Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 czerwca 2011 r.
17:53
Edytuj ten wpis

Wielkie pucowanie na placu Litewskim. Przyjadą eksperci

Autor: Zdjęcie autora drs
0 11 A A
Na poniedziałek wszystko musi lśnić. (Wojciech Nieśpiałowski)
Na poniedziałek wszystko musi lśnić. (Wojciech Nieśpiałowski)

Wielkie porządki przechodzi plac Litewski przed poniedziałkową wizytą ekspertów z komisji, która będzie oceniać kandydaturę Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zniknęła m.in. ścieżka koło stacji meteorologicznej, którą lublinianie przez długie lata skracali sobie drogę, idąc w kierunku ul. Zielonej i Radziwiłłowskiej. W tym miejscu pojawił się chodnik ułożony z płyt. Nie wygląda na taki, który miałby tam pozostać na dłużej. Choćby dlatego, że nie ma krawężników.

Robotnicy zabrali się też za porządkowanie zieleńców. Na placu pojawiła się paleta z rolkami trawy przygotowanej do rozścielenia. Natomiast ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji szorowały nieckę fontanny.

Plac Litewski będzie jednym z miejsc, które odwiedzą eksperci. Najpierw w trakcie spaceru między instytucjami kultury, a później podczas wieczornego spotkania z mieszkańcami, które zaplanowane jest ok. godz. 20.20.

Eksperci to dwoje Polaków, Rumun i Niemiec. W sumie komisja liczy 13 osób. Po Lublinie odwiedzi też Katowice, Wrocław, Warszawę i Gdańsk, które to miasta rywalizują z nami o tytuł ESk 2016. Kto wygra – okaże się 21 czerwca.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Saemon / 20 czerwca 2011 o 08:26
0
ekspertom mogła opaść szczena - Sambasim zabębniło jak trzeba, tutaj filmik:

[url="http://www.youtube.com/watch?v=6-BObD6Y65k"]http://www.youtube.com/watch?v=6-BObD6Y65k[/url] - Sambasim Lublin 13.06.2011 [HD] cz.1
[url="http://www.youtube.com/watch?v=FomncpEP4Ro"]http://www.youtube.com/watch?v=6-BObD6Y65k[/url] - Sambasim Lublin 13.06.2011 [HD] cz.2

Dodatkowo bębny z pokazem tańca z ogniem pod urzędem i reggae na deptaku to było to.
Avatar
Teofil / 11 czerwca 2011 o 21:35
0
Absolutna żenada!!!!! Przypominam, że chodzi o ten sam Plac Litewski, którego zimą nie było komu odśnieżyć i wszyscy z Miasta mieli to w...nosie, tak, że zamiast miasta do odśnieżania wziął się Mariusz Maikowski, pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, o czym zresztą donosiła prasa. Tylko, że jeśli chodzi o zwyklego mieszkańca Lublina, który na nieodśnieżonym Placu Litewskim może sobie złamać nogę, urzędasy z miasta mają to głęboko w....nosie, a jeśli przyjeżdza jakaś tam komisja to nagle wielka pokazówka....Oby tylko nie zapomnieli pomalować trawy na zielono a pni drzew na brązowo...EEECH, myślełam, że xzasy, kiedy działy się takie rzeczy są dawno i słusznie minione....Wstyd mi, po prostu mi wstyd ;-((((
Absolutna żenada!!!!! Przypominam, że chodzi o ten sam Plac Litewski, którego zimą nie było komu odśnieżyć i wszyscy z Miasta mieli to w...nosie, tak, że zamiast miasta do odśnieżania wziął się Mariusz Maikowski, pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, o czym zresztą donosiła prasa. Tylko, że jeśli chodzi o zwyklego mieszkańca Lublina, który na nieodśnieżonym Placu Litewskim może sobie złamać nogę, urzędasy z miasta mają to głęboko w....nosie, a jeśli przyjeżdza jakaś tam komisja to nagle wielka pokazówka....Oby tylko ... rozwiń
Avatar
mpik / 11 czerwca 2011 o 13:48
0
dali byście więcej zdjęć może kogoś poznam:]
Avatar
CodeZero / 11 czerwca 2011 o 10:04
0
hahahah, co za głupota.
a po wszystkim każdy dalej będzie smrodził

stolica kultury hahaha
Avatar
Gość / 11 czerwca 2011 o 07:59
0
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110610/LUBLIN/330350314

[size="2"]" Happening rozpocznie się w poniedziałek o godz. 19.00.
Wtedy też ruszą warsztaty, podczas których grupa SAMBASIM będzie uczyć wszystkich rytmu oklasków, którymi będzie witana czwórka ekspertów ESK "

[/size]

No mówiłem, że Edward Gierek przyjeżdża z gospodarską wizytą.
Avatar
siomik / 11 czerwca 2011 o 05:14
0
ha no niezle ESK wstyd i hanba ...Ja lublinianinem jestem od dawna i wstydze sie..wszystko na pokaz a jak zniknie komisja trawa zostanie zwinieta,fontanna znowu sie zapcha glonami i czesc....,.Bravo stolico
Avatar
Piotr / 10 czerwca 2011 o 22:29
0
I sekretarzowi PZPR malowało się trawę na zielono albo budowało wieś potiomkionowską. dzisiaj też taką wieś się buduje, tylko farby mniej idzie - trawa jest w rolkach, zawsze zielona.
"Eksperci to dwoje Polaków, Rumun i Niemiec." - skąd ci Polacy? może z Wrocławia, Katowic, W-wy? he he, a to ci eksperci (na pewno niezależni, tylko do kogo).
ale kibel
Avatar
h / 10 czerwca 2011 o 22:01
0
hahahahahaha Europejska Stolica Kultury hahahahahaha
Avatar
mmm / 10 czerwca 2011 o 21:46
0
Zupełnie jak za dawnych lat, kiedy przyjeżdżał pierwszy sekretarz z gospodarską wizytą. A po wszystkim zwiną trawę, rozbiorą chodnik i dalej będzie bród smród i ubóstwo
Avatar
EEWA / 10 czerwca 2011 o 20:19
0
Mam lepszy POmysł, moze władze miasta z Żukiem na czele zdecydują się go wykorzystać:

[size="4"][color="#FF0000"]Lublin [/color][color="#9ACD32"]- Europejska Stolica Brudu 2016 KANDYDAT[/color][/size]

Avatar
Saemon / 20 czerwca 2011 o 08:26
0
ekspertom mogła opaść szczena - Sambasim zabębniło jak trzeba, tutaj filmik:

[url="http://www.youtube.com/watch?v=6-BObD6Y65k"]http://www.youtube.com/watch?v=6-BObD6Y65k[/url] - Sambasim Lublin 13.06.2011 [HD] cz.1
[url="http://www.youtube.com/watch?v=FomncpEP4Ro"]http://www.youtube.com/watch?v=6-BObD6Y65k[/url] - Sambasim Lublin 13.06.2011 [HD] cz.2

Dodatkowo bębny z pokazem tańca z ogniem pod urzędem i reggae na deptaku to było to.
Avatar
Teofil / 11 czerwca 2011 o 21:35
0
Absolutna żenada!!!!! Przypominam, że chodzi o ten sam Plac Litewski, którego zimą nie było komu odśnieżyć i wszyscy z Miasta mieli to w...nosie, tak, że zamiast miasta do odśnieżania wziął się Mariusz Maikowski, pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, o czym zresztą donosiła prasa. Tylko, że jeśli chodzi o zwyklego mieszkańca Lublina, który na nieodśnieżonym Placu Litewskim może sobie złamać nogę, urzędasy z miasta mają to głęboko w....nosie, a jeśli przyjeżdza jakaś tam komisja to nagle wielka pokazówka....Oby tylko nie zapomnieli pomalować trawy na zielono a pni drzew na brązowo...EEECH, myślełam, że xzasy, kiedy działy się takie rzeczy są dawno i słusznie minione....Wstyd mi, po prostu mi wstyd ;-((((
Absolutna żenada!!!!! Przypominam, że chodzi o ten sam Plac Litewski, którego zimą nie było komu odśnieżyć i wszyscy z Miasta mieli to w...nosie, tak, że zamiast miasta do odśnieżania wziął się Mariusz Maikowski, pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, o czym zresztą donosiła prasa. Tylko, że jeśli chodzi o zwyklego mieszkańca Lublina, który na nieodśnieżonym Placu Litewskim może sobie złamać nogę, urzędasy z miasta mają to głęboko w....nosie, a jeśli przyjeżdza jakaś tam komisja to nagle wielka pokazówka....Oby tylko ... rozwiń
Avatar
mpik / 11 czerwca 2011 o 13:48
0
dali byście więcej zdjęć może kogoś poznam:]
Avatar
CodeZero / 11 czerwca 2011 o 10:04
0
hahahah, co za głupota.
a po wszystkim każdy dalej będzie smrodził

stolica kultury hahaha
Avatar
Gość / 11 czerwca 2011 o 07:59
0
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110610/LUBLIN/330350314

[size="2"]" Happening rozpocznie się w poniedziałek o godz. 19.00.
Wtedy też ruszą warsztaty, podczas których grupa SAMBASIM będzie uczyć wszystkich rytmu oklasków, którymi będzie witana czwórka ekspertów ESK "

[/size]

No mówiłem, że Edward Gierek przyjeżdża z gospodarską wizytą.
Avatar
siomik / 11 czerwca 2011 o 05:14
0
ha no niezle ESK wstyd i hanba ...Ja lublinianinem jestem od dawna i wstydze sie..wszystko na pokaz a jak zniknie komisja trawa zostanie zwinieta,fontanna znowu sie zapcha glonami i czesc....,.Bravo stolico
Avatar
Piotr / 10 czerwca 2011 o 22:29
0
I sekretarzowi PZPR malowało się trawę na zielono albo budowało wieś potiomkionowską. dzisiaj też taką wieś się buduje, tylko farby mniej idzie - trawa jest w rolkach, zawsze zielona.
"Eksperci to dwoje Polaków, Rumun i Niemiec." - skąd ci Polacy? może z Wrocławia, Katowic, W-wy? he he, a to ci eksperci (na pewno niezależni, tylko do kogo).
ale kibel
Avatar
h / 10 czerwca 2011 o 22:01
0
hahahahahaha Europejska Stolica Kultury hahahahahaha
Avatar
mmm / 10 czerwca 2011 o 21:46
0
Zupełnie jak za dawnych lat, kiedy przyjeżdżał pierwszy sekretarz z gospodarską wizytą. A po wszystkim zwiną trawę, rozbiorą chodnik i dalej będzie bród smród i ubóstwo
Avatar
EEWA / 10 czerwca 2011 o 20:19
0
Mam lepszy POmysł, moze władze miasta z Żukiem na czele zdecydują się go wykorzystać:

[size="4"][color="#FF0000"]Lublin [/color][color="#9ACD32"]- Europejska Stolica Brudu 2016 KANDYDAT[/color][/size]

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 0

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 6 2

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 23

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców