Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2016 r.
12:10

W COZL rozmowy ze związkami. Marszałek: Nie mamy zamiaru zamykać szpitala

0 36 A A
Nie mamy zamiaru ani zamykać szpitala, ani ograniczać dostępu do łóżek – podkreśla marszałek Sosnowski
Nie mamy zamiaru ani zamykać szpitala, ani ograniczać dostępu do łóżek – podkreśla marszałek Sosnowski

Wczoraj Maciej Kondratowicz-Kucewicz, nowy dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, spotkał się ze związkami zawodowymi, które działają w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Poprosiłem o współpracę. Nie zauważyłem z ich strony żadnego radykalizmu. Wyznaczyliśmy kolejne spotkanie za 30 dni. Wtedy będzie możliwość bardziej wnikliwej analizy sytuacji COZL, bo będę mieć czas na zapoznanie się ze wszystkim – mówi Kondratowicz-Kucewicz. – Z kolei przedstawiciele związków będą mieć czas na przemyślenie różnych kwestii i na sformułowanie ewentualnych wniosków czy propozycji. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, więc mam nadzieję, że razem będziemy dążyć do poprawy sytuacji naszego szpitala.

– Rozumiemy, że dyrektor musi się wdrożyć we wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem COZL. Wiadomo, że po kilku dniach nie można od niego oczekiwać cudów – mówi Józef Krupa, przewodniczący zakładowej „Solidarności”. – Mówił, że chce z nami współpracować, że chodzi mu przede wszystkim o dobro naszego centrum. Czekamy na efekty. Wtedy będziemy mogli się do tego odnieść.

Tymczasem marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski pisze otwarty list do mieszkańców regionu dotyczący odwołania prof. Elżbiety Starosławskiej ze stanowiska dyrektora COZL.

– Pragnę kategorycznie zaprzeczyć fałszywej tezie, że celem działania Zarządu [Województwa – red.] jest przekształcenie COZL w spółkę prawa handlowego. Nigdy nie było takiego zamiaru – czytamy w liście marszałka. – Również w zakresie połączenia COZL ze Szpitalem im. Jana Bożego w Lublinie nie było żadnej ostatecznej decyzji i nie zapadnie ona bez szerokich konsultacji społecznych.

Marszałek zapewnia też o pełnym dostępie do profesjonalnej opieki medycznej. – Szpital przyjmował i w dalszym ciągu przyjmuje pacjentów w pełnym zakresie procedur onkologicznych. Nie mamy zamiaru ani zamykać szpitala, ani ograniczać dostępu do łóżek – podkreśla Sosnowski. – Zmiana na stanowisku dyrektora jest podyktowana troską o dalszy los szpitala, zarówno w zakresie leczenia, jak i dokończenia inwestycji. Za głęboko krzywdzące dla środowiska lekarskiego uważam sprowadzanie całej lubelskiej onkologii do zasług jednej osoby.

Zaznacza też, że to niewłaściwe zarządzanie jednostką przez prof. Starosławską doprowadziło do straty finansowej w wysokości 1,5 mln zł co miesiąc i rosnących kosztów inwestycji.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł / 19 lutego 2016 o 21:06
0

Wierzycie mu???

Avatar
Ballada dziada / 19 lutego 2016 o 18:35
0

Mnie nie obchodzi kto będzie rządził.Obecna dyr ;nachapała ;sie niech następny to zrobi.Tylko ja nie godzę sie na to,aby szpitalami rządzili ludzie na znający się na rzeczy.Prawdą też jest ,że tych prof pełniących po trzy funkcje powinno odciążyć sie od obowiązków,bo z żadnej nie wywiązuja sie dobrze,aby biorą duże pieniądze.Do tego dochodzą programy medyczne .Pacjent z takich osobistości nie ma pożytku,chyba ze zaliczy wizytę w prywatnym gab.W każdym szpitalu jest grupa osób robiąca karierę,lub kręcąca lody.Pewnie w każdej instytucji.W szpitalu najważnieszy powinien być pacjent,a nie jest.Ważne są czyjeś kariery,czyjeś pieniądze,szykowanie etatów dla swoich.Oddziały w każdym szpitalu funkcjonują bez kontroli.Pisze się tony papierów,stawia sie kropki ,krzyżyki.To jest priorytet.Nie ma konrtoli gdzie w tym wszystkim jest pacjent.Jak ma podawane leki.Co robią pielęgniarki,aby mieć święty spokój na dyżurach,bo niestety jak pracuje się na dwa pełne etaty to gdzies należy się przespać,w któryms momencie jest się niewydolnym w pracy.Wspomnę o lekarzach pracujących na wielu etatach.Kto ma czas zająć sie pacjentem.Jest więcej nieprawidłowości w szpitalach niż przeciętnemu Kowalskiemu się wydaje.Kowalski nie dojdzie swoich praw jak wie,że był źle leczony.Polskie szpitale jak rozgrabione zostały zakłady przemysłowe stał sie mijscem kariery dla miejscowych kacyków i ich rodzin.

Mnie nie obchodzi kto będzie rządził.Obecna dyr ;nachapała ;sie niech następny to zrobi.Tylko ja nie godzę sie na to,aby szpitalami rządzili ludzie na znający się na rzeczy.Prawdą też jest ,że tych prof pełniących po trzy funkcje powinno odciążyć sie od obowiązków,bo z żadnej nie wywiązuja sie dobrze,aby biorą duże pieniądze.Do tego dochodzą programy medyczne .Pacjent z takich osobistości nie ma pożytku,chyba ze zaliczy wizytę w prywatnym gab.W każdym szpitalu jest grupa osób robiąca karierę,lub kręcąca lody.Pewnie w każdej instytucji.W s... rozwiń

Avatar
Don Alfonso / 19 lutego 2016 o 15:53
0

Dyrektor szpitala nie musi być lekarzem, ma być dobrym DYREKTOREM!!! Lekarze niech leczą i na tym się skupią, a nie na politykierstwie (nie polityce) co robiła była Dyrektor.

Dyrektor powinien znać się na lodach, nie ma leczeniu i dobrze aby miał jakieś zaszłości w prokuraturze. Dobrze zrozumiałem?
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 15:46
0

Konsultacje społeczne??? Facet robi sobie jaja.A może nie wie co to znaczy.Społeczeństwo to nie tylko działacze PSL. Oczywiście nie ma zamiaru zamykać tego szpitala. Zamknie ten przy Kruczkowskiego.Tym samym zwiększy ilość łóżek dla pacjentów i poprawi dostępność do opieki zdrowotnej  dla pacjentów z południowych dzielnic miasta i regionu.

Avatar
żal pl / 19 lutego 2016 o 12:43
0

ZSL - MAMY ZAMIAR ŻONDZIĆ ONKOLOGIOM W LUBLINIE

kwa kwa kwa kwa

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 12:42
0
Trzeba dokladnie sprawdzic dzialania Marszalka w sprawie dlaczego zostaly zlikwidowane polaczenia POLSKIEGO BUSA z Lublina do Krakowa i Rzeszowa. Co ukrywa w tej sprawie?
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 11:23
0

ZSL - MAMY ZAMIAR ŻONDZIĆ ONKOLOGIOM W LUBLINIE

Avatar
kk / 19 lutego 2016 o 08:05
0

Zamiana Profesor ze specjakizacją z chemioterapii, radioterapii i autorytetem liczącym się w Polsce na człowieka mającego niewyjaśnione problemy w prokuraturze jest dowodem na dbałość o dobrą opiekę specjalistyczną i prestiż jednostki.

Dyrektor szpitala nie musi być lekarzem, ma być dobrym DYREKTOREM!!! Lekarze niech leczą i na tym się skupią, a nie na politykierstwie (nie polityce) co robiła była Dyrektor. 

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 08:03
0

niesie sie po Lublinie kwa kwa kwa kwa kwa kwa, ciężko się pogodzić z porażka.

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 07:26
0

Już zaczęło się zatrudnianie ludzi marszałka, od razu na samodzielnych stanowiskach. Skoro jest tak źle, to dlaczego marszałek każe nowemu dyrektorowi zatrudniać ludzi?

Bo chyba od początku o to chodziło.Trzeba upchnąć gdzieś tych z PSL co tracą stołki.Poprzedni dyrektor COZL zatrudniał potrzebny wykwalifikowany medyczny personel a nie działaczy z PSL .Tylu teraz bezrobotnych dyrektorów i kierowników w samej ARiMR i gdzie sie podziać mają? .Sosnowski chciał zrobić przechowalnię dla swoich na kolejne lata.Musiał odwołać poprzedniego dyrektora COZL który sie na to nie godził.Teraz  może robić co chce.

Bo chyba od początku o to chodziło.Trzeba upchnąć gdzieś tych z PSL co tracą stołki.Poprzedni dyrektor COZL zatrudniał potrzebny wykwalifikowany medyczny personel a nie działaczy z PSL .Tylu teraz bezrobotnych dyrektorów i kierowników w samej ARiMR i gdzie sie podziać mają? .Sosnowski chciał zrobić przechowalnię dla swoich na kolejne lata.Musiał odwołać poprzedniego dyrektora COZL który sie na to nie godził.Teraz  może robić co chce.

rozwiń
Avatar
Paweł / 19 lutego 2016 o 21:06
0

Wierzycie mu???

Avatar
Ballada dziada / 19 lutego 2016 o 18:35
0

Mnie nie obchodzi kto będzie rządził.Obecna dyr ;nachapała ;sie niech następny to zrobi.Tylko ja nie godzę sie na to,aby szpitalami rządzili ludzie na znający się na rzeczy.Prawdą też jest ,że tych prof pełniących po trzy funkcje powinno odciążyć sie od obowiązków,bo z żadnej nie wywiązuja sie dobrze,aby biorą duże pieniądze.Do tego dochodzą programy medyczne .Pacjent z takich osobistości nie ma pożytku,chyba ze zaliczy wizytę w prywatnym gab.W każdym szpitalu jest grupa osób robiąca karierę,lub kręcąca lody.Pewnie w każdej instytucji.W szpitalu najważnieszy powinien być pacjent,a nie jest.Ważne są czyjeś kariery,czyjeś pieniądze,szykowanie etatów dla swoich.Oddziały w każdym szpitalu funkcjonują bez kontroli.Pisze się tony papierów,stawia sie kropki ,krzyżyki.To jest priorytet.Nie ma konrtoli gdzie w tym wszystkim jest pacjent.Jak ma podawane leki.Co robią pielęgniarki,aby mieć święty spokój na dyżurach,bo niestety jak pracuje się na dwa pełne etaty to gdzies należy się przespać,w któryms momencie jest się niewydolnym w pracy.Wspomnę o lekarzach pracujących na wielu etatach.Kto ma czas zająć sie pacjentem.Jest więcej nieprawidłowości w szpitalach niż przeciętnemu Kowalskiemu się wydaje.Kowalski nie dojdzie swoich praw jak wie,że był źle leczony.Polskie szpitale jak rozgrabione zostały zakłady przemysłowe stał sie mijscem kariery dla miejscowych kacyków i ich rodzin.

Mnie nie obchodzi kto będzie rządził.Obecna dyr ;nachapała ;sie niech następny to zrobi.Tylko ja nie godzę sie na to,aby szpitalami rządzili ludzie na znający się na rzeczy.Prawdą też jest ,że tych prof pełniących po trzy funkcje powinno odciążyć sie od obowiązków,bo z żadnej nie wywiązuja sie dobrze,aby biorą duże pieniądze.Do tego dochodzą programy medyczne .Pacjent z takich osobistości nie ma pożytku,chyba ze zaliczy wizytę w prywatnym gab.W każdym szpitalu jest grupa osób robiąca karierę,lub kręcąca lody.Pewnie w każdej instytucji.W s... rozwiń

Avatar
Don Alfonso / 19 lutego 2016 o 15:53
0

Dyrektor szpitala nie musi być lekarzem, ma być dobrym DYREKTOREM!!! Lekarze niech leczą i na tym się skupią, a nie na politykierstwie (nie polityce) co robiła była Dyrektor.

Dyrektor powinien znać się na lodach, nie ma leczeniu i dobrze aby miał jakieś zaszłości w prokuraturze. Dobrze zrozumiałem?
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 15:46
0

Konsultacje społeczne??? Facet robi sobie jaja.A może nie wie co to znaczy.Społeczeństwo to nie tylko działacze PSL. Oczywiście nie ma zamiaru zamykać tego szpitala. Zamknie ten przy Kruczkowskiego.Tym samym zwiększy ilość łóżek dla pacjentów i poprawi dostępność do opieki zdrowotnej  dla pacjentów z południowych dzielnic miasta i regionu.

Avatar
żal pl / 19 lutego 2016 o 12:43
0

ZSL - MAMY ZAMIAR ŻONDZIĆ ONKOLOGIOM W LUBLINIE

kwa kwa kwa kwa

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 12:42
0
Trzeba dokladnie sprawdzic dzialania Marszalka w sprawie dlaczego zostaly zlikwidowane polaczenia POLSKIEGO BUSA z Lublina do Krakowa i Rzeszowa. Co ukrywa w tej sprawie?
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 11:23
0

ZSL - MAMY ZAMIAR ŻONDZIĆ ONKOLOGIOM W LUBLINIE

Avatar
kk / 19 lutego 2016 o 08:05
0

Zamiana Profesor ze specjakizacją z chemioterapii, radioterapii i autorytetem liczącym się w Polsce na człowieka mającego niewyjaśnione problemy w prokuraturze jest dowodem na dbałość o dobrą opiekę specjalistyczną i prestiż jednostki.

Dyrektor szpitala nie musi być lekarzem, ma być dobrym DYREKTOREM!!! Lekarze niech leczą i na tym się skupią, a nie na politykierstwie (nie polityce) co robiła była Dyrektor. 

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 08:03
0

niesie sie po Lublinie kwa kwa kwa kwa kwa kwa, ciężko się pogodzić z porażka.

Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 07:26
0

Już zaczęło się zatrudnianie ludzi marszałka, od razu na samodzielnych stanowiskach. Skoro jest tak źle, to dlaczego marszałek każe nowemu dyrektorowi zatrudniać ludzi?

Bo chyba od początku o to chodziło.Trzeba upchnąć gdzieś tych z PSL co tracą stołki.Poprzedni dyrektor COZL zatrudniał potrzebny wykwalifikowany medyczny personel a nie działaczy z PSL .Tylu teraz bezrobotnych dyrektorów i kierowników w samej ARiMR i gdzie sie podziać mają? .Sosnowski chciał zrobić przechowalnię dla swoich na kolejne lata.Musiał odwołać poprzedniego dyrektora COZL który sie na to nie godził.Teraz  może robić co chce.

Bo chyba od początku o to chodziło.Trzeba upchnąć gdzieś tych z PSL co tracą stołki.Poprzedni dyrektor COZL zatrudniał potrzebny wykwalifikowany medyczny personel a nie działaczy z PSL .Tylu teraz bezrobotnych dyrektorów i kierowników w samej ARiMR i gdzie sie podziać mają? .Sosnowski chciał zrobić przechowalnię dla swoich na kolejne lata.Musiał odwołać poprzedniego dyrektora COZL który sie na to nie godził.Teraz  może robić co chce.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 25 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!