Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 kwietnia 2010 r.
20:26
Edytuj ten wpis

UOKiK: Karnety zamiast pojedynczych biletów w autobusach mogą być nielegalne

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 31 A A

Planowane ograniczenia sprzedaży biletów w autobusach komunikacji miejskiej w Lublinie mogą być niezgodne z prawem – twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
UOKiK ma zbadać decyzję Zarządu Transportu Miejskiego, że od 10 maja kierowca nie sprzeda nam pojedynczego biletu, a tylko pięcioprzejazdowy karnet.

– To ograniczy dostęp do biletów osobom, które codziennie kupują je u kierowców – wyjaśnia Anna Kamińska-Smarzewska, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. – Sprzedaż biletów przez kierowcę powoduje opóźnienia odjazdów i budzi niezadowolenie wielu pasażerów.

Kolejki po bilety widać teraz na wielu przystankach. Stoją w nich nawet ci, którzy wcześniej bezczynnie stali przy czynnym kiosku. W zeszłym roku kierowcy sprzedali aż 22 proc. wszystkich biletów jednorazowych.

Ale od 10 maja pojedyncze bilety mają zniknąć z autobusów. Kierowcy będą mieli tylko karnety na pięć przejazdów. Normalny po 12 zł, a ulgowy po 6 zł. I nawet wieczorami i w weekendy, gdy kioski są nieczynne, pasażerowie będą skazani na takie karnety.

– Gdy ta zmiana wejdzie w życie, od razu rozpoczniemy postępowanie wyjaśniające – zapowiada Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK. – Co do zasady nie można zobowiązywać konsumenta do zakupu czegoś, co nie jest bezpośrednio związane z usługą, za którą płaci. Obciążanie go dodatkowymi kosztami może w tym przypadku stanowić naruszenie prawa. Jest też kwestia osób, które przyjeżdżają do Lublina na jeden dzień i nie chcą pięciu biletów.

UOKiK ma także zbadać, czy karnet nie jest w praktyce nową pozycją w cenniku, który ustalać może Rada Miasta, a nie ZTM. Sam ZTM zapewnia, że uchwała radnych nie była tu potrzebna. – Nie ma żadnego trybu prawnego wprowadzenia tych karnetów. Wystarczy, że podamy to do publicznej wiadomości i wtedy wchodzi w życie – stwierdza Justyna Góźdź z ZTM.

Zarząd już wcześniej chciał ograniczyć sprzedaż biletów przez kierowców. W przesłanym do Rady Miasta projekcie nowego cennika ZTM napisał, że bilety od kierowcy będą o 50 gr droższe od tych z kiosku. Radni nawet to uchwalili, ale przepis uchyliła wojewoda, uznając go za nielegalny. Wtedy ZTM postanowił szukać rozwiązań na własną rękę.

– Rozważaliśmy również ograniczenia w dni powszednie w godzinach szczytu. Bilety u kierowcy byłyby dostępne w godz. 4.30–6.30, a później od 17 do wieczora – mówi Kamińska-Smarzewska. Z tego pomysłu ZTM jednak zrezygnował stwierdzając, że byłoby to zbyt dużym utrudnieniem dla przyjezdnych.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JA TO WIEM / 28 kwietnia 2010 o 15:48
0
JEDEN AUTOMAT DO BILETÓW TO 20-30 TYS ZŁOTYCH.
MPK MA BLISKO 400 AUTOBUSÓW/TROLEJBUSÓW.
TERAZ WYSTARCZY POLICZYĆ...

JEDEN NOWY AUTOBUS TO OK. MILION ZŁOTYCH.
CO WIĘC WARTO KUPIĆ?

Niedawny zakup 30 szt Mercedesów juz na ulicach Lublina widać!!!
Wygoda pasażerów większa, awaryjność dla przwoźnika mniejsza.
CO SIE WIĘC BARDZIEJ OPŁACA?
Stare graty z automatami dla leniwych, czy nowe pojazdy dla WSZYSTKICH!!!
Avatar
bambosh / 27 kwietnia 2010 o 18:35
0
Cqq napisał:
A wszystko można od ręki rozwiązać automatami biletowymi - jak już tak się lubicie powoływać na przykłady innych, dużych miast Polski.

Nie wiem czy wiesz,że automaty słono kosztują...-czy zadłużone lubelskie MPK stać na automaty??? Czy nie taniej byłoby,gdyby ludzie zaczęli po prostu...myśleć???
Avatar
Cqq / 27 kwietnia 2010 o 17:01
0
A wszystko można od ręki rozwiązać automatami biletowymi - jak już tak się lubicie powoływać na przykłady innych, dużych miast Polski.
Avatar
JA TO WIEM / 27 kwietnia 2010 o 16:33
0
TYPOWY STYL MYŚLENIA URZĘDNIKÓW: NIEDASIĘ

ZLIKWIDOWAĆ CAŁKOWICIE SPRZEDAŻ BILETÓW U KIEROWCY!!!!! Szofer autobusu to nie handlarz. Ma pasażera bezpiecznie zawieźć na miejsce! Przez kilkadziesiąt lat biletów u kierowcy nie było, a i gapowiczów było mniej. Ten "dziki" zwyczaj wprowadził racjonalizator Miłosz-dawny prezes MPK i tak juz zostało. A pojazdy MPK i tak będą się spóźniały, bo niejedna "paniusia" o 6.00 rano krzycząc będzie domagała sie sprzedaży biletu podając banknot 100 złotowy. Na kolejnym przystanku kolejny "leniwiec" itd. CZAS LECI, LUDZIE SPIESZĄ SIĘ DO PRACY,ALE KOGO TO OBCHODZI!!!
TYPOWY STYL MYŚLENIA URZĘDNIKÓW: NIEDASIĘ

ZLIKWIDOWAĆ CAŁKOWICIE SPRZEDAŻ BILETÓW U KIEROWCY!!!!! Szofer autobusu to nie handlarz. Ma pasażera bezpiecznie zawieźć na miejsce! Przez kilkadziesiąt lat biletów u kierowcy nie było, a i gapowiczów było mniej. Ten "dziki" zwyczaj wprowadził racjonalizator Miłosz-dawny prezes MPK i tak juz zostało. A pojazdy MPK i tak będą się spóźniały, bo niejedna "paniusia" o 6.00 rano krzycząc będzie domagała sie sprzed... rozwiń
Avatar
Paweł / 27 kwietnia 2010 o 16:32
0
Powinni zlikwidować sprzedaż biletów u kierowcy, wprowadzić tylko, że w nadzwyczajnych przypadkach, ale bilet jest droższy o złotówkę, jak komuś raz się zdarzy kupić bo przyjechał do Lublina lub po prostu nie ma biletu to mu się nic nie stanie a Ci etatowi to się nauczą.
Avatar
red / 27 kwietnia 2010 o 14:26
0
~Wojtek~ napisał:
To jakaś paranoja!
Jesli UOKiK wygra sprawę, to na miejscu ZTM zlikwidował bym w ogóle sprzedaż w autobusach!
Nie da sie kupic biletów w wagonie metra czy tramwaju i jakoś ludzie żyją!!!
Ja mam osobiście w d... tych przejezdnych. Przez cały rok jeżdżę MPK do pracy i z powrotem i widzę jak czas mojej drogi cały czas sie wydłuża...a przecież bilety można już dostać praktycznie wszędzie!
Czemu nikt sie nie liczy ze zdaniem tych którzy codziennie korzystają z komunikacji? Przecież tych osób jest najwięcej.



W pełni popieram, w innych miastach nie mozna kupić biletów u kierowcy/motorniczego i jakoś ludzie "radzą" sobie. Ostatecznie dla wyjątkowych nieudaczników życiowych jest specjalna stawka w taryfikatorze!



W pełni popieram, w innych miastach nie mozna kupić biletów u kierowcy/motorniczego i jakoś ludzie "radzą" sobie. Ostatecznie dla wyjątkowych nieudaczników życiowych jest specjalna stawka w taryfikatorze! rozwiń
Avatar
bambosh / 27 kwietnia 2010 o 12:28
0
Gość napisał:
Od razu widać że pani Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK ma głęboko w du............pie ludzi którzy dojeżdżają do pracy MPK bo sama dojeżdża pewnie swoim autem albo służbowym. Jakby się spóźniała do pracy przez ŁOSI którym nie chce się kupić biletu w kiosku to miała by na ten temat. A tak ten cały UKOiK zajmuje się różnymi głupotami żeby utrudnić ludziom życie.

Ja akurat należę do tej szczęśliwej grupy ludzi,który się nie śpieszy :-) niemniej jednak też często denerwuje mnie,że autobus stoi na przystanku zamiast jechać...-i szanuję wypowiedzi ludzi,którym śpieszy się do pracy.

Ja akurat należę do tej szczęśliwej grupy ludzi,który się nie śpieszy :-) niemniej jednak też często denerwuje mnie,że autobus stoi na przystanku zamiast jechać...-i szanuję wypowiedzi ludzi,którym śpieszy się do pracy. rozwiń
Avatar
szofer / 27 kwietnia 2010 o 12:22
0
W tym zapizdziałym lublinie wszystko jest nielegalnie , jakos w innych miastach nie mają z niczym problemów , niech lepiej UOKiK zajmie sie czyms porzytecznym a nie tylko ludziom zycie utrudniają , wszedzie wtykaja nos w nie swoje sprawy !!! żenada !!! ALE PANOWIE JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O PIENIĄDZE . POPROSTU PRZY TAKICH ZMIANACH JEST OKAZJA WYRWAĆ PARE GROSZY , MOGE SIE ZAŁOZYC ZE JAK BY ZTM PRZYGOTOWAŁ PARE KOPERT I DAŁ ODPOWIEDNIM LUDZIOM TO BY NIE BYŁO ZADNEJ SPRAWY.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2010 o 12:18
0
Od razu widać że pani Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK ma głęboko w du............pie ludzi którzy dojeżdżają do pracy MPK bo sama dojeżdża pewnie swoim autem albo służbowym. Jakby się spóźniała do pracy przez ŁOSI którym nie chce się kupić biletu w kiosku to miała by na ten temat. A tak ten cały UKOiK zajmuje się różnymi głupotami żeby utrudnić ludziom życie.
Avatar
szofer / 27 kwietnia 2010 o 12:17
0
W tym zapizdziałym lublinie wszystko jest nielegalnie , jakos w innych miastach nie mają z niczym problemów , niech lepiej UOKiK zajmie sie czyms porzytecznym a nie tylko ludziom zycie utrudniają , wszedzie wtykaja nos w nie swoje sprawy !!! żenada !!!
Avatar
JA TO WIEM / 28 kwietnia 2010 o 15:48
0
JEDEN AUTOMAT DO BILETÓW TO 20-30 TYS ZŁOTYCH.
MPK MA BLISKO 400 AUTOBUSÓW/TROLEJBUSÓW.
TERAZ WYSTARCZY POLICZYĆ...

JEDEN NOWY AUTOBUS TO OK. MILION ZŁOTYCH.
CO WIĘC WARTO KUPIĆ?

Niedawny zakup 30 szt Mercedesów juz na ulicach Lublina widać!!!
Wygoda pasażerów większa, awaryjność dla przwoźnika mniejsza.
CO SIE WIĘC BARDZIEJ OPŁACA?
Stare graty z automatami dla leniwych, czy nowe pojazdy dla WSZYSTKICH!!!
Avatar
bambosh / 27 kwietnia 2010 o 18:35
0
Cqq napisał:
A wszystko można od ręki rozwiązać automatami biletowymi - jak już tak się lubicie powoływać na przykłady innych, dużych miast Polski.

Nie wiem czy wiesz,że automaty słono kosztują...-czy zadłużone lubelskie MPK stać na automaty??? Czy nie taniej byłoby,gdyby ludzie zaczęli po prostu...myśleć???
Avatar
Cqq / 27 kwietnia 2010 o 17:01
0
A wszystko można od ręki rozwiązać automatami biletowymi - jak już tak się lubicie powoływać na przykłady innych, dużych miast Polski.
Avatar
JA TO WIEM / 27 kwietnia 2010 o 16:33
0
TYPOWY STYL MYŚLENIA URZĘDNIKÓW: NIEDASIĘ

ZLIKWIDOWAĆ CAŁKOWICIE SPRZEDAŻ BILETÓW U KIEROWCY!!!!! Szofer autobusu to nie handlarz. Ma pasażera bezpiecznie zawieźć na miejsce! Przez kilkadziesiąt lat biletów u kierowcy nie było, a i gapowiczów było mniej. Ten "dziki" zwyczaj wprowadził racjonalizator Miłosz-dawny prezes MPK i tak juz zostało. A pojazdy MPK i tak będą się spóźniały, bo niejedna "paniusia" o 6.00 rano krzycząc będzie domagała sie sprzedaży biletu podając banknot 100 złotowy. Na kolejnym przystanku kolejny "leniwiec" itd. CZAS LECI, LUDZIE SPIESZĄ SIĘ DO PRACY,ALE KOGO TO OBCHODZI!!!
TYPOWY STYL MYŚLENIA URZĘDNIKÓW: NIEDASIĘ

ZLIKWIDOWAĆ CAŁKOWICIE SPRZEDAŻ BILETÓW U KIEROWCY!!!!! Szofer autobusu to nie handlarz. Ma pasażera bezpiecznie zawieźć na miejsce! Przez kilkadziesiąt lat biletów u kierowcy nie było, a i gapowiczów było mniej. Ten "dziki" zwyczaj wprowadził racjonalizator Miłosz-dawny prezes MPK i tak juz zostało. A pojazdy MPK i tak będą się spóźniały, bo niejedna "paniusia" o 6.00 rano krzycząc będzie domagała sie sprzed... rozwiń
Avatar
Paweł / 27 kwietnia 2010 o 16:32
0
Powinni zlikwidować sprzedaż biletów u kierowcy, wprowadzić tylko, że w nadzwyczajnych przypadkach, ale bilet jest droższy o złotówkę, jak komuś raz się zdarzy kupić bo przyjechał do Lublina lub po prostu nie ma biletu to mu się nic nie stanie a Ci etatowi to się nauczą.
Avatar
red / 27 kwietnia 2010 o 14:26
0
~Wojtek~ napisał:
To jakaś paranoja!
Jesli UOKiK wygra sprawę, to na miejscu ZTM zlikwidował bym w ogóle sprzedaż w autobusach!
Nie da sie kupic biletów w wagonie metra czy tramwaju i jakoś ludzie żyją!!!
Ja mam osobiście w d... tych przejezdnych. Przez cały rok jeżdżę MPK do pracy i z powrotem i widzę jak czas mojej drogi cały czas sie wydłuża...a przecież bilety można już dostać praktycznie wszędzie!
Czemu nikt sie nie liczy ze zdaniem tych którzy codziennie korzystają z komunikacji? Przecież tych osób jest najwięcej.



W pełni popieram, w innych miastach nie mozna kupić biletów u kierowcy/motorniczego i jakoś ludzie "radzą" sobie. Ostatecznie dla wyjątkowych nieudaczników życiowych jest specjalna stawka w taryfikatorze!



W pełni popieram, w innych miastach nie mozna kupić biletów u kierowcy/motorniczego i jakoś ludzie "radzą" sobie. Ostatecznie dla wyjątkowych nieudaczników życiowych jest specjalna stawka w taryfikatorze! rozwiń
Avatar
bambosh / 27 kwietnia 2010 o 12:28
0
Gość napisał:
Od razu widać że pani Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK ma głęboko w du............pie ludzi którzy dojeżdżają do pracy MPK bo sama dojeżdża pewnie swoim autem albo służbowym. Jakby się spóźniała do pracy przez ŁOSI którym nie chce się kupić biletu w kiosku to miała by na ten temat. A tak ten cały UKOiK zajmuje się różnymi głupotami żeby utrudnić ludziom życie.

Ja akurat należę do tej szczęśliwej grupy ludzi,który się nie śpieszy :-) niemniej jednak też często denerwuje mnie,że autobus stoi na przystanku zamiast jechać...-i szanuję wypowiedzi ludzi,którym śpieszy się do pracy.

Ja akurat należę do tej szczęśliwej grupy ludzi,który się nie śpieszy :-) niemniej jednak też często denerwuje mnie,że autobus stoi na przystanku zamiast jechać...-i szanuję wypowiedzi ludzi,którym śpieszy się do pracy. rozwiń
Avatar
szofer / 27 kwietnia 2010 o 12:22
0
W tym zapizdziałym lublinie wszystko jest nielegalnie , jakos w innych miastach nie mają z niczym problemów , niech lepiej UOKiK zajmie sie czyms porzytecznym a nie tylko ludziom zycie utrudniają , wszedzie wtykaja nos w nie swoje sprawy !!! żenada !!! ALE PANOWIE JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O PIENIĄDZE . POPROSTU PRZY TAKICH ZMIANACH JEST OKAZJA WYRWAĆ PARE GROSZY , MOGE SIE ZAŁOZYC ZE JAK BY ZTM PRZYGOTOWAŁ PARE KOPERT I DAŁ ODPOWIEDNIM LUDZIOM TO BY NIE BYŁO ZADNEJ SPRAWY.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2010 o 12:18
0
Od razu widać że pani Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK ma głęboko w du............pie ludzi którzy dojeżdżają do pracy MPK bo sama dojeżdża pewnie swoim autem albo służbowym. Jakby się spóźniała do pracy przez ŁOSI którym nie chce się kupić biletu w kiosku to miała by na ten temat. A tak ten cały UKOiK zajmuje się różnymi głupotami żeby utrudnić ludziom życie.
Avatar
szofer / 27 kwietnia 2010 o 12:17
0
W tym zapizdziałym lublinie wszystko jest nielegalnie , jakos w innych miastach nie mają z niczym problemów , niech lepiej UOKiK zajmie sie czyms porzytecznym a nie tylko ludziom zycie utrudniają , wszedzie wtykaja nos w nie swoje sprawy !!! żenada !!!
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 0 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 18 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 16 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 10 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 29 13

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 19 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!