Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2016 r.
13:42

Urząd Miasta kupił świecącego anioła. Będzie nową ozdobą deptaka

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 13 A A

23 tys. zł kosztował świecący anioł, który będzie w tym roku nową ozdobą deptaka. Iluminacja ma być włączona za tydzień, a za dwa tygodnie zacznie się montaż szopki przy ul. Złotej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ozdoby na latarniach jak zwykle zapewnią browary, które ustawią też świecące figury sań i renifera. Miasto zapłaci tylko za prąd. Choinką (składaną z tych co zwykle elementów) i lampkami na Ratuszu zajmie się MPK, a drzewko na pl. Po Farze ustawią Tarasy Zamkowe.

Samorząd Lublina wykłada za to pieniądze na nową ozdobę mającą stać przy Ratuszu, którą będzie 4,5-metrowy świecący anioł... zgodny ze strategią miasta.

– Figury aniołów na Starym Mieście już w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów przyjeżdżających na święta do Lublina. Chętnie pozowali przy nich do zdjęć – podkreśla Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – Anioły wpisują się w strategię marki Lublin - Miasto Inspiracji. Nawiązują do aniołów znajdujących się na freskach w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.

Nowa ozdoba będzie kosztować 23 tys. złotych. Mniejsze anioły, które staną koło Trybunału Koronnego, kupiono już wcześniej, a ich przechowanie, transport i montaż kosztuje niecałe 3 tys. zł.

Włączenie całej tej iluminacji zaplanowane jest na 6 grudnia. Ozdoby mają świecić do połowy stycznia.
Za niecałe dwa tygodnie, 12 grudnia zacznie się rozstawianie bożonarodzeniowej szopki. Jej budowa, obsługa i ochrona będzie kosztować ok. 47 tys. zł. Stajenka będzie taka sama, jak w zeszłym roku i stanie w tym samym miejscu. Jej przeniesienie w pierwotną lokalizację przed Ratuszem sugerował urzędnikom miejski radny PiS, Mieczysław Ryba.

– Szopka ustawiona w tym miejscu jest bardziej widoczna, więcej przechodniów może uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu. Jest to istotne również dla wielu urzędników pracujących w Ratuszu – tłumaczył Ryba w piśmie do prezydenta.

Ale prezydent nie dał się namówić na przestawienie szopki. Radny dostał oficjalną odpowiedź, że lokalizacja przy bazylice jest bardziej praktyczna, bo w razie złej pogody można szybko przenieść się z kolędowaniem do gościnnych wnętrz klasztoru.

– Główne wydarzenia festiwalu rozgrywają się w obrębie Starego Miasta, a inaugurująca go Wigilia Starego Miasta gromadzi co roku tysiące lublinian – odpisuje radnemu Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta.

Tegoroczna Wigilia Starego Miasta zaplanowana jest na 18 grudnia. Do tej pory stajenka ma być już gotowa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 r. o 23:34
Co to za nowa tradycja wprowadzona w Lublinie by iluminacja zawisła tylko do połowy stycznia. Ozdoby świąteczne w większości miast wiszą do 2 lutego.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 r. o 08:30
PO CO SZOPKA NA CO DZIEŃ JEST W RATUSZU MOŻNA WPAŚĆ I POOGLĄDAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 19:55
ŻUK I JEGO KLIKA URZĘDNICZA TO ARCYMISTRZOWIE W MARNOWANIU SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY - 47 TYS. TO MOJE DWULETNIE POBORY
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 19:33
Anioł ciągnie sanki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 19:31
To jest Anioł czy Miś na miare naszych czasów
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 18:55
A ten anioł to jest z rogami i jest parzysto kopytny przynajmniej na zdjęciu.
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 16:30
a świecącego żuka nie było?
Avatar
młody demokrata / 29 listopada 2016 r. o 15:56
Może i ateista, ale tradycje szanuje;
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 14:49
Patrzac na inne miasta to az milo popatrzec a w lublinie to zawsze wiocha. LUBLIN WIOCHA INSPIRACJI.
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 14:44
To nie jest choinka tylko rakieta!
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 r. o 23:34
Co to za nowa tradycja wprowadzona w Lublinie by iluminacja zawisła tylko do połowy stycznia. Ozdoby świąteczne w większości miast wiszą do 2 lutego.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 r. o 08:30
PO CO SZOPKA NA CO DZIEŃ JEST W RATUSZU MOŻNA WPAŚĆ I POOGLĄDAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 19:55
ŻUK I JEGO KLIKA URZĘDNICZA TO ARCYMISTRZOWIE W MARNOWANIU SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY - 47 TYS. TO MOJE DWULETNIE POBORY
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 19:33
Anioł ciągnie sanki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 19:31
To jest Anioł czy Miś na miare naszych czasów
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 18:55
A ten anioł to jest z rogami i jest parzysto kopytny przynajmniej na zdjęciu.
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 16:30
a świecącego żuka nie było?
Avatar
młody demokrata / 29 listopada 2016 r. o 15:56
Może i ateista, ale tradycje szanuje;
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 14:49
Patrzac na inne miasta to az milo popatrzec a w lublinie to zawsze wiocha. LUBLIN WIOCHA INSPIRACJI.
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 r. o 14:44
To nie jest choinka tylko rakieta!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą
galeria

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą

Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!