Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2015 r.
8:19

W archikatedrze powstaje Brama Miłosierdzia

0 11 A A
Brama Miłosierdzia w archikatedrze lubelskiej
Brama Miłosierdzia w archikatedrze lubelskiej

Kościół Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka w katedrach i sanktuariach na całym świecie powstają Bramy Miłosierdzia. 13 grudnia w archikatedrze lubelskiej otworzy ją arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Papież w drugą rocznicę swojego wyboru na Stolicę Piotrową ogłosił, że rok liturgiczny 2015/2016 będzie Rokiem Miłosierdzia. 8 grudnia Franciszek otworzy Bramę Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Będzie to znak obchodzonego w Kościele Roku Świętego.


– Podczas swojej niedawnej podróży do Afryki papież Franciszek postanowił uprzedzić rzymską inaugurację przez otwarcie Jubileuszowych Drzwi Miłosierdzia w Katedrze w Bangi – stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej – pisze abp Stanisław Budzik w liście pasterskim, który jest dziś czytany podczas mszy w kościołach. – Papież uznał, że w kraju, w którym od wielu lat toczy się krwawa wojna domowa, gdzie panuje przemoc i prześladowanie, ludzie potrzebują przebaczenia i miłosierdzia, są wezwani, aby dawać świadectwo o Bogu, który jest miłością.


13 grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu, w katedrach na całym świecie zostaną otwarte Bramy Miłosierdzia. – Papież chce, aby każdy Kościół lokalny zaangażował się bezpośrednio w przeżywanie Roku Świętego, jako szczególnego momentu łaski i odnowy duchowej – podkreśla w liście do wiernych metropolita lubelski. – „O jakże pragnę – pisze papież w bulli Misericordiae vultus (Oblicze miłosierdzia) – aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem, tak byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga! Do wszystkich, tak wierzących, jak i tych, którzy są daleko, niech dotrze balsam miłosierdzia jako znak Królestwa Bożego, które jest już obecne pośród nas.”


Brama Miłosierdzia powstaje również w archikatedrze lubelskiej. – Projekt bramy jest naszym pomysłem – mówi ks. Adam Lewandowski, proboszcz parafii archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie. – Brama jest wykonana z drewna. Jej kolorystyka nawiązuje do barw logo Roku Miłosierdzia. Przypominamy też, że krzyż jest bramą.


Konstrukcja została zamontowana przy wejściu do nawy bocznej prowadzącej do kaplicy Krzyża Trybunalskiego i Najświętszego Sakramentu. W podłuczach zostały umieszczone hasła. – To wyznania drogi miłosierdzia, które w ciągu roku będziemy realizować – dodaje ks. Lewandowski.


Bramę Miłosierdzia w archikatedrze otworzy 13 grudnia abp Budzik. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11 w kościele pw. Ducha Świętego. Po modlitwach i wysłuchania fragmentu bulii papieskiej uczestnicy uroczystości przejdą w procesji do archikatedry na mszę.


20 grudnia Bramy Miłosierdzia zostaną otworzone również w sanktuariach.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 00:08
0
ale miłosierdzie nie powstanie chyba po otwarciu bram?? to coś nowego??
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 21:07
0

W związku z tym ile powstało miejsc pracy ??

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 20:26
0
Widzę, że pytania sprawiły niektórym trochę kłopotu ze zrozumieniem, ale to mnie nie dziwi. Powszechność dysleksji przybiera rozmiary epidemii. Spróbuję jeszcze raz. Tym razem proszę uzupełnić zdanie: Piotr Apostoł był biskupem Rzymu w latach .......... - .......... Pisał o tym (kto?) w (tytuł). Proszę sobie darować cytaty z Bednarskiego. Nie jestem ŚJ i polemika autora (nędznej jakości) z ich doktryną niczego nie wyjaśnia. Próbuję dociec prawdy bo za życia apostoła Jana było chyba czterech "papieży" i wydaje mi się bardzo dziwne, że o żadnym w swoich pismach nie wspomniał.
Widzę, że pytania sprawiły niektórym trochę kłopotu ze zrozumieniem, ale to mnie nie dziwi. Powszechność dysleksji przybiera rozmiary epidemii. Spróbuję jeszcze raz. Tym razem proszę uzupełnić zdanie: Piotr Apostoł był biskupem Rzymu w latach .......... - .......... Pisał o tym (kto?) w (tytuł). Proszę sobie darować cytaty z Bednarskiego. Nie jestem ŚJ i polemika autora (nędznej jakości) z ich doktryną niczego nie wyjaśnia. Próbuję dociec prawdy bo za życia apostoła Jana było chyba czterech "papieży" i wydaje mi się bardzo dziwne... rozwiń
Avatar
Psy Chiatra / 6 grudnia 2015 o 18:48
0

Mam dwa pytania:

1. Jak działa Brama Miłosierdzia?

2. Kiedy Piotr przebywał w swojej "stolicy"? Proszę o jakieś źródła historyczne.

Jak pójdziesz z pierwszym pytaniem do PSYCHIATRY, to Ci wytłumaczy!

U nich to na porządku dziennym...

Drugie pytanie tez ma odpowiedź bardzo prosta PONAD 2000 LAT TEMU!

Widzisz jaka mają pamięć - za cholerę NIE MOGĄ ZAPOMNIEĆ!

Czarni mają świętą sklerozę i nie pamiętają, co mają zapomnieć... hi hi hi hi hi

Jak pójdziesz z pierwszym pytaniem do PSYCHIATRY, to Ci wytłumaczy!

U nich to na porządku dziennym...

Drugie pytanie tez ma odpowiedź bardzo prosta PONAD 2000 LAT TEMU!

Widzisz jaka mają pamięć - za cholerę NIE MOGĄ ZAPOMNIEĆ!

Czarni mają świętą sklerozę i nie pamiętają, co mają zapomnieć... hi hi hi hi hi

rozwiń
Avatar
pozdrawiam / 6 grudnia 2015 o 18:34
0

Mam dwa pytania:

1. Jak działa Brama Miłosierdzia?

2. Kiedy Piotr przebywał w swojej "stolicy"? Proszę o jakieś źródła historyczne.

CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?

Autor: Włodzimierz Bednarski"W OBRONIE WIARY"

 

19. CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?

19.1. ŚJ zaprzeczają wszystkiemu co katolickie i chrześcijańskie. Odważyli się też zanegować pobyt Piotra w Rzymie. Uczynili to przykładowo w Strażnicy Rok XCV [1974] Nr 7, która nie omieszkała cytować Ojców Kościoła, którzy jakoby potwierdzali jej stanowisko. ŚJ uważają, że jeżeli podważy się ten fakt, to można wskazać na Brooklyn, jako miejsce, z którego płyną „najprawdziwsze” nauki. Oto słowa Towarzystwa Strażnica:

„Miejscem, skąd w I wieku n.e. kierowano pracą wszystkich zorganizowanych chrześcijan, było Jeruzalem (Dzieje 15:1, 2). Dziś jest nim Brooklyn, dzielnica Nowego Jorku” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 23 s. 16; por. Strażnica Nr 19, 1966 s. 11).

Negację obecności Piotra w Rzymie wprowadzili w 1937 r. („Odsłonięte” s. 30), choć już wcześniej próbowali w sposób jednak słabo „udokumentowany” ją realizować. Przykładowo, że Piotr był za stary, by tak daleko podróżować, że nie znał łaciny i greki (por. Dz 2:5-11), by mógł porozumiewać się w Rzymie (Strażnica Nr 3, 1922 s. 47). ŚJ odważyli się nawet na stanowczy wniosek dotyczący Piotra: „nigdy nie był w Rzymie” („Skorowidz... 1986-2000” s. 362).

NT nie zawiera takiego zaprzeczenia i nie neguje obecności Piotra w stolicy cesarstwa, a przeczą temu ŚJ, którzy pojawili się 19 wieków później. Bezpośrednim biblijnym potwierdzeniem obecności Piotra w Rzymie są jego własne słowa z 1P 5:13, które zawierają pozdrowienia od całej wspólnoty rzymskiej skupionej wokół jego osoby: „Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie razem z wami wybrana, oraz Marek - mój syn” (por. Dz 12:17 i pkt 19.3.). Z innych miejsc NT wiemy, że wspomniany Marek przebywał pewien czas w Rzymie wraz z Pawłem (Kol 4:10, 2Tm 4:11, Flm 23n.). Tam też zetknął się z Piotrem, pod którego okiem napisał Ewangelię (1P 5:13).

ŚJ nie zgadzają się jednak z tym, że terminem „Babilon” oznaczano starożytny Rzym. Twierdzą, że Piotr był w literalnym mieście Babilon („Całe Pismo jest natchnione...” s. 252). Jak było naprawdę?

Historycy uczą, że miasto Babilon leżało w gruzach od 129 r. przed Chr., a państwo Babilonia nie istniało od 539 r. przed Chr., kiedy to Cyrus ustanowił Imperium Perskie przez jej podbicie. Fakty te zapowiadał wcześniej prorok Izajasz (Iz 14:22n.), a kto jemu przeczy podważa zapowiedzi Boże. [Kiedy to wygodne, Przebudźcie się! Nr 2 z lat 1960-1969 s. 29, podaje, że żyjący do 21 r. po Chr. „Grecki geograf Strabo pisze: ‘Wielkie miasto stało się wielkim pustkowiem’”. Przebudźcie się! Rok LXVII [1986] Nr 3 s. 11 podaje, że Babilon „ostatecznie w II wieku A.D. zniknął ze sceny dziejów”, a Strażnica Rok CIV [1983] Nr 6 s. 5 uczy, że miasto „Prawdopodobnie dopiero w czwartym stuleciu zupełnie opustoszało”]

Jak wobec tego nazywano terytorium dawnego Babilonu w czasach Chrystusa? Na pytanie to odpowiadają Dz 2:9, które wymieniają wielu Żydów z całego świata i między nimi mieszkańców Mezopotamii. Widać więc, że dawny Babilon, to Mezopotamia stanowiąca od II w. po Chr. część Cesarstwa Rzymskiego. Określenie „Babilon” w nowym ujęciu, jako Rzym, widnieje kilka razy w Apokalipsie i we wspomnianym tekście 1P 5:13. Jest on tam nazwany „miastem” i „stolicą”, co potwierdza przyjęte założenie (Ap 16:19, 17:18, 18:10, 21). Nawet dane topograficzne Rzymu zgodne są z wypowiedzią Ap 17:9. Podobnie, jak Rzym, Jerozolima została nazwana wiele mówiącymi określeniami. Jej nazwa to „Sodoma i Egipt” Ap 11:8; por. Iz 1:8nn.

 

cd

http://www.piotrandryszczak.pl/19.html

CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?

Autor: Włodzimierz Bednarski"W OBRONIE WIARY"

 

19. CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?

19.1. ŚJ zaprzeczają wszystkiemu co katolickie i chrześcijańskie. Odważyli się też zanegować pobyt Piotra w Rzymie. Uczynili to przyk... rozwiń

Avatar
kris / 6 grudnia 2015 o 17:59
0

Tubylcu. Drzwi nikogo nie zbawią, ale może takie ich przkroczenie zmotywuje niejednego do zastanowienia się nad swoim życiem, skąd i dokąd zmierza i w jakie drzwi chce wkroczyć. Poza tym powinieneś wiedzieć, że św. Piotr jest w Rzymie stale, bo leży tam w grobie w óBazylice św. Piotra. O Piotrze w Rzymie są żródła, które podaje Wikipedia, czyli dzieła: Ireneusza, Tertuliana, Euzebiusza, Hegezypa, Cypriana, Dionizego, Gajusza, Klemensa Aleksandryjskiego, Orygenesa, Familiana, Ignacego z Antiochii, Klemensa Rzymskiego, a także niektóre apokryfy. No i jest legenda opisana przez Sienkiewicza w Qvo vadis. 

Tubylcu. Drzwi nikogo nie zbawią, ale może takie ich przkroczenie zmotywuje niejednego do zastanowienia się nad swoim życiem, skąd i dokąd zmierza i w jakie drzwi chce wkroczyć. Poza tym powinieneś wiedzieć, że św. Piotr jest w Rzymie stale, bo leży tam w grobie w óBazylice św. Piotra. O Piotrze w Rzymie są żródła, które podaje Wikipedia, czyli dzieła: Ireneusza, Tertuliana, Euzebiusza, Hegezypa, Cypriana, Dionizego, Gajusza, Klemensa Aleksandryjskiego, O... rozwiń

Avatar
tubylec / 6 grudnia 2015 o 14:23
0

Mam dwa pytania:

1. Jak działa Brama Miłosierdzia?

2. Kiedy Piotr przebywał w swojej "stolicy"? Proszę o jakieś źródła historyczne.

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 6 grudnia 2015 o 14:20
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnie p[sychoPATyczny ATAK ECCLESIOFOBII Z TEOFILĄ (z)BAWIENIA W RÓWNIE (w)MAWIANEJ OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG). Archiwum i bieżące oceny związku obejmują okres do dnia 6.XI.2015 r.

https://www.facebook.com/KZ-NSZZ-Solidarnosc-Organistow-678088682294519/?pnref=story

Od 5.XII.2015 r. związek dysponuje nową stroną o nazwie Kz Nszz Solidarnosc Organistow 2 Na tej stronie będą umieszczane bieżące materiały od dnia 7.XI.2015 r..

https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Organistow-2-1522457921414053/?fref=ts

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w grudniu 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „GK24.pl” z dn. 2.XII.2015 r. w artyKULe: „Męczennicy z Polski na ołtarze [WIDEO] oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 4.XII.2015 r. w artyKULe: „Europejskie Centrum Solidarności z Nagrodą Muzeum 2016 r.” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „NEWSWEEK” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Kaczyński: Nie ma Polski bez Kościoła. Każdy musi to przyjąć oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „SUPEREXPRESS” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Kaczyński: Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę ” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Zbrodnia na Jasnej Górze. Jak zakonnik zabił kuzyna z miłości oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 5 i 6.XII.2015 r. w artyKULe: 1}

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnie p[sychoPATyczny ATAK ECCLESIOFOBII Z TEOFILĄrozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 11:00
0
Fajnie, przyda się aby nawrócić na miłosierdzie Boże wszystkich zapadły, rozwrzeszczanych, pieprznętych mocherów! Amen
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:34
0
W archikatedrze powstaje Brama Miłosierdzia Ile na ten cel przeznaczyła magistrat?Ile już wpłacono?No bo nie przypuszczam,aby z własnej kiesy kościół top budował.A jak wiadomo,magistrat bardzo często wspomaga katedrę.I to sowicie. Bóg zapłać za dary
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 00:08
0
ale miłosierdzie nie powstanie chyba po otwarciu bram?? to coś nowego??
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 21:07
0

W związku z tym ile powstało miejsc pracy ??

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 20:26
0
Widzę, że pytania sprawiły niektórym trochę kłopotu ze zrozumieniem, ale to mnie nie dziwi. Powszechność dysleksji przybiera rozmiary epidemii. Spróbuję jeszcze raz. Tym razem proszę uzupełnić zdanie: Piotr Apostoł był biskupem Rzymu w latach .......... - .......... Pisał o tym (kto?) w (tytuł). Proszę sobie darować cytaty z Bednarskiego. Nie jestem ŚJ i polemika autora (nędznej jakości) z ich doktryną niczego nie wyjaśnia. Próbuję dociec prawdy bo za życia apostoła Jana było chyba czterech "papieży" i wydaje mi się bardzo dziwne, że o żadnym w swoich pismach nie wspomniał.
Widzę, że pytania sprawiły niektórym trochę kłopotu ze zrozumieniem, ale to mnie nie dziwi. Powszechność dysleksji przybiera rozmiary epidemii. Spróbuję jeszcze raz. Tym razem proszę uzupełnić zdanie: Piotr Apostoł był biskupem Rzymu w latach .......... - .......... Pisał o tym (kto?) w (tytuł). Proszę sobie darować cytaty z Bednarskiego. Nie jestem ŚJ i polemika autora (nędznej jakości) z ich doktryną niczego nie wyjaśnia. Próbuję dociec prawdy bo za życia apostoła Jana było chyba czterech "papieży" i wydaje mi się bardzo dziwne... rozwiń
Avatar
Psy Chiatra / 6 grudnia 2015 o 18:48
0

Mam dwa pytania:

1. Jak działa Brama Miłosierdzia?

2. Kiedy Piotr przebywał w swojej "stolicy"? Proszę o jakieś źródła historyczne.

Jak pójdziesz z pierwszym pytaniem do PSYCHIATRY, to Ci wytłumaczy!

U nich to na porządku dziennym...

Drugie pytanie tez ma odpowiedź bardzo prosta PONAD 2000 LAT TEMU!

Widzisz jaka mają pamięć - za cholerę NIE MOGĄ ZAPOMNIEĆ!

Czarni mają świętą sklerozę i nie pamiętają, co mają zapomnieć... hi hi hi hi hi

Jak pójdziesz z pierwszym pytaniem do PSYCHIATRY, to Ci wytłumaczy!

U nich to na porządku dziennym...

Drugie pytanie tez ma odpowiedź bardzo prosta PONAD 2000 LAT TEMU!

Widzisz jaka mają pamięć - za cholerę NIE MOGĄ ZAPOMNIEĆ!

Czarni mają świętą sklerozę i nie pamiętają, co mają zapomnieć... hi hi hi hi hi

rozwiń
Avatar
pozdrawiam / 6 grudnia 2015 o 18:34
0

Mam dwa pytania:

1. Jak działa Brama Miłosierdzia?

2. Kiedy Piotr przebywał w swojej "stolicy"? Proszę o jakieś źródła historyczne.

CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?

Autor: Włodzimierz Bednarski"W OBRONIE WIARY"

 

19. CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?

19.1. ŚJ zaprzeczają wszystkiemu co katolickie i chrześcijańskie. Odważyli się też zanegować pobyt Piotra w Rzymie. Uczynili to przykładowo w Strażnicy Rok XCV [1974] Nr 7, która nie omieszkała cytować Ojców Kościoła, którzy jakoby potwierdzali jej stanowisko. ŚJ uważają, że jeżeli podważy się ten fakt, to można wskazać na Brooklyn, jako miejsce, z którego płyną „najprawdziwsze” nauki. Oto słowa Towarzystwa Strażnica:

„Miejscem, skąd w I wieku n.e. kierowano pracą wszystkich zorganizowanych chrześcijan, było Jeruzalem (Dzieje 15:1, 2). Dziś jest nim Brooklyn, dzielnica Nowego Jorku” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 23 s. 16; por. Strażnica Nr 19, 1966 s. 11).

Negację obecności Piotra w Rzymie wprowadzili w 1937 r. („Odsłonięte” s. 30), choć już wcześniej próbowali w sposób jednak słabo „udokumentowany” ją realizować. Przykładowo, że Piotr był za stary, by tak daleko podróżować, że nie znał łaciny i greki (por. Dz 2:5-11), by mógł porozumiewać się w Rzymie (Strażnica Nr 3, 1922 s. 47). ŚJ odważyli się nawet na stanowczy wniosek dotyczący Piotra: „nigdy nie był w Rzymie” („Skorowidz... 1986-2000” s. 362).

NT nie zawiera takiego zaprzeczenia i nie neguje obecności Piotra w stolicy cesarstwa, a przeczą temu ŚJ, którzy pojawili się 19 wieków później. Bezpośrednim biblijnym potwierdzeniem obecności Piotra w Rzymie są jego własne słowa z 1P 5:13, które zawierają pozdrowienia od całej wspólnoty rzymskiej skupionej wokół jego osoby: „Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie razem z wami wybrana, oraz Marek - mój syn” (por. Dz 12:17 i pkt 19.3.). Z innych miejsc NT wiemy, że wspomniany Marek przebywał pewien czas w Rzymie wraz z Pawłem (Kol 4:10, 2Tm 4:11, Flm 23n.). Tam też zetknął się z Piotrem, pod którego okiem napisał Ewangelię (1P 5:13).

ŚJ nie zgadzają się jednak z tym, że terminem „Babilon” oznaczano starożytny Rzym. Twierdzą, że Piotr był w literalnym mieście Babilon („Całe Pismo jest natchnione...” s. 252). Jak było naprawdę?

Historycy uczą, że miasto Babilon leżało w gruzach od 129 r. przed Chr., a państwo Babilonia nie istniało od 539 r. przed Chr., kiedy to Cyrus ustanowił Imperium Perskie przez jej podbicie. Fakty te zapowiadał wcześniej prorok Izajasz (Iz 14:22n.), a kto jemu przeczy podważa zapowiedzi Boże. [Kiedy to wygodne, Przebudźcie się! Nr 2 z lat 1960-1969 s. 29, podaje, że żyjący do 21 r. po Chr. „Grecki geograf Strabo pisze: ‘Wielkie miasto stało się wielkim pustkowiem’”. Przebudźcie się! Rok LXVII [1986] Nr 3 s. 11 podaje, że Babilon „ostatecznie w II wieku A.D. zniknął ze sceny dziejów”, a Strażnica Rok CIV [1983] Nr 6 s. 5 uczy, że miasto „Prawdopodobnie dopiero w czwartym stuleciu zupełnie opustoszało”]

Jak wobec tego nazywano terytorium dawnego Babilonu w czasach Chrystusa? Na pytanie to odpowiadają Dz 2:9, które wymieniają wielu Żydów z całego świata i między nimi mieszkańców Mezopotamii. Widać więc, że dawny Babilon, to Mezopotamia stanowiąca od II w. po Chr. część Cesarstwa Rzymskiego. Określenie „Babilon” w nowym ujęciu, jako Rzym, widnieje kilka razy w Apokalipsie i we wspomnianym tekście 1P 5:13. Jest on tam nazwany „miastem” i „stolicą”, co potwierdza przyjęte założenie (Ap 16:19, 17:18, 18:10, 21). Nawet dane topograficzne Rzymu zgodne są z wypowiedzią Ap 17:9. Podobnie, jak Rzym, Jerozolima została nazwana wiele mówiącymi określeniami. Jej nazwa to „Sodoma i Egipt” Ap 11:8; por. Iz 1:8nn.

 

cd

http://www.piotrandryszczak.pl/19.html

CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?

Autor: Włodzimierz Bednarski"W OBRONIE WIARY"

 

19. CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?

19.1. ŚJ zaprzeczają wszystkiemu co katolickie i chrześcijańskie. Odważyli się też zanegować pobyt Piotra w Rzymie. Uczynili to przyk... rozwiń

Avatar
kris / 6 grudnia 2015 o 17:59
0

Tubylcu. Drzwi nikogo nie zbawią, ale może takie ich przkroczenie zmotywuje niejednego do zastanowienia się nad swoim życiem, skąd i dokąd zmierza i w jakie drzwi chce wkroczyć. Poza tym powinieneś wiedzieć, że św. Piotr jest w Rzymie stale, bo leży tam w grobie w óBazylice św. Piotra. O Piotrze w Rzymie są żródła, które podaje Wikipedia, czyli dzieła: Ireneusza, Tertuliana, Euzebiusza, Hegezypa, Cypriana, Dionizego, Gajusza, Klemensa Aleksandryjskiego, Orygenesa, Familiana, Ignacego z Antiochii, Klemensa Rzymskiego, a także niektóre apokryfy. No i jest legenda opisana przez Sienkiewicza w Qvo vadis. 

Tubylcu. Drzwi nikogo nie zbawią, ale może takie ich przkroczenie zmotywuje niejednego do zastanowienia się nad swoim życiem, skąd i dokąd zmierza i w jakie drzwi chce wkroczyć. Poza tym powinieneś wiedzieć, że św. Piotr jest w Rzymie stale, bo leży tam w grobie w óBazylice św. Piotra. O Piotrze w Rzymie są żródła, które podaje Wikipedia, czyli dzieła: Ireneusza, Tertuliana, Euzebiusza, Hegezypa, Cypriana, Dionizego, Gajusza, Klemensa Aleksandryjskiego, O... rozwiń

Avatar
tubylec / 6 grudnia 2015 o 14:23
0

Mam dwa pytania:

1. Jak działa Brama Miłosierdzia?

2. Kiedy Piotr przebywał w swojej "stolicy"? Proszę o jakieś źródła historyczne.

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 6 grudnia 2015 o 14:20
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnie p[sychoPATyczny ATAK ECCLESIOFOBII Z TEOFILĄ (z)BAWIENIA W RÓWNIE (w)MAWIANEJ OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG). Archiwum i bieżące oceny związku obejmują okres do dnia 6.XI.2015 r.

https://www.facebook.com/KZ-NSZZ-Solidarnosc-Organistow-678088682294519/?pnref=story

Od 5.XII.2015 r. związek dysponuje nową stroną o nazwie Kz Nszz Solidarnosc Organistow 2 Na tej stronie będą umieszczane bieżące materiały od dnia 7.XI.2015 r..

https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Organistow-2-1522457921414053/?fref=ts

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w grudniu 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „GK24.pl” z dn. 2.XII.2015 r. w artyKULe: „Męczennicy z Polski na ołtarze [WIDEO] oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 4.XII.2015 r. w artyKULe: „Europejskie Centrum Solidarności z Nagrodą Muzeum 2016 r.” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „NEWSWEEK” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Kaczyński: Nie ma Polski bez Kościoła. Każdy musi to przyjąć oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „SUPEREXPRESS” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Kaczyński: Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę ” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Zbrodnia na Jasnej Górze. Jak zakonnik zabił kuzyna z miłości oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 5 i 6.XII.2015 r. w artyKULe: 1}

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnie p[sychoPATyczny ATAK ECCLESIOFOBII Z TEOFILĄrozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 11:00
0
Fajnie, przyda się aby nawrócić na miłosierdzie Boże wszystkich zapadły, rozwrzeszczanych, pieprznętych mocherów! Amen
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:34
0
W archikatedrze powstaje Brama Miłosierdzia Ile na ten cel przeznaczyła magistrat?Ile już wpłacono?No bo nie przypuszczam,aby z własnej kiesy kościół top budował.A jak wiadomo,magistrat bardzo często wspomaga katedrę.I to sowicie. Bóg zapłać za dary
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 112 7

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 27 11

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 18 12

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 5

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!