Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2011 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Wielki Test z Historii w poniedziałek na KUL i w TVP

0 6 A A
Wielki Test z Historii odbędzie się w poniedziałek na KUL (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Wielki Test z Historii odbędzie się w poniedziałek na KUL (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Interesujesz się historią? Chciałbyś sprawdzić swoją wiedzę? Wygrać pieniądze i wziąć udział w widowisku telewizyjnym? Weź udział w Wielkim Teście z Historii – w poniedziałek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Imprezę już po raz czwarty organizuje Telewizja Polska. – My zostaliśmy wybrani jako miejsce, w którym ta impreza się odbędzie – mówi Beata Górka, rzecznik KUL. – Przedstawiciele TVP do nas przyjechali, obejrzeli uczelnię i stwierdzili, że to, co u nas zobaczyli, im odpowiada.

Tegoroczna edycja testu będzie poświęcona polskim zwycięstwom – historii czterech wielkich bitew: bitwie pod Grunwaldem, bitwie pod Kłuszynem, Bitwie Warszawskiej oraz bitwie o Anglię. Miejsce testu: Aula im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (Al. Racławickie 14). Początek – tuż po godz. 20.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 11 w holu gmachu głównego KUL. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Liczba miejsc jest ograniczona.

– Widziałem plakaty w mieście. Zainteresowałem się i chyba wezmę udział – zapowiada Tomasz Machoń, student historii z Lublina. – Zapowiada się fajna impreza. No i można sprawdzić swoją wiedzę, a to zawsze kusi.
Na test wybiera się też Stanisław Bojarski, lubelski numizmatyk. – Mam pewną wiedzę na temat XX wieku, więc z Bitwą Warszawską i bitwą o Anglię powinienem sobie poradzić – mówi pan Stanisław. – A z Grunwaldu coś pamiętam ze szkoły i studiów. Test będzie składał się z 24 pytań podzielonych na 4 serie. Każda dotyczyć będzie jednej z bitew. Do każdego pytania podane zostaną 4 warianty odpowiedzi, z których jedna będzie prawidłowa. Autorami pytań są historycy.

Poprzednie testy (organizowane m.in. w Gdańsku i Krakowie) poświęcone były: odzyskaniu przez Polskę niepodległości, pontyfikatowi Jana Pawła II oraz Polsce i Polakom w II wojnie światowej. Teraz kolejna szansa na wygranie pieniędzy (30 tys. zł) będzie w Lublinie. W studiu telewizyjnym w Warszawie oddzielnie na pytania będą odpowiadali artyści, dziennikarze, politycy i sportowcy. Transmisja z imprezy na żywo w Programie 1 TVP o godz. 20.25. Program poprowadzą: Paulina Chylewska, Piotr Kraśko i Przemysław Babiarz.

– Taka impreza to dobra forma promocji i dla naszej uczelni, i dla całego miasta – podkreśla Beata Górka. – Zapraszamy na KUL i przed telewizory.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stefan / 22 lutego 2011 r. o 18:36
0
[quote name='andy' timestamp='1298255060' post='440310']
podobno na kulu pierwszeństwo do wzięcia udziału w konkursie będą mieć księża, klerycy i siostry zakonne - KULOWY UNIWERSYTET JEST DO BANI
[/quote]


Mośku nie wiem kim jesteś, być może studentem umcsu. Pewnie zaraz jeszcze powiesz iż wszyscy na kulu chodzą w habitach a przed każdymi zajeciami jest Msza Święta... ech załosne

to są wszystko mity.
Avatar
Mariusz / 22 lutego 2011 r. o 15:01
0
A ja Wam powiadam, ze KUL is cool - zdobywca 2.msc w Wielkim Tescie z Historii.
Avatar
Josif Stalin tank IS-2 / 21 lutego 2011 r. o 09:30
0
[size=5]"Śmierć jednostki to tragedia - milion zabitych to tylko statystyka." - Józef Stalin.[/size] [media]http://www.youtube.com/watch?v=AWEJhSIj4R0[/media] [media]http://www.youtube.com/watch?v=fFn1S5Erm64&feature=related[/media]
Avatar
Historyk / 21 lutego 2011 r. o 08:20
0
[quote name='Histeryk' timestamp='1298271053' post='440332']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=cIR6lrJRIog&feature=related[/media]
[/quote]
Avatar
Histeryk / 21 lutego 2011 r. o 07:50
0
[media]http://www.youtube.com/watch?v=VLhveoPaM5Y&feature=related[/media]
Avatar
andy / 21 lutego 2011 r. o 03:24
0
podobno na kulu pierwszeństwo do wzięcia udziału w konkursie będą mieć księża, klerycy i siostry zakonne - KULOWY UNIWERSYTET JEST DO BANI
Avatar
Stefan / 22 lutego 2011 r. o 18:36
0
[quote name='andy' timestamp='1298255060' post='440310']
podobno na kulu pierwszeństwo do wzięcia udziału w konkursie będą mieć księża, klerycy i siostry zakonne - KULOWY UNIWERSYTET JEST DO BANI
[/quote]


Mośku nie wiem kim jesteś, być może studentem umcsu. Pewnie zaraz jeszcze powiesz iż wszyscy na kulu chodzą w habitach a przed każdymi zajeciami jest Msza Święta... ech załosne

to są wszystko mity.
Avatar
Mariusz / 22 lutego 2011 r. o 15:01
0
A ja Wam powiadam, ze KUL is cool - zdobywca 2.msc w Wielkim Tescie z Historii.
Avatar
Josif Stalin tank IS-2 / 21 lutego 2011 r. o 09:30
0
[size=5]"Śmierć jednostki to tragedia - milion zabitych to tylko statystyka." - Józef Stalin.[/size] [media]http://www.youtube.com/watch?v=AWEJhSIj4R0[/media] [media]http://www.youtube.com/watch?v=fFn1S5Erm64&feature=related[/media]
Avatar
Historyk / 21 lutego 2011 r. o 08:20
0
[quote name='Histeryk' timestamp='1298271053' post='440332']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=cIR6lrJRIog&feature=related[/media]
[/quote]
Avatar
Histeryk / 21 lutego 2011 r. o 07:50
0
[media]http://www.youtube.com/watch?v=VLhveoPaM5Y&feature=related[/media]
Avatar
andy / 21 lutego 2011 r. o 03:24
0
podobno na kulu pierwszeństwo do wzięcia udziału w konkursie będą mieć księża, klerycy i siostry zakonne - KULOWY UNIWERSYTET JEST DO BANI
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!