Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 kwietnia 2020 r.
11:19

Gdzie bloki, a gdzie domki. Sprawdź, jak może zmienić się Lublin

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 4 A A
(fot. Maciej Kaczanowski )

Przy ul. Nałęczowskiej i Wojciechowskiej mogą stanąć bloki, przy Morwowej 55-metrowy wieżowiec, a niezabudowana część Felina może być gęściej zaludniona. Takie okazje stworzyła deweloperom Rada Miasta, która na wniosek prezydenta zatwierdziła wczoraj nowe plany zagospodarowania kilku części Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Największej zmiany można się spodziewać przy Nałęczowskiej między Cisową, Morelową, Przyjacielską i Skromną. Położone tu nieruchomości nie były dotąd przeznaczone pod budowę mieszkań, tylko pod „aktywizację gospodarczą”. Miejscy planiści zgodzili się (a radni wczoraj to zatwierdzili), aby powstały tu nowe osiedla, ale jednocześnie pozostawili sporo swobody deweloperom, którzy zamiast bloków mogą zbudować obiekty usługowe (np. biurowce). Decydując się na bloki muszą jednak przewidzieć w ich parterach lokale usługowe dostępne z poziomu ulicy.

Tu bloki, a tam domki
Przy Nałęczowskiej inwestorzy będą mogli łączyć usługi i mieszkania w dowolnych proporcjach, byle nie przekroczyli dozwolonej wysokości zabudowy. Bloki lub obiekty usługowe sięgające 25 m będą mogły stanąć za skrzyżowaniem Nałęczowskiej z Cisową (biura ma tu Wikana), druga strefa pod taką zabudowę została wyznaczona w rejonie firmy Hanesco, a trzecia w miejscu Galerii Parada.

W przypadku kilku stref przeznaczenie terenu określono inaczej: zabudowa jednorodzinna lub usługowa (o wysokości do 12 m), z dopuszczeniem budynków wielorodzinnych mających maksymalnie sześć mieszkań. Chodzi o nieruchomości przy Grabowej za Hanesco, między Przyjacielską a Morelową, po prawej stronie Morelowej jadąc od Nałęczowskiej, oraz przy Skromnej naprzeciw Morelowej.

Można tu swobodnie łączyć funkcje mieszkalne i usługowe. Mniej swobody dostali właściciele gruntów przy Grabowej koło ogródków działkowych, bo tu usługi mogą zająć do 60 proc. powierzchni zabudowy działki. Natomiast na ślepym końcu Morelowej dozwolona została wyłącznie zabudowa jednorodzinna bliźniacza lub wolnostojąca.

Zmiany przy Morwowej

Również wczoraj Rada Miasta poszła na rękę właścicielom dwóch terenów przy Morwowej. Pierwszy z nich to działka na rogu Nałęczowskiej, gdzie niedawno rozebrano baraki socjalne. Plan zagospodarowania umożliwiał tutaj budowę sześciopiętrowego budynku, w którym na parterze i pierwszym piętrze byłyby usługi. Radni zgodzili się na zmianę planu, aby mieszkania mogły być już na pierwszym piętrze.

Druga zmiana dotyczy działki przy Morwowej 4b. Kilka lat temu ten teren został oddany przez miasto Kościołowi jako odszkodowanie za cegielnię przejętą przez państwo w 1949 r. Plan zagospodarowania umożliwia wybudowanie tutaj ponad 55-metrowego wieżowca o funkcjach usługowych, ale bez lokali mieszkalnych.

Wczoraj radni zgodzili się na zmianę tego ograniczenia. – Wniosek składała Archidiecezja Lubelska – informuje Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta. Zatwierdzona przez radnych zmiana planu dopuszcza to, by 50 proc. powierzchni przyszłego wieżowca zajęły mieszkania.

Wczorajsza uchwała pozwala nawet zająć mieszkaniami jeszcze więcej, bo aż 70 proc. powierzchni budynku, ale pod warunkiem, że przynajmniej 15 proc. działki zajmie „powierzchnia biologicznie czynna”. Nie musi to wcale oznaczać 15 proc. trawnika, ponieważ za „powierzchnię biologicznie czynną” będzie uznawany nawet… zielony dach wieżowca mogącego wciąż sięgać 55 m.
– Wysokość budynku nie ulega zmianie – informuje Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta.

Przy Wojciechowskiej

Wczorajsze decyzje Rady Miasta umożliwią też budowę bloków mieszkalnych lub obiektów usługowych przy ul. Wojciechowskiej. Chodzi tu o dwa obszary koło skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino i al. Mazowieckiego. Na jednym z nich działa obecnie stacja kontroli pojazdów Żagiel Auto, drugi jest niezabudowany i leży po przeciwnej stronie Wojciechowskiej pomiędzy al. Mazowieckiego a ogródkami działkowymi. J

eśli chodzi o proporcje między mieszkaniami a usługami, to również tutaj deweloperzy dostali od miasta pełną swobodę. Wysokość zabudowy nie może przekroczyć 30 m obok skrzyżowania, dalej ma się obniżać do 25 i 20 m.

Zagęszczanie Felina
Na wniosek prezydenta Rada Miasta zgodziła się również na bardziej intensywną zabudowę wielorodzinną na odległych krańcach Felina. Mowa o obszarze otoczonym przez al. Witosa, wschodnią granicę miasta, ul. Franczaka „Lalka” i ul. Zygmunta Augusta.
Zmiana w planie zagospodarowania umożliwi budowę wyższych bloków. Najwięcej, osiem pięter, mogłyby mieć budynki między al. Witosa, ul. Zygmunta Starego, Królowej Jadwigi i Zygmunta Augusta.

Najmniej, tylko pięć, wzdłuż ul. Franczaka „Lalka”.
Zatwierdzony wczoraj plan zmienia też położenie strefy zarezerwowanej pod budowę obiektów „szkolnictwa, zdrowia, opieki społecznej oraz innych rodzajów usług nieuciążliwych”. Przez 15 lat taki obszar był wyznaczony przy ul. Franczaka „Lalka”, teraz „przesunięto” go do skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi i Zygmunta Starego (naprzeciw Stokrotki przy Królowej Bony). Planowane tu obiekty mogą mieć trzy piętra.

Przy ul. Franczaka wyznaczone zostało miejsce na parking, który może być obiektem wielopoziomowym, mającym do 12 m wysokości.

Co z parkingami dla  mieszkańców?
Na większości wspomnianych terenów nowe plany zagospodarowania wymagają zapewnienia: • minimum 1 miejsca postojowego na każde mieszkanie o powierzchni do 50 mkw., • przynajmniej 1,2 miejsca postojowego na większe mieszkania, mające do 70 mkw. • nie mniej niż 1,5 miejsca na każde mieszkanie mające powyżej 70 mkw. • Przy Morwowej (w obu strefach) wskaźnik jest łagodniejszy dla deweloperów: 1 miejsce postojowe na 1 lokal mieszkalny, bez względu na jego metraż.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 24 kwietnia 2020 r. o 11:47
+16
30 min i wciąż nie ma komentarza pisowskiego trolla wyspecjalizowanego w dodawaniu bełkotliwych postów o dewelo-rozwoju? To jest co najmniej dziwne.
Avatar
ykhnwocq / 25 kwietnia 2020 r. o 11:46
-1
Domków już itak jest za dużo. W mieście powinna być wspierana zabudowa wielo-rodzinna. Chcesz mieć domek to se w Dysie stawiaj.
Avatar
-felipe_96. / 24 kwietnia 2020 r. o 19:07
-2
Dokonując niewielkiej dygresji uważam, że al. Tadeusza Mazowieckiego należałoby przemianować na al. Jana Olszewskiego. Zdecydowanie lepszy wybór, był to premier RP po 1989 roku, o charyzmatycznej osobowości i mądrych przemówieniach, był on szanowany zarówno pośród tamtejszego obozu rządzącego jak i po stronie opozycji, został usunięty ze swojego urzędu w wyniku nocnej zmiany, co było czymś absolutnie haniebnym. Aktualizacja: Niezależnie od tematu jakiego bym w DW nie skomentował postuluję o to by wyłączyć możliwość oceniania komentarzy( tzn. zablokować opcję stawiania zarówno minusów jak i plusów). Jest to działanie słuszne, gdyż uniemożliwia złośliwcom, cyfrowym bojówkarzom najętym przez nie wiadomo jakie konkretnie stronnictwa oraz trollom faworyzowanie komentarzy w zależności od tego jaki front polityczny powieje( oczywiście z akcentem na opozycyjny) lub atakowanie nieprzychylnych wypowiedzi lawiną minusów( to często w DW się dzieje). Dzięki zablokowaniu opcji oceniania( plus/minus) komentowanie artykułów w DW się uspokoi. Każdy ma prawo głosu, a tym bardziej zwykli obywatele, tacy jak ja, którzy nie reprezentują żadnej konkretnej partii, nie są radnymi czy samorządowcami, a tylko zwyczajnie interesują się co się w mieście dzieje i pragną coś od czasu do czasu skomentować lub zasugerować jakieś swoje wizje, zmiany. Jakikolwiek artykuł w DW by się nie pojawił, to jak się przechodzi do sekcji komentarzy to widok jaki się widzi to jest gorszy niż szambo. Każdy kto nie reprezentuje w komentarzach przychylności dla frontu KO albo Lewicowego to zaraz uznawany jest za trolla PIS-u. Upolitycznienie DW sięgnęło już apogeum. Tak po prostu być nie może.
Dokonując niewielkiej dygresji uważam, że al. Tadeusza Mazowieckiego należałoby przemianować na al. Jana Olszewskiego. Zdecydowanie lepszy wybór, był to premier RP po 1989 roku, o charyzmatycznej osobowości i mądrych przemówieniach, był on szanowany zarówno pośród tamtejszego obozu rządzącego jak i po stronie opozycji, został usunięty ze swojego urzędu w wyniku nocnej zmiany, co było czymś absolutnie haniebnym. Aktualizacja: Niezależnie od tematu jakiego bym w DW nie skomentował postuluję o to by wyłączyć możliwość oceniania komentarzy( tzn.... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 kwietnia 2020 r. o 12:01
-11
Don piętaszek i jego znani mega-pazerni kolesie z patodeweloperki dostali oczywiście dokładnie to co chcieli, tyle tylko, że tym razem jest to musztarda po obiedzie. Parę miesięcy ujemnej sprzedaży szybko wybije im z łepetyn plany ubogacania krajobrazu Koziego Grodu kolejnymi makabryłami.
Avatar
ykhnwocq / 25 kwietnia 2020 r. o 11:46
-1
Domków już itak jest za dużo. W mieście powinna być wspierana zabudowa wielo-rodzinna. Chcesz mieć domek to se w Dysie stawiaj.
Avatar
-felipe_96. / 24 kwietnia 2020 r. o 19:07
-2
Dokonując niewielkiej dygresji uważam, że al. Tadeusza Mazowieckiego należałoby przemianować na al. Jana Olszewskiego. Zdecydowanie lepszy wybór, był to premier RP po 1989 roku, o charyzmatycznej osobowości i mądrych przemówieniach, był on szanowany zarówno pośród tamtejszego obozu rządzącego jak i po stronie opozycji, został usunięty ze swojego urzędu w wyniku nocnej zmiany, co było czymś absolutnie haniebnym. Aktualizacja: Niezależnie od tematu jakiego bym w DW nie skomentował postuluję o to by wyłączyć możliwość oceniania komentarzy( tzn. zablokować opcję stawiania zarówno minusów jak i plusów). Jest to działanie słuszne, gdyż uniemożliwia złośliwcom, cyfrowym bojówkarzom najętym przez nie wiadomo jakie konkretnie stronnictwa oraz trollom faworyzowanie komentarzy w zależności od tego jaki front polityczny powieje( oczywiście z akcentem na opozycyjny) lub atakowanie nieprzychylnych wypowiedzi lawiną minusów( to często w DW się dzieje). Dzięki zablokowaniu opcji oceniania( plus/minus) komentowanie artykułów w DW się uspokoi. Każdy ma prawo głosu, a tym bardziej zwykli obywatele, tacy jak ja, którzy nie reprezentują żadnej konkretnej partii, nie są radnymi czy samorządowcami, a tylko zwyczajnie interesują się co się w mieście dzieje i pragną coś od czasu do czasu skomentować lub zasugerować jakieś swoje wizje, zmiany. Jakikolwiek artykuł w DW by się nie pojawił, to jak się przechodzi do sekcji komentarzy to widok jaki się widzi to jest gorszy niż szambo. Każdy kto nie reprezentuje w komentarzach przychylności dla frontu KO albo Lewicowego to zaraz uznawany jest za trolla PIS-u. Upolitycznienie DW sięgnęło już apogeum. Tak po prostu być nie może.
Dokonując niewielkiej dygresji uważam, że al. Tadeusza Mazowieckiego należałoby przemianować na al. Jana Olszewskiego. Zdecydowanie lepszy wybór, był to premier RP po 1989 roku, o charyzmatycznej osobowości i mądrych przemówieniach, był on szanowany zarówno pośród tamtejszego obozu rządzącego jak i po stronie opozycji, został usunięty ze swojego urzędu w wyniku nocnej zmiany, co było czymś absolutnie haniebnym. Aktualizacja: Niezależnie od tematu jakiego bym w DW nie skomentował postuluję o to by wyłączyć możliwość oceniania komentarzy( tzn.... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 kwietnia 2020 r. o 12:01
-11
Don piętaszek i jego znani mega-pazerni kolesie z patodeweloperki dostali oczywiście dokładnie to co chcieli, tyle tylko, że tym razem jest to musztarda po obiedzie. Parę miesięcy ujemnej sprzedaży szybko wybije im z łepetyn plany ubogacania krajobrazu Koziego Grodu kolejnymi makabryłami.
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 24 kwietnia 2020 r. o 11:47
+16
30 min i wciąż nie ma komentarza pisowskiego trolla wyspecjalizowanego w dodawaniu bełkotliwych postów o dewelo-rozwoju? To jest co najmniej dziwne.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Bajki dla dorosłych" w Czeskiej Piwnicy
26 września 2020, 19:00

"Bajki dla dorosłych" w Czeskiej Piwnicy

W sobotę, 26 września o godz. 19 w Czeskiej Piwnicy (ul. Grodzka 28) wystąpi Teatr Lukla ze spektaklem improwizowanym "Bajki dla dorosłych".

Lublin: W tym miejscu miał powstać nowy blok. Sąsiedzi się sprzeciwili

Lublin: W tym miejscu miał powstać nowy blok. Sąsiedzi się sprzeciwili

Zielony plac jest obecnie zarezerwowany pod „usługi publiczne”, bo właśnie tak jego przeznaczenie określa plan zagospodarowania terenu uchwalony przez Radę Miasta 18 lat temu. Faktycznie na części nieruchomości jest trawiaste boisko, a na pozostałej części działa prowizoryczny parking.

Muszą zapłacić po kilkanaście tysięcy za wynajem pokoju, w którym nie mieszkali
Reportaż Uwagi! TVN
film

Muszą zapłacić po kilkanaście tysięcy za wynajem pokoju, w którym nie mieszkali

Muszą płacić nawet po kilkanaście tysięcy złotych za wynajem pokoju lub łóżka w mieszkaniu, do którego nigdy się nie wprowadzili. Jak wyglądało podpisanie umowy najmu z wynajmującym? Sprawdzała to dziennikarka Uwagi! TVN, która przedstawiła się jako osoba szukająca pokoju na wynajem.

Dobre starty reprezentantów MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Dobre starty reprezentantów MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Zawodnicy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski przygotowywali się do sezonu startując w Beskidach

W Kurowie powstanie pierwsza myjnia samochodowa. I będzie gminna

W Kurowie powstanie pierwsza myjnia samochodowa. I będzie gminna

Kurowscy radni wyrazili zgodę na nabycie kilku działek położonych przy ul. Głowackiego. Zgodnie z planem lokalnych władz, w przyszłości stanie na nich pierwsza w miejscowości myjnia bezdotykowa. Inwestorem ma być Zakład Usług Komunalnych.

Pacjent po przeszczepie płuc doczekał się testu na koronawirusa
Po naszym artykule

Pacjent po przeszczepie płuc doczekał się testu na koronawirusa

Pacjent po przeszczepie płuc, który miał kontakt z zakażoną koronawirusem rodziną z powiatu lubelskiego, wreszcie został zbadany pod kątem koronawirusa. Po naszej publikacji we wczorajszym wydaniu Dziennika Wschodniego jeszcze przed południem miał pobrany wymaz.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 września 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 września 2020 r.

LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:0, Avia wygrała w Jaworznie [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:0, Avia wygrała w Jaworznie [zdjęcia]

Udane rozpoczęcie sezonu w Tauron I Lidze siatkarzy LUK Politechniki i Polskiego Cukru Avii. Lublinianie pokonali u siebie Mickiewicza Kluczbork 3:0. Taki sam wynik w Jaworznie osiągnęli świdniczanie, którzy pewnie ograli tamtejszy MCKiS.

Stal Stalowa Wola – Podlasie Biała Podlaska 3:2. Punkt był bardzo blisko

Stal Stalowa Wola – Podlasie Biała Podlaska 3:2. Punkt był bardzo blisko

Pechowa porażka drużyny Władimira Geworkjana. W 87 minucie Podlasie wyrównało stan meczu ze Stalą Stalowa Wola na 2:2. Niestety, gospodarze zdążyli strzelić jeszcze zwycięskiego gola.

Pod Lublinem kierowcy jeżdżą jednym pasem S19. Budowa na półmetku

Pod Lublinem kierowcy jeżdżą jednym pasem S19. Budowa na półmetku

Na budowie drogi ekspresowej S19, na ok. 5-kilometrowym odcinku DK 19 między Zemborzycami Tereszyńskimi a Strzeszkowicami Dużymi, w poniedziałek wykonawca wprowadził tymczasową organizację ruchu.

Okna do domu w stylu industrialnym

Okna do domu w stylu industrialnym

Styl industrialny charakteryzuje wykorzystanie surowych materiałów oraz kolorystyki opartej na przemysłowych akcentach. Jest to też styl bazujący na otwartej przestrzeni i ściśle ze sobą połączonych elementach aranżacyjnych. Podpowiadamy, jak dobrać okno do wnętrza w stylu industrialnym.

Więcej zieleni w Lublinie. Zamiast miejsc parkingowych będą krzewy i drzewa

Więcej zieleni w Lublinie. Zamiast miejsc parkingowych będą krzewy i drzewa

Na ul. Chopina zamiast miejsc parkingowych na chodniku mają się pojawić krzewy i drzewa. To jedna ze zmian szykowanych przez Urząd Miasta, który ogłosił przetarg na nową zieleń, w tym obiecywany od dawna żywopłot mający ukrócić dzikie parkowanie na skraju pl. Kaczyńskiego. Gdzie jeszcze pojawią się nowe liście?

Online i na żywo - kulturalne atrakcje DDK Węglin i Czuby Południowe
25 września 2020, 18:00

Online i na żywo - kulturalne atrakcje DDK Węglin i Czuby Południowe

W ramach programu "Kultura w sieci" Dzielnicowe Domy Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) i Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zaproszą w najbliższych dniach na wiele ciekawych atrakcji zarówno online, jak i stacjonarnie.

Nowy sprzęt dla Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach

Nowy sprzęt dla Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach

Dzięki unijnemu projektowi puławski MDK jeszcze w tym roku otrzyma szereg nowych urządzeń audio-wideo, m.in. aparat fotograficzny, kamerę, oświetlenie i nagłośnienie studyjne. Całe zadanie będzie kosztowało ponad 40 tys. zł.

Lubartów: Elektryczne hulajnogi i skutery jeszcze zostają

Lubartów: Elektryczne hulajnogi i skutery jeszcze zostają

Nie stygły akumulatory taksówkach elektrycznych, które we wtorek bezpłatnie woziły mieszkańców Lubartowa. Był to jeden z akordów „Tygodnia zrównoważonego transportu”, który trwał od 16 do 22 września. W mieście zostały jeszcze elektryczne skutery i hulajnogi. Będzie można z nich korzystać do 15 października.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.