Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 września 2009 r.
17:25
Edytuj ten wpis

Walka z busami. PKS-em z Lublina do Warszawy za 23 złote

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Przedsiębiorstwa PKS z Lublina i Warszawy połączyły siły i wspólnie uruchomiły nową linię do stolicy. Autobusy w porze szczytu mają jeździć co godzinę i będą tańsze od busów. W planach jest wydłużenie kursów do Okęcia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od lat na trasie Lublin-Warszawa przodują busy prywatnych przewoźników. – Pozwolenia ma pięć firm – mówi Adrianna Iwan z Urzędu Marszałkowskiego. Ogółem wykonują w ciągu dnia 59 kursów do stolicy.

Dziś busom wyrosła poważna konkurencja. – Uruchamiamy 18 kursów do stolicy i 18 z powrotem – zapowiada Teresa Królikowska, prezes PKS Wschód. Lubelska spółka będzie obsługiwać linię razem z PPKS Warszawa. To ich wspólny pomysł.

– PKS Wschód wpuszcza nas na trasę do Lublina, my wpuszczamy ich do stolicy. Autobusy zamiast kończyć jazdę na dworcu Warszawa Stadion, dotrą do Dworca Zachodniego – mówi Piotr Grzegorczyk, szef stołecznej firmy.

Dworzec Zachodni to główny dworzec autobusowy stolicy, ważny dla jadących na lotnisko. – Chcemy jeszcze w tym roku stworzyć też połączenie z Okęciem – dodaje Grzegorczyk.

Autobusy będą o wiele tańsze od pociągów. Bilet na pociąg pospieszny do Warszawy Centralnej kosztuje 36 zł, za autobus zapłacimy 23 zł, niezależnie od tego, na którym dworcu wysiadamy. To mniej, niż kosztuje bus, gdzie za bilet do centrum płaci się 25 zł, a za podróż na Okęcie od 40 zł wzwyż.

Nie wiadomo jeszcze, jak przewoźnicy busowi zareagują na ruch PKS. Szefowie firm byli nieuchwytni.

Nowa linia przegrywa za to jeśli chodzi o czas podróży. Bus na Centralną jedzie 2,5 godziny, autobus ponad trzy. – Zgodnie z przepisami nie da się jechać krócej – mówi Grzegorczyk.

– Nie da się – przyznaje Cezary Jaworski, szef Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. – Sprawdziliśmy to jadąc z wideorejestratorem za busem do Warszawy. Bus miał czas przejazdu określony w rozkładzie na 2,5 godz. Jadąc z przepisową prędkością dotarł o godzinę później.

– Busami strach jeździć i dobrze, że pojawiły się te autobusy – mówi Anna Szczęsna, która co tydzień jeździ do stolicy.

– Bzdura – stwierdza Andrzej Raczek, inny pasażer. – Kierowcy busów mają dużą wprawę i po prostu im ufam. Jak mam być rano w Warszawie, to każde zaoszczędzone pół godziny jest dla mnie wielką różnicą. A dwa złote na bilecie to żadna oszczędność.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szofer / 18 listopada 2010 o 10:09
0
[quote name='czytelnik' timestamp='1253298241' post='171860']
Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego jest Cezary Jurkowski a nie Cezary Jaworski.
Podziwiam Kurier za "rzetelność". Jeżeli taka rzetelność jest w każdym artykule to gratulacje!!!!!
[/quote]

sitwa utrąciła niezalażnie myślącego szefa inspekcji, dzięki któremu systematycznie podnosił się poziom
bezpieczeństwa na drogach regionu
Avatar
Gość / 13 października 2009 o 23:28
0
a co kolego MAF? busy tamtędy przelatują w powietrzu? czy może łamią warunki zezwoleń i jeżdżą polnymi drogami...
kolejny przykład olewania prawa przez busiarstwo i nikt się za to nie weźmie, proponuję PKS-om robić tak samo skoro to nic nie kosztuje
Avatar
MAF / 28 września 2009 o 16:06
0
staram sie jezdzic co tydzien na weekend do lublina z warszawy i juz chyba wszystkim jezdziłem ale do tego raczej nie wsiąde jesli PKS nie zacznie objezdzać kołbieli w obie strony... tam sie traci czasem ponad pół godziny a póki co słyszałem ze pks tam regularnie stoi w przeciwieństwie do busów...
Avatar
Bansi&Riktam / 21 września 2009 o 09:21
0
A ja powiem, ze cala ta reforma nie jest warta funta kłaków. Jakas madra sierota to wymyslila. Bilet do Garwolina z Lublina kosztowal do tej pory 11-13 zł w zaleznosci od PKS. Aktualnie wg nowego rozkladu i tych "nizszych" cen kosztuje 17 ! Z 11 na 17 to ladna przebitka. Gwarantuje,ze wiecej mnie i wielu innych osob w autobusach nie uswiadczycie. Dodam tylko ,ze busem (choc nie kazdym,bo nie wszyscy chca brac osoby ,ktore wysiadaja w polowie trasy) jedzie sie za 10 zl.

Moze ktos madry to przeczyta i pojdzie po rozum do glowy.
Avatar
PODROZNICZKA / 19 września 2009 o 20:33
0
Pusccie jak najpredzej autobus na Okecie, jakos nie idziecie z biegiem zdazen...coraz wiecej ludzi podrozuje samolotami, wiem wskazane jest takie polaczenie...i to jak najszybciej
Avatar
Gość / 19 września 2009 o 08:38
0
Pociąg osobowy do Wwy kosztuje 29,8 zł.

[url="http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=3&ident=e9.02404529.1253342055&getTariff=yes&outConId=C1-2"]http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl/no...p;outConId=C1-2[/url]
Avatar
ziom / 18 września 2009 o 20:46
0
Gupota. Pociag osobowy z przesiadka w Deblinie jedzie 3:21, kostuje 19zl normalny abo 14zl studencki. Jesli masz Warszawska Karte Miejska to kupujesz bilet tylko do Warszawa Falenica i placisz jeszce 2zl taniej. Pociagi osobowe ii Kolei Mazowieckich jezda regularnie sa prawie puste. Duzo taniej, duo wygodniej, duzo bezpeczniej niz busem. Wliczajac korki po Warsawie to pewne nawet szybciej.

Dziwie sie, ze daja pozwolenia na takie kursy. Busy nie gwarantuja wygody, bezpiecenstwa. Kierowcy nagminnie lamia przepisy (miesiac temu zginelo w busie na tej trasie 3 osoby!). Odleglosc wynosi 170km, wliczajac ograniczenia po drodze jadacy godne z prepisami bus nie ma szans byc szybciej ni pociag. Wsperamy dziadostwo i furmanki zamiast korzystac z pociagow. Dopoki jezdza, bo busiarstwo moze je wykonczyc. I wtedy sie okaze, ze w swieta czy na groby nie bedzie jak dojechac, bo wszyscy sie do busa nie zmieszcza
Gupota. Pociag osobowy z przesiadka w Deblinie jedzie 3:21, kostuje 19zl normalny abo 14zl studencki. Jesli masz Warszawska Karte Miejska to kupujesz bilet tylko do Warszawa Falenica i placisz jeszce 2zl taniej. Pociagi osobowe ii Kolei Mazowieckich jezda regularnie sa prawie puste. Duzo taniej, duo wygodniej, duzo bezpeczniej niz busem. Wliczajac korki po Warsawie to pewne nawet szybciej.

Dziwie sie, ze daja pozwolenia na takie kursy. Busy nie gwarantuja wygody, bezpiecenstwa. Kierowcy nagminnie lamia przepisy (miesiac temu zgi... rozwiń
Avatar
czytelnik / 18 września 2009 o 20:28
0
poprzednio napisałem Kuriera, przepraszam chodziło mi oczywiście o "Dziennik Wschodni"
Avatar
czytelnik / 18 września 2009 o 20:24
0
Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego jest Cezary Jurkowski a nie Cezary Jaworski.
Podziwiam Kurier za "rzetelność". Jeżeli taka rzetelność jest w każdym artykule to gratulacje!!!!!
Avatar
Lublin ESK 2016 / 18 września 2009 o 19:42
0
Pociagiem szybciej 2.30 min na centralny ale to dobrze ze beda autobusy bo bezpieczenstwo to podstawa a busy sa niebezpieczne i przeladowane pasarzerowie upchnieci ciasno jak sardynki w puszce.
Powinna byc reklama w masmediach ze takie polaczenia sa i cena bo inaczej niktsie o tym nie dowie
Avatar
szofer / 18 listopada 2010 o 10:09
0
[quote name='czytelnik' timestamp='1253298241' post='171860']
Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego jest Cezary Jurkowski a nie Cezary Jaworski.
Podziwiam Kurier za "rzetelność". Jeżeli taka rzetelność jest w każdym artykule to gratulacje!!!!!
[/quote]

sitwa utrąciła niezalażnie myślącego szefa inspekcji, dzięki któremu systematycznie podnosił się poziom
bezpieczeństwa na drogach regionu
Avatar
Gość / 13 października 2009 o 23:28
0
a co kolego MAF? busy tamtędy przelatują w powietrzu? czy może łamią warunki zezwoleń i jeżdżą polnymi drogami...
kolejny przykład olewania prawa przez busiarstwo i nikt się za to nie weźmie, proponuję PKS-om robić tak samo skoro to nic nie kosztuje
Avatar
MAF / 28 września 2009 o 16:06
0
staram sie jezdzic co tydzien na weekend do lublina z warszawy i juz chyba wszystkim jezdziłem ale do tego raczej nie wsiąde jesli PKS nie zacznie objezdzać kołbieli w obie strony... tam sie traci czasem ponad pół godziny a póki co słyszałem ze pks tam regularnie stoi w przeciwieństwie do busów...
Avatar
Bansi&Riktam / 21 września 2009 o 09:21
0
A ja powiem, ze cala ta reforma nie jest warta funta kłaków. Jakas madra sierota to wymyslila. Bilet do Garwolina z Lublina kosztowal do tej pory 11-13 zł w zaleznosci od PKS. Aktualnie wg nowego rozkladu i tych "nizszych" cen kosztuje 17 ! Z 11 na 17 to ladna przebitka. Gwarantuje,ze wiecej mnie i wielu innych osob w autobusach nie uswiadczycie. Dodam tylko ,ze busem (choc nie kazdym,bo nie wszyscy chca brac osoby ,ktore wysiadaja w polowie trasy) jedzie sie za 10 zl.

Moze ktos madry to przeczyta i pojdzie po rozum do glowy.
Avatar
PODROZNICZKA / 19 września 2009 o 20:33
0
Pusccie jak najpredzej autobus na Okecie, jakos nie idziecie z biegiem zdazen...coraz wiecej ludzi podrozuje samolotami, wiem wskazane jest takie polaczenie...i to jak najszybciej
Avatar
Gość / 19 września 2009 o 08:38
0
Pociąg osobowy do Wwy kosztuje 29,8 zł.

[url="http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=3&ident=e9.02404529.1253342055&getTariff=yes&outConId=C1-2"]http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl/no...p;outConId=C1-2[/url]
Avatar
ziom / 18 września 2009 o 20:46
0
Gupota. Pociag osobowy z przesiadka w Deblinie jedzie 3:21, kostuje 19zl normalny abo 14zl studencki. Jesli masz Warszawska Karte Miejska to kupujesz bilet tylko do Warszawa Falenica i placisz jeszce 2zl taniej. Pociagi osobowe ii Kolei Mazowieckich jezda regularnie sa prawie puste. Duzo taniej, duo wygodniej, duzo bezpeczniej niz busem. Wliczajac korki po Warsawie to pewne nawet szybciej.

Dziwie sie, ze daja pozwolenia na takie kursy. Busy nie gwarantuja wygody, bezpiecenstwa. Kierowcy nagminnie lamia przepisy (miesiac temu zginelo w busie na tej trasie 3 osoby!). Odleglosc wynosi 170km, wliczajac ograniczenia po drodze jadacy godne z prepisami bus nie ma szans byc szybciej ni pociag. Wsperamy dziadostwo i furmanki zamiast korzystac z pociagow. Dopoki jezdza, bo busiarstwo moze je wykonczyc. I wtedy sie okaze, ze w swieta czy na groby nie bedzie jak dojechac, bo wszyscy sie do busa nie zmieszcza
Gupota. Pociag osobowy z przesiadka w Deblinie jedzie 3:21, kostuje 19zl normalny abo 14zl studencki. Jesli masz Warszawska Karte Miejska to kupujesz bilet tylko do Warszawa Falenica i placisz jeszce 2zl taniej. Pociagi osobowe ii Kolei Mazowieckich jezda regularnie sa prawie puste. Duzo taniej, duo wygodniej, duzo bezpeczniej niz busem. Wliczajac korki po Warsawie to pewne nawet szybciej.

Dziwie sie, ze daja pozwolenia na takie kursy. Busy nie gwarantuja wygody, bezpiecenstwa. Kierowcy nagminnie lamia przepisy (miesiac temu zgi... rozwiń
Avatar
czytelnik / 18 września 2009 o 20:28
0
poprzednio napisałem Kuriera, przepraszam chodziło mi oczywiście o "Dziennik Wschodni"
Avatar
czytelnik / 18 września 2009 o 20:24
0
Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego jest Cezary Jurkowski a nie Cezary Jaworski.
Podziwiam Kurier za "rzetelność". Jeżeli taka rzetelność jest w każdym artykule to gratulacje!!!!!
Avatar
Lublin ESK 2016 / 18 września 2009 o 19:42
0
Pociagiem szybciej 2.30 min na centralny ale to dobrze ze beda autobusy bo bezpieczenstwo to podstawa a busy sa niebezpieczne i przeladowane pasarzerowie upchnieci ciasno jak sardynki w puszce.
Powinna byc reklama w masmediach ze takie polaczenia sa i cena bo inaczej niktsie o tym nie dowie
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 22 1

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 0 15

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 75 1

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 45

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 16

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 14 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 19

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.