Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2010 r.
16:21
Edytuj ten wpis

We wtorek protest przed Tesco i OBI w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 19 A A

Związkowcy z hipermarketów chcą namówić klientów, by zrezygnowali z zakupów w Wigilię i sylwestra. Dziś przeprowadzą specjalne akcje pod lubelskim Tesco i OBI przy Al. Kraśnickiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protestujący sprzeciwiają się zbyt długim godzinom otwarcia sklepów. Apelują, by 24 i 31 grudnia zrezygnować z zakupów. Od wczoraj związkowcy rozdają specjalne ulotki przed hipermarketami w całym kraju. W Lublinie pojawią się dziś. Akcja rozpocznie się o godz. 16.30, przed sklepem Tesco. Później związkowcy przejdą pod pobliski hipermarket OBI.

– Pracownicy tych sklepów też mają rodziny, z którymi chcą spędzić święta – mówi Patryk Kosela, rzecznik WZZ "Sierpień 80”. – Muszą pracować do późnego popołudnia. Do domu wracają wieczorem. To nie w porządku.

Pracownicy pasażu w Tesco skarżą się na zimno

Związkowcy domagają się, by 24 i 31 grudnia hipermarkety były czynne np. do godz. 14.00. Tymczasem w Wigilię Tesco ma być czynne do godz. 17.00, a w Sylwestra o godzinę dłużej.
– Musimy dostosować się do potrzeb klientów – mówi Michał Sikora, rzecznik Tesco Polska. – Poza tym w te dni pracować będzie tylko 15 proc. wszystkich zatrudnionych.

O zamykaniu sklepów nie ma mowy. W przypadku OBI, związkowcy domagają się nie tylko skrócenia czasu pracy. Chodzi także o płace, zatrudnienie i brak posiłków profilaktycznych dla pracujących na zewnątrz.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że do próśb związkowców o zakończenie handlu o godz. 14-tej przychyliły się między innymi sieci Biedronka oraz Lidl.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KOMENTARZ / 22 grudnia 2010 r. o 20:45
0
IBN BURAK
Avatar
bambosh / 21 grudnia 2010 r. o 10:32
0
[quote name='rolnik' timestamp='1292871754' post='408896']
Od razu widać, że nie pracujesz w rolnictwie.....
[/quote]
A skąd wiesz? Od razu widać,że nie znasz się na ludziach...
Avatar
lbn / 21 grudnia 2010 r. o 10:20
0
Związkowcy to banda nierobów! Jak się nie podoba to won z pracy, są chętni na Wasze miejsca!!!
Avatar
nwlublin / 20 grudnia 2010 r. o 23:18
0
lidl pracuje w sylwestra do 19 godz a biedne dziewczyny bedzie św yezo trzymał do 23 godz zapowioedział trzeba bojkotu
Avatar
siwszeneczko / 20 grudnia 2010 r. o 22:59
0
Związkowcy powinni tez protestować przed punktem skupu makulatury DOMINIK w Suchedniowie z powodu źle wykalibrowanych wag, co się przekłada na cięższe paczki makulatury i przemęczanie się pracowników.
Avatar
ObiBok / 20 grudnia 2010 r. o 21:00
0
Praca w OBI na Zwycieskiej to najlepsza fucha pod słońcem. Pracowawca solidny, wynagrodzenie sowite,można połazić 8 godzin dookoła reagałow i wymigać się od porzadków przedswiatecznych w domu.
Avatar
lele / 20 grudnia 2010 r. o 20:02
0
ja pracuje na infolinii BANKU: pracujemy całodobowo. Może mało kto uwierzy, ale ludzie dzwonią z pierdułą w Wigilię, ŚWIĘTA, Sylwestra, w nocy...nie mają zahamowań w tym zakresie
Avatar
rolnik / 20 grudnia 2010 r. o 20:02
0
[quote name='bambosh' timestamp='1292871335' post='408895']
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile rolnik musi się "nagrzać" w upały i namarznąć w zimie przy pracach gospodarczych i ile nadźwigać... Więc przestańcie chrzanić "jak to w hipermarketach jest źle i ciężko!" Jeśli im ciężko,to niech idą do gospodarstw rolnych!
[/quote]

Od razu widać, że nie pracujesz w rolnictwie.....
[quote name='bambosh' timestamp='1292871335' post='408895']
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik m... rozwiń
Avatar
bambosh / 20 grudnia 2010 r. o 19:55
0
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile rolnik musi się "nagrzać" w upały i namarznąć w zimie przy pracach gospodarczych i ile nadźwigać... Więc przestańcie chrzanić "jak to w hipermarketach jest źle i ciężko!" Jeśli im ciężko,to niech idą do gospodarstw rolnych!
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile roln... rozwiń
Avatar
Łukasz / 20 grudnia 2010 r. o 19:20
0
[quote name='xxx' timestamp='1292868613' post='408868']
Bez przesady. Ja pracuję w Wigilię i Sylwestra do 15. Jest to przecież normalny dzień pracy. A czy lekarze, stacje benzynowe ... itp też mają pracować do 14.
[/quote]

Lekarze - tylko ci co pracuja w pogotowiu ratunkowym (o ile jeszcze tam lekarze pracują), oraz w szpitalach na dyżurach.
A stacje benzynowe powinny mieć zrobioną kolejkę dyżurów podobnie, jak apteki.
Avatar
KOMENTARZ / 22 grudnia 2010 r. o 20:45
0
IBN BURAK
Avatar
bambosh / 21 grudnia 2010 r. o 10:32
0
[quote name='rolnik' timestamp='1292871754' post='408896']
Od razu widać, że nie pracujesz w rolnictwie.....
[/quote]
A skąd wiesz? Od razu widać,że nie znasz się na ludziach...
Avatar
lbn / 21 grudnia 2010 r. o 10:20
0
Związkowcy to banda nierobów! Jak się nie podoba to won z pracy, są chętni na Wasze miejsca!!!
Avatar
nwlublin / 20 grudnia 2010 r. o 23:18
0
lidl pracuje w sylwestra do 19 godz a biedne dziewczyny bedzie św yezo trzymał do 23 godz zapowioedział trzeba bojkotu
Avatar
siwszeneczko / 20 grudnia 2010 r. o 22:59
0
Związkowcy powinni tez protestować przed punktem skupu makulatury DOMINIK w Suchedniowie z powodu źle wykalibrowanych wag, co się przekłada na cięższe paczki makulatury i przemęczanie się pracowników.
Avatar
ObiBok / 20 grudnia 2010 r. o 21:00
0
Praca w OBI na Zwycieskiej to najlepsza fucha pod słońcem. Pracowawca solidny, wynagrodzenie sowite,można połazić 8 godzin dookoła reagałow i wymigać się od porzadków przedswiatecznych w domu.
Avatar
lele / 20 grudnia 2010 r. o 20:02
0
ja pracuje na infolinii BANKU: pracujemy całodobowo. Może mało kto uwierzy, ale ludzie dzwonią z pierdułą w Wigilię, ŚWIĘTA, Sylwestra, w nocy...nie mają zahamowań w tym zakresie
Avatar
rolnik / 20 grudnia 2010 r. o 20:02
0
[quote name='bambosh' timestamp='1292871335' post='408895']
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile rolnik musi się "nagrzać" w upały i namarznąć w zimie przy pracach gospodarczych i ile nadźwigać... Więc przestańcie chrzanić "jak to w hipermarketach jest źle i ciężko!" Jeśli im ciężko,to niech idą do gospodarstw rolnych!
[/quote]

Od razu widać, że nie pracujesz w rolnictwie.....
[quote name='bambosh' timestamp='1292871335' post='408895']
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik m... rozwiń
Avatar
bambosh / 20 grudnia 2010 r. o 19:55
0
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile rolnik musi się "nagrzać" w upały i namarznąć w zimie przy pracach gospodarczych i ile nadźwigać... Więc przestańcie chrzanić "jak to w hipermarketach jest źle i ciężko!" Jeśli im ciężko,to niech idą do gospodarstw rolnych!
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile roln... rozwiń
Avatar
Łukasz / 20 grudnia 2010 r. o 19:20
0
[quote name='xxx' timestamp='1292868613' post='408868']
Bez przesady. Ja pracuję w Wigilię i Sylwestra do 15. Jest to przecież normalny dzień pracy. A czy lekarze, stacje benzynowe ... itp też mają pracować do 14.
[/quote]

Lekarze - tylko ci co pracuja w pogotowiu ratunkowym (o ile jeszcze tam lekarze pracują), oraz w szpitalach na dyżurach.
A stacje benzynowe powinny mieć zrobioną kolejkę dyżurów podobnie, jak apteki.