/w Tereska przewidziała wkrótce po objęciu przez GM w październiku 2007r. stanowiska kwestora, mówiąc - na podstawie obserwacji stylu pracy nowego szefa - "...do pierwszej kontroli zewnętrznej". O ironio, przeprowadzonej w zasadzie na życzenie kwestora GM.
Zatem, kto mieczem wojuje, od miecz pada. I jak tu nie wierzyć przysłowiom.
W tej sytuacji aż się prosi o przywołanie słynnych słów Wernyhory: "Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur..."
Może ta sytuacja nauczy czegoś tego pana, choć w to wątpię. Nie wyciągnął żadnych wniosków z poprzedniej "obsuwki", gdy po 6 miesiącach utracił stanowisko kierownicze w pionie księgowym.


... i stało się, co w/w Tereska przewidziała wkrótce po objęciu przez GM w październiku 2007r. stanowiska kwestora, mówiąc - na podstawie obserwacji stylu pracy nowego szefa - "...do pierwszej kontroli zewnętrznej". O ironio, przeprowadzonej w zasadzie na życzenie kwestora GM.
Zatem, kto mieczem wojuje, od miecz pada. I jak tu nie wierzyć przysłowiom.
W tej sytuacji aż się prosi o przywołanie słynnych słów Wernyhory: "Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur..."
Może ... rozwiń
Avatar
~psikus~ / 10 stycznia 2010 o 11:28
0
anioł napisał:
NAPISZĘ TYLKO TYLE: ZABRAKŁO CI GRZESIU, PANI TERESKI T. I DLATEGO WPADŁEŚ JAK ŚLIWKA W KOMPOT.
BĘDZIE TERAZ CI GRZESIU CIĘŻKO W LUBLINIE ZNALEŹDŹ PRACĘ.

"znaleźdź" z pewnością będzie trudno
Avatar
anioł / 10 stycznia 2010 o 00:04
0
NAPISZĘ TYLKO TYLE: ZABRAKŁO CI GRZESIU, PANI TERESKI T. I DLATEGO WPADŁEŚ JAK ŚLIWKA W KOMPOT.
BĘDZIE TERAZ CI GRZESIU CIĘŻKO W LUBLINIE ZNALEŹDŹ PRACĘ.
Avatar
anioł / 9 stycznia 2010 o 23:53
0
anioł napisał:
[size="6"][/size]
Avatar
anioł / 9 stycznia 2010 o 23:53
0
[size="6"][/size]
puśka napisał:
Niestety, po raz kolejny w wyniku fatalnej polityki kadrowej. W tym przypadku, zapominając o ewangelicznej zasadzie (Św. Mateusz) - "margeritas ante porcos", rzucił rektor perły przed wieprze zawierzając bezgranicznie człowiekowi bez zadnego dorobku zawodowego, a nawet z wyraźnymi porażkami w tym zakresie. Wprawdzie to ekipa rektora Kamińskiego wybrała tego geniusza finansów - jak piszą forumowicze w postach 9, 11,16 - bo umiał się sprzedać w czasie konkursu, spychając na dalszy plan prawdziwych fachowców. Trudno się dziwić, wszak jest z wykształcenia specjalistą od marketingu, a dokładnie radiowo-telewiyjnego (temat pracy mgr).

Rektor Dąbrowski, wyposażając kwestora w niespotykany gdzie indziej zakres kompetencji, uczynił go właściwie drugą osobą w uniwersytecie. Ten szybko obrósł w piórka i wydawało mu się, że wszystko mu ujdzie na sucho. Zamiast usiąść na ... krześle i wziąć się za robotę, zaczął budować mit własnej osoby, a stosy dokumentów akceptował bez ich czytania, czyli kontroli. Jeśli teraz uczelnia nie zwróci zakwestionowanych kwot, to rektora czeka dyscyplinarka. Czy wobec tego rektor miał inne wyjście? Oczywiście, że kwestor zawiódł w tej sprawie zaufanie rektora. I nie tylko w tej, bo do rektora od pewnego czasu coraz częściej wpływały skargi na zachowanie kwestora, głównie ze względu na bezwład decyzyjny i wypowiedzi typu "prorektor X nie ma tu nic do powiedzenia", choć w tym przypadku sprawa dotyczyła kompetencji prorektora X. Ba, wstrzymywana nawet była przez kwestora realizacja szregu decyzji samego rektora Dąbrowskiego. A ile osób odeszło z pracy lub utraciło stanowiska w uniwersytecie przez mącenie kwestora? Sytuacja stawała się więc coraz bardziej niezręczna, więc rektor właściwie nie miał już wyjścia.
rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 14:23
0
amc napisał:
Ciekawe jak na Jego (kwestora) miejscu postępowalibyśmy wszyscy my,którzy teraz tak chętnie obrzucamy Go błotem nie znając faktów i okoliczności w jakich przyszło mu podejmować decyzje? Zapewne wypowiada się tutaj niejedna z osób,która do tej pory chętnie popijała z nim kawki .No ale cóż takie jest życie...albo inaczej taka nasza polska natura,cieszymy się kiedy innym powinie się noga (lub ktoś ją podstawi).Wtedy też najłatwiej jest kopnąć ale żeby podać rękę nie to nie w naszym stylu.Więc dalej zacierajmy ręce i cieszmy się,już niedługo będzie następny...pewnie też do uderzenia bo kij się zawsze znajdzie...



A kto normalny po takich artykułach zechce zostać kwestorem UMCS? Specjaliści od księgowości na zatrudnienie nie narzekają, więc po co im taki stres taka atmosfera i takie traktowanie pracownika? To nie jest odosobniony przypadek, wcześniej cała chemia (czytaj: specjaliści od promocji) wyleciała z rektoratu, mimo wcześniejszego namaszczenia przez rektora. I pewnie się ostatecznie z tego cieszą.

Jeśli chodzi o rzecznika - zostawcie tę kobietę w spokoju, ona nie odpowiada za to, ze rektor kogoś zwalnia żeby samemu nie ponieść odpowiedzialności, ona za nic nie odpowiada - ponieważ rektor nie pyta jej o zdanie, zanim coś zrobi. Sprawa jest prosta - niczyje zdanie go nie obchodzi. Rzecznik jest po to, żeby rektor mógł się ukrywać i nie pokazywać twarzy. Niewdzięczna robota...



A kto normalny po takich artykułach zechce zostać kwestorem UMCS? Specjaliści od księgowości na zatrudnienie nie narzekają, więc po co im taki stres taka atmosfera i takie traktowanie pracownika? To nie jest odosobniony przypadek, wcześniej cała chemia (czytaj: specjaliści od promocji) wyleciała z rektoratu, mimo wcześniejszego namaszczenia przez rektora. I pewnie się ostatecznie z tego cieszą.

Jeśli chodzi o rzecznika - zostawcie tę kobietę w spokoju, ona nie odpowiada za to, ze rektor kogoś z... rozwiń
Avatar
amc / 8 stycznia 2010 o 23:35
0
Ciekawe jak na Jego (kwestora) miejscu postępowalibyśmy wszyscy my,którzy teraz tak chętnie obrzucamy Go błotem nie znając faktów i okoliczności w jakich przyszło mu podejmować decyzje? Zapewne wypowiada się tutaj niejedna z osób,która do tej pory chętnie popijała z nim kawki .No ale cóż takie jest życie...albo inaczej taka nasza polska natura,cieszymy się kiedy innym powinie się noga (lub ktoś ją podstawi).Wtedy też najłatwiej jest kopnąć ale żeby podać rękę nie to nie w naszym stylu.Więc dalej zacierajmy ręce i cieszmy się,już niedługo będzie następny...pewnie też do uderzenia bo kij się zawsze znajdzie...
Ciekawe jak na Jego (kwestora) miejscu postępowalibyśmy wszyscy my,którzy teraz tak chętnie obrzucamy Go błotem nie znając faktów i okoliczności w jakich przyszło mu podejmować decyzje? Zapewne wypowiada się tutaj niejedna z osób,która do tej pory chętnie popijała z nim kawki .No ale cóż takie jest życie...albo inaczej taka nasza polska natura,cieszymy się kiedy innym powinie się noga (lub ktoś ją podstawi).Wtedy też najłatwiej jest kopnąć ale żeby podać rękę nie to nie w naszym stylu.Więc dalej zacierajmy ręce i cieszmy się,już niedługo bę... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 14:38
0
puśka napisał:
Niestety, po raz kolejny w wyniku fatalnej polityki kadrowej. W tym przypadku, zapominając o ewangelicznej zasadzie (Św. Mateusz) - "margeritas ante porcos", rzucił rektor perły przed wieprze zawierzając bezgranicznie człowiekowi bez zadnego dorobku zawodowego, a nawet z wyraźnymi porażkami w tym zakresie.


Dokładnie to samo dotyczy kanclerza i typujemy go na kolejnego kozła ofiarnego. Zresztą do tej pory panowie świetnie się dogadywali. Ciekawe, kto teraz będzie szukał pracy na kierowniczych stanowiskach na UMCS. Na pewno nie fachowcy. Nie dość, że nikomu ne można zaufać, to na kazdym kroku grozi dyscyplinarka, tylko po to, zeby wziac odpowiedzialnosc za Najwyzszego, z ktorym sie zreszta wczesniej przyslowiowe lody krecilo.


Dokładnie to samo dotyczy kanclerza i typujemy go na kolejnego kozła ofiarnego. Zresztą do tej pory panowie świetnie się dogadywali. Ciekawe, kto teraz będzie szukał pracy na kierowniczych stanowiskach na UMCS. Na pewno nie fachowcy. Nie dość, że nikomu ne można zaufać, to na kazdym kroku grozi dyscyplinarka, tylko po to, zeby wziac odpowiedzialnosc za Najwyzszego, z ktorym sie zreszta wczesniej przyslowiowe lody krecilo. rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 14:33
0
Porozumienie ma związek z tym, że był on w przedemerytalnym okresie ochronnym co w samo w sobie wykluczało możliwość zwolnienia, a bez jego zgody na inne stanowisko nie można go było przenieść. A więc też i zwolnić, a taką fantazję miał rektor. Ale mniejsza o to. W każdym razie, to nie kwestia kontraktu, tylko prawa pracy obowiązującego w Polsce.
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 3 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 4

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 21 13

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!