Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 czerwca 2019 r.
11:11

Prezydent Lublina za zabudową części górek czechowskich [wideo]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
106 1605 A A

Część terenu pod budowę bloków mieszkalnych, część pod usługi, część ma pozostać zielona – takie zagospodarowanie górek czechowskich proponuje prezydent Lublina. Krzysztof Żuk ogłosił dzisiaj projekt tzw. studium przestrzennego, nad którym już w najbliższy czwartek ma głosować Rada Miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

>>> Czytaj także: Znamy treść umowy między Ratuszem a właścicielem górek czechowskich, spółką TBV

– Poszukaliśmy kompromisu, który powinien zadowolić większość mieszkańców – mówi prezydent Krzysztof Żuk. Pokazany przez niego projekt studium przestrzennego, które ma określić przeznaczenie m.in. górek czechowskich, trafił do Rady Miasta, która ma głosować w tej sprawie 27 czerwca.

Prezydent chce przeznaczyć pod zabudowę mieszkaniową dwie wysoczyzny górek czechowskich od strony ul. Poligonowej oraz jedną, największą, od strony ul. Koncertowej, na tyłach osiedlowego centrum handlowego ze sklepem sieci Lidl. – Nie będą to budynki wyższe niż w bezpośrednim sąsiedztwie – zapewnia Żuk.

W jaki sposób ten projekt studium rozmija się z ostatnimi oczekiwaniami właściciela górek czechowskich, czyli spółki TBV? Przed kwietniowym referendum w sprawie górek czechowskich spółka starała się o zgodę na umieszczenie osiedli na czterech spośród sześciu wysoczyzn, pomiędzy którymi wije się wąwóz. W efekcie obszary zabudowy wielorodzinnej zajęłyby 30 hadawnego poligonu.

Jak duża część górek będzie mogła być zabudowana zgodnie z ostatecznym projektem studium? – To będzie około 25 proc. – mówi prezydent. – Obszar zabudowy zmniejsza się o 5 ha.

W stosunku do wcześniejszego projektu studium, pokazywanego w zeszłym roku, zmienione zostało przeznaczenie jednej z wysoczyzn od strony ul. Poligonowej. Tej przy skrzyżowaniu z Ducha i Willową. Wcześniej była mowa o umożliwieniu tu inwestycji mieszkaniowych, ostateczny projekt studium przewiduje tu tereny sportu i rekreacji.

Konferencja prasowa Krzysztofa Żuka ws. studium przestrzennego

Ponadto strefa zabudowy na wysokości ul. Koncertowej miałaby być oddzielona „zielonym buforem” od istniejącej zabudowy przy Melomanów i Operowej. – W tej wysoczyźnie, która przylega do ul. Koncertowej wprowadziliśmy możliwość dopuszczenia funkcji usług sportu i rekreacji, z możliwością wprowadzenia komunikacji zbiorowej od strony ronda – wyjaśnia Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta.

Prezydent poinformował dzisiaj o podpisaniu umowy między miastem a właścicielem górek, spółką TBV.

– Ta umowa jest jawna – zapewnia Żuk. Zapewnia, że po południu dokument zostanie opublikowany na stronie internetowej miasta.

– Doszło do umownego spisania zobowiązań właściciela terenu, głównie związanych z przekazaniem na rzecz miasta nieruchomości i wykonaniu na własny koszt parku naturalistycznego. Z umowy wynika w szczególności zobowiązanie do przekazania za 1 zł netto nieruchomości o powierzchni nie mniejszej niż 75 ha, obecnie przewidzianej w planie na tereny zielone i całkowitego sfinansowania przez spółkę parku naturalistycznego – mówi Zbigniew Dubiel, szef zespołu radców prawnych w Ratuszu. Dodaje, że inwestor miałby wyłożyć na urządzenie parku nie mniej niż 10 mln zł.

– Spółka zobowiązała się także, że we własnym zakresie wykona przebudowę układu drogowego. Będzie to rondo przy ul. Ducha, sygnalizacja na skrzyżowaniu Poligonowej z Relaksową, wszystkie niezbędne ulice wewnętrzne i skrzyżowania – wylicza Dubiel. Informuje, że w pierwszym etapie swojej inwestycji spółka TBV miałaby też wykonać lokal przystosowany do funkcji przedszkola. Ma też sprzedać miastu za 1 zł teren pod budowę szkoły, przy czym ma być to nieruchomość nie mniejsza niż 1,5 ha.

Ratusz informuje, że za niedotrzymanie tych warunków spółce będą grozić kary. – Łącznie opiewają na kwotę 137 mln zł – informuje Dubiel.

Lubelski Ruch Miejski - konferencja w odpowiedzi na decyzję prezydenta

e-Wydanie

Komentarze 1605

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kk / 21 czerwca 2019 o 11:17
+76
Szok. Jestem za odwołaniem prezydenta który nie reprezentuje naszych interesów!!!!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 11:19
+74
Zuk ma doopie mieszkanców, dogadza tylko dewelerowcom, DO DYMISJI W REFERENDUM BETONIARZA!
Avatar
PR / 21 czerwca 2019 o 11:19
+73
Dziękujemy Prezydencie, nie wiem tylko czy jest Pan naszym Prezydentem, czy deweloperów... Będę pamiętał przy głosowaniu w następnych wyborach. I pytanie czy koszt referendum zwróci Pan z własnych pieniędzy? Dziwne jest to Pańskie zachowanie, daje do myślenia.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 11:14
+73
Po co było referendum?
Avatar
nk / 21 czerwca 2019 o 11:17
+57
no i ja już na tego Pana i tych radnych nie zagłosuje. To nie jest lublin obywatelski. i tak jak namawialam by na nich głosować tak teraz bedę pana zagorzałym przeciwnikiem. żegnam
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 11:25
+47
Zabudować jeden z ostatnich korytarzy napływu powietrza do miasta a później szumnie walczyć ze smogiem!!! To zrobiono kilkanaście lat temu w Krakowie....
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 13:17
+38
Zunio od kiedy sięgnąć pamięcią był zawsze człowiekiem oligarchów, osobnikiem, który dla plebsu nigdy nie miał do nic zaoferowania (oprócz pogardy i pamiętnych nalotów wynajętych czyścicieli kamienic). Dzisiejsze posunięcie (mieszkańców od tyłu) nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.
Avatar
Żuk obnażony! / 21 czerwca 2019 o 12:33
+37
Patrzcie Lublinianie - p[rezydent] pokazał nam wszystkim "wała", bez  odrobiny żenady udowadniając po raz kolejny, gdzie ma opinie i potrzeby mieszkańców! Nie tylko "spuścił do kanału" 1/5 mln zł wydanych z naszych kieszeni (w dodatku bezprawnie i w interesie prywatnego podmiotu gospodarczego!) na najdroższy sondaż świata czyli farsę referendalną. Najgorsze jest to, że nawet nie stara się udawać, iż liczy się ze zdaniem Lublinian! Działa też z utrwalonym schematem - podejmujac decyzje w sprawie studium z zaskoczenia, w celowo wybranym czasie - kiedy koniec roku szkolnego zbiega się z Bożym Ciałem i ludzie wyjeżdżają już na urlopy. Przypadek? Jasne, że nie! Tak samo było przecież 3 lata temu - termin publicznej drugiej dyskusji nad projektem (wymuszonej zresztą wyłącznie dzięki determinacji społeczników) wyznaczył na popołudnie właśnie przed Bożym Ciałem, a na zapoznanie się z projektem ludzie mieli 2 dni!!! Zastanawiające jest jedno - dlaczego, ignorując zdanie co najmniej 23 tys. wyborców przeciwnych zabudowie Górek blokami, ryzykuje przegraną swojego  ugrupowania w nadchodzących wyborach? Ktoś z forumowiczów wyraził przypuszczenie, że jest to planowy koniec kariery POlitycznej, a POczątek kariery biznesowej. "Betonowa" determinacja prezydenta w forsowaniu interesu TBV (na tle nieciekawych prognoz pozycji PO, szczególnie w Lublinie) skłania do przypuszczeń, że jest coś na rzeczy... Czyżby zatem była to rzeczywiście ewakuacja z tonącego okrętu o nazwie "Polityka" do bezpiecznego portu pt. "Ciepła Posadka w Radzie Nadzorczej", kosztem zwykłych mieszkańców Lublina?
Patrzcie Lublinianie - p[rezydent] pokazał nam wszystkim "wała", bez  odrobiny żenady udowadniając po raz kolejny, gdzie ma opinie i potrzeby mieszkańców! Nie tylko "spuścił do kanału" 1/5 mln zł wydanych z naszych kieszeni (w dodatku bezprawnie i w interesie prywatnego podmiotu gospodarczego!) na najdroższy sondaż świata czyli farsę referendalną. Najgorsze jest to, że nawet nie stara się udawać, iż liczy się ze zdaniem Lublinian! Działa też z utrwalonym schematem - podejmujac decyzje w sprawie studium z zaskoczenia, w ce... rozwiń
Avatar
Zwycuięstwo ukadu PO-PIS / 21 czerwca 2019 o 11:26
+36
No to zbieramy podpisy za referendum i odwołujemy prezydenta!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 13:10
+31
Wybory już na jesieni . PRECZ Z PLATFORMĄ OBYWATELSKĄ I JEJ SPRZEDAWCZYKAMI
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 11:53
-1
Niech Lublin się rozwija a nie stoi w miejscu ! Jest szansa na zagospodarowanie ,zostanie 70% terenów zielonych trzeba korzystać i w końcu zrobić porządek z tym bałaganem
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 10:56
0
Nie zalonym chaszczom i miescu obleganym przez meneli . Zdecydowanie jestem za parkiem z prawdziwego zdarzenia, dostępnym dla wszystkich i przede wszystkim bezpiecznym .
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 20:38
0
Park jest super inicjatywą, powstaną nowe mieszkania? Wspaniale, przecież nowe miejsca do mieszkania to rozwój!! jestem na tak!!
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 20:38
0
Wizja parku zapowiada się spektakularnie, jestem na tak dla zmian dla rozwoju mojego ukochanego Lublina.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 20:35
0
Z zagospodarowania tego terenu wynikaja same korzysci. Negatywow ktorych moim zdaniem nie ma doszukuja sie tylko pseudoekolodzy ktorzy juz zdazyli ten teren wykorzystac pod siebie. Stop obludzie!
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 20:33
0
A mi się pomysł parku bardzo podoba. Nawet kosztem osiedla. To piękny teren z ogromnym potencjałem i czas najwyższy w końcu coś z nim zrobić, abyśmy wszyscy mogli z niego korzystać, a nie tylko garstka osób. Tak dla parku! 
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 20:31
0
Ja jestem za ogólnym dostępem do górek. Ogólnym to znaczy żeby tam można było dojechać, wejść, pospacerować, usiąść na ławce... czyli to wszystko co jest normalne, a czego teraz NIE MA!
Avatar
Gość / 25 czerwca 2019 o 20:28
-1
Ktoś musiał w kocu stawić czoła temu miejscu. Dość wstydu z powodu zarośli. Dzięki modernizacji otrzymamy miejsce, jakich pełno w zachodniej Polsce.
Avatar
SKORO OLAŁ WYNIK?! / 24 czerwca 2019 o 23:37
0
PO KAMIENI KUPĘ ROBIŁ REFERENDUM?
Avatar
zadna tajemnica / 23 czerwca 2019 o 21:26
+1
Nie będzie miejsca na bloki to podatki będą żadne. Nie rozumiem myślenia przecież bloki, park, podatki to rozwój miasta. Obecnie to ugór nie przynoszący ani złotówki.
Miejsca na blokowiska w Lublinie dość na kilkadziesiąt lat do przodu. Nie ma najmniejszej potrzeby niszczyć najwartosciowszej enklawy zieleni w mieście. Taka prawda.  Acha - „obecnie to ugór nie przynoszący ani złotówki”? Coś bredzisz człeniu, bardzo nie zorientowany jesteś życiowo.  Dowiedz się o kosztach ekosystemowych. Dzięki temu, ze to zwarty, naturalny teren wart jest miliony!!! Pochłania pyły, gazy, magazynuje wodę, nawilża powietrze, stanowi obszar retencji itd itp. Takie obszary w miastach XXI w są na wagę złota!! Jeśli ich nie ma, czesto wyburza się budynki, żeby jednak były!!!
Miejsca na blokowiska w Lublinie dość na kilkadziesiąt lat do przodu. Nie ma najmniejszej potrzeby niszczyć najwartosciowszej enklawy zieleni w mieście. Taka prawda.  Acha - „obecnie to ugór nie przynoszący ani złotówki”? Coś bredzisz człeniu, bardzo nie zorientowany jesteś życiowo.  Dowiedz się o kosztach ekosystemowych. Dzięki temu, ze to zwarty, naturalny teren wart jest miliony!!! Pochłania pyły, gazy, magazynuje wodę, nawilża powietrze, stanowi obszar retencji itd itp. Takie obszary w miastach XXI w są na wagę złota!! Je... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 1605

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 1

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 1

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 3

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 21 2

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 3

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 22 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 5 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 4

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.