Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2012 r.
10:04
Edytuj ten wpis

We Wrocławiu się dało, w Lublinie nie. "Po co komu darmowa komunikacja w sobotę!?"

Autor: Zdjęcie autora jesz łm
0 16 A A

W Lublinie z darmowej komunikacji miejskiej będzie można skorzystać w sobotę, a np. we Wrocławiu – w piątek, czyli już dziś. Jest różnica?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Różnice w organizowaniu "Dnia bez samochodu” w Lublinie i Wrocławiu są wyraźne. We Wrocławiu jeździć bezpłatnie MPK można już dziś, czyli w dzień roboczy. W Lublinie za darmo pojedziemy w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy.

We Wrocławiu kasowniki w pojazdach komunikacji miejskiej będą zaklejone - biletów nie trzeba będzie kupować.

W Lublinie, zamiast biletu, trzeba będzie okazać kontrolerowi dowód rejestracyjny własnego samochodu. To oznacza, że z dobrodziejstwa "dnia bez samochodu” skorzystają tylko właściciele aut, a nie ludzie, którzy bez samochodu spędzają całe życie.

Internautom idea się podoba. Ale termin już nie. - A czemu w sobotę jak już ludzie w większości do pracy nie jadą, czemu nie zrobili w zwykły dzień? Kombinatory - denerwuje się na forum MMLublin mikka.

- Jestem pod wrażeniem. Oto następne dni bez biletu: Boże Narodzenie, Boże Ciało, Nowy Rok, 1 i 3 Maj itp. - ironizuje qqq.

- Kto tam u was odpowiada za marketing? Robicie dzień za friko w sobotę tylko po to, żeby wywiązać się z jakiegoś obowiązku czy utrzymać tradycję. Robiąc taki darmowy dzień w sobotę tylko odstraszacie potencjalnych klientów- spójrzcie na komentarze - podsumowuje czar.

Z kolei Daniel broni soboty: - Co roku 22 września jest dniem bez samochodu! Ta tak jak by się dziwić, dlaczego Wigilia wypada czasem w sobotę. Ale ludzie są tylko od marudzenia - stwierdza.

A Wy jak sądzicie? "Dzień bez samochodu" w sobotę to dobry pomysł? Czekamy na Wasze opinie na forum poniżej.
ZIU-tek przewiezie po Lublinie

Dodatkowo w Lublinie wszyscy chętni, niezależnie od tego, czy mają swoje auto, czy też nie będą mogli bezpłatnie przejechać się turystyczną linią trolejbusową T. Obsługujący ją trolejbus ZIU-tek ma będzie o każdej pełnej godzinie (od godz. 12 do 17 włącznie) wyruszać z przystanku przy Al. Racławickich obok Ogrodu Saskiego.

Trasa linii T wiedzie przez Al. Racławickie, al. Kraśnicką, ul. Zana, Wileńską, Głęboką, Narutowicza, al. Piłsudskiego, Wolską i Drogą Męczenników Majdanka, gdzie trolejbus nawróci na pętli i przez Drogę Męczenników Majdanka, Fabryczną, Al. Zygmuntowskie, al. Piłsudskiego i Lipową wróci pod Ogród Saski. Wsiadać i wysiadać będzie można na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.

Odbędzie się także piknik: Dzień bez Samochodu w Lublinie: Za darmo autobusem i piknik MPK

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cebulak / 22 września 2012 o 13:52
0
czyli sa równi i równiejsci w tym cebulandzie. a jak ktos nie ma samochodu to ma płacic?
Avatar
eReR / 22 września 2012 o 09:49
0
Jestem z Wrocławia. Dowiedziałem się o wczorajszej akcji zbyt późno, podobnie jak znaczna część Wrocławian, którzy kasowali lub usiłowali kasować bilety. W internecie jest wiele na ten temat. Szkoda, że we Wrocławiu dzień bez komunikacji nie jest dziś, w sobotę. Miałbym pomysł na wycieczkę bez samochodu. Brawo Lublin, że nagłośniono dzisiejszą akcję wcześniej!!!
Avatar
boguś / 21 września 2012 o 18:32
0
Ale wy jesteście durni! Darmowy przejazd jest w sobote bo tak wypada Dzień Bez Samochodu. W tamtym roku była taka sama akcja tyle że wtedy na tygodniu. W tym roku jest w sobote i koniec tematu. A jak Wigilia jest w niedziele to też tak przeżywacie?

Natomiast co do dowodów to wiele z was nie ma zielonego pojęcia po co to jest. Przede wszystkim jest to dla tych, którzy jeżdzą w samochodzie sami, bez pasażerów (wiele osób pojedynczo w samochodach powoduje najwięcej korków). To jest taka zachęta dla nich żeby czasem skorzystać z KM. W tym roku wypada jak mówiłem w sobote więc zbyt dużego efektu zmniejszającego korki nie będzie ale generalnie taki jest cel takich akcji.
Ale wy jesteście durni! Darmowy przejazd jest w sobote bo tak wypada Dzień Bez Samochodu. W tamtym roku była taka sama akcja tyle że wtedy na tygodniu. W tym roku jest w sobote i koniec tematu. A jak Wigilia jest w niedziele to też tak przeżywacie?

Natomiast co do dowodów to wiele z was nie ma zielonego pojęcia po co to jest. Przede wszystkim jest to dla tych, którzy jeżdzą w samochodzie sami, bez pasażerów (wiele osób pojedynczo w samochodach powoduje najwięcej korków). To jest taka zachęta dla nich żeby czasem skorzystać z... rozwiń
Avatar
ravajas@wp.pl / 21 września 2012 o 17:42
0
a potem się jeden z drugim głupek zastanawia dlaczego kierowca mpk mało zarabia. Ja nie korzystam z komunikacji miejskiej i nie życzę sobie, aby z moich podatków dotowane były zabawy dla pasażerów mpk. jak kto jeździ miejskim to niech płaci za bilet. a jesli prezesa mpk stac na takie prezenty, to mam nadzieję, że płaci z własnej pensji.
Avatar
P. / 21 września 2012 o 14:56
0
[quote name='wojtek' timestamp='1348218386' post='676413']
.... a jak ktoś z członków rodziny bedzie musiał gdzieś pojechać to dowód osobisty musi zostać w domu lub aucie i co wtedy nici z darmowego przejazdu.... BEZSENS TOTALNY!!!!!!!!!!!!!! to już lepiej niech sobie taką akcję w d....e wsadzą!!!!
[/quote]
Chyba dowód rejestracyjny, nie osobisty.
Sens to ma, bo to jest dzień bez samochodu, a nie dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej.
Poza tym dowód rejestracyjny powinien umożliwiać bezpłatny przejazd tym osobom, które jadą z osobą, która ma den dowód (max tyle osób, na ile jest zarejestrowany samochód - [size=3]być może z wyjątkiem autobusów )[/size]; bezpłatny przejazd powinien przysługiwać co najmniej każdemu, kto ma ten sam adres, co w dowodzie rejestracyjnym (bez względu czy jedzie z właścicielem samochodu, czy nie)
[quote name='wojtek' timestamp='1348218386' post='676413']
.... a jak ktoś z członków rodziny bedzie musiał gdzieś pojechać to dowód osobisty musi zostać w domu lub aucie i co wtedy nici z darmowego przejazdu.... BEZSENS TOTALNY!!!!!!!!!!!!!! to już lepiej niech sobie taką akcję w d....e wsadzą!!!!
[/quote]
Chyba dowód rejestracyjny, nie osobisty.
Sens to ma, bo to jest dzień bez samochodu, a nie dzień bezpłatnej komunikacj... rozwiń
Avatar
DW / 21 września 2012 o 13:52
0
[quote name='bbb' timestamp='1348225156' post='676452']
proponuje aby przez cały miesjąc dziennik wschodni był za darmo, mało tego dopłacajcie każdemu kto czyta waszą gazetę jak tacy mondrale jestescie
[/quote]
Popieram!
Avatar
bbb / 21 września 2012 o 12:59
0
proponuje aby przez cały miesjąc dziennik wschodni był za darmo, mało tego dopłacajcie każdemu kto czyta waszą gazetę jak tacy mondrale jestescie
Avatar
KM / 21 września 2012 o 12:17
0
Jak zwykle paranoja w tym chorym mieście! Nie dość,że trzeba okazywać dowód rejestracyjny,to jeszcze ma on być właśnie na mnie! A jak ktoś ma auto zarejestrowane na ojca,matkę,żonę,męża,babkę,,... to juz skorzystać nie może! Posrana Polska Z!
Avatar
jj / 21 września 2012 o 11:55
0
A nie mógłby lubelski MPK zrobić taki dzień w piątek? Mieli by darmowe badania na temat jaki wpływ ma to na ilość aut na mieście.
Avatar
Gość / 21 września 2012 o 11:53
0
A czemu Wy się dziwicie? MPK z dziurą w budżecie i długami, więc tylko patrzą, jak tu najwięcej ugrać i mieszkańcom zycie utrudnić.
Tak samo jak z bublowatymi parkomatami, które nie wydają reszty i kart też nie przyjmują. Kto to badziewie zatwierdził? Kto specyfikację pisał? I byle mieszkańcom żyło się trudniej. Ot rządy Żukowatego.
Avatar
cebulak / 22 września 2012 o 13:52
0
czyli sa równi i równiejsci w tym cebulandzie. a jak ktos nie ma samochodu to ma płacic?
Avatar
eReR / 22 września 2012 o 09:49
0
Jestem z Wrocławia. Dowiedziałem się o wczorajszej akcji zbyt późno, podobnie jak znaczna część Wrocławian, którzy kasowali lub usiłowali kasować bilety. W internecie jest wiele na ten temat. Szkoda, że we Wrocławiu dzień bez komunikacji nie jest dziś, w sobotę. Miałbym pomysł na wycieczkę bez samochodu. Brawo Lublin, że nagłośniono dzisiejszą akcję wcześniej!!!
Avatar
boguś / 21 września 2012 o 18:32
0
Ale wy jesteście durni! Darmowy przejazd jest w sobote bo tak wypada Dzień Bez Samochodu. W tamtym roku była taka sama akcja tyle że wtedy na tygodniu. W tym roku jest w sobote i koniec tematu. A jak Wigilia jest w niedziele to też tak przeżywacie?

Natomiast co do dowodów to wiele z was nie ma zielonego pojęcia po co to jest. Przede wszystkim jest to dla tych, którzy jeżdzą w samochodzie sami, bez pasażerów (wiele osób pojedynczo w samochodach powoduje najwięcej korków). To jest taka zachęta dla nich żeby czasem skorzystać z KM. W tym roku wypada jak mówiłem w sobote więc zbyt dużego efektu zmniejszającego korki nie będzie ale generalnie taki jest cel takich akcji.
Ale wy jesteście durni! Darmowy przejazd jest w sobote bo tak wypada Dzień Bez Samochodu. W tamtym roku była taka sama akcja tyle że wtedy na tygodniu. W tym roku jest w sobote i koniec tematu. A jak Wigilia jest w niedziele to też tak przeżywacie?

Natomiast co do dowodów to wiele z was nie ma zielonego pojęcia po co to jest. Przede wszystkim jest to dla tych, którzy jeżdzą w samochodzie sami, bez pasażerów (wiele osób pojedynczo w samochodach powoduje najwięcej korków). To jest taka zachęta dla nich żeby czasem skorzystać z... rozwiń
Avatar
ravajas@wp.pl / 21 września 2012 o 17:42
0
a potem się jeden z drugim głupek zastanawia dlaczego kierowca mpk mało zarabia. Ja nie korzystam z komunikacji miejskiej i nie życzę sobie, aby z moich podatków dotowane były zabawy dla pasażerów mpk. jak kto jeździ miejskim to niech płaci za bilet. a jesli prezesa mpk stac na takie prezenty, to mam nadzieję, że płaci z własnej pensji.
Avatar
P. / 21 września 2012 o 14:56
0
[quote name='wojtek' timestamp='1348218386' post='676413']
.... a jak ktoś z członków rodziny bedzie musiał gdzieś pojechać to dowód osobisty musi zostać w domu lub aucie i co wtedy nici z darmowego przejazdu.... BEZSENS TOTALNY!!!!!!!!!!!!!! to już lepiej niech sobie taką akcję w d....e wsadzą!!!!
[/quote]
Chyba dowód rejestracyjny, nie osobisty.
Sens to ma, bo to jest dzień bez samochodu, a nie dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej.
Poza tym dowód rejestracyjny powinien umożliwiać bezpłatny przejazd tym osobom, które jadą z osobą, która ma den dowód (max tyle osób, na ile jest zarejestrowany samochód - [size=3]być może z wyjątkiem autobusów )[/size]; bezpłatny przejazd powinien przysługiwać co najmniej każdemu, kto ma ten sam adres, co w dowodzie rejestracyjnym (bez względu czy jedzie z właścicielem samochodu, czy nie)
[quote name='wojtek' timestamp='1348218386' post='676413']
.... a jak ktoś z członków rodziny bedzie musiał gdzieś pojechać to dowód osobisty musi zostać w domu lub aucie i co wtedy nici z darmowego przejazdu.... BEZSENS TOTALNY!!!!!!!!!!!!!! to już lepiej niech sobie taką akcję w d....e wsadzą!!!!
[/quote]
Chyba dowód rejestracyjny, nie osobisty.
Sens to ma, bo to jest dzień bez samochodu, a nie dzień bezpłatnej komunikacj... rozwiń
Avatar
DW / 21 września 2012 o 13:52
0
[quote name='bbb' timestamp='1348225156' post='676452']
proponuje aby przez cały miesjąc dziennik wschodni był za darmo, mało tego dopłacajcie każdemu kto czyta waszą gazetę jak tacy mondrale jestescie
[/quote]
Popieram!
Avatar
bbb / 21 września 2012 o 12:59
0
proponuje aby przez cały miesjąc dziennik wschodni był za darmo, mało tego dopłacajcie każdemu kto czyta waszą gazetę jak tacy mondrale jestescie
Avatar
KM / 21 września 2012 o 12:17
0
Jak zwykle paranoja w tym chorym mieście! Nie dość,że trzeba okazywać dowód rejestracyjny,to jeszcze ma on być właśnie na mnie! A jak ktoś ma auto zarejestrowane na ojca,matkę,żonę,męża,babkę,,... to juz skorzystać nie może! Posrana Polska Z!
Avatar
jj / 21 września 2012 o 11:55
0
A nie mógłby lubelski MPK zrobić taki dzień w piątek? Mieli by darmowe badania na temat jaki wpływ ma to na ilość aut na mieście.
Avatar
Gość / 21 września 2012 o 11:53
0
A czemu Wy się dziwicie? MPK z dziurą w budżecie i długami, więc tylko patrzą, jak tu najwięcej ugrać i mieszkańcom zycie utrudnić.
Tak samo jak z bublowatymi parkomatami, które nie wydają reszty i kart też nie przyjmują. Kto to badziewie zatwierdził? Kto specyfikację pisał? I byle mieszkańcom żyło się trudniej. Ot rządy Żukowatego.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 2

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 43

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 155 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!