Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 marca 2016 r.
9:44

Wielki Piątek w Lublinie. Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta

0 9 A A

Wielki Piątek to dla chrześcijan dzień pokuty, w którym obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości i postu. W ten dzień nie jest odprawiana msza święta. Wieczorem mieszkańcy spotkali się na drodze krzyżowej ulicami Starego Miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 12:10
0
Wtedy zegarki były nieporównanie lepsze od współczesnych. Dlatego Polak ma drogę krzyżową przez okrągły rok.
Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 20:09
0
jak to jest, Jezus wyruszył w Piątek w swoją drogę krzyżową o godzinie 12, umarł o 15. A w kościele katolickim drogi krzyżowe zaczynają się o 20, 21. Przecież to już wieka sobota wg liczenia czasu w kościele. Pewnie jest dlatego tak bo ludzie chodzą w Wieki Piątek do pracy, gdyby był to dzień wolny nie byłoby problemu z drogą krzyżową w odpowiednim czasie. Ale u nas ważniejszym dniem jest 3 króli.
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 26 marca 2016 o 20:07
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli ZMARTWYCHWSTANIE” GŁUPOTY (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA, a związek nie nadąża z przykładami, dowodami i innymi pier...dołami (z)BAWIENIA jak KURIA JAEGO MAĆ, ha ha ha...

Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „NEWSEEKz dn. 25.III.2016 r. w artyKULe: Adam Hlebowicz dyrektorem Trójki. Wcześniej szefował katolickiej rozgłośnioPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „FAKTz dn. 25.III.2016 r. w artyKULe: Ksiądz jezuita ostro do Szydło. W internecie zawrzało!oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „KURIER LUBELSKIz dn. 25.III.2016 r. w artyKULe: Świat nie jest twój, więc oddaj go w dobrym stanie oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA KRAKOWSKAz dn. 25.III.2016 r. w artyKULe: Kalwaria Zebrzydowska. Kardynał Dziwisz do polityków: Dość tych kłótni! [ZDJĘCIA, WIDEO]oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „SUPEREXPRESSz dn. 26.III.2016 r. w artyKULe: Wielka Sobota to nie tylko święcenie pokarmów. Co znaczy ten dzień?oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „GP24.PLz dn. 26.III.2016 r. w artyKULe: Ks. Zbigniew Krawczyk: Stańmy się lepsi i czyńmy dobrooPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

7) „GK24.PLz dn. 26.III.2016 r. w artyKULe: Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to cała reszta będzie na swoimoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich księŻULI należy uznać za DEALRÓW, a Lud Boży za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli ZMARTWYCHWSTANIE” GŁUPOTY (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszy... rozwiń

Avatar
jOOj / 26 marca 2016 o 18:51
0

pochody, procesje, adoracje "przenajświętrzych obrazów"...  i ich koronowania... Jaki ma sens to bałwochwalstwo..? A ma: przyciągniecie jak największej liczby abonentów duchowego zbawienia za doczesną mamonę... to tylko marketing... 

Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 18:28
0

Wszytko fajnie pieknie i jak mówi Ferdek gra gitara. Tylko,ze u nas religia to jest takie jakby to powiedziec przyzwyczajenie, z robienia "bydła" na religii sie wyrasta a owszem a przynajmniej duża czesc tak ma ale wiara w naszym piskatolandzie a zwłaszcza teraz to jest taka sztuka dla sztuki. Nie genaryzujac wieszkosc Polaków chodzi do kosciola ale cokolwiek z tego rozumie pare % i nie ma co zaklinac rzeczywistosci, debile bo inaczej nie mozna tego ujac sprawujacy z ramienia mniejszosci ( tak mniejszosci, prosze sprawdzic ilosc osob uprawnionych do glosowania i poparcie ogolne pisu) zraża kolejne osoby a może i dobrze.W kazdym badz radzie mamy kraj katolicki a rozumnych katolików  moze z 1/10, reszta chodzi w niedziele, klepie bez sensu modlitwy a sasiada utopi w łyzce wody, sad but true.

Wszytko fajnie pieknie i jak mówi Ferdek gra gitara. Tylko,ze u nas religia to jest takie jakby to powiedziec przyzwyczajenie, z robienia "bydła" na religii sie wyrasta a owszem a przynajmniej duża czesc tak ma ale wiara w naszym piskatolandzie a zwłaszcza teraz to jest taka sztuka dla sztuki. Nie genaryzujac wieszkosc Polaków chodzi do kosciola ale cokolwiek z tego rozumie pare % i nie ma co zaklinac rzeczywistosci, debile bo inaczej nie mozna tego ujac sprawujacy z ramienia mniejszosci ( tak mniejszosci, prosze sprawdzic ilosc osob upra... rozwiń

Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 15:58
0

nic nowego ,

dawniej na pochodach 1 Majowych też królowała młodość :)

p.s.

mocno byś się zdziwił , widząc  co jeszcze robi młodzież po lekcjach religii

Kolego Karolu. Na religii dalej jest (albo była jak latałem do LO jakieś 15 lat temu) wolna amerykanka (w granicach rozsądku rzecz jasna) :) W moim ogólniaku na reli było odrabianie lekcji, przepisywanie zeszytów, granie na komórkach, w statki, rzucanie się czym popadnie, gadanie o wszystkim i inne takie atrakcje. Tylko nie uczestnictwo w lekcji. Po reli wychodziliśmy na fajki na Sygnał. Nierzadko ktoś komuś zrobił mniejszą lub większą przykrość. I dobrze, jeśli wychówa się nie dowiedziała :)

Tylko co to ma do rzeczy? 95% ludzi z mojej klasy dalej regularnie chodzi do kościoła, ma ślub kościelny, ochrzciło swoje dzieci... To, co robiło się w wieku nastu lat zazwyczaj mija i po jakimś czasie człowiek dorośleje i wyrasta z dziecinnych zachowań (niektórym to zostaje w postaci jakże modnego obecnie gimboateizmu). 

Co do pochodów to z tego co pamiętam był to prikaz. A chodzenie do kościoła, uczestnictwo we mszach i świętach oraz kultywowanie polskiej tradycji nie jest na przymus tylko z własnej woli. Nie chcesz, nie chodź do kościoła ale nie obrażaj innych, nie wyzywaj od "katoli", nie szydź z czyjejś wiary. Ja chodzę i będę chodził. Moje dzieciaki także będą wychowane w wierze. Nie w fanatycznej wierze ale w takiej jaka być powinna. 

Pozdrawiam i życzę wesołych, spokojnych i radości ze Zmartwychwstania Pana :)

Kolego Karolu. Na religii dalej jest (albo była jak latałem do LO jakieś 15 lat temu) wolna amerykanka (w granicach rozsądku rzecz jasna) :) W moim ogólniaku na reli było odrabianie lekcji, przepisywanie zeszytów, granie na komórkach, w statki, rzucanie się czym popadnie, gadanie o wszystkim i inne takie atrakcje. Tylko nie uczestnictwo w lekcji. Po reli wychodziliśmy na fajki na Sygnał. Nierzadko ktoś komuś zrobił mniejszą lub większą przykrość. I dobrze, jeśli wychówa się nie dowiedziała :)

Tylko co to ma do rzeczy?... rozwiń

Avatar
karol / 26 marca 2016 o 14:38
0

Az się serce raduje na widok nieprzebranych tłumów młodzieży polskiej podążającej śladami Jezusa Chrystusa .... To jest przyszłość i sól tej umęczonej ziemi! Nikt na podstawie chociażby tych zdjęć nie może powiedzieć, że nauczanie religii w szkołach jest tylko w celu zapewnienia dochodów dla katechetów. Ludzi szlachetnych, ale i zdeterminowanych w walce o prawdziwą polskość! Brawo Lublin bastion prawdziwych Polaków.

nic nowego ,

dawniej na pochodach 1 Majowych też królowała młodość :)

p.s.

mocno byś się zdziwił , widząc  co jeszcze robi młodzież po lekcjach religii

nic nowego ,

dawniej na pochodach 1 Majowych też królowała młodość :)

p.s.

mocno byś się zdziwił , widząc  co jeszcze robi młodzież po lekcjach religii

rozwiń
Avatar
polak i Patriota... / 26 marca 2016 o 14:12
0

Az się serce raduje na widok nieprzebranych tłumów młodzieży polskiej podążającej śladami Jezusa Chrystusa .... To jest przyszłość i sól tej umęczonej ziemi! Nikt na podstawie chociażby tych zdjęć nie może powiedzieć, że nauczanie religii w szkołach jest tylko w celu zapewnienia dochodów dla katechetów. Ludzi szlachetnych, ale i zdeterminowanych w walce o prawdziwą polskość! Brawo Lublin bastion prawdziwych Polaków.

Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 13:35
0
Czy jedna ze stacji nazywała się Mandragora ?
Avatar
Gość / 27 marca 2016 o 12:10
0
Wtedy zegarki były nieporównanie lepsze od współczesnych. Dlatego Polak ma drogę krzyżową przez okrągły rok.
Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 20:09
0
jak to jest, Jezus wyruszył w Piątek w swoją drogę krzyżową o godzinie 12, umarł o 15. A w kościele katolickim drogi krzyżowe zaczynają się o 20, 21. Przecież to już wieka sobota wg liczenia czasu w kościele. Pewnie jest dlatego tak bo ludzie chodzą w Wieki Piątek do pracy, gdyby był to dzień wolny nie byłoby problemu z drogą krzyżową w odpowiednim czasie. Ale u nas ważniejszym dniem jest 3 króli.
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 26 marca 2016 o 20:07
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli ZMARTWYCHWSTANIE” GŁUPOTY (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA, a związek nie nadąża z przykładami, dowodami i innymi pier...dołami (z)BAWIENIA jak KURIA JAEGO MAĆ, ha ha ha...

Tylko w marcu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „NEWSEEKz dn. 25.III.2016 r. w artyKULe: Adam Hlebowicz dyrektorem Trójki. Wcześniej szefował katolickiej rozgłośnioPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „FAKTz dn. 25.III.2016 r. w artyKULe: Ksiądz jezuita ostro do Szydło. W internecie zawrzało!oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „KURIER LUBELSKIz dn. 25.III.2016 r. w artyKULe: Świat nie jest twój, więc oddaj go w dobrym stanie oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA KRAKOWSKAz dn. 25.III.2016 r. w artyKULe: Kalwaria Zebrzydowska. Kardynał Dziwisz do polityków: Dość tych kłótni! [ZDJĘCIA, WIDEO]oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „SUPEREXPRESSz dn. 26.III.2016 r. w artyKULe: Wielka Sobota to nie tylko święcenie pokarmów. Co znaczy ten dzień?oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „GP24.PLz dn. 26.III.2016 r. w artyKULe: Ks. Zbigniew Krawczyk: Stańmy się lepsi i czyńmy dobrooPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

7) „GK24.PLz dn. 26.III.2016 r. w artyKULe: Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to cała reszta będzie na swoimoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich księŻULI należy uznać za DEALRÓW, a Lud Boży za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli ZMARTWYCHWSTANIE” GŁUPOTY (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszy... rozwiń

Avatar
jOOj / 26 marca 2016 o 18:51
0

pochody, procesje, adoracje "przenajświętrzych obrazów"...  i ich koronowania... Jaki ma sens to bałwochwalstwo..? A ma: przyciągniecie jak największej liczby abonentów duchowego zbawienia za doczesną mamonę... to tylko marketing... 

Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 18:28
0

Wszytko fajnie pieknie i jak mówi Ferdek gra gitara. Tylko,ze u nas religia to jest takie jakby to powiedziec przyzwyczajenie, z robienia "bydła" na religii sie wyrasta a owszem a przynajmniej duża czesc tak ma ale wiara w naszym piskatolandzie a zwłaszcza teraz to jest taka sztuka dla sztuki. Nie genaryzujac wieszkosc Polaków chodzi do kosciola ale cokolwiek z tego rozumie pare % i nie ma co zaklinac rzeczywistosci, debile bo inaczej nie mozna tego ujac sprawujacy z ramienia mniejszosci ( tak mniejszosci, prosze sprawdzic ilosc osob uprawnionych do glosowania i poparcie ogolne pisu) zraża kolejne osoby a może i dobrze.W kazdym badz radzie mamy kraj katolicki a rozumnych katolików  moze z 1/10, reszta chodzi w niedziele, klepie bez sensu modlitwy a sasiada utopi w łyzce wody, sad but true.

Wszytko fajnie pieknie i jak mówi Ferdek gra gitara. Tylko,ze u nas religia to jest takie jakby to powiedziec przyzwyczajenie, z robienia "bydła" na religii sie wyrasta a owszem a przynajmniej duża czesc tak ma ale wiara w naszym piskatolandzie a zwłaszcza teraz to jest taka sztuka dla sztuki. Nie genaryzujac wieszkosc Polaków chodzi do kosciola ale cokolwiek z tego rozumie pare % i nie ma co zaklinac rzeczywistosci, debile bo inaczej nie mozna tego ujac sprawujacy z ramienia mniejszosci ( tak mniejszosci, prosze sprawdzic ilosc osob upra... rozwiń

Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 15:58
0

nic nowego ,

dawniej na pochodach 1 Majowych też królowała młodość :)

p.s.

mocno byś się zdziwił , widząc  co jeszcze robi młodzież po lekcjach religii

Kolego Karolu. Na religii dalej jest (albo była jak latałem do LO jakieś 15 lat temu) wolna amerykanka (w granicach rozsądku rzecz jasna) :) W moim ogólniaku na reli było odrabianie lekcji, przepisywanie zeszytów, granie na komórkach, w statki, rzucanie się czym popadnie, gadanie o wszystkim i inne takie atrakcje. Tylko nie uczestnictwo w lekcji. Po reli wychodziliśmy na fajki na Sygnał. Nierzadko ktoś komuś zrobił mniejszą lub większą przykrość. I dobrze, jeśli wychówa się nie dowiedziała :)

Tylko co to ma do rzeczy? 95% ludzi z mojej klasy dalej regularnie chodzi do kościoła, ma ślub kościelny, ochrzciło swoje dzieci... To, co robiło się w wieku nastu lat zazwyczaj mija i po jakimś czasie człowiek dorośleje i wyrasta z dziecinnych zachowań (niektórym to zostaje w postaci jakże modnego obecnie gimboateizmu). 

Co do pochodów to z tego co pamiętam był to prikaz. A chodzenie do kościoła, uczestnictwo we mszach i świętach oraz kultywowanie polskiej tradycji nie jest na przymus tylko z własnej woli. Nie chcesz, nie chodź do kościoła ale nie obrażaj innych, nie wyzywaj od "katoli", nie szydź z czyjejś wiary. Ja chodzę i będę chodził. Moje dzieciaki także będą wychowane w wierze. Nie w fanatycznej wierze ale w takiej jaka być powinna. 

Pozdrawiam i życzę wesołych, spokojnych i radości ze Zmartwychwstania Pana :)

Kolego Karolu. Na religii dalej jest (albo była jak latałem do LO jakieś 15 lat temu) wolna amerykanka (w granicach rozsądku rzecz jasna) :) W moim ogólniaku na reli było odrabianie lekcji, przepisywanie zeszytów, granie na komórkach, w statki, rzucanie się czym popadnie, gadanie o wszystkim i inne takie atrakcje. Tylko nie uczestnictwo w lekcji. Po reli wychodziliśmy na fajki na Sygnał. Nierzadko ktoś komuś zrobił mniejszą lub większą przykrość. I dobrze, jeśli wychówa się nie dowiedziała :)

Tylko co to ma do rzeczy?... rozwiń

Avatar
karol / 26 marca 2016 o 14:38
0

Az się serce raduje na widok nieprzebranych tłumów młodzieży polskiej podążającej śladami Jezusa Chrystusa .... To jest przyszłość i sól tej umęczonej ziemi! Nikt na podstawie chociażby tych zdjęć nie może powiedzieć, że nauczanie religii w szkołach jest tylko w celu zapewnienia dochodów dla katechetów. Ludzi szlachetnych, ale i zdeterminowanych w walce o prawdziwą polskość! Brawo Lublin bastion prawdziwych Polaków.

nic nowego ,

dawniej na pochodach 1 Majowych też królowała młodość :)

p.s.

mocno byś się zdziwił , widząc  co jeszcze robi młodzież po lekcjach religii

nic nowego ,

dawniej na pochodach 1 Majowych też królowała młodość :)

p.s.

mocno byś się zdziwił , widząc  co jeszcze robi młodzież po lekcjach religii

rozwiń
Avatar
polak i Patriota... / 26 marca 2016 o 14:12
0

Az się serce raduje na widok nieprzebranych tłumów młodzieży polskiej podążającej śladami Jezusa Chrystusa .... To jest przyszłość i sól tej umęczonej ziemi! Nikt na podstawie chociażby tych zdjęć nie może powiedzieć, że nauczanie religii w szkołach jest tylko w celu zapewnienia dochodów dla katechetów. Ludzi szlachetnych, ale i zdeterminowanych w walce o prawdziwą polskość! Brawo Lublin bastion prawdziwych Polaków.

Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 13:35
0
Czy jedna ze stacji nazywała się Mandragora ?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 453 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.