Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2012 r.
15:49
Edytuj ten wpis

Warszawa chce lubelskich biletów z Żydem i Murzynem

Autor: Zdjęcie autora drs
0 24 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Czy bilety z kontrowersyjnymi komiksami z kibicami Motoru Lublin, Żydem i Murzynem trafią do Warszawy? Ich odkupieniem zainteresowana jest warszawska dzielnica Ursynów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Burmistrz Ursynowa wystąpił już oficjalnie do Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie z prośbą o ustalenie warunków przejęcia biletów.

Dzielnica chce wykorzystać je do "niekomercyjnych działań edukacyjnych i kulturalnych promujących tolerancję”. Ursynów poczeka trochę na odpowiedź. – Wszelkie decyzje o jakimkolwiek innym wykorzystaniu biletów niż ich zniszczenie będą uzgadniane z Motorem Lublin – zapowiada Justyna Góźdź z ZTM. – Sprawą zajmiemy się po Nowym Roku.

O co chodzi?

Na odwrocie biletów znalazły się dwa komiksy. Na jednym Żyd wspólnie z kibicami skandował "Motor Lublin”, na drugim ten sam okrzyk wznosili z Murzynem. Bilety zostały już wprowadzone do obrotu. W planie były jeszcze bilety z dwoma innymi komiksami: na jednym miał być wizerunek Roma z hasłem "Rom w dom, Bóg w Dom”, a na drugim całujący się kibice Motoru.

Po protestach kibiców i klubu bilety wycofano z obiegu. Z kiosków nie udało się zawrócić tylko 12 tys. sztuk. I te mogą być cenne dla kolekcjonerów. Pozostałe, o ile ZTM je komukolwiek udostępni, zostaną uszkodzone.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szybki bil / 8 grudnia 2012 r. o 18:07
[quote name='... z miasta nad Bystrzyca' timestamp='1354962841' post='706793']
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni swoich zachowan. Bezwolnie popieraja kazdego wyrachowanego cwaniaka. ktory osobnikom ich pokroju wmowi, ze sa "sola" tej ziemi.
Ludzie bez jakiegokichkolwiek osiagniec w zyciu, bez zadnego znaczenia w budowie malej ojczyzny potrzebuja samopotwierdzenia. Znajduja takowe w slowach wypowiadanych przez ludzi pokroju panow: Kaczynskiego, Rydzyka, Czarnieckiego, Macierewicza i wielu, wielu innych...
Nie jestesmy w tym wyjatkowi, bo podobny obraz zauwazymy rowniez w innych regionach kraju.
[/quote]
ty h...ju myslisz o sobie chyba a nie o ludziach co to dbajo o wlasciwy wizerunek Polskiej narodowosci. Do szkoly to ty wranco Ruska idz bos nie wyksztalcony frajer
[quote name='... z miasta nad Bystrzyca' timestamp='1354962841' post='706793']
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni ... rozwiń
Avatar
twoje przeznaczenie / 8 grudnia 2012 r. o 12:49
[quote name='... z miasta nad Bystrzyca' timestamp='1354962841' post='706793']
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni swoich zachowan. Bezwolnie popieraja kazdego wyrachowanego cwaniaka. ktory osobnikom ich pokroju wmowi, ze sa "sola" tej ziemi.
Ludzie bez jakiegokichkolwiek osiagniec w zyciu, bez zadnego znaczenia w budowie malej ojczyzny potrzebuja samopotwierdzenia. Znajduja takowe w slowach wypowiadanych przez ludzi pokroju panow: Kaczynskiego, Rydzyka, Czarnieckiego, Macierewicza i wielu, wielu innych...
Nie jestesmy w tym wyjatkowi, bo podobny obraz zauwazymy rowniez w innych regionach kraju.
[/quote]Zapomniałeś cycu o największych demonach polityki,czyli o niesiołowskim i palikocie.
[quote name='... z miasta nad Bystrzyca' timestamp='1354962841' post='706793']
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni ... rozwiń
Avatar
... z miasta nad Bystrzyca / 8 grudnia 2012 r. o 11:34
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni swoich zachowan. Bezwolnie popieraja kazdego wyrachowanego cwaniaka. ktory osobnikom ich pokroju wmowi, ze sa "sola" tej ziemi.
Ludzie bez jakiegokichkolwiek osiagniec w zyciu, bez zadnego znaczenia w budowie malej ojczyzny potrzebuja samopotwierdzenia. Znajduja takowe w slowach wypowiadanych przez ludzi pokroju panow: Kaczynskiego, Rydzyka, Czarnieckiego, Macierewicza i wielu, wielu innych...
Nie jestesmy w tym wyjatkowi, bo podobny obraz zauwazymy rowniez w innych regionach kraju.
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni swoich zachowan. Bezwolnie popieraja kazdego wyrachowanego cwaniaka. ktory osobnikom ich pokroju wmowi, ze sa... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 10:56
[quote name='non' timestamp='1354956050' post='706754']
jebnij sie w czerep
[/quote]

A moze lepiej "do gazu, żydzie/murzynie/pedale je***y"? Jedyna i słuszna faszystowska ideologia rządzi wsród matołów zwanych kibicami motoru.
Avatar
mecenas / 8 grudnia 2012 r. o 10:53
[quote name='mecenas mole szczak' timestamp='1354959907' post='706781']
Żydzi uważają inne nacje za gorsze, stworzone po to by im służyły. Napisane jest to w ich świętych księgach i w genach. Nie rozumiem dlaczego mamy ich tolerować? Dlaczego mamy tolerować izraelski terroryzm w Palestynie?
[/quote]Kiedyś żyd Hitler za jednego zabitego szwaba kazał zabijać stu innych,to samo robi teraz żyd z Palestyńczykami, za jednego żyda musi zginąć stu obywateli Palestyny ,a ogłupiały świat się temu przygląda ze stoickim spokojem.
Avatar
mecenas mole szczak / 8 grudnia 2012 r. o 10:45
Żydzi uważają inne nacje za gorsze, stworzone po to by im służyły. Napisane jest to w ich świętych księgach i w genach. Nie rozumiem dlaczego mamy ich tolerować? Dlaczego mamy tolerować izraelski terroryzm w Palestynie?
Avatar
Jarpako / 8 grudnia 2012 r. o 10:14
Nie jest winą wszystkich warszawiaków, że gronkowiec-walec gnębiła żydów i murzynów, a teraz chce za swoje grzechy odkupienia (biletów). Ja nikogo nie krzywdzę i nie życzę sobie aby ktoś występował w moim imieniu.
Avatar
jajec / 8 grudnia 2012 r. o 10:05
starozakonni zwąchali ineres na gojach, papier przeznaczony już tylko do pupy, dostać za darmo i opylić z zyskiem , to lubimy,nie?
Avatar
non / 8 grudnia 2012 r. o 09:40
[quote name='Gość' timestamp='1354915283' post='706701']
Proponuję bilety ze swastyką podpisane " jedyna i słuszna ideologia kibiców motoru"
[/quote]

[quote name='Gość' timestamp='1354915283' post='706701']
Proponuję bilety ze swastyką podpisane " jedyna i słuszna ideologia kibiców motoru"
[/quote]jebnij sie w czerep
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 08:41
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1354923834' post='706721']
NIE RÓBCIE Z LUBLINA POŚMIEWISKA ! . ZTM wyprodukował bilety uznane przez Klub MOTOR i Lu blinian za OBELŻYWE ! . Decyzja była wycofania biletów obelżywych a NIE HANDLOWANIE NIMI !!!. Jeżeli kontrowersyjna i niepotrzebna Lublinowi "firma ZTM" nie zniszczy tych obelżywych biletów tylko będzie tymi biletami handlować to... ZARZĄD MOTOR LUBLIN SA WYTOCZY PROCES SĄDOWY "ZTM" I W RAMACH ODSZKODOWANIA BĘDZIE WNOSIĆ SUME RÓWNOWARTOŚCI NOWEGO STADIONU PIŁKARSKIE GO NA TERENIE MIASTA LUBLINA !. Zydzi z Ursynowa mogą sobie żydowski biuletyn wydawać !.
[/quote]RACJA,nie dość im wyborczej ????
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1354923834' post='706721']
NIE RÓBCIE Z LUBLINA POŚMIEWISKA ! . ZTM wyprodukował bilety uznane przez Klub MOTOR i Lu blinian za OBELŻYWE ! . Decyzja była wycofania biletów obelżywych a NIE HANDLOWANIE NIMI !!!. Jeżeli kontrowersyjna i niepotrzebna Lublinowi "firma ZTM" nie zniszczy tych obelżywych biletów tylko będzie tymi biletami handlować to... ZARZĄD MOTOR LUBLIN SA WYTOCZY PROCES SĄDOWY "ZTM" I W RAMACH ODSZKODO... rozwiń
Avatar
szybki bil / 8 grudnia 2012 r. o 18:07
[quote name='... z miasta nad Bystrzyca' timestamp='1354962841' post='706793']
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni swoich zachowan. Bezwolnie popieraja kazdego wyrachowanego cwaniaka. ktory osobnikom ich pokroju wmowi, ze sa "sola" tej ziemi.
Ludzie bez jakiegokichkolwiek osiagniec w zyciu, bez zadnego znaczenia w budowie malej ojczyzny potrzebuja samopotwierdzenia. Znajduja takowe w slowach wypowiadanych przez ludzi pokroju panow: Kaczynskiego, Rydzyka, Czarnieckiego, Macierewicza i wielu, wielu innych...
Nie jestesmy w tym wyjatkowi, bo podobny obraz zauwazymy rowniez w innych regionach kraju.
[/quote]
ty h...ju myslisz o sobie chyba a nie o ludziach co to dbajo o wlasciwy wizerunek Polskiej narodowosci. Do szkoly to ty wranco Ruska idz bos nie wyksztalcony frajer
[quote name='... z miasta nad Bystrzyca' timestamp='1354962841' post='706793']
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni ... rozwiń
Avatar
twoje przeznaczenie / 8 grudnia 2012 r. o 12:49
[quote name='... z miasta nad Bystrzyca' timestamp='1354962841' post='706793']
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni swoich zachowan. Bezwolnie popieraja kazdego wyrachowanego cwaniaka. ktory osobnikom ich pokroju wmowi, ze sa "sola" tej ziemi.
Ludzie bez jakiegokichkolwiek osiagniec w zyciu, bez zadnego znaczenia w budowie malej ojczyzny potrzebuja samopotwierdzenia. Znajduja takowe w slowach wypowiadanych przez ludzi pokroju panow: Kaczynskiego, Rydzyka, Czarnieckiego, Macierewicza i wielu, wielu innych...
Nie jestesmy w tym wyjatkowi, bo podobny obraz zauwazymy rowniez w innych regionach kraju.
[/quote]Zapomniałeś cycu o największych demonach polityki,czyli o niesiołowskim i palikocie.
[quote name='... z miasta nad Bystrzyca' timestamp='1354962841' post='706793']
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni ... rozwiń
Avatar
... z miasta nad Bystrzyca / 8 grudnia 2012 r. o 11:34
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni swoich zachowan. Bezwolnie popieraja kazdego wyrachowanego cwaniaka. ktory osobnikom ich pokroju wmowi, ze sa "sola" tej ziemi.
Ludzie bez jakiegokichkolwiek osiagniec w zyciu, bez zadnego znaczenia w budowie malej ojczyzny potrzebuja samopotwierdzenia. Znajduja takowe w slowach wypowiadanych przez ludzi pokroju panow: Kaczynskiego, Rydzyka, Czarnieckiego, Macierewicza i wielu, wielu innych...
Nie jestesmy w tym wyjatkowi, bo podobny obraz zauwazymy rowniez w innych regionach kraju.
....hm....zadziwia mnie optymizm i brak rozeznania wladz miasta!
Fakt istnienia wielu wyzszych uczelni w Lublinie wcale nie ma przelozenia na poziom reprezentowany przez dosyc znaczna populacje mieszkancow naszego grodu! W tym kibicow Motoru.
Prymitywny, niewyedukowany, zagubionych w terazniejszosci element stal sie doskonala pozywka dla neofaszyzujacych "elit" politycznych. Ci biedni ludzie nie sa winni swoich zachowan. Bezwolnie popieraja kazdego wyrachowanego cwaniaka. ktory osobnikom ich pokroju wmowi, ze sa... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 10:56
[quote name='non' timestamp='1354956050' post='706754']
jebnij sie w czerep
[/quote]

A moze lepiej "do gazu, żydzie/murzynie/pedale je***y"? Jedyna i słuszna faszystowska ideologia rządzi wsród matołów zwanych kibicami motoru.
Avatar
mecenas / 8 grudnia 2012 r. o 10:53
[quote name='mecenas mole szczak' timestamp='1354959907' post='706781']
Żydzi uważają inne nacje za gorsze, stworzone po to by im służyły. Napisane jest to w ich świętych księgach i w genach. Nie rozumiem dlaczego mamy ich tolerować? Dlaczego mamy tolerować izraelski terroryzm w Palestynie?
[/quote]Kiedyś żyd Hitler za jednego zabitego szwaba kazał zabijać stu innych,to samo robi teraz żyd z Palestyńczykami, za jednego żyda musi zginąć stu obywateli Palestyny ,a ogłupiały świat się temu przygląda ze stoickim spokojem.
Avatar
mecenas mole szczak / 8 grudnia 2012 r. o 10:45
Żydzi uważają inne nacje za gorsze, stworzone po to by im służyły. Napisane jest to w ich świętych księgach i w genach. Nie rozumiem dlaczego mamy ich tolerować? Dlaczego mamy tolerować izraelski terroryzm w Palestynie?
Avatar
Jarpako / 8 grudnia 2012 r. o 10:14
Nie jest winą wszystkich warszawiaków, że gronkowiec-walec gnębiła żydów i murzynów, a teraz chce za swoje grzechy odkupienia (biletów). Ja nikogo nie krzywdzę i nie życzę sobie aby ktoś występował w moim imieniu.
Avatar
jajec / 8 grudnia 2012 r. o 10:05
starozakonni zwąchali ineres na gojach, papier przeznaczony już tylko do pupy, dostać za darmo i opylić z zyskiem , to lubimy,nie?
Avatar
non / 8 grudnia 2012 r. o 09:40
[quote name='Gość' timestamp='1354915283' post='706701']
Proponuję bilety ze swastyką podpisane " jedyna i słuszna ideologia kibiców motoru"
[/quote]

[quote name='Gość' timestamp='1354915283' post='706701']
Proponuję bilety ze swastyką podpisane " jedyna i słuszna ideologia kibiców motoru"
[/quote]jebnij sie w czerep
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 08:41
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1354923834' post='706721']
NIE RÓBCIE Z LUBLINA POŚMIEWISKA ! . ZTM wyprodukował bilety uznane przez Klub MOTOR i Lu blinian za OBELŻYWE ! . Decyzja była wycofania biletów obelżywych a NIE HANDLOWANIE NIMI !!!. Jeżeli kontrowersyjna i niepotrzebna Lublinowi "firma ZTM" nie zniszczy tych obelżywych biletów tylko będzie tymi biletami handlować to... ZARZĄD MOTOR LUBLIN SA WYTOCZY PROCES SĄDOWY "ZTM" I W RAMACH ODSZKODOWANIA BĘDZIE WNOSIĆ SUME RÓWNOWARTOŚCI NOWEGO STADIONU PIŁKARSKIE GO NA TERENIE MIASTA LUBLINA !. Zydzi z Ursynowa mogą sobie żydowski biuletyn wydawać !.
[/quote]RACJA,nie dość im wyborczej ????
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1354923834' post='706721']
NIE RÓBCIE Z LUBLINA POŚMIEWISKA ! . ZTM wyprodukował bilety uznane przez Klub MOTOR i Lu blinian za OBELŻYWE ! . Decyzja była wycofania biletów obelżywych a NIE HANDLOWANIE NIMI !!!. Jeżeli kontrowersyjna i niepotrzebna Lublinowi "firma ZTM" nie zniszczy tych obelżywych biletów tylko będzie tymi biletami handlować to... ZARZĄD MOTOR LUBLIN SA WYTOCZY PROCES SĄDOWY "ZTM" I W RAMACH ODSZKODO... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Drogo?  To jasne jak słońce!
oszczędzanie

Drogo? To jasne jak słońce!

PRĄD Koszty energii rosną z roku na rok i nikt nie jest w stanie temu przeciwdziałać. Są jednak sposoby na to, żeby rachunek za prąd nie był aż tak bardzo bolesny. Co więcej rady na oszczędzanie nie są wcale trudne do zastosowania. Wystarczy zmienić tylko kilka naszych codziennych przyzwyczajeń

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Tragedia w jednej z miejscowości w gminie Drelów (powiat bialski).

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

KS Cisowianka Drzewce i Janowianka Janów Lubelski po rundzie jesiennej są na miejscach premiowanych awansem do IV ligi

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Depresja jest chorobą psychiczną, która dotyka dzieci, młodzież i dorosłych. Zaburzenie psychiczne znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, odbiera radość z życia. Niejednokrotnie prowadzi do prób samobójczych. Depresja wymaga leczenia.

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Chełmie zyskają dostęp do komunikacji miejskiej. Kursy kilku linii zostaną dostosowane do potrzeb uczniów. Od 1 grudnia Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

W poniedziałek drugie swoje drugie mecze na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają zespoły z grup G i H. Hitem dnia będzie wieczorne starcie Urugwaju z Portugalią

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur
4 grudnia 2022, 16:00

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur

Sceniczną komedię "Kochane pieniążki" będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Pokazy zaplanowano na 4 grudnia o godz. 16 i 19.

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć
Pierwsza strona
galeria

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć

Mieszkała z krowami i traktowała je bardziej jak towarzyszy, niż zwierzęta hodowlane. Ale krowy były w złym stanie, dlatego kobieta za znęcanie się nad nimi trafiła do więzienia. Teraz karmią je urzędnicy, a żaden gospodarz nie chce ich przygarnąć, bo nie można ich sprzedać do ubojni. Tymczasem robi się coraz zimniej, a w okolicy grasują wilki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Krzysztof Ż. radny miejski klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz urzędnik powiatowego starostwa przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju.

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Na początku grudnia po raz pierwszy spotkają się członkowie nowego gremium Powiatowej Rady Seniorów. Tworzy ją osiemnaście osób z różnych środowisk. – Współcześni emeryci chcą wychodzić z domu, chcą działać – mówią przedstawiciele systematycznie powiększającej się grupy mieszkańców.

Puławy. Szef jednego z wydziałów odchodzi z urzędu miasta