Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2015 r.
15:25

Urzędnik widmo u marszałka. "Przychodzi i podpisuje listę. Nie ma nawet biurka"

0 77 A A

Od blisko dwóch tygodni jest zatrudniona w Urzędzie Marszałkowskim, ale wciąż nie wiadomo, jaki ma zakres obowiązków. – Przychodzi rano, podpisuje listę i nie wiadomo, co robi później – mówią urzędnicy o Annie Glijer (PO).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Anna Glijer, była asystentka posłanki Platformy Joanny Muchy, 1 lipca została przeniesiona z Wojewódzkiego Urzędu Pracy – gdzie zajmowała stanowisko starszego specjalisty ds. polityki informacyjnej – do Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. Obie instytucje zawarły w tej sprawie porozumienie.

Nieoficjalnie mówiło się, że ma objąć stanowisko zastępcy dyrektora departamentu. Sama zainteresowana pod koniec czerwca mówiła nam, że zakres jej obowiązków zostanie podany po rozpoczęciu przez nią pracy w nowym miejscu. Jak się okazuje, do dziś nie jest to jasne.

– Ta pani przychodzi rano, podpisuje listę i później zajmuje się nie wiadomo czym. Nie ma nawet swojego biurka. Zupełnie jak urzędnik widmo. W podobnej sytuacji są jeszcze trzy osoby, które rozpoczęły pracę w tym departamencie od lipca – zaalarmowała nas osoba związana z Urzędem Marszałkowskim.

Glijer pytana przez nas o zakres swoich obowiązków, odsyła do rzeczniczki urzędu. – Nie jestem odpowiedzialna za komunikację z mediami – tłumaczy.

– Jej stanowisko jest wieloosobowe. To znaczy, że kilka osób ma te same obowiązki. Być może w okresie wakacyjnym jest ich mniej. Ale o organizacji pracy należy rozmawiać z dyrektorem Departamentu Promocji i Turystyki – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka.

Dyrektor Dariusz Donica wyjaśnia, że wspomniane trzy osoby są zatrudnione w urzędzie na zastępstwo i mają określone obowiązki. – Dotychczas były przygotowywane do realizacji swoich zadań i na pewno nie jest tak, że nic nie robiły. Jedna z tych osób zajmie się projektami promocyjnymi, druga bieżącą obsługą wydarzeń, a trzecia pomocą przy sprawach finansowych – wylicza Donica.

O obowiązkach Anny Glijer rozmawiać nie chce. – Jej sytuacja nie jest wyjaśniona – przyznaje i odsyła do wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka, któremu podlega departament. Z nim nie udało nam się wczoraj skontaktować, nie odbierał telefonów.

Sprawa bulwersuje natomiast radnych opozycji. – W ostatnim czasie można zauważyć brak nadzoru nad urzędnikami. To niepokojące zjawisko – mówi Marek Wojciechowski, radny wojewódzki PiS. – Jako przewodniczący komisji rewizyjnej na najbliższej sesji sejmiku zapytam, ile osób zatrudniono ostatnio w poszczególnych departamentach, z jakich powodów i ile to będzie kosztować – dodaje.

Anna Glijer przed objęciem stanowiska w WUP pracowała m.in. w NFZ. Z list Platformy Obywatelskiej bezskutecznie kandydowała w wyborach m.in. do Sejmu i sejmiku województwa. Według nieoficjalnych informacji to Joanna Mucha miała zgłosić jej kandydaturę do objęcia wicedyrektorskiego fotela w Urzędzie Marszałkowskim. Mówi się, że ten awans zablokował szef regionalnej Platformy Włodzimierz Karpiński, któremu nie pasuje rosnąca pozycja Muchy po jej mianowaniu na rzeczniczkę krajowego sztabu wyborczego PO.

Komentarze 77

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 13:04
0
Aniu trzymaj się - jesteśmy z Tobą :-)
Avatar
aaa / 21 lipca 2015 o 12:25
0

Jeszcze kilku posłów , którzy nie załapią się na kolejną kadencję do Sejmu. Sami wybitni specjaliści od wszystkiego. Podejmą się każdego bardzodobrzepłatnego stanowiska i również ochoczo będą podpisywać listę, i to być może nie jedną ? Dzięki nim i ich rozleeegłej wieeedzy nabytej w ławach poselskich i wyjazdach zagranicznych związanych z posłowaniem, lubelszczyzna będzie się rozwijać jak nigdy dotąd.
Pani Widmo -" gdzie zajmowała stanowisko starszego specjalisty ds. polityki informacyjnej - " Czym zajmuje się na tym stanowisku "starszy specjalista"? I czy Urząd Pracy da sobie radę po odejściu przyuczonej do tego stanowiska starszej specjalistki ? A czy " młodszy specjalista" awansuje? czy bedzie taki ważny, jak sądzę dla Lublina Vakat czekał na kogoś z Warszawy ? Pani - coś słyszałem - jakieś 6.000.000 zł, jakiś występ, jakaś piosenkarka chyba Madonna ... Może wystąpi w Lublinie ? Szlak jest już przetarty a i szczodrość budżetu państwa sprawdzona.

Jeszcze kilku posłów , którzy nie załapią się na kolejną kadencję do Sejmu. Sami wybitni specjaliści od wszystkiego. Podejmą się każdego bardzodobrzepłatnego stanowiska i również ochoczo będą podpisywać listę, i to być może nie jedną ? Dzięki nim i ich rozleeegłej wieeedzy nabytej w ławach poselskich i wyjazdach zagranicznych związanych z posłowaniem, lubelszczyzna będzie się rozwijać jak nigdy dotąd.
Pani Widmo -" gdzie zajmowała stanowisko starszego specjalisty ds. polityki informacyjnej - " Czym zajmuje się na tym stanowisku "stars... rozwiń

Avatar
Tofik / 21 lipca 2015 o 07:54
0

oj tam, grunt, że na koncie się zgadza :)

Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 07:41
0
piszecie , piszecie a chłopek przewodniczący ma to wszystko w doopie
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 07:22
0
Zatrudniają urzędasów- tłumoków a na leczenie chorych kasy brakuje.
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 07:14
0
URZĘDASY - !!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 19:48
0
PełOstwo w pełnej krasie
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 17:21
0
nowa gwiazda polskiej polityki
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 16:19
0
Polityka jest matką "klęski urodzaju". Przybywa nam utalentowanych menedżerów i nadzwyczajnych cudotwórców polskiego sukcesu "rozwoju zrównoważonego". Trzymać tak dalej aby Polska rosła w siłę , a ludzie żyli dostatniej
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 15:45
0

Hehe wreszcie ktoś się jej dobrał do d....

Brawo!

Równo walnięta dziewucha :/

Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 13:04
0
Aniu trzymaj się - jesteśmy z Tobą :-)
Avatar
aaa / 21 lipca 2015 o 12:25
0

Jeszcze kilku posłów , którzy nie załapią się na kolejną kadencję do Sejmu. Sami wybitni specjaliści od wszystkiego. Podejmą się każdego bardzodobrzepłatnego stanowiska i również ochoczo będą podpisywać listę, i to być może nie jedną ? Dzięki nim i ich rozleeegłej wieeedzy nabytej w ławach poselskich i wyjazdach zagranicznych związanych z posłowaniem, lubelszczyzna będzie się rozwijać jak nigdy dotąd.
Pani Widmo -" gdzie zajmowała stanowisko starszego specjalisty ds. polityki informacyjnej - " Czym zajmuje się na tym stanowisku "starszy specjalista"? I czy Urząd Pracy da sobie radę po odejściu przyuczonej do tego stanowiska starszej specjalistki ? A czy " młodszy specjalista" awansuje? czy bedzie taki ważny, jak sądzę dla Lublina Vakat czekał na kogoś z Warszawy ? Pani - coś słyszałem - jakieś 6.000.000 zł, jakiś występ, jakaś piosenkarka chyba Madonna ... Może wystąpi w Lublinie ? Szlak jest już przetarty a i szczodrość budżetu państwa sprawdzona.

Jeszcze kilku posłów , którzy nie załapią się na kolejną kadencję do Sejmu. Sami wybitni specjaliści od wszystkiego. Podejmą się każdego bardzodobrzepłatnego stanowiska i również ochoczo będą podpisywać listę, i to być może nie jedną ? Dzięki nim i ich rozleeegłej wieeedzy nabytej w ławach poselskich i wyjazdach zagranicznych związanych z posłowaniem, lubelszczyzna będzie się rozwijać jak nigdy dotąd.
Pani Widmo -" gdzie zajmowała stanowisko starszego specjalisty ds. polityki informacyjnej - " Czym zajmuje się na tym stanowisku "stars... rozwiń

Avatar
Tofik / 21 lipca 2015 o 07:54
0

oj tam, grunt, że na koncie się zgadza :)

Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 07:41
0
piszecie , piszecie a chłopek przewodniczący ma to wszystko w doopie
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 07:22
0
Zatrudniają urzędasów- tłumoków a na leczenie chorych kasy brakuje.
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 07:14
0
URZĘDASY - !!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 19:48
0
PełOstwo w pełnej krasie
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 17:21
0
nowa gwiazda polskiej polityki
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 16:19
0
Polityka jest matką "klęski urodzaju". Przybywa nam utalentowanych menedżerów i nadzwyczajnych cudotwórców polskiego sukcesu "rozwoju zrównoważonego". Trzymać tak dalej aby Polska rosła w siłę , a ludzie żyli dostatniej
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 15:45
0

Hehe wreszcie ktoś się jej dobrał do d....

Brawo!

Równo walnięta dziewucha :/

Zobacz wszystkie komentarze 77

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 0 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 5 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 21 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 12 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 104 28

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!