Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2020 r.
9:18

Uniwersytet poprosił studentów o opuszczenie akademików. "Nie było mowy o przymusowym wysiedlaniu"

Autor: Zdjęcie autora toma
66 75 A A
– Nie było mowy o przymusowym wysiedlaniu kogokolwiek z akademików – zapewnia rzecznik Uniwersytetu Medycznego
– Nie było mowy o przymusowym wysiedlaniu kogokolwiek z akademików – zapewnia rzecznik Uniwersytetu Medycznego (fot. Maciej Kaczanowski)

– Nie było mowy o przymusowym wysiedlaniu kogokolwiek z akademików – zapewnia rzecznik Uniwersytetu Medycznego. W ten sposób odnosi się do plotek o przejęciu uczelnianych domów studenckich przez wojsko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek po południu na jednej z grup na Facebooku pojawił się komentarz z informacją na temat opuszczania przez studentów jednego z domów studenckich na kampusie UM przy ul Chodźki. Według autora, po piętrach chodziły sprzątaczki, które kazały lokatorom zabrać swoje rzeczy z pokoi i opuścić budynek do godz. 20, a budynek "może przejąć wojsko, policja czy pacjenci".

Te informację niemal natychmiast zdementowała rzeczniczką wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

Rzecznik Uniwersytetu Medycznego Włodzimierz Matysiak przyznaje, że mieszkańców domów studenckich proszono o ich opuszczenie, ale nie była to sytuacja przymusowa.

– Powodowani troską o zdrowie zamieszkujących w DS-ach osób, zwróciliśmy się do studentów z prośbą, aby najbliższe dwa tygodnie spędzili w domach rodzinnych. W tak dużym zbiorowisku ludzkim, pomimo powszechnie znanych zaleceń profilaktycznych oraz obostrzeń higieniczno-sanitarnych, trudno mimo wszystko zapanować w pełni nad bezpieczeństwem zdrowotnym przebywających tam osób. Stąd też wziął się nasz apel, który przemówił do rozsądku i wyobraźni studentów – informuje Matysiak.

I dodaje, że w trzech domach studenckich pozostało tylko 75 z ok. 600 zakwaterowanych tam osób. W związku z zagrożeniem koronawirusem Uniwersytet już wcześniej - podobnie jak pozostałe lubelskie uczelnie - ogłosił wstrzymanie przyjęć nowych lokatorów do akademików i wprowadził zakaz odwiedzin dla gości z zewnątrz.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 75

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MieszkankaDS / 13 marca 2020 r. o 10:02
+49
Kłamstwo! Sprzątaczka wpadla i krzyczała, że mamy się jak najszybciej wynosić! Wszyscy pracownicy kazali nam jak najszybciej opuścić pokoje, ze wszystkim! Chaos, brak informacji, panika pochodząca nie tylko od studentów, którzy nie wiedzieli co mają zrobić będąc wyrzuconym z własnego domu, ale takze od pracowników! Gdyby była możliwość, zostałabym w akademiku, ale nikt nie chciał negocjować z nami. Nie dość, że siebie to jeszcze nieobecnych współlokatorów trzeba bylo pakowac i zabierać. Panie sprzataczki krzyczały czas "rzecz do worków na śmieci i na dół znosić natychmiast!!". Bylo szaleństwo, panika, szok. I nie było mowy o prośbie, to była natychmiastowa eksmisja.
Kłamstwo! Sprzątaczka wpadla i krzyczała, że mamy się jak najszybciej wynosić! Wszyscy pracownicy kazali nam jak najszybciej opuścić pokoje, ze wszystkim! Chaos, brak informacji, panika pochodząca nie tylko od studentów, którzy nie wiedzieli co mają zrobić będąc wyrzuconym z własnego domu, ale takze od pracowników! Gdyby była możliwość, zostałabym w akademiku, ale nikt nie chciał negocjować z nami. Nie dość, że siebie to jeszcze nieobecnych współlokatorów trzeba bylo pakowac i zabierać. Panie sprzataczki krzyczały czas "rzecz do worków ... rozwiń
Avatar
StudentkaUMLub / 13 marca 2020 r. o 09:44
+49
Jest to kłamstwo, zostaliśmy bezwzględnie zmuszeni do opuszczenia akademików. Zostaliśmy poinformowani ok. godziny 13, że do końca dnia mamy sie wynieść i wszystkie nasze rzeczy mają zostać zabrane z pokoi. Nikt nie miał prawa zostać, więc jakiekolwiek tłumaczenie przez władze to zwykłe mydlenie oczu i udawanie, że nic się o tym nie wiedziało.
Avatar
MieszkaniecDS / 13 marca 2020 r. o 10:10
+43
Natychmiastowa eksmisja pod groźbą utraty wszystkich rzeczy osobistych a nie żadna prośba..
Avatar
Aleksandra / 13 marca 2020 r. o 10:19
+39
Jakie dwa tygodnie?! Zapytałam sie pracownika administracji to powiedział że nikt nic nie wie. O wszystkim ludzie dowiedzieli się nagle, tego samego dnia, gdzie większość studentów ma rodzinę w innym województwie, musiało "na teraz" dzwonić by przyjechali po nas. Totalny chaos i panika. Portierka nie pozwalała nawet na to by ci co przyjechali po nas, pomogli nam znieść rzeczy (sic!) co spowodowało że na parterze stało około 25 przyjezdnych osób, a przecież mówią ciagle że nie wskazane jest przebywanie w większych grupach. 
Avatar
Mieszkanka DS / 13 marca 2020 r. o 10:35
+37
To oświadczenie Rzecznika to jakby dla Wiadomości na TVP1 pisane. Absolutne kłamstwo i manipulacja. Panie sprzątające dostały informacje żeby chodzić po pokojach i kazać nam się natychmiast wyprowadzać. Podkreślam NATYCHMIAST. Nie było żadnego oficjalnego ogloszenia mimo systemu głośników w całych DS. Wszystko przekazywane poczta pantoflową. Wszyscy zaczeli się pakować i dosłownie w panice ewakuować. Kazali nam to czego nie damy rady zabrać włożyć do szafy i zakleić ją taśmą. Część osób zabrała dosłownie wszystkie rzeczy z pokoju włącznie z lodówką. Także robiąc teraz nam taka reklamę i mówiąc, że nikt nam się nie kazał wyprowadzać, żeby się nie zdziwili jak mało osób im wróci do tych akademików.
To oświadczenie Rzecznika to jakby dla Wiadomości na TVP1 pisane. Absolutne kłamstwo i manipulacja. Panie sprzątające dostały informacje żeby chodzić po pokojach i kazać nam się natychmiast wyprowadzać. Podkreślam NATYCHMIAST. Nie było żadnego oficjalnego ogloszenia mimo systemu głośników w całych DS. Wszystko przekazywane poczta pantoflową. Wszyscy zaczeli się pakować i dosłownie w panice ewakuować. Kazali nam to czego nie damy rady zabrać włożyć do szafy i zakleić ją taśmą. Część osób zabrała dosłownie wszystkie rzeczy z pokoju włącznie z ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 10:37
+32
Kłamstwo !!! Tego co się działo nie można nazwać prośbą. Ktoś powinien za to odpowiedzieć i przynajmniej przeprosić.
Avatar
Studentka DS Umlub / 13 marca 2020 r. o 10:35
+31
"Poprosili o opuszczenie budynku"? Dobre żarty. Główne władze uczelni wyrzuciły studentów ze wszystkimi ich rzeczami i łaskawie dali kilka godzin na spakowanie się. To była definicja wysiedlenia!!
Avatar
Rozpuszczony student / 13 marca 2020 r. o 11:59
+30
Do wszystkich, którzy nazywają nas "pępkiem świata", więc szczególny ukłon do Pani Moniki i Pana robsona. Widzę, że kompletnie nie są państwo w stanie zrozumieć naszej sytuacji. Proszę sobie wyobrazić, że w takim akademiku mają państwo dziecko. Mieszkają państwo setki km od Lublina, kończą państwo pracę o 16? No cóż, mają państwo problem, bo nie są w stanie pomóc swojemu dziecku, no, ale nie przesadzajmy, na pewno pociecha sobie znajdzie jakiś kąt sama, nim państwo będą jej w stanie pomóc, prawda? Przecież wcześniej było gorzej, a teraz to wszystko takie rozpuszczone, przynajmniej się życia nauczą ;) A co jeśli państwo byliby takim studentem? Proszę sobie zrobić teraz taką małą "symulację" (doceńcie, że macie bonusową 1 godzinę, bo dowiadujecie się teraz, tj. o 12). Od teraz dokładnie mają państwo czas spakować WSZYSTKO co mają w mieszkaniu: ciuchy, książki, kosmetyki, ręczniki - no dosłownie wszystko. Wybierzcie to co jest najważniejsze! Pamiętajcie przecież, że nie można zabrać wszystkiego. Znaleźliście już środek transportu? Wiecie gdzie przechować rzeczy, których nie dacie rady zabrać? Tik, tak - czas ucieka. Poinformowaliście swoich rodziców (którzy pewnie są w grupie ryzyka), że zjeżdżacie do domu? Pamiętajcie o lodówce, też trzeba ją usunąć! I jedzenie, żeby się nie zepsuło, szczególnie to z zamrażarki. Niech przez ten cały czas przyświeca wam chwalebna myśl, że przecież zwalniacie swoje mieszkanie dla tych bardziej potrzebujących :) No bo czym się różni mój pokój w akademiku od waszych mieszkań? Spędzam tam większą część roku. To JEST mój drugi dom! Życzę udanej zabawy! Opowiedzcie koniecznie jak było ;)
Do wszystkich, którzy nazywają nas "pępkiem świata", więc szczególny ukłon do Pani Moniki i Pana robsona. Widzę, że kompletnie nie są państwo w stanie zrozumieć naszej sytuacji. Proszę sobie wyobrazić, że w takim akademiku mają państwo dziecko. Mieszkają państwo setki km od Lublina, kończą państwo pracę o 16? No cóż, mają państwo problem, bo nie są w stanie pomóc swojemu dziecku, no, ale nie przesadzajmy, na pewno pociecha sobie znajdzie jakiś kąt sama, nim państwo będą jej w stanie pomóc, prawda? Przecież wcześniej było gorzej, a ... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec DS 1 / 13 marca 2020 r. o 11:28
+30
Szanowny rzecznik naszego uniwersytetu za niedługo wyda komunikat że to my sami podjęliśmy decyzję i w panice wyprowadzaliśmy się z akademika
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 10:44
+30
Kupa kłamstw, że nie wstyd uczelni tak kłamać. Zostaliśmy wyrzuceni, nie zaoferowano żadnej rady czy pomocy, trzeba było ściągać rodzinę z końca kraju żeby pomogli zabrać wszystko co było w pokoju. Nikt nie prosił, to był nakaz i bez dyskusji!
Avatar
Xena25 / 15 marca 2020 r. o 01:10
+5
Wziac przyklad z akademików we wrocku gdzie wydzielono pietra na kwarantanne. Ciekawe czy któryś z tych przemądrzałych pajacy przeczytał iż już jest lekarstwo i to czyje naszych nie jakiś zagranicznych ! najłatwiej wyrzucić kogoś z domu bo to jest najprostsze. Nie jestem studentką tej uczelni ale jak tylko czytam co muszą przeżywać te biedne dzieci to nóż mi się w kieszeni na takich ludzi otwiera. To dopiero połowa semestru a kwarantanna się zaraz skończy maksymalnie do świąt. I gdzie one się podzieją jak trzeba bedzie do szkoly wrocic? w klatkach odseparowac powinno się takich co takie decyzje wydaja z nikim sie nie liczac
Wziac przyklad z akademików we wrocku gdzie wydzielono pietra na kwarantanne. Ciekawe czy któryś z tych przemądrzałych pajacy przeczytał iż już jest lekarstwo i to czyje naszych nie jakiś zagranicznych ! najłatwiej wyrzucić kogoś z domu bo to jest najprostsze. Nie jestem studentką tej uczelni ale jak tylko czytam co muszą przeżywać te biedne dzieci to nóż mi się w kieszeni na takich ludzi otwiera. To dopiero połowa semestru a kwarantanna się zaraz skończy maksymalnie do świąt. I gdzie one się podzieją jak trzeba bedzie do szkoly wrocic? w kl... rozwiń
Avatar
Xena25 / 15 marca 2020 r. o 01:05
+3
Panika , Panika nie chodźmy do kościoła bo wirus , wyrzucić studentów z akademików bo wirus nawet w miejscach gdzie nie pojawil sie ani 1 przypadek. Banda wariatów i panikarzy! Rozumiem stosowanie zaasad bezpieczeństwa ale nie bycie s***elem i wyrzucanie ludzi z mieszkań bo nie mają dokąd pójść. To jak się traktuje studentów w polskich akademikach to patologia. Jak jakiś zwierzyniec wchodzi sobie każdy kirdy chce z pracowników i te dzieciaki traktują jakieś przedszkolaki w szkolnej bursie nie dorosłych ludzi wynajmujących mieszkania. Ja po tych cyrkach i sama jak kiedyś mieszkałam w akademiku odradzam komukolwiek mieszkanie na tak niegodziwych warunkach. Lepiej wynająć prywatnie stancję
Panika , Panika nie chodźmy do kościoła bo wirus , wyrzucić studentów z akademików bo wirus nawet w miejscach gdzie nie pojawil sie ani 1 przypadek. Banda wariatów i panikarzy! Rozumiem stosowanie zaasad bezpieczeństwa ale nie bycie s***elem i wyrzucanie ludzi z mieszkań bo nie mają dokąd pójść. To jak się traktuje studentów w polskich akademikach to patologia. Jak jakiś zwierzyniec wchodzi sobie każdy kirdy chce z pracowników i te dzieciaki traktują jakieś przedszkolaki w szkolnej bursie nie dorosłych ludzi wynajmujących mieszkania. Ja po... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 16:20
+18
Nikt Moi Drodzy tu nie płacze nad decyzją o opuszczeniu akademików, tylko nad tym jak to się odbyło. Dezynfekcja 16 marca, można było wyprowadzkę rozłożyć na co najmniej 2 dni, pomyśleć chociaż 30 min przed komunikatem, jak go przekazać i jak najsprawniej to przeprowadzić. W Polsce jak to w Polsce, każdy krzyczy, każdy rządzi, nikt nie myśli. Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej wyczucia i empatii również dla studentów, którzy o dziwo dla Was wcale nie mają aż tak łatwo jak sądzicie.
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 15:24
+5
Dokładnie. Wszyscy się martwimy, jak nie o siebie to o ludzi, których kochamy. To zły czas na przepychanki i marnowanie energii, dobry na dużo troski o siebie i innych. Kolejne tygodnie mogą być trudne, trzymajmy się wszyscy jakoś.
Avatar
Anna / 13 marca 2020 r. o 15:15
+8
Myślę, że powinniśmy zakończyć już te komentarze. Mam nadzieję, że to dla każdego będzie ważna lekcja i szacunku dla drugiego człowieka, i empatii i poczucia, że nic nie jest dane nam na zawsze i że może coś się skończyć za moment. Bądźmy solidarni i wspierajmy się, jak to nieraz potrafimy robić. To poważny czas dla wszystkich, a dla niektórych tragiczny. Doceńmy, co robi władza, żeby nas ochronić i nie utrudniajmy sobie tego. Macie okazję, aby pokazać całą swoją klasę i wspomóc służby. Wszystkiego dobrego.
Avatar
Anna / 13 marca 2020 r. o 15:07
-19
To ok, tylko po co to wylewanie pomyj na uczelnię? Bo życie nie jest różowe? No kur...ka nie jest. I nie raz jeszcze każdego z was zaboli. Bądźmy solidarni w tych trudnych czasach, a nie szukajcie winnych swojej niedoli, bo jeszcze nie wiadomo co nas może spotkać na tym świecie za chwilę.
Avatar
hehehe / 13 marca 2020 r. o 15:05
-16
Dzieci, czy wy się nie wstydzicie tych swoich wpisów? Będziecie lub juz skłądacie przysięgę, że pomoc, że ratowanie życia, że poświęcenie. Kuźwa, co z was wyrośnie, jakimi ludzmi i lekarzami będziecie, przecież wy nie macie po 5 lat! Może to wreszcie TEN czas, żeby dorosnąć, żeby w obliczu potrzeby dojrzeć do ponoszenia odpowiedzialności za siebie, za innych. Wykorzystajcie ten czas, bo może was nauczyć czegoś bardzo ważnego, czegoś, czego widocznie nie wynieśliście z domu, ani nie przyswoiliście przez lata nauki. Wstyd, żenada...
Wstyd i żenada to osoby piszące takie komentarze. Byłam na miejscu i widziałam jak sprawa wygląda. I zaskoczę Pana, nie wiem czy ktoś w takiej sytuacji zachował by się bardziej odpowiedzialnie niż ci studenci. Przy całej panice wywołanej przez kierownictwo akademików to studenci zachowali zimną krew, pomagali sobie nawzajem, spakowali wszystkie rzeczy w 2-3 godziny, znajomi mieszkający niedaleko w mieszkaniach często przyszli pomagać, wszyscy niemal z wojskową sprawnością wyprowadzili się, bez słowa. Bo wiedzieli że sytuacja może faktycznie wymagać takich działań. Więc każdy wykonał polecenie kierownictwa akademika, pomimo trudności jakie się z tym wiązały. Owszem, nie mamy po 5 lat i nikt się tam tak nie zachowywał. I zapewniam że po tym jak sprawnie, rozsądnie i zimną krwią działali ci studenci na pewno będą świetnymi lekarzami. Świetnie sobie poradzili z wzięciem odpowiedzialności za siebie i innych. Problemem jest w tej chwili to, że próbuje się z nas teraz zrobić kłamców, panikarzy i nieodpowiedzialnych ludzi. Wiele osób napisało już jak sytuacja wyglądała na prawdę więc nie będę się powtarzać. Przykro jedynie teraz czytać takie komentarze Pozdrawiam :)
No to skoro tak sprawnie wam to poszło, to po co te głupie komentarze "jak to źle was uczelnie potraktowała i nawet nie przeprosiła". Niektórym chyba wydaje się, że cała uczelnia to "dwa budynki dydaktyczne i akademik". Zaskczę ich - trzy szpitale kliniczne, centrum kliniczne, kilka budynków dydatktycznych i kilka tysięcy ludzi mniej lub bardziej zawodowo z uczelnią związanych - nie licząc studiujących. Nie jest łatwo nad wszystkim zapanować, gdy sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Sami te komentarze wywołaliście swoim płaczem, więc sie teraz nie dziwcie.
No to skoro tak sprawnie wam to poszło, to po co te głupie komentarze "jak to źle was uczelnie potraktowała i nawet nie przeprosiła". Niektórym chyba wydaje się, że cała uczelnia to "dwa budynki dydaktyczne i akademik". Zaskczę ich - trzy szpitale kliniczne, centrum kliniczne, kilka budynków dydatktycznych i kilka tysięcy ludzi mniej lub bardziej zawodowo z uczelnią związanych - nie licząc studiujących. Nie jest łatwo nad wszystkim zapanować, gdy sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Sami te komentarze... rozwiń
Avatar
studentka / 13 marca 2020 r. o 14:54
+21
Dzieci, czy wy się nie wstydzicie tych swoich wpisów? Będziecie lub juz skłądacie przysięgę, że pomoc, że ratowanie życia, że poświęcenie. Kuźwa, co z was wyrośnie, jakimi ludzmi i lekarzami będziecie, przecież wy nie macie po 5 lat! Może to wreszcie TEN czas, żeby dorosnąć, żeby w obliczu potrzeby dojrzeć do ponoszenia odpowiedzialności za siebie, za innych. Wykorzystajcie ten czas, bo może was nauczyć czegoś bardzo ważnego, czegoś, czego widocznie nie wynieśliście z domu, ani nie przyswoiliście przez lata nauki. Wstyd, żenada...
  Wstyd i żenada to osoby piszące takie komentarze. Byłam na miejscu i widziałam jak sprawa wygląda. I zaskoczę Pana, nie wiem czy ktoś w takiej sytuacji zachował by się bardziej odpowiedzialnie niż ci studenci. Przy całej panice wywołanej przez kierownictwo akademików to studenci zachowali zimną krew, pomagali sobie nawzajem, spakowali wszystkie rzeczy w 2-3 godziny, znajomi mieszkający niedaleko w mieszkaniach często przyszli pomagać, wszyscy niemal z wojskową sprawnością wyprowadzili się, bez słowa. Bo wiedzieli że sytuacja może faktycznie wymagać takich działań. Więc każdy wykonał polecenie kierownictwa akademika, pomimo trudności jakie się z tym wiązały.  Owszem, nie mamy po 5 lat i nikt się tam tak nie zachowywał. I zapewniam że po tym jak sprawnie, rozsądnie i zimną krwią działali ci studenci na pewno będą świetnymi lekarzami. Świetnie sobie poradzili z wzięciem odpowiedzialności za siebie i innych. Problemem jest w tej chwili to, że próbuje się z nas teraz zrobić kłamców, panikarzy i nieodpowiedzialnych ludzi. Wiele osób napisało już jak sytuacja wyglądała na prawdę więc nie będę się powtarzać.  Przykro jedynie teraz czytać takie komentarze  Pozdrawiam :) 
  Wstyd i żenada to osoby piszące takie komentarze. Byłam na miejscu i widziałam jak sprawa wygląda. I zaskoczę Pana, nie wiem czy ktoś w takiej sytuacji zachował by się bardziej odpowiedzialnie niż ci studenci. Przy całej panice wywołanej przez kierownictwo akademików to studenci zachowali zimną krew, pomagali sobie nawzajem, spakowali wszystkie rzeczy w 2-3 godziny, znajomi mieszkający niedaleko w mieszkaniach często przyszli pomagać, wszyscy niemal z wojskową sprawnością wyprowadzili się, bez słowa. Bo wiedzieli że sytuacj... rozwiń
Avatar
hehehe / 13 marca 2020 r. o 14:48
-11
Niemożliwe! Studenciaki płaczo, bo ich "z domu wyrzucono". Szkoda, że faktu, iż wirus wykryto u jednej ze studentek nie biorą pod uwagę. I że w sytuacjach niecodziennych (a taką jest pandemia), czasem zadziałać trzeba tu i teraz, a nie wysyłać uniżone prośby o opuszczenie pokoi. Bo okoliczności mogą zmieniać się z minuty na minutę. Tak dla przypomnienia - akademik to budynek uczelniany, a nie "wasz dom". I nie ma tu znaczenia, że "budynek ds3 nie jest akademikiem od października". Ktoś napisał, że pozwolono rzeczy zostawić w pokoju cichej nauki. Więc było tam rzeczy zostawić, a nie płakać, że w takiej sytuacji trzeba rodziców ściągnąć "z drugiego końca Polski". Szkoda tylko, że 90% przyjezdnych studentów, nie licząc tych zagranicznych, jest z podkarpacia, świętokrzyskiego, część z Radomia i okolic, a także z dalszych rejonów województwa Lubelskiego. Przestańcie więc biedne mimozy użalać się nad sobą i weźcie na klatę to co się wokół nas aktualnie dzieje. A nie jeszcze się przeprosin domagać będą.....
Niemożliwe! Studenciaki płaczo, bo ich "z domu wyrzucono". Szkoda, że faktu, iż wirus wykryto u jednej ze studentek nie biorą pod uwagę. I że w sytuacjach niecodziennych (a taką jest pandemia), czasem zadziałać trzeba tu i teraz, a nie wysyłać uniżone prośby o opuszczenie pokoi. Bo okoliczności mogą zmieniać się z minuty na minutę. Tak dla przypomnienia - akademik to budynek uczelniany, a nie "wasz dom". I nie ma tu znaczenia, że "budynek ds3 nie jest akademikiem od października". Ktoś napisał, że pozwolono rzec... rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 14:46
-4
Na pewno taka szybka akcja nie jest fajna. Weź jednak pod uwagę, że takie akcje mogą być za chwilę na porządku dziennym, bo nie wiemy, co będzie jutro. Wychowaliście się pod kloszem dobrobytu. Ale jak postępować w takich przypadkach i jak sobie radzić, to moze chociaż z filmów katastroficznych znacie, co? Szybka imprezka jest do ogarnięcia, ratowanie się to już nie. Co zrobisz, jak będziesz musiał uciekać? Będziecie biadolić i żądać przeprosin pod budynkiem czy pokażecie, jak potraficie ogarnąć temat i pokażecie swoją solidarność, którą przecież jakoś zbudowaliście przez lata mieszkania ze sobą? To jest tylko wyprowadzka...i naprawdę tylko wasz żal, że źle zostaliscie potraktowani. Tu nie stała się żadna tragedia. Przestańcie się do cholery smarkać, bo wstyd...
Na pewno taka szybka akcja nie jest fajna. Weź jednak pod uwagę, że takie akcje mogą być za chwilę na porządku dziennym, bo nie wiemy, co będzie jutro. Wychowaliście się pod kloszem dobrobytu. Ale jak postępować w takich przypadkach i jak sobie radzić, to moze chociaż z filmów katastroficznych znacie, co? Szybka imprezka jest do ogarnięcia, ratowanie się to już nie. Co zrobisz, jak będziesz musiał uciekać? Będziecie biadolić i żądać przeprosin pod budynkiem czy pokażecie, jak potraficie ogarnąć temat i pokażecie swoją solidarność, którą prze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 75

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 lipca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 lipca 2020 r.

Lubelskie: 10-letni chłopiec na motocyklu crossowym wjechał pod samochód

Lubelskie: 10-letni chłopiec na motocyklu crossowym wjechał pod samochód

Z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 10-latka z gminy Adamów w powiecie łukowskim.

Lublin: To oni docieplą „kolejówkę”

Lublin: To oni docieplą „kolejówkę”

Prawie 4,8 mln zł będzie kosztować gruntowna termomodernizacja Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych.

Dlaczego tony truskawek zostały na polach? Lubelscy plantatorzy liczą straty

Dlaczego tony truskawek zostały na polach? Lubelscy plantatorzy liczą straty

Tuż przed sezonem największym zmartwieniem była susza i brak pracowników sezonowych. Potem przyszły ulewy i w efekcie znaczna część owoców została na polach. – A do tego ceny na skupie dwa razy niższe niż rok wcześniej – zżyma się jeden z rolników.

Biała Podlaska: Minister podaje termin przetargu na budowę autostrady A2

Biała Podlaska: Minister podaje termin przetargu na budowę autostrady A2

Kolejną obietnicę w sprawie autostrady A2 złożył w Białej Podlaskiej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Chodzi o termin przetargu.

Tydzień z Warsztatami Kultury. Program wydarzeń
10 lipca 2020, 14:00

Tydzień z Warsztatami Kultury. Program wydarzeń

Warsztaty Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a) zaprezentowały program działań na najbliższe dni. Będą zarówno wydarzenia online, jak i spotkania w przestrzeni realnej. W programie koncert, kino i warsztaty.

Jak PiS wybiera dyrektorów od kultury. Teatr Osterwy w Lublinie to kolejne takie miejsce

Jak PiS wybiera dyrektorów od kultury. Teatr Osterwy w Lublinie to kolejne takie miejsce

– Zostaliśmy zmuszeni do głosowania uchwały, że nikt nie spełnia kryteriów – zdradza jeden z członków komisji konkursowej, która miała wyłonić dyrektora Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. Wiele wskazuje na to, że teatrem pokieruje osoba wyznaczona przez zarząd województwa. Podobnie jak ma to miejsce w CSK, Muzeum Wsi Lubelskiej czy w Muzeum Lubelskim.

Kolejna podlubelska gmina ma problem z wodą

Kolejna podlubelska gmina ma problem z wodą

O problemach z wodą poinformowała w poniedziałek gmina Konopnica.

Włodawa: Projekt Czworoboku konsultowany w pośpiechu. Aktywiści krytykują i mają wiele pytań

Włodawa: Projekt Czworoboku konsultowany w pośpiechu. Aktywiści krytykują i mają wiele pytań

W ekspresowym tempie przebiegły ubiegłotygodniowe konsultacje projektu przebudowy włodawskiego Czworoboku. Trudno było się o nich dowiedzieć.

Szef MON podziękuje w Puławach wojskowym medykom

Szef MON podziękuje w Puławach wojskowym medykom

Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, we wtorek odwiedzi puławski Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych przy ul. Lubelskiej. Szef resortu będzie dziękował personelowi za zaangażowanie w walce z pandemią.

Chełm: Bądź jak Kubica. Orlen zaprasza na letni festyn
galeria

Chełm: Bądź jak Kubica. Orlen zaprasza na letni festyn

Już we wtorek, 7 lipca do Chełma przyjedzie 21-metrowa ciężarówka wypełniona po brzegi atrakcjami. Biało-czerwony konwój akcji #WspieramyPolskę zatrzyma się na sześć godzin na parkingu przy Aquaparku u zbiegu ulic Trubakowskiej i Szpitalnej.

Lubelskie: Obywatel pije skażoną wodę, bo urzędnik ma wolne
Alarm 24

Lubelskie: Obywatel pije skażoną wodę, bo urzędnik ma wolne

– Dlaczego nie dostaliśmy SMS-ów, że woda w kranach jest skażona? Kto w niedzielę zagląda na stronę internetową urzędu?! – oburza się mieszkanka Woli Niemieckiej. – Zrobiliśmy, co mogliśmy, urzędnicy też mają niedzielę – odpowiada wójt gminy Niemce.

Straszny widok nad stawem w Sernikach. Mnóstwo śniętych ryb w wodzie i na brzegu
Alarm 24
galeria

Straszny widok nad stawem w Sernikach. Mnóstwo śniętych ryb w wodzie i na brzegu