Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2016 r.
13:08

Salon Peugeota w Lublinie zlikwidowany. Na przegląd do Radomia

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
95 52 A A
Kalinowszczyzna 43 – pod tym adresem nie znajdziemy już serwisu Peugeota, ale salon samochodów używanych
Kalinowszczyzna 43 – pod tym adresem nie znajdziemy już serwisu Peugeota, ale salon samochodów używanych

Masz nowego peugeota? To masz kłopot. W naszym regionie nie ma już autoryzowanego dealera tej francuskiej marki. Na obowiązkowy przegląd gwarancyjny trzeba jechać do Radomia lub Stalowej Woli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakończyłem współpracę z Peugeot Polska za porozumieniem stron – mówi Andrzej Kita, lubelski dealer Peugeota. – Dwutygodniowy okres wypowiedzenia skończył się we wtorek. Wciąż serwisujemy auta z lwem na masce, ale już nie możemy świadczyć napraw w ramach gwarancji. Moja firma nie jest już dealerem francuskiej marki – tłumaczy.

Nagłe zerwanie wieloletniej współpracy jest niespotykane w branży motoryzacyjnej. Andrzej Kita jednak nie chce jednak komentować przyczyn swojej decyzji.

Kłopoty mają teraz posiadacze nowych aut francuskiej marki. Salon Peugeota mieścił się na Kalinowszczyźnie.

– Jednym z powodów kupna nowego peugeota była bliskość serwisu. Z nowym samochodem nie musiałem jeździ na drugi koniec miasta – mówi pan Paweł, mieszkaniec Kaliny. – Czy w razie awarii i koniecznej naprawy gwarancyjnej Peugeot przerzuci moje auto na lawecie do najbliższego autoryzowanego serwisu? Czy na obowiązkowy przegląd będę musiał przejechać 100 kilometrów do Radomia lub Stalowej Wola? Kto mi zwróci za dodatkowe koszty? – pyta.

Z tymi wątpliwościami zwróciliśmy się do Peugeot Polska. – W trybie pilnym poszukujemy dealera w Lublinie. Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, ale w okresie przejściowym będzie odsyłać posiadacz naszych aut do autoryzowanego serwisu w Radomiu lub w Stalowej Woli – mówi Dorota Kozłowska, rzecznik prasowy Peugeot Polska.

A co się stanie, gdy auto na gwarancji odmówi posłuszeństwa? Kto zapłaci za lawetę do najbliższego autoryzowanego serwisu? – Dziś nie jestem w stanie odpowiedzieć jak rozwiązać taką sytuację – odpowiada Dorota Kozłowska.

Andrzej Kita nie zrywa z motoryzacją. W swoim obiekcie na Kalinowszczyźnie otworzył salon samochodów używanych.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin D. / 23 listopada 2016 o 17:29
+1
Ja polecam Ria w Stalowej Woli, naprawdę świetny serwis, nie polecam Praska, naprawiają samochody jak za komuny na odwal.
Avatar
Tomek / 23 listopada 2016 o 17:24
0
To nie jest serwis tam jest wypożyczalnia samochodów, nie mają autoryzacji w Lublinie tylko Radomiu.
Avatar
karol / 18 listopada 2016 o 23:27
0
To prawda! Latam do Radomia z Toyotą!
Avatar
antek / 18 listopada 2016 o 19:08
0
no dobra ale po nowego peufeota trzeba dymać do wwy... co za za***
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 19:06
0
Na terenie INSTALU jest serwis z Radomia
Avatar
egh / 18 listopada 2016 o 09:17
0
Marian napisał:
W nowym Peugeocie 2.0 HDi zapaliła mi się kontrolka oleju. pojechałem do Kity aby sprawdzili co tam się dzieje. Mechanicy dolali 1,5 l oleju i powiedzieli żeby jeździć dalej. Na moje pytanie czy to normalne, że auto z 15 000 km przebiegu wyrzłopało 1,5 l oleju (wycieków brak) odparto że to normalne i tyle. Ręce opadają. Dodam, że miałem ten motor w Xantii kiedyś i nigdy przez cały swój żywot tyle oliwy nie pochłaniał.
Panie Marianie... jakość, jakość leci w dół niestety-wydziwione eko rozwiązania, kombinacje i taki jest skutek niestety... jeżdże 16 rok beemkami i niestety tutaj jakość tez pozostawia wiele do życzenia, nowe nie znaczy lepsze, z łezkę w oku wspominam auta z lat 90- 99- i chyba sobie kupię póki są :)
Panie Marianie... jakość, jakość leci w dół niestety-wydziwione eko rozwiązania, kombinacje i taki jest skutek niestety... jeżdże 16 rok beemkami i niestety tutaj jakość tez pozostawia wiele do życzenia, nowe nie znaczy lepsze, z łezkę w oku wspominam auta z lat 90- 99- i chyba sobie kupię póki są :) rozwiń
Avatar
;) / 18 listopada 2016 o 09:15
0
nie piszcie głupot!! to koncerny stawiają niebotyczne warunki dla autoryzacji- bandyckie wręcz, nie oferując nic w zamian- ten kto pracuje w branży ten o tym wie. załóż sobie jeden z drugim salon autoryzowany to wtedy pogadamy...a Lublin to bida... wiadomo że 90% aut to te w leasingu,kupowane na firmy, kupowane od producentów(ci ostatni sami koszą dealerów taką sprzedażą), auta prywatne to niewielki procent sprzedaży - i głownie na wschód . szkoda peżota bo tak jak piszą "był od zawsze", ale wiem że dadzą sobie radę! powodzenia!
Avatar
Marian / 18 listopada 2016 o 09:11
0
W nowym Peugeocie 2.0 HDi zapaliła mi się kontrolka oleju. pojechałem do Kity aby sprawdzili co tam się dzieje. Mechanicy dolali 1,5 l oleju i powiedzieli żeby jeździć dalej. Na moje pytanie czy to normalne, że auto z 15 000 km przebiegu wyrzłopało 1,5 l oleju (wycieków brak) odparto że to normalne i tyle. Ręce opadają. Dodam, że miałem ten motor w Xantii kiedyś i nigdy przez cały swój żywot tyle oliwy nie pochłaniał.
Avatar
zielono mi / 18 listopada 2016 o 08:26
0
O własną firmę należy bardzo dbać. Trzeba szanować Klientów i zatrudniać profesjonalnych pracowników. Jak było właściciele Peugeotów doskonale wiedzą. Szkoda, że tak późno to nastąpiło.
Avatar
qwerty / 17 listopada 2016 o 21:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nissana nie ma, Peugeota nie ma, niczego nie ma. Dziura wojewódzka a nie miasto... a przepraszam, jest- "super" prezydent.
nie ..., "super" prezydent to jest w Warszawie
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 19:44
-1
Polecam telefon do salonu w Radomiu. Mają serwis w Lublinie. Nie trzeba jeździć do Radomia.
Avatar
Marcin D. / 23 listopada 2016 o 17:29
+1
Ja polecam Ria w Stalowej Woli, naprawdę świetny serwis, nie polecam Praska, naprawiają samochody jak za komuny na odwal.
Avatar
Tomek / 23 listopada 2016 o 17:24
0
To nie jest serwis tam jest wypożyczalnia samochodów, nie mają autoryzacji w Lublinie tylko Radomiu.
Avatar
karol / 18 listopada 2016 o 23:27
0
To prawda! Latam do Radomia z Toyotą!
Avatar
antek / 18 listopada 2016 o 19:08
0
no dobra ale po nowego peufeota trzeba dymać do wwy... co za za***
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 19:06
0
Na terenie INSTALU jest serwis z Radomia
Avatar
Janusz / 18 listopada 2016 o 14:35
-1
Panowie po co tyle emocji.Sprawa jest prosta. Jeśli byłaby odpowiednia sprzedaż, to ten gość by rękami i nogami się trzymał przy sieci. Ale to Lublin. Większość samochodów noworejestrowanych to szroten import aus dojczland. Gdyby była klientela na nowe to te salony by nie padały. Byłem ostatnio u kumpla w Bielsku-Białej, dawne miasto wojewódzkie. Zatkało mnie. Nawet jest autoryzowany dealer Bentleya, działający przy salonie Audi,VW. Pełna obsługa serwisowa. Pytam go kto to kupuje, a on na to, że Bielsko upodobali sobie wywodzący się ze Śląska wysoko postawieni Ubecy, generałowie Ludowego Wojska Polskiego, itp. Elita dawnej władzy. Mówi, że czasem ich widać w galeriach handlowych jak stary dziad z jakąś młodą utrzymanką idzie bez obciachu. I drogi jakie tam mają... Chwalę mu się, że u nas też już ruszyło, że obwodnica jaka nowa jest. On się tylko zaczął śmiać, że takie rzeczy oni to przerabiali w latach w 90 i na początku milenium. Nawet mają Pendolino do Warszamy bezpośrednie. Dobrze, że PiS rządzi, może wreszcie będzie w tym kraju jakaś sprawiedliwość.
Panowie po co tyle emocji.Sprawa jest prosta. Jeśli byłaby odpowiednia sprzedaż, to ten gość by rękami i nogami się trzymał przy sieci. Ale to Lublin. Większość samochodów noworejestrowanych to szroten import aus dojczland. Gdyby była klientela na nowe to te salony by nie padały. Byłem ostatnio u kumpla w Bielsku-Białej, dawne miasto wojewódzkie. Zatkało mnie. Nawet jest autoryzowany dealer Bentleya, działający przy salonie Audi,VW. Pełna obsługa serwisowa. Pytam go kto to kupuje, a on na to, że Bielsko upodobali sobie wywodzący się ze Śląsk... rozwiń
Avatar
egh / 18 listopada 2016 o 09:17
0
Marian napisał:
W nowym Peugeocie 2.0 HDi zapaliła mi się kontrolka oleju. pojechałem do Kity aby sprawdzili co tam się dzieje. Mechanicy dolali 1,5 l oleju i powiedzieli żeby jeździć dalej. Na moje pytanie czy to normalne, że auto z 15 000 km przebiegu wyrzłopało 1,5 l oleju (wycieków brak) odparto że to normalne i tyle. Ręce opadają. Dodam, że miałem ten motor w Xantii kiedyś i nigdy przez cały swój żywot tyle oliwy nie pochłaniał.
Panie Marianie... jakość, jakość leci w dół niestety-wydziwione eko rozwiązania, kombinacje i taki jest skutek niestety... jeżdże 16 rok beemkami i niestety tutaj jakość tez pozostawia wiele do życzenia, nowe nie znaczy lepsze, z łezkę w oku wspominam auta z lat 90- 99- i chyba sobie kupię póki są :)
Panie Marianie... jakość, jakość leci w dół niestety-wydziwione eko rozwiązania, kombinacje i taki jest skutek niestety... jeżdże 16 rok beemkami i niestety tutaj jakość tez pozostawia wiele do życzenia, nowe nie znaczy lepsze, z łezkę w oku wspominam auta z lat 90- 99- i chyba sobie kupię póki są :) rozwiń
Avatar
;) / 18 listopada 2016 o 09:15
0
nie piszcie głupot!! to koncerny stawiają niebotyczne warunki dla autoryzacji- bandyckie wręcz, nie oferując nic w zamian- ten kto pracuje w branży ten o tym wie. załóż sobie jeden z drugim salon autoryzowany to wtedy pogadamy...a Lublin to bida... wiadomo że 90% aut to te w leasingu,kupowane na firmy, kupowane od producentów(ci ostatni sami koszą dealerów taką sprzedażą), auta prywatne to niewielki procent sprzedaży - i głownie na wschód . szkoda peżota bo tak jak piszą "był od zawsze", ale wiem że dadzą sobie radę! powodzenia!
Avatar
Marian / 18 listopada 2016 o 09:11
0
W nowym Peugeocie 2.0 HDi zapaliła mi się kontrolka oleju. pojechałem do Kity aby sprawdzili co tam się dzieje. Mechanicy dolali 1,5 l oleju i powiedzieli żeby jeździć dalej. Na moje pytanie czy to normalne, że auto z 15 000 km przebiegu wyrzłopało 1,5 l oleju (wycieków brak) odparto że to normalne i tyle. Ręce opadają. Dodam, że miałem ten motor w Xantii kiedyś i nigdy przez cały swój żywot tyle oliwy nie pochłaniał.
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wiosenna niedziela w Lublinie. Następny weekend ma być równie piękny
galeria

Wiosenna niedziela w Lublinie. Następny weekend ma być równie piękny 0 0

Pogoda w ten weekend sprzyjała spacerom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców wybrało się na spacery m.in. po lubelskim deptaku.

TBV Start Lublin - Arka Gdynia 71:80. Niemoc trwa nadal
galeria

TBV Start Lublin - Arka Gdynia 71:80. Niemoc trwa nadal 0 0

Arka Gdynia okazała się za mocna dla TBV Startu Lublin. Podopieczni trenera Przemysława Fasunkiewicza pokazali w hali Globus efektowną oraz skuteczną koszykówkę i wygrali

Mąż z zarzutem zabójstwa żony. Poszukiwania mężczyzny z udziałem helikoptera

Mąż z zarzutem zabójstwa żony. Poszukiwania mężczyzny z udziałem helikoptera 20 2

Zarzut zabójstwa żony ma postawiony 35-letni mieszkaniec Trawnik (powiat świdnicki). Policjanci cały czas szukają mężczyzny i za pośrednictwem mediów proszą o pomoc osoby, które wiedzą, gdzie 35-latek przebywa.

Hokeiści LHT Lublin z pucharem mistrzowskim w rękach. Finał ligi w Białymstoku
film

Hokeiści LHT Lublin z pucharem mistrzowskim w rękach. Finał ligi w Białymstoku 0 0

Wygraną i porażkę zanotowali zawodnicy LHT Lublin na zakończenie sezonu w II lidze grupy północno-wschodniej. Lublinianie odebrali puchar i medale za czwarty z rzędu triumf na tym poziomie rozgrywek

Agnieszka Chylińska wyśpiewała... skład Motoru Lublin. A piłkarze zaprosili ją na mecz
film

Agnieszka Chylińska wyśpiewała... skład Motoru Lublin. A piłkarze zaprosili ją na mecz 69 0

Agnieszka Chylińska 31 marca wystąpi w Lublinie. Wokalistka na Facebooku śpiewająco zaprosiła na swój występ, a ponadto wyśpiewała skład Motoru Lublin. Piłkarze nie pozostali dłużni.

Pluszaki na bramie kurii w Lublinie. Na znak solidarności z ofiarami księży pedofilów
galeria

Pluszaki na bramie kurii w Lublinie. Na znak solidarności z ofiarami księży pedofilów 59 6

Kartki z napisem "Hańba biskupia" a także pluszowe zabawki zawisły dziś na bramie Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Podobne akcje zainicjowane przez Fundację "Nie lękajcie się", która zrzesza i wspiera ofiary księży pedofilów w Polsce odbywały się też w innych miastach.

"Pola śmierci". Projekcja filmu w Warsztatach Kultury
27 marca 2019, 19:00

"Pola śmierci". Projekcja filmu w Warsztatach Kultury 0 0

W ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w środę, 27 marca o godz. 19 zobaczymy film "Pola śmierci".

Zadzwonił, że w sądzie wybuchnie bomba. Szybko ustalili kim jest

Zadzwonił, że w sądzie wybuchnie bomba. Szybko ustalili kim jest 7 3

W czwartek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podłożenia bomby, która ma wybuchnąć w ciągu godziny w Sądzie Rejonowym w Chełmie.

Rozbił samochód uciekając przed strażą rybacką. Na jaw wyszło jeszcze więcej
galeria

Rozbił samochód uciekając przed strażą rybacką. Na jaw wyszło jeszcze więcej 0 1

52-latek próbował uciekać przed strażnikami Państwowej Straży Rybackiej. Rozbił samochód.

"SWAP - książkę złap!". Wymiana przedmiotów w Chatce Żaka
27 marca 2019, 16:00

"SWAP - książkę złap!". Wymiana przedmiotów w Chatce Żaka 0 0

W środę, 27 marca o godz. 16 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zorganizowana zostanie trzecia edycja "SWAP - książkę złap!", czyli wymiany niepotrzebnych przedmiotów.

Wandal malował budynki farbą. Z nerwów
galeria

Wandal malował budynki farbą. Z nerwów 1 1

Za uszkodzenie mienia odpowie 27-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego.

Ciekawi świata. Spotkanie podróżnicze w Puławach
27 marca 2019, 18:00

Ciekawi świata. Spotkanie podróżnicze w Puławach 0 0

Podróżniczka Maria Włodarczyk będzie gościem najbliższego spotkania Klubu podróżniczego "Ciekawi świata" w Puławach. O swoim odkrywaniu świata Włodarczyk opowie w Bibliotece Miejskiej (ul. Głęboka 7a) 27 marca o godz. 18.

Nie żyje 38-latka z Trawnik. Policja szuka męża kobiety i publikuje jego wizerunek
PILNE

Nie żyje 38-latka z Trawnik. Policja szuka męża kobiety i publikuje jego wizerunek 536 2

W związku ze śmiercią 38-letniej mieszkanki Trawnik, policjanci poszukują męża kobiety. Policja publikuje zdjęcie i rysopis mężczyzny i prosi o pomoc w ustaleniu miejsca, w którym 35-latek obecnie przebywa.

Franciszek Smuda (Górnik): Bramki dla rywali padały jak z nieba

Franciszek Smuda (Górnik): Bramki dla rywali padały jak z nieba 1 11

Górnik Łęczna w sobotę doznał najwyższej porażki w tym sezonie. Zespół trenera Franciszka Smudy do przerwy toczył wyrównany bój z Olimpią Grudziądz, ale po przerwie i czerwonej kartce dla Piotra Rogali gra "zielono-czarnych" kompletnie się posypała

Ciało 38-latki odnalezione w domu w Trawnikach. Kobieta miała ranę kłutą
AKTUALIZACJA

Ciało 38-latki odnalezione w domu w Trawnikach. Kobieta miała ranę kłutą 28 4

Cały czas trwają poszukiwania męża 38-letniej mieszkanki Trawnik. Ciało kobiety z raną kłutą odnaleźli wczoraj członkowie jej rodziny i powiadomili policję. – W tej sprawie nikt nie został jeszcze zatrzymany – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!