Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2010 r.
10:05
Edytuj ten wpis

UOKiK ukarał Contbus z Lublina. Przewoźnik zapłaci 48 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora (mm)
0 15 A A

Lubelski przedsiębiorca przewozowy naruszył zbiorowe interesy konsumentów, poprzez stosowanie niezgodnych z prawem praktyk – uznał prezes UOKiK. I nałożył na niego karę w wysokości ponad 48 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Firma "Contbus” z Lublina realizuje kursy na trasie Warszawa-Lublin. Postępowanie w jej sprawie wszczęto na skutek zawiadomienia miejskiego rzecznika konsumentów w Lublinie. Jego wątpliwości wzbudziły praktyki związane ze stosowaniem regulaminu przewozu oraz z prowadzeniem strony internetowej Contbusa.

Prezes UOKiK zakwestionował postanowienia, które ograniczały odpowiedzialność przedsiębiorcy. Miał także zastrzeżenia do klauzul, które ustalały zasady zwrotu biletu w przypadku rezygnacji klienta.

Zgodnie z prawem przewozowym przedsiębiorca ponosi odpowiedzialność za przewożony bagaż. Nie wolno wyłączyć tego obowiązku poprzez zapis w umowie.

Poza tym prawo nie określa czasu, ani osoby, od której można domagać się zwrotu biletu. Dlatego warunek mówiący, że "Zwrotu zakupionego w systemie biletu można dokonać wyłącznie u kierowcy w dniu wyjazdu określonym na bilecie, na jedną godzinę przed odjazdem autobusu” został uznany za niezgodny z prawem.

Dodatkowo, nie umieszczając w regulaminie istotnych informacji (imienia, nazwiska, adresu przedsiębiorstwa) potrzebnych klientowi do podjęcia świadomej decyzji, przedsiębiorca wprowadzał go w błąd.

Informacje te nie były także umieszczone na stronie internetowej przedsiębiorcy, co wymagane jest przepisami ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Za stosowanie praktyk niezgodnych z prawem UOKiK nałożył na przedsiębiorcę karę w wysokości 48 230 zł. Przedsiębiorcy przysługuje prawo odwołania do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
klara / 3 stycznia 2011 o 22:50
0
[quote name='natalia' timestamp='1291894495' post='401871']
wez k*** ty półmuzgu, zobaczyles, ze ludzie ciagle poprawiaja autorow wiadomosci i Ty też chciałeś zabłysnac bystroscią, ze wylapałeś pomyłkę w tekście, a jakie to ma kuzwa znaczenie dla ciebie czy to 48 czy nie, Ty to bedziesz płacił?? a tak btw, to nie bylo na poczatku napisane, ze 48 tylko ponad 48 a pozniej dokladna kwota, wiec wszystko tutaj jest poprawnie przedstawione, ale nie Ty najmadrzejszy jestes!!!
[/quote]


Ktoś tu chyba zabłysnął inteligencją, ale podwórkową. Może najpierw nauczysz się poprawnej polszczyzny, a dopiero później zaczniesz udzielać się na forach. A tak btw MÓZG pisze się przez "ó".
[quote name='natalia' timestamp='1291894495' post='401871']
wez k*** ty półmuzgu, zobaczyles, ze ludzie ciagle poprawiaja autorow wiadomosci i Ty też chciałeś zabłysnac bystroscią, ze wylapałeś pomyłkę w tekście, a jakie to ma kuzwa znaczenie dla ciebie czy to 48 czy nie, Ty to bedziesz płacił?? a tak btw, to nie bylo na poczatku napisane, ze 48 tylko ponad 48 a pozniej dokladna kwota, wiec wszystko tutaj jest poprawnie przedstawione, ale nie Ty najmadrzejszy jestes!!!
[/quote]

rozwiń
Avatar
kazimierz / 10 grudnia 2010 o 00:45
0
Pan Stanisław jest porządnym człowiekiem kto tak sie na niego zaciął
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 o 17:22
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
amarettto / 9 grudnia 2010 o 17:00
0
te contbusy to pana Stanisława O ?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 o 16:50
0
[quote name='cosst' timestamp='1291896930' post='401899']
dalsza część wojny z Contbusem? Co oni od nich chcą?!! Załatwianie konkurencji? Na czyje rozkazy działa ITD i ci śmieszni rzecznicy?!
[/quote]
Może działają na korzyść pasażerów za których bagaż Contbus zrzekł się odpowiedzialności mimo że go przewozi i tych którzy nie mogą stawić się w miejscu i czasie odjazdu? Widzę że do ekipy Contbus nie dociera, że pasażerowie prócz obowiązku zapłacenia za przejazd mają też swoje prawa.
Avatar
hienio / 9 grudnia 2010 o 16:41
0
[quote name='kloZ' timestamp='1291908333' post='402082']
niech ktoś się zajmie tymi warjatami, wyprzedzają na trzeciego i jeżdżą po podwójnej ciągłej lini, nie hamują przed radarami (czy oni wiedzą że są puste?), jadą na zabój - ostatnio jak waracałem z Wawki to z centrum jak wyjechaliśmy o 15:15 (przez korki itd.) w Lublinie pod MCszitem byłem o 17:50 !!!!
[/quote]
to i tak jakos dlugo jak jade 2.20 - pociagiem
[quote name='kloZ' timestamp='1291908333' post='402082']
niech ktoś się zajmie tymi warjatami, wyprzedzają na trzeciego i jeżdżą po podwójnej ciągłej lini, nie hamują przed radarami (czy oni wiedzą że są puste?), jadą na zabój - ostatnio jak waracałem z Wawki to z centrum jak wyjechaliśmy o 15:15 (przez korki itd.) w Lublinie pod MCszitem byłem o 17:50 !!!!
[/quote]
to i tak jakos dlugo jak jade 2.20 - pociagiem rozwiń
Avatar
kloZ / 9 grudnia 2010 o 16:25
0
niech ktoś się zajmie tymi warjatami, wyprzedzają na trzeciego i jeżdżą po podwójnej ciągłej lini, nie hamują przed radarami (czy oni wiedzą że są puste?), jadą na zabój - ostatnio jak waracałem z Wawki to z centrum jak wyjechaliśmy o 15:15 (przez korki itd.) w Lublinie pod MCszitem byłem o 17:50 !!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 o 15:34
0
Widać ktoś chce zniszczyć Contbus.
Ciekawe czy PKS mógłby dzięki temu opanować rynek nowiutkimy Mercami.
Avatar
dawid1sm / 9 grudnia 2010 o 14:36
0
[quote name='Gimbo' timestamp='1291895034' post='401878']
Widać, że już po 12, bo gimnazjaliści do komputerów zasiedli. Natalko, a lekcje odrobione?
[/quote]

Zwłaszcza z matematyki ...
Avatar
MtM / 9 grudnia 2010 o 14:21
0
Wojnę to oni prowadzą z innymi przewoźnikami? Pamiętacie jak na Ruskiej skosili latarnie bo się chcieli wepchać na przystanek dużo wcześniej i zabrać innym pasażerów! Ja do nich nigdy nie wsiądę już!
Avatar
klara / 3 stycznia 2011 o 22:50
0
[quote name='natalia' timestamp='1291894495' post='401871']
wez k*** ty półmuzgu, zobaczyles, ze ludzie ciagle poprawiaja autorow wiadomosci i Ty też chciałeś zabłysnac bystroscią, ze wylapałeś pomyłkę w tekście, a jakie to ma kuzwa znaczenie dla ciebie czy to 48 czy nie, Ty to bedziesz płacił?? a tak btw, to nie bylo na poczatku napisane, ze 48 tylko ponad 48 a pozniej dokladna kwota, wiec wszystko tutaj jest poprawnie przedstawione, ale nie Ty najmadrzejszy jestes!!!
[/quote]


Ktoś tu chyba zabłysnął inteligencją, ale podwórkową. Może najpierw nauczysz się poprawnej polszczyzny, a dopiero później zaczniesz udzielać się na forach. A tak btw MÓZG pisze się przez "ó".
[quote name='natalia' timestamp='1291894495' post='401871']
wez k*** ty półmuzgu, zobaczyles, ze ludzie ciagle poprawiaja autorow wiadomosci i Ty też chciałeś zabłysnac bystroscią, ze wylapałeś pomyłkę w tekście, a jakie to ma kuzwa znaczenie dla ciebie czy to 48 czy nie, Ty to bedziesz płacił?? a tak btw, to nie bylo na poczatku napisane, ze 48 tylko ponad 48 a pozniej dokladna kwota, wiec wszystko tutaj jest poprawnie przedstawione, ale nie Ty najmadrzejszy jestes!!!
[/quote]

rozwiń
Avatar
kazimierz / 10 grudnia 2010 o 00:45
0
Pan Stanisław jest porządnym człowiekiem kto tak sie na niego zaciął
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 o 17:22
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
amarettto / 9 grudnia 2010 o 17:00
0
te contbusy to pana Stanisława O ?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 o 16:50
0
[quote name='cosst' timestamp='1291896930' post='401899']
dalsza część wojny z Contbusem? Co oni od nich chcą?!! Załatwianie konkurencji? Na czyje rozkazy działa ITD i ci śmieszni rzecznicy?!
[/quote]
Może działają na korzyść pasażerów za których bagaż Contbus zrzekł się odpowiedzialności mimo że go przewozi i tych którzy nie mogą stawić się w miejscu i czasie odjazdu? Widzę że do ekipy Contbus nie dociera, że pasażerowie prócz obowiązku zapłacenia za przejazd mają też swoje prawa.
Avatar
hienio / 9 grudnia 2010 o 16:41
0
[quote name='kloZ' timestamp='1291908333' post='402082']
niech ktoś się zajmie tymi warjatami, wyprzedzają na trzeciego i jeżdżą po podwójnej ciągłej lini, nie hamują przed radarami (czy oni wiedzą że są puste?), jadą na zabój - ostatnio jak waracałem z Wawki to z centrum jak wyjechaliśmy o 15:15 (przez korki itd.) w Lublinie pod MCszitem byłem o 17:50 !!!!
[/quote]
to i tak jakos dlugo jak jade 2.20 - pociagiem
[quote name='kloZ' timestamp='1291908333' post='402082']
niech ktoś się zajmie tymi warjatami, wyprzedzają na trzeciego i jeżdżą po podwójnej ciągłej lini, nie hamują przed radarami (czy oni wiedzą że są puste?), jadą na zabój - ostatnio jak waracałem z Wawki to z centrum jak wyjechaliśmy o 15:15 (przez korki itd.) w Lublinie pod MCszitem byłem o 17:50 !!!!
[/quote]
to i tak jakos dlugo jak jade 2.20 - pociagiem rozwiń
Avatar
kloZ / 9 grudnia 2010 o 16:25
0
niech ktoś się zajmie tymi warjatami, wyprzedzają na trzeciego i jeżdżą po podwójnej ciągłej lini, nie hamują przed radarami (czy oni wiedzą że są puste?), jadą na zabój - ostatnio jak waracałem z Wawki to z centrum jak wyjechaliśmy o 15:15 (przez korki itd.) w Lublinie pod MCszitem byłem o 17:50 !!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2010 o 15:34
0
Widać ktoś chce zniszczyć Contbus.
Ciekawe czy PKS mógłby dzięki temu opanować rynek nowiutkimy Mercami.
Avatar
dawid1sm / 9 grudnia 2010 o 14:36
0
[quote name='Gimbo' timestamp='1291895034' post='401878']
Widać, że już po 12, bo gimnazjaliści do komputerów zasiedli. Natalko, a lekcje odrobione?
[/quote]

Zwłaszcza z matematyki ...
Avatar
MtM / 9 grudnia 2010 o 14:21
0
Wojnę to oni prowadzą z innymi przewoźnikami? Pamiętacie jak na Ruskiej skosili latarnie bo się chcieli wepchać na przystanek dużo wcześniej i zabrać innym pasażerów! Ja do nich nigdy nie wsiądę już!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Radni będą głosować na tabletach

Chełm: Radni będą głosować na tabletach 0 0

Nowoczesność wkracza wielkimi krokami na posiedzenia chełmskiej Rady Miasta.

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala 0 0

Azoty Puławy poznają rywala w drugiej rundzie Pucharu EHF. W poniedziałek odbyła się prezentacja zespołu i pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia]
galeria

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia] 0 0

Artur Kern i Joanna Szmit zwyciężyli w poniedziałkowym biegu CITY TRAIL onTour, który odbył się nad Zalewem Zemborzyckim. CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Lublin był pierwszym z 10 miast, w których bieg się odbędzie w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego
galeria

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego 0 0

200 tys. zł przekazał sejmik województwa gminie Modliborzyce na pomoc poszkodowanym w wyniku ulewy, która 19 czerwca spustoszyła wsie Wierzchowiska Pierwsze i Drugie oraz Pasieka. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa 0 2

Wąwolnica. Na czas remontu Urzędu Gminy przy ul. Lubelskiej, wszyscy pracownicy biurowi zostali przeniesieni do pobliskiego Nałęczowa. Urzędników trzeba szukać w byłym internacie szkoły ekonomicznej przy ul. Spółdzielczej 17. Numery telefonów bez zmian!

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu 7 9

Ratusz szykuje zmianę przeznaczenia nieruchomości u zbiegu ul. Orkana i Roztocze, skąd wyniosła się fabryka wind Lift Service. Projekt nowego planu zagospodarowania tego terenu ma być upubliczniony w poniedziałek równocześnie z planem dotyczącym gruntu między ul. Jana Pawła II a ogródkami działkowymi.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r. 0 0

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje 0 1

Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje w sprawie przedłużającego się pobytu obywatela Rosji i jego dzieci w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. – Umieszczanie dzieci w takich miejscach dodatkowo je traumatyzuje – ostrzega fundacja.

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP 27 12

Tomasz Miszczuk, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, stracił stanowisko w zarządzie Polskich Kolei Państwowych.

Spacer z Czechowiczem po Lublinie
16 lipca 2019, 19:00

Spacer z Czechowiczem po Lublinie 0 0

Już 17. raz pierwsza lipcowa pełnia Księżyca wyznacza czas specjalnego spaceru. We wtorek o godz. 19 w poetycką wyprawę wyruszą w Lublinie uczestnicy „Spaceru z Czechowiczem”.

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO?

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO? 6 55

Wciąż nie wiadomo, w jakim kształcie pójdą partie opozycyjne do jesiennych wyborów do Sejmu. Wiele wskazuje na to, że nie dojdzie do współpracy Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską.

„Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci”. W czwartek protest przeciwko spalarni w Zamościu

„Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci”. W czwartek protest przeciwko spalarni w Zamościu 6 13

Przeciwnicy budowy spalarni śmieci na czwartek planują protest w pobliżu miejskiej ciepłowni. To tu spółka Veolia Wschód chce budować instalację, której obawiają się mieszkańcy. „Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci” – to jedno z ich haseł.

Jak Ratusz wycenił górki czechowskie?

Jak Ratusz wycenił górki czechowskie? 4 73

Urząd Miasta upublicznił treść wyceny górek czechowskich, którą miał sporządzić w połowie maja Wydział Gospodarowania Mieniem.

MKS Avia Świdnik pozyskała nowego przyjmującego

MKS Avia Świdnik pozyskała nowego przyjmującego 0 3

To 20-letni Artur Sługocki

Kiedy otworzą wiadukty na ul. Grygowej?

Kiedy otworzą wiadukty na ul. Grygowej? 12 15

Wciąż nie wiadomo, kiedy uda się otworzyć nowe wiadukty w ciągu ul. Grygowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!