Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2010 r.
13:15
Edytuj ten wpis

W piątek komunikacja miejska w Lublinie będzie darmowa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A

Jutro miejska komunikacją jeździmy za darmo – tak Ratusz chce usprawnić ruch. A z tym jest kiepsko. Dzisiaj w kilka miejsc MPK nie mogło dojechać, m.in. na Zadębie. Na głównych ulicach było lepiej niż ostatnio, ale osiedla toną w zaspach: na Czechowie w śniegu ugrzęzła karetka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Karetkę wypchnęli sąsiedzi – mówi Stanisław Fijałkowski, nasz Czytelnik, który widział jak ambulans zakopał się na ul. Legendy. – Zdarzają się takie problemy – przyznaje Igor Cichocki z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Świadkowie chcieli wzywać Straż Miejską, ale bez skutku. – Cztery razy dzwoniłem, nikt się nie zgłosił – skarży się pan Stefan, a strażnicy mówią, że to przez natłok zgłoszeń.

Czechów to nie wyjątek. W śniegu tonie m.in. miasteczko akademickie. – I wcale nikogo to nie obchodzi – mówi Paweł, jeden ze studentów zmuszonych do pchania samochodu. Co ciekawe, osiedlowe administracje, którym Ratusz proponował pomoc sprzętową w odśnieżaniu w większości twierdziły, że pomocy nie chcą, bo sobie radzą.

Radzili sobie także kierowcy, bo główne ulice wyglądały przyzwoicie. – Samochodów też było mniej. Sztab kryzysowy oszacował, że na ulice wyjechało o 20 proc. aut mniej, za co kierowcom dziękuję – mówi Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta. I aby więcej mieszkańców zostawiło samochody zaproponował prezydentowi, by komunikacja miejska była dziś darmowa. Prezydent się zgodził.

– Za darmo będzie można jeździć w godz. 5–23. W komunikacji nocnej trzeba już będzie kasować bilety – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego, która utracone z tego powodu wpływy z biletów szacuje na 189 tys. zł. Tymczasem za przejechane kilometry jak co dzień będzie musiał zapłacić przewoźnikom 358 tys. zł.

Tymczasem dzisiaj autobusy nie wszędzie mogły dotrzeć. Chwilowe problemy miała m.in. „ósemka”, która ugrzęzła w śniegu na Krężnickiej, linia 56 od rana nie mogła wjechać na Dobrzańskiego i kończyła trasę na Majdanku. Trzeci dzień z rzędu wozy linii 10 nie dojeżdżały na Zadębie, a jedynie pod chłodnię, bo mimo ciągłych telefonów z MPK firma odpowiedzialna za ten rejon nie odśnieżyła drogi, a Ratusz licytował się, kto do kogo powinien w tej sprawie dzwonić.

* Ratusz ostrzega, że dziś może wystąpić gołoledź. * Sztab kryzysowy pracuje nadal i ma zwrócić też uwagę na osoby starsze i niedołężne. Pracownicy socjalni są do dyspozycji tych, którzy nie mogą samodzielnie zrobić zakupów.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karol / 3 grudnia 2010 o 08:31
0
Jechałem rano 153, myślałem, że będzie tłoczno, ale o dziwo pustki... A bilety żeczywiście ludzie kasują. Brak było informacji o darmowych przejazdach, a kierowcy nie wyłączają kasowników
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 08:17
0
WYBORY WYBORY... niezła promocja pewnej osoby...
Avatar
walsinats / 3 grudnia 2010 o 07:49
0
Na Felinie tragedia,do przystanku MPK jeszcze dojedzie dalej ciągniki grzęzną.Oddano właśnie kilka bloków (TBS Nowy Dom),ale dojechanie do nich graniczy z cudem-co na to ADM.Ludzie chcą coś przewieżć,kupują meble,agd tylko jak to dowiozą niech odpowie TBS. Wczoraj samochody osobowe i typu bus(z meblami) z łańcuchami na kołach nie były w stanie przejechać przez osiedle.Chodniki nawet odśnieżone ale drogi i parkingi - TRAGEDIA.
Avatar
P. / 3 grudnia 2010 o 07:48
0
Ja jechałem 2 autobusami ( a dokładniej trolejbusem i autobusem). W obu były zablokowane kasowniki.
Avatar
Pasażerka / 3 grudnia 2010 o 07:04
0
Dlaczego w autobusach MPK nie ma dzisiaj ŻADNEJ infromacji o bezpłatnych przejazdach??? Za darmo jeżdzi ten co przeczytał wczoraj dziennik wschodni albo kurier. Czyli niewielki procent. Jadąc dziś do pracy autobusem zaobserwowałam, że ok. 4 na 6 wsiadających kasowało bilety! Jak się udało komuś w porę powiedzieć, żeby nie kasował, to ok, ale nie sposób wszystkich uprzedzić, poza tym i tak nikt nie wiedział o co chodzi. Na czym więc ma polegać taka akcja? Do kogo ona wogóle dotarła? Dlaczego nikt z MPK nie przykleił chociażby kartki z informacją na dzwiach lub przy kasowanikach, że dzisiaj jeżdzimy bez biletów?
Dlaczego w autobusach MPK nie ma dzisiaj ŻADNEJ infromacji o bezpłatnych przejazdach??? Za darmo jeżdzi ten co przeczytał wczoraj dziennik wschodni albo kurier. Czyli niewielki procent. Jadąc dziś do pracy autobusem zaobserwowałam, że ok. 4 na 6 wsiadających kasowało bilety! Jak się udało komuś w porę powiedzieć, żeby nie kasował, to ok, ale nie sposób wszystkich uprzedzić, poza tym i tak nikt nie wiedział o co chodzi. Na czym więc ma polegać taka akcja? Do kogo ona wogóle dotarła? Dlaczego nikt z MPK nie przykleił chociażby kartki z inf... rozwiń
Avatar
Albert / 2 grudnia 2010 o 23:49
0
z pod KUL na Poczekajke jechałem dzisiaj 26 1.5h jak śledź w puszce z powrotem wsiadłem w 150, króre dwa przystanki dalej ugrzżzło i wysiadka, przesiadka do 158, które jednak też nie ruszyło reszte drogi pokonałem pieszo i mimo tego że NIKT NIE CZUJE SIĘ W URZĘDZIE MISATA ODPWIEDZIALNY ZA ŚNIEG NA CHODNIKACH doarłem szybciej niż większośc 4-kołowców APROPOS TEGO KTO JEST ODP ZA ODSNIEŻANIE CHODNIKÓW W MIEŚCIE TO BYM..............
Avatar
cdn / 2 grudnia 2010 o 20:40
0
Korki na Kunickiego ????Tak jest codziennie niezależnie od pogody!!! Kunickiego to przykład tego jak nie należy przebudowywać ulic!!!!! Na całym świecie o ile to możliwe dodaje się pasy ruchu aby usprawnić ruch pojazdów, szczególnie na trasach wylotowych! Taką ulicą wylotową z miasta jest Kunickiego! Ale radosna twórczość niedouczonych projektantów i decydentów czytaj : dyletantów z lubelskiego ratusza doprowadziła do likwidacji pasów ruchu w obydwu kierunkach i tym samym doprowadziła do dezorganizacji ruchu na ulicy . Kilometrowe korki są codziennie zarówno rano jak i wieczorem , zarówno w jedną jak i drugą stronę!! Hańba !! I niech mi tu nikt nie mówi o tym że przebudowa Kunickiego spowodowana była poprawą bezpieczeństwa pieszych czytaj: pijaków!! Zatruwanie środowiska, hałas ,zszargane nerwy kierowców- to jest efekt wpakowania wielu milionów zł. w piz.du!
Korki na Kunickiego ????Tak jest codziennie niezależnie od pogody!!! Kunickiego to przykład tego jak nie należy przebudowywać ulic!!!!! Na całym świecie o ile to możliwe dodaje się pasy ruchu aby usprawnić ruch pojazdów, szczególnie na trasach wylotowych! Taką ulicą wylotową z miasta jest Kunickiego! Ale radosna twórczość niedouczonych projektantów i decydentów czytaj : dyletantów z lubelskiego ratusza doprowadziła do likwidacji pasów ruchu w obydwu kierunkach i tym samym doprowadziła do dezorganiz... rozwiń
Avatar
xxx / 2 grudnia 2010 o 19:18
0
Biedny Żuczek najpierw w budżecie miejskim zmniejszył finanse na oczyszczenie miasta a teraz jaki odważny sie zrobił
Śnieg nie pada a na ulicach leży błoto pośniegowe i jakoś żaden pług tego nie rozgarnie....

Do tego Pana powinniśmy mieć takie samo podejście jak MOTOR do AVI Świdnik...
Avatar
antyblef / 2 grudnia 2010 o 18:54
0
Wybaczcie,ale ja Panu Prezydentowi nie będę za to wdzięczny.Za to mam pytanie do tych Panów, czy to paliwo,które spalą w dniu jutrzejszym autobusy to Panu Wasilewkiemu i Panu Żukowi sprezentuje Putin z Miedwiediewem? Nieeee-to może Pan ŻUK z Panem WASILEWSKIM zrzekną się swojej trzynastej pensji na rzecz MPK ?...też nie. A więc jutro będę jechał za darmo a po wyborach zamiast 2.40 będę płacił 3.oo zł.Tak to już jest w tej ekonomii że nic za darmo nie ma i kto jak kto ale Pan ŻUK jako ekonomista POwinien o tym wiedzieć .
Wybaczcie,ale ja Panu Prezydentowi nie będę za to wdzięczny.Za to mam pytanie do tych Panów, czy to paliwo,które spalą w dniu jutrzejszym autobusy to Panu Wasilewkiemu i Panu Żukowi sprezentuje Putin z Miedwiediewem? Nieeee-to może Pan ŻUK z Panem WASILEWSKIM zrzekną się swojej trzynastej pensji na rzecz MPK ?...też nie. A więc jutro będę jechał za darmo a po wyborach zamiast 2.40 będę płacił 3.oo zł.Tak to już jest w tej ekonomii że nic za darmo nie ma i kto jak kto ale Pan ŻUK jako ekonomista POwinien o tym wiedzieć . rozwiń
Avatar
sdf / 2 grudnia 2010 o 18:51
0
Gdzie ten nierób wasilewski,że tylko żuk sprzedaje kiełbasę.Odśnieżyć legionową ,jak ktoś się zatrzyma to już nie rusza i chodniki na racławickich
Avatar
karol / 3 grudnia 2010 o 08:31
0
Jechałem rano 153, myślałem, że będzie tłoczno, ale o dziwo pustki... A bilety żeczywiście ludzie kasują. Brak było informacji o darmowych przejazdach, a kierowcy nie wyłączają kasowników
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 08:17
0
WYBORY WYBORY... niezła promocja pewnej osoby...
Avatar
walsinats / 3 grudnia 2010 o 07:49
0
Na Felinie tragedia,do przystanku MPK jeszcze dojedzie dalej ciągniki grzęzną.Oddano właśnie kilka bloków (TBS Nowy Dom),ale dojechanie do nich graniczy z cudem-co na to ADM.Ludzie chcą coś przewieżć,kupują meble,agd tylko jak to dowiozą niech odpowie TBS. Wczoraj samochody osobowe i typu bus(z meblami) z łańcuchami na kołach nie były w stanie przejechać przez osiedle.Chodniki nawet odśnieżone ale drogi i parkingi - TRAGEDIA.
Avatar
P. / 3 grudnia 2010 o 07:48
0
Ja jechałem 2 autobusami ( a dokładniej trolejbusem i autobusem). W obu były zablokowane kasowniki.
Avatar
Pasażerka / 3 grudnia 2010 o 07:04
0
Dlaczego w autobusach MPK nie ma dzisiaj ŻADNEJ infromacji o bezpłatnych przejazdach??? Za darmo jeżdzi ten co przeczytał wczoraj dziennik wschodni albo kurier. Czyli niewielki procent. Jadąc dziś do pracy autobusem zaobserwowałam, że ok. 4 na 6 wsiadających kasowało bilety! Jak się udało komuś w porę powiedzieć, żeby nie kasował, to ok, ale nie sposób wszystkich uprzedzić, poza tym i tak nikt nie wiedział o co chodzi. Na czym więc ma polegać taka akcja? Do kogo ona wogóle dotarła? Dlaczego nikt z MPK nie przykleił chociażby kartki z informacją na dzwiach lub przy kasowanikach, że dzisiaj jeżdzimy bez biletów?
Dlaczego w autobusach MPK nie ma dzisiaj ŻADNEJ infromacji o bezpłatnych przejazdach??? Za darmo jeżdzi ten co przeczytał wczoraj dziennik wschodni albo kurier. Czyli niewielki procent. Jadąc dziś do pracy autobusem zaobserwowałam, że ok. 4 na 6 wsiadających kasowało bilety! Jak się udało komuś w porę powiedzieć, żeby nie kasował, to ok, ale nie sposób wszystkich uprzedzić, poza tym i tak nikt nie wiedział o co chodzi. Na czym więc ma polegać taka akcja? Do kogo ona wogóle dotarła? Dlaczego nikt z MPK nie przykleił chociażby kartki z inf... rozwiń
Avatar
Albert / 2 grudnia 2010 o 23:49
0
z pod KUL na Poczekajke jechałem dzisiaj 26 1.5h jak śledź w puszce z powrotem wsiadłem w 150, króre dwa przystanki dalej ugrzżzło i wysiadka, przesiadka do 158, które jednak też nie ruszyło reszte drogi pokonałem pieszo i mimo tego że NIKT NIE CZUJE SIĘ W URZĘDZIE MISATA ODPWIEDZIALNY ZA ŚNIEG NA CHODNIKACH doarłem szybciej niż większośc 4-kołowców APROPOS TEGO KTO JEST ODP ZA ODSNIEŻANIE CHODNIKÓW W MIEŚCIE TO BYM..............
Avatar
cdn / 2 grudnia 2010 o 20:40
0
Korki na Kunickiego ????Tak jest codziennie niezależnie od pogody!!! Kunickiego to przykład tego jak nie należy przebudowywać ulic!!!!! Na całym świecie o ile to możliwe dodaje się pasy ruchu aby usprawnić ruch pojazdów, szczególnie na trasach wylotowych! Taką ulicą wylotową z miasta jest Kunickiego! Ale radosna twórczość niedouczonych projektantów i decydentów czytaj : dyletantów z lubelskiego ratusza doprowadziła do likwidacji pasów ruchu w obydwu kierunkach i tym samym doprowadziła do dezorganizacji ruchu na ulicy . Kilometrowe korki są codziennie zarówno rano jak i wieczorem , zarówno w jedną jak i drugą stronę!! Hańba !! I niech mi tu nikt nie mówi o tym że przebudowa Kunickiego spowodowana była poprawą bezpieczeństwa pieszych czytaj: pijaków!! Zatruwanie środowiska, hałas ,zszargane nerwy kierowców- to jest efekt wpakowania wielu milionów zł. w piz.du!
Korki na Kunickiego ????Tak jest codziennie niezależnie od pogody!!! Kunickiego to przykład tego jak nie należy przebudowywać ulic!!!!! Na całym świecie o ile to możliwe dodaje się pasy ruchu aby usprawnić ruch pojazdów, szczególnie na trasach wylotowych! Taką ulicą wylotową z miasta jest Kunickiego! Ale radosna twórczość niedouczonych projektantów i decydentów czytaj : dyletantów z lubelskiego ratusza doprowadziła do likwidacji pasów ruchu w obydwu kierunkach i tym samym doprowadziła do dezorganiz... rozwiń
Avatar
xxx / 2 grudnia 2010 o 19:18
0
Biedny Żuczek najpierw w budżecie miejskim zmniejszył finanse na oczyszczenie miasta a teraz jaki odważny sie zrobił
Śnieg nie pada a na ulicach leży błoto pośniegowe i jakoś żaden pług tego nie rozgarnie....

Do tego Pana powinniśmy mieć takie samo podejście jak MOTOR do AVI Świdnik...
Avatar
antyblef / 2 grudnia 2010 o 18:54
0
Wybaczcie,ale ja Panu Prezydentowi nie będę za to wdzięczny.Za to mam pytanie do tych Panów, czy to paliwo,które spalą w dniu jutrzejszym autobusy to Panu Wasilewkiemu i Panu Żukowi sprezentuje Putin z Miedwiediewem? Nieeee-to może Pan ŻUK z Panem WASILEWSKIM zrzekną się swojej trzynastej pensji na rzecz MPK ?...też nie. A więc jutro będę jechał za darmo a po wyborach zamiast 2.40 będę płacił 3.oo zł.Tak to już jest w tej ekonomii że nic za darmo nie ma i kto jak kto ale Pan ŻUK jako ekonomista POwinien o tym wiedzieć .
Wybaczcie,ale ja Panu Prezydentowi nie będę za to wdzięczny.Za to mam pytanie do tych Panów, czy to paliwo,które spalą w dniu jutrzejszym autobusy to Panu Wasilewkiemu i Panu Żukowi sprezentuje Putin z Miedwiediewem? Nieeee-to może Pan ŻUK z Panem WASILEWSKIM zrzekną się swojej trzynastej pensji na rzecz MPK ?...też nie. A więc jutro będę jechał za darmo a po wyborach zamiast 2.40 będę płacił 3.oo zł.Tak to już jest w tej ekonomii że nic za darmo nie ma i kto jak kto ale Pan ŻUK jako ekonomista POwinien o tym wiedzieć . rozwiń
Avatar
sdf / 2 grudnia 2010 o 18:51
0
Gdzie ten nierób wasilewski,że tylko żuk sprzedaje kiełbasę.Odśnieżyć legionową ,jak ktoś się zatrzyma to już nie rusza i chodniki na racławickich