Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 października 2020 r.
18:00

W Lublinie lizaki chronią przed maseczkami. Polityka „zero tolerancji” w praktyce

230 9 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Mimo że policja zapowiadała politykę „zero tolerancji” dla łamiących obostrzenia epidemiczne, marsz kilkuset osób bez maseczek przeszedł spokojnie w sobotę przez centrum Lublina. W innych miastach podobne zgromadzenia rozwiązywano. W Lublinie niewierzący w pandemię koronawirusa dziękowali policji za ochronę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kilkanaście minut przed rozpoczęciem protestu policjant prosi do siebie organizatorkę protestu i oświadcza, że zgodnie z nowymi przepisami w zgromadzeniu może wziąć udział maksymalnie 150 osób, każdy musi też zasłaniać usta i nos oraz utrzymywać dystans. W trakcie rozmowy z policjantem organizatorka marszu nie ma maseczki. Liże za to lizaka. Inni uczestnicy protestu liżą lody, gryzą nasiona słonecznika albo jedzą cukierki. To ma tłumaczyć, dlaczego nikt nie zasłania ust ani nosa.

Pogoda dopisuje, więc na placu Zamkowym zbiera się spora grupa ludzi. Rozmowy wyjaśniają, że ich obecność tutaj w wielu przypadkach ma związek z niekonsekwencją i sprzecznymi sygnałami wysyłanymi przez rząd.

– Nasz były minister zdrowia jest dobrym przykładem. Najpierw śmiał się z maseczek, a potem kazał nam je nosić – mówi jedna z kobiet. – My wierzymy, że jest choroba. Tak jak jest grypa, tak jak jest rak, jest też umieralność na COVID-a. Ale ta umieralność nie jest taka, żeby w ludziach wywoływać panikę, rozwalać całą gospodarkę – dodaje i przekonuje, że maseczki nie nosi, bo jest zdrowa.

– I jeszcze robią z nas idiotów, bo mówią, że nie wierzymy w koronawirusa. Ja wierzę. Ja nie wierzę w pandemię – dodaje po chwili inny mężczyzna.

O 15 protest zatytułowany „Marsz o wolność” się zaczyna.

– Muszę jako organizator przypomnieć niestety o maseczkach i odległości 1,5 metra – pani Katarzyna, główna organizatorka wydarzenia, na końcu tych słów sama wybucha śmiechem.

– Mam 53 lata. Pracuję jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie – zaczyna prowadzący protest mężczyzna. – Jesteśmy tu po to, żeby zaprotestować przeciwko ograniczeniom, nakazom i zakazom, trzeba to powiedzieć: bezprawnym! Które zostały nam narzucone.

Radny PiS i międzynarodowa szajka

Radny klubu PiS w Radzie Miasta Lublin Stanisław Brzozowski opowiadał zgromadzonym, że z powodu ogłoszenia epidemii nie mógł odwiedzać swojej umierającej w szpitalu matki.

– Przez ten okres czasu ja właściwie nie spotkałem człowieka, który byłby chory na tego wirusa, tego wściekłego, zabójczego wirusa. Jedyną osobą jaką znam to był poseł Przemysław Czarnek – powiedział Brzozowski wzbudzając wesołość wśród zgromadzonych.

– Wychodzi na to, że właściwie nie mam prawa już jako obywatel, jako człowiek, decydować o swoim losie, nie mam prawa się na przykład przeziębić i zachorować, bo na straży mojego zdrowia stoi rząd, który wie wszystko lepiej. Ja dziękuję za taką troskę. Jestem wolnym człowiekiem, chcę sam decydować o swoim losie. Chcę dokonywać świadomych wyborów, co jest dla mnie dobre, a co jest złe – przekonywał Brzozowski.

– Tu nie chodzi o nasze zdrowie, nie chodzi o nasze życie. Tutaj są załatwiane jakieś cele, które są prawdopodobnie przez międzynarodową szajkę załatwiane. Nie wiem tylko dlaczego nasze rządy ulegają temu – dodał miejski radny PiS.

Podziękowania dla policji

Jeszcze we wtorek minister zdrowia i komendant główny policji zapowiadali „politykę zero tolerancji dla nieprzestrzegania obostrzeń”. – Będziemy bardzo rygorystycznie podchodzić – jako funkcjonariusze – do obowiązku zasłaniania ust i nosa – zapewniał szef policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Tymczasem podczas sobotniego marszu w Lublinie policjanci przez cały czas trwania marszu nie reagowali na gremialne ignorowanie wprowadzonych obostrzeń. – Wypada podziękować paniom policjantkom i panom policjantom, że ochraniali nas, że nie robili żadnych problemów – mówił prowadzący protest nauczyciel na zakończenie zgromadzenia.

Dopiero po zakończonym proteście policjanci zaczęli legitymować wybrane osoby. Wobec 23 skierują wnioski do sądu o ukaranie za brak maseczki w przestrzeni publicznej. Żadna z wylegitymowanych osób nie zgodziła się przyjąć mandat.

Policjanci dodają, że inne osoby które wzięły udział w zgromadzeniu i nie zasłaniały twarzy będą pociągane do odpowiedzialności. – Przebieg marszu od początku do końca mamy zarejestrowany. Na podstawie nagrań będziemy identyfikować te osoby – zapowiada kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W Białymstoku i Wrocławiu zgromadzenia rozwiązano

Podobne protesty w sobotę organizowano w całej Polsce. W Białymstoku policja zwróciła się do Urzędu Miasta o rozwiązanie zgromadzenia, bo podczas marszu nie były przestrzegane zasady noszenia maseczek, a liczba uczestników wyniosła około 500 osób. We Wrocławiu Urząd Miasta rozwiązał zgromadzenie z tych samych powodów: nikt nie nosił maseczek, a ludzi było za dużo.

W Lublinie w chwili opuszczania placu Zamkowego przez zgromadzonych na podstawie nagrania wideo naliczyliśmy co najmniej 400 osób. Zdaniem policji było tam jednak tylko 100 osób. Jak mówi kom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie, na ul. Dolnej 3 Maja policjanci doliczyli się 200 osób i poinformowali o tym przedstawiciela Urzędu Miasta. Jednak z uwagi na to, że uczestnicy nie popełniali wykroczeń, zapadła decyzja, żeby nie rozwiązywać zgromadzenia.

– Miasto nie ma podstaw prawnych i narzędzi do rozwiązania zgromadzenia, jeśli nie spełnia ono wymogów prawnych. Tutaj ocena czy dana sytuacja tego wymaga pozostaje w gestii policji, która odpowiada za bezpieczeństwo uczestników. W przypadku gdy policja oceni, że bezpieczeństwo uczestników jest zagrożone, może zwrócić się do władz miasta o podjęcie decyzji o rozwiązaniu zgromadzenia. Taka prośba nie wpłynęła – wyjaśnia Katarzyna Duma, rzecznik prezydenta Lublina.

– Wszystko zależy od sytuacji, czy takie osoby stwarzają zagrożenie czy nie – mówi kom. Andrzej Fijołek. I dodaje, że próba rozwiązania takiego zgromadzenia mogłaby się wiązać z agresją tłumu wobec funkcjonariuszy. – Naszym celem jest łagodzenie konfliktów a nie doprowadzanie do ich eskalacji – przekonuje Fijołek.

Komenda Główna Policji poinformowała, że w sobotę odbyło się 68 zgromadzeń. Policjanci nałożyli 206 mandatów, a w 1535 przypadkach zostaną do sądu skierowane wnioski o ukaranie.

Zobacz także: Nie wierzą w pandemię. Protest w Lublinie

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 11 października 2020 r. o 21:45
+7
Włochy. Lampedusa. 900 nielegalnych imigrantów na 30 łodziach w ciągu 24 godzin.
Avatar
TomaszBunc / 11 października 2020 r. o 20:04
+7
Yorik "Średnia wieku 17 lat, średnia IQ 40.. Wszystko w temacie.." - Jak tak wyliczasz średnią, to może i faktycznie na testach iq wychodzi Ci średnia 40.
Avatar
kajak / 12 października 2020 r. o 09:56
+2
A ja poproszę, aby Policja egzekwowała noszenie maseczek w sklepach, urzędach itp. Nie chcę, żeby ignoranci gadali głupoty i pluli mówiąc w moim kierunku. tak.
Avatar
patafilar / 22 października 2020 r. o 10:53
0
Oprócz tradycyjnych metod na wzrost odporności polecam do codziennej diety włączyć soki z warzyw i owoców. Wyciskam soki wg. porad terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki i nie tylko poprawił mi się system immunologiczny, ale też wygląd i mam więcej energii. Zwłaszcza jak wypiję sok warzywny na bazie buraka z dodatkiem czosnku i imbiru.
Avatar
Yorik / 11 października 2020 r. o 19:58
-8
Średnia wieku 17 lat, średnia IQ 40.. Wszystko w temacie..
Avatar
-felipe_96. / 11 października 2020 r. o 18:13
-8
1. gloria.tv/post/muyLTCbKvjwH2stjqjLCW97Mh - 10 punktowy plan Alice Bailey, rewolucja obyczajowo-kulturowa neomarksizmu, nie trzeba tego objaśniać, wystarczy przeczytać i wszystko jasne być powinno, chodzi tu m.in o te LGBTQ+, feminizm, gender, walka z wiarą i kościołem, promocja aborcji, eutanazji, antykoncepcji, nieobyczajności, okultyzmu, satanizmu, masoństwa, ateizacja, związki partnerskie, w tym jednopłciowe wraz z ich małżeństwem oraz adopcją przez nie dzieci. 2. ***youtube.com/watch?v=1fSuNYCeO8I - tutaj w pełni objaśniona Agenda 2030 dla zrównoważonego rozboju, ograniczenia, zakazy, nakazy, restrykcje w trosce o klimat i środowisko prowadzone do absurdu, tzw eko-fanatyzm zielony, zakazywanie węgla( promowanie odnawialnych źródeł energii z góry skazanych na fiasko, trudnych w utrzymaniu i mało wydajnych by w pełni zaspokoić potrzeby energetyczne ludzi i efektywność gospodarczą - cofanie w rozwoju), hodowli bydła i trzody chlewnej( weganizm, wegetarianizm i jedzenie oparte o warzywa, rośliny a nawet konsumpcję robaków), zmuszanie ludzi do pieszych wędrówek lub poruszanie się rowerem, hulajnogą utrudniając a nawet uniemożliwiając wykorzystanie środków transportu jak samochód, upychanie ludzi do komunikacji miejskiej, wygonienie ludzi z peryferii miast oraz ze wsi i umieszczenie wszystkich( w tym też i tych z miasta) w upchanych, ciasnych blokowiskach-gettach pełnych kamer, podsłuchów, ogrodzenia, promowanie życia we wspólnocie-komunie - współmieszkanie, współdzielenie. Agenda jest to też nic innego jak wmawianie społeczeństwu, że ograniczenia, zakazy, nakazy są cool i trendy w trosce o klimat i przyrodę oraz ekosystem - ludzie mogą żyć w skrajnej nędzy i ubóstwie oraz głodzie grunt by było zielono i zwierzątka oraz roślinki miały się dobrze, acha i jeszcze gospodarka o obiegu zamkniętym - nic nowego nie powstanie tylko będzie obieg wtórny, przedmioty będą się łatwiej psuć, dezelować, częściej będzie coś trzeba wymieniać, naprawiać. 3. lifehacking.pl/witajcie-w-roku-2030/ - tutaj z kolei jest pokazany świat cyfrowego komunizmu i technokratyzmu, socjaliści i neokomuniści sądzą, że świat w którym ludzie nie myślą i nie robią( wyręczeni przez algorytmy i roboty) będzie mlekiem i miodem płynący, otóż nie! Gdyż nie obędzie się to bez kontroli, inwigilacji oraz zniewolenia a co w tym wszystkim pomoże? - smartfony, wi-fi, social media, biometrie, bezgotówkowość, sieć 5G, internet rzeczy - tego wszystkiego użyją po tym jak społeczeństwo po tym czego zazna w punktach 1 i 2( patrz powyżej) ulegnie anarchizacji w wyniku nędzy, ubóstwa, głodu i będzie wyniszczone rozbojami, gwałtami, kradzieżami, bójkami i tak dalej - wówczas nowinki techniczne idealnie porozwiązują problemy i wezmą społeczeństwa za twarz, po to by nigdy nie mogli się zbuntować tym, którzy zgotowali im opresje i pracowali na ich wyniszczanie, zatruwanie wewnętrzne. Roboty zlikwidują większość miejsc i stanowisk pracy i popchną ludzi w zasiłki, głównie tych, którzy nie będą w stanie się przebranżowić, algorytmy zaś lepiej pomyślą - człowiek będzie stawał się zbędny i nadmiar ludzi ulegnie depopulacji( szczepionki, GMO, chemtrails, promieniowanie elektromagnetyczne itp. itd.). 4. gloria.tv/post/ZcTfsi4S7nqA4WQjBAf3gMBv4 - realizowana od dziesięcioleci strategia NWO 25 punktów Adama Weishaupta. Globalizm to globalny komunizm, Najgorszy rodzaj niewoli to taki, w którym zniewalany nie wie(lub nie ma świadomości), że staje się niewolnikiem, świadomie lub nie godzi się na to i co gorsza niekiedy staje w jego obronie( np. twierdząc takie czasy, tak musi być, postęp to postęp) posiłkując się ignorancją, wyśmiewaniem a czasem pogróżkami słownymi czy rękoczynami. Największe zaś łajdactwo ze strony władzy jest wówczas, gdy wykorzystuje swą przewagę finansową i intelektualną ku temu by dzielić, zatruwać i wyniszczać własne społeczeństwa. Zamieszczam dodatkowo kilka interesujących linków: 1. odkrywamyzakryte.com, 2. prawy-glos.prv.pl, 3. prisonplanet.pl, a na YT: Elektromagnetyczny Świat Nowotworów, Elektromagnetyczna Polska, nikodem nicolas, NTV niezależna telewizja, CEPowiśle, Stanisław Krajski TV oraz wiele innych, których nie pamiętam, bo dużo jest tych kanałów( ale wymieniłem chyba te najgłówniejsze). Jak widać mamy ogromny bagaż wiedzy do przeanalizowania, by podnieść naszą świadomość egzystencjonalną, sam przyznaję, nie zawsze nadążam z tym wszystkim, bo tego przecież w telewizji, prasie, radiu nigdy wam nie powiedzą, informacji trzeba chcieć i umieć szukać, podążać za prawdą, choćby nie zawsze była ona wygodna, póki internet nie jest ocenzurowany to należy z niego korzystać i to korzystać z głową.
1. gloria.tv/post/muyLTCbKvjwH2stjqjLCW97Mh - 10 punktowy plan Alice Bailey, rewolucja obyczajowo-kulturowa neomarksizmu, nie trzeba tego objaśniać, wystarczy przeczytać i wszystko jasne być powinno, chodzi tu m.in o te LGBTQ+, feminizm, gender, walka z wiarą i kościołem, promocja aborcji, eutanazji, antykoncepcji, nieobyczajności, okultyzmu, satanizmu, masoństwa, ateizacja, związki partnerskie, w tym jednopłciowe wraz z ich małżeństwem oraz adopcją przez nie dzieci. 2. ***youtube.com/watch?v=1fSuNYCeO8I - tutaj w pełni objaśniona Agenda 203... rozwiń
Avatar
wiesniak / 11 października 2020 r. o 18:24
-20
psy są gupie,
Avatar
Pytam się / 11 października 2020 r. o 18:58
-27
i to mi się podoba,lizak w buzi i wszystko w temacie,dziś poproszę swoją żonę aby wzieła lizaka,mojego lizaka i w maseczce nie musi chodzić;-)
Avatar
OPUSDEI / 11 października 2020 r. o 18:42
-30
Primo, Radny Brzozowski powinien za krytykę Rządu wylecieć z PiS. Secondo, Prezydent Żuk to homofob, dwa razy zakazywał Marszu Równości, który nie niósł takiego zagrożenia. Tertio, układ post-solidarnościowy z PiS i PO powinien się skończyć, a te dwie partie zejść z kart historii.
Avatar
patafilar / 22 października 2020 r. o 10:53
0
Oprócz tradycyjnych metod na wzrost odporności polecam do codziennej diety włączyć soki z warzyw i owoców. Wyciskam soki wg. porad terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki i nie tylko poprawił mi się system immunologiczny, ale też wygląd i mam więcej energii. Zwłaszcza jak wypiję sok warzywny na bazie buraka z dodatkiem czosnku i imbiru.
Avatar
kajak / 12 października 2020 r. o 09:56
+2
A ja poproszę, aby Policja egzekwowała noszenie maseczek w sklepach, urzędach itp. Nie chcę, żeby ignoranci gadali głupoty i pluli mówiąc w moim kierunku. tak.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 11 października 2020 r. o 21:45
+7
Włochy. Lampedusa. 900 nielegalnych imigrantów na 30 łodziach w ciągu 24 godzin.
Avatar
TomaszBunc / 11 października 2020 r. o 20:04
+7
Yorik "Średnia wieku 17 lat, średnia IQ 40.. Wszystko w temacie.." - Jak tak wyliczasz średnią, to może i faktycznie na testach iq wychodzi Ci średnia 40.
Avatar
Yorik / 11 października 2020 r. o 19:58
-8
Średnia wieku 17 lat, średnia IQ 40.. Wszystko w temacie..
Avatar
Pytam się / 11 października 2020 r. o 18:58
-27
i to mi się podoba,lizak w buzi i wszystko w temacie,dziś poproszę swoją żonę aby wzieła lizaka,mojego lizaka i w maseczce nie musi chodzić;-)
Avatar
OPUSDEI / 11 października 2020 r. o 18:42
-30
Primo, Radny Brzozowski powinien za krytykę Rządu wylecieć z PiS. Secondo, Prezydent Żuk to homofob, dwa razy zakazywał Marszu Równości, który nie niósł takiego zagrożenia. Tertio, układ post-solidarnościowy z PiS i PO powinien się skończyć, a te dwie partie zejść z kart historii.
Avatar
wiesniak / 11 października 2020 r. o 18:24
-20
psy są gupie,
Avatar
-felipe_96. / 11 października 2020 r. o 18:13
-8
1. gloria.tv/post/muyLTCbKvjwH2stjqjLCW97Mh - 10 punktowy plan Alice Bailey, rewolucja obyczajowo-kulturowa neomarksizmu, nie trzeba tego objaśniać, wystarczy przeczytać i wszystko jasne być powinno, chodzi tu m.in o te LGBTQ+, feminizm, gender, walka z wiarą i kościołem, promocja aborcji, eutanazji, antykoncepcji, nieobyczajności, okultyzmu, satanizmu, masoństwa, ateizacja, związki partnerskie, w tym jednopłciowe wraz z ich małżeństwem oraz adopcją przez nie dzieci. 2. ***youtube.com/watch?v=1fSuNYCeO8I - tutaj w pełni objaśniona Agenda 2030 dla zrównoważonego rozboju, ograniczenia, zakazy, nakazy, restrykcje w trosce o klimat i środowisko prowadzone do absurdu, tzw eko-fanatyzm zielony, zakazywanie węgla( promowanie odnawialnych źródeł energii z góry skazanych na fiasko, trudnych w utrzymaniu i mało wydajnych by w pełni zaspokoić potrzeby energetyczne ludzi i efektywność gospodarczą - cofanie w rozwoju), hodowli bydła i trzody chlewnej( weganizm, wegetarianizm i jedzenie oparte o warzywa, rośliny a nawet konsumpcję robaków), zmuszanie ludzi do pieszych wędrówek lub poruszanie się rowerem, hulajnogą utrudniając a nawet uniemożliwiając wykorzystanie środków transportu jak samochód, upychanie ludzi do komunikacji miejskiej, wygonienie ludzi z peryferii miast oraz ze wsi i umieszczenie wszystkich( w tym też i tych z miasta) w upchanych, ciasnych blokowiskach-gettach pełnych kamer, podsłuchów, ogrodzenia, promowanie życia we wspólnocie-komunie - współmieszkanie, współdzielenie. Agenda jest to też nic innego jak wmawianie społeczeństwu, że ograniczenia, zakazy, nakazy są cool i trendy w trosce o klimat i przyrodę oraz ekosystem - ludzie mogą żyć w skrajnej nędzy i ubóstwie oraz głodzie grunt by było zielono i zwierzątka oraz roślinki miały się dobrze, acha i jeszcze gospodarka o obiegu zamkniętym - nic nowego nie powstanie tylko będzie obieg wtórny, przedmioty będą się łatwiej psuć, dezelować, częściej będzie coś trzeba wymieniać, naprawiać. 3. lifehacking.pl/witajcie-w-roku-2030/ - tutaj z kolei jest pokazany świat cyfrowego komunizmu i technokratyzmu, socjaliści i neokomuniści sądzą, że świat w którym ludzie nie myślą i nie robią( wyręczeni przez algorytmy i roboty) będzie mlekiem i miodem płynący, otóż nie! Gdyż nie obędzie się to bez kontroli, inwigilacji oraz zniewolenia a co w tym wszystkim pomoże? - smartfony, wi-fi, social media, biometrie, bezgotówkowość, sieć 5G, internet rzeczy - tego wszystkiego użyją po tym jak społeczeństwo po tym czego zazna w punktach 1 i 2( patrz powyżej) ulegnie anarchizacji w wyniku nędzy, ubóstwa, głodu i będzie wyniszczone rozbojami, gwałtami, kradzieżami, bójkami i tak dalej - wówczas nowinki techniczne idealnie porozwiązują problemy i wezmą społeczeństwa za twarz, po to by nigdy nie mogli się zbuntować tym, którzy zgotowali im opresje i pracowali na ich wyniszczanie, zatruwanie wewnętrzne. Roboty zlikwidują większość miejsc i stanowisk pracy i popchną ludzi w zasiłki, głównie tych, którzy nie będą w stanie się przebranżowić, algorytmy zaś lepiej pomyślą - człowiek będzie stawał się zbędny i nadmiar ludzi ulegnie depopulacji( szczepionki, GMO, chemtrails, promieniowanie elektromagnetyczne itp. itd.). 4. gloria.tv/post/ZcTfsi4S7nqA4WQjBAf3gMBv4 - realizowana od dziesięcioleci strategia NWO 25 punktów Adama Weishaupta. Globalizm to globalny komunizm, Najgorszy rodzaj niewoli to taki, w którym zniewalany nie wie(lub nie ma świadomości), że staje się niewolnikiem, świadomie lub nie godzi się na to i co gorsza niekiedy staje w jego obronie( np. twierdząc takie czasy, tak musi być, postęp to postęp) posiłkując się ignorancją, wyśmiewaniem a czasem pogróżkami słownymi czy rękoczynami. Największe zaś łajdactwo ze strony władzy jest wówczas, gdy wykorzystuje swą przewagę finansową i intelektualną ku temu by dzielić, zatruwać i wyniszczać własne społeczeństwa. Zamieszczam dodatkowo kilka interesujących linków: 1. odkrywamyzakryte.com, 2. prawy-glos.prv.pl, 3. prisonplanet.pl, a na YT: Elektromagnetyczny Świat Nowotworów, Elektromagnetyczna Polska, nikodem nicolas, NTV niezależna telewizja, CEPowiśle, Stanisław Krajski TV oraz wiele innych, których nie pamiętam, bo dużo jest tych kanałów( ale wymieniłem chyba te najgłówniejsze). Jak widać mamy ogromny bagaż wiedzy do przeanalizowania, by podnieść naszą świadomość egzystencjonalną, sam przyznaję, nie zawsze nadążam z tym wszystkim, bo tego przecież w telewizji, prasie, radiu nigdy wam nie powiedzą, informacji trzeba chcieć i umieć szukać, podążać za prawdą, choćby nie zawsze była ona wygodna, póki internet nie jest ocenzurowany to należy z niego korzystać i to korzystać z głową.
1. gloria.tv/post/muyLTCbKvjwH2stjqjLCW97Mh - 10 punktowy plan Alice Bailey, rewolucja obyczajowo-kulturowa neomarksizmu, nie trzeba tego objaśniać, wystarczy przeczytać i wszystko jasne być powinno, chodzi tu m.in o te LGBTQ+, feminizm, gender, walka z wiarą i kościołem, promocja aborcji, eutanazji, antykoncepcji, nieobyczajności, okultyzmu, satanizmu, masoństwa, ateizacja, związki partnerskie, w tym jednopłciowe wraz z ich małżeństwem oraz adopcją przez nie dzieci. 2. ***youtube.com/watch?v=1fSuNYCeO8I - tutaj w pełni objaśniona Agenda 203... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bizon Jeleniec – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:6. Kontrola od początku do końca

Bizon Jeleniec – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:6. Kontrola od początku do końca

Nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa lider grupy pierwszej. Huragan rozbił w sobotę na boisku w Łukowie Bizona Jeleniec aż 6:0.

Hrubieszów też pomaga producentom chryzantem i handlowcom

Hrubieszów też pomaga producentom chryzantem i handlowcom

Dłuższe handlowanie przy hrubieszowskim cmentarzu. Chryzantemy posadzone dla ozdoby miasta. Prośba burmistrza Hrubieszowa do mieszkańców, by zrobili zakupy z których zrezygnowali z powodu zamknięcia nekropolii.

Festiwal Integracja Ty i Ja w Kinie Bajka
4 listopada 2020, 10:30

Festiwal Integracja Ty i Ja w Kinie Bajka

W tym roku odbywa się już 17. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Koszalińskiej imprezie tradycyjnie towarzyszą seanse w kinach studyjnych całej Polski. W dniach 4-5 listopada wybrane filmu będzie można zobaczyć w lubelskim Kinie Bajka.

Mała wieś będzie miała grotę solną. Kolejna inicjatywa lokalnego stowarzyszenia

Mała wieś będzie miała grotę solną. Kolejna inicjatywa lokalnego stowarzyszenia

Dzięki stowarzyszeniu Cichosz w małej miejscowości powiatu parczewskiego powstały już latarnie solarne, mobilna wiejska biblioteka czy drewniana altana na sąsiedzkie spotkania. Teraz w Cichostowie mieszkańcy będą mogli skorzystać z groty solnej.

Interwencyjny skup chryzantem. Rynek Wielki w Zamościu zyskał na urodzie

Interwencyjny skup chryzantem. Rynek Wielki w Zamościu zyskał na urodzie

- Gdyby pani zadzwoniła wczoraj, to byliśmy zrozpaczeni. Jedna czwarta chryzantem nam została. Ale dziś na szczęście zabrał je prezydent i tyle nie stracimy – mówi współwłaścicielka zamojskiej firmy ogrodniczej. Władze miasta w ramach doraźnej pomocy ukwieciły Rynek Wielki.

Włodawianka – Lublinianka 1:3. Jak nie strzelasz dwóch karnych to przegrywasz

Włodawianka – Lublinianka 1:3. Jak nie strzelasz dwóch karnych to przegrywasz

Dobry mecz zespołu Dariusza Bodaka we Włodawie. Lublinianka w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość wicemistrza poprzednich rozgrywek. W sobotę odpłaciła jednak rywalom i wygrała na ich boisku 3:1. Trzeba jednak dodać, że podopieczni Mirosława Kosowskiego zmarnowali dwa rzuty karne.

Lubelskie "Pszczółki" nie dały szans CTL Zagłębiu Sosnowiec
galeria

Lubelskie "Pszczółki" nie dały szans CTL Zagłębiu Sosnowiec

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zapisała w sobotę na swoim koncie drugie w tym sezonie zwycięstwo. Lubelskie koszykarki pokonały na własnym parkiecie CTL Zagłębie Sosnowiec 86:68

Co trzeba zmienić w powiatach nad Wisłą

Co trzeba zmienić w powiatach nad Wisłą

W ciągu sześciu najbliższych lat województwo lubelskie otrzyma miliardy euro z europejskich funduszy. Podział będzie zależał od nowej strategii województwa. Powiatom nadwiślańskim zależy, by w dokumencie znalazły się takie zadania, jak rozwój transportu, turystyki, rolnictwa i biogospodarki.

Nie zdążyłeś udekorować grobu? W Świdniku zapalą znicz za ciebie

Nie zdążyłeś udekorować grobu? W Świdniku zapalą znicz za ciebie

– To jest całkowicie spontaniczna akcja – mówi Jerzy Irsak, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek w Świdniku, które zarządza cmentarzem komunalnym. – To gest solidarności – dodaje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. W niedzielę na nieudekorowanych grobach zostaną ustawione znicze i kwiaty.

Świdniczanka – Victoria Żmudź 0:0. Zatrzymali najlepszego strzelca ligi [zdjęcia]
galeria

Świdniczanka – Victoria Żmudź 0:0. Zatrzymali najlepszego strzelca ligi [zdjęcia]

Michał Zuber w tym sezonie zdobył już 14 goli. W sobotę jego Świdniczanka grała u siebie z wiceliderem tabeli grupy drugiej – Victorią Żmudź. Goście zneutralizowali główne atuty rywali i zawody zakończyły się bezbramkowym remisem.

Opole Lubelskie: 28-latek ugodził nożem mężczyznę

Opole Lubelskie: 28-latek ugodził nożem mężczyznę

Sąd aresztował 28-letniego mieszkańca gminy Opole Lubelskie. Mężczyzna kilka dni temu ugodził nożem 38-latka.

Spis rolny idzie opornie przez wirusa

Spis rolny idzie opornie przez wirusa

Laptopy, tablety i przenośne dyski – takimi nagrodami próbuje zachęcić rolników do spisania się samemu urząd statystyczny. W Lubelskiem nie jest z tym najlepiej, m.in. z powodu absencji chorobowej, ale i kwarantanny rachmistrzów spisowych.

Avia Świdnik – Stal Kraśnik 3:1. Koniec kiepskiej passy [zdjęcia]
galeria

Avia Świdnik – Stal Kraśnik 3:1. Koniec kiepskiej passy [zdjęcia]

Po pięciu meczach bez zwycięstwa wreszcie z kompletu punktów mogli się cieszyć piłkarze Avii. Świdniczanie ograli u siebie Stal Kraśnik 3:1. Kluczowe dla losów spotkania były ostatnie minuty pierwszej połowy i początek drugiej, kiedy żółto-niebiescy zdobyli po jednej bramce.

Policja szuka zaginionej 16-latki. Może być w Lublinie

Policja szuka zaginionej 16-latki. Może być w Lublinie

Policjanci z komendy w Świdniku poszukują zaginionej Laury Śliwińskiej. Zaginiona 16-latka wyszła z domu w piątek wieczorem i do chwili obecnej nie powróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach
film

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach

Ostrzeżenie pogodowej o gęstej mgle wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.