Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 maja 2011 r.
17:37
Edytuj ten wpis

W kasie przy ul Bajkowskiego nie kupisz już biletów parkingowych

0 4 A A
W kasie przy Bajkowskiego nie można już kupić biletów parkingowych. (Wojciech Nieśpiałowski)
W kasie przy Bajkowskiego nie można już kupić biletów parkingowych. (Wojciech Nieśpiałowski)

Od 1 maja w kasach biletowych przy ul. Bajkowskiego nie można już kupować biletów parkingowych. Po naszej interwencji, informacja o tym pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miasta i w bardziej widocznym miejscu na stronie MPK.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O problemie poinformowała nas mieszkanka Lublina. – Paradoks tkwi w tym, że nigdzie nie ma żadnej informacji na ten temat, tzn. ani na stronie internetowej MPK Lublin, ani ZTM Lublin, ani nawet na stronie Urzędu Miasta, który przecież jest odpowiedzialny za płatne parkingi w mieście – napisała pani Magdalena w liście do redakcji.

Jak się okazało, zmiany w sprzedaży biletów parkingowych wynikają stąd, że budynek kas przy ul. Bajkowskiego nie należy już do MPK. – Z dniem 1 maja ZTM w Lublinie przejął w całości zadania dotyczące organizacji sprzedaży i dystrybucji biletów komunikacji miejskiej od MPK Lublin – informuje Justyna Góźdź z lubelskiego ZTM. – Tym samym kasy biletowe zlokalizowane przy ul. Bajkowskiego 1 i al. Kraśnickiej 25 są teraz punktami sprzedaży biletów komunikacji miejskiej ZTM w Lublinie – wyjaśnia.

Tymczasem dystrybucja biletów parkingowych nie należy do zadań ZTM, tylko do MPK. Dlatego można je kupować już tylko w budynku obok kas przy al. Kraśnickich i tak samo jak wcześniej: w kioskach i w sklepach.

MPK tak samo tłumaczy ten problem. Jedni i drudzy zapewniają jednak, że starali się powiadomić o tym mieszkańców miasta. – Taka informacja została rozwieszona w kasach przy ul. Bajkowskiego. Pojawiła się również na stronach internetowych miejskiego przewoźnika w zakładce "usługi” – wyjaśnia Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin. – Dodatkowo, z naszych informacji wynika, ze pracownicy MPK informowali pasażerów nabywających bilety parkingowe, że od 1 maja takiej możliwości w punkcie przy ul. Bajkowskiego już nie będzie – dodaje Justyna Góźdź.

Informacja na stronie MPK Lublin rzeczywiście była. Nie pojawiała się jednak na stronie głównej, czyli tam, gdzie bieżące ogłoszenia czy komunikaty o zmianach. – Uważaliśmy, że to wystarczy, ale zgodnie z prośbą naszych klientów, informacja ta już znalazła się w aktualnościach – informuje Weronika Opasiak.

Magistrat zdecydował się na to samo. – Zamieszczę taką informację jeszcze dziś w aktualnościach – zapewnił Mirosław Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miasta.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pasażer / 22 maja 2011 o 16:49
0
ZTM powstał tylko aby zapewnić stołeczki dla PO.
Osoby tam pracujące za nic maja pasażerów.
Liczy się tylko kasa i prywata.
Proponuję tam pójść z dowolną sprawą lub zadzwonić.
Typowa spychologia.Nikt nic nie może,nie musi i nie potrafi.
Każą pisać podania,jakby np.notatki służbowej zrobić nikt nie potrafił.
Pewnie pisać nie potrafią?To po co to padanie?Przeczytać już "umią" (dla Polaków umieją)?
Większość,których nie ma kto wysłuchać,a często przychodzą spontanicznie nie ma po prostu czasu pisać tego na kartce.
Do dyrektora Pudło/dyrektorki Smarzewskiej wejść nie można.Trzeba się umówić!Audiencja jak u Papieża.
A p.dyrektor czyta gazetę!Czyli się nudzi i petenta w du***!
p.Krupiński podczas rozmowy telefonicznej powiedział,że pierdołami się nie będzie zajmował.
To jest urząd?Czy partyjniacka przechowalnia dla nieudaczników na koszt podatnika?

Inna sprawa to bilety.Kilka dni temu w większości kiosków zabrakło biletów.Kioskarze tłumaczyli,że ich kupić nie mogą w hurtowni,bo tym ZTM zmienił umowy,których te nie akceptują.kierowcy też ich nie mieli/lub sprzedawać nie chcieli.Pewnie kanarkom spadły obroty i trzeba było poprawić statystyki?

Tak,tak p.prezydencie Żuk-zajął się Pan sprawami komunikacji miejskiej zgodnie z obietnicą wyborczą.Po objęciu stanowiska można zapomnieć o naiwnych wyborcach.Partia Oszustów-POlitycznych.
ZTM powstał tylko aby zapewnić stołeczki dla PO.
Osoby tam pracujące za nic maja pasażerów.
Liczy się tylko kasa i prywata.
Proponuję tam pójść z dowolną sprawą lub zadzwonić.
Typowa spychologia.Nikt nic nie może,nie musi i nie potrafi.
Każą pisać podania,jakby np.notatki służbowej zrobić nikt nie potrafił.
Pewnie pisać nie potrafią?To po co to padanie?Przeczytać już "umią" (dla Polaków umieją)?
Większość,których nie ma kto wysłuchać,a często przychodzą spontanicznie nie ma po prostu czasu ... rozwiń
Avatar
jurekjp / 22 maja 2011 o 10:38
0
I znów widać że podział MPK na dwa stwory MPK i ZTM wyszło najlepiej dla prezesów obu spółek i zarządom tych spółek a najgorzej wychodzą na tym zwykli obywatele. Mam pytanie czy tym faktem podzielenia - bez sensu - na dwie firmy nie powinna zająć się np. ABW lub prokuratura jako na wręcz widoczny przekręt i stworzenie sobie ciepłych posadek. Kto jest za to osobiście odpowiedzialni ????

[size="7"]Może dziennik tym się na poważnie zajmie.[/size]

Bo jak na dzień dzisiejszy to tylko my pasażerowie płacimy za to wszystko oraz nie wychodzi nam to na dobre jeśli chodzi i jakość usług świadczonych przez te dwa stwory. Już raz próbowałem interweniować w sprawie świadczenia usług w MPK odesłano mnie do ZTM tam znów odesłano mnie do MPK. Chyba po to też stworzono drugą firmę by nie było winnego.
I znów widać że podział MPK na dwa stwory MPK i ZTM wyszło najlepiej dla prezesów obu spółek i zarządom tych spółek a najgorzej wychodzą na tym zwykli obywatele. Mam pytanie czy tym faktem podzielenia - bez sensu - na dwie firmy nie powinna zająć się np. ABW lub prokuratura jako na wręcz widoczny przekręt i stworzenie sobie ciepłych posadek. Kto jest za to osobiście odpowiedzialni ????

[size="7"]Może dziennik tym się na poważnie zajmie.[/size]

rozwiń
Avatar
Korektor / 21 maja 2011 o 11:05
0
Pani Izabelo, mamy w Lublinie aleję Kraśnicką, a nie Aleje Kraśnickie!
Avatar
super / 21 maja 2011 o 09:12
0
I znowu obywatele miasta odczują iż władza ma ich w du..ie. Sprzedaż biletów należy do działań MPK a nie ZTM. To może zamiast pisać wyjaśnienia i prowadzić szeroko zakrojoną akcję informacyjną mieszkańców miasta wpisać do ZADAŃ ZTM sprzedaż biletów parkingowych. Punkt na Bajkowskiego był bardzo dobrym miejscem do zakupu biletów parkingowych. Przecież tak czy inaczej pieniądze wpłyną na konto miasta. A tak musimy korzystać z usług p. Czesia, p. Henia, p. Władzia. Sytuacja przypominać zaczyna PKP. Tory jedna spółka, lokomotywy inna, wagony inna- bur...l na kółkach.
I znowu obywatele miasta odczują iż władza ma ich w du..ie. Sprzedaż biletów należy do działań MPK a nie ZTM. To może zamiast pisać wyjaśnienia i prowadzić szeroko zakrojoną akcję informacyjną mieszkańców miasta wpisać do ZADAŃ ZTM sprzedaż biletów parkingowych. Punkt na Bajkowskiego był bardzo dobrym miejscem do zakupu biletów parkingowych. Przecież tak czy inaczej pieniądze wpłyną na konto miasta. A tak musimy korzystać z usług p. Czesia, p. Henia, p. Władzia. Sytuacja przypominać zaczyna PKP. Tory jedna spółka, lokomotywy inna, wagony inn... rozwiń
Avatar
pasażer / 22 maja 2011 o 16:49
0
ZTM powstał tylko aby zapewnić stołeczki dla PO.
Osoby tam pracujące za nic maja pasażerów.
Liczy się tylko kasa i prywata.
Proponuję tam pójść z dowolną sprawą lub zadzwonić.
Typowa spychologia.Nikt nic nie może,nie musi i nie potrafi.
Każą pisać podania,jakby np.notatki służbowej zrobić nikt nie potrafił.
Pewnie pisać nie potrafią?To po co to padanie?Przeczytać już "umią" (dla Polaków umieją)?
Większość,których nie ma kto wysłuchać,a często przychodzą spontanicznie nie ma po prostu czasu pisać tego na kartce.
Do dyrektora Pudło/dyrektorki Smarzewskiej wejść nie można.Trzeba się umówić!Audiencja jak u Papieża.
A p.dyrektor czyta gazetę!Czyli się nudzi i petenta w du***!
p.Krupiński podczas rozmowy telefonicznej powiedział,że pierdołami się nie będzie zajmował.
To jest urząd?Czy partyjniacka przechowalnia dla nieudaczników na koszt podatnika?

Inna sprawa to bilety.Kilka dni temu w większości kiosków zabrakło biletów.Kioskarze tłumaczyli,że ich kupić nie mogą w hurtowni,bo tym ZTM zmienił umowy,których te nie akceptują.kierowcy też ich nie mieli/lub sprzedawać nie chcieli.Pewnie kanarkom spadły obroty i trzeba było poprawić statystyki?

Tak,tak p.prezydencie Żuk-zajął się Pan sprawami komunikacji miejskiej zgodnie z obietnicą wyborczą.Po objęciu stanowiska można zapomnieć o naiwnych wyborcach.Partia Oszustów-POlitycznych.
ZTM powstał tylko aby zapewnić stołeczki dla PO.
Osoby tam pracujące za nic maja pasażerów.
Liczy się tylko kasa i prywata.
Proponuję tam pójść z dowolną sprawą lub zadzwonić.
Typowa spychologia.Nikt nic nie może,nie musi i nie potrafi.
Każą pisać podania,jakby np.notatki służbowej zrobić nikt nie potrafił.
Pewnie pisać nie potrafią?To po co to padanie?Przeczytać już "umią" (dla Polaków umieją)?
Większość,których nie ma kto wysłuchać,a często przychodzą spontanicznie nie ma po prostu czasu ... rozwiń
Avatar
jurekjp / 22 maja 2011 o 10:38
0
I znów widać że podział MPK na dwa stwory MPK i ZTM wyszło najlepiej dla prezesów obu spółek i zarządom tych spółek a najgorzej wychodzą na tym zwykli obywatele. Mam pytanie czy tym faktem podzielenia - bez sensu - na dwie firmy nie powinna zająć się np. ABW lub prokuratura jako na wręcz widoczny przekręt i stworzenie sobie ciepłych posadek. Kto jest za to osobiście odpowiedzialni ????

[size="7"]Może dziennik tym się na poważnie zajmie.[/size]

Bo jak na dzień dzisiejszy to tylko my pasażerowie płacimy za to wszystko oraz nie wychodzi nam to na dobre jeśli chodzi i jakość usług świadczonych przez te dwa stwory. Już raz próbowałem interweniować w sprawie świadczenia usług w MPK odesłano mnie do ZTM tam znów odesłano mnie do MPK. Chyba po to też stworzono drugą firmę by nie było winnego.
I znów widać że podział MPK na dwa stwory MPK i ZTM wyszło najlepiej dla prezesów obu spółek i zarządom tych spółek a najgorzej wychodzą na tym zwykli obywatele. Mam pytanie czy tym faktem podzielenia - bez sensu - na dwie firmy nie powinna zająć się np. ABW lub prokuratura jako na wręcz widoczny przekręt i stworzenie sobie ciepłych posadek. Kto jest za to osobiście odpowiedzialni ????

[size="7"]Może dziennik tym się na poważnie zajmie.[/size]

rozwiń
Avatar
Korektor / 21 maja 2011 o 11:05
0
Pani Izabelo, mamy w Lublinie aleję Kraśnicką, a nie Aleje Kraśnickie!
Avatar
super / 21 maja 2011 o 09:12
0
I znowu obywatele miasta odczują iż władza ma ich w du..ie. Sprzedaż biletów należy do działań MPK a nie ZTM. To może zamiast pisać wyjaśnienia i prowadzić szeroko zakrojoną akcję informacyjną mieszkańców miasta wpisać do ZADAŃ ZTM sprzedaż biletów parkingowych. Punkt na Bajkowskiego był bardzo dobrym miejscem do zakupu biletów parkingowych. Przecież tak czy inaczej pieniądze wpłyną na konto miasta. A tak musimy korzystać z usług p. Czesia, p. Henia, p. Władzia. Sytuacja przypominać zaczyna PKP. Tory jedna spółka, lokomotywy inna, wagony inna- bur...l na kółkach.
I znowu obywatele miasta odczują iż władza ma ich w du..ie. Sprzedaż biletów należy do działań MPK a nie ZTM. To może zamiast pisać wyjaśnienia i prowadzić szeroko zakrojoną akcję informacyjną mieszkańców miasta wpisać do ZADAŃ ZTM sprzedaż biletów parkingowych. Punkt na Bajkowskiego był bardzo dobrym miejscem do zakupu biletów parkingowych. Przecież tak czy inaczej pieniądze wpłyną na konto miasta. A tak musimy korzystać z usług p. Czesia, p. Henia, p. Władzia. Sytuacja przypominać zaczyna PKP. Tory jedna spółka, lokomotywy inna, wagony inn... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!